Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Mūsu keramiķu darbu izstāde

24.04.2024 - 23.05.2024

keramiku-izstade-fb.webp

No 24. aprīļa līdz 23.maijam Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma mūsu novadnieku keramiķu darbu izstāde.

Lasīt visu ziņu

Eiropas Jaunatnes dialoga pasākums "Kur-iekļaujošā-zeme?"

20.05.2024 - 21.05.2024

Eiropas Jaunatnes dialoga pasākums "Kur-iekļaujošā-zeme?" notika 2024. gada 20. maijā Kuldīgas Centra vidusskolā, to organizēja Kurzemes reģiona vēstnieki Elizabete Tīzenkopfa, Kate Sūniņa, Ance Edele un Uldis Žukovskis. Pasākumu atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Renāte Mencendorfa, un tajā piedalījās Baltijas Reģionālā fonda pārstāve Alise Pumpure.

Pasākumā piedalījās dažādu Kurzemes novadu komandas, kā arī Eiropas Parlamenta deputātvietu kandidāti: Inese Vaidere, Anna Poindere, Gatis Eglītis, Loreta Robežniece, Ināra Mūrniece, Aleksandrs Kiršteins un Reinis Pozņaks. Komandas, kas sastāvēja no četriem jauniešiem un viena lēmumpieņēmēja, iepazinās ar Eiropas Jaunatnes dialogu, uzzināja par vēstnieku konsultāciju fāzes rezultātiem, un piedalījās radošās un aizraujošās aktivitātēs par iekļaušanu un lēmumpieņemšanu.

Debatēs, kuras moderēja Kristiāns Priedītis, Eiropas Parlamenta deputātvietu kandidāti izteica savu viedokli par iekļaujošas sabiedrības veidošanu Latvijā. Tika diskutēts par esošo situāciju, šķēršļiem, kas traucē jauniešu iekļaušanu, un risinājumiem drošākas un iekļaujošākas vides izveidei. Arī tika apspriesta jauniešu vieta politikā un Eiropas Parlamenta vēlēšanu nozīme.

Pasākuma diskusiju var noklausīties šeit.

Pasākumu veidoja Eiropas Jaunatnes dialoga Kurzemes reģiona vēstnieki, kuri tic, ka kopīgiem spēkiem ir iespējams radīt pozitīvas pārmaiņas un veidot iekļaujošu, aktīvu un lēmumpieņemšanā iesaistošu sabiedrību. Fotogrāfijas no pasākuma uzņēma Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēknis Tomass Priedītis.

*Eiropas Jaunatnes dialogs ir process, kas aktualizē jauniešu problēmjautājumus valsts un Eiropas līmenī un veicina dialogu starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, lai sasniegtu Eiropas Jaunatnes stratēģijas mērķus. Šī gada mērķis ir veicināt un nodrošināt visu jauniešu iekļaušanu sabiedrībā. Dialoga vēstnieku tīklu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Baltijas Reģionālo fondu, un aktivitātes līdzfinansē Eiropas Savienība.*whatsapp-attels-2024-06-17-plkst-20-05-29-a8b48266.webp

Lasīt visu ziņu

Amatierteātru skate

18.05.2024 12:00 - 19.05.2024 - 14:30 kur : Kandavas kultūras nams

442428535-786957316873130-5155170792323733266-n.webpAmatierteātru skate Kandavas kultūras namā:

18. maijā plkst. 14:00 Cēres amatierteātris "Saime";

19. maijā plkst. 12:00 Talsu jauniešu teātris "Es un Mēs".

Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

ZANTES PAGASTA SVĒTKI 2024 "PUMPIŅRASĀ"

18.05.2024 11:00 - 19.05.2024 - 03:00 kur : Zantes kultūras nams, Zante

 11.webp18.maijā ir aizvadīta punktaina diena Zantē! Šogad svētku tēmā vairs nebija krāsas, jo daudzas krāsas Zantes pagasta svētkos jau ir ciemojušās, bet bija nosaukums „Pupiņrasā” un tas nozīmē, ka Zantē aktuāls bija viss, kas punktains. Arī daba bija parūpējusies par pieneņu, gaiļpiesīšu un citu ziedu punktiņiem pļavās visapkārt.

Zantes pagasta svētkus ar skaistām dziesmām ieskandināja draugi no Tukuma – bērnu vokālais ansamblis „Punktiņi” un ar aizraujošām dejām priecēja Keitas deju grupa.

Svētkus atklāja un „punktus uz i” salika Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis, aicinot ikvienu piedalīties dažādās aktivitātēs un izbaudīt svētku dienu Zantē. Sveicienus svētkos zanteniekiem bija atvedis arī Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns.

Uz jautrām izklaidēm bērnus aicināja pasākumu aģentūras „Bambino atrakcijas” Bizbizmārīte un Klauniņš. Par skaistu  sejiņu apgleznošanu rūpējās skolotāja Elita.  Radošas nodarbes piedāvāja „RIPO AUTO” komanda, aicinot pagatavot magnētiņus, atslēgu piekariņus, karsto krītiņu glezniņas un daudz ko citu interesantu. Gan lielus, gan mazus piesaistīja brīvprātīgo ugunsdzēsēju aktivitātes.  Puiši labprāt izrādīja ugunsdzēsības mašīnu, aprīkojumu un sarīkoja interesantas sacensības  Visas dienas garumā darbojās piepūšamās atrakcijas un ikviens varēja izbaudīt aizraujošu piedzīvojumu virtuālajā realitātē.

Līdz pat pēcpusdienai gan lieli, gan mazi piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, kuru galvenā vadītāja bija mūsu  pagasta sporta organizatore Tija  Tripāne. Šogad saulīte pa zemes virsu ritēja, kas arī pulcēja daudzus dalībniekus gan no Zantes pagasta iedzīvotāju vidus,  gan viņu ciemiņus. “Gaisa šāvējā” piedalījās 47 dalībnieki. Uzvaras laurus plūca Inga Ozola-Inkina, Sofija Kozinska un Raivo Leja. ”Futbola dārta” sacensībās bija vislielākais dalībnieku skaits -55. 1.vietu ieguva Evita Bērziņa, izgriežot pogas pat vīriem, bet jauniešu konkurencē uzvarēja Inguss Rožinskis. Dienas sacensības sākās ar “Veiklo santehniķi”, kur dalībniekiem ar 2metru garas trubas palīdzību bija no vienas vietas uz otru jāpārnes tenisa bumbiņas, nenometot tās zemē. Arī šeit uzvarēja Inga Ozola-Inkina, uzdevumu veicot 0:59 sekundēs, kamēr pārējie dalībnieki šo uzdevumu veica 2  minūtēs un pat ilgāk. Jauniešus piesaistīja Tautasbumba. Tika izveidotas 3 komandas un sīvā cīņā uzvarēja komanda ”Žiguļi”, kurā startēja Adrians Kancirevs, Juris Vanderzellis, Monta Jeļičeva, Ritvars Kraskovs, Lauris Štamers un kapteine Beatrise Plone. Interesantas likās cīņas par “Korķu pavēlnieku”, kur sīvā cīņā uzvarēja un godpilno nosaukumu ieguva Gita Pileniece, veicot uzdevumu 2:19 minūtēs. Katru gadu tradicionāli notiek sacensības, kurš tālāk aizmetīs Zābaku. Šogad Zābaks bija nevis lielais, bet pavisam mazs (apmēram 14 izmērs). Sacensības notika trīs grupās - jauniešu grupā uzvarēja Inguss Rožinskis ar 20m tālu metienu, pārspējot pat vīrus, kur uzvarētāji bija Kārlis Kālis (17,50m), Mārtiņš Feldmanis (15m) un Jānis Kālis (14m). Sieviešu grupā uzvarēja Kristīne Poška, Iveta Pušmucāne un Anda Feldmane. Kā gan bez īstām vīru un sievu Spēka trīscīņas sacensībām! Šogad uz laiku bija jānotur ar ūdeni piepildītas 5l pudeles taisnās rokās priekšā, tad jāpārvietojas ar pie kājām pieliktām mašīnu riepām, kas, protams, bija ne tikai smieklīgi, bet arī grūti, un kā trešais pārbaudījums - pietiekoši garā striķī distancē jāvelk pamatīgi smags koka bluķis. Sīvā cīņā dalot pirmo un otro vietu vīru konkurencē uzvarēja Uldis Pāže un Mārtiņš Feldmanis, trešajā vietā atstājot Artūru Lūsi. Tikpat spraiga cīņa norisinājās dāmu  konkurencē – pirmo un otro vietu dalīja Evita Bērziņa un Iveta Pušmucāne, trešajā vietā atstājot Andu Feldmani. Šaušanā ar pneimatisko ieroci jauniešiem uzvarēja Signe Ņikuļina un Rūdis Ronis, pieaugušo konkurencē - Kristīne Kalviņa un Aivis Pušmucāns. Protams, kā ikgadu sacensībās piedalījās Zantes pagasta sporta aktivitāšu atbalstītājs Miervaldis Neimanis, kurš Spēka sacensībās pieveica vienu otru gados uz pusi jaunāku vīru, par to saņemot Specbalvu.

Dienas gaitā par punktaināk tērpto Zantes pagasta svētku dalībnieci tika atzīta trīsgadīgā Dace Plone, kas balvā saņēma punktainu tūtu ar konfektēm gandrīz savā augumā. Ļoti centušās un piedomājušas pie punktaina apģērba bija arī Irīna Buta, Inese Stola, Ina Plotko, Dace Roze, Elita Ose, Zane Bogdanoviča, Viktorija Strogonova un Sofija Krastiņa. Paldies visiem, visiem punktaini tērptajiem par atsaucību!

Svētku pirmās daļas noslēgumā visi tika aicināti cienāties ar tradicionālo Zantes svētku zupu.

Vakarpusē svētku dalībnieki devās uz  kultūras namu, kur mazajā zālē varēja aplūkot Sņežanas Tišleres gleznu izstādi „Ziedu spēku izjūtot”. Ar skaistu koncertu „Dieva goda vārds” priecēja brīnišķīgie mākslinieki Ieva Sutugova, Jānis Moisejs un Jānis Miltiņš. Svētki noslēdzās ar ballīti, kurā par dejotprieku gādāja grupa „Brekšu Pekši”.

Par atsaucību un aktīvu līdzdalību Zantes pagasta svētkos liels, liels PALDIES: 

Zantes pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Kālim, Tukuma kultūras nama bērnu vokālajam ansamblim „Punktiņi” un vadītājiem Ingunai Silinevičai un Artim Rācenājam,  Keitas deju grupai un vadītājai Sendijai Keitai Stolai, Zantes pagasta sporta organizatorei Tijai Tripānei, skaisto sejiņu māksliniecei Elitai Osei, vienmēr atsaucīgajiem brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem Uldim Oliņam un Kristiānam Evarsonam, pasākumu aģentūras „Bambino atrakcijas” radošajai komandai un vadītājai Dacei Jankovskai, „RIPO AUTO” komadai un vadītājam Zigmundam Zaļenko, „Priekatrakcija” komandai un Andrejam Vasiļjevam, virtuālās atrakcijas vadītājam Andrim Traubergam, pavārītei Initai Usai par ļoti garšīgo Zantes svētku zupu un saimniecēm Daigai Poškai un Dacei Rasai, kā arī Endijam Zonbergam, Kristeram Oliņam, Kristapam Rorbaham, Kārlim Kālim, Mārcim Neiciniekam, Edijam Lācim, Agrim Kodolam un Jurģim Muskam.

            PALDIES visiem atsaucīgajiem svētku dalībniekiem!

Zantes kultūras nama vadītāja Egija Lāce un sporta organizatore Tija Tripāne

Foto: Liena Trēde, Irīna Buta, Kristaps Rorbahs, Egija Lāce

Lasīt visu ziņu galerija (99)

Eiropas muzeju nakts Kandavas novadpētniecības muzejā

18.05.2024 17:00 - 22:00 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

muzeju-nakts-2024.webp18. maijā no plkst. 17.00 līdz 22.00 Eiropas muzeju nakts aktivitātes Kandavas novadpētniecības muzejā.

Nāc un noskaidro, kas slēpjas aiz maskas!

Lasīt visu ziņu

Sirsnīgas sarunas par dzīvi, dzeju un mūziku ar aktrisi Indru Burkovsku

18.05.2024 19:00 kur : Kandavas vīna nams, SIA

437569512-406919618865828-8833225170634795553-n.webp18. maijā plkst. 19.00 Kandavas Vīna namā sirsnīgas sarunas par dzīvi, dzeju un mūziku ar aktrisi Indru Burkovsku.

Nobaudi arī Latvijā ražotus vīnus un delikateses.
Dalības maksa 7 eiro.
Galdiņu rezervācija : T: 26593861
Uz tikšanos Kandavas vīna namā!

Lasīt visu ziņu

Izrāde "Pūt vējiņi!"

17.05.2024 19:00 kur : Kandavas kultūras nams

4329231477543111501377476632503080858938144n.jpg17. maijā plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā uzstāsies jauniešu teātris "Es un mēs" ar izrādi "Pūt vējiņi!" Rainis.Traģēdija.
Režisors Mikus Krastiņš. Komponiste un skaņu māksliniece Ieva Matveja.

Ieeja 4 EUR.

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top