Pāriet uz lapas karti

Seno lietu krātuve

26 km no Kandavas, Vārpiņas, Vāne, Vānes pagasts, Tukuma novads, Latvija, LV-3131

Svarīgi: Pieteikties iepriekš.

Veidotāja: Vānes pagasta bibliotēkas vadītāja Sandra Kosogova.

Apraksts: 2015. gada decembrī Vānes pagastā atklāja „Seno lietu krātuvi”, projekta "Dari pats” ietvaros. Kolekcijas sākums bija 2015.gada vasarā Vānes pagasta svētkos bibliotēkā ierīkota izstāde „Vēsture zem putekļiem”, kuras pamatā ir Airitas un Ilmāra Hānbergu dāvātās senlietas, grāmatas un sadzīves priekšmeti no „Zeltiņu” mājām. Turpinājums sekoja, kad Kandavas novada Iespēju fonds izsludināja projektu konkursu „Dari pats”. Pagasta ļaudis nolēma tajā piedalīties. Projekts tika atbalstīts un tā ar vairāku mēnešu ieguldīto darbu un laiku, 2015.gada nogalē tika atklāta Vānes pagasta vēstures glabātāja "Seno lietu krātuve". Sandra Kosogova ir pateicīga visiem palīgiem, savai darba grupai, ar kuras palīdzību izdevies paveikt šo nozīmīgo darbu.

Piezīmes: Atklāšanas brīdī iekārtotas bija trīs telpas un ierakstīti septiņi vānenieku atmiņu stāsti par dzīvi Vānē 20. gadsimtā. Turpmāk muzeju gaida liels darbs, lai turpinātu vākt atmiņas, lietas un faktus.

vanes-muzeja-atklasana-072.jpg vanes-muzeja-atklasana-068.jpg vanes-muzeja-atklasana-075.jpg vanes-muzeja-atklasana-024.jpg vanes-muzeja-atklasana-101.jpg vanes-muzeja-atklasana-069.jpg vanes-muzeja-atklasana-091.jpg vanes-muzeja-atklasana-099.jpg vanes-muzeja-atklasana-092.jpg vanes-muzeja-atklasana-096.jpg vanes-muzeja-atklasana-102.jpg vanes-muzeja-atklasana-073.jpg vanes-muzeja-atklasana-095.jpg vanes-muzeja-atklasana-021.jpg vanes-muzeja-atklasana-086.jpg vanes-muzeja-atklasana-080.jpg
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top