Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Iedzīvotāji Kandavā pauž atbalstu Ukrainai cīņā par tās neatkarības saglabāšanu

02.03.2022 18:00 - 19:30 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

dsc0025.jpg2.marta vakarā Kandavas vecpilsētas Promenādē notika iedzīvotāju pulcēšanās, lai simboliski paustu savu atbalstu Ukrainai tās cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.

Īstenojot atbalsta akciju, Kandavas un pagastu iedzīvotāji pievienojās tiem daudzajiem tūkstošiem citu valstu iedzīvotāju, kuri pēdējo dienu laikā ir vienojušies līdzīgās atbalsta akcijās par neatkarīgu Ukrainu, nosodot Krievijas iebrukumu.

Kandavnieku atbalsts izskanēja dziesmās un uzrunās, kā arī, veidojot svecīšu gaismas ceļu – spēka un gaismas simbolu, lai nestu gaismu, kas šobrīd tik ļoti nepieciešama Ukrainai un pasaulei! Lai gaisma uzvar tumsu!

 Tukuma novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Inga Priede savā uzrunā vērsās pie ukraiņiem, kas dzīvo starp mums: “Pasaulē ir tikai viena nacionalitāte- cilvēcība. Mēs savās sirdīs un domās esam ar ikvienu no jums un nosodām Krievijas Federācijas militāro agresiju. Mēs ceram, ka veselais saprāts ņems virsroku un iestāsies miers. Ticam, ka ar vienotu spēku, neatlaidību un nerimstošu ticību Ukrainas valsts neatkarība tiks nosargāta”. I.Priede uzsvēra, ka šobrīd Ukrainas tauta cīnās ne tikai par savas valsts brīvību, bet arī mūsu- Latvijas valsts brīvību, tāpēc viņa ir patiesi lepna, ka Latvijas valsts Ordeņu kapituls ārkārtas sēdē pieņēmis lēmumu apbalvot Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski ar Viestura ordeņa pirmo šķiru par par savas valsts un zemes nelokāmu aizsargāšanu. I.Priede pateicās atsaucīgajiem novada iedzīvotājiem, kuri zvana un interesējas par veidiem, kā palīdzēt Ukraiņu ģimenēm, kuras jau ir ieradušās Tukuma novadā.

Iedzīvotājus uzrunāja arī Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners un audzēkne Jūlija. I.Kušners norādīja, ka būtiski šajā laikā ir stiprināt un demonstrēt tautas vienotību, izvairīties no apvainojumiem un nevērsties vienam pret otru. “Es vēlos apliecināt, ka Latvijas Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi jebkurā brīdī un jebkādos veidos aizsargāt Latvijas iedzīvotājus, neskatoties uz viņu nacionalitāti. Kā pierādījusi Ukraina, vienotībai ir milzīgs spēks! Tikai kopā mēs varam stiprināt viens otru, mūsu valsti un Eiropu. Svarīgi ir saglabāt cilvēcību un būt cilvēkiem”, uzsvēra I.Kušners.

Kandavas novadpētniecības muzeja vēsturniece Aksilda Petrevica savā uzrunā atskatījās teju 300 gadu tālā pagātnē, kad 18. gadsimtā radās Krievijas impērija: “Tajā tālajā laikā šī valsts agresīvi paplašināja savu teritoriju Eiropā gan uz rietumiem, gan dienvidiem. Atgādināšu – 1710. gadā Krievija savāc toreiz lielāko ostas pilsētu Baltijas jūras austrumos – Rīgu. 1721. gadā Vidzeme nonāk Krievijas pakļautībā, 1772. gadā – Latgale, 1795. gadā – Kurzeme. 18. gadsimta otrajā pusē, tiek sagrābtas zemes arī Austrumeiropas dienvidos – Krima, Melnās jūras ziemeļu piekraste (šodienas Ukrainas dienvidu teritorija) un Gruzija. Teiksiet, Krievija nebija vienīgā valsts ar agresīvu politiku. Daudzus gadu desmitus Krievijas cilvēkiem par to tiek stāstīts īpašā formā – PRŪSIJA SAGRĀBJ, bet KRIEVIJA PIEVIENO, GLĀBJ un ATBRĪVO! Atšķirību jūtat? Un ja šādi niansētu notikumu gaitu atkārto daudzas reizes, tam sāk ticēt pat neticīgie.”

Uzrunājot klātesošos, Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns aicināja Latvijas iedzīvotājus saglabāt vienotību, būt saprotošiem, izpalīdzīgiem un saticīgiem. “Jau septiņas dienas visa pasaule grimst bēdās, sāpēs, bailēs un līdzjūtībā. Cilvēce ir ievilkta kara šausmās. Ukrainā ārdās mantkārība, patmīlība, meli, despotija un varas kāre”, sacīja J.Mazitāns, norādot, ka viņš tic, ka labais uzvarēs, to pierāda demokrātiskā pasaule un tās vienotība. J.Mazitāns:  “Dievs, lūdzu apgaismo Krievijas iedzīvotāju prātus un dod viņiem drosmi viņiem apturēt neprātu. Dievs, lūdzu palīdzi ukraiņu tautai, lūdzu sargā viņu aizstāvjus. Dievs, lūdzu sargā mūs visus!”.

Ukrainiete Orisja Urtāne Gajevska, kura Latviju par savām mājām sauc 40 gadus, emocionālā uzrunā pateicās ukraiņu tautai par dzimtenes aizstāvību un latviešiem par lielo atbalstu cīņā par Ukrainas neatkarības saglabāšanu. “Nav tādu vārdu, lai izteiktu, cik sāpīgi skatīties, kā mana tauta cīnās ar ienaidnieku. Šobrīd mana sirds ir sadalīta divās daļās- esmu dzimusi un augusi skaistā vietā Ukrainā- pašā Karpatu sirdī Jaremčes pilsētā, bet nu jau 40 dzīvoju Latvijā un šeit ir dzimuši mani bērni. Pārdzīvoju un ciešu par Ukrainu, par radiem, kuri tur dzīvo un ir kļuvuši par kara bēgļiem. Apbrīnoju, ka Ukrainas tauta, ir spējuši vienā acu mirklī aizmirst savstarpējās nesaskaņas un domstarpības, spēj saorganizēties, saliedēties un cīnīties plecu pie pleca par savu brīvību”, zemu paklanoties par pasaules atbalstu Ukrainai, sacīja Orisja Urtāne Gajevska.

Noslēgumā Kandavas Baptistu draudzes mācītājs Oskars Jēgermanis aicināja klātesošos, vienoties kopīgā lūgšanā par mieru pasaulē, par Ukrainas, Krievijas un Latvijas iedzīvotājiem, kā arī par visiem labas gribas cilvēkiem, kuri uzmundrina, sūta naudu, pārtiku un citādi palīdz Ukrainas tautai cīņā par neatkarības saglabāšanu.

Muzikālos sveicienus izpildīja grupa "Miera Vējos", grupas "Roja" solists Jānis Kalniņš, Kristīne Broka - Meļķe un Solvita Jansone.

Domās un darbos esam kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem!

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Jauna pastāvīga izstāde "Kandava - vārti uz Kurzemes Šveici" Kārļa Veinberga fotogrāfijās

10.06.2021 - 30.09.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandava_varti_uz_kurzemes_sveici.jpg

Fotogrāfiem, ceļotājiem un Kandavas patriotiem iesakām iedziļināties, pirms 140 gadiem dzimušā Kārļa Ādolfa Veinberga (turpmāk tekstā – K.Veinbergs) (1881 – 1949), ievērojama 20. gadsimta pirmās puses skolotāja, botāniķa, ceļojuma apraksta “Vadonis pa Kurzemes Šveici” (1924) autora un izcila fotogrāfa fotogrāfijās. Fotogrāfa K. Veinberga skatu kartes un stikla fotoplates ir vienas no Kandavas novada muzeja krājuma unikālajām lietām, tajās fiksēta Kandava un tās apkārtne gandrīz pirms 100 gadiem. Liela daļa no fotogrāfijām plašākai sabiedrībai apskatei nav bijusi pieejama. 2020. gadā tika veikta 30 stikla fotoplašu digitālā retuša, putekļu un skrāpējumu noņemšanu, bojāto vai zudušo attēla daļu atjaunošana.


Lasīt visu ziņu galerija (1)

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

24.01.2022 - 17.04.2022 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams
zimetaju-konkurss.jpgUZMANĪBU UZMANĪBU,  ZĪMĒJUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ PAGARINĀTS LĪDZ 1.APRĪLIM !

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

Lasīt visu ziņu

Mazo vokālistu konkurss "Cāļu dziesmas Kandavā 2022"

24.01.2022 14:00 - 19.03.2022 kur : Kandavas kultūras nams

afisa-calu-konkursiem-kandava.jpg

Mazo vokālistu konkurss "Cāļa dziesmas Kandavā 2022" NOLIKUMS

Lasīt visu ziņu

Fotokonkursa "Piederība laikam" izstāde

28.01.2022 - 04.03.2022 kur : Vējspārns, galerija

dsc0003.jpgNo 28.janvāra līdz 4.martam Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" apskatāma Kandavas un pagastu apvienības organizētā fotokonkursa "Piederība laikam" izstāde.

Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 12.00 līdz 16.00. 

Ieeja bez maksas

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Izstāde "Kandavas saktas"

11.02.2022 - 10.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandavassaktas-page-0.jpgGan arheoloģiskā, gan etnogrāfiskā latviešu tērpa viena no skaistākajām un daudzveidīgākajām rotām ir saktas. Jebkurš šo saktu atdarinājums (replika) izcili papildina arī mūsdienu tērpu, padarot to īpašu. Vēsturnieks un arheologs Jānis Apals (1930 - 2011) uzskatīja: "Katra senlieta apvieno divus aspektus - redzamo un neredzamo. Redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknes sniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā".
Droši vien daudzi novadnieki nezina, ka 2016.gada novembrī, būvējot gājēju celiņu Kandavā, Abavas ielā netālu no Bruņinieka pilskalna, tika atrasts pavisam neliels saktas fragments, kuras rotājums pārsteidza gan vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu, kurš veica arheoloģisko uzraudzību, gan muzeja speciālistus. Pārsteigums slēpās saktas ornamentā, jo 16. - 17.gadsimtā saktu rotāja ozolzīles. Lūk, Kandavas sakta! Īpašais atradums kļuva par izstādes "Kandavas saktas" veidošanas sākumu.

Izstādes pamatā ir 9 saktas, kuras 20.gadsimta 50.gados atradis un saglabājis toreizējais Kandavas internātskolas vēstures skolotājs Viktors Vītols (1930-2003). 2020. gadā, sadarbojoties ar Lietuvas Mākslas muzeja Prana Gudīna Restaurācijas centra Viļņā restauratori Sandru Garšvieni, šīs saktas un 2016.gadā atrastais saktas fragments ar ozolzīļu rotājumu tika restaurēti.

Tajā pašā laikā Kandavas apkārtnē atrastās saktas, atrodas citu muzeju krājumos, piemēram, Talsu muzejā, jo savulaik bijām Talsu apriņķī. Vislielākā kolekcija ar atradumiem no Kandavas apkārtnes glabājas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tāpēc izstāde papildināta ar priekšmetiem no šiem krājumiem. Izstāde muzejā apskatāma no 11. februāra līdz 10. aprīlim.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ildzes Oses gleznu izstāde "Mūžīgais pavasaris"

12.02.2022 - 30.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

120230042022muzigais-pavasarisildze-osekandavas-muzejs.jpgIldzes Oses jaunākā izstāde "Mūžīgais pavasaris" turpina risināt māksliniecei tuvās dabas tēmas - ziedi, dzīvnieki, putni. To pētnieciskie tuvplāni apvienojumā ar grafikas elementiem veido darbus, kas ir meklējumi hiperreālisma un maģiskā reālisma glezniecībā.
Ziedi Ildzes gleznās ir vienmēr, gluži kā pavasaris, kas nekad nebeidzas. Mākslinieceipersonālizstādes ir bijušas ne tikai Latvijā, bet arī Šveicē un Spānijā. 2020. un 2021. gadā Ildze Ose ar panākumiem ir piedalījusies izstādē "Furniture&Dising Isle" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Viņasdarbi glabājas privātkolekcijās Austrālijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Nīderlandē. Norvēģijā, Šveicē, Anglijā, Amerikā un Taivānā. Kandavas novadpētniecības muzeju Ildzes darbi rotās no 12. februāra līdz 30.aprīlim.

Lasīt visu ziņu

Mājas kafejnīcu dienas "Garšas Abavas lokos" - PIESAKIES!

02.03.2022 - 25.03.2022

majas-kafejnicu-dienas.jpgMājas kafejnīcu dienas 2022 notiks no jūlija līdz septembra mēnesim dažādās vietās visā Latvijā. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi,  gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām - atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. 

Šogad Mājas kafejnīcu dienu ietvaros Tukuma novadā notiks divi pasākumi: Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē (teritorija - viss Tukuma novads) septembra mēnesī un Mājas kafejnīcas "Garšas Abavas lokos" (teritorija- daļa no Tukuma un Talsu novada) notiks 2. - 3. jūlijā. Kandavas Partnerība šogad ir koordinators Mājas kafejnīcu dienās "Garšas Abavas lokos".

Tu vari kļūt par  Mājas kafejnīcu "Garšas Abavas lokos": 

  • ja Tev ir gardu, īpašu vai parastu ēdienu receptes;
  • ja Tev ir vieta, kurā vari uzņemt viesus gatavo ēdienu baudīšanai;
  • ja esi piedalījies apmācībās (organizatori nodrošinās apmācības) , lai zinātu kā jādarbojas Mājas kafejnīcai;
  • ja izveidotā kafejnīca atrodas kādā no minētajām vietām: Tukuma novads - Kandavas pilsēta; pagasti- Kandavas, Zemītes, Zantes, Vānes, Matkules, Cēres, Pūres, Sēmes, Irlavas, Jaunpils, Viesatu; Talsu novads - Sabiles pilsēta; Abavas pagasts.

Mājas kafejnīcu dienas Kurzemes pievārtē, kuras notiks 17.-18.septembrī, koordinators ir Tukuma tūrisma informācijas centrs. Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē var izveidot visā Tukuma novadā. 

 

PIESAKIES ŠEIT (var pieteikties tikai uz vienu pasākumu)

Mājas kafejnīcu dienas "Garšas Abavas lokos",  2. un 3.jūlijā:      https://ej.uz/MKD_AbavasSenleja

Mājas kafejnīcu dienas Kurzemes pievārtē, 7.-18.septembrī:     https://ej.uz/MKD_Kurzemes_pievarte

 

Mājas kafejnīcu dienu organizatori  Latvijā – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un “Lauku Ceļotājs”.

Mājas kafejnīcu dienu "Garšas Abavas lokos" koordinators – biedrība "Kandavas Partnerība", sadarbības partneris – biedrība “Vīnoga".

Vairāk informācijas  pa tel.nr. 28390394 vai e-pastu: intaha@inbox.lv (Inta Haferberga)

kandavas_partneriba.jpg

Lasīt visu ziņu

Līdz 31.maijam tīrus būvgružus var nodot bez maksas

02.03.2022 - 31.03.2022

2747494423454291509263494266044315309289624n.jpgLīdz 31.maijam gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem ir iespēja BEZ MAKSAS nodot tīrus būvgružus poligonā “Janvāri”. Obligātais nosacījums - būvgružiem tiešām ir jābūt bez piemaisījumiem, citādi tiks piemērota pilna nodošanas maksa. Lieliska iespēja, sagaidot pavasari!

Poligons “Janvāri”
Tālr.: 29350022
E-pasts: poligons.talsi@piejuraatkritumi.lv
Adrese: "Janvāri", Laidzes pagasts, Talsu novads
    
Darba laiks
    Pirmdienās – 8.00 – 19.00
    Otrdienās – 8.00 – 19.00
    Trešdienās – 8.00 – 19.00
    Ceturtdienās – 8.00 – 19.00
    Piektdienās – 8.00 – 19.00
    Sestdienās – 8.00 – 17.00
    Svētdienās – slēgts

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top