Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

LIELDIENAS KANDAVĀ

17.04.2022 11:00 - 16:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde, Kandavas kultūras nams

1.jpg17. aprīlī Kandavas promenādē un muzejā notika liela rosība, jo lieli un mazi kandavnieki un pilsētas viesi bija ieradušies svinēt pavasara atnākšanas svētkus jeb Lieldienas.

Promenādē bija skatāma lielo masku luga bērniem „Lieldienu zaķis un pazudušais olu grozs”. Lugu kuplināja Kandavas deju skolas un Talsu vokālās studijas „Tonis” bērni. Promenādē varēja piedalīties arī putnu būrīšu naglošanā un Lieldienu atraktīvās sporta spēlēs. Pie Kandavas muzeja bija apskatāma olu izstāde, notika olu krāsošana, ripināšana un ēšana. Svētku nobeigumā Kandavas kultūras namā klātesošos priecēja jauktā kora „Kandava” Lieldienu koncerts.

 

Svētku laikā tika apbalvoti konkursu „Lieldienu zaķu figūras” un „Dziedošais cālis” dalībnieki.

Mazo mākslinieku konkursā “Dziedošais cālis” kopā tika iesniegti 99 darbiņi un uzvarētāji tika noskaidroti, no 435 iesniegtajiem balsojumiem: 1.vieta Karlīnai Zuzei, 2.vieta Madarai Lipskai un 3.vieta Danai Šteinbergai. Apsveicam!


Konkursam “Lieldienu zaķu figūra” šogad tika iesniegts rekordliels figūru skaits- 19 zaķu figūras.

1. vietu un galveno balvu 300 EUR saņēma Rinalds Šmēls;

Skatītāju simpātiju balvu- lidojumu ar gaisa balonu: Kandavas Reģionālās pamatskolas 1.klase;

2.vieta Natālija Piroženko (Ukraina): Dāvanu karte restorānā “Kalnmuiža”;

3.vieta “Ukraiņu zaķis”: Pikniks pie Teteriņu ezera.

Arī pārējie dalībnieki saņēma pateicības balvas: Inese Kleinberga (Kandava) un Aiga Bitmane (Vāne) visu 2022.gada sezonu varēs apmeklēt pasākumus brīvdabas estrādē “Ozolāji” bez maksas; Dace Deiķēna (Pūre) saņem dāvanu karti zirgu izjādēm no "Ivetas zirgi", Kristers Kristbergs (Talsi) un Ingus Rožinskis (Cēre) saņem dāvanu kartes Kandavas kartingu trasē un Evita Rožinska (Cēre) saņem dāvanu karti kafejnīcā "Kandava”.

 

Konkursam tika iesniegtas 8 zaķu figūras no dažādām izglītības iestādēm. Naudas balvas pirmajām trim vietām nodrošināja uzņēmējs Ainārs Vilkaušs. Vietu sadalījums starp izglītības iestādēm:

1. vieta Zemītes sākumskola: 100 EUR;

2.vieta Kandavas PII “Zīļuks” grupa “Zaķēni”: 50 EUR;

3.vieta Kandavas reģionālā pamatskola: 30 EUR.

Arī pārējās izglītības iestādes saņēma uzņēmēju sagādātas dāvanas: Kandavas PII “Zīļuks” grupiņas “Zemenīte” un “Zvaniņi”, kā arī Cēres pamatskolas 5.klases audzēkņi saņēma lauku sētas “Indāni” dāvanu kartes, savukārt, Cēres un Vānes pamatskolas audzēkņi dosies izbraucienā ar rodeļiem vai bagijiem  atpūtas bāzē “Zviedru cepure”.


Liels paldies visiem konkursa dalībniekiem par radošo pieeju zaķu figūru gatavošanā un uzņēmējiem par sagādātajām balvām!


Paldies uzņēmējam Guntim Meieram SIA "MunV" un veikalam "Vītoli AMI Kandava" par materiālu nodrošināšanu zaķu figūrām, kuras gatavoja Ukrainas iedzīvotāji!    

Lasīt visu ziņu galerija (43)

Lieldienas Zantē

17.04.2022 11:00 kur : Zantes kultūras nams

7a.jpgLieldienu rītā zantenieki pulcējās kultūras namā, lai pēc divu gadu pārtraukuma beidzot atkal varētu satikties un kopā svētkus svinēt. Liels prieks bija redzēt apmeklētājus tik kuplā skaitā.

Lielo dienu Zantē ieskandināja skolas bērni – skanīgas dziesmas izdziedāja Sanija Cabule, puišu trio „RAM” (Rūdis Ronis, Artūrs Šteins un Markuss Mušketovs) un 6./7.klašu ukuleļu ansamblis (skolotāja Kristīne Elksnīte). Lieldienu tradīcijas un ticējumus atgādināja folkloras kopa „Vācelīte” (vadītāja Taira Grošteine). Lustīgas dejas izdejoja jauniešu deju kolektīvs „Sīpa” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducele” (vadītāja Marita Jekuma).  

Kā ik gadu Lieldienās, Zantes amatierteātris priecēja savus skatītājus ar pirmizrādi. Šogad tika iestudēta R.Missūnes izrāde „Par vīriešiem un kaķiem” (režisore Antra Grundmane).

Mazajā zālē apmeklētājus iepriecināja sirsnīga foto izstāde „Mīļdzīvnieki”, kas būs aplūkojama līdz pat maija beigām. Liels paldies visiem, kas iesūtīja savu mīluļu foto. Prieks par tik lielu atsaucību!

Lieldienu olu izstādē šogad par krāšņāko tika atzīta Sanitas Plotko krāsotā ola. 2.vietu ieguva Anda Besere, bet 3.vieta – Rigondas Jekumas un Viktorijas Koļcovas krāsotajām olām.

Protams, neizpalika arī jautras Lieldienu atrakcijas un rotaļas.

 

Paldies visiem par svētku sajūtu un prieku!

 

 

Foto E.Muceniece, E.Lāce

Lasīt visu ziņu galerija (38)

Jauna pastāvīga izstāde "Kandava - vārti uz Kurzemes Šveici" Kārļa Veinberga fotogrāfijās

10.06.2021 - 30.09.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandava_varti_uz_kurzemes_sveici.jpg

Fotogrāfiem, ceļotājiem un Kandavas patriotiem iesakām iedziļināties, pirms 140 gadiem dzimušā Kārļa Ādolfa Veinberga (turpmāk tekstā – K.Veinbergs) (1881 – 1949), ievērojama 20. gadsimta pirmās puses skolotāja, botāniķa, ceļojuma apraksta “Vadonis pa Kurzemes Šveici” (1924) autora un izcila fotogrāfa fotogrāfijās. Fotogrāfa K. Veinberga skatu kartes un stikla fotoplates ir vienas no Kandavas novada muzeja krājuma unikālajām lietām, tajās fiksēta Kandava un tās apkārtne gandrīz pirms 100 gadiem. Liela daļa no fotogrāfijām plašākai sabiedrībai apskatei nav bijusi pieejama. 2020. gadā tika veikta 30 stikla fotoplašu digitālā retuša, putekļu un skrāpējumu noņemšanu, bojāto vai zudušo attēla daļu atjaunošana.


Lasīt visu ziņu galerija (1)

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

24.01.2022 - 17.04.2022 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams
zimetaju-konkurss.jpgUZMANĪBU UZMANĪBU,  ZĪMĒJUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ PAGARINĀTS LĪDZ 1.APRĪLIM !

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

Lasīt visu ziņu

Ildzes Oses gleznu izstāde "Mūžīgais pavasaris"

12.02.2022 - 30.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

120230042022muzigais-pavasarisildze-osekandavas-muzejs.jpgIldzes Oses jaunākā izstāde "Mūžīgais pavasaris" turpina risināt māksliniecei tuvās dabas tēmas - ziedi, dzīvnieki, putni. To pētnieciskie tuvplāni apvienojumā ar grafikas elementiem veido darbus, kas ir meklējumi hiperreālisma un maģiskā reālisma glezniecībā.
Ziedi Ildzes gleznās ir vienmēr, gluži kā pavasaris, kas nekad nebeidzas. Mākslinieceipersonālizstādes ir bijušas ne tikai Latvijā, bet arī Šveicē un Spānijā. 2020. un 2021. gadā Ildze Ose ar panākumiem ir piedalījusies izstādē "Furniture&Dising Isle" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Viņasdarbi glabājas privātkolekcijās Austrālijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Nīderlandē. Norvēģijā, Šveicē, Anglijā, Amerikā un Taivānā. Kandavas novadpētniecības muzeju Ildzes darbi rotās no 12. februāra līdz 30.aprīlim.

Lasīt visu ziņu

Latvijas - Ukrainas sadraudzības turnīrs galda tenisā

04.04.2022 - 30.04.2022

yellow-blue-colourful-shapes-and-scribbles-emergency-contact-information-peace-instagram-story-2.jpgDatums un laiks tiks paziņots pēc dalībnieku pieteikšanās. Pieteikšanās pa tālr. 27046099!

Латвийско-украинский турнир дружбы по настольному теннису!

Дата и время будут объявлены после подачи заявок участников.Подать заявку 27046099.


 Lasīt visu ziņu 

Konkurss "Elektronisko cigarešu kaitīgums"

08.04.2022 - 29.04.2022

anti--reklama-1.jpgKonkursa “Elektronisko cigarešu kaitīgums”

Dalībnieki un pieteikšanās kārtība:

 1. Konkursā var piedalīties Latvijas Republikā dzīvojošs jaunietis vecumā no 13 līdz 25 gadiem.
 2. Jauniešu video un/vai afišas tiek iesniegtas līdz 2022.gada 29.aprīlim (ieskaitot). Jāiesniedz elektroniski, sūtot uz jcnagla@inbox.lv vai mūsu sociālajos tīklos.

Uzdevumi:

 1. Dalībniekiem atbilstoši konkursa nosaukumam “Elektronisko cigarešu kaitīgums” jāsagatavo video līdz 3 minūtēm, lai informētu citus jauniešus par to kaitīgumu. Ja nevēlaties filmēt video, tad ir iespēja izveidot afišu.
 2. Video filmēšanā, pēc brīvas izvēles, var izmantot jebkuru aktuālu informāciju par elektroniskajām cigaretēm un jebkādus materiālus. 

Vērtēšana un apbalvošana:

 1. Konkursa dalībnieku iesūtītie materiāli tiks vērtēti  Bērnu tiesību aizsardzības grupas dalībnieku sanāksmē, kura notiks 10.maijā.
 2. Visi konkursa dalībnieki saņems piemiņas balvas, kā arī 1.,2., un 3.vietas ieguvēji saņems balvas no kafejnīcas “Pie Kristapa”. 

Vairāk lasi nolikumā Lasīt visu ziņu galerija (2)

Aicinām piedalīties foto konkursā “Diennakts garumā”

11.04.2022 - 31.05.2022

fotokonkurss-diennakts-garuma.jpgAicinām ikvienu, kuram patīk fotografēt, ar savām skaistākajām fotogrāfijām, kas tapušas Kandavā un Cēres, Kandavas, Matkules, Vānes, Zantes un Zemītes pagastos, piedalīties fotokonkursā “Diennakts garumā”!

Galvenais konkursa noteikums- autoram jāuzņem 4 fotogrāfijas, kurās fotografēts viens un tas pats objekts (vai ainava/ cilvēks) pēc iespējas no viena skatu punkta, bet atšķirīgā diennakts laikā vai dažādos laika apstākļos.

Viens no galvenajiem fotogrāfiju vērtēšanas kritērijiem būs visu 4 pieteikuma fotogrāfiju identiskais rakurss (precizitāte, cik vienādi fotografētais objekts/ainava/cilvēks) attēlots visās četrās fotogrāfijās.

Konkursā var piedalīties jebkura persona neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās un profesionālajām fotografēšanas iemaņām.

Pieteikumu, kas sastāv no četrām fotogrāfijām digitālā formā un pieteikuma anketas iesniedz elektroniski uz e-pastu apvieniba@kandava.lv, ar norādi “Fotokonkursam” vai personīgi Kandavas un pagastu apvienībā, Dārza ielā 6, Kandava, 202.kabinetā. Viens autors drīkst iesniegt ne vairāk kā divus pieteikumus, kur katrs sastāv no 4 fotogrāfijām.

 

Konkursa norises laiks – no 11.aprīļa līdz 31.maijam.

Informācija par konkursa norisi un pieteikumu iesniegšanu, rakstot uz e-pastu liga.supstika@tukums.lv

Konkursa nolikums

Pieteikuma anketa

Lasīt visu ziņu

"Lai pērles un dimanti mirdz"

14.04.2022 - 27.06.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

rotuizstadeafisa1.jpgNo 14. aprīļa līdz 27. jūnijam Kandavas muzejā apskatāma rotu izstāde "Lai pērles un dimanti mirdz".

Lasīt visu ziņu

Nekustamā īpašuma - Vidzemes iela 1, Kandavā izsole

14.04.2022 13:00 - 04.05.2022 - 23:55

izsoles.jpgTukuma novada pašvaldība rīko elektronisko izsoli nekustamajam īpašumam Vidzemes ielā 1, Kandavā, Tukuma novadā, kadastra Nr. 9011 001 0426, kas sastāv no neapbūvētas zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 9011 001 0426 0,1200 ha platībā.

Sākumcena - 5000 euro, solis – 100 euro, nodrošinājuma maksa – 500 euro.

Izsolei pretendenti var reģistrēties no 14.04.2022 plkst.13:00 līdz 04.05.2022. plkst.23:59 https://izsoles.ta.gov.lv.

Izsole sākas 14.04.2022 plkst.13:00, noslēdzas 16.05.2022. plkst.13:00.

Samaksa par pirkumu – pēc pašvaldības paziņojuma saņemšanas līdz 16.06.2022.

Drošības nauda iemaksājam attiecīgi Tukuma novada pašvaldības un Tiesu administrācijas kontā saskaņā ar elektronisko izsoļu vietnē reģistrētam lietotājam sagatavoto rēķinu.

Izsole norisinās https://izsoles.ta.gov.lv.

Informācija par izsoles norisi – tālr. 27844643, par nekustamo īpašumu – tālr. 28016651. Izsoles noteikumi

Lasīt visu ziņu
 • twitter
 • facebook
 • draugiem
<>
back to top