Pāriet uz lapas karti

Eiropas Jaunatnes dialoga pasākums "Kur-iekļaujošā-zeme?"

20.05.2024 - 21.05.2024

Eiropas Jaunatnes dialoga pasākums "Kur-iekļaujošā-zeme?" notika 2024. gada 20. maijā Kuldīgas Centra vidusskolā, to organizēja Kurzemes reģiona vēstnieki Elizabete Tīzenkopfa, Kate Sūniņa, Ance Edele un Uldis Žukovskis. Pasākumu atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Renāte Mencendorfa, un tajā piedalījās Baltijas Reģionālā fonda pārstāve Alise Pumpure.

Pasākumā piedalījās dažādu Kurzemes novadu komandas, kā arī Eiropas Parlamenta deputātvietu kandidāti: Inese Vaidere, Anna Poindere, Gatis Eglītis, Loreta Robežniece, Ināra Mūrniece, Aleksandrs Kiršteins un Reinis Pozņaks. Komandas, kas sastāvēja no četriem jauniešiem un viena lēmumpieņēmēja, iepazinās ar Eiropas Jaunatnes dialogu, uzzināja par vēstnieku konsultāciju fāzes rezultātiem, un piedalījās radošās un aizraujošās aktivitātēs par iekļaušanu un lēmumpieņemšanu.

Debatēs, kuras moderēja Kristiāns Priedītis, Eiropas Parlamenta deputātvietu kandidāti izteica savu viedokli par iekļaujošas sabiedrības veidošanu Latvijā. Tika diskutēts par esošo situāciju, šķēršļiem, kas traucē jauniešu iekļaušanu, un risinājumiem drošākas un iekļaujošākas vides izveidei. Arī tika apspriesta jauniešu vieta politikā un Eiropas Parlamenta vēlēšanu nozīme.

Pasākuma diskusiju var noklausīties šeit.

Pasākumu veidoja Eiropas Jaunatnes dialoga Kurzemes reģiona vēstnieki, kuri tic, ka kopīgiem spēkiem ir iespējams radīt pozitīvas pārmaiņas un veidot iekļaujošu, aktīvu un lēmumpieņemšanā iesaistošu sabiedrību. Fotogrāfijas no pasākuma uzņēma Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēknis Tomass Priedītis.

*Eiropas Jaunatnes dialogs ir process, kas aktualizē jauniešu problēmjautājumus valsts un Eiropas līmenī un veicina dialogu starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, lai sasniegtu Eiropas Jaunatnes stratēģijas mērķus. Šī gada mērķis ir veicināt un nodrošināt visu jauniešu iekļaušanu sabiedrībā. Dialoga vēstnieku tīklu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Baltijas Reģionālo fondu, un aktivitātes līdzfinansē Eiropas Savienība.*whatsapp-attels-2024-06-17-plkst-20-05-29-a8b48266.webp

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top