Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Aicinājums piedalīties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”

17.03.2020 - 10.09.2020

3_pastkastites_afisa_210x210_soc_tikliem.jpg Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem.

Lasīt visu ziņu

Kaspara Poriņa fotogrāfiju personālizstāde "Mozaīkas"

13.06.2020 - 05.09.2020 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kaspars_porins.jpgIzstāde Mozaīkas vienlaikus ir daudzas izstādes – katra izstādes fotogrāfija ar visiem zināmām Talsu vietām sastāv no daudzām nejauši izvēlētām mana arhīva fotogrāfijām.

Veicot nejaušu fotogrāfiju atlasi, par pamatu visām mozaīkām izvēlējos manis un manas sievas Sandas fotografētās Ievas un Āra kāzu fotogrāfijas.

Skatoties no attāluma tā ir visiem zināma Talsu vieta, bet pieejot tuvāk, skatītājs katrā fotogrāfijā atradīs vēl simtiem fotogrāfiju, kuras aplūkot un meklēt sev tīkamo un interesanto.

Kopumā katra no 10 izstādes mozaīkām ir veidota no vismaz 1500 atsevišķām fotogrāfijām.  

Cieņā,

Sanda un Kaspars Poriņi  

www.porini-foto.lv

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Sākas pieteikšanās attālinātām mācībām ES fondu projektā

30.06.2020 - 15.07.2020

106062112_2739570609622602_5683540715395174168_o.jpgOtrdien, 30. jūnijā, atklāta pieteikšanās attālināto mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 200 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 15. jūlijam, un šajā kārtā mācību process noritēs tikai attālināti.

Jaunas mācību iespējas

Attālināto mācību kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 23 izglītības iestādes. Šajā kārtā izglītības programmu piedāvājums tiek paplašināts ar iepriekš nebijušu iespēju izvēlēties kādu no interesējošām izglītības programmām arī studiju moduļa vai studiju kursa apguvei augstskolā vai koledžā.

Tāpat kā iepriekš, arī attālinātām mācībām pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv, izmantojot latvija.lv autentifikāciju un e-pakalpojumu jebkurā diennakts laikā.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Saskaņā ar 2020. gada 16. jūnijā valdībā apstiprinātajiem noteikumu grozījumiem, tagad katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču vienlaicīgi mācīties var tika vienā izglītības programmā. Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies attālināto mācību kārtā, sāksies 2020. gada jūlijā un augustā.

Šoreiz mācības tikai attālināti

“Latvijas iedzīvotāju profesionālā pilnveide un kompetenču paaugstināšana, reaģējot uz aktuālajām tautsaimniecības vajadzībām, ir būtisks krīzes seku mazināšanas un ekonomikas atveseļošanas pasākums. Apstākļos, kad mācību norise klātienē ir ierobežota, šajā kārtā iedzīvotājiem ir sarūpēta iespēja apgūt kompetences attālinātā formā. Mācoties attālināti, ir vairāki ieguvumi -  laikā, kad samazinājušies ienākumi, attālinātām mācībām nav nepieciešami ceļa izdevumi, un laiks, kas citādi būtu jāpatērē, dodoties uz savu mācību vietu. Šoreiz nav jāmeklē tuvākā izglītības iestāde ar vajadzīgo mācību piedāvājumu,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Lai motivētu strādājošos mācīties, projektā lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Gadījumos, ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, aicinām vērsties pie pieaugušo izglītības koordinatoriem 81 VIAA sadarbības pašvaldībā. Mācību pieteikumu var noformēt arī klātienē VIAA, iepriekš piesakoties un uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs var saņemt karjeras konsultāciju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, nepieciešamajiem digitālajiem rīkiem un programmatūru attālināto mācību kārtā, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Iesaistījušies 26 tūkstoši strādājošo

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā noritējušas jau četras pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 26 028 strādājošo, no kuriem vairāk nekā 22 000 izglītošanos jau pabeiguši. 32% visu mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, savukārt 20% - vecumā virs 50 gadiem. 31% mācību dalībnieku ir rīdzinieki, bet 69% dzīvo ārpus galvaspilsētas. Kopumā projektā līdz 2023. gadam plānots iesaistīt 53 tūkstošus nodarbināto.

  ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk gandrīz 47 miljonus eiro.

esf_proj_logo_gr.jpg

Lasīt visu ziņu

Sākusies pieteikšanās Kandavas novada atklātajam čempionātam futbolā!

30.06.2020 - 07.07.2020

pieteiksanas_futbolam2.jpgLīdz 7. jūlijam norisinās pieteikšanās Kandavas novada atklātajā čempionātā futbolā!

Komandas pieteikt un sīkāku informāciju saņemt, zvanot Igoram Zaļevskim pa tālruni - 29149754!

Lasīt visu ziņu

Apskatītas Cēres pagasta sakoptākās sētas un nami

01.07.2020

dsc_0014.jpg1.jūlijā konkursa “Diženi Kandavas novadā 2020” žūrijas komisija viesojās Cēres pagastā, kurā šogad konkursam pieteikti divi pretendenti.

Kā pirmais tika apskatīts nominācijai “Sakoptākā privātmāja” pieteiktais īpašums “Pakalni”, kurā saimnieko divas ģimenes. Komisiju sagaidīja Reinis Puplaks, kurš pastāstīja, ka pusi mājas apdzīvo viņš ar dzīvesbiedri Jolantu Gūtšmiti, bet otru pusi- Jolantas brālis Jānis ar sievu Sanu.

Abas ģimenes mājā saimnieko septiņus gadus un ik gadu piemājas teritorijā tiek veikti kādi remontdarbi un uzlabojumi. Kādreizējo krūmāju vietā ir iekopts zāliens, gar labības lauka un ceļa malu sastādītas tūjas un eglītes, ziedi, sakārti puķu podiņos, krāšņo mājas pagalmu un skaisti noformētās puķu dobes. “Viss, kas dārzā redzams no koka- kā lapene, soliņi, puķu kastes- ir pašu rokām gatavots”, stāsta Reinis.  Ziemas tumšajos vakaros nams ir pamanāms no liela attāluma un garāmbraucējus priecē ar Ziemassvētku dekorācijām- lampiņas, gaismas virtenes, bumbiņu virtenes- tā ir Reiņa vājība.

 

Pēcāk žūrijas komisija devās uz “Lagzdiņu” mājām jeb z/s “Auzukalni”, kas pieteikta nominācijai “Sakoptākā zemnieku saimniecība”. Sarmīte un Juris Grenevici pastāstīja, ka šī ir bioloģiskā saimniecība, kuras pamatnodarbošanās ir bioloģiski audzēta labība. “Īpašumā saimnieko Grenevicu dzimta jau trešajā paaudzē. Māju uzcēla vecaistēvs, kurš 1949. gadā tika izsūtīts uz Sibīriju, tagad tā pieder meitai,” stāsta Juris Grenevics, kurš kopā ar sievu Sarmīti te saimnieko ikdienā.  

Bez graudu audzēšanas saimniecībā ir arī ābeļdārzs vairāku hektāru platībā, aitu ganāmpulks un mājputni- pīles, tītari un vistas.

Taujāti par Eiropas Savienības projektu fondu finansējumu izmantošanu, Juris un Sarmīte norāda, ka meita un znots  ir izmantojuši projektu naudu saimniecības attīstībai un tehnikas iegādei.

Lasīt visu ziņu galerija (54)

Valda Opmaņa gleznu izstāde galerijā “Vējspārns”

01.07.2020 - 31.08.2020

opm.jpgGalerijā “Vējspārns” Kandavas kultūras namā līdz 31.augustam apskatāma Valda Opmaņa (1944.- 2018.) gleznu izstāde.

Valdis Opmanis dzimis 1944.gada 22.aprīlī, izglītību ieguvis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstādēs piedalījies no 1968.gada. Viņa darbi atrodas Kultūras ministrijas un Mākslas fonda krātuvēs Rīgā, Maskavā un citās vietās Latvijā, kā arī ASV, Vācijā, Anglijā, Īrijā, Izraēlā, Kanādā, Austrālijā, Venecuēlā un Francijā.

Valdis Opmanis daudz gleznojis pļavās saplūktus ziedus, mākslinieks tiecies uz lielo vienkāršību un pilnību vienā šaurā mazā žanrā- ziedu gleznās.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Gleznu izstāde “Sieviete/Dieviete” Kandavas novada muzejā

01.07.2020 - 05.09.2020 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

sieviete_dieviete.jpgNo 1. jūlija līdz 5. septembrim Kandavas novada muzejā apskatāma Elitas Blumbahas gleznu izstāde “Sieviete/Dieviete”. Tikšanās un sievišķīgi dievīgas sarunas ar autori 17. jūlijā plkst. 18.00

Sieviete? Dieviete? Eņģelis? Ragana? Mīlīga? Kareivīga? Kāda ir sieviete? Kāpēc gadiem ritot, sievietes dvēseles spogulis – acis, iegūst citu dziļumu un stāstu? Uz šiem jautājumiem savos mākslas darbos atbildes meklē Talsu puses māksliniece Elita Blumbaha. Mākslas pasaule meiteni jau saista skolas gados, kad pirmā naudiņa tiek nopelnīta apsveikuma kartiņas zīmējot. Izglītība iegūta Rīgas Celtniecības koledžā un darba gaitas aizved uz Laucienes pamatskolu, kur Elita 13 gadus māca jaunajai paaudzei zīmēt un rasēt. Paralēli tiek turpinātas studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē, to absolvējot Elita Blumbaha kļūst diplomēta vizuālās mākslas un mākslas vēstures pedagoģe. Jaunā sieviete ir ļoti enerģiska un paralēli iegūst arī profesionālo izglītību sporta trenera jomā. Draudzenes braucot ciemos pie Elitas uz sālsmaizi uzdāvina naudu teikdamas: “Nākamreiz, kad atbrauksim ciemos, lai istabu sienas rotā tavas gleznas.” Tik vienkārši, bet reizē savdabīgi Elita ver mākslas pasaules durvis.

sieviete_dieviete_0.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Fotoizstāde "Redzamais - neredzamajā"

01.07.2020 - 31.08.2020 kur : Vānes pagasta bibliotēka

Fotogrāfijas tapušas ar Jūrmalas pašvaldības atbalstu, projekta "Mēs Jūrmalai" ietvaros. Izstādē redzamos darbus fotografējuši cilvēki ar redzes traucējumiem. 

Lasīt visu ziņu

Apmeklēti konkursa “Diženi Kandavas novadā 2020” pretendenti Vānes pagastā

03.07.2020

dsc_0095.jpg3.jūlijā žūrijas komisija viesojās Vānes pagastā, lai tiktos ar trim konkursa pretendentiem.

Tika apskatīts Vinetas un Aināra Kindzuļu dārzs, kas pieteikts nominācijā "Skaistākais dārzs". Kindzuļu ģimenes īpašums vienmēr bijis sakopts un piemājas dārzs priecē ar krāšņām puķu dobēm, ne velti mājas “Ausekļi” sienu rotā goda zīme “Kandavas novada sakoptākā sēta 2013”.

Žūrija tikās arī ar darbīgo Vānes pagasta pirts "Pie Circenīšiem" saimnieci Zaigu Žagatu. Pirti iecienījuši ne tikai Kandavas novada iedzīvotāji, bet arī tuvējo novadu ļaudis labprāt piektdienas vakarus pavada karsējoties pirtī un baudot draudzīgu atmosfēru. Zaiga stāsta, ka pirts savu nosaukumu radusi dēļ circeņiem, kas dzīvo pirtī un skaļi sisina. Tie, kas pirmoreiz apmeklē pirti mēdz aloties, domādami, ka saimniece pirtī skaļruņus iemontējusi.

Savus talantus žūrijas komisijai demonstrēja vāneniece Ira Rulle. Kundze aizraujas ar dažāda veida rokdarbiem- veido dārza dekorācijas no veciem dvieļiem, zeķubiksēm un citiem saimniecībā atrodamiem materiāliem, veido rotājumus un dāvanas dekupāžas un citās tehnikās.

Lasīt visu ziņu galerija (89)

Ogres novada sporta centra atklātās sacensības U14 grupai

03.07.2020

                                                     Kandavas novada BJSS vieglatlētu starti OGRĒ

sacensibas_1.jpg

2020.gada 03.jūlijā notika Ogres novada sporta centra atklātās sacensības U14 vecuma grupai vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās Kandavas novada BJSS vieglatlētikas nodaļas audzēkņi, izcīnot vairākas medaļas Lodes grūšana: 1.vieta AGNETA MUSKEITE ar rezultātu 12.14 m,2.vieta Marta Rūta Šteinberga ar rezultātu 11.18 m.
3.vieta Kārlis Didzis Asars ar rezultātu 32.49 m, kā arī lodes grūšanā 3.vieta ar rezultātu 10.49 m.
Kandavas novada BJSS pārstāvēja  Rūdis Babris,Klāvs Gazibars, Anabella Pāža. Treneris Andrejs Gross. Lasīt visu ziņu galerija (3)

Apskatītas Matkules pagasta dižākās sētas, tūrisma piedāvājumi un krāšņākie balkoni

03.07.2020 kur : Matkule, ciems

dsc_0328.jpg3.jūlijā žūrijas komisija viesojās Matkules pagastā, lai tiktos ar četriem konkursam “Diženi Kandavas novadā 2020” pieteiktajiem pretendentiem.

Nominācijā “Veiksmīgākais tūrisma piedāvājums” pieteikta viesu māja “Atmatas”, kurā komisiju sagaidīja brīvdienu mājas īpašniece Juta Bitāne. Ņemot vērā, ka brīvdienu mājā atpūtās viesi, tad par viesu nama piedāvājumu saimniece pastāstīja pie savas dzimtas mājas, kurā dzīvo kopš 1996.gada.
Viesu nams atrodas 20 km attālumā no Kandavas un piedāvā izīrēt viesību telpu ar kamīnu 30 personām un nodrošina naktsmītnes trīs istabās (16 vietas un 9 papildvietas). Viesu ērtībām namā ir pirts, virtuves stūrītis, TV un mūzikas centrs. Sportiskām aktivitātēm pieejams volejbola laukums, bruģēts basketbola laukums, futbola vārti, velosipēdu noma, makšķerēšana, peldvieta (dīķis), sauļošanās vieta, 10 telšu vietas, ugunskura vieta, pastaigas mežā.

 

Matkules pagasta daudzdzīvokļu mājā “Meldri”-1 saimnieko Ilze Rezevska un Artis Birģelis, kuri sava dzīvokļa balkonu pieteikuši nominācijai “Krāšņākais balkons”. Uz balkona izveidota ziedoša oāze, to rotā neskaitāmi ziedu podi ar dažādu krāsu begonijām un pelargonijām, bet veldzējošu paēnu dod kuplais vīnogulājs. Dzīvokļa ārsiena dekorēta ar gludiem oļiem, bet balkona galā ierīkotās koka kāpnes ļauj mājas mīluļiem- sunim un kaķim- ērti iziet pastaigā piemājas dārzā un veikli atgriezties atpakaļ.

 

“Zīlēnos” žūrijas komisiju sagaida Ivars Jirgensons ar meitu Mairu Jirgensoni, kura te saimnieko kopā ar dzīvesbiedru Jāni Valtsonu. Koka guļbūves māja “Zīlēni” celta divdesmitajos gados un 2000.gadā tā ir pilnībā atjaunota. Dzīvojamās istabās atstātas malkas krāsnis, lai saglabātu lauku sētas auru. Kā īstā lauku sētā, pie mājas izbūvēts arī āra pagrabs. Piemājas teritoriju rotā ziedu dobes un puķes podiņos, jasmīnu krūms, kā arī milzu liepa, kas stādīta septiņdesmitajos gados. Lielākiem un mazākiem svētkiem vasaras periodā tiek izmantota Jāņa būvētā dārza lapene, arī dārza plītiņa ir pašu meistarota.  Dārza zaļo teritoriju iemīļojuši ne tikai paši mājinieki un viesi, bet arī  putni- vārnas un baloži, bet reiz vārnas ligzdā iemājojusi pat pūce ar pieciem pūčulēniem.

 

Nominācijai “Dižākā lauku sēta” pieteiktajās “Skaldēs” žūrijas komisiju sagaidīja mājas īpašnieks Rolands Bārenis ar kundzi Ilvu. Pie mājas lepni plīvo trīs karogi - Latvijas, Kandavas novada un karogs ar dzimtas ģerboni. Ģimenes karogā simboliski iekļauta gan Rīga, gan Kurzeme un Kandava, gan Matkules pagasts. Par saimnieku patriotismu runā arī privātmājas lielajos metāla vārtos “ziedošie” čužu ziedi.

Saimnieki stāsta, ka pastāv divas leģendas par to, kā “Skaldes” nonākušas Rolanda Bāreņa dzimtas īpašumā. Pirmā vēsta, ka barona lielskungs šo īpašumu uzdāvinājis R.Bāreņa vecvectēvam pateicībā par viņa bērna izārstēšanu no smagas slimības, savukārt otra- vecvectēvs to izpircis no barona lielskunga. Par ēkas seno vēsturi var spriest arī pēc manteļskursteņa, kurš joprojām ir saglabājies.

Rolands stāsta, ka šobrīd turpinās atjaunošanas darbi jeb mājai tiek dota ceturtā elpa- pirmā bija, kad māju uzbūvēja, otrā- vecvectēva laikā, bet trešā elpa dota, kad remontdarbus veicis viņa vectēvs.

Šobrīd saimniecība ir 25 hektāru plaša. Ilva un Rolands “Skaldes” atjaunojuši un iekārtojuši pēc sava prāta pēdējo trīs gadu laikā. Saimnieki neslēpj- lai to veiksmīgi izdarītu tikuši pieaicināti arhitekti un dizaineri, bet dārza veidošanā- dārznieks, jo saimniekuprāt, katram jādara tas darbs, kuru prot darīt vislabāk.

Pie mājas ir zivju pilns dīķis, iekopts ābeļdārzs un zālājs ar atpūtas vietām, no kurām paveras skats uz tuvējiem laukiem, pļavām un mežu.

Jautāts par nākotnes iecerēm, R.Bārenis stāsta, ka padomā ir uzbūvēt pirtiņu un ierīkot kroketa laukumu dārzā, aktīvākai laika pavadīšanai.

Lasīt visu ziņu galerija (92)

3.jūlijā papildizrāde “Barons Bunduls”

03.07.2020 19:00 kur : Brīvdabas estrāde OZOLĀJI

dsc_0295.jpg23.jūnijā plkst. 16:00 un 20:00 Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji" bija skatāma tradicionālā Līgo izrāde režisora Voldemāra Šoriņa vadībā. Šoreiz pašmāju talantīgie aktieri priecēja ar izrādi "Barons Bunduls" (Zeiboltu Jēkabs).

3.jūlijā plkst. 19:00 Kandavas brīvdabas estrādē būs iespēja skatīties papildizrādi “Barons Bunduls”. Biļetes varēs iegādāties 3.jūlijā brīvadabas estrādē "Ozolāji" pirms izrādes no plkst. 18:00.
Skatītāji aicināti ievērot noteiktos drošības pasākumus, ievērojot distanci.

Lasīt visu ziņu galerija (92)

Enduro svētki Zantē 2020

04.07.2020 - 05.07.2020 kur : Zante

zante_enduro_2020_afisa.jpg04.07. Enduro rallijs - starts plkst.: 11:00

05.07. Enduro sprints - starts plkst.: 12:30

Zante, Kalniešu mototrase un Lasīšu karjers


Sacensības notiek vienu dienu, sportistiem veicot vairākus apļus pa bezceļiem un sacenšoties uz ātrumu slēgtās speciālo testu trasēs. Trase var šķērsot koplietošanas ceļus.

Enduro sprinta sacensībās piedalās sportisti ar motocikliem un kvadracikliem.


Sporta klases ar sezonas ieskaiti - dažādām moto, kvadru un side by side tehnikām.

Izklaides brauciens Tūristiem - arī šogad būs iespēja izbraukt visu enduro trasi Tūrisma režīmā, neatkarīgi no vecuma un pieredzes. Viss, kas nepieciešams motocikls un vēlme piedalīties.

Vairāk informācija:  (A.Sila, 26491184, R.Evarsons, 29135812). www.appasaule.lv

 

Lasīt visu ziņu

Aizvadīta Kandavas novada taku skriešanas seriāla 2. kārta!

04.07.2020 kur : Matkule, ciems

jpg_20200704_230557_6509638327403185302.jpg4.jūlijā Matkules pagasta sporta svētku ievadā, pie dīķa blakus baronu kapiem, pulcējās taku skrējēji, lai piedalītos taku skriešana seriāla 2.kārtā.

Sievietēm apkārt dīķim bija jāveic 3 apļi, bet vīriešiem 4 (jaunietēm un jauniešiem par apli mazāk nekā pieaugušajiem). Sievietēm uzvarēja un nostiprināja vietu kopvērtējumā Liene Medisone (Engures novads), bet vīriešiem pārliecinošu skrējienu veica kandavnieks Mārtiņš Mārtiņsons.

Pēc skrējiena daudzi slavēja organizatorus par izvēlēto apli (distanci) un devās baudīt citas Matkules pagasta sporta svētku piedāvātās iespējas.

Kandavas novada taku skriešanas seriāla 3.kārta notiks 17.jūlijā, Kandavā pie vasaras kafejnīcas „Nāriņa”. Starts no 19:00 līdz 20:00.

2rezultati.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kandavas novada komanda startē Starptautiskajā veterānu futbola turnīrā Lietuvā!

04.07.2020

whatsapp_image_2020_07_06_at_16_47_04_1.jpg4. jūlijā Lietuvā norisinājās futbola turnīrs, kur piedalījās arī Kandavas novada komanda. Starptautiskajā veterānu 50+ futbola turnīrā piedalījās komandas no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Kandavas novada komanda ieguva 5. vietu 9 komandu konkurencē. Komandas sastāvs: Juris Augustāns, Juris Šablinskis, Aldis Berļizovs, Aigars Matrozis, Arnis Eimanis, Imants Neilands, Normunds Šērs, Igors Zaļevskis, Artis Grīslis, Rolands Brizga, Aivars Enģelis, Arvīds Irbe, Aleksandrs Vanags, Juris Krieviņš.

Paldies Kultūras un Sporta pārvaldei un Viesturam-Valdim Dreimanim par atbalstu, lai komanda varētu piedalīties turnīrā.


Informāciju sagatavoja: Igors Zaļevskis

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Lielais Autofotoorientēšanās brauciens "Kandava-Saldus" jau šonedēļ!

04.07.2020 10:00 - 19:00

plakats.jpg4.jūlijā braucam izzināt Kandavas un Saldus apkārtni. Pievienojies arī Tu!

Ceļā mūs sagaidīs Kurzemes Šveices vārti  - Kandava, ar tās pilskalnu, kas senatnē tika uzskatīts par vienu no galvenajiem kuršu pilskalniem pie lielā Kursas tirdzniecības ceļa.

Vai zināji, ka mūsdienās Kandava lepojas ar Hercoga Jēkaba laikā celto pulvertorni un vecāko laukakmeņu tiltu Latvijā? Pirms dodies kopā ar mums piedzīvojumā, noskaidro - ko simbolizē Kandavas pilsētas un novada ģerboņi!

Dienas gaitā iepazīsim arī jaunatklāto "Tehnikas ceļu", medīsim kontrolpunktus Kurzemes saldākajā pilsētā Saldū, kā arī meklēsim un fotografēsim vēl daudz un dažādas apskates vērtas vietas. 

Būs arī ciemošanās un produkcijas degustācijas pie Kandavas novada uzņēmējiem:
 - z/s "Birznieki", kur ražo garšīgus kazas sierus;
- "Tēviņu" vīna darītavā,
- Kandavas novada amatnieku biedrības veikalā "Pūralāde", kas savu mājvietu ir radis pašā Kandavas pilsētas sirdī.

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar "B" kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti (vai AirDrop funkciju), rakstāmais, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums. Labākai kontrolpunktu meklēšanai ieteicama ir auto ceļu karte: Dienvidkurzeme (jo organizatoru būs smalka un bez mēroga).

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Starts - kafejnīcā "Serpentīns" Strazdē pie Baltās baznīcas.

Finišs - kafejnīcā "4 vēji" Rīgas-Liepājas šosejas 72.km.


Brauciena norise sestdien, 4.jūlijā:
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Reģistrē savu komandu www.brauciens.lv līdz 3.jūlijam un meties iekšā piedzīvojumā!

Lasīt visu ziņu

Aizvadīti Matkules pagasta un sporta svētki

04.07.2020 10:30 - 19:30 kur : Matkule, ciems

_mg_1102.jpg4.jūlijā Matkulē norisinājās pagasta un sporta svētki, kuri bija apmeklēti kuplā skaitā.

Svētku ievadā, pie dīķa blakus baronu kapiem, pulcējās taku skrējēji, lai piedalītos taku skriešana seriāla 2.kārtā.

Sievietēm apkārt dīķim bija jāveic 3 apļi, bet vīriešiem 4 (jaunietēm un jauniešiem par apli mazāk nekā pieaugušajiem). Sievietēm uzvarēja un nostiprināja vietu kopvērtējumā Liene Medisone (Engures novads), bet vīriešiem pārliecinošu skrējienu veica kandavnieks Mārtiņš Mārtiņsons.

Pēc skrējiena daudzi slavēja organizatorus par izvēlēto apli (distanci) un devās baudīt citas Matkules pagasta sporta svētku piedāvātās iespējas.

Sporta laukumā pie kultūras nama notika sporta spēles Andra Bambja vadībā. Volejbolā un strītbolā katrā sacentās 10 komandas, futbolā- četras. Kupli apmeklētas bija arī individuālās disciplīnas: šķīvīšu mešana, šautriņu mešana, šaušana un spēka trīscīņa. Mazākie svētku apmeklētāji varēja mēroties spēkiem “Dip Dap” riteņu braukšanā.

Kultūras programmu uzsāka Vānes amatierteātris ar izrādi Līgo svētku ieskaņās “Jāņu pušķis pēc Anitas Grīnieces lugas motīviem (režisore Solveiga Zilberta). Pēc izrādes turpat zālienā pie pagasta pārvaldes notika tikšanās ar jauno dzejnieku Krišu Treikalu, kurš ir arī Vānes un Matkules amatierteātru aktieris. Viņš stāstīja par savas grāmatas “Bezmiega naktis” tapšanu un sniedza autogrāfus interesentiem, kuri grāmatu iegādājās tikšanās laikā.

Svētku noslēgumā estrādē pie kultūras nama uzstājās “Ārzemnieks” ar pirmo solo koncertprogrammu latviešu valodā "Jöran Steinhauer – Latiņš. Letiņš. Savējais.", kurā skanēja tādas dziesmas kā “Paldies latiņam”, “Cake to Bake” un dziesmu “Mans suns ir letiņš”, kas veltīta Jorana adoptētajam sunim Tabo.

Visas dienas garumā pie kultūras nama bija apskatāma izstāde “Pārsteigums”, kurā eksponēta pavisam neliela daļa no apjomīgas gaļas mašīnu kolekcijas. Kolekcijas īpašnieks ir matkulnieks, kurš vēlējās palikt neatklāts.

Sporta sacensību rezultāti pieejami šeit.

Lasīt visu ziņu galerija (102)

Enduro sprints 2020

05.07.2020 kur : Zante

enduro_rally_2018.jpgZante, Kalniešu mototrase un Lasīšu karjers

Informācijai: A.Sila, 26491184, R.Evarsons, 29135812

Lasīt visu ziņu

Superkross Kandava

05.07.2020 11:00 kur : Mototrase MOTOPARKS KANDAVA

104430227_1329689557234329_7171502708517737843_o.jpgTIEKAMIES KANDAVĀ!

Motokross lieliski sagatavotā trasē, spraigas cīņas garantētas!

Komentēs Pauls Timrots, par foto mirkļiem atbildīgs - Ģirts Kehris un video - Mārtiņš Šulte.

Klases:
MX85
MX Jaunieši
MX2
MX1
MX30+
MX Veterāni

Skatītājiem ieeja: 20Eur
Bērniem līdz 12 gadu vecumam - ieeja bez maksas.

Apmeklētāju skaits ierobežots, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus publisku pasākumu organizēšanā.


Sīkāka informācija pa tālr.: 29131202 (Rihards).

Lasīt visu ziņu

Jūlijā turpinās projekts “ZIRGS- DRAUGS UN PARTNERIS. VASARA"

07.07.2020 - 30.07.2020

projekta_afisa_zirgs_draugs_un_partneris_julijs.jpgBiedrība „Kandavas jātnieku klubs STAFETE” no 2020.gada jūnija līdz 2020.gada oktobrim īstenos projektu „ZIRGS - DRAUGS UN PARTNERIS. VASARA”, Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros.

2020.gada jūlijā nodarbības notiks šādos datumos: 
7.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00; 
16.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00;
21.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00;
30.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00.

Nodarbības notiks 1 reizi nedēļā, 2 stundu garumā. Mērķa grupa –  vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam ar priekšlaicīgu mācību pamešanas risku.

Lasīt visu ziņu

Aizvadīta draudzības spēle Kandava/Anzāģe pret BK Saldus!

08.07.2020 19:30 - 21:00 kur : Kandavas sporta halle

img_4462.jpg8. jūlijā, Kandavas sporta hallē tika aizvadīta draudzības spēle ar BK Saldus vienību. Kopš pēdējās spēles bija krietns laiciņš pagājis, tāpēc pēc spēles bijām noilgojušies gan mēs, un kā izrādās arī līdzjutēji. Bija ļoti patīkams pārsteigums par spēles apmeklētību un fantastisko atmosfēru tribīnēs.

Ja pirms spēles bijām gatavojušies vasarīgam basketbolam, tad pateicoties lielajam apmeklējumam, kā arī tam, ka ar Saldu spēles vienmēr ir ar īpašu nozīmi, laukumā norisinājās kārtīga, spraiga cīņa.

Spēles sākums veiksmīgāks sanāca viesu komandai, precīzi trāpot tālmetienus un izvirzoties vadībā ar 8 punktiem, tomēr līdz puslaika beigām vadību jau bijām pārņēmuši mēs, atpūtā ejot ar rezultātu 46:33. Trešo ceturtdaļu iesākām ar 4:0 izrāvienu un +17 uz tablo, kas beigās izrādījās lielākais pārsvars spēlē. Pēc tam atlikušajā laikā Saldus sāka rezultātu deldēt, un ne īsu brīdi līdz spēles beigām vairs tikai +3. Tomēr spēles beigas aukstasinīgāki izrādījāmies mēs, un uzvarējām ar 76:70.

Tuvākajā nākotnē ir paredzēta atbildes spēle arī Saldū, bet datumu precizēsim vēlāk. Par lielu Kandavu!

107559017_713512605886983_4264832112935542793_o.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (33)

TM Rings Kandavā

11.07.2020 10:00 - 19:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

dsc_0032.jpg11.jūlijā Kandavā cīņas sporta pārstāvjiem - iesācējiem, amatieriem un profesionāļiem bija iespēja izaicināt savu drosmi un iekāpt boksa ringā. Startēt varēja gan pēc Boksa, gan Kikboksa un MMA (jauktās cīņas mākslas) noteikumiem!

Pasākuma noslēdzošajā cīņā Latvijas vadošais supervidējā svara bokseris Kristaps Bulmeistars un viņa pretinieks perspektīvais Latvijas bokseris Artjoms Savdons parādīja skatāmu tehnisku dueli.

Boksa mačos pie uzvarām tika Olans Stefans, kurš uzveica Iberu Bora no Slovākijas, Daniels Balodis pārspēja Artūru Stefanu, Artis Lotko bija pārāks par Robertu Ezeriņu, Nauris Rikmanis uzveica Albertu Freimani, Artūrs Krikuns bija neapstādināms duelī pret Vitāliju Antonovu, Ričards Ozols uzvarēja Rolandu Šalkovski, Igors Trošins Daini Tamlēviču,  Aleksandrs Čužikovs Jevgēņiju Petrovu, Artūrs Bode Denisu Jeršovu, Artjoms Burma Vjačeslavu Stepanovu, Jānis Vasiļevskis Saniju Birzi, Mairis Tabulēvičs Mairi Nezināmo, bet Renārs Jaukulis aizvadīja divus mačus vienā vakarā uzveicot gan Mārtiņu Freimani, gan Ēriku Tenisu. Savukārt Edmunds Otto ar Artūru Uinbedahtu cīnījās neizšķirti.

MMA cīņās  Margots Cimmermanis pirmajā raundā ar rokas laušanas paņēmienu uzveica Dāvi Dambovicu, Dāvis Ābele otrajā raundā ar žņaugšanas paņēmienu uzvarēja Danu Mārtiņu Burkovski, Matīss Elvis Villerts pirmajā raundā nokautēja Haraldu "Pravieti Harju" Ignatu, bet Kristians Burkāns pēc punktiem uzvarēja Renāru Vilku.

Pasākums ar to vēl nebeidzās,  pēc TM Ringa skatītājiem bija iespēja izbaudīt Latvijas repa leģendas Nātres organizētu brīvrunu batlu, kas pulcēja kuplu interesentu pulku!


Lasīt visu ziņu galerija (21) galerija (43)

Brīvrunu Batls

11.07.2020 17:00 - 20:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

img_4731.jpg11.jūlijā pēc TM Ringa Kandavā visi gribētāji un rīmju meistari varēja piedalīties Brīvrunu Batlā! 

Uzvarētājs balvā saņēma ierakstu no "401" studijas, kā arī iespēju uzņemt profesionālu mūzikas videoklipu par velti. Pēc Batla visus sanākušos interesentus iepriecināja vai pārsteidza, kā arī iespējams, izraisīja daudzas citādas emocijas, Latvijas repa leģendas Nātres uzstāšanās. 

✅ Formāts - 2 raundi pa 1 minūtei - kurš par kuru labāks beigās - tas gāja tālāk uz nākamo raundu!
✅ Žūrijā - Kurts, Nātre u.c.


Lasīt visu ziņu galerija (26)

Kandavas Mākslas plenērs “Radošais Mākslas mirklis- 2020"

13.07.2020 11:00 - 18.07.2020 - 18:00 kur : Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

afisaa_log.jpgKANDAVAS MĀKSLAS PLENĒRS 2020„RADOŠAIS MĀKSLAS MIRKLIS” (13.07.-18.07.2020)

Kandavnieki un viesi esiet mīļi aicināti pieteikties dalībai plenērā. Kā jau vienmēr Tev nav jābūt māksliniekam, bet tikai jāgrib radoši darboties. Piesakies savlaicīgi, šogad, vīrusa Covid 19 sakarā plenēra dalībnieku skaits būs ļoti ierobežots.

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Jau astoto gadu plenēram var pieteikties jebkurš interesents - mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns u.c. Bērni piedalās tikai kopā ar vecākiem. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, saturīgi pavadīt laiku, apskatīt apkārtni u.c. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties cepļa izņemšanā un brīvdabas noslēguma izstādē. Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē. Plenēra dalībnieki darbosies radošajās darbnīcās profesionāļu vadībā, atbilstoši savām interesēm. Katrs plenēra dalībnieks var piedalīties vairākās darbnīcās. Visās darbnīcās var piedalīties gan pieaugušie, gan bērni ar vai bez pieredzes!!!!

Plenērs tiks organizēts šādos virzienos: Keramika. Darbnīcas vadītājas - māksliniece, podniece Matilde Laura Ikerte (Bauska) un māksliniece, keramiķe Linda Priedniece (Kandava). Iespēja strādāt individuāli vai vadītāju palīdzību iegūt pamatzināšanas svēpētās keramikas arodā. Darbi tiks veidoti brīvi ar rokām, netiks izmantotas mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas.

Gleznošana. Darbnīcas vadītājs - gleznotājs Egils Neihofers (Slampe). Darbnīcas dalībnieki varēs strādāt patstāvīgi vai konsultējoties un gleznojot kopā ar darbnīcas vadītāju visas nedēļas garumā. Darbnīcā var piedalīties pieaugušie, bērni ar vai bez priekšzināšanām un spēju strādāt individuāli.

Kā arī taps Lielformāta glezna sadarbībā ar Abavas ielejas attīstības centru “Pļava” Kandavas autoostas telpās.

Augstspiede. Darbnīcas vadītāja Dace Kalmane (Kandava). Darbnīca notiks 18.07. (klišeju sagatavošana) un 19.05. klišeju atspiešana. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādām augstspiedes tehnikām - monotipiju, kartonspiedi, linogriezumu. Būs iespēja apdrukāt papīru vai tekstilu.

Mozaīka. Restaurēsim iepriekšējos gados veidotu Mārīti mozaīkas tehnikā un būs iespēja veidot katram pašam savu dekoratīvu objektu. Izmantosim flīžu lauskas. Līdzi var ņemt spoguļa rāmi, keramikas puķu podus, caurules, metāla galdiņus u.c., kurus vēlaties atjaunot, veidot mozaīkas tehnikā. Dalībnieku skaits 7 cilvēki.

 Apģērbu atdzīvināšana. Darbnīcas vadītāja tērpu māksliniece Danuta Ābele (Kandava) iemācīs paskatīties uz veco apģērbu no jauna. Tiks šūti volānsvārki.

 Radošie vakari! Vakaros visi plenēra dalībnieki pulcēsies vienkopus, lai diskutētu par paveikto un piedalītos tematiskajos vakaros, kuru laikā varēsiet iepazīties viens ar otru un ar burvīgo Kandavu - ekskursija pa Kandavas apkārtni, iepazīšanās vakars kopā ar muzikālu pārsteigumu, vakars pie ugunskura ar apģērbu batikošanu, apgleznošana, keramikas cepļa kurināšana u.c.

 Noslēgumā paredzēta plenēra atskaite - keramikas cepļu dedzināšana un vienas dienas brīvdabas izstāde ar plenēra laikā radītajiem darbiem - Dzeņu ielā 2, Kandavā. Visus darbus, kuri tiks izgatavoti plenēra laikā, 20.jūlijā varēs jau ņemt uz mājām. Pēc iespējām un vēlmēm, plenēra dalībnieki drīkst (nav obligāti), pēc brīvas izvēles - vienu darbu atstāt pilsētai.

 

Plenērs tiks fotografēts, filmēts un atspoguļots vietējos medijos - avīzēs: “Kandavas Novada Vēstnesis”, “Neatkarīgās Tukuma ziņas”; www.kandava.lv, www.kandavaskultura.lv, www.visitkandava.lv, www.facebook.com Kandavas Mākslas galerija  u.c.

          Dalības maksa - 32  no personas (cena nemainās no tā, cik dienas piedalieties plenērā). UZMANĪBU! Lai pieteiktos plenēram Jums ir jāaizpilda plenēra reģistrācijas anketa.

Reģistrācijas anketas Jums tiks nosūtītas pēc pieprasījuma epastā: romanovska.linda@gmail.com.

 Sīkāka informācija pie plenēra organizatores, keramiķes  Linda Priednieces (ex. Romanovskas),

26369421, romanovska.linda@gmail.com,

 

 www.kandavaskultura.lv, www.facebook.com/KandavasMaksl...

 

 

Ļoti priecāsimies Jūs satikt Kandavas Mākslas plenērā 2020 „Radošais mākslas mirklis”.

Linda Priedniece (ex Romanovska) sadarbībā ar Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldi

Lasīt visu ziņu galerija (40)

Mums ir čempioni!

15.07.2020

2.jpg

2020.gada 15.jūlijā notika LR čempionāts vieglatlētikā ( 2007./2008.g.dz.), kurā piedalījās Mūsu skolas vieglatlēti. Sacensībās piedalījās 723 sportisti no visas Latvijas. Prieks par audzēkņu labajiem rezultātiem, visi cīnījās un sasniedza labus personīgos rekordus, savu novadu un Skolu pārstāvot godam! AGNETA MUSKEITE kļuva par Latvijas čempioni lodes grūšanā ar rezultātu 11.37 m
kā arī izcīnīja sudraba medaļu  diska mešanā ar rezultātu 27.27 m. MARTA RŪTA ŠTEINBERGA kļuva par Latvijas čempioni diska mešanā ar rezultātu 28.25m. Kandavas novada BJSS pārstāvēja Rūdis Babris,Agneta Muskeite, Kārlis Didzis Asars, marta Rūta Šteinberga, Anabella Pāža, Klāvs Gazibars, Roberts Barkāns.
Treneris Andrejs Gross.


Lasīt visu ziņu galerija (3)

Basketbola turnīrs 2020

16.07.2020

                                                   Basketbola turnīrs "Kandavas vasaras kauss 2020"5.jpg2020.gada 16.jūlijā Kandavas novada BJSS organizēja basketbola turnīru, kur piedalījās komandas no Talsiem, Saldus un Kandavas.Kandavas novada BJSS audzēkņi izcīnīja 3.vietu, treneris Lauris Grugulis. Komandas sastāvs - Olivers Bāliņš, Artūrs Drīksna, Linards Puplaks, Toms Zeidembergs, Rolands Podiņš, Tomass Mačanskis,Edgars Štoferts, Miķelis Briedis, Markuss Zariņš, kristers Ābele, Balvu kā labākais spēlētājs ieguma TOMASS MAČANSKIS. Paldies atbalstītājiem un vecākiem!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Šogad ikgadējais velobrauciens uz “Zviedru cepuri”

17.07.2020 17:15

sports_velobrauciens.jpgŠīgada velobrauciens uz “Zviedru cepuri” sākās ar instruktāžu pie Kandavas Sporta halles, kā arī tika nozīmēti vadošie braucēji, kuriem bija jāpārzina maršruts un jākontrolē brauciena temps. Tā kā šogad “pauzēja” Kārlis Mamajs, nepiedaloties braucienā, tad vadošie šoreiz bija Aiva Kēniņa, Jānis Rudēvics un Gatis Šmēls. Bet tos, kuriem brīžiem bija par grūtu vai radās tehniskas problēmas, savāca tehniskās palīdzības mašīna. 

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Taku skriešanas seriāls - 3. kārta

17.07.2020 19:00 kur : Nāriņa, ģimenes restorāns

 jpg_20200717_230043_4350883380156158156.jpg17.jūlija novakarē Kandavā pie vasaras kafejnīcas „Nāriņa” notika taku skriešanas seriāla 3.kārta. Piedalījās 12 skrējēji, kuru nebija nobijušies no karstajiem un sutīgajiem laika apstākļiem.

Sievietēm joprojām nepārspēta ir Liene Medisone (Engures novads), bet vīriešiem otro reizi pēc kārtas ātrākais bija kandavnieks Mārtiņš Mārtiņsons.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Grenču ciema svētki

18.07.2020 kur : Grenči, ciems

109973111_634380657433583_9161502157653394562_n.jpg18.jūlijā sava ciemata svētkus svinēja Grenčos, apvienojot kultūras, sporta un radošās aktivitātes.

Svētku atklāšanā Grenču iedzīvotājus un viesus uzrunāja Kandavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule, sveicot visus pašā vasaras viducī un dāvinot svētku kliņģeri, spēkam un enerģijai sacenšoties sporta spēlēs. Priekšsēdētājas vietniece novēlēja visiem labus panākumus sporta disciplīnās un radošumu, apgleznojot pastkastītes un dārza dekorus- akmeņus. Lai dienas beigās katrs ar savu darbošanos būtu uzbūris sev un citiem mazu laimes mirkli, par kuru vakara koncertā dziedāja arī Jānis Moisejs.

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 grupai Jēkabpilī

21.07.2020 - 22.07.2020

                                                   Latvijas čempionāts vieglatlētika U16 grupai Jēkabpilī1.jpg2020.gada 21.07.un 22.jūlijā Jēkabpilī notika Latvijas čempionāts Vieglatlētikā U16 grupai (2005./2006.g.dz.). ARNIS MILEIKA lodes grūšanā
ar personīgo rekordu12.50 m izcīnīja 4.vietu. ARTŪRS JĒCIS 800m distancē ar rezultātu 2:14.96 izcīnīja 6.vietu un uzstādīja
personīgo rekordu. ALEKSA SAKA šķēpa mešanā lielisks rezultāts 31.20 m un arī personīgais rekords. Labi nostartēja ROBERTS VISMANIS un lodi aizgrūda 10.33 m . Sacensībās piedalījās 1064 labākie sportisti no Latvijas. Treneris Andrejs Gross

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Apskatīta muiža, viesu nams un dižākā sēta Kandavas pagastā

22.07.2020

dsc_0089.jpgNo Kandavas pagasta konkursam "Diženi Kandavas novadā 2020" tika pieteikti četri pretendenti.

Pirmais no tiem- Laimoņa Zaķa īrisu dārzs, tika apskatīts jau 19.jūnijā. Pie atlikušajiem trim konkursa dalībniekiem žūrijas komisija viesojās 22.jūlijā, apskatot Rūmenes muižu, viesu namu "Meļķerti" un nominācijai "Dižākā lauku sēta" pieteikto īpašumu "Vildiņi", kurā saimnieko Vija Austrupe.

Viesu nams “Meļķerti” atrodas klusā meža ielokā Kandavas pagastā, tikai 5km attālumā no Kandavas. Tur žūrijas komisiju sagaida nama pārvaldniece Margarita Bulgarina, kura jau četrpadsmito gadu koordinē viesu nama darbību, uztur tīrību un kārtību viesu namā un apkārtnē, kā arī komunicē ar klientiem un rūpējas par viesu labsajūtu.

Margarita stāsta, ka lielākoties “Meļķerti” tiek izīrēti kāzu svinībām, retāk gadās, kad viesu namu īrē mazas draugu grupas. Viesu nama īpašnieks ir no Beļģijas, tomēr tas netraucē savu īpašumu Latvijā apmeklēt regulāri un aktīvi piedalīties lielāku un mazāku lēmumu pieņemšanā un rūpēties par viesu mājas attīstību. Katru gadu tiek veikti kādi remontdarbi un uzlabojumi, piemēram, šogad uzstādīts jauns bērnu rotaļu laukums pie viesu nama, atjaunotas un nokrāsotas terases, iegādāti krēsli virtuves zonai, kā arī uzstādīta jauna nojume automašīnām.

Atpūtas kompleksā ir 7,2 ha ainaviska, klusa, labi iekopta teritorija ar dažādām atpūtas - izklaides iespējām. Teritorijā atrodas 2 zivju dīķi makšķerēšanai, telšu un piknika un ugunskura vietas, kūpinātava un lapene ar kamīnu - grillētavu.

Viesu nama viesību zāle piemērota 70 personām, tā ir ar kamīnu, bāru un virtuves stūrīti, pieejama gāzes plīts, kafijas automāts, mikroviļņu krāsns. Tiek piedāvātas naktsmītnes divvietīgā mednieku namiņā, kā arī labiekārtotas istabiņas ar 60 guļvietām viesību zāles 2.stāvā. Viesu mājā ir pieejama pirts un baseins, bet blakus ēkā pieejama liela istaba ar 20 guļvietām vasaras periodā.

Turpat netālu no viesu nama “Meļķerti”, Kandavas pagasta Rūmenē atrodas par Kurzemes pērli dēvētā Rūmenes muiža. Pie muižas žūrijas komisiju sagaida tās pārvaldnieks Gundars Jurēvics, kurš aizraujošā stāstījumā klātesošos iepazīstina gan ar muižas vēsturi, gan interesantiem aizkulišu stāstiem no muižas ikdienas.

Rūmenes muižu ezera krastā ieskauj 8 ha liels ainavu parks. 2009. gadā pabeigtā vērienīgā muižas restaurācija un pārbūve saņēmusi Latvijas arhitektūras augstāko apbalvojumu. Ozolkoks, dolomīts, antīkas mēbeles, taču senajās velvēs nemanāmi iebūvētas vismodernākās tehnoloģijas – tāda ir muižas pārbūves projekta autores arhitektes Zaigas Gailes iecere.

Vissenākās ziņas par Rūmeni atrodamas 14. gadsimtā, bet pati Rūmenes muiža piedzīvojusi gan uzplaukumu, gan posta periodus. Daudz reižu muiža ir nonākusi parādos, tikusi ieķīlāta un pārdota no rokas rokā.

Kungu māju 1876. gadā pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta sāka būvēt barons Viktors fon Disterlojs un to pabeidza viņa dēls Georgs. Muižas ansamblī ir daudz saimniecības ēku, to vidū - staļļi un siltumnīcas.

Vēsturiskajā Staļļa ēkā izvietoti pieci divstāvu apartamenti ar plašu dzīvojamo istabu, virtuvi, lieliem logiem, kuri sniedzas no grīdas līdz griestiem un pa kuriem paveras skaists skats uz muižas pagalmu. Otrajā stāvā atrodas plaša guļamistaba. Katrā apartamentā ir atsevišķa ieeja ar burvīgi iekoptu mazdārziņu, kur nodoties romantiskām izjūtām gleznainā gaisotnē. Muižas viesiem ir iespēja papildināt atpūtu ar relaksējošu pirts rituālu, pastaigāties vēsturiskajā muižas parkā, izbraukt ar velosipēdiem pa tuvāko apkārtni un ap ezeru, uzspēlēt bocce ball vai golfu, nobaudīt pusdienas un vakariņas.

Dārza mājā ir iekārtoti trīs apartamenti, katrs no tiem piemērots divu cilvēku izmitināšanai, un plaša kopēja dzīvojamā istaba ar lielu ēdamgaldu. Viesu ērtībām Dārza mājas pirmajā stāvā ir ierīkota virtuve, kamīns un sauna, kas nodrošinās netraucētu un mierpilnu atpūtu. No apartamentiem paveras skaists skats uz ziedu dārzu un parku. Uz privātās terases iespējams izmantot muižas grilu vai ļauties mieram un privātumam.

"Kultūras kūts" Mākslas un sarīkojumu telpa, kas atklāta 2019. gada 17. augustā. Arhitekte Zaiga Gaile. Pirmā izstāde "Bez fetiša" bija atvērta plašākai publikai no 2019. gada 20. - 25. augustam. 2020. gada 10.martā saņemta Būvniecības Gada balva nominācijā Pārbūve: 1.vieta – Rūmenes kūts pārbūve par koncertzāli un izstāžu zāli, pasūtītājs HOTEL BERGS, projekts Zaigas Gailes birojs, būvnieks PKE, būvuzraudzība Anna Ķuzāne.


Par nominācijai "Dižākā lauku sēta" pieteikto īpašumu "Vildiņi" pastāstīja mājas saimniece Vija Austrupe: “Māja ir diezgan pasena. Patiesos vēstures faktus nezinu, bet stāsta, ka māja ir bijusi Benjāmiņa zirgu puiša naktsmītnes vieta. Es šeit dzīvoju no bērnības, 1949. gadā mamma māju iegādājās par sertifikātiem. Klāt vēl tika piepirkta zeme, kopumā 7.9 hektāri. Tā bija mežniecības māja, mans tētis bija meža meistars”.

Piemājas plašā teritorija ir sakārtota- pļavā glīti sarindojušies siena ruļļi gaida, kad tuvējai zemnieks tos liks lietā, bet ap piemājas dīķi izveidots akmeņu kompozīciju parks. Tā esot Vijas dzīvesbiedra sirdslieta un akmeņi tiek gādāti no visām Latvijas malām. Mākslinieciskos akmeņu krāvumus papildina seni darbarīki, kas saglabājušies no saimnieces tēva laikiem.

Lasīt visu ziņu galerija (130)

Apskatīti pilsētas krāšņākie balkoni, sakoptākās privātmājas un darbīgākā organizācija

24.07.2020

dsc_0278.jpgNo Kandavas pilsētas konkursam “Diženi Kandavas novadā 2020” pieteikti septiņi dalībnieki, kurus 24.jūlijā žūrijas komisija devās apsekot.

Tika vērtēti trīs pilsētas daudzdzīvokļu namu krāšņākie balkoni- Lielā iela 14 (Kristīne Endzele), Kūrorta 2 (Ilona un Žanis Logini), kā arī daudzdzīvokļu nama “Saulītes” balkoni.

Lielās ielas 14, Kandavā ziedošo balkonu konkursam pieteica vērīgie kandavnieki, jo šī vecpilsētas nama krāšņums gadu no gada priecē ne vien vietējos iedzīvotājus, bet arī pilsētas viesus. Par balkona izdaiļošanu jau desmit gadus rūpējas kandavniece Kristīne Endzele. Iepriekš šeit saimniekoja viņas mamma un arī tad balkons ik gadu bija vienos ziedos. Galvenie Kristīnes palīgi ir ģimene, jo īpaši dēls Ralfs, kurš ar prieku iesaistās dārza darbos, nesot no avotiņa ūdeni. Kristīne “uzņēmusies rūpi” ne tikai par balkonu, bet arī par ziedu dobi sētas pusē- tulpju, saulespuķu, pujeņu un citu ziedu krāšņums priecē ikvienu garāmgājēju.

 Puķu dobes un krāšņiem ziediem dekorētie balkoni ir viena no skaistākajām rotām, kas ar savu krāšņumu priecē daudzstāvu nama Kūrorta ielā 2, Kandavā iedzīvotājus un garāmgājējus. Par katras dobes ziedu daudzveidību ir savi atbildīgie- vienā mājas galā par to rūpējas Ilona Logina, bet otrā- viņas brāļa sieva Lienīte. Ilona stāsta, ka, begonijas, kas rotā balkonu, rudenī pēc nosalšanas, tiek novietotas pieliekamajā, pārziemošanai. Tā gadu no gada, pārziemojušajām begonijām pievienojas arī jaunas- tās pērk ne vien Ilona pati, bet saņem dāvanā no darba kolēģiem, kuri pamanījuši Ilonas aizraušanos ar ziediem.

Žūrijas komisiju sagaida Uldis Šnikvalds, kurš pastāsta par saimniekošanu daudzdzīvokļu mājā “Saulītes” un izrāda tās apkārtni. Uldis saka, ka šeit ir sava saimniecība- mājai ir sava atsevišķa apkure, ar kuru visi ir apmierināti un ir nosiltināti mājas pamati. Lēnām un pamazām mājas iedzīvotāji strādā pie nama uzlabošanas darbiem. “Saulītēs” šobrīd brīvu dzīvokļu nav, visiem ir īpašnieki- ir kas paši dzīvo, ir kas izīrē. Mājas balkoni tiek rotāti ne vien vasarā, kad tie ir pilni ar krāšņiem ziediem, bet arī ziemā, kad tie izdekorēti ar Ziemassvētku gaismas virtenēm. Lai nama iedzīvotājiem būtu vieta, kur sēt, stādīt un garšaugus audzēt, pie daudzdzīvokļu mājas esošais zemes gabals ir sadalīts ap 20 mazdārziņos.

Žūrija viesojās arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, kas pieteikts nominācijā “Darbīgākā organizācija” un tikās ar trīs ģimenēm, kuru iekoptie īpašumi pretendē uz nomināciju “2020. gada sakoptākā privātmāja”- Laila un Uldis Goldbergi (Sēravotu iela 7), Inese un Edvīns Surgofti (Uzvaras iela 10), kā arī Rudīte un Arvis Enģeļi (Uzvaras iela 16).

Kandavā, Uzvaras ielā 16 jau desmit gadus saimnieko Rudīte un Arvis Enģeļi. Konkursam viņus pieteica dēla draugi un, sagaidot žūrijas komisiju, Rudīte saka: “Plāni mums lieli, bet viss top lēnu un pamatīgi, darba jau vēl te ļoti daudz”. Saimniece stāsta, ka, lai gan abiem gaumes atšķiras, dārza dizainu veido vīrs Arvis. “Viņš sēj un stāda, es tikai tā ravētāja”, saka Rudīte, piebilstot, ka arī ideja starp dienlilijām iestādīt ķirbi, pieder vīram. Dārzā padomāts par visu- ir skaistas ziedu dobes, ir siltumnīca dārza veltēm, kā arī iekārtota vieta vasaras atpūtai. “Mana vājība ir rozes un lilijas, savukārt, vīrs ar mazdēlu burtiski dzīvo siltumnīcā, tā ir vīru lieta,” stāsta Rudīte. Puķu dobe visu vasaru ir ziedos- kad vieni nozied, tad plaukst jau nākamie. Tas tāpēc, ka dobē atrodamas pat 30 dažādas ziedu šķirnes.

Ineses un Edvīna īpašums Kandavā Uzvaras ielā 10, šeit pavadīto divdesmit piecu gadu laikā, ir piedzīvojis grandiozas pārmaiņas. “Pirms divdesmit pieciem gadiem, kad nopirkām šo īpašumu, te bija mājas pamati, un visapkārt dubļu lauks. Tas bija aprīlis, viss slapjš, pārvietojāmies pa laipiņām. Visu cēlām un būvējām paši. Zeme ir mālaina un smaga. Bijām jauni, kad uzsākām te dzīvot - mums bija 33 gadi. Pēc tik ilga laika uzskatām šīs par dzimtas mājām, te viss ir izlolots un savs. Šobrīd mums diviem māja ir daudz par lielu, bet ceram, ka ar laiku te nāks dzīvot, ja ne bērni, tad mazbērni”, stāsta Inese.

“Sākumā dārzā iestādījām 12 ābeles, vēlāk sapratām, ka tik daudz ābeļu mums nevajadzēs- rakām ārā”, atceras Edvīns. “Dārzs iekārtots ar pašu spēkiem un pēc pašu ieskatiem. Tās idejas jau nāca tikai ar laiku. Sākumā nopirku divus krūmus- katru iestādīju savā dārza stūrī”, turpina Inese.

Īpašuma kopējā platība ir 1800 kvadrātmetri, tajā ir krāšņas ziedu dobes, rotaļu zona mazbērniem ar Edvīna pašbūvētu namiņu, kā arī atpūtas vieta. Savulaik dārza teritoriju rotāja pašu izraksts baseins, bet mazbērnu drošības dēļ tas ticis aizbērts.


Laila un Uldis Goldbergi uz īpašumu Sēravotu ielā 7, Kandavā pārvācās 1997.gadā. Pašiem būvējot dzīvojamo māju, ģimene desmit gadus dzīvoja saimniecības jeb vasaras mājā, kurā šobrīd dzīvo pāra dēls.

Saimniece Laila stāsta, ka dārza iekārtošanā nekādi daiļdārzniecības principi nav ievēroti, viss tiek iekārtots, vadoties pēc izjūtām, savam priekam un patikšanai. Ir ziedu un dārzeņu dobes, augļu un ogu dārzs: āboli,  avenes, jāņogas un upenes- tā, lai acīm skaisti un vēderam arī tiek prieks. Šogad stādītās krūmmellenes jau pirmajā gadā ražo lielas, skaistas ogas.

Laila un Uldis ir vecvecāki pieciem mazbērniem. “Kopš mums ir mazbērni, vīrs viņiem par prieku katru gadu no koka izgatavo vienu zaķi uz Lieldienām. Pēc zaķu skaita, kas izlikti mājas priekšā, var pateikt, cik gadu mazbērniem”, saka Laila. Uldis ir labs amatnieks, mājās un dārzā redzamais ir viņa roku darbs, arī koka krēsli mājas priekšā, kur vasaras vakaros baudīt saulrietus un vienam otra sabiedrību.


Kandavas Lauksaimniecības tehnikums var lepoties ar šogad atklāto atjaunoto sporta stadionu un dienesta viesnīcu, kas realizēti tehnikuma modernizācijas projektā.

1956. gadā uzceltā Kandavas sporta kompleksa rekonstrukcijas darbi tika uzsākti 2018. gadā un pabeigti 2020.gadā. Veco vieglatlētikas skrejceliņa gumiju vietā tagad ir jauns, moderns segums, pārbūvēti basketbola un volejbola laukumi, atjaunots futbola segums. Pie basketbola un volejbola kortiem nomainīti arī soliņi.

Līdzās sporta stadiona un dienesta viesnīcas pārbūvei, īstenots Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma mācību aprīkojuma modernizācijas projekts. Projekta ietvaros „Lauksaimniecības tehnika” un „Autotransports” profesionālo izglītības programmu īstenošanai, nodrošināti moderni un mūsdienīgi mācību līdzekļi. Dabaszinātņu un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas telpas aprīkotas ar mēbelēm un informācijas un komunikāciju tehnoloģijām. Lai īstenotu profesionālās izglītības kompetences centra funkcijas pieaugušo tālākizglītībā, iegādāts bibliotēkas un semināru zāles aprīkojums.


Lasīt visu ziņu galerija (163)

Aijas Vītoliņas un Romāna Vendiņa koncerts Kalnmuižas pilī

25.07.2020 19:00 - 20:30 kur : Kalnmuižas pils, viesnīca

25072020_kalnmuizza_aija_viitolinna_romaans_vendinnss.jpgSamtainās balss īpašnieces, sievišķīgi šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas solo karjera aizsākas 2003. gadā pēc veiksmīgas sadarbības ar producentu apvienību “Virus Art” muzikālajā projektā “Tango Sin Quinto”. 2005. gadā Aija tiek uzaicināta piedalīties krāsainajā izrādē “Viva La Bomba” kopā ar Intaru Busuli, Uldi Marhilēviču un Laimi Rācenāju, 2006. gada nogalē piedalās ikgadējā, populārajā cabaret uzvedumā “Cabaret Allez” un 2007. gada janvārī - Raimonda Paula sadziedāšanās svētkos Arēnā Rīga. Aija Vītoliņa kā soliste ir piedalījusies pasaulslavenās Bernsteina Mesas uzvedumā, J. Lūsēna operā - melodrāmā “Agrā Rūsa”, muzikālajos uzvedumos “Cabaret plin plin”, “Cabaret Artelis” u.c.
2018. gadā, sadarbībā ar grupu “Tango Sin Quinto”, ir nācis klajā Aijas Vītoliņas pirmais solo albums “Klusums”.

Koncertā Kalnmuižas pils ābeļdārzā klausītājiem būs iespēja baudīt Aijas Vītoliņas un Romāna Vendiņa muzikālos vasaras vakara stāstus dažādās pasaules valodās un melodijās - no Argentīnas līdz Francijai - atgriežoties atpakaļ mūsu pašu skaistajā Latvijā.
Aija Vītoliņa un virtuozais pianists Romāns Vendiņš aicina uz patiesi dzīvu sajūtu vakaru ar filigrāni smeldzīgām un mežonīgi draiskām melodijām.

Biļetes - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/82375 un "Biļešu paradīzes" kasēs. Cena - sākot no 20,00 eiro. Tuvojoties pasākumam, biļešu cena var tikt mainīta.
Koncerta skatītāju skaits tiks noteikts, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un pasākuma apmeklētāju drošībai izsludinātās sanitārā protokola prasības.

Koncertu rīko – “BILŽU BIROJS”
Vairāk informācijas - 29282866

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Konkursa “Diženi Kandavas novadā 2019” dalībnieki dodas apskatīt Kurzemi

31.07.2020

dsc_0174.jpg31.jūlijā ekskursijā pa Kurzemes skaistākajām vietām, virzienā uz Liepājas pusi, devās konkursa “Diženi Kandavas novadā 2019” dalībnieki.

Vienas dienas ekskursija ir dāvana visiem iepriekšējā gada konkursa dalībniekiem par atļauju ieskatīties un apciemot viņu sētas, balkonus, dārzus, organizācijas un vērtēt radošumu.

Mūsu mazajā Latvijā ir daudz skaistu vietu, ko apskatīt, un šoreiz ceļš izveda nelielā aplī pa Kurzemes ceļiem. Vien 100 kilometru loku uz vienu pusi izmetot, tik daudz brīnišķīgu vietu tika ieraudzīts un radošu cilvēku satikts!

Kuldīgas vecpilsēta priecēja acis un sirdis ar sakoptību un interesantiem apskates objektiem. 16. un 17. gadsimtā tā bijusi Kurzemes un Zemgales hercoga rezidences pilsēta, kurā uzturējies viņa galms.

Vēlāk tika apskatīta Īvandes muiža un parks, Ēdoles pils un Murkšķu ferma, paēstas gardas pusdienas krodziņā “Pilskrogs”, lai tālāk dotos pie suitiem uz Alsungu, apskatītu Livonijas ordeņa pili, suitu muzeju un Padures pagastā daiļdārzu  “Lazdkalni”.

Atceļā ekskursanti iegriezās lauku saimniecībā “Ceiņi”, iegādājās Ceiņu gardo maizīti un sklandraušus un dienas noslēgumā paviesojās Aizputes vīna pagrabā.

Lasīt visu ziņu galerija (171)

Muzikālā vasaras nakts performance "ZIEDU DUETS" Kandavā

31.07.2020 23:00 kur : Brīvdabas estrāde OZOLĀJI

2.jpg31. jūlijā plkst. 23:00 Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji gaidāma muzikālā vasaras nakts performance "ZIEDU DUETS".

Ilgums: 50 minūtes.
Lomās:
Ķeizarkronis:  operdziedātājs Juris Jope,
Roze: Baiba Renerte,
Dārznieks: mākslinieks Didzis Paeglis.
Programmā: pasaulē pazīstamas populārās mūzikas melodijas, kā arī pasaulslavenu operu un mūziklu dueti.

Biļetes iepriekšpārdošanā no 6. jūlija Kandavas kultūras nama kasē (T.63182040), vai brīvdabas estrādē "Ozolāji" stundu pirms pasākuma. Biļetes cena EUR 10.00.

Norises vieta - brīvdabas estrāde "Ozolāji"

Lasīt visu ziņu galerija (4)
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top