Atrašanās vieta: Matkules pagasts, Kandavas novads
Pilskalns atrodas Imulas upes labajā krastā, 6 km no Kandavas - Sabiles ceļa, 0,5 km aiz mājām „Buses”.
Buses pilskalna 1. un 2. bedrīšakmens
Buses pilskalna R nogāzes pakājē, abi akmeņi atrodas viens otram līdzās
Buses pilskalna pakājē ir trīs neapšaubāmi bedrīšakmeņi. Divi no tiem atrodas pilskalna priekšpils R nogāzes pakājē. Tā kā abi akmeņi ir šķelti, iespējams, tie ir bijuši viena liela akmens divas daļas. Pašlaik viens akmens ir 1,2 x 1,1 x 0,5 m liels, un tajā redzamas 17 veselas bedrītes un vienas bedrītes puse (otra puse nošķelta), savukārt otram, 1,3 x 0,8 x 0,3 m lielam, ir tikai viena bedrīte.
Cilvēki veidojuši bedrīšakmeņus apmēram 3000 gadu tālā senatnē, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc līdz mūsdienām tikpat kā nav neapstrīdamu versiju par šo akmeņu praktisko vai sakrālo nozīmi. Ņemot vērā, ka šādi akmeņi ir sastopami gandrīz visur pasaulē, pētniekiem ir vairāk nekā 30 dažādu teoriju par to izveides iemesliem. Dažas no tām vēsta, ka bedrītes varētu būt radušās ārstniecības augu smalcināšanas procesā, ziedošanai, akmens minerālu iegūšanai dziedniecības nolūkos u.c. Taču tajā pašā laikā iemesls varētu būt daudz praktiskāks - dzimtas ciltskoka atzīmēm, ganāmpulka uzskaitei, robežu iezīmēšanai u.c. Savukārt Igaunijā, Muhu salā, novērota sena tradīcija izteikt vēlēšanos un "nosūtīt" to Pērkonam kā spēcīgākajam no dieviem, sitot mazāku akmeni pret lielāku, laika gaitā radot līdzīgu bedrīti lielajā akmenī.
Buses pilskalna 3. bedrīšakmens
Buses pilskalna A nogāzes vidusdaļā
Trešais bedrīšakmens, 1,9 x 1,0 x 0,7 m liels, atrodas pretējā pusē, respektīvi pilskalna A nogāzes vidusdaļā, tuvāk Imulas upei. Akmens apaudzis ar sūnu, cilvēku neapmeklēts, grūti pieejams. Tajā ir viena bedrīte, kas neapšaubāmi ir cilvēka roku veidota, un otra mazāka izmēra, kam varētu būt arī dabiska izcelsme.