Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Kandavas Lasītāju klubiņš tiekas ar rakstnieku Gunti Tāleru

07.12.2022 kur : Kandavas pilsētas bibliotēka

dsc0003.jpg7. decembra pēcpusdienā Kandavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņa biedri tikās ar rakstnieku Gunti Tāleru (īstajā vārdā Guntis Zariņš). Guntis ir tukumnieks, kas daudz ceļojis, studējis tieslietas, vides zinātni, grāmatvedību, žurnālistiku, astroloģiju.

Rakstnieks ar klātesošajiem dalījās stāstos, kā no žurnālistikas laikrakstā “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” un pašvaldības izdevumā “Kandavas Novada Vēstnesis” nonācis līdz daiļliteratūrai. Stāstīja par iestāšanos Literārās akadēmijas prozas meistardarbnīcā un dalību Apgāda Zvaigzne ABC detektīvromānu konkursā. Konkursā uzvarēja G.Tālera detektīvromāns “Pēdējais klients”, kas bija viņa debijas darbs daiļliteratūrā. Pēc tā sekoja romāns “Garās nakts Mēness”, šausmu stāstu krājums “Nemierīgās dvēseles” un detektīvromāns “Monstra rotaļu laukums”.

Autors pastāstīja par daiļdarbu tapšanas gaitu, idejām, sižetiem un grāmatu varoņiem, kam iedvesma smelta no reāliem dzīves notikumiem un cilvēkiem visapkārt.  Tāpat Guntis ieintriģēja klātesošos, atklājot, ka nākamā gada sākumā gaidāms jauns kriminālromāns.  

dsc0011.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kandavas uzņēmēja Guntara Indriksona ģimene viesojas pie Valsts prezidenta svinīgā Ziemassvētku pasākumā

07.12.2022

52549703398c9c405a4fco.jpg7. decembrī Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze rīkoja svinīgu Ziemassvētku pasākumu, lai tiktos ar 18 ģimenēm no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām un kopīgi iedegtu svētku egli Rīgas pils pagalmā.

Egles iedegšanas pasākumā piedalījās sabiedriski aktīvākās un radošākās Latvijas daudzbērnu ģimenes. Uz pasākumu devās arī Kandavas uzņēmēja Guntara Indriksona ģimene no Tukuma novada. Guntara Indriksona ģimenē aug seši bērni – dēli Edvards un Niks Deniels un meitas Emīlija, Dārta, Elza un Luīze.

Guntars ir Kandavas uzņēmējs, un popularitāti Latvijā un pasaulē ieguvis ar savā uzņēmumā “Linda-1” darinātajām kūpinātavām un griliem. Viņa uzņēmums nodarbojas ar metālapstrādi, viesnīcas/kafejnīcas biznesu, kā arī ar mazumtirdzniecību pilsētā (pārtikas, sadzīves preču, IT preču tirdzniecība un reklāmas druka).

Guntars šā gada janvārī zaudēja savu dzīvesbiedri, nu dzīve iegrozījusies tā, ka daudz laika jāvelta arī bērniem, bizness vairs nedrīkst aizstāt ģimeni. It sevišķi tas attiecas uz pašām mazākajām trīs meitiņām, kas mammas zaudēšanu izjūt īpaši gan sadzīvē, gan morāli.

Ģimene ļoti aktīvi iesaistās Kandavas pilsētas sabiedriskajā dzīvē, Guntars vienmēr atbalsta kultūras un sporta pasākumus gan finansiāli, gan materiāli, gan ģimenei piedaloties. Prieks, ka ģimene ir stipra, un nepadodas dzīves un likteņa triecieniem!

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku pasākums Zantes pagasta senioriem

07.12.2022 13:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221207-wa0063.jpg7.decembrī Zantes pagasta seniori pulcējās kultūras namā Ziemassvētku ieskaņas pasākumā.

Seniorus svētkos sveica Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis, sociālā darbiniece Ligita Feldmane, Zantes ģimenes atbalsta centra un Kandavas pensionāru biedrības pārstāvji, Zantes kultūras nama un skolas amatiermākslas kolektīvi.

          Paldies par atbalstu senioru ikdienas rūpēs tika teikts Agnesei Kozuliņai, Sanitai Plotko, Rutai Sadovičai, Marijai Poškai, Skaidrītei Butkēvičai un Gundai Rorbahai, kā arī Ņinai Grīnbergai un Dzintrai Žundo par ogām, augļiem un dārzeņiem, ko abas kundzes ik gadu dāsni ziedo Zantes ģimenes atbalsta centra bērniem.

        Senioru sirdis iepriecināja svētku loterija, kuru bija sarūpējuši Zantes pamatskolas bērnu vecāki un skolotāji.

            Īpašu pārsteigumu visiem bija sagādājusi Zantes pensionāru biedrības vadītāja Daina Eversone – brīnišķīgu, sirdssiltu sveicienu no mūziķa Ainara Bumbiera.  Ar sirsnīgu apsveikumu mūziķis pārsteidza tās dienas jubilāri Anitu Pušmucāni. Paldies Dainītei par šo jauko veltījumu svētku gaidīšanas laikā!

            „Dzīve ir brīnums, un šis brīnums ir mūsu varā. Tieši tādus brīnumus, pārsteigumus un bezgala jaukas emocijas mēs ieguvām šajā kopā būšanas pasākumā. No sirds vislielākā pateicība ļaudīm, kas spēja rast spēku, pagodinot pasākumu ar savu klātbūtni, un pateicībā saņemt dāvāto prieku no pasākuma organizētājiem, vadītājiem un priekšnesumu sniedzējiem. Vis...vis..vislielākā pateicība maniem Zantes ļaudīm, kas mani ir pieņēmuši, uzticējušies un visus šos garos gadus esam gājuši roku rokā. Paldies!!! Pasaulē nav nekā stiprāka par mierīgu prātu!” – novēlēja Daina Eversone.

            Savukārt Zantes pagasta cilvēki pateicās Dainai par mūža darbu medicīnā un sirsnīgi sveica ar iegūto apbalvojumu „Latvijas lepnums 2022” nominācijā „Mediķis”, kas, kā atzina zantenieki,  ir godam pelnīts jau ļoti sen. Paldies, Dainīt, ka esi, un mēs ļoti lepojamies, ka Zantē ir savs „Latvijas lepnums”!

            PALDIES visiem mazajiem un lielajiem rūķiem, kas palīdzēja tapt tik brīnišķīgam pasākumam!

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss paplašinās

20.09.2022 - 20.04.2023

piejuramakulaturakonk-2022web-01.jpgAtkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” jau tradicionāli organizētais konkurss, kurš ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, šajā mācību gadā  norisināsies no 20.septembra līdz 2023.gada 20.aprīlim un piedāvās dalībniekiem bez makulatūras vākt arī izlietotās baterijas. Konkurss turpmāk sauksies “Palīdzēsim dabai!”

“Šajā rudenī esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar SIA “Zaļais Centrs”.  Esam vienojušies kopīgiem spēkiem  ierobežot vides piesārņošanu un veicināt atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, lai mazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu  CSA poligonā “Janvāri”. Šī  sadarbība sāksies ar “Zaļā Centra” iesaisti mūsu tradicionālajā skolu konkursā, kur šajā mācību gadā, paralēli makulatūras vākšanai, aicināsim dalībniekus nodot arī izlietotās baterijas. Vēlamies, lai mūsu sadarbība būtu regulāra ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā,” stāsta atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Par nepieciešamību savākt izlietotās baterijas SIA Zaļais Centrs projektu vadītāja Žanna Lampicka saka : “Ar baterijām mēs sastopamies ikdienas dzīvē savā mājoklī. Lai baterija no dzīvības devējas kādai ierīcei nepārvērstos par paša cilvēka veselības iznīcinātāju, pēc to izlietošanas svarīgi baterijas nodot tur, kur tās turpina ceļu uz otrreizēju pārstrādi vai pienācīgu utilizēšanu. Tas ļauj ne vien saudzēt vidi, bet arī atgūt vērtīgus metālus atkārtotai izmantošanai, pagarinot izsīkstošo dabas resursu dzīves ciklu. Mēs ļoti ceram, ka bateriju savākšanas kampaņa nepārprotami veicinās bateriju savākšanu, novēršot to nokļūšanu vidē. Līdz ar pieaugošo izpratni un atbildību par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi, pieaugs pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas iespējām.”

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka saglabājas skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu vēlme katru  gadu  no jauna turpināt makulatūras vākšanu, jo tā arī visa sabiedrība tiek izglītota un iesaistīta atkritumu šķirošanā”, turpina Ēriks Zaporožecs, “ja izlasītie laikraksti un žurnāli, nevajadzīgie dokumenti, savu laiku nokalpojušās grāmatas netiks izmesti  kopā ar citiem atkritumiem, bet nodoti otrreizējai pārstrādei, tie piedzīvos otru dzīvi -  tiks saražoti jauni papīra izstrādājumi un taupīti gan enerģijas,  gan mežu resursi. Ja izlietotās baterijas, kas ir bīstamie atkritumi, nenonāks dabā – ieguvēji būsim mēs visi. ”

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv

Lasīt visu ziņu

Pasākums "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10. decembrī Kandavas muzejā

01.11.2022 18:00 - 10.12.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

xmaspop-up-01.jpgJau savlaicīgi plānojot decembra godus, aicinām ierēķināt sestdienas, 10.decembra vakaru muzikālām un pilsoniski aktīvām nodarbēm pasākumā "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10.decembrī!

Aicinām viesoties Kandavas novadpētniecības muzeja viesmīlīgajās telpās no plkst. 17.45, lai plkst. 18.00 muzikāli "tīklotos" vācu melodiju ietvarā kopīgi ar Rīgas Vācu kultūras biedrības ansambli "Morgenrot", kā arī uztrenētu ziemas obligāto dziesmu repertuāru kopā ar kolorīto Valdeķu kultūras nama jaukto vokālo ansambli "DoReMi".

Ieejas maksas nav, arī oficiālu vakara vadītāju nebūs. Ieejas maksas vietā - jūsu stāstījums par savu labo darbu sabiedrības labā un aicinājums iesaistīties vietējās kopienas stiprināšanā!

Projekts Nr. AIF/2020/SDK/27 “Demokrātisko kompetenču inkubators”. Popup "Izgaršo demokrātiju" Kandavā.

Lasīt visu ziņu

Māras Marutas Auzas personālizstāde Kandavas novadpētniecības muzejā

28.11.2022 - 27.01.2023 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

saule-savu-puru-vedafb.jpgAicinām apmeklēt Māras Marutas Auzas personālizstādi "SAULE SAVU PŪRU VEDA".

Lasīt visu ziņu

Foto izstāde „Izsapņot ziemu”

02.12.2022 09:00 - 05.01.2023 - 13:00 kur : Vējspārns, galerija

alises-un-anetes-afisa.jpgAlises Jurēvicas un Anetes Rodiņas foto izstāde „Izsapņot ziemu”apskatāma no 2. decembra līdz 5. janvārim Kandavas kultūras nama galerijā „Vējspārns” darba dienās no plkst. 9.00 līdz 13.00, vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tel. 27022882.

Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku gaidīšanas laika aktivitātes Zemītes sākumskolā

05.12.2022 - 21.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-12-12-at-15-36-09.jpgZiemassvētki ir laiks, kad mēs gaidām ne tikai dāvanas, bet arī mācāmies dažādas zināšanas par šiem svētkiem un apgūstam prasmi sagādāt prieku arī sev tuvajiem. Pēc otrā Adventa skolā viesojās Ieva Vavilova lai pastāstītu par savu pieredzi Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Bet 12.decembrī skolā viesojās ar ludziņu  Saldus Mārtiņa Lutera draudzes svētdienas skolas bērni (galvenā vadītāja Aija Ignate, bet tur bija arī citi skolotāji) un draudzes mācītājs Mareks Ignats. Pasākums bija iespējams pateicoties sadarbībai ar  Mariku Ivsinu, kura ir Saldus Svētā Gregora izglītības centra darbiniece un labais gariņš. Svētdienas skolas bērni rādīja tematisku ludziņu par Ziemassvētku brīnuma atnākšanu un to garīgo būtību. Uzvedumu ar interesi noskatījās visi Zemītes sākumskolas un pirmsskolas skolēni. Nākošā nedēļa Zemītes  skolēniem pagāja  darbojoties virtuvē ar piparkūkām lai sagādātu mazu, bet sirds siltu, sveicienu pagasta senioriem. Sagatavoti un nosūtīti, kā arī saņemti apsveikumi e- TWINING projektu partneriem, kā arī citiem sveicamiem un sumināmiem draugiem tuvumā un tālumā.

Foto: Olita Tutiņa un Ērodeja Kirillova

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Zantes pagasta lielās svētku egles iedegšana un svētku tirdziņš

08.12.2022 17:00 kur : Zantes kultūras nams, Zante

img-20221208-wa0021.jpg8.decembra vakarā svētku rotā iemirdzējās Zantes pagasta lielā egle.

Lēni krītot lielām, sniegbaltām pārslām, brīnumskaistā eglīte tika iedegta, lai svētku gaidīšanas laikā priecētu ikvienu. Zantes pagasts šajā mierīgajā un sniegotajā vakarā izskatījās tik skaists kā ziemas pasakā.

Paldies par prieku, jautrību un svētku noskaņas uzburšanu Smaidu darbnīcas Rūķiem.

 Paldies par jauko svētku tirdziņu atsaucīgajiem tirgotājiem no Zantes, Vānes un Matkules!

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Noticis pasākums "Tukuma novada Gada balva kultūrā 2022”

09.12.2022

31918468858109339056276098054865442220549713n.jpg9. decembrī Šlokenbekas muižā pulcējās kultūras iestāžu, muzeju, bibliotēku darbinieki, kā arī nevalstiskās organizācijas un radošas personības, kas 2022. gadā radījušas daudz skaistu un neaizmirstamu mirkļu mums visiem Tukuma novadā!

Lai pateiktos, mūsu novada radošākajiem iedzīvotājiem tika rīkots pasākums "Tukuma novada Gada balva kultūrā 2022”, kurā tika apbalvoti kultūras nozares darbinieki par 30 un vairāk nostrādātajiem gadiem kultūras nozarē un arī pirmo reizi tika pasniegtas nomināciju balvas par izciliem sasniegumiem, jaunām un radošām idejām, kas ir stiprinājušas Tukuma pilsētas un novada tēlu Latvijas un starptautiskā mērogā.

Pateicības par 30 un vairāk nostrādātiem gadiem:

 • Sairītei Bicānai – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu veicot  Engures pagasta  Bērzciema bibliotēkas bibliotekāres pienākumus;
 • Ingunai Kokinai – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu veicot Lestenes pagasta bibliotēkas vadītājas pienākumus;
 • Ainai Koļesņikovai – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu veicot Slampes pagasta bibliotēkas vadītājas pienākumus;
 • Inesei Vīnšteinei – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un iedvesmojošu ieguldījumu  kultūras nozares un kultūras mantojuma saglabāšanā Pūres un Jaunsātu pagastos;
 • Mārtiņam Jurēvicam – Par ilggadēju darbu un atbildīgu attieksmi  veicot Pūres kultūras nama gaismotāja un skaņotāja pienākumus.

31929718758109322922944377480218831344620087n.jpgNominācijas:

 • Ieguldījums novadpētniecībā un latviskās dzīvesziņas popularizēšanā – Viesatu pagasta bibliotēkas vadītāja Sandra Šteina;
 • Inovatīvi Kultūras notikumi vietējā kopienā – Irlavas kultūras nama vadītāja Antra Erzama;
 • Iedvesmas bibliotēka – Pūres pagasta bibliotēka (vadītāja Valda Dzelzkalēja);
 • Amatiermākslas kolektīva starptautisks notikums – Biedrība koris “Noktirne”;
 • Novada amatu un tradīciju popularizēšana – “Keramiķu diena Jānim Krievam 140” (Tukuma muzejs);
 • Starptautisks notikums bērnu un jauniešu auditorijai – Starptautisks jauno vokālistu akadēmiskās un estrādes dziesmu konkurss “Gaismas dziesmas Kandavā” (Kristīne Broka-Meļķe);
 • Inovatīvs pasākums pilsētvidē – Laikmetīgās dejas pilsētā “Atspulgs kustībā”, biedrība “Dejas izaugsme” (Tukuma pilsētas Kultūras nams un Tukuma profesionālās ievirzes deju skola “Demo”);
 • Starptautisks notikums literatūrā – “Sirds uz perona” (Tukuma literātu apvienība)
 • Daudzveidīga un multifunkcionāla kultūrvieta – Tukku Magi (biedrība “Pasaules kultūru telpa Tukumā”)
 • Labdarības un atbalsta  pasākumi – Koncertvietai IR OPEN (Raivis Čilipāns)
 • 2022. gada Vasaras pasākumi – “Engure Cafe”
 • Kulinārā mantojuma un tradīciju popularizēšana – Kandavas amatniecības centrs (Kitija Švīgere)
Lasīt visu ziņu galerija (7)

Ziema, ziemiņa skolas parkā un apkārtnē...

09.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

31906409955936482407528883941188146488755031n.jpgAgrs rīts skolas parkā. Mostas rūķi, bērni ierodas no malu malām, lai apgūtu jaunas zināšanas, vilcieniņš caur kupenām ved Ziemassvētku brīnumu. Mēs esam gatavi to sagaidīt. Pēc labi padarīta darba varam arī paši pēc stundām atpūsties un baudīt balto ziemas dienu... paldies skolotājiem kuri spēj iziet no ikdienas standartiem un ienest skolā īpašu gaisotni. Aicinām lielu un mazu, vecu vai jaunu, ģimenes un draugus, izbaudīt balto sniegu mūsu parkā. Aplūkot svētku dekorācijas, izbrist sniega taku, ja sniegs ļausies uzcelt savu sniegavīru, fotografēties, pikoties un vienkārši iztrakoties sniegā bez veselībai kaitīgiem piemaisījumiem.

Foto un teksts: Ramona Liepiņa Krauja

Lasīt visu ziņu galerija (32)

Tehnikumam VIAA izcilības balva "Spārni 2022"

09.12.2022

525577783224b6784d381o.jpg9. decembrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniedza izcilības balvu Spārni 2022. Nominācijā “Erasmus+ programmas prioritāte “Līdzdalība demokrātiskajos procesos”” izglītības sektorā balvu saņēma Kandavas Lauksaimniecības tehnikums par projektu “Pedagogu kompetenču pilnveidošana mācību procesa paaugstināšanai”.

Pateicamies mūsu pedagoģei Lienei Šnikvaldei par rūpīgo darbu, kas rezultējies ar šo apbalvojumu!

Kopumā šogad balvas saņēma trīs profesionālas izglītības iestādes par ieguldījumu augstvērtīgas profesionālās izglītības un prasmju izcilības īstenošanā, trīs pašvaldības un to struktūrvienības par efektīvu un ilgtspējīgu karjeras atbalsta nodrošināšanu, kā arī deviņi Erasmus+ programmas projektu īstenotāji par izciliem sasniegumiem. Pasākumā pasniedza arī Eiropas Komisija Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvas četrām izglītības iestādēm.

“Aģentūras darbība vienmēr bijusi saistīta ar attīstības, jaunrades un augstu sasniegumu atbalstīšanu izglītībā. Ir patiess gandarījums strādāt ar cilvēkiem, kam ir vīzija, mērķis, griba un spēja izdarīt vairāk un labāk savā jomā. Pasniedzot VIAA izcilības balvu, mēs augsti novērtējam mūsu projektu īstenotāju un sadarbības partneru ieguldījumu izcilības un starptautisku sasniegumu radīšanā, pierādot, ka mūsu zināšanu, kompetences un prasmju līmenis ir  konkurētspējīgs ne tikai vietējā, bet arī Eiropas un pasaules līmenī,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Foto: VIAA

Lasīt visu ziņu galerija (3)

E-Twinning projekta “Eiropa caur svētkiem’’(Europe through Festivals) aktivitātes decembrī.

09.12.2022 - 31.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-12-15-at-09-49-46.jpgJau novembra beigās saņēmām uzdevumus decembrim: Ziemassvētku tradīcijas. Viens no galvenajiem bija Ziemassvētku apsveikumu kartiņu izgatavošana. 4.-6.klases skolēni kopā izgatavoja apmēram 40 kartiņas, kuras pagājušajā nedēļā aizceļoja uz divām skolā Polijā: Przedszkole Układanka un Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. No vienas skolas jau mēs saņēmām apsveikumus, gaidām vēl no otra skolas.

Nākamais uzdevums: Iedziedāt un ierakstīt kopā ar skolēniem Ziemassvētku dziesmu no mūsu valsts, nosūtīt to partneriem, lai viņi to iemācītos, ierakstītu un augšupielādētu projekta sadaļā TWINSPACE. Mūsu izvēlētā dziesma “Re re rūķītis”

3.uzdevums: Izvēlieties tipisku un vienkāršu recepti, kuru var pagatavot kopā ar skolēniem (sastāvdaļas, receptes soļi, sagatavošana). Recepti var pagatavot dzimtajā valodā un tulkot angļu valodā. Var veidot un ierakstīt video. Ierakstu var veikt dzimtajā valodā un videoklipam pievienot subtitrus angļu valodā. Mūsu skolēnu grupa gatavoja tradicionālo ēdienu: Zirņus ar speķi.

Vēl atlikušie uzdevumi:

 • Receptes iztulkošana;
 • Apgūt vienu Ziemassvētku dziesmu no partnervalstīm.

Paldies 5.-6.klases skolēniem un skolotājām Anitai Geidānei par dziesmu un Ramonai Liepiņai – Kraujai par ēdiena sagatavošanu!

Tekstu sagatavoja: skolotāja Laura Bergmane

Foto: Ramona Liepiņa Krauja

Lasīt visu ziņu galerija (3)

"Latvijas skolas somas" ietvaros, Zemītes sākumskolā, krāsaino smilšu nodarbība

09.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

Šodien “Latvijas skolas somas” ietvaros baudījām smilšu mākslu. Mākslinieces Daigas Kaufmanes vadībā ekspermentējām un gleznojām ar krāsainajām smiltīm. Mākslinieces vadībā 2 stunda laikā apguvām pamatzināšanas krāsaino smilšu dejas mākslā uz papīra. Otrās stundas laikā katram bija iespēja radīt savu mākslas darbu. Milzīgs paldies par iespēju zīmēt savādāk!

Foto: Aija Lagzdiņa, Daiga Dzērve un Ramona Liepiņa Krauja

Lasīt visu ziņu galerija (23)

Piparkūku darbnīca bērniem

10.12.2022 11:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221210-wa0016.jpg10.decembrī Zantes kultūras namā valdīja Ziemassvētku smarža, jo bērni kopā ar Rūķi Māru Brīveri cepa gardas piparkūkas. Prieks, ka mazi un lieli cepēji bija sanākuši tik daudz. Rūķim skaits sajuka jau pie trīsdesmitā bērna.

Māra piparkūkas cep kopš 1979.gada un laika gaitā ir pilnveidojusi garšu nianses līdz atklājusi savu īpašo piparkūku mīklas recepti.

Paldies Mārai par enerģiju un aizrautību un  bērniem par čaklo darbošanos! Lai piparkūku garša ienāk katrā mājā un skaists šis svētku gaidīšanas laiks!

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Kino - piedzīvojumu filma visai ģimenei "Circenīša Ziemassvētki"

10.12.2022 14:00 kur : Zantes kultūras nams

circenisa-ziemassvetki.jpgJautra Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei. Policista Ervīna Dambja ģimene sliktā noskaņojumā ierodas savā lauku mājā un sastop Ziemassvētku vecīti. Mazā Marta un brālītis Toms viņu iesaista savas ģimenes glābšanas plānā. Vecāki sāk gatavoties svētkiem, nemaz nenojauzdami, ka sastaptais Ziemassvētku vecītis ir no cietuma izbēgušais Bruno Circenis.

Lasīt visu ziņu

Pasākums "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10. decembrī Kandavas muzejā

10.12.2022 18:00

31956443915435200128251403187744855577047033n.jpgAr sirsnību un ideju apkopošanu 2022. gada 10. decembrī Kandavas novadpētniecības muzejā noritēja projekta "Demokrātisko kompetenču inkubators" Pop- up izgaršo demokrātiju" kopsaiets "Pilsonis= ziema + svētki".

Liels gandarījums, ka klātesošie pašiniciatīvas formātā bija sagādājuši muzikālus un dzejiskus priekšnesumus, ko sniedza Rīgas Vācu kultūras biedrības ansamblis "Morgenrot", Valdeķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis "DOREMI" un Kandavas tautību apvienības "Varavīksne" pārstāvji. Pasākuma dalībnieki dalījās arī ar 2022. gada pilsoniskās iesaistes pieredzi. Īpaši nozīmīgi, ka mūsu pulkā bija līdzcilvēki no Ukrainas, kas atraduši pagaidu mājas Kandavā.

Līdz šim mazaktīvākos iedzīvotājus iepazīstinājām ar iespējām, pievienojoties NVO sektoram. Lai veicinātu "no teorijas uz praksi" metodiku, dalībniekiem bija iespēja piedalīties  aktivitātē "Arī mazas balsis ir balsis", atbalstot gan ES līdzekļu piešķiršanu bērnudārzu pieejamības veicināšanai mazaizsargātām grupām, gan rosinot uzlabot Dailes teātra biļešu politiku,  īpaši attiecībā uz personām, kuras objektīvu iemeslu dēļ nevar atļauties iegādāties biļetes pat ar 30% atlaidi. Omulību pasākumam piešķīra spēcinoši un gardi tradicionālie cienasti. Kopsaietā radušās ierosmes atrada gan dzirdīgas ausis, gan darbīgas rokas. Aktīvi pilsoņi Kandavā  - tas rada svētku sajūtu!
Paldies Kandavas novadpētniecības muzeja darbiniekiem par silto un sirsnīgo uzņemšanu un atbalstu!

Finansiālais atbalsts: Nr. AIF/2020/SDK/27 “Demokrātisko kompetenču inkubators”. Pop- up "Izgaršo demokrātiju. Pilsonis = Ziema + Svētki."

Rīgas Vācu kultūras biedrības Kandavas filiāle

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Burciņkūku meistarklase

11.12.2022 12:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221211-wa0051.jpg11.decembrī Zantes kultūras namā viesojās radošās mājas „Smilgāji” sirsnīgā un atsaucīgā saimniece Aiga Bitmane un radīja Ziemassvētku garšu, daloties ar savām oriģinālajām idejām un gardajām receptēm.

Katrs mājās devās ar burvīgu burkānkūkas un šokolādes ķiršu desertu burciņā, un iedvesmu pārsteigt savu ģimeni, liekot svētku galdā ko nebijušu.

Paldies Aigai par brīnišķīgajām idejām, gardajiem desertiem un jaunām Ziemassvētku garšām!

Paldies interesentiem par atsaucību un līdzdarbošanos!

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Trešā advente. VI Latvijas vokālistu akadēmiskās un estrādes ziemas dziesmu konkurss "GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ 2022"

11.12.2022 12:00 kur : Kandavas kultūras nams

11122022gaismasdziesmas.jpgJau 11.decembrī- TREŠAJĀ ADVENTĒ Kandavas kultūras namā notiks VI LATVIJAS VOKĀLISTU KONKURSĀ „GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ 2022”. Šogad piedalīsies 118 dziedātāji izpildot 71 dziesmas no 17 dažādām Latvijas vietām kā- Rīga, Dobele, Jelgava, Ozolnieki, Jūrmala, Ādaži, Kuldīga, Valmiera, Liepāja, Ropaži, Mērsrags, Talsi, Tukums, Ķekava, Sabile, Olaine, Saldus. Jaunākajai dziedātājai ir 3 gadi.
Audzēkņus konkursam ir sagatavojuši 30 pedagogi- Andžela Hilo- Lukševica, Daiga Vilumsone, Inta Šveicere, Elita Jakušina, Ingūna Pētersone, Maija Lūsēna, Lolita Krūmiņa, Sindija Tropa, Agnese Čīče, Marita Snipke, Aigita- Guoģe- Lapiņa, Kaiva Gaigala, Irēna Karpa, Annemarija Moiseja, Svetlana Šibajeva, Ilona Poikāne, Inese Ozollapa, Ilze Riže, Kristīne Broka- Meļķe, Irina Parahņeviča, Linda Kupča, Anita Geidāne, Evija Lagzdiņa, Karmene Radovska, Agnese Čimale, Zinta Ošenberga, Ilze Rijniece, Agnese Korvstiļeva, Andris Veinbergs, Raimonds Bičus.

Šogad žūrijā būs dziedātājs, vokālais pedagogs ŽORŽS SIKSNA, dziedātāja INETA RUDZĪTE, mūziķis un komponists JĀNIS TABŪNS.
Aicinām apmeklēt gada sisnīgāko konkursu. Ieeja bez maksas. Konkurss notiks pa vecuma grupām visas dienas garumā sākot no 12:00.

Lasīt visu ziņu
 • twitter
 • facebook
 • draugiem
<>
back to top