Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Kandavas Lasītāju klubiņš tiekas ar rakstnieku Gunti Tāleru

07.12.2022 kur : Kandavas pilsētas bibliotēka

dsc0003.jpg7. decembra pēcpusdienā Kandavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņa biedri tikās ar rakstnieku Gunti Tāleru (īstajā vārdā Guntis Zariņš). Guntis ir tukumnieks, kas daudz ceļojis, studējis tieslietas, vides zinātni, grāmatvedību, žurnālistiku, astroloģiju.

Rakstnieks ar klātesošajiem dalījās stāstos, kā no žurnālistikas laikrakstā “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” un pašvaldības izdevumā “Kandavas Novada Vēstnesis” nonācis līdz daiļliteratūrai. Stāstīja par iestāšanos Literārās akadēmijas prozas meistardarbnīcā un dalību Apgāda Zvaigzne ABC detektīvromānu konkursā. Konkursā uzvarēja G.Tālera detektīvromāns “Pēdējais klients”, kas bija viņa debijas darbs daiļliteratūrā. Pēc tā sekoja romāns “Garās nakts Mēness”, šausmu stāstu krājums “Nemierīgās dvēseles” un detektīvromāns “Monstra rotaļu laukums”.

Autors pastāstīja par daiļdarbu tapšanas gaitu, idejām, sižetiem un grāmatu varoņiem, kam iedvesma smelta no reāliem dzīves notikumiem un cilvēkiem visapkārt.  Tāpat Guntis ieintriģēja klātesošos, atklājot, ka nākamā gada sākumā gaidāms jauns kriminālromāns.  

dsc0011.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kandavas uzņēmēja Guntara Indriksona ģimene viesojas pie Valsts prezidenta svinīgā Ziemassvētku pasākumā

07.12.2022

52549703398c9c405a4fco.jpg7. decembrī Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze rīkoja svinīgu Ziemassvētku pasākumu, lai tiktos ar 18 ģimenēm no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām un kopīgi iedegtu svētku egli Rīgas pils pagalmā.

Egles iedegšanas pasākumā piedalījās sabiedriski aktīvākās un radošākās Latvijas daudzbērnu ģimenes. Uz pasākumu devās arī Kandavas uzņēmēja Guntara Indriksona ģimene no Tukuma novada. Guntara Indriksona ģimenē aug seši bērni – dēli Edvards un Niks Deniels un meitas Emīlija, Dārta, Elza un Luīze.

Guntars ir Kandavas uzņēmējs, un popularitāti Latvijā un pasaulē ieguvis ar savā uzņēmumā “Linda-1” darinātajām kūpinātavām un griliem. Viņa uzņēmums nodarbojas ar metālapstrādi, viesnīcas/kafejnīcas biznesu, kā arī ar mazumtirdzniecību pilsētā (pārtikas, sadzīves preču, IT preču tirdzniecība un reklāmas druka).

Guntars šā gada janvārī zaudēja savu dzīvesbiedri, nu dzīve iegrozījusies tā, ka daudz laika jāvelta arī bērniem, bizness vairs nedrīkst aizstāt ģimeni. It sevišķi tas attiecas uz pašām mazākajām trīs meitiņām, kas mammas zaudēšanu izjūt īpaši gan sadzīvē, gan morāli.

Ģimene ļoti aktīvi iesaistās Kandavas pilsētas sabiedriskajā dzīvē, Guntars vienmēr atbalsta kultūras un sporta pasākumus gan finansiāli, gan materiāli, gan ģimenei piedaloties. Prieks, ka ģimene ir stipra, un nepadodas dzīves un likteņa triecieniem!

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku pasākums Zantes pagasta senioriem

07.12.2022 13:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221207-wa0063.jpg7.decembrī Zantes pagasta seniori pulcējās kultūras namā Ziemassvētku ieskaņas pasākumā.

Seniorus svētkos sveica Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis, sociālā darbiniece Ligita Feldmane, Zantes ģimenes atbalsta centra un Kandavas pensionāru biedrības pārstāvji, Zantes kultūras nama un skolas amatiermākslas kolektīvi.

          Paldies par atbalstu senioru ikdienas rūpēs tika teikts Agnesei Kozuliņai, Sanitai Plotko, Rutai Sadovičai, Marijai Poškai, Skaidrītei Butkēvičai un Gundai Rorbahai, kā arī Ņinai Grīnbergai un Dzintrai Žundo par ogām, augļiem un dārzeņiem, ko abas kundzes ik gadu dāsni ziedo Zantes ģimenes atbalsta centra bērniem.

        Senioru sirdis iepriecināja svētku loterija, kuru bija sarūpējuši Zantes pamatskolas bērnu vecāki un skolotāji.

            Īpašu pārsteigumu visiem bija sagādājusi Zantes pensionāru biedrības vadītāja Daina Eversone – brīnišķīgu, sirdssiltu sveicienu no mūziķa Ainara Bumbiera.  Ar sirsnīgu apsveikumu mūziķis pārsteidza tās dienas jubilāri Anitu Pušmucāni. Paldies Dainītei par šo jauko veltījumu svētku gaidīšanas laikā!

            „Dzīve ir brīnums, un šis brīnums ir mūsu varā. Tieši tādus brīnumus, pārsteigumus un bezgala jaukas emocijas mēs ieguvām šajā kopā būšanas pasākumā. No sirds vislielākā pateicība ļaudīm, kas spēja rast spēku, pagodinot pasākumu ar savu klātbūtni, un pateicībā saņemt dāvāto prieku no pasākuma organizētājiem, vadītājiem un priekšnesumu sniedzējiem. Vis...vis..vislielākā pateicība maniem Zantes ļaudīm, kas mani ir pieņēmuši, uzticējušies un visus šos garos gadus esam gājuši roku rokā. Paldies!!! Pasaulē nav nekā stiprāka par mierīgu prātu!” – novēlēja Daina Eversone.

            Savukārt Zantes pagasta cilvēki pateicās Dainai par mūža darbu medicīnā un sirsnīgi sveica ar iegūto apbalvojumu „Latvijas lepnums 2022” nominācijā „Mediķis”, kas, kā atzina zantenieki,  ir godam pelnīts jau ļoti sen. Paldies, Dainīt, ka esi, un mēs ļoti lepojamies, ka Zantē ir savs „Latvijas lepnums”!

            PALDIES visiem mazajiem un lielajiem rūķiem, kas palīdzēja tapt tik brīnišķīgam pasākumam!

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss paplašinās

20.09.2022 - 20.04.2023

piejuramakulaturakonk-2022web-01.jpgAtkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” jau tradicionāli organizētais konkurss, kurš ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, šajā mācību gadā  norisināsies no 20.septembra līdz 2023.gada 20.aprīlim un piedāvās dalībniekiem bez makulatūras vākt arī izlietotās baterijas. Konkurss turpmāk sauksies “Palīdzēsim dabai!”

“Šajā rudenī esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar SIA “Zaļais Centrs”.  Esam vienojušies kopīgiem spēkiem  ierobežot vides piesārņošanu un veicināt atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, lai mazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu  CSA poligonā “Janvāri”. Šī  sadarbība sāksies ar “Zaļā Centra” iesaisti mūsu tradicionālajā skolu konkursā, kur šajā mācību gadā, paralēli makulatūras vākšanai, aicināsim dalībniekus nodot arī izlietotās baterijas. Vēlamies, lai mūsu sadarbība būtu regulāra ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā,” stāsta atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Par nepieciešamību savākt izlietotās baterijas SIA Zaļais Centrs projektu vadītāja Žanna Lampicka saka : “Ar baterijām mēs sastopamies ikdienas dzīvē savā mājoklī. Lai baterija no dzīvības devējas kādai ierīcei nepārvērstos par paša cilvēka veselības iznīcinātāju, pēc to izlietošanas svarīgi baterijas nodot tur, kur tās turpina ceļu uz otrreizēju pārstrādi vai pienācīgu utilizēšanu. Tas ļauj ne vien saudzēt vidi, bet arī atgūt vērtīgus metālus atkārtotai izmantošanai, pagarinot izsīkstošo dabas resursu dzīves ciklu. Mēs ļoti ceram, ka bateriju savākšanas kampaņa nepārprotami veicinās bateriju savākšanu, novēršot to nokļūšanu vidē. Līdz ar pieaugošo izpratni un atbildību par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi, pieaugs pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas iespējām.”

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka saglabājas skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu vēlme katru  gadu  no jauna turpināt makulatūras vākšanu, jo tā arī visa sabiedrība tiek izglītota un iesaistīta atkritumu šķirošanā”, turpina Ēriks Zaporožecs, “ja izlasītie laikraksti un žurnāli, nevajadzīgie dokumenti, savu laiku nokalpojušās grāmatas netiks izmesti  kopā ar citiem atkritumiem, bet nodoti otrreizējai pārstrādei, tie piedzīvos otru dzīvi -  tiks saražoti jauni papīra izstrādājumi un taupīti gan enerģijas,  gan mežu resursi. Ja izlietotās baterijas, kas ir bīstamie atkritumi, nenonāks dabā – ieguvēji būsim mēs visi. ”

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv

Lasīt visu ziņu

Pasākums "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10. decembrī Kandavas muzejā

01.11.2022 18:00 - 10.12.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

xmaspop-up-01.jpgJau savlaicīgi plānojot decembra godus, aicinām ierēķināt sestdienas, 10.decembra vakaru muzikālām un pilsoniski aktīvām nodarbēm pasākumā "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10.decembrī!

Aicinām viesoties Kandavas novadpētniecības muzeja viesmīlīgajās telpās no plkst. 17.45, lai plkst. 18.00 muzikāli "tīklotos" vācu melodiju ietvarā kopīgi ar Rīgas Vācu kultūras biedrības ansambli "Morgenrot", kā arī uztrenētu ziemas obligāto dziesmu repertuāru kopā ar kolorīto Valdeķu kultūras nama jaukto vokālo ansambli "DoReMi".

Ieejas maksas nav, arī oficiālu vakara vadītāju nebūs. Ieejas maksas vietā - jūsu stāstījums par savu labo darbu sabiedrības labā un aicinājums iesaistīties vietējās kopienas stiprināšanā!

Projekts Nr. AIF/2020/SDK/27 “Demokrātisko kompetenču inkubators”. Popup "Izgaršo demokrātiju" Kandavā.

Lasīt visu ziņu

Māras Marutas Auzas personālizstāde Kandavas novadpētniecības muzejā

28.11.2022 - 27.01.2023 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

saule-savu-puru-vedafb.jpgAicinām apmeklēt Māras Marutas Auzas personālizstādi "SAULE SAVU PŪRU VEDA".

Lasīt visu ziņu

Foto izstāde „Izsapņot ziemu”

02.12.2022 09:00 - 05.01.2023 - 13:00 kur : Vējspārns, galerija

alises-un-anetes-afisa.jpgAlises Jurēvicas un Anetes Rodiņas foto izstāde „Izsapņot ziemu”apskatāma no 2. decembra līdz 5. janvārim Kandavas kultūras nama galerijā „Vējspārns” darba dienās no plkst. 9.00 līdz 13.00, vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tel. 27022882.

Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku gaidīšanas laika aktivitātes Zemītes sākumskolā

05.12.2022 - 21.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-12-12-at-15-36-09.jpgZiemassvētki ir laiks, kad mēs gaidām ne tikai dāvanas, bet arī mācāmies dažādas zināšanas par šiem svētkiem un apgūstam prasmi sagādāt prieku arī sev tuvajiem. Pēc otrā Adventa skolā viesojās Ieva Vavilova lai pastāstītu par savu pieredzi Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Bet 12.decembrī skolā viesojās ar ludziņu  Saldus Mārtiņa Lutera draudzes svētdienas skolas bērni (galvenā vadītāja Aija Ignate, bet tur bija arī citi skolotāji) un draudzes mācītājs Mareks Ignats. Pasākums bija iespējams pateicoties sadarbībai ar  Mariku Ivsinu, kura ir Saldus Svētā Gregora izglītības centra darbiniece un labais gariņš. Svētdienas skolas bērni rādīja tematisku ludziņu par Ziemassvētku brīnuma atnākšanu un to garīgo būtību. Uzvedumu ar interesi noskatījās visi Zemītes sākumskolas un pirmsskolas skolēni. Nākošā nedēļa Zemītes  skolēniem pagāja  darbojoties virtuvē ar piparkūkām lai sagādātu mazu, bet sirds siltu, sveicienu pagasta senioriem. Sagatavoti un nosūtīti, kā arī saņemti apsveikumi e- TWINING projektu partneriem, kā arī citiem sveicamiem un sumināmiem draugiem tuvumā un tālumā.

Foto: Olita Tutiņa un Ērodeja Kirillova

Lasīt visu ziņu galerija (17)
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top