Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Jauna pastāvīga izstāde "Kandava - vārti uz Kurzemes Šveici" Kārļa Veinberga fotogrāfijās

10.06.2021 - 30.09.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandava_varti_uz_kurzemes_sveici.jpg

Fotogrāfiem, ceļotājiem un Kandavas patriotiem iesakām iedziļināties, pirms 140 gadiem dzimušā Kārļa Ādolfa Veinberga (turpmāk tekstā – K.Veinbergs) (1881 – 1949), ievērojama 20. gadsimta pirmās puses skolotāja, botāniķa, ceļojuma apraksta “Vadonis pa Kurzemes Šveici” (1924) autora un izcila fotogrāfa fotogrāfijās. Fotogrāfa K. Veinberga skatu kartes un stikla fotoplates ir vienas no Kandavas novada muzeja krājuma unikālajām lietām, tajās fiksēta Kandava un tās apkārtne gandrīz pirms 100 gadiem. Liela daļa no fotogrāfijām plašākai sabiedrībai apskatei nav bijusi pieejama. 2020. gadā tika veikta 30 stikla fotoplašu digitālā retuša, putekļu un skrāpējumu noņemšanu, bojāto vai zudušo attēla daļu atjaunošana.


Lasīt visu ziņu galerija (1)

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

24.01.2022 - 17.04.2022 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams
zimetaju-konkurss.jpgUZMANĪBU UZMANĪBU,  ZĪMĒJUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ PAGARINĀTS LĪDZ 1.APRĪLIM !

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

Lasīt visu ziņu

Izstāde "Kandavas saktas"

11.02.2022 - 10.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandavassaktas-page-0.jpgGan arheoloģiskā, gan etnogrāfiskā latviešu tērpa viena no skaistākajām un daudzveidīgākajām rotām ir saktas. Jebkurš šo saktu atdarinājums (replika) izcili papildina arī mūsdienu tērpu, padarot to īpašu. Vēsturnieks un arheologs Jānis Apals (1930 - 2011) uzskatīja: "Katra senlieta apvieno divus aspektus - redzamo un neredzamo. Redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknes sniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā".
Droši vien daudzi novadnieki nezina, ka 2016.gada novembrī, būvējot gājēju celiņu Kandavā, Abavas ielā netālu no Bruņinieka pilskalna, tika atrasts pavisam neliels saktas fragments, kuras rotājums pārsteidza gan vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu, kurš veica arheoloģisko uzraudzību, gan muzeja speciālistus. Pārsteigums slēpās saktas ornamentā, jo 16. - 17.gadsimtā saktu rotāja ozolzīles. Lūk, Kandavas sakta! Īpašais atradums kļuva par izstādes "Kandavas saktas" veidošanas sākumu.

Izstādes pamatā ir 9 saktas, kuras 20.gadsimta 50.gados atradis un saglabājis toreizējais Kandavas internātskolas vēstures skolotājs Viktors Vītols (1930-2003). 2020. gadā, sadarbojoties ar Lietuvas Mākslas muzeja Prana Gudīna Restaurācijas centra Viļņā restauratori Sandru Garšvieni, šīs saktas un 2016.gadā atrastais saktas fragments ar ozolzīļu rotājumu tika restaurēti.

Tajā pašā laikā Kandavas apkārtnē atrastās saktas, atrodas citu muzeju krājumos, piemēram, Talsu muzejā, jo savulaik bijām Talsu apriņķī. Vislielākā kolekcija ar atradumiem no Kandavas apkārtnes glabājas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tāpēc izstāde papildināta ar priekšmetiem no šiem krājumiem. Izstāde muzejā apskatāma no 11. februāra līdz 10. aprīlim.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ildzes Oses gleznu izstāde "Mūžīgais pavasaris"

12.02.2022 - 30.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

120230042022muzigais-pavasarisildze-osekandavas-muzejs.jpgIldzes Oses jaunākā izstāde "Mūžīgais pavasaris" turpina risināt māksliniecei tuvās dabas tēmas - ziedi, dzīvnieki, putni. To pētnieciskie tuvplāni apvienojumā ar grafikas elementiem veido darbus, kas ir meklējumi hiperreālisma un maģiskā reālisma glezniecībā.
Ziedi Ildzes gleznās ir vienmēr, gluži kā pavasaris, kas nekad nebeidzas. Mākslinieceipersonālizstādes ir bijušas ne tikai Latvijā, bet arī Šveicē un Spānijā. 2020. un 2021. gadā Ildze Ose ar panākumiem ir piedalījusies izstādē "Furniture&Dising Isle" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Viņasdarbi glabājas privātkolekcijās Austrālijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Nīderlandē. Norvēģijā, Šveicē, Anglijā, Amerikā un Taivānā. Kandavas novadpētniecības muzeju Ildzes darbi rotās no 12. februāra līdz 30.aprīlim.

Lasīt visu ziņu

Piedalies konkursā un izveido Lieldienu Zaķu figūru!

07.03.2022 - 11.04.2022

lieldienu-zaku-figuras-konkurss-1.jpgSagaidot Lieldienas, Kandavas Kultūras un sporta centrs sadarbībā ar Kandavas un pagastu apvienību organizē konkursu “Lieldienu Zaķu figūras”.

KONKURSA NOSACĪJUMI:

Zaķa figūru drīkst veidot no jebkāda materiāla, kuru neietekmē ārējie laika apstākļi (piemēram, lietus, vējš, sniegs, utt.), jo tā tiks izvietota brīvā dabā Kandavas pilsētas teritorijā. Jāņem vērā, ka zaķa figūra jāveido vismaz 1,50 m augsta (platums netiek ierobežots) un figūrā jābūt iestrādātai konstrukcijai nostiprināšanai uz zemes vai uz cita objekta (piemēram, zaķis rāpjas kokā, utt.).

TERMIŅI:

Darba skice un izmēri, darba nosaukums un autori, kā arī tehniskās specifikācijas (piemēram, elektrības pieslēguma nepieciešamība, utt.) jāiesūta līdz 04.04.2022. uz e-pastu iveta.grunte@tukums.lv

Darbus iesniedz līdz 08.04.2022. Kandavas kultūras namā personīgi (Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads, Latvija) vai arī ar kurjera pasta palīdzību.

APBALVOŠANA:

Labāko darbu autorus apbalvos 17. aprīlī Kandavas Promenādē Lieldienu svētku pasākumā.

Galvenā balva – EUR 300.00; Skatītāju simpātiju balva un veicināšanas balvas no vietējiem uzņēmējiem.

Konkurss notiek laika posmā no 11. līdz 30. aprīlim.

Konkursa nolikums šeit


lieldienu-zaku-figuras-izglitibas-iestadem.jpgLai veicinātu izglītības iestāžu darbiniekus un audzēkņus aktīvāk iesaistīties izsludinātajā konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”, šogad atsevišķa figūru vērtēšana notiks starp izglītības iestāžu iesniegtajiem darbiem. Izglītības iestāde (tajā skaitā arī profesionālās ievirzes skolas) konkursā "Lieldienu Zaķu figūras" drīkst iesniegt neierobežotu skaitu figūru- gan katra klase savu figūru, gan skola kopīgu figūru.

Balvas: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Šīs naudas balvas tiks piešķirtas tikai starp izglītības iestādēm. Paralēli skolu iesniegtās figūras piedalīsies arī cīņā par galveno balvu- 300 EUR.

Paldies par šo iniciatīvu un atbalstu vietējam uzņēmējam Ainaram Vilkaušam, kurš nodrošina naudas balvas izglītības iestādēm!iedzivotajiem-1.jpgLai radītu svētku noskaņu ne tikai pilsētas un pagastu centros, aicinām iedzīvotājus iesaistīties pilsētvides noformēšanā Lieldienu laikā, atbilstoši svētkiem noformējot savu īpašumu, sētu vai dārzu. Interesantāko rotājumu autori saņems veicināšanas balvas. Fotogrāfijas ar Lieldienu māju un dārzu dekoriem līdz 10. aprīlim sūtīt Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālistei WhatsApp +37126451427 vai e-pastā: liga.supstika@tukums.lv


Lasīt visu ziņu

Piedzīvojumu fotoorientēšanās komandām: Kandavas pavasaris 2022

08.03.2022 - 12.04.2022

PAGARINĀTS LĪDZ 12. APRĪLIM!

afisa.jpgMērķis: iesaistīt Kandavas iedzīvotājus un viesus interesantās aktivitātēs

Laiks: no 08.marta līdz 12.aprīlim

Komandas: vienā komandā 2 līdz 5 dalībnieki

Uzdevums un noteikumi: Sekojot pielikumā atrodamajai kartei un aprakstam Kandavā jāapmeklē 16 objekti un pie tiem jāuzņem komandas pašbilde(vadoties pēc speciālajiem noteikumiem). Objekti šeit.

Rezultātu iesniegšana, vērtēšana un apbalvošana: līdz 7. aprīlim uz e-pastu uldis.vecins@tukums.lv jānosūta komandas nosaukums, sastāvs, kontakttālruņa Nr. un 16 augstākminētās fotogrāfijas(katrai norādot uzņemšanas datumu un laiku). 

Nolikums šeit.1pielikumsfokp22karte.jpg

Lasīt visu ziņu

Valters Poļakovs. Kailfoto izstāde "Atklāties no jauna"

08.03.2022 12:00 - 04.04.2022 - 15:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams

No 8.marta Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns"  varēsiet aplūkot Valtera Poļakova kailfoto izstādi "Atklāties no jauna" . Šajās fotogrāfijās autors uzdrīkstas parādīt sievietes bez ierastā ikdienas apģērba. Tā būs iespēja izbaudīt brīvības sajūtu un apskatīt kailuma skaistumu.Izstāde apskatāma darba dienās no 12.00-15.00 vai iepriekš piesakoties pa tel.27022882 (Ance).

afisa-polakovs-1.jpg

Lasīt visu ziņu

Kandavas pilsētas un pagastu apvienības 2022. gada čempionāts ZOLĪTĒ

11.03.2022 - 01.04.2022

orange-sports-icons-cheerleading-poster.jpgLaika posmā no 11. marta līdz 1. aprīlim norisināsies Kandavas pilsētas un pagastu apvienības 2022. gada čempionāts ZOLĪTĒ. Čempionāta nolikums pieejams šeit.

Reģistrēšanās  sacensību vietā.

Sacensības notiek 4 posmos Cēres sporta hallē un Valdeķu kultūras namā:

1. posms Cēres sporta halle 11. martā

2. posms Valdeķu kultūras nams 18. martā

3. posms Valdeķu kultūras nams 25. martā

4. posms Cēres sporta halle 1. aprīlis

Sacensību sākums 18:00

Zolītes turnīrs notiek “Zaļajā režīmā”, tas nozīmē, ka visiem čempionāta dalībniekiem pirms reģistrēšanās ir jāuzrāda derīgs COVID-19 vakcinācijas sertifikāts vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments

Lasīt visu ziņu

Aicinām izglītības iestādes piedalīties konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”

21.03.2022 - 11.04.2022

lieldienu-zaku-figuras-izglitibas-iestadem.jpg

Sagaidot Lieldienas, Kandavas Kultūras un sporta centrs sadarbībā ar Kandavas un pagastu apvienību organizē konkursu “Lieldienu Zaķu figūras”. Konkursā aicināts piedalīties ikviens- gan privātpersonas, gan uzņēmumi un iestādes. Šogad īpašas naudas balvas paredzētas izglītības iestādēm!

KONKURSA NOSACĪJUMI: Zaķa figūru drīkst veidot no jebkāda materiāla, kuru neietekmē ārējie laika apstākļi (piemēram, lietus, vējš, sniegs, utt.), jo tā tiks izvietota brīvā dabā Kandavas pilsētas teritorijā. Jāņem vērā, ka zaķa figūra jāveido vismaz 1,50 m augsta (platums netiek ierobežots) un figūrā jābūt iestrādātai konstrukcijai nostiprināšanai uz zemes vai uz cita objekta (piemēram, zaķis rāpjas kokā, utt.).

TERMIŅI: Darba skice un izmēri, darba nosaukums un autori, kā arī tehniskās specifikācijas (piemēram, elektrības pieslēguma nepieciešamība, utt.) jāiesūta līdz 04.04.2022. uz e-pastu iveta.grunte@tukums.lv. Darbus iesniedz līdz 08.04.2022. Kandavas kultūras namā personīgi (Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads, Latvija) vai arī ar kurjera pasta palīdzību.

lieldienu-zaku-figuras-konkurss-1.jpgAPBALVOŠANA: Labāko darbu autorus apbalvos 17. aprīlī Kandavas Promenādē Lieldienu svētku pasākumā. Naudas balvas izglītības iestādēm: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Galvenā balva – EUR 300.00; Skatītāju simpātiju balva un veicināšanas balvas no vietējiem uzņēmējiem.


Lai veicinātu izglītības iestāžu darbiniekus un audzēkņus aktīvāk iesaistīties izsludinātajā konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”, šogad atsevišķa figūru vērtēšana notiks starp izglītības iestāžu iesniegtajiem darbiem. Izglītības iestāde (tajā skaitā arī profesionālās ievirzes skolas) konkursā "Lieldienu Zaķu figūras" drīkst iesniegt neierobežotu skaitu figūru- gan katra klase savu figūru, gan skola kopīgu figūru.

Balvas: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Šīs naudas balvas tiks piešķirtas tikai starp izglītības iestādēm. Paralēli skolu iesniegtās figūras piedalīsies arī cīņā par galveno balvu- 300 EUR.

Paldies par šo iniciatīvu un atbalstu vietējam uzņēmējam Ainaram Vilkaušam, kurš nodrošina naudas balvas izglītības iestādēm!


iedzivotajiem-1.jpgLai radītu svētku noskaņu ne tikai pilsētas un pagastu centros, aicinām iedzīvotājus iesaistīties pilsētvides noformēšanā Lieldienu laikā, atbilstoši svētkiem noformējot savu īpašumu, sētu vai dārzu. Interesantāko rotājumu autori saņems veicināšanas balvas. Fotogrāfijas ar Lieldienu māju un dārzu dekoriem līdz 10. aprīlim sūtīt Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālistei WhatsApp +37126451427 vai e-pastā: liga.supstika@tukums.lv

Konkursa nolikums šeit

Lasīt visu ziņu

1.APRĪĻA ŠOVS "KANDAVA THE BEST"

01.04.2022 19:00 - 21:00 kur : Kandavas kultūras nams

ipasie-viesi.jpg

1. aprīlī plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā norisināsies šovs “Kandava The best”.

Piecas Kandavas uzņēmēju komandas sacentīsies pārbaudījumos. Īpašie viesi Roberto Meloni, Gerda Zeberiņa un Gundars Lintiņš. Pasākumu vadīs Jānis Kalniņš.

Ieejas maksa 7.00 euro, biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē.

Lasīt visu ziņu

Latvijas - Ukrainas sadraudzības turnīrs galda tenisā

04.04.2022 - 30.04.2022

yellow-blue-colourful-shapes-and-scribbles-emergency-contact-information-peace-instagram-story-2.jpgDatums un laiks tiks paziņots pēc dalībnieku pieteikšanās. Pieteikšanās pa tālr. 27046099!

Латвийско-украинский турнир дружбы по настольному теннису!

Дата и время будут объявлены после подачи заявок участников.Подать заявку 27046099.


 Lasīt visu ziņu 

Konkurss "Elektronisko cigarešu kaitīgums"

08.04.2022 - 29.04.2022

anti--reklama-1.jpgKonkursa “Elektronisko cigarešu kaitīgums”

Dalībnieki un pieteikšanās kārtība:

 1. Konkursā var piedalīties Latvijas Republikā dzīvojošs jaunietis vecumā no 13 līdz 25 gadiem.
 2. Jauniešu video un/vai afišas tiek iesniegtas līdz 2022.gada 29.aprīlim (ieskaitot). Jāiesniedz elektroniski, sūtot uz jcnagla@inbox.lv vai mūsu sociālajos tīklos.

Uzdevumi:

 1. Dalībniekiem atbilstoši konkursa nosaukumam “Elektronisko cigarešu kaitīgums” jāsagatavo video līdz 3 minūtēm, lai informētu citus jauniešus par to kaitīgumu. Ja nevēlaties filmēt video, tad ir iespēja izveidot afišu.
 2. Video filmēšanā, pēc brīvas izvēles, var izmantot jebkuru aktuālu informāciju par elektroniskajām cigaretēm un jebkādus materiālus. 

Vērtēšana un apbalvošana:

 1. Konkursa dalībnieku iesūtītie materiāli tiks vērtēti  Bērnu tiesību aizsardzības grupas dalībnieku sanāksmē, kura notiks 10.maijā.
 2. Visi konkursa dalībnieki saņems piemiņas balvas, kā arī 1.,2., un 3.vietas ieguvēji saņems balvas no kafejnīcas “Pie Kristapa”. 

Vairāk lasi nolikumā Lasīt visu ziņu galerija (2)

Kandavas Deju skolas audzēkņu koncerts

08.04.2022 19:00 kur : Kandavas Deju skola

aprilis.jpg8.aprīlī plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā Kandavas Deju skolas audzēkņu koncerts "Cirks". 

Ieejas maksa: EUR 3,-

Biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē (T.63182040)

Lasīt visu ziņu

Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - Valmiera Glass-2

08.04.2022 20:00

img0781.jpg8. aprīlī Kandavas sporta hallē notika Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - Valmiera Glass-2, kur uzvaru ar rezultātu 102:50 guva Kandava/Anzāģe!


Lasīt visu ziņu galerija (25)

„Pavasara kauss” florbolā

09.04.2022 kur : Cēres sporta halle

whatsapp-image-2022-04-12-at-2-10-23-pm-2.jpg9. aprīlī Cēres sporta hallē norisinājās „Pavasara kauss” florbolā. Piedalījās četras komandas. 1. vietu ieguva komanda „Paprikas majonēze” no Engures 2. vietā atstājot Cēres komandu. Aizrautīga cīņa izvērsās starp Kandavas komandu, kuru pārsvarā pārstāvēja skolu jaunatne un komandu no Zentenes. Pārāki šoreiz bija jaunieši no Kandavas, kuri izcīnīja 3. vietu. Zentene – 4. vietā.

Paldies sacensību tiesnešiem Emīlam Krūmiņam un Aivaram Rožinskim.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Aicinām piedalīties foto konkursā “Diennakts garumā”

11.04.2022 - 31.05.2022

fotokonkurss-diennakts-garuma.jpgAicinām ikvienu, kuram patīk fotografēt, ar savām skaistākajām fotogrāfijām, kas tapušas Kandavā un Cēres, Kandavas, Matkules, Vānes, Zantes un Zemītes pagastos, piedalīties fotokonkursā “Diennakts garumā”!

Galvenais konkursa noteikums- autoram jāuzņem 4 fotogrāfijas, kurās fotografēts viens un tas pats objekts (vai ainava/ cilvēks) pēc iespējas no viena skatu punkta, bet atšķirīgā diennakts laikā vai dažādos laika apstākļos.

Viens no galvenajiem fotogrāfiju vērtēšanas kritērijiem būs visu 4 pieteikuma fotogrāfiju identiskais rakurss (precizitāte, cik vienādi fotografētais objekts/ainava/cilvēks) attēlots visās četrās fotogrāfijās.

Konkursā var piedalīties jebkura persona neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās un profesionālajām fotografēšanas iemaņām.

Pieteikumu, kas sastāv no četrām fotogrāfijām digitālā formā un pieteikuma anketas iesniedz elektroniski uz e-pastu apvieniba@kandava.lv, ar norādi “Fotokonkursam” vai personīgi Kandavas un pagastu apvienībā, Dārza ielā 6, Kandava, 202.kabinetā. Viens autors drīkst iesniegt ne vairāk kā divus pieteikumus, kur katrs sastāv no 4 fotogrāfijām.

 

Konkursa norises laiks – no 11.aprīļa līdz 31.maijam.

Informācija par konkursa norisi un pieteikumu iesniegšanu, rakstot uz e-pastu liga.supstika@tukums.lv

Konkursa nolikums

Pieteikuma anketa

Lasīt visu ziņu

Kandavas zaķu festivāla skatītāju balsojums ir sācies!

13.04.2022 11:00 - 16.04.2022 - 23:55

14-ukrainu-zakis-nr-1.jpgKandavas zaķu festivāla "Lieldienu Zaķu figūras" skatītāju balsojums ir sācies! Šogad salēkuši rekordliels skaits zaķu- konkursam saņemti 18 pieteikumi. Kurš garausis ir Tavs favorīts?

Balsošna notiek konkursa Facebook kontā- nospied "PATĪK" jeb "LIKE" pie tā zaķa fotogrāfijas, kuram, tavuprāt, būtu jāuzvar zaķu festivālā! Ieskaitītas tiks tikai tās balsis, kas būs atzīmētas pie oriģinālās publikācijas fotoalbums "Balsošana ir sākusies"!

Balso šeit: https://www.facebook.com/media...

Fotokolāžās, kurās apkopotas vairākas zaķu figūras, ir redzamas viena autora vai kolektīva veidotas figūras.

Facebook balsošana noslēgsies 16. aprīlī plkst. 23:59

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Līvāni

13.04.2022 20:00 kur : Kandavas sporta halle

anzage-livani-13-04-2022.jpg13. aprīlī plkst. 20.00 Kandavas sporta hallē notiks Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Līvāni.

DJ STIGYLICIOUS, skatītāju konkursi, Kandavas Deju skolas audzēkņu priekšnesumi.

Lasīt visu ziņu galerija (26)

"Lai pērles un dimanti mirdz"

14.04.2022 - 27.06.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

rotuizstadeafisa1.jpgNo 14. aprīļa līdz 27. jūnijam Kandavas muzejā apskatāma rotu izstāde "Lai pērles un dimanti mirdz".

Lasīt visu ziņu

Nekustamā īpašuma - Vidzemes iela 1, Kandavā izsole

14.04.2022 13:00 - 04.05.2022 - 23:55

izsoles.jpgTukuma novada pašvaldība rīko elektronisko izsoli nekustamajam īpašumam Vidzemes ielā 1, Kandavā, Tukuma novadā, kadastra Nr. 9011 001 0426, kas sastāv no neapbūvētas zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 9011 001 0426 0,1200 ha platībā.

Sākumcena - 5000 euro, solis – 100 euro, nodrošinājuma maksa – 500 euro.

Izsolei pretendenti var reģistrēties no 14.04.2022 plkst.13:00 līdz 04.05.2022. plkst.23:59 https://izsoles.ta.gov.lv.

Izsole sākas 14.04.2022 plkst.13:00, noslēdzas 16.05.2022. plkst.13:00.

Samaksa par pirkumu – pēc pašvaldības paziņojuma saņemšanas līdz 16.06.2022.

Drošības nauda iemaksājam attiecīgi Tukuma novada pašvaldības un Tiesu administrācijas kontā saskaņā ar elektronisko izsoļu vietnē reģistrētam lietotājam sagatavoto rēķinu.

Izsole norisinās https://izsoles.ta.gov.lv.

Informācija par izsoles norisi – tālr. 27844643, par nekustamo īpašumu – tālr. 28016651. Izsoles noteikumi

Lasīt visu ziņu

Lieldienu kausa izcīņa telpu futbolā

15.04.2022 10:00 - 14:00 kur : Cēres sporta halle

whatsapp-image-2022-04-28-at-10-47-12-am.jpg15.aprīlī Cēres sporta zālē notika Lieldienu kausa izcīņa telpu futbolā. Turnīrā piedalījās 5 komandas . Parkz zvērs ( Rīga), EKO (Saldus), Pūre , Universālie sportisti , Juniori +- 50 (Kandava). Cīņas bija ļoti spraigas. Noslēgumā par trešo ceturto vietu cīnījās Pūre-  ÷ - 50 pārāki izrādījās Pūrenieki ar4pret3 .Lielajā finālā tikās Parks Zvērs un Universālie sportisti  ar 4 pret 3 uzvarēja Parks . Starp fināliem notika olu( bumbas) ripināšana vārtos kur veiksmīgāka izrādījās Sanda Seile !!! Komandas un līdzjutēji varēja paēst siltas pusdienas , paldies kaf. PILS. Individuāli Labākais vārtsargs no kom. Parks Andrejs Karlsons ,rez . sp. Aigars Caics  , vērtīgākais sp. Igors no (Ukrainas) kom +-50 pārstāvis . Visi bija apmierināti par turnīru . Uz tikšanos vasaras turnīros, kas notiks pie Reģionālās skolas uz mākslīgā laumuma!!!⚽️ Lasīt visu ziņu galerija (27)

Lielā pavasara balle

15.04.2022 22:00 - 16.04.2022 - 03:00 kur : Matkules kultūras nams

Lieldienas Zantē

17.04.2022 11:00 kur : Zantes kultūras nams

7a.jpgLieldienu rītā zantenieki pulcējās kultūras namā, lai pēc divu gadu pārtraukuma beidzot atkal varētu satikties un kopā svētkus svinēt. Liels prieks bija redzēt apmeklētājus tik kuplā skaitā.

Lielo dienu Zantē ieskandināja skolas bērni – skanīgas dziesmas izdziedāja Sanija Cabule, puišu trio „RAM” (Rūdis Ronis, Artūrs Šteins un Markuss Mušketovs) un 6./7.klašu ukuleļu ansamblis (skolotāja Kristīne Elksnīte). Lieldienu tradīcijas un ticējumus atgādināja folkloras kopa „Vācelīte” (vadītāja Taira Grošteine). Lustīgas dejas izdejoja jauniešu deju kolektīvs „Sīpa” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducele” (vadītāja Marita Jekuma).  

Kā ik gadu Lieldienās, Zantes amatierteātris priecēja savus skatītājus ar pirmizrādi. Šogad tika iestudēta R.Missūnes izrāde „Par vīriešiem un kaķiem” (režisore Antra Grundmane).

Mazajā zālē apmeklētājus iepriecināja sirsnīga foto izstāde „Mīļdzīvnieki”, kas būs aplūkojama līdz pat maija beigām. Liels paldies visiem, kas iesūtīja savu mīluļu foto. Prieks par tik lielu atsaucību!

Lieldienu olu izstādē šogad par krāšņāko tika atzīta Sanitas Plotko krāsotā ola. 2.vietu ieguva Anda Besere, bet 3.vieta – Rigondas Jekumas un Viktorijas Koļcovas krāsotajām olām.

Protams, neizpalika arī jautras Lieldienu atrakcijas un rotaļas.

 

Paldies visiem par svētku sajūtu un prieku!

 

 

Foto E.Muceniece, E.Lāce

Lasīt visu ziņu galerija (38)

LIELDIENAS KANDAVĀ

17.04.2022 11:00 - 16:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde, Kandavas kultūras nams

1.jpg17. aprīlī Kandavas promenādē un muzejā notika liela rosība, jo lieli un mazi kandavnieki un pilsētas viesi bija ieradušies svinēt pavasara atnākšanas svētkus jeb Lieldienas.

Promenādē bija skatāma lielo masku luga bērniem „Lieldienu zaķis un pazudušais olu grozs”. Lugu kuplināja Kandavas deju skolas un Talsu vokālās studijas „Tonis” bērni. Promenādē varēja piedalīties arī putnu būrīšu naglošanā un Lieldienu atraktīvās sporta spēlēs. Pie Kandavas muzeja bija apskatāma olu izstāde, notika olu krāsošana, ripināšana un ēšana. Svētku nobeigumā Kandavas kultūras namā klātesošos priecēja jauktā kora „Kandava” Lieldienu koncerts.

 

Svētku laikā tika apbalvoti konkursu „Lieldienu zaķu figūras” un „Dziedošais cālis” dalībnieki.

Mazo mākslinieku konkursā “Dziedošais cālis” kopā tika iesniegti 99 darbiņi un uzvarētāji tika noskaidroti, no 435 iesniegtajiem balsojumiem: 1.vieta Karlīnai Zuzei, 2.vieta Madarai Lipskai un 3.vieta Danai Šteinbergai. Apsveicam!


Konkursam “Lieldienu zaķu figūra” šogad tika iesniegts rekordliels figūru skaits- 19 zaķu figūras.

1. vietu un galveno balvu 300 EUR saņēma Rinalds Šmēls;

Skatītāju simpātiju balvu- lidojumu ar gaisa balonu: Kandavas Reģionālās pamatskolas 1.klase;

2.vieta Natālija Piroženko (Ukraina): Dāvanu karte restorānā “Kalnmuiža”;

3.vieta “Ukraiņu zaķis”: Pikniks pie Teteriņu ezera.

Arī pārējie dalībnieki saņēma pateicības balvas: Inese Kleinberga (Kandava) un Aiga Bitmane (Vāne) visu 2022.gada sezonu varēs apmeklēt pasākumus brīvdabas estrādē “Ozolāji” bez maksas; Dace Deiķēna (Pūre) saņem dāvanu karti zirgu izjādēm no "Ivetas zirgi", Kristers Kristbergs (Talsi) un Ingus Rožinskis (Cēre) saņem dāvanu kartes Kandavas kartingu trasē un Evita Rožinska (Cēre) saņem dāvanu karti kafejnīcā "Kandava”.

 

Konkursam tika iesniegtas 8 zaķu figūras no dažādām izglītības iestādēm. Naudas balvas pirmajām trim vietām nodrošināja uzņēmējs Ainārs Vilkaušs. Vietu sadalījums starp izglītības iestādēm:

1. vieta Zemītes sākumskola: 100 EUR;

2.vieta Kandavas PII “Zīļuks” grupa “Zaķēni”: 50 EUR;

3.vieta Kandavas reģionālā pamatskola: 30 EUR.

Arī pārējās izglītības iestādes saņēma uzņēmēju sagādātas dāvanas: Kandavas PII “Zīļuks” grupiņas “Zemenīte” un “Zvaniņi”, kā arī Cēres pamatskolas 5.klases audzēkņi saņēma lauku sētas “Indāni” dāvanu kartes, savukārt, Cēres un Vānes pamatskolas audzēkņi dosies izbraucienā ar rodeļiem vai bagijiem  atpūtas bāzē “Zviedru cepure”.


Liels paldies visiem konkursa dalībniekiem par radošo pieeju zaķu figūru gatavošanā un uzņēmējiem par sagādātajām balvām!


Paldies uzņēmējam Guntim Meieram SIA "MunV" un veikalam "Vītoli AMI Kandava" par materiālu nodrošināšanu zaķu figūrām, kuras gatavoja Ukrainas iedzīvotāji!    

Lasīt visu ziņu galerija (43)

Lieldienas jauktajā pirmsskolas grupā

19.04.2022

img20220419111247.jpgZinu, zinu, bet neteikšu

Kur baltais zaķīts guļ.

Aiz upītes kalniņā,

Sīkā kārklu krūmiņā.

19.aprīlī jauktās grupas bērni svinēja Lieldienas. Bērni dejoja dejas un skaitīja dzejoļus par zaķi un Lieldienām, kā arī gāja rotaļās. Pēc tam ripināja olas un ēda tās ar sāli. Vēlāk devāmies laukā uz lielajām šūpolēm Zantes estrādē, kur kārtīgi izšūpojāmies, lai odi vasarā nekož. Atgriežoties pēc pastaigas ripinājām "olas" (dekoratīvos ķirbīšus) no kalna, izstaigājām  olas kontūru un spēlējām zaķu boilingu.

Paldies vecākiem par krāšņajām Lieldienu olām!

                                                                                                                                            Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (34)

“Tehnikas diena” Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā

21.04.2022 09:00 kur : Kandavas Lauksaimniecības tehnikums

tehnikas-dienaisa-programma.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikums ar traktortehnikas tirgotāja “Valtek” atbalstu 21. aprīlī Kandavā rīko pasākumu “Tehnikas diena”. Visas dienas garumā auto poligonā notiks meistarības sacensības tehnikuma komandu starpā, 9. klašu absolventi varēs piedalīties Atvērto durvju dienās, kā arī būs ekskluzīva iespēja lauksaimniekiem un lauksaimniecības uzņēmumu darbiniekiem iepazīt dažādus jaunumus no “Valtra” un “Fendt”, saņemt konsultācijas par finansējuma un projektu piesaistes iespējām savu ieceru īstenošanai.

Pirms “Tehnikas dienas” oficiālās atklāšanas no tehnikuma auto stāvvietas (Valteru 6) līdz pat auto poligonam būs iespēja vērot traktortehnikas parādi. Priekšgalā būs redzama SIA “Valtek” sagādāta lauksaimniecības tehnika, tikko tehnikuma praktiskajām apmācībām iegādātais “Valtra” traktors, kā arī gājienā dosies Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Saulaines un Cīravas teritoriālo struktūrvienību “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķu” un “Smago spēkratu mehāniķu” specialitāšu jaunieši (par īpaši atraktīvu pieeju komandas noformējumā, būs iespēja saņemt papildus punktus).

Pēc pulcēšanās tehnikuma poligonā un “Tehnikas dienas” atklāšanas audzēkņu komandas sacentīsies meistarībās dažādās disciplīnās – aršanā, atslēdzniecībā, montāžā, demontāžā, veiklības un meistarības braucienos (ar traktoru, traktora piekabi un velosipēdu), tiks pārbaudīta arī erudīcija dažādos ar lauksaimniecību un mācībām saistītos jautājumos, bet noslēgumā – jautrības stafete.

“Tehnikas dienas” ietvaros Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma durvis būs plaši atvērtas tiem jauniešiem, kuri interesējas par izglītības iespējām specialitātēs “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”, “Smago spēkratu mehāniķis” un “Augkopības tehniķis”. Interesenti varēs klātienē apskatīt mācību laboratoriju un tehnikuma apkārti un pēc tam līdzdarboties “Tehnikas dienās”.

Pasākumu, pateicoties lauksaimniecības tehnikas tirgotājam SIA “Valtek” būs iespēja izmēģināt jaunākās “Valtra” un “Fendt” traktoru tehnoloģijas, būs pieejama jaudas stenda demonstrācija un citi pārsteigumi. Papildus pievienoto vērtību šim pasākumam dos sadarbības partneri “Luminor”, “OP Finance”, “Altum”, Kandavas novada Kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība, sniedzot aktuālāko informāciju par finansējuma un projektu iespējām Jūsu ieceru realizēšanai.

Gaidām lauksaimniekus, saimniecību darbiniekus un ģimenes, lai aprunātos, vērotu jauniešus darbībā un labi pavadītu laiku!

Uz tikšanos 21. aprīlī no plkst. 9.00 Kandavā, Valteru ielā 6!

tehnikas-dienaafisa.jpg 

Īsumā par mums:

Kandavas Lauksaimniecības tehnikums ir mūsdienīga profesionālās vidējās izglītības iestāde, kur pēc 9. klases vari iegūt ne tikai vidējo izglītību, bet arī profesiju.

2022./2023. mācību gadā uzņemsim 9. klašu absolventus šādās specialitātēs:

Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis (Kandavā, Saulainē, Cīravā); Smago spēkratu mehāniķis (Kandavā); Mašīnbūves tehniķis (Kandavā); Augkopības tehniķis (Kandavā); Mazumtirdzniecības komercdarbinieks (Kandavā); Elektrotehniķis (Kandavā); Automehāniķis (Kandavā); Datorsistēmu tehniķis (Saulainē); Pavārs (Kandavā, Saulainē, Cīravā); Viesmīlības pakalpojumu speciālists (Saulainē);Programmas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Cīravā: Pavāra palīgs, Kokapstrādes iekārtu operators.

Atkarībā no sekmēm, jaunieši saņem ikmēneša stipendiju līdz 150 eiro apmērā. Pieejamas atjaunotas kopmītņu ēkas, modernizēta bibliotēka, aktu zāle, sporta zāle un stadions ar tam piederošiem sporta spēļu laukumiem, peldbaseinu, auto poligons, traktormācības poligons, ērti pieejams starppilsētu sabiedriskais transports.

Uzzini vairāk kandavastehnikums.lv, seko mums sociālās saziņas vietnēs Facebook, Instagram, TikTok un Youtube platformā.

Lasīt visu ziņu

Kā pelnīt ar savu hobiju?

21.04.2022 16:00 - 19:00 kur : Kandavas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla"

inline.jpgNezini ko vēlies darīt dzīvē? Tad tiekamies pasākumā, lai uzzinātu, kā pelnīt ar savu hobiju un kā realizēt mērķus ar "4 Mērķu Principiem".

Par to, kā pelnīt ar savu hobiju pastāstīs uzņēmējs un psihologs Āris Birze, kurš vairākus hobijus pārvērtis peļņas avotā.
Kopā strādāsim pie Tavu mērķu sastādīšanas un diskutēsim ar citiem jomas speciālistiem.
Programmā:
Motivējoša tikšanās ar uzņēmēju.
1. Par līderi piedzimst vai izaug?
2. Kā definēt savus mērķus un tos sasniegt?
3. Kā sākt pelnīt ar savu hobiju? 
4. Kā panākt, lai citi Tev grib palīdzēt?

Tiekamies:
Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā "Nagla"
Sākums 16:00
Līdz 19:00

Pasākums ir bez maksas! 
Pieteikties pie SPIIKIIZI vai centrā "Nagla" vai aizpildot anketu ej.uz/aizpildianketu

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Tukuma novada čempionāts basketbolā: Kandava pret Jaunpils

21.04.2022 19:30 - 21:00 kur : Kandavas sporta halle

img0938.jpg21.aprīlī Kandavā tika aizvadīta pusfināla 1.spēle Tukuma novada basketbola čempionātā, kur tikās Kandava un Jaunpils.

Taisnības labad jāpiezīmē, ka Jaunpils komanda nebija nebūt labākajā sastāvā, kas ir saistīts ar BK Jaunpils izslēgšanas spēlēm Reģionālajā basketbola līgā.

Tomēr nedrīkst nenovērtēt Kandavas komandas noskaņojumu – pretinieki tika pārspēti visai iespaidīgi!

Kandava – Jaunpils 131:52. 

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Mežtakas pavasara pārgājiens Kandava - Sabile

23.04.2022 09:00 kur : Brīvdabas estrāde OZOLĀJI

27564134053213156678873374851304394907690736n.jpg23. aprīlī plkst. 9.00 Mežtakas pavasara pārgājiens Kandava - Sabile.

17 km garais maršruts sākas Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji" un beidzas atpūtas kompleksā "Zviedru cepure". Maršruts atrodas dabas parka "Abavas senleja" teritorijā, tas galvenokārt ved pa maziem grants un zemes ceļiem. Līdzi jāņem pārgājiena zābakus, dzeramo ūdeni, rezerves zeķes un atcerieties ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Dalība: bezmaksas, iepriekšēja reģistrācija šeit - https://airtable.com/shrS4Em1tREm20MbX

Pasākuma programma un plašāka informācija: https://www.celotajs.lv/lv/con...

Pārgājiens notiek Pan Baltic pasākuma ietvaros, Organizē LC, KPR un viena kājāmgājēju organizācija. Jautājumu gadījumā droši zvaniet organizatoriem: +371 26368790 Andra vai +371 20227957 Anna. 

Lasīt visu ziņu

Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: PUSFINĀLS Kandava/Anzāģe - BK Jēkabpils

23.04.2022 14:00 kur : Kandavas sporta halle

img0973.jpgPusfināla sēriju iesākam ar zaudējumu. Mērķis atgriezt sēriju Kandavā!

Mums neierastā laikā, sestdienas dienas vidū jeb pulksten 14:00, aizvadījām pirmo pusfināla spēli ar spēcīgo BK Jēkabpils. Spēle bija zīmīga arī ar to, ka šī bija abu komandu pirmā savstarpējā spēle vēsturē.
Tā kā uz finālu tiks tā komanda, kura izcīnīs divas uzvaras, tad, saprotams, ka spēles likme ļoti augsta. Jēkabpils komandai pieredze ir lielāka, un varbūt tieši tāpēc šo spēli viesi iesāka krietni veiksmīgāk. Kamēr mūsu puišiem nu nekādi nevedās spēle, tikmēr viesi mūsu grozā bēra vienu punktu pēc otra. Pēc pirmās ceturtdaļas 11:25. Otrajā ceturtdaļā mazliet atvērās arī mūsu uzbrukums, bet Jēkabpils turpināja uzbrukt ar teju izcilu precizitāti un pirms pārtraukuma 37:60...

Puslaika pārtraukumā tika atrastas zāles pret viesu uzbrukumu, nu punkti „lūšiem” nāca krietni grūtāk, tiesa arī mēs nekādi nespējām bumbu dabūt cauri tīkliņam, un desmit minūtes līdz beigām, gandrīz bezcerīgs 50:75.
Sezonā jau vairākas reizes pārādījām, ka komandai ir raksturs, un tā nekad nepadodas, 8 minūtes līdz beigām, pie -27 turpinājām cīnīties – Gotfrīds trāpa trīspunktniekus; Dambenieks vairākas reizes atbruņo pretspēlētāju, noķeram skatītāju emocijas un 82 sekunžu laikā atspēlējam 15 punktus un uz tablo jau krietni cerīgāks 65:77! Arī turpinājumā labas darbības aizsardzībā, taču pietrūkst tik pat veiksmīgi uzbrukumi, lai arī cīnamies no sirds un dvēseles, tuvāk tikt vairs neizdodas un piedzīvojam zaudējumu ar 67:83.

Taču zinām, ka šī bija tikai viena spēle un vēl nekas nav zaudēts – apņēmības pilni šo sēriju atgriezt atpakaļ uz Kandavu – trešdien brauksim uz Jēkabpili pēc revanša.
Ja Jums ir iespēja, priecāsimies par katru līdzjutēju, kurš dosies mums līdzi, lai ar savu enerģiju palīdzētu mums izcīnīt šo ļoti svarīgo uzvaru. Kopā mēs varam! Par lielu Kandavu!

Lasīt visu ziņu galerija (20)

PAULS un PAULA - JAUNS VĀRDS

24.04.2022 15:00 kur : Kandavas kultūras nams

4.jpg24. aprīlī Kandavas kultūras namā skatītājus priecēja koncerts "PAULS un PAULA - JAUNS VĀRDS" | Raimonds Pauls un Paula Saija.

Koncertā uzstājās līdz šim plašākai publikai nezināma jauna dziedātāja Paula Saija, kuras vizītkarte ir skanīgs un dziļš balss tembrs. Šarmantās balss īpašniece, kandavniece Paula Saija paralēli studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza un populārās mūzikas nodaļā, aktīvi sevi pieteikusi gan kā meistarīgu bekvokālisti, gan kā pārliecinošu solisti. Koncertā skanēja komponista slavenie hiti kā arī jaunas dziesmas ar Jāņa Petera un Guntara Rača dzeju.

 Kopā ar Maestro un jauno dziedātāju Paulu Saiju muzicēja Raimonds Macats (taustiņinstrumenti), Edvīns Ozols (bass) un Artis Orubs (sitaminstrumenti). 

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Galda un grīdas spēļu pēcpusdiena

25.04.2022 16:00 - 18:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20220425-wa0000.jpg25. aprīlī  Zantes kultūras namā notika ikmēneša galda un grīdas spēļu pēcpusdiena. Šoreiz apmeklētāji pārsvarā izvēlējās spēlēt galda tenisu un novusu.

Kā solīts, notika sacensības šautriņu mešanā, kurās piedalījās tie dalībnieki, kuri vēlējās mēroties spēkiem precizitātē un cīnīties par saldajām balvām. Mazajā grupā (10-11 gadi), divās kārtās izmetot 60 metienus, ar nelielu pārsvaru uzvarēja Ralfs Gilovs. Grupā (12-16 gadi) pārliecinoši 1. vietu izcīnīja Māris Maksimovs, 2. vietu - Markuss Mušketovs un 3. vietu - Beatrise Plone.

  Informāciju sagatavoja Zantes pagasta sporta organizatore Tija Tripāne

Lasīt visu ziņu

Nezini, kur talkot? Izvēlies kādu no talkas vietām pilsētvidē!

30.04.2022

liela-talka-22.jpgVēl nezini, kur talkot Lielās Talkas dienā 30. aprīlī? Nāc un piedalies pilsētvides uzlabošanā!

Esam apkopojuši lielākus un mazākus darbiņus- izvēlies kādu no zemāk minētajām talkas vietām un piesakies, rakstot cilvēku skaitu un izvēlēto talkas vietu uz e-pastu: liga.supstika@tukums.lv, vai zvanot 26451427.

Pievienojies un kopīgiem spēkiem sakopsim mūsu mīļo pilsētu!

1. Soliņu krāsošana pilsētas teritorijā (materiāli tiks nodrošināti);

2. Teritorijas sakopšana starp Kandavas Mākslas un mūzikas skolu un Kandavas Ev.Luterisko baznīcu;

3. Ģērbtuvju atjaunošana pie Teteriņa ezera peldvietas (materiāli tiks nodrošināti);

4. Teteriņa ezera attīrīšana no pudelēm (ūdens transportu nenodrošinām);

5. Promenādes žoga slīpēšana un krāsošana;

6. Krūmu retināšana un atkritumu savākšana pie Disku golfa trases Kandavā.


Lielā Talka tuvojas – kā pareizi pieteikt un pievienoties talkai?

30. aprīlī jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka, kuras ietvaros ikviens iedzīvotājs ir aicināts veikt atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbus. Līdzīgi kā pērn, talkotājiem ir iespēja piedalīties SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkā un vākt atkritumus individuāli, kā arī organizēt publiskās talkas. Iepazīsities ar to, kā pareizi pieteikt savu talku, piedalīties tajā un kur talkas dienā atstāt savāktos atkritumus!

 

SOLO TALKA (arī DUO un Ģimenes)

Saglabājot iepriekšējos gados iepazīto SOLO talkas formātu, arī šogad talkotājiem ir iespējams individuāli vai ģimenes lokā veikt sakopšanas darbus. Plānojot SOLO talku, jāņem vērā, ka tā ir jāveic publiskā, nevis privātā teritorijā. Plānojot savu SOLO talku, to nav nepieciešams saskaņot ar novada talkas koordinatoru, taču vēlams savu talkas vietu atzīmēt talkas mājaslapas sadaļā SOLO talkas karte’22: https://talkas.lv/liela-talka/... .

 

SOLO talkas maisi

Sadarbībā ar „Rimi Latvia” SOLO talkotājiem savu talkas maisu būs iespējams saņemt lielākajos „Rimi” veikalos no 23. līdz 30. aprīlim (ieskaitot). Lai iegūtu savu īpašo talkas maisu „Rimi” veikalos, jāveic pirkums par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaits ir ierobežots, kopumā tiks izdalīti 100 000 maisu.

Talkas dienā, pēc sakopšanas darbu veikšanas, talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām (vai apvienotajām atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas vietām), kuras atzīmētas Lielās Talkas kartē! Atgādinām, ka maisu savākšana netiek veikta vietās, kur pieteikta SOLO talka vai tikai labiekārtošanas talka!

„Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību speciālists Juris Šleiers: „Lai nodrošinātu vides ilgtspējību un efektīvu resursu izmantošanu, svarīga ir sadarbība starp iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Arī Lielās Talkas aktivitātes pierāda, ka mērķus iespējams sasniegt darbojoties kopā, un mēs priecājamies, ka „Rimi Latvia” ir daļa no tā. Atbalstot Lielo Talku, aicinām individuālas talkotājus nepalikt vienaldzīgiem, bet sniegt savu ieguldījumus vides sakopšanā, saņemot savu SOLO talkas maisu kādā no „Rimi” veikaliem un padarot Latviju tīrāku un zaļāku”.

 

PUBLISKĀ TALKA

Šogad talkotājiem ir iespējams piedalīties un organizēt publiskās talkas, lai atkritumu vākšanas un labiekārtošanas darbus veiktu lielākā pulkā. Publiskās talkas organizē gan pašvaldību talkas koordinatori, kā arī to var darīt arī uzņēmumi, biedrības, privātpersonas u.c.. Plānojot publisko talku, tās norisi ir nepieciešams saskaņot ar sava novada talkas koordinatoru, lai informētu par talkas vietu, kā arī saņemtu talkas maisus. Talkas koordinatoru saraksts atrodams: https://talkas.lv/kontakti/ .

Publiskās talkas nepieciešams pieteikt arī Lielās Talkas mājaslapā, sadaļā Lielās Talkas karte’22: https://talkas.lv/apstiprinata....

 

Kā rīkoties, ja vēlies piedalīties kādā no reģistrētajām publiskajām talkām?

Lielās Talkas kartē’22 ir atrodama informācija par plānotajām un reģistrētajām Lielās Talkas aktivitātēm, kā arī talkas organizatoru kontaktinformācija. Lai talkas norise būtu veiksmīga, pirms pievienojies talkai, iesakām sazināties ar izvēlētas talkas organizatoru un informēt par vēlmi kopā iesaistīties sakopšanas un labiekārtošanas darbu veikšanā! Ja rodas kādi jautājumi par talkas aktivitātēm novadā, aicinām sazināties ar sava novada talkas koordinatoru.

  

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

 

Celies, posies, iesaisties! Uz tikšanos Lielajā Talkā 30. aprīlī visā Latvijā!

 

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Sestdien, 30. aprīlī aicinām piedalīties Lielajā talkā!

30.04.2022

liela-talka-2022-datums.jpg


30. aprīlī jau 15. reizi visā Latvijā norisināsies gada zaļākais pasākums- Lielā Talka. Kandavas un pagastu apvienība aicina ikvienu novada iedzīvotāju, uzņēmumus, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas un citus interesentus aktīvi piedalīties novada sakopšanā.


Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus kā arī sakopt savus privātīpašumus: labiekārtot māju pagalmus, nomazgāt logus, sakārtot īpašumam piegulošās teritorijas un ceļmalas.


KUR TALKOT?

Aicinām iedzīvotājus informēt par plānotajām pašvaldības īpašumā esošajām talkošanas vietām attiecīgā pagasta pārvaldes vadītāju vai Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālisti Līgu Šupstiku, zvanot 63126157.

Ja talkošanas vietas iepriekš nav noskatītas, Kandavas un pagastu apvienība aicina pieteikties talciniekus (darba kolektīvus, ģimenes, un citas interesentu grupas, vai atsevišķus talkotājus) jau iepriekš ieplānotu pašvaldības teritoriju, infrastruktūras, pilsētvides elementu sakopšanā, atjaunošanā, vai radīšanā.

Pēc labi padarīta darba, visi talcinieki tiks aicināti uz kopīgu talkas mielastu, tējas dzeršanu un sadraudzības laiku muzikālā gaisotnē, kas notiks plkst. 17.00  pie Kandavas novadpētniecības muzeja.

Tāpat informāciju par tuvāko talkošanas vietu var noskaidrot mājas lapā www.talkas.lv, kurā ikvienam talkot gribētājam ir iespēja reģistrēt arī savu talkošanas vietu. Tuvojoties Lielās Talkas norises dienai, interesenti sadaļā „Talkas vietas” var aplūkot jau reģistrētās vietas un kļūt par vienu no talkotājiem.

 

KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?

Speciālos Lielās Talkas atkritumu maisus talcinieki bez maksas varēs saņemt talkas norises nedēļā pagastu pārvaldēs – Cērē, Matkulē, Vānē, Zantē, Zemītē, Valdeķos (iepriekš sazinoties ar pagastu pārvaldes vadītājiem) un Kandavas un pagastu apvienības ēkā, zvanot saimniecības pārzinim Kandavā pa tālruni 29251239 (Edgars).


KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?

Maisu izsniegšanas laikā tiks saskaņotas piepildīto maisu atstāšanas vietas. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos. Bez maksas tiks savākti tikai speciālie Lielās Talkas maisi. Talkas vietās, kas notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, tur savāktos atkritumus aizved paši rīkotāji.

Lielgabarīta atkritumus (mēbeles un līdzvērtīgus priekšmetus) un bīstamos atkritumus (4 riepas no vienas mājsaimniecības) bez maksas privātpersonām būs iespējams nodot 25. aprīlī no plkst. 13.00 - 19.00; 27. un 29. aprīlī no plkst. 10:00 – 16:00 un 30. aprīlī no plkst. 10.00 – 12.00  Kandavas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā Daigones ielā 20. Citas atkritumu savākšanas vietas Kandavas pilsētā nav paredzētas.


Lielgabarīta atkritumu un talkas maisos ievietoto atkritumu savākšanas vietas pagastos:

Cēres pagastā – laukumā pie mehāniskajām darbnīcām- Cēres pagasta pārvaldes vadītāja Maija Jēce (tālr. 29143828);

Matkules pagastā – pie vecās katlu mājas (servisa)- Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Agnese Vanaga (tālr. 25482852);

Vānes pagastā – pie katlu mājas- Vānes pagasta pārvaldes vadītāja Signija Tauriņa-Alksne (tālr. 26550459);

Zantes pagastā – pie katlu mājas- Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis (tālr. 29165796);

Zemītes pagastā – pie “Ezerkrastu” katlu mājas; Auriņu ceļš – svaru mājā; Vecā Zemītes skola – Kaļķu krogs; Grenču ciemā – pie šķirošanas konteineriem- Zemītes pagasta pārvaldes vadītāja Rita Diduha (tālr. 25427223);

Kandavas pagastā- pie Valdeķu kultūras nama katlu mājas- Valdeķu kultūras nama vadītāja Brigita Pētersone (tālr. 63126037).

Latvijai BŪT zaļai! Būsim uzmanīgi, dedzinot sakopšanas talkā savāktos zarus, veco zāli un lapas!  

Lasīt visu ziņu

Aizvadīta Lielā talka Kandavā

30.04.2022

dsc0143.jpg

Šogad Lielā Talka notika saulainā 30. aprīļa dienā, kuras laikā tika veikti atkritumu savākšanas un labiekārtošanas darbi.

Kopīgiem spēkiem tika sakopta un labiekārtota teritorija pie Disku golfa trases un teritorija starp Kandavas Mākslas un mūzikas skolu un Kandavas Ev.Luterisko baznīcu. Talcinieki sagrāba lapas un pērno zāli, savāca izmestos atkritumus, kā arī izzāģēja krūmus un žagarus.

Teteriņa ezera peldvieta ir tikusi pie atjaunotām ģērbtuvēm un laipas, savukārt pats ezers, savācot 10 atkritumu maisus, attīrīts no atkritumiem un tukšajām pudelēm.

Vēja brāzmās nolauztās Latvijas vecākās meža bumbieres vietā tika iestādīta jauna meža bumbiere. Vecās bumbieres atvasei, kas izaugusi no mizas un dzen pumpurus, tika dota otrā iespēja, pieberot tai zemi.

Dienas laikā talciniekus uzmundrināja Kandavas Cūkmens, atgādinot par pareizu atkritumu šķirošanu un uzslavējot par paveikto. Pēc labi padarīta darba, talcinieki tika aicināti uz kopīgu talkas mielastu, tējas dzeršanu un sadraudzības laiku muzikālā gaisotnē, kas notika pie Kandavas novadpētniecības muzeja.

Lielu paldies sakām: SIA “MunV” par ģērbtuvju un laipas atjaunošanu pie Teteriņa ezera peldvietas, SIA “Kandavas ceļi” par sagādāto meža bumbieri, Jurģim un Jēkabam Ābelēm, Anitai Šimkēvičai par Teteriņa ezera attīrīšana no pudelēm, Jānim Jefremovam ar komandu par krūmu retināšanu un atkritumu savākšanu pie Disku golfa trases, Kandavas pensionāru biedrības aktīvistēm par līdzdalību meža bumbieres stādīšanā un Dagnijai Gudriķei par spēka vārdu vēlēšanu, lai jaunā bumbiere aug spēcīga par prieku Kandavai un Latvijai. Paldies ikgadējām čaklajām talciniecēm Inesei Kleinbergai un Baibai Truhņēvičai, KMMS direktorei Marutai Balodei un mūsu Ukraiņu draugiem par teritorijas pie skolas un baznīcas sakopšanu un kopā būšanu. Paldies saimniecei Kitijai Švīgerei par gardo skābeņu zupu un ceptajām desiņām, Dzintrai Lindei par muzicēšanu un Jurģim Muskam par iejušanos Cūkmena tēlā!

Paldies visiem, kuri atsaucās Kandavas un pagastu apvienības aicinājumam, piedalīties pilsētvides uzlabošanā!

Lasīt visu ziņu galerija (84)

Kandavas Deju skolas un Rīgas Vācu skolas audzēkņu koncerts

30.04.2022 12:00 kur : Kandavas Deju skola

27858335412095727864523072595213646887502059n.jpg30. aprīlī plkst. 12.00 Kandavas kultūras namā koncerts "Dance" ar Kandavas Deju skolas vecāko klašu un Rīgas Vācu skolas deju grupas audzēkņu piedalīšanos.

Ieeja: bez maksas.

Lasīt visu ziņu
 • twitter
 • facebook
 • draugiem
<>
back to top