Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Komunistiskā genocīda piemiņas pasākumi Kandavā un Kandavas pagastā

25.03.2022

dsc0069.jpgPieminot 1949. gada baisos notikumus, notika tradicionālie atceres pasākumi Kandavas pagasta piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas “Kandava” Kandavas pilsētā pie Represēto piemiņas akmens.

Uzrunājot klātesošos Kandavas stacijā, Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede pirms 73 gadiem mūsu valstī notikušos nežēlīgos notikumus salīdzināja ar šobrīd Ukrainā notiekošo. “Tāpat kā nevar kokam aizaugt rēta, cirsta pavasara Māras dienā, tā nevar aizmirst baisos notikumus, kad uz Sibīriju tika deportēti vairāk kā 42 000 cilvēku. Kopš 24. februāra varam vilkt paralēles ar nežēlīgajiem notikumiem Ukrainā, jo arī Ukrainas kara bēgļiem nākas pāris minūšu laikā paņemt no mājām svarīgāko, lai dotos nezināmā virzienā”, sacīja I.Priede, aicinot pieminēt šo drūmo laiku mūsu tautas un Ukraiņu tautas vēsturē.

Ar uzrunu uzstājās arī Nacionālo Bruņoto Spēku kapelāns kapteinis Uģis Brūklene.

Kandavā pie piemiņas akmens Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns norādīja, ka ir zaudējumi, pie kuriem nekad nepierod, kurus nekad neaizmirst. “1949. gada martā Latvija zaudēja 42125 savus bērnus- galvenokārt zemniekus un par Latviju patriotiski noskaņotus cilvēkus. Latvieši atceroties un klausoties atstāstos, apzinās, ka tāda režīma varā nevēlas nekad vairs atgriezties, un noteikti tieši tāpēc šeit Latvijā un demokrātiskajā pasaulē, mēs esam tik vienoti savā pārliecībā par notiekošo un nepieņemamo režīma agresiju Ukrainā”, sacīja J.Mazitāns, vēlot mieru Latvijā un pasaulē, kā arī spēku un gribu parūpēties ne tikai par sevi, bet darīt labu arī cilvēkiem līdzās.

Pēc pasākuma atmiņu pēcpusdiena un muzikāls sveiciens visus klātesošos gaidīja Kandavas novadpētniecības muzejā.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

​Pamatturnīrs noslēgts ar dramatisku uzvaru un pirmo vietu!

25.03.2022 kur : Kandavas sporta halle

img0596.jpgŠovakar Ramirent basketbola līgā aizvadījām pēdējo spēli, tiekoties ar viesiem no Saldus, kas kļuvusi par īstu Kurzemes derbiju. Kā jau bija sagaidāms, piektdienas vakars bija pulcējis ļoti daudz skatītāju, un atmosfēra bija fantastiska. Arī pati spēle nelika vilties.

Visas spēles garumā, ne vienai no komandām lielu atrāvienu veikt neizdevās, rezultātam mainoties te par labu vienai komandai, te otrai. Puslaika pārtraukumā ejot +1 mūsu komandai.
Trešās ceturtdaļas vidū vienu brīdi izdevās panākt +6, kas arī bija mūsu lielākais pārsvars visā spēlē, tomēr pirms noslēdzošajām desmit minūtēm atkal viena metiena tiesa – plus divi.
Ceturto ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka Saldus basketbolisti, kuri pārņema spēles iniciatīvu un 8 minūtes līdz beigām sasniedza savu lielāko pārsvaru +7. Lai mainītu spēles gaitu, tiek nolemts spēlet zonas aizsardzību, kura nostrādā! Tiek veikts 13:4 izrāviens un trīs minūtes līdz beigām atgūstam vadību – 80:78. Taču 49 sekundes līdz beigām, mūsu pašu kandavnieks, kurš jau vairākas sezonas pārstāv Saldus vienību – Kaspars Baumanis – atkal vadība izvirza viesus. Nākamajā uzbrukumā netrāpam trīspunktnieku, bet lieliski pacīnās Mārcis Saulītis, un pret viņu tiek pārkāpti noteikumi. Tiesa, precīzs tikai otrais sodinš un aizvien esam iedzinējos. Minūtes pārtraukumā nolemjam piekopt piezīmju sišanas taktiku, kas attaisnojas, viesu līderis Ivars Žvīgurs trāpa tikai vienu soda metienu, un vēl 29 sekundes mūsu rīcībā, lai glābtu spēli... Un glābjam, komandas kapteinis Guntars Strāķis aukstasinīgi trāpa trīspunktu metienu, noturam aizsardzību, un četras sekundes līdz beigām, nekļūdīgs no soda metienu līnijas ir Artūrs Grīnbergs. Seko vēlviena piezīme, lai Saldus ar vienu metienu nevar izraut pagarinājumu, Feikners otro sodu speciāli met garām, kārtīga cīņa par bumbu, kurā veiksmīgāki esam mēs un godam izcīnīta uzvara 88:86.

Šī uzvara nozīmē, ka tikai ar vienu zaudējumu sezonā, esam sasnieguši labāko bilanci ne tikai Rietumos, bet visā līgā, un kas svarīgi – tas nozīmē, ka katrā izslēgšanas spēļu kārtā mums būs mājas priekšrocības!

Neizsakāms, milzīgs paldies līdzjutējiem, kuri šovakar bija izcili! Jūs palīdzējāt radīt basketbola svētkus un izcīnīt mums tik ļoti svarīgo uzvaru! Priecāsimies par šādu atmosfēru arī izslēgšanas spēlēs!

Pirmajā kārtā mums pretī nāks jaunie Valmieras basketbolisti, kas ir fārmklubs pirmās līgas Valmieras komandai. Šinī kārtā uzvarētāju noskaidros divu spēļu summā, tas ir- rezultāts tiks skaitīts kopā par abām spēlēm. Pirmā spēle Valmierā,bet atbildes mačs pie mums. Par spēļu datumiem un laikiem ziņosim tiklīdz tie būs zināmi.

Lasīt visu ziņu galerija (37)

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīti atceres brīži Kandavas un pagastu apvienības teritorijā

25.03.2022 12:00

25-03-2022.jpg25.martā Kandavas un pagastu apvienības teritorijā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīti pasākumi:

Vānē – aicinām visas dienas garumā nolikt ziedus un svecītes piemiņas vietā

12:00  Matkulē pie piemiņas akmens

12:30 Zantē pie piemiņas akmens

   

15:00- Ziedu nolikšana Kandavas stacijā (autobuss uz Kandavas staciju aties no Tirgus laukuma pie ugunsdzēsēju depo Kandavā plkst. 14:45). Nacionālo Bruņoto Spēku kapelāna kapteiņa Uģa Brūklenes uzruna.

15:30- Atceres brīdis Kandavā pie Represēto piemiņas akmens. Nacionālo Bruņoto Spēku kapelāna kapteiņa Uģa Brūklenes uzruna.

16:00 Pēc pasākuma atmiņu pēcpusdiena un muzikāls sveiciens Kandavas novadpētniecības muzejā.


Esat laipni aicināti piedalīties piemiņas pasākumos Kandavā un pagastos!

Atnāc, noliec ziedus, iededz svecīti arī Tu!

Lasīt visu ziņu

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis Zantē

25.03.2022 12:30 kur : Zantes kultūras nams, Zante

1-zante.jpgPirms 73 gadiem latviešu tauta piedzīvoja drūmas dienas, kad sveša vara ienāca Latvijā un tūkstošiem ģimeņu tika izsūtītas uz Sibīriju. Kaut arī domājām, ka nekas tāds nekad vairs neatkārtosies, tomēr šobrīd varam savilkt paralēles ar pagātni, redzot, ka notiek karš un genocīds pret ukraiņu tautu.          

Latviešu tautai liktenīgs datums – 25. marts. Pie Piemiņas akmens Zantē notika komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis - tika pārrunāti un atgādināti šīs drūmās dienas vēstures fakti, skanēja dzeja un tika nolikti ziedi un aizdegtas svecītes represijās cietušo piemiņai.

Paldies Zantes pamatskolas vēstures skolotājai Lailai Šaicanei par sagatavotajiem vēstures faktiem un skolēniem  - Mārim, Kristiānai un Viktorijai par stāstījumu.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

"Sākums mūs atrod pats" Muzikāli literārs vakars pie tējas tases kopā ar Kārli Kazāku

25.03.2022 19:00 kur : Kandavas kultūras nams

kandavas-kulturas-nama.jpg

25. martā plkst.19.00 muzikāli literārs vakars pie tējas tases „Sākums mūs atrod pats” kopā ar Kārli Kazāku.

Autora jaunās grāmatas prezentācija. Grāmatu būs iespēja iegādāties. Ieeja 5 eur.

Lasīt visu ziņu

Jauna pastāvīga izstāde "Kandava - vārti uz Kurzemes Šveici" Kārļa Veinberga fotogrāfijās

10.06.2021 - 30.09.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandava_varti_uz_kurzemes_sveici.jpg

Fotogrāfiem, ceļotājiem un Kandavas patriotiem iesakām iedziļināties, pirms 140 gadiem dzimušā Kārļa Ādolfa Veinberga (turpmāk tekstā – K.Veinbergs) (1881 – 1949), ievērojama 20. gadsimta pirmās puses skolotāja, botāniķa, ceļojuma apraksta “Vadonis pa Kurzemes Šveici” (1924) autora un izcila fotogrāfa fotogrāfijās. Fotogrāfa K. Veinberga skatu kartes un stikla fotoplates ir vienas no Kandavas novada muzeja krājuma unikālajām lietām, tajās fiksēta Kandava un tās apkārtne gandrīz pirms 100 gadiem. Liela daļa no fotogrāfijām plašākai sabiedrībai apskatei nav bijusi pieejama. 2020. gadā tika veikta 30 stikla fotoplašu digitālā retuša, putekļu un skrāpējumu noņemšanu, bojāto vai zudušo attēla daļu atjaunošana.


Lasīt visu ziņu galerija (1)

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

24.01.2022 - 17.04.2022 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams
zimetaju-konkurss.jpgUZMANĪBU UZMANĪBU,  ZĪMĒJUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ PAGARINĀTS LĪDZ 1.APRĪLIM !

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

Lasīt visu ziņu

Izstāde "Kandavas saktas"

11.02.2022 - 10.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandavassaktas-page-0.jpgGan arheoloģiskā, gan etnogrāfiskā latviešu tērpa viena no skaistākajām un daudzveidīgākajām rotām ir saktas. Jebkurš šo saktu atdarinājums (replika) izcili papildina arī mūsdienu tērpu, padarot to īpašu. Vēsturnieks un arheologs Jānis Apals (1930 - 2011) uzskatīja: "Katra senlieta apvieno divus aspektus - redzamo un neredzamo. Redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknes sniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā".
Droši vien daudzi novadnieki nezina, ka 2016.gada novembrī, būvējot gājēju celiņu Kandavā, Abavas ielā netālu no Bruņinieka pilskalna, tika atrasts pavisam neliels saktas fragments, kuras rotājums pārsteidza gan vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu, kurš veica arheoloģisko uzraudzību, gan muzeja speciālistus. Pārsteigums slēpās saktas ornamentā, jo 16. - 17.gadsimtā saktu rotāja ozolzīles. Lūk, Kandavas sakta! Īpašais atradums kļuva par izstādes "Kandavas saktas" veidošanas sākumu.

Izstādes pamatā ir 9 saktas, kuras 20.gadsimta 50.gados atradis un saglabājis toreizējais Kandavas internātskolas vēstures skolotājs Viktors Vītols (1930-2003). 2020. gadā, sadarbojoties ar Lietuvas Mākslas muzeja Prana Gudīna Restaurācijas centra Viļņā restauratori Sandru Garšvieni, šīs saktas un 2016.gadā atrastais saktas fragments ar ozolzīļu rotājumu tika restaurēti.

Tajā pašā laikā Kandavas apkārtnē atrastās saktas, atrodas citu muzeju krājumos, piemēram, Talsu muzejā, jo savulaik bijām Talsu apriņķī. Vislielākā kolekcija ar atradumiem no Kandavas apkārtnes glabājas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tāpēc izstāde papildināta ar priekšmetiem no šiem krājumiem. Izstāde muzejā apskatāma no 11. februāra līdz 10. aprīlim.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ildzes Oses gleznu izstāde "Mūžīgais pavasaris"

12.02.2022 - 30.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

120230042022muzigais-pavasarisildze-osekandavas-muzejs.jpgIldzes Oses jaunākā izstāde "Mūžīgais pavasaris" turpina risināt māksliniecei tuvās dabas tēmas - ziedi, dzīvnieki, putni. To pētnieciskie tuvplāni apvienojumā ar grafikas elementiem veido darbus, kas ir meklējumi hiperreālisma un maģiskā reālisma glezniecībā.
Ziedi Ildzes gleznās ir vienmēr, gluži kā pavasaris, kas nekad nebeidzas. Mākslinieceipersonālizstādes ir bijušas ne tikai Latvijā, bet arī Šveicē un Spānijā. 2020. un 2021. gadā Ildze Ose ar panākumiem ir piedalījusies izstādē "Furniture&Dising Isle" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Viņasdarbi glabājas privātkolekcijās Austrālijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Nīderlandē. Norvēģijā, Šveicē, Anglijā, Amerikā un Taivānā. Kandavas novadpētniecības muzeju Ildzes darbi rotās no 12. februāra līdz 30.aprīlim.

Lasīt visu ziņu

Mājas kafejnīcu dienas "Garšas Abavas lokos" - PIESAKIES!

02.03.2022 - 25.03.2022

majas-kafejnicu-dienas.jpgMājas kafejnīcu dienas 2022 notiks no jūlija līdz septembra mēnesim dažādās vietās visā Latvijā. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi,  gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām - atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. 

Šogad Mājas kafejnīcu dienu ietvaros Tukuma novadā notiks divi pasākumi: Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē (teritorija - viss Tukuma novads) septembra mēnesī un Mājas kafejnīcas "Garšas Abavas lokos" (teritorija- daļa no Tukuma un Talsu novada) notiks 2. - 3. jūlijā. Kandavas Partnerība šogad ir koordinators Mājas kafejnīcu dienās "Garšas Abavas lokos".

Tu vari kļūt par  Mājas kafejnīcu "Garšas Abavas lokos": 

  • ja Tev ir gardu, īpašu vai parastu ēdienu receptes;
  • ja Tev ir vieta, kurā vari uzņemt viesus gatavo ēdienu baudīšanai;
  • ja esi piedalījies apmācībās (organizatori nodrošinās apmācības) , lai zinātu kā jādarbojas Mājas kafejnīcai;
  • ja izveidotā kafejnīca atrodas kādā no minētajām vietām: Tukuma novads - Kandavas pilsēta; pagasti- Kandavas, Zemītes, Zantes, Vānes, Matkules, Cēres, Pūres, Sēmes, Irlavas, Jaunpils, Viesatu; Talsu novads - Sabiles pilsēta; Abavas pagasts.

Mājas kafejnīcu dienas Kurzemes pievārtē, kuras notiks 17.-18.septembrī, koordinators ir Tukuma tūrisma informācijas centrs. Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē var izveidot visā Tukuma novadā. 

 

PIESAKIES ŠEIT (var pieteikties tikai uz vienu pasākumu)

Mājas kafejnīcu dienas "Garšas Abavas lokos",  2. un 3.jūlijā:      https://ej.uz/MKD_AbavasSenleja

Mājas kafejnīcu dienas Kurzemes pievārtē, 7.-18.septembrī:     https://ej.uz/MKD_Kurzemes_pievarte

 

Mājas kafejnīcu dienu organizatori  Latvijā – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un “Lauku Ceļotājs”.

Mājas kafejnīcu dienu "Garšas Abavas lokos" koordinators – biedrība "Kandavas Partnerība", sadarbības partneris – biedrība “Vīnoga".

Vairāk informācijas  pa tel.nr. 28390394 vai e-pastu: intaha@inbox.lv (Inta Haferberga)

kandavas_partneriba.jpg

Lasīt visu ziņu

Līdz 31.maijam tīrus būvgružus var nodot bez maksas

02.03.2022 - 31.03.2022

2747494423454291509263494266044315309289624n.jpgLīdz 31.maijam gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem ir iespēja BEZ MAKSAS nodot tīrus būvgružus poligonā “Janvāri”. Obligātais nosacījums - būvgružiem tiešām ir jābūt bez piemaisījumiem, citādi tiks piemērota pilna nodošanas maksa. Lieliska iespēja, sagaidot pavasari!

Poligons “Janvāri”
Tālr.: 29350022
E-pasts: poligons.talsi@piejuraatkritumi.lv
Adrese: "Janvāri", Laidzes pagasts, Talsu novads
    
Darba laiks
    Pirmdienās – 8.00 – 19.00
    Otrdienās – 8.00 – 19.00
    Trešdienās – 8.00 – 19.00
    Ceturtdienās – 8.00 – 19.00
    Piektdienās – 8.00 – 19.00
    Sestdienās – 8.00 – 17.00
    Svētdienās – slēgts

Lasīt visu ziņu

Piedalies konkursā un izveido Lieldienu Zaķu figūru!

07.03.2022 - 11.04.2022

lieldienu-zaku-figuras-konkurss-1.jpgSagaidot Lieldienas, Kandavas Kultūras un sporta centrs sadarbībā ar Kandavas un pagastu apvienību organizē konkursu “Lieldienu Zaķu figūras”.

KONKURSA NOSACĪJUMI:

Zaķa figūru drīkst veidot no jebkāda materiāla, kuru neietekmē ārējie laika apstākļi (piemēram, lietus, vējš, sniegs, utt.), jo tā tiks izvietota brīvā dabā Kandavas pilsētas teritorijā. Jāņem vērā, ka zaķa figūra jāveido vismaz 1,50 m augsta (platums netiek ierobežots) un figūrā jābūt iestrādātai konstrukcijai nostiprināšanai uz zemes vai uz cita objekta (piemēram, zaķis rāpjas kokā, utt.).

TERMIŅI:

Darba skice un izmēri, darba nosaukums un autori, kā arī tehniskās specifikācijas (piemēram, elektrības pieslēguma nepieciešamība, utt.) jāiesūta līdz 04.04.2022. uz e-pastu iveta.grunte@tukums.lv

Darbus iesniedz līdz 08.04.2022. Kandavas kultūras namā personīgi (Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads, Latvija) vai arī ar kurjera pasta palīdzību.

APBALVOŠANA:

Labāko darbu autorus apbalvos 17. aprīlī Kandavas Promenādē Lieldienu svētku pasākumā.

Galvenā balva – EUR 300.00; Skatītāju simpātiju balva un veicināšanas balvas no vietējiem uzņēmējiem.

Konkurss notiek laika posmā no 11. līdz 30. aprīlim.

Konkursa nolikums šeit


lieldienu-zaku-figuras-izglitibas-iestadem.jpgLai veicinātu izglītības iestāžu darbiniekus un audzēkņus aktīvāk iesaistīties izsludinātajā konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”, šogad atsevišķa figūru vērtēšana notiks starp izglītības iestāžu iesniegtajiem darbiem. Izglītības iestāde (tajā skaitā arī profesionālās ievirzes skolas) konkursā "Lieldienu Zaķu figūras" drīkst iesniegt neierobežotu skaitu figūru- gan katra klase savu figūru, gan skola kopīgu figūru.

Balvas: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Šīs naudas balvas tiks piešķirtas tikai starp izglītības iestādēm. Paralēli skolu iesniegtās figūras piedalīsies arī cīņā par galveno balvu- 300 EUR.

Paldies par šo iniciatīvu un atbalstu vietējam uzņēmējam Ainaram Vilkaušam, kurš nodrošina naudas balvas izglītības iestādēm!iedzivotajiem-1.jpgLai radītu svētku noskaņu ne tikai pilsētas un pagastu centros, aicinām iedzīvotājus iesaistīties pilsētvides noformēšanā Lieldienu laikā, atbilstoši svētkiem noformējot savu īpašumu, sētu vai dārzu. Interesantāko rotājumu autori saņems veicināšanas balvas. Fotogrāfijas ar Lieldienu māju un dārzu dekoriem līdz 10. aprīlim sūtīt Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālistei WhatsApp +37126451427 vai e-pastā: liga.supstika@tukums.lv


Lasīt visu ziņu

Piedzīvojumu fotoorientēšanās komandām: Kandavas pavasaris 2022

08.03.2022 - 12.04.2022

PAGARINĀTS LĪDZ 12. APRĪLIM!

afisa.jpgMērķis: iesaistīt Kandavas iedzīvotājus un viesus interesantās aktivitātēs

Laiks: no 08.marta līdz 12.aprīlim

Komandas: vienā komandā 2 līdz 5 dalībnieki

Uzdevums un noteikumi: Sekojot pielikumā atrodamajai kartei un aprakstam Kandavā jāapmeklē 16 objekti un pie tiem jāuzņem komandas pašbilde(vadoties pēc speciālajiem noteikumiem). Objekti šeit.

Rezultātu iesniegšana, vērtēšana un apbalvošana: līdz 7. aprīlim uz e-pastu uldis.vecins@tukums.lv jānosūta komandas nosaukums, sastāvs, kontakttālruņa Nr. un 16 augstākminētās fotogrāfijas(katrai norādot uzņemšanas datumu un laiku). 

Nolikums šeit.1pielikumsfokp22karte.jpg

Lasīt visu ziņu

Valters Poļakovs. Kailfoto izstāde "Atklāties no jauna"

08.03.2022 12:00 - 04.04.2022 - 15:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams

No 8.marta Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns"  varēsiet aplūkot Valtera Poļakova kailfoto izstādi "Atklāties no jauna" . Šajās fotogrāfijās autors uzdrīkstas parādīt sievietes bez ierastā ikdienas apģērba. Tā būs iespēja izbaudīt brīvības sajūtu un apskatīt kailuma skaistumu.Izstāde apskatāma darba dienās no 12.00-15.00 vai iepriekš piesakoties pa tel.27022882 (Ance).

afisa-polakovs-1.jpg

Lasīt visu ziņu

Kandavas pilsētas un pagastu apvienības 2022. gada čempionāts ZOLĪTĒ

11.03.2022 - 01.04.2022

orange-sports-icons-cheerleading-poster.jpgLaika posmā no 11. marta līdz 1. aprīlim norisināsies Kandavas pilsētas un pagastu apvienības 2022. gada čempionāts ZOLĪTĒ. Čempionāta nolikums pieejams šeit.

Reģistrēšanās  sacensību vietā.

Sacensības notiek 4 posmos Cēres sporta hallē un Valdeķu kultūras namā:

1. posms Cēres sporta halle 11. martā

2. posms Valdeķu kultūras nams 18. martā

3. posms Valdeķu kultūras nams 25. martā

4. posms Cēres sporta halle 1. aprīlis

Sacensību sākums 18:00

Zolītes turnīrs notiek “Zaļajā režīmā”, tas nozīmē, ka visiem čempionāta dalībniekiem pirms reģistrēšanās ir jāuzrāda derīgs COVID-19 vakcinācijas sertifikāts vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments

Lasīt visu ziņu

Aicinām izglītības iestādes piedalīties konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”

21.03.2022 - 11.04.2022

lieldienu-zaku-figuras-izglitibas-iestadem.jpg

Sagaidot Lieldienas, Kandavas Kultūras un sporta centrs sadarbībā ar Kandavas un pagastu apvienību organizē konkursu “Lieldienu Zaķu figūras”. Konkursā aicināts piedalīties ikviens- gan privātpersonas, gan uzņēmumi un iestādes. Šogad īpašas naudas balvas paredzētas izglītības iestādēm!

KONKURSA NOSACĪJUMI: Zaķa figūru drīkst veidot no jebkāda materiāla, kuru neietekmē ārējie laika apstākļi (piemēram, lietus, vējš, sniegs, utt.), jo tā tiks izvietota brīvā dabā Kandavas pilsētas teritorijā. Jāņem vērā, ka zaķa figūra jāveido vismaz 1,50 m augsta (platums netiek ierobežots) un figūrā jābūt iestrādātai konstrukcijai nostiprināšanai uz zemes vai uz cita objekta (piemēram, zaķis rāpjas kokā, utt.).

TERMIŅI: Darba skice un izmēri, darba nosaukums un autori, kā arī tehniskās specifikācijas (piemēram, elektrības pieslēguma nepieciešamība, utt.) jāiesūta līdz 04.04.2022. uz e-pastu iveta.grunte@tukums.lv. Darbus iesniedz līdz 08.04.2022. Kandavas kultūras namā personīgi (Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads, Latvija) vai arī ar kurjera pasta palīdzību.

lieldienu-zaku-figuras-konkurss-1.jpgAPBALVOŠANA: Labāko darbu autorus apbalvos 17. aprīlī Kandavas Promenādē Lieldienu svētku pasākumā. Naudas balvas izglītības iestādēm: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Galvenā balva – EUR 300.00; Skatītāju simpātiju balva un veicināšanas balvas no vietējiem uzņēmējiem.


Lai veicinātu izglītības iestāžu darbiniekus un audzēkņus aktīvāk iesaistīties izsludinātajā konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”, šogad atsevišķa figūru vērtēšana notiks starp izglītības iestāžu iesniegtajiem darbiem. Izglītības iestāde (tajā skaitā arī profesionālās ievirzes skolas) konkursā "Lieldienu Zaķu figūras" drīkst iesniegt neierobežotu skaitu figūru- gan katra klase savu figūru, gan skola kopīgu figūru.

Balvas: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Šīs naudas balvas tiks piešķirtas tikai starp izglītības iestādēm. Paralēli skolu iesniegtās figūras piedalīsies arī cīņā par galveno balvu- 300 EUR.

Paldies par šo iniciatīvu un atbalstu vietējam uzņēmējam Ainaram Vilkaušam, kurš nodrošina naudas balvas izglītības iestādēm!


iedzivotajiem-1.jpgLai radītu svētku noskaņu ne tikai pilsētas un pagastu centros, aicinām iedzīvotājus iesaistīties pilsētvides noformēšanā Lieldienu laikā, atbilstoši svētkiem noformējot savu īpašumu, sētu vai dārzu. Interesantāko rotājumu autori saņems veicināšanas balvas. Fotogrāfijas ar Lieldienu māju un dārzu dekoriem līdz 10. aprīlim sūtīt Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālistei WhatsApp +37126451427 vai e-pastā: liga.supstika@tukums.lv

Konkursa nolikums šeit

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top