Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 grupai Jēkabpilī

21.07.2020 - 22.07.2020

                                                   Latvijas čempionāts vieglatlētika U16 grupai Jēkabpilī1.jpg2020.gada 21.07.un 22.jūlijā Jēkabpilī notika Latvijas čempionāts Vieglatlētikā U16 grupai (2005./2006.g.dz.). ARNIS MILEIKA lodes grūšanā
ar personīgo rekordu12.50 m izcīnīja 4.vietu. ARTŪRS JĒCIS 800m distancē ar rezultātu 2:14.96 izcīnīja 6.vietu un uzstādīja
personīgo rekordu. ALEKSA SAKA šķēpa mešanā lielisks rezultāts 31.20 m un arī personīgais rekords. Labi nostartēja ROBERTS VISMANIS un lodi aizgrūda 10.33 m . Sacensībās piedalījās 1064 labākie sportisti no Latvijas. Treneris Andrejs Gross

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Apskatīta muiža, viesu nams un dižākā sēta Kandavas pagastā

22.07.2020

dsc_0089.jpgNo Kandavas pagasta konkursam "Diženi Kandavas novadā 2020" tika pieteikti četri pretendenti.

Pirmais no tiem- Laimoņa Zaķa īrisu dārzs, tika apskatīts jau 19.jūnijā. Pie atlikušajiem trim konkursa dalībniekiem žūrijas komisija viesojās 22.jūlijā, apskatot Rūmenes muižu, viesu namu "Meļķerti" un nominācijai "Dižākā lauku sēta" pieteikto īpašumu "Vildiņi", kurā saimnieko Vija Austrupe.

Viesu nams “Meļķerti” atrodas klusā meža ielokā Kandavas pagastā, tikai 5km attālumā no Kandavas. Tur žūrijas komisiju sagaida nama pārvaldniece Margarita Bulgarina, kura jau četrpadsmito gadu koordinē viesu nama darbību, uztur tīrību un kārtību viesu namā un apkārtnē, kā arī komunicē ar klientiem un rūpējas par viesu labsajūtu.

Margarita stāsta, ka lielākoties “Meļķerti” tiek izīrēti kāzu svinībām, retāk gadās, kad viesu namu īrē mazas draugu grupas. Viesu nama īpašnieks ir no Beļģijas, tomēr tas netraucē savu īpašumu Latvijā apmeklēt regulāri un aktīvi piedalīties lielāku un mazāku lēmumu pieņemšanā un rūpēties par viesu mājas attīstību. Katru gadu tiek veikti kādi remontdarbi un uzlabojumi, piemēram, šogad uzstādīts jauns bērnu rotaļu laukums pie viesu nama, atjaunotas un nokrāsotas terases, iegādāti krēsli virtuves zonai, kā arī uzstādīta jauna nojume automašīnām.

Atpūtas kompleksā ir 7,2 ha ainaviska, klusa, labi iekopta teritorija ar dažādām atpūtas - izklaides iespējām. Teritorijā atrodas 2 zivju dīķi makšķerēšanai, telšu un piknika un ugunskura vietas, kūpinātava un lapene ar kamīnu - grillētavu.

Viesu nama viesību zāle piemērota 70 personām, tā ir ar kamīnu, bāru un virtuves stūrīti, pieejama gāzes plīts, kafijas automāts, mikroviļņu krāsns. Tiek piedāvātas naktsmītnes divvietīgā mednieku namiņā, kā arī labiekārtotas istabiņas ar 60 guļvietām viesību zāles 2.stāvā. Viesu mājā ir pieejama pirts un baseins, bet blakus ēkā pieejama liela istaba ar 20 guļvietām vasaras periodā.

Turpat netālu no viesu nama “Meļķerti”, Kandavas pagasta Rūmenē atrodas par Kurzemes pērli dēvētā Rūmenes muiža. Pie muižas žūrijas komisiju sagaida tās pārvaldnieks Gundars Jurēvics, kurš aizraujošā stāstījumā klātesošos iepazīstina gan ar muižas vēsturi, gan interesantiem aizkulišu stāstiem no muižas ikdienas.

Rūmenes muižu ezera krastā ieskauj 8 ha liels ainavu parks. 2009. gadā pabeigtā vērienīgā muižas restaurācija un pārbūve saņēmusi Latvijas arhitektūras augstāko apbalvojumu. Ozolkoks, dolomīts, antīkas mēbeles, taču senajās velvēs nemanāmi iebūvētas vismodernākās tehnoloģijas – tāda ir muižas pārbūves projekta autores arhitektes Zaigas Gailes iecere.

Vissenākās ziņas par Rūmeni atrodamas 14. gadsimtā, bet pati Rūmenes muiža piedzīvojusi gan uzplaukumu, gan posta periodus. Daudz reižu muiža ir nonākusi parādos, tikusi ieķīlāta un pārdota no rokas rokā.

Kungu māju 1876. gadā pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta sāka būvēt barons Viktors fon Disterlojs un to pabeidza viņa dēls Georgs. Muižas ansamblī ir daudz saimniecības ēku, to vidū - staļļi un siltumnīcas.

Vēsturiskajā Staļļa ēkā izvietoti pieci divstāvu apartamenti ar plašu dzīvojamo istabu, virtuvi, lieliem logiem, kuri sniedzas no grīdas līdz griestiem un pa kuriem paveras skaists skats uz muižas pagalmu. Otrajā stāvā atrodas plaša guļamistaba. Katrā apartamentā ir atsevišķa ieeja ar burvīgi iekoptu mazdārziņu, kur nodoties romantiskām izjūtām gleznainā gaisotnē. Muižas viesiem ir iespēja papildināt atpūtu ar relaksējošu pirts rituālu, pastaigāties vēsturiskajā muižas parkā, izbraukt ar velosipēdiem pa tuvāko apkārtni un ap ezeru, uzspēlēt bocce ball vai golfu, nobaudīt pusdienas un vakariņas.

Dārza mājā ir iekārtoti trīs apartamenti, katrs no tiem piemērots divu cilvēku izmitināšanai, un plaša kopēja dzīvojamā istaba ar lielu ēdamgaldu. Viesu ērtībām Dārza mājas pirmajā stāvā ir ierīkota virtuve, kamīns un sauna, kas nodrošinās netraucētu un mierpilnu atpūtu. No apartamentiem paveras skaists skats uz ziedu dārzu un parku. Uz privātās terases iespējams izmantot muižas grilu vai ļauties mieram un privātumam.

"Kultūras kūts" Mākslas un sarīkojumu telpa, kas atklāta 2019. gada 17. augustā. Arhitekte Zaiga Gaile. Pirmā izstāde "Bez fetiša" bija atvērta plašākai publikai no 2019. gada 20. - 25. augustam. 2020. gada 10.martā saņemta Būvniecības Gada balva nominācijā Pārbūve: 1.vieta – Rūmenes kūts pārbūve par koncertzāli un izstāžu zāli, pasūtītājs HOTEL BERGS, projekts Zaigas Gailes birojs, būvnieks PKE, būvuzraudzība Anna Ķuzāne.


Par nominācijai "Dižākā lauku sēta" pieteikto īpašumu "Vildiņi" pastāstīja mājas saimniece Vija Austrupe: “Māja ir diezgan pasena. Patiesos vēstures faktus nezinu, bet stāsta, ka māja ir bijusi Benjāmiņa zirgu puiša naktsmītnes vieta. Es šeit dzīvoju no bērnības, 1949. gadā mamma māju iegādājās par sertifikātiem. Klāt vēl tika piepirkta zeme, kopumā 7.9 hektāri. Tā bija mežniecības māja, mans tētis bija meža meistars”.

Piemājas plašā teritorija ir sakārtota- pļavā glīti sarindojušies siena ruļļi gaida, kad tuvējai zemnieks tos liks lietā, bet ap piemājas dīķi izveidots akmeņu kompozīciju parks. Tā esot Vijas dzīvesbiedra sirdslieta un akmeņi tiek gādāti no visām Latvijas malām. Mākslinieciskos akmeņu krāvumus papildina seni darbarīki, kas saglabājušies no saimnieces tēva laikiem.

Lasīt visu ziņu galerija (130)

Aicinājums piedalīties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”

17.03.2020 - 10.09.2020

3_pastkastites_afisa_210x210_soc_tikliem.jpg Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem.

Lasīt visu ziņu

Kaspara Poriņa fotogrāfiju personālizstāde "Mozaīkas"

13.06.2020 - 05.09.2020 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kaspars_porins.jpgIzstāde Mozaīkas vienlaikus ir daudzas izstādes – katra izstādes fotogrāfija ar visiem zināmām Talsu vietām sastāv no daudzām nejauši izvēlētām mana arhīva fotogrāfijām.

Veicot nejaušu fotogrāfiju atlasi, par pamatu visām mozaīkām izvēlējos manis un manas sievas Sandas fotografētās Ievas un Āra kāzu fotogrāfijas.

Skatoties no attāluma tā ir visiem zināma Talsu vieta, bet pieejot tuvāk, skatītājs katrā fotogrāfijā atradīs vēl simtiem fotogrāfiju, kuras aplūkot un meklēt sev tīkamo un interesanto.

Kopumā katra no 10 izstādes mozaīkām ir veidota no vismaz 1500 atsevišķām fotogrāfijām.  

Cieņā,

Sanda un Kaspars Poriņi  

www.porini-foto.lv

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Valda Opmaņa gleznu izstāde galerijā “Vējspārns”

01.07.2020 - 31.08.2020

opm.jpgGalerijā “Vējspārns” Kandavas kultūras namā līdz 31.augustam apskatāma Valda Opmaņa (1944.- 2018.) gleznu izstāde.

Valdis Opmanis dzimis 1944.gada 22.aprīlī, izglītību ieguvis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstādēs piedalījies no 1968.gada. Viņa darbi atrodas Kultūras ministrijas un Mākslas fonda krātuvēs Rīgā, Maskavā un citās vietās Latvijā, kā arī ASV, Vācijā, Anglijā, Īrijā, Izraēlā, Kanādā, Austrālijā, Venecuēlā un Francijā.

Valdis Opmanis daudz gleznojis pļavās saplūktus ziedus, mākslinieks tiecies uz lielo vienkāršību un pilnību vienā šaurā mazā žanrā- ziedu gleznās.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Fotoizstāde "Redzamais - neredzamajā"

01.07.2020 - 31.08.2020 kur : Vānes pagasta bibliotēka

Fotogrāfijas tapušas ar Jūrmalas pašvaldības atbalstu, projekta "Mēs Jūrmalai" ietvaros. Izstādē redzamos darbus fotografējuši cilvēki ar redzes traucējumiem. 

Lasīt visu ziņu

Gleznu izstāde “Sieviete/Dieviete” Kandavas novada muzejā

01.07.2020 - 05.09.2020 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

sieviete_dieviete.jpgNo 1. jūlija līdz 5. septembrim Kandavas novada muzejā apskatāma Elitas Blumbahas gleznu izstāde “Sieviete/Dieviete”. Tikšanās un sievišķīgi dievīgas sarunas ar autori 17. jūlijā plkst. 18.00

Sieviete? Dieviete? Eņģelis? Ragana? Mīlīga? Kareivīga? Kāda ir sieviete? Kāpēc gadiem ritot, sievietes dvēseles spogulis – acis, iegūst citu dziļumu un stāstu? Uz šiem jautājumiem savos mākslas darbos atbildes meklē Talsu puses māksliniece Elita Blumbaha. Mākslas pasaule meiteni jau saista skolas gados, kad pirmā naudiņa tiek nopelnīta apsveikuma kartiņas zīmējot. Izglītība iegūta Rīgas Celtniecības koledžā un darba gaitas aizved uz Laucienes pamatskolu, kur Elita 13 gadus māca jaunajai paaudzei zīmēt un rasēt. Paralēli tiek turpinātas studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē, to absolvējot Elita Blumbaha kļūst diplomēta vizuālās mākslas un mākslas vēstures pedagoģe. Jaunā sieviete ir ļoti enerģiska un paralēli iegūst arī profesionālo izglītību sporta trenera jomā. Draudzenes braucot ciemos pie Elitas uz sālsmaizi uzdāvina naudu teikdamas: “Nākamreiz, kad atbrauksim ciemos, lai istabu sienas rotā tavas gleznas.” Tik vienkārši, bet reizē savdabīgi Elita ver mākslas pasaules durvis.

sieviete_dieviete_0.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Jūlijā turpinās projekts “ZIRGS- DRAUGS UN PARTNERIS. VASARA"

07.07.2020 - 30.07.2020

projekta_afisa_zirgs_draugs_un_partneris_julijs.jpgBiedrība „Kandavas jātnieku klubs STAFETE” no 2020.gada jūnija līdz 2020.gada oktobrim īstenos projektu „ZIRGS - DRAUGS UN PARTNERIS. VASARA”, Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros.

2020.gada jūlijā nodarbības notiks šādos datumos: 
7.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00; 
16.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00;
21.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00;
30.jūlijā no plkst. 11:00 līdz 14:00.

Nodarbības notiks 1 reizi nedēļā, 2 stundu garumā. Mērķa grupa –  vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam ar priekšlaicīgu mācību pamešanas risku.

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top