Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Nezini, kur talkot? Izvēlies kādu no talkas vietām pilsētvidē!

30.04.2022

liela-talka-22.jpgVēl nezini, kur talkot Lielās Talkas dienā 30. aprīlī? Nāc un piedalies pilsētvides uzlabošanā!

Esam apkopojuši lielākus un mazākus darbiņus- izvēlies kādu no zemāk minētajām talkas vietām un piesakies, rakstot cilvēku skaitu un izvēlēto talkas vietu uz e-pastu: liga.supstika@tukums.lv, vai zvanot 26451427.

Pievienojies un kopīgiem spēkiem sakopsim mūsu mīļo pilsētu!

1. Soliņu krāsošana pilsētas teritorijā (materiāli tiks nodrošināti);

2. Teritorijas sakopšana starp Kandavas Mākslas un mūzikas skolu un Kandavas Ev.Luterisko baznīcu;

3. Ģērbtuvju atjaunošana pie Teteriņa ezera peldvietas (materiāli tiks nodrošināti);

4. Teteriņa ezera attīrīšana no pudelēm (ūdens transportu nenodrošinām);

5. Promenādes žoga slīpēšana un krāsošana;

6. Krūmu retināšana un atkritumu savākšana pie Disku golfa trases Kandavā.


Lielā Talka tuvojas – kā pareizi pieteikt un pievienoties talkai?

30. aprīlī jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka, kuras ietvaros ikviens iedzīvotājs ir aicināts veikt atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbus. Līdzīgi kā pērn, talkotājiem ir iespēja piedalīties SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkā un vākt atkritumus individuāli, kā arī organizēt publiskās talkas. Iepazīsities ar to, kā pareizi pieteikt savu talku, piedalīties tajā un kur talkas dienā atstāt savāktos atkritumus!

 

SOLO TALKA (arī DUO un Ģimenes)

Saglabājot iepriekšējos gados iepazīto SOLO talkas formātu, arī šogad talkotājiem ir iespējams individuāli vai ģimenes lokā veikt sakopšanas darbus. Plānojot SOLO talku, jāņem vērā, ka tā ir jāveic publiskā, nevis privātā teritorijā. Plānojot savu SOLO talku, to nav nepieciešams saskaņot ar novada talkas koordinatoru, taču vēlams savu talkas vietu atzīmēt talkas mājaslapas sadaļā SOLO talkas karte’22: https://talkas.lv/liela-talka/... .

 

SOLO talkas maisi

Sadarbībā ar „Rimi Latvia” SOLO talkotājiem savu talkas maisu būs iespējams saņemt lielākajos „Rimi” veikalos no 23. līdz 30. aprīlim (ieskaitot). Lai iegūtu savu īpašo talkas maisu „Rimi” veikalos, jāveic pirkums par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaits ir ierobežots, kopumā tiks izdalīti 100 000 maisu.

Talkas dienā, pēc sakopšanas darbu veikšanas, talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām (vai apvienotajām atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas vietām), kuras atzīmētas Lielās Talkas kartē! Atgādinām, ka maisu savākšana netiek veikta vietās, kur pieteikta SOLO talka vai tikai labiekārtošanas talka!

„Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību speciālists Juris Šleiers: „Lai nodrošinātu vides ilgtspējību un efektīvu resursu izmantošanu, svarīga ir sadarbība starp iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Arī Lielās Talkas aktivitātes pierāda, ka mērķus iespējams sasniegt darbojoties kopā, un mēs priecājamies, ka „Rimi Latvia” ir daļa no tā. Atbalstot Lielo Talku, aicinām individuālas talkotājus nepalikt vienaldzīgiem, bet sniegt savu ieguldījumus vides sakopšanā, saņemot savu SOLO talkas maisu kādā no „Rimi” veikaliem un padarot Latviju tīrāku un zaļāku”.

 

PUBLISKĀ TALKA

Šogad talkotājiem ir iespējams piedalīties un organizēt publiskās talkas, lai atkritumu vākšanas un labiekārtošanas darbus veiktu lielākā pulkā. Publiskās talkas organizē gan pašvaldību talkas koordinatori, kā arī to var darīt arī uzņēmumi, biedrības, privātpersonas u.c.. Plānojot publisko talku, tās norisi ir nepieciešams saskaņot ar sava novada talkas koordinatoru, lai informētu par talkas vietu, kā arī saņemtu talkas maisus. Talkas koordinatoru saraksts atrodams: https://talkas.lv/kontakti/ .

Publiskās talkas nepieciešams pieteikt arī Lielās Talkas mājaslapā, sadaļā Lielās Talkas karte’22: https://talkas.lv/apstiprinata....

 

Kā rīkoties, ja vēlies piedalīties kādā no reģistrētajām publiskajām talkām?

Lielās Talkas kartē’22 ir atrodama informācija par plānotajām un reģistrētajām Lielās Talkas aktivitātēm, kā arī talkas organizatoru kontaktinformācija. Lai talkas norise būtu veiksmīga, pirms pievienojies talkai, iesakām sazināties ar izvēlētas talkas organizatoru un informēt par vēlmi kopā iesaistīties sakopšanas un labiekārtošanas darbu veikšanā! Ja rodas kādi jautājumi par talkas aktivitātēm novadā, aicinām sazināties ar sava novada talkas koordinatoru.

  

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

 

Celies, posies, iesaisties! Uz tikšanos Lielajā Talkā 30. aprīlī visā Latvijā!

 

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Sestdien, 30. aprīlī aicinām piedalīties Lielajā talkā!

30.04.2022

liela-talka-2022-datums.jpg


30. aprīlī jau 15. reizi visā Latvijā norisināsies gada zaļākais pasākums- Lielā Talka. Kandavas un pagastu apvienība aicina ikvienu novada iedzīvotāju, uzņēmumus, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas un citus interesentus aktīvi piedalīties novada sakopšanā.


Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus kā arī sakopt savus privātīpašumus: labiekārtot māju pagalmus, nomazgāt logus, sakārtot īpašumam piegulošās teritorijas un ceļmalas.


KUR TALKOT?

Aicinām iedzīvotājus informēt par plānotajām pašvaldības īpašumā esošajām talkošanas vietām attiecīgā pagasta pārvaldes vadītāju vai Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālisti Līgu Šupstiku, zvanot 63126157.

Ja talkošanas vietas iepriekš nav noskatītas, Kandavas un pagastu apvienība aicina pieteikties talciniekus (darba kolektīvus, ģimenes, un citas interesentu grupas, vai atsevišķus talkotājus) jau iepriekš ieplānotu pašvaldības teritoriju, infrastruktūras, pilsētvides elementu sakopšanā, atjaunošanā, vai radīšanā.

Pēc labi padarīta darba, visi talcinieki tiks aicināti uz kopīgu talkas mielastu, tējas dzeršanu un sadraudzības laiku muzikālā gaisotnē, kas notiks plkst. 17.00  pie Kandavas novadpētniecības muzeja.

Tāpat informāciju par tuvāko talkošanas vietu var noskaidrot mājas lapā www.talkas.lv, kurā ikvienam talkot gribētājam ir iespēja reģistrēt arī savu talkošanas vietu. Tuvojoties Lielās Talkas norises dienai, interesenti sadaļā „Talkas vietas” var aplūkot jau reģistrētās vietas un kļūt par vienu no talkotājiem.

 

KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?

Speciālos Lielās Talkas atkritumu maisus talcinieki bez maksas varēs saņemt talkas norises nedēļā pagastu pārvaldēs – Cērē, Matkulē, Vānē, Zantē, Zemītē, Valdeķos (iepriekš sazinoties ar pagastu pārvaldes vadītājiem) un Kandavas un pagastu apvienības ēkā, zvanot saimniecības pārzinim Kandavā pa tālruni 29251239 (Edgars).


KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?

Maisu izsniegšanas laikā tiks saskaņotas piepildīto maisu atstāšanas vietas. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos. Bez maksas tiks savākti tikai speciālie Lielās Talkas maisi. Talkas vietās, kas notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, tur savāktos atkritumus aizved paši rīkotāji.

Lielgabarīta atkritumus (mēbeles un līdzvērtīgus priekšmetus) un bīstamos atkritumus (4 riepas no vienas mājsaimniecības) bez maksas privātpersonām būs iespējams nodot 25. aprīlī no plkst. 13.00 - 19.00; 27. un 29. aprīlī no plkst. 10:00 – 16:00 un 30. aprīlī no plkst. 10.00 – 12.00  Kandavas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā Daigones ielā 20. Citas atkritumu savākšanas vietas Kandavas pilsētā nav paredzētas.


Lielgabarīta atkritumu un talkas maisos ievietoto atkritumu savākšanas vietas pagastos:

Cēres pagastā – laukumā pie mehāniskajām darbnīcām- Cēres pagasta pārvaldes vadītāja Maija Jēce (tālr. 29143828);

Matkules pagastā – pie vecās katlu mājas (servisa)- Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Agnese Vanaga (tālr. 25482852);

Vānes pagastā – pie katlu mājas- Vānes pagasta pārvaldes vadītāja Signija Tauriņa-Alksne (tālr. 26550459);

Zantes pagastā – pie katlu mājas- Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis (tālr. 29165796);

Zemītes pagastā – pie “Ezerkrastu” katlu mājas; Auriņu ceļš – svaru mājā; Vecā Zemītes skola – Kaļķu krogs; Grenču ciemā – pie šķirošanas konteineriem- Zemītes pagasta pārvaldes vadītāja Rita Diduha (tālr. 25427223);

Kandavas pagastā- pie Valdeķu kultūras nama katlu mājas- Valdeķu kultūras nama vadītāja Brigita Pētersone (tālr. 63126037).

Latvijai BŪT zaļai! Būsim uzmanīgi, dedzinot sakopšanas talkā savāktos zarus, veco zāli un lapas!  

Lasīt visu ziņu

Aizvadīta Lielā talka Kandavā

30.04.2022

dsc0143.jpg

Šogad Lielā Talka notika saulainā 30. aprīļa dienā, kuras laikā tika veikti atkritumu savākšanas un labiekārtošanas darbi.

Kopīgiem spēkiem tika sakopta un labiekārtota teritorija pie Disku golfa trases un teritorija starp Kandavas Mākslas un mūzikas skolu un Kandavas Ev.Luterisko baznīcu. Talcinieki sagrāba lapas un pērno zāli, savāca izmestos atkritumus, kā arī izzāģēja krūmus un žagarus.

Teteriņa ezera peldvieta ir tikusi pie atjaunotām ģērbtuvēm un laipas, savukārt pats ezers, savācot 10 atkritumu maisus, attīrīts no atkritumiem un tukšajām pudelēm.

Vēja brāzmās nolauztās Latvijas vecākās meža bumbieres vietā tika iestādīta jauna meža bumbiere. Vecās bumbieres atvasei, kas izaugusi no mizas un dzen pumpurus, tika dota otrā iespēja, pieberot tai zemi.

Dienas laikā talciniekus uzmundrināja Kandavas Cūkmens, atgādinot par pareizu atkritumu šķirošanu un uzslavējot par paveikto. Pēc labi padarīta darba, talcinieki tika aicināti uz kopīgu talkas mielastu, tējas dzeršanu un sadraudzības laiku muzikālā gaisotnē, kas notika pie Kandavas novadpētniecības muzeja.

Lielu paldies sakām: SIA “MunV” par ģērbtuvju un laipas atjaunošanu pie Teteriņa ezera peldvietas, SIA “Kandavas ceļi” par sagādāto meža bumbieri, Jurģim un Jēkabam Ābelēm, Anitai Šimkēvičai par Teteriņa ezera attīrīšana no pudelēm, Jānim Jefremovam ar komandu par krūmu retināšanu un atkritumu savākšanu pie Disku golfa trases, Kandavas pensionāru biedrības aktīvistēm par līdzdalību meža bumbieres stādīšanā un Dagnijai Gudriķei par spēka vārdu vēlēšanu, lai jaunā bumbiere aug spēcīga par prieku Kandavai un Latvijai. Paldies ikgadējām čaklajām talciniecēm Inesei Kleinbergai un Baibai Truhņēvičai, KMMS direktorei Marutai Balodei un mūsu Ukraiņu draugiem par teritorijas pie skolas un baznīcas sakopšanu un kopā būšanu. Paldies saimniecei Kitijai Švīgerei par gardo skābeņu zupu un ceptajām desiņām, Dzintrai Lindei par muzicēšanu un Jurģim Muskam par iejušanos Cūkmena tēlā!

Paldies visiem, kuri atsaucās Kandavas un pagastu apvienības aicinājumam, piedalīties pilsētvides uzlabošanā!

Lasīt visu ziņu galerija (84)

Kandavas Deju skolas un Rīgas Vācu skolas audzēkņu koncerts

30.04.2022 12:00 kur : Kandavas Deju skola

27858335412095727864523072595213646887502059n.jpg30. aprīlī plkst. 12.00 Kandavas kultūras namā koncerts "Dance" ar Kandavas Deju skolas vecāko klašu un Rīgas Vācu skolas deju grupas audzēkņu piedalīšanos.

Ieeja: bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Jauna pastāvīga izstāde "Kandava - vārti uz Kurzemes Šveici" Kārļa Veinberga fotogrāfijās

10.06.2021 - 30.09.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandava_varti_uz_kurzemes_sveici.jpg

Fotogrāfiem, ceļotājiem un Kandavas patriotiem iesakām iedziļināties, pirms 140 gadiem dzimušā Kārļa Ādolfa Veinberga (turpmāk tekstā – K.Veinbergs) (1881 – 1949), ievērojama 20. gadsimta pirmās puses skolotāja, botāniķa, ceļojuma apraksta “Vadonis pa Kurzemes Šveici” (1924) autora un izcila fotogrāfa fotogrāfijās. Fotogrāfa K. Veinberga skatu kartes un stikla fotoplates ir vienas no Kandavas novada muzeja krājuma unikālajām lietām, tajās fiksēta Kandava un tās apkārtne gandrīz pirms 100 gadiem. Liela daļa no fotogrāfijām plašākai sabiedrībai apskatei nav bijusi pieejama. 2020. gadā tika veikta 30 stikla fotoplašu digitālā retuša, putekļu un skrāpējumu noņemšanu, bojāto vai zudušo attēla daļu atjaunošana.


Lasīt visu ziņu galerija (1)

Ildzes Oses gleznu izstāde "Mūžīgais pavasaris"

12.02.2022 - 30.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

120230042022muzigais-pavasarisildze-osekandavas-muzejs.jpgIldzes Oses jaunākā izstāde "Mūžīgais pavasaris" turpina risināt māksliniecei tuvās dabas tēmas - ziedi, dzīvnieki, putni. To pētnieciskie tuvplāni apvienojumā ar grafikas elementiem veido darbus, kas ir meklējumi hiperreālisma un maģiskā reālisma glezniecībā.
Ziedi Ildzes gleznās ir vienmēr, gluži kā pavasaris, kas nekad nebeidzas. Mākslinieceipersonālizstādes ir bijušas ne tikai Latvijā, bet arī Šveicē un Spānijā. 2020. un 2021. gadā Ildze Ose ar panākumiem ir piedalījusies izstādē "Furniture&Dising Isle" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Viņasdarbi glabājas privātkolekcijās Austrālijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Nīderlandē. Norvēģijā, Šveicē, Anglijā, Amerikā un Taivānā. Kandavas novadpētniecības muzeju Ildzes darbi rotās no 12. februāra līdz 30.aprīlim.

Lasīt visu ziņu

Latvijas - Ukrainas sadraudzības turnīrs galda tenisā

04.04.2022 - 30.04.2022

yellow-blue-colourful-shapes-and-scribbles-emergency-contact-information-peace-instagram-story-2.jpgDatums un laiks tiks paziņots pēc dalībnieku pieteikšanās. Pieteikšanās pa tālr. 27046099!

Латвийско-украинский турнир дружбы по настольному теннису!

Дата и время будут объявлены после подачи заявок участников.Подать заявку 27046099.


  Lasīt visu ziņu  

Aicinām piedalīties foto konkursā “Diennakts garumā”

11.04.2022 - 31.05.2022

fotokonkurss-diennakts-garuma.jpgAicinām ikvienu, kuram patīk fotografēt, ar savām skaistākajām fotogrāfijām, kas tapušas Kandavā un Cēres, Kandavas, Matkules, Vānes, Zantes un Zemītes pagastos, piedalīties fotokonkursā “Diennakts garumā”!

Galvenais konkursa noteikums- autoram jāuzņem 4 fotogrāfijas, kurās fotografēts viens un tas pats objekts (vai ainava/ cilvēks) pēc iespējas no viena skatu punkta, bet atšķirīgā diennakts laikā vai dažādos laika apstākļos.

Viens no galvenajiem fotogrāfiju vērtēšanas kritērijiem būs visu 4 pieteikuma fotogrāfiju identiskais rakurss (precizitāte, cik vienādi fotografētais objekts/ainava/cilvēks) attēlots visās četrās fotogrāfijās.

Konkursā var piedalīties jebkura persona neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās un profesionālajām fotografēšanas iemaņām.

Pieteikumu, kas sastāv no četrām fotogrāfijām digitālā formā un pieteikuma anketas iesniedz elektroniski uz e-pastu apvieniba@kandava.lv, ar norādi “Fotokonkursam” vai personīgi Kandavas un pagastu apvienībā, Dārza ielā 6, Kandava, 202.kabinetā. Viens autors drīkst iesniegt ne vairāk kā divus pieteikumus, kur katrs sastāv no 4 fotogrāfijām.

 

Konkursa norises laiks – no 11.aprīļa līdz 31.maijam.

Informācija par konkursa norisi un pieteikumu iesniegšanu, rakstot uz e-pastu liga.supstika@tukums.lv

Konkursa nolikums

Pieteikuma anketa

Lasīt visu ziņu

"Lai pērles un dimanti mirdz"

14.04.2022 - 27.06.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

rotuizstadeafisa1.jpgNo 14. aprīļa līdz 27. jūnijam Kandavas muzejā apskatāma rotu izstāde "Lai pērles un dimanti mirdz".

Lasīt visu ziņu

Nekustamā īpašuma - Vidzemes iela 1, Kandavā izsole

14.04.2022 13:00 - 04.05.2022 - 23:55

izsoles.jpgTukuma novada pašvaldība rīko elektronisko izsoli nekustamajam īpašumam Vidzemes ielā 1, Kandavā, Tukuma novadā, kadastra Nr. 9011 001 0426, kas sastāv no neapbūvētas zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 9011 001 0426 0,1200 ha platībā.

Sākumcena - 5000 euro, solis – 100 euro, nodrošinājuma maksa – 500 euro.

Izsolei pretendenti var reģistrēties no 14.04.2022 plkst.13:00 līdz 04.05.2022. plkst.23:59 https://izsoles.ta.gov.lv.

Izsole sākas 14.04.2022 plkst.13:00, noslēdzas 16.05.2022. plkst.13:00.

Samaksa par pirkumu – pēc pašvaldības paziņojuma saņemšanas līdz 16.06.2022.

Drošības nauda iemaksājam attiecīgi Tukuma novada pašvaldības un Tiesu administrācijas kontā saskaņā ar elektronisko izsoļu vietnē reģistrētam lietotājam sagatavoto rēķinu.

Izsole norisinās https://izsoles.ta.gov.lv.

Informācija par izsoles norisi – tālr. 27844643, par nekustamo īpašumu – tālr. 28016651. Izsoles noteikumi

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top