Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Kandavas Deju skolas koncerts "Vecgada šovs"

27.01.2023 19:00 - 20:00 kur : Kandavas kultūras nams

Kandavas Deju skola piedāvā papildkoncertu.kandavas-deju-skola.jpg

Lasīt visu ziņu

Filmas "NELŪGTIE VIESI" ekskluzīva pirmizrāde un tikšanās ar aktieri Andri Daugaviņu

26.01.2023 19:00 kur : Kandavas kultūras nams

3261429477265950190855332780645702428952908n_0.jpg26. janvārī plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā notika ekskluzīva latviešu daudzsēriju filmas "NELŪGTIE VIESI" pirmizrāde. 

Tas kandavniekiem bija īpašs notikums, jo filma tika uzņemta Kandavā un pagājušajā vasarā divus mēnešus visa filmēšanās grupa bāzējās tieši mūsu kultūras namā.

Filmas producente Lelde Kovaļova šovakar ieradās kopā ar filmas režisoru Vladu Kovaļovu un galvenās lomas aktieri Andri Daugaviņu, kā arī pasākuma aizkadra operatoru Kristiānu Bērziņu.

Interesanti bija filmā redzēt Kandavu no cita skatu punkta un vēl uz lielā ekrāna. Zāle bija pilna skatītāju un visi sanākuši, lai baudītu atpūtu kopā.

Filma ir spraiga, asiem notikumiem bagāta, bet tai caurvijās liela deva humora un zālē ik pa laikam bija dzirdami smiekli. Ļoti labs latviešu seriāls, kuru ir patiesa interese skatīties tālāk. Paldies TET par šo ekskluzīvo pirmizrādes iespēju tikai Kandavā un par lielisko dāvanu kuponu katram apmeklētājam- mēneša bezmaksas televīzijas abonēšanai.

Paldies Leldei un visai viņas lieliskajai komandai!


Filmu aizliegts skatīties personām līdz 16 gadu vecumam!
Filma satur rupju leksiku, seksa ainas un/vai šausmas un vardarbību, kā arī narkotiku lietošanu u.tml. elementus, kas padara to nepiemērotu personām, kas jaunākas par 16 gadiem.

Seriāla "Nelūgtie viesi" ir  stāsts par sarežģītu izmeklēšanas lietu, kuru risina divi izmeklētāji – Ričards un Oskars. Galvenajās lomās talantīgie aktieri Andris Daugaviņš ("Kriminālās ekselences fonds") un Niklāvs Kurpnieks ("Bezvēsts pazudušās"), kā arī  Mārtiņš Kalita, Katrīna Kreile, Normunds Laizāns, Toms Kursītis, Varis Vētra, Kristīne Nevarauska-Atkočūne, Gerda Embure un citi.

Pēc ballītes kādā viesu mājā meža ielokā tiek atrasts miris jubilārs – 27 gadus jaunais Valters, ko atveido Toms Kursītis. Aizdomās turamie kļūst visi, kuri bija šajās dzimšanas dienas svinībās – Valtera tuvākie un uzticamākie draugi. Turklāt izmeklēšanu sarežģītāku padara fakts, ka visi liecinieki nepārtraukti melo un neviens nav gatavs atklāt, kas patiesībā notika slepkavības naktī, pēc kuras katram no viņiem dzīve vairs nekad nebūs tāda, kā iepriekš. Jo mums katram ir kāds noslēpums, ko mēs nekad negribētu atklāt pārējiem.

Filmas uzņemšana norisināsies lielākoties Kandavas pilsētā un tās apkārtnē.

Filmas treileris

https://failiem.lv/u/paecttft2?fbclid=IwAR2tJSdX4CodSSHhgJjL0Cg_EMesEEp1fe7f_ofHhB4VemNYg4q_eWdLj3E

Seriālam  kopumā ir 8 sērijas,  26.janvārī būs skatāmas seriāla 1. un 2. sērija.

Biļete: EUR 4,- Biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē t.-63182040

Katram apmeklētājam, nopērkot biļeti, dāvanā bezmaksas pieslēgums uz 30 dienām no TET TV +

papildus-ir-apstiprinajums-kuponu-pieskirsanai-apmekletajiem-kas-nopirks-bileti-uz-kino-ar-aktivizacijas-terminu-lidz-28-02-2023-registrejoties-tet-tv-bus-30-dienas-skatities-saturu-tai-skaita-ari-jaunakas-serij.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Dziesminieks Uldis Kākulis

28.01.2023 18:00 kur : Kandavas vīna nams, SIA

vina-nams-28-01-18-00.jpg28. janvārī plkst. 18.00 Kandavas vīna namā (Ūdens iela 2, Kandava) uzstāsies dziesminieks Uldis Kākulis.

Ieeja bez maksas. Galdiņu rezervācija pa tālruni 26714894

Lasīt visu ziņu

Sievišķīgās pirmdienas ziedu vakars

30.01.2023 18:30

32627860016924156878598526456369892956531881n.jpgDabas vides estētikas speciālistes Inga un Laura aicina pievienoties sievišķīgā un radošā kopā būšanā, kurā tiks izgatavoti personalizēti dabas smaržu maisiņi no Latvijā ievāktiem augiem un tiksiet iepazīstinātas ar praktisku metodi labizjūtas un emocionālās veselības veicināšanai.

Sievišķīgās pirmdienas ziedu vakars gaidāms 30. janvārī plkst. 18.30 Zīļu ielā 2, Kandavā. Visi materiāli tiks nodrošināti. 

Grupā ne vairāk kā 12 personas, pieteikšanās, sūtot ziņu uz 29339798.

Dalība par ziedojumu, sākot no 10 EUR.

Lasīt visu ziņu

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss paplašinās

20.09.2022 - 20.04.2023

piejuramakulaturakonk-2022web-01.jpgAtkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” jau tradicionāli organizētais konkurss, kurš ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, šajā mācību gadā  norisināsies no 20.septembra līdz 2023.gada 20.aprīlim un piedāvās dalībniekiem bez makulatūras vākt arī izlietotās baterijas. Konkurss turpmāk sauksies “Palīdzēsim dabai!”

“Šajā rudenī esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar SIA “Zaļais Centrs”.  Esam vienojušies kopīgiem spēkiem  ierobežot vides piesārņošanu un veicināt atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, lai mazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu  CSA poligonā “Janvāri”. Šī  sadarbība sāksies ar “Zaļā Centra” iesaisti mūsu tradicionālajā skolu konkursā, kur šajā mācību gadā, paralēli makulatūras vākšanai, aicināsim dalībniekus nodot arī izlietotās baterijas. Vēlamies, lai mūsu sadarbība būtu regulāra ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā,” stāsta atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Par nepieciešamību savākt izlietotās baterijas SIA Zaļais Centrs projektu vadītāja Žanna Lampicka saka : “Ar baterijām mēs sastopamies ikdienas dzīvē savā mājoklī. Lai baterija no dzīvības devējas kādai ierīcei nepārvērstos par paša cilvēka veselības iznīcinātāju, pēc to izlietošanas svarīgi baterijas nodot tur, kur tās turpina ceļu uz otrreizēju pārstrādi vai pienācīgu utilizēšanu. Tas ļauj ne vien saudzēt vidi, bet arī atgūt vērtīgus metālus atkārtotai izmantošanai, pagarinot izsīkstošo dabas resursu dzīves ciklu. Mēs ļoti ceram, ka bateriju savākšanas kampaņa nepārprotami veicinās bateriju savākšanu, novēršot to nokļūšanu vidē. Līdz ar pieaugošo izpratni un atbildību par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi, pieaugs pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas iespējām.”

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka saglabājas skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu vēlme katru  gadu  no jauna turpināt makulatūras vākšanu, jo tā arī visa sabiedrība tiek izglītota un iesaistīta atkritumu šķirošanā”, turpina Ēriks Zaporožecs, “ja izlasītie laikraksti un žurnāli, nevajadzīgie dokumenti, savu laiku nokalpojušās grāmatas netiks izmesti  kopā ar citiem atkritumiem, bet nodoti otrreizējai pārstrādei, tie piedzīvos otru dzīvi -  tiks saražoti jauni papīra izstrādājumi un taupīti gan enerģijas,  gan mežu resursi. Ja izlietotās baterijas, kas ir bīstamie atkritumi, nenonāks dabā – ieguvēji būsim mēs visi. ”

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv

Lasīt visu ziņu

Māras Marutas Auzas personālizstāde Kandavas novadpētniecības muzejā

28.11.2022 - 27.01.2023 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

saule-savu-puru-vedafb.jpgAicinām apmeklēt Māras Marutas Auzas personālizstādi "SAULE SAVU PŪRU VEDA".

Lasīt visu ziņu

Foto izstāde „Izsapņot ziemu”

02.12.2022 09:00 - 05.01.2023 - 13:00 kur : Vējspārns, galerija

alises-un-anetes-afisa.jpgAlises Jurēvicas un Anetes Rodiņas foto izstāde „Izsapņot ziemu”apskatāma no 2. decembra līdz 5. janvārim Kandavas kultūras nama galerijā „Vējspārns” darba dienās no plkst. 9.00 līdz 13.00, vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tel. 27022882.

Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Gadu mija Kandavā

31.12.2022 22:00 - 01.01.2023 - 04:00 kur : Kandavas kultūras nams

bbbbb.jpg31. decembrī no plkst. 22.00 līdz 4.00 Kandavas kultūras namā VECGADA BALLE. Dziedātājs Normunds Rutulis, Deju šovs ELMIRA un DJ JAX. Galdiņballe ar saviem groziņiem. Alkaholu ienest aizliegts, to varēs iegādāties bārā "Ballīte Ballītē". Biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē T. 63182040. Lūgums rezervēt galdiņu. Biļetes cena iepriekšpārdošanā 17 EUR, balles laikā 20 EUR.

31. decembrī no plkst. 23.00 līdz 1.00 Kandavas Promenādē GAISMAS LĀZERŠOVS.

Aicinām noklausīties Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieces Ingas Priedes un Kandavas un pagastu apvienības vadītāja Jāņa Mazitāna svētku uzrunas, kas tiks atskaņotas 31.decembrī īsi pirms un īsi pēc pusnakts vecpilsētas Promenādē Gaismu šova laikā.

Lasīt visu ziņu

Dārgie novada iedzīvotāji!

01.01.2023

jaungada-runa.jpgGads katru gadu nomaina gadu. Un tomēr katru gadu mēs pavadām un jauno uzsākam ar citām sajūtām.

Aizvadot 2022. gadu, varam un noteikti vajag lepoties par paveikto, par to, kas ir sasniegts. Mēs noteikti varam lepoties par līdzjūtību, izpalīdzību, labestību, ko visa 2022. gada garumā esam vairāk nekā citu gadu izrādījuši, un ne tikai saviem tuviniekiem, bet pilnīgi svešiem- citas tautas cilvēkiem.

Protams, katram ir savi iemesli, lai arī skumtu par aizvadītā gadā zaudēto. Bet mēs esam spiesti samierināties un izraudāt skumjo.  Dzīve ir kustība un mēs pastāvīgi iegūstam un zaudējam.

Novēlu 2023. gadā vairāk iegūt nekā zaudēt! Novēlu visiem rast un spēt izrādīt mīlestību,- mīlestību pret savu tuvāko, pret savu zemi!

Novēlu izbaudīt un būt pateicīgiem un lepniem par iespēju būt brīviem! Novēlu pastāvīgu izaugsmi, nepārtrauktu brīvību, stipru veselību, pilnīgu drošību, skaidru sirdi un mierīgu prātu!

Laimīgu Jums 2023. gadu!

Jānis Mazitāns, Kandavas un pagastu apvienības vadītājs

Lasīt visu ziņu

Užavas kauss: Kandava/ Anzāģe - BK Liepāja

04.01.2023 20:00 kur : Kandavas sporta halle

uzavas-kauss-1.jpg4. janvārī plkst. 20:00 Kandavas sporta hallē norisināsies Latvijas basketbola Užavas kausa ceturtdaļfināla spēle Kandava/Anzāģe -  BK Liepāja.

Lasīt visu ziņu

Esam nolēmuši iepriecināt Tukuma dzīvnieku patversmes kaķus.

09.01.2023 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2023-01-09-at-14-50-49-1.jpgAtsaucoties Janas Danutes aicinājumam, esam nolēmuši iepriecināt Tukuma dzīvnieku patversmes kaķus. Šodien Zemītes sākumskolā, atgriežoties no ziemas brīvlaika, pirmā diena  aizvadīta, un pagarinātajā grupā valda liela rosība, top gultiņas mazākajiem mūsu draugiem. Bērni strādāja individuāli un pa pāriem. Skolotāji darbojās vairāk kā konsultanti un vērotāji. Gultiņas tiks nogādātas Tukuma dzīvnieku patversmei.

 Foto: Ramona Liepiņa Krauja, Mārīte Starte

Teksts: Ramona Liepiņa Krauja

Aicinām arī Jūs nodarboties ar aizraujošu nodarbi. Kā to darīt skatieties pievienotajā video!

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Mākslinieces Indras Rūpnieces darbu izsrāde. Gleznas un portreti.

09.01.2023 10:00 - 02.02.2023 - 16:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams

rupniece.jpgEsmu dzimusi 1952.gadā Zemītes ciemā. Mācījos Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā, pēc tam Mākslas akadēmijā grafikas nodaļā.

                   Paredzu, ka manus darbus nesapratīs. Sākumā es pati ne visai apzinājos kāpēc man gribas uzkrāsot to vai citu gleznu. Tagad zinu, ka tās ir manas emocijas ko esmu ielikusi, domājot par to, kas notiek pasaulē.

                   Ārsts P.Kļaviņš ir teicis, ka mūsu civilizācija ir nulles civilizācija. Kāpēc? Tāpēc, ka mēs karojam. Ir tādi ieroči ar ko var iznīcināt visu cilvēci. Par to rakstīja Z.Mauriņa savā grāmatā Par pasaules vienotību.

                   Citēju: „Kopš totāla iznīcība apdraud arī lielās tautas, ir skaidrs, ka patiesu mieru, t.i., cilvēka cienīgu dzīvi var dot tikai visu rasu un tautu, tik labi lielo, kā arī mazo, brīva politiska, saimnieciska un kultūras sadarbība. Ka imperiālisms ir lielisks, tam var ticēt tikai debīlie un garā vājie.”

                   Jāsaprot: „Vai nu mēs izglābsimies visi, vai arī visi kopā aiziesim bojā. Pasaules vēsture laiku pa laikam jāraksta no jauna; šodien akcents no slepkavniecisku darbu slavināšanas jāpārnes uz garīgās dzīves plauksmi.”

„Atziņas spēku var salīdzināt ar sauli, kas apgaismo pasauli, zemi un citas planētas.”

„Var labi zināt daudzas valodas, taču radošam darbam tikai tad būs rezultāti, ja tas dzimst valodā, kura apgūta kopš bērna kājas. No seniem laikiem iekarotāji likuši šķēršļus brīvai pakļaujamās tautas valodai, saprazdami, ka mātes valodas iznīcināšana nozīmē patstāvīgā indivīda uzveikšanu. Savu apvārsni mēs paplašinām, citos ieklausīdamies, nevis tos pakļaudami.”

                   „Tuvoties pasaules vienotībai palīdz katrs, ja viņš īsteno trīs lietas: dara garīgu sava paša dzīvi; cenšas iepazīt un uzklausīt citus; atrod sevī spēku atzīt arī svešādo.”

                   Tā rakstīja Z.Mauriņa 1963.gadā. Vai tā ir utopija? Bet kas notiek tagad? Nākotne ir miglā tīta.

Lasīt visu ziņu

Vērtīgi zināt

10.01.2023 09:00 - 12:00

TV kanāla "RETV" 10. janvārī filmēšanas komanda ieradās Cēres pamatskolā, lai sagatavotu raidījumu "Vērtīgi zināt". Paldies par atbalstu SIA "EM Construction", SIA "GB Cēre" un SIA "Meritons".

Vērtīgi zināt S5 E1

Lasīt visu ziņu

Svētku pasākums bērniem ar īpašām vajadzībām un 1. un 2. grupas invalīdiem Kandavā

13.01.2023 15:00

1aicina-bernus-ar-ipasam-vajadzibam-un.jpg13. janvārī plkst. 15.00 Kandavas Sociālā dienesta zālē notiks svētku pasākums bērniem ar īpašām vajadzībām un 1. un 2. grupas invalīdiem. Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Kandavas nodaļa uz pasākumu aicina Kandavas un pagastu apvienības teritorijā dzīvojošos pirmās un otrās grupas invalīdus, kā arī bērnus ar īpašām vajadzībām.

Pieteikšanās paciņu saņemšanai un plašāka informācija pa tālruni 26312977 vai 29327696.

Lasīt visu ziņu

Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde "Oligarhs"

13.01.2023 19:00 - 20:30 kur : Kandavas kultūras nams

oligarhskandava-01.jpg

13. janvārī plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā komēdija "Oligarhs".

Jauns cilvēks Oskars Kaktiņš vēlas izglābt Latviju, vienkārši novācot uzņēmēju Aināru Krūmiņu… Oskara plāns ir nogaidīt izdevīgu brīdi kādas biroju ēkas liftā un tur uzbrukt

Krūmiņam. Viens Oskaram nav ienācis prātā – Krūmiņš dzīvē tik tālu ticis tāpēc, ka ir gatavs dažādiem dzīves scenārijiem.

Luga ir par sodīšanu, piedošanu un telpu starp šiem jēdzieniem. Luga ir meklējums, kur sākas tieksme sodīt un kur – vēlme piedot.

Lugas autors Artūrs Jankovskis ieguvis 2. vietu Nacionālā teātra lugu ideju makšķerēšanas konkursā.

Ieejas maksa EUR 12,-14,-16,-

Biļešu iegāde Kandavas k/n kasē (t-63182040) un Biļešu Paradīzes kasēs.

Lasīt visu ziņu

Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Talsi

13.01.2023 19:30 kur : Kandavas sporta halle

kandava-talsi-2023.jpg13. janvārī plkst. 19:30 Kandavas sporta hallē Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Talsi.

Lasīt visu ziņu

Kino - Viestura Kairiša filma "Janvāris"

14.01.2023 14:00 kur : Zantes kultūras nams

janvaris.jpgViestura Kairiša jaunā filma “Janvāris” ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija barikāžu laikā, kas stāsta par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos. Filmas varoņi ir bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi liek nonākt politikas un vēstures krustpunktā.

"Mēs ļoti bieži domājam par brīvību, un mēs bieži domājam, ka brīvību veido tauta, nācija, valsts, bet patiesībā brīvību veido indivīds. Filma ataino ikviena cīņu par brīvību, tautas cīņu pēc brīvības un to, kā šīs cīņas krustojās. 1991. gada janvāris bija mēnesis, kad mēs kā indivīdi izvēlējāmies un izcīnījām brīvību. 1991. gada janvārī man bija 19 gadu, tāpēc šīs filmas varoņus un notikumus es ļoti labi pazīstu. Šajā vecumā es cīnījos par savu personīgo brīvību, kamēr latviešu nācija cīnījās par brīvību no PSRS totalitārā žņauga. Ukrainas karš rāda, ka Latvijas cīņa nav galā un joprojām turpinās. Janvāris ir gada pirmais mēnesis, filma ir par sākumu," tā filmas režisors Viesturs Kairišs.

Lomās – Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene, Baiba Broka, Sandis Runge, Artūrs Skrastiņš Imants Strads, Lauris Dzelzītis.

Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=Y1HvbjiJaw4&t=1s

Filmas garums 1h 35 min;

Vecuma rekomendācija 14+

Lasīt visu ziņu

Jaunā gada balle ar grupu "Brīvdiena"

14.01.2023 21:00 kur : Valdeķu kultūras nams

valdeku-balle-1.jpg14. janvārī plkst. 21.00 Valdeķu kultūras namā Jaunā gada balle ar grupu "Brīvdiena".

Ieeja 10 EUR. Galdiņu rezervācija un biļešu iepriekšpārdošana: T. 28765684 vai 23372996.

Lasīt visu ziņu

Pankūku brančs dzīvās mūzikas pavadījumā

15.01.2023 11:00 - 15:00 kur : Kandava, viesnīca

15012023pankukubrancskandava.jpgJau šonedēļ pie mums varēsiet pavadīt garšīgu pankūku svētdienu, jo mēs rīkojam PANKŪKU BRANČU!

Svētdien, 15.janvārī, no plkst. 11:00 līdz pat 15:00, dzīvās mūzikas pavadījumā, varēsim baudīt gardas, mierpilnas un priecīgas agrās pusdienas jeb branču!

Bērniem līdz 3 gadu vecumam (neieskaitot) BEZMAKSAS

No 3 gadu vecuma - 10€

Pieaugušajiem - 20€

Nāc pie mums un baudīsim mierpilnu svētdienu visi kopā!

Pasākuma laikā var tikt uzņemtas fotogrāfijas, kuras pēc tam tiks izmantotas Viesnīca Kafejnīca Kandava sociālajos tīklos.

Lasīt visu ziņu

Viesošanās bērnu teātru festivālā Pūres KN "Vēl sirsniņās Ziemassvētki"

18.01.2023

whatsapp-image-2023-01-18-at-18-47-09-1.jpgZemītes sākumskolas teātra pulciņš viesojās pie kaimiņiem Pūres KN bērnu teātra "Ābolītis" , kuri jau garus gadus, organizē bērnu Ziemassvētku izrāžu mazo festivālu. Šoreiz, kopā ar Cēres skolas teātri "Pastarītis", mājiniekiem un zemītniekiem, tika izspēlēti čerti uzvedumi. Zemītes skolēni izspēlēja "Ziemassvētku pasaku", kuru paši, teātra pulciņa nodarbībās,  bija izdomājuši sākot  no tēlu izvēles līdz notikumiem, kuros šie tēli darbojās. Notikumus papildināja dažādas dziesmiņas un rotaļas skolotājas Anitas Geidānes vadībā.

Foto autori: Ina Kolāte un Ilona Lazdāne

Lasīt visu ziņu galerija (21)

E-Twinning projekta “Eiropa caur svētkiem’’(Europe through Festivals) aktivitātes janvārī

18.01.2023 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2023-01-18-at-10-36-42.jpgKamēr bērni baudīja Ziemassvētku brīvdienas uz mūsu skolu atceļojuši Ziemassvētku apsveikumi no projekta “Eiropa caur svētkiem’’(Europe through Festivals) partneriem Selēziešu privātās vidusskolas Polijā.

Foto: Laura Stankus

Lasīt visu ziņu

BEATBOX vakars ar Arvi Kantiševu

18.01.2023 18:00 - 20:00

beatboxplakatsshare.jpgBeidzot BEATBOX arī Kandavā!

Jau 18.janvārī 18:00 KMJIC NAGLA telpās ar improvizētu koncertu un meistarklasi viesosies beatboxeris un looperis Arvis Kantiševs. Lai arī pēc izglītības modes mākslinieks ar maģistra grādu mākslā, Arvis ar mūziku un beatbox aizraujas jau vairāk kā 10 gadus - uzstājies ar improvizācijām visdažādākajos mūzikas žanros, taču galvenais elements ir skaņas, ko Arvis veido pats ar savu balsi. Bieži šīs uzstāšanās ir gan kā muzikāls koncerts, gan kā stāvizrāde ar komiskiem elementiem, iesaistot arī publiku, jautājot tēmas, par kurām improvizēt. Ir darbojies kā betaboxa pulciņa vadītājs bērniem un jauniešiem, pasniedz kursus paplašinātajās balss tehnikās (piemēram, rīkles dziedāšana, virstoņu dziedājums) un balss improvizācijā pieaugušajiem. Darbojās arī ar grupu improvizāciju uz beatbox bāzes, kur palīdz apgūt skaņu un ritmu pamatelementus, kā arī palīdz veidot sajūtu par to, kā saskanēt kopā. Arvis ar saviem priekšnesumiem ir piedalījies dažādos koncertos un festivālos, koncertējis individuāli un veidojis mūziku performancēm un teātriem.

Kandavas Beatbox vakara dalībniekiem būs iespēja gūt nelielu priekšstatu par beatboxu, apgūt dažus šīs tehnikas knifiņu, kā arī - drosmīgākie varēs "padžemot". Ieeja pasākumā bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Latvijas Sarkanā Krusta Kandavas nodaļa aicina izņemt svētku paciņas

19.01.2023 09:00 - 20.01.2023 - 15:00

7c50dcc8-8f56-4c96-b92a-ee33031db461.jpgLatvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Kandavas nodaļa aicina Kandavas un pagastu apvienības teritorijā dzīvojošos pirmās un otrās grupas invalīdus, kā arī bērnus ar īpašām vajadzībām, kuri vēl nav izņēmuši svētku paciņas, tās saņemt:

19. janvārī no plkst. 10.00 līdz 15.00 un

20. janvārī no plkst. 9.00 līdz 12.00 Sarkanā Krusta Kandavas nodaļā, Lielā ielā 26, Kandavā (ieeja no velves).

Plašāka informācija pa tālruni 26312977 vai 29327696.

Lasīt visu ziņu

Barikāžu atceres dienai veltītais pasākums Zemītes sākumskolā

19.01.2023 13:00 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2023-01-19-at-17-38-25.jpgZemītes sākumskolā viesojās kungi no Jaunpils Valērijs (Ēriks) Kazmins un Jānis Millers. Abu kungu dzīvse un intereses bijušas saistītas gan ar Barikāžu laiku un barikāžu sargāšanu, gan Zemessardzi un dažādām militārām nodarbēm. Kungi bija sagatavojuši stāstījumu gan par piedzīvoto Zaķusalā, sargājot televīzijas torni, gan par vispārējiem notikumiem Barikāžu laikā Rīgā. Paņēmuši līdzi fotogrāfijas un materiālus ar kuriem iepazīstināja klātesošos. Savukārt skolas ļaudis bija parūpējušies par ugunskuru, siltu tēju un desiņām, lai skolēniem pavadītais laiks pie ugunskura būtu omulīgāks. Sarunas aizvirzījās arī par šī brīža aktualitātēm Ukrainā un skolēni vēlējās izzināt abu kungu viedokli par šiem notikumiem. Kopumā beidzām  optimistiskā ticībā, ka arī Ukrainai izdosies sasniegt cerēto savās šī brīža cīņās. Paldies visiem par kopā pavadīto laiku, kas raisīja vēlmi, vēl pēc tikšanās, skolēniem turpināt sarunu skolā, lai savstarpēji pastāstītu viens otram arī par saviem radiniekiem, kuri līdzdarbojās Barikāžu laika notikumos un ar tiem ir dalījušies ģimenēs.

Foto:  Jana Danute, Olita Tutiņa un Rita Diduha

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Ierakumu sveču nodarbība

20.01.2023 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2023-01-20-at-14-59-54.jpgSkolotāja Aija Lagzdiņa, kopā ar sestās klases audzēkņiem, šodien izmēģināja izgatavot ierakumu sveces. Iepazīstinot ar savu veikumu darba grupiņa saka: "Šodien tapa mūsu pirmā blindāžas svece, kuru pievienosim sūtījumam uz Ukrainu".

Foto: Aija Lagzdiņa

Lasīt visu ziņu galerija (6)

BARIKĀŽU ATCERES 32 GADADIENAI VELTĪTS PASĀKUMS

20.01.2023 18:00 - 19:30 kur : Grenči, ciems

af-barikades-23.jpgCiemiņus aicinām ierasties ar groziņiem, karstu tēju un kafiju nodrošināsim.

Lasīt visu ziņu

Muzikāli dzejiska performance ar Andri Buli un Gintu Grāveli

21.01.2023 19:00 kur : Kandavas kultūras nams

3267551564839901005955705001743725254707246n.jpg21. janvārī plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā aizvadīta muzikāli dzejiska performance ar Andri Buli un Gintu Grāveli.

Paldies apvienībai "GRABULIS", jeb talantīgajiem Dailes teātra aktieriem- Gintam Grāvelim un Andrim Bulim par brīnišķīgo muzikāli dzejisko vakaru Kandavas kultūras namā. Smiekli, dziesmas, dzeja....un glāze vīna....


Mēs esam 2 Lieliski aktieri. Gints- Lielisks, Es - otrs.
Mums abiem ir: mazlietiņ mīlīga, sirsnīga, feina, izklaidējoša, gaudulīga, līdzi jādzied, romantiska,”kas to zin kā beigsies”, improvizēta programma. Gints-dzied… Es - traucēju! Līdz šim visi samaksājuši. Nē, tas nav izmisums… Mēs esam DĀRGI!
Darām to, jo mums un jums patiks … Uzstājamies labprātīgi, bet reti tiekam! Galvenais,lai gandarījums simetrisks
Mums nav zvaigžņu slimība, BET Esam no Dailes teātra !!!
Jums nav 3. Pensijas līmenis? Mums arī nav … domāju, ka arī nebūs … Mums jau ir kaut kas kopīgs.

Ir pieredze šur tur: Kultūras namos, zelta kāzās, kad paliek 18, Skolotāju dienā, bankā, ārzemēs… utt.
Maksājam nodokļus, tātad patrioti, bet tādēļ vēl dārgāki …

Lasīt visu ziņu galerija (28)

Vokālā ansambļa "Par to..." jubilejas koncerts

21.01.2023 19:00 kur : Vānes kultūras nams
jubilejas-koncis1.jpgKoncertā piedalās vokālie ansambļi "Junona" (Gaiķi), "Viola" (Turlava), Cēres un Matkules  vokālie ansambļi un SDK "Alianse"
Lasīt visu ziņu

Mazo vokālistu konkursa "Cāļa dziesmas Kandavā" NOLIKUMS

23.01.2023 - 15.03.2023 kur : Kandavas kultūras nams

istockphoto-1289723937-170667a.jpgMazo vokālistu konkursa „Cāļu dziesmas Kandavā 2023” NOLIKUMS

Organizators: Kandavas kultūras nams.
Mērķis:
1. Atklāt jaunus un talantīgus pirmsskolas un sākumskolas vecuma dziedātājus Tukuma novadā.
2. Sekmēt un pilnveidot uzstāšanās iemaņas un skatuves kultūru.
3. Veicināt bērnu vokālo spēju attīstību un radošo pašizpausmi.
Konkursa norise:
1. Konkurss notiks 2023.gada 26.martā plkst.13.00 Kandavas kultūras namā.
2. Konkursa dienā līdz pl.12:30 pavadošai personai dalībnieks ir jāreģistrē.
3. Konkursa programma (norise) 20.martā tiks paziņota e-pastā.
4. Konkursu kuplinās viesmākslinieki un noslēgumā būs īsta bērnu ballīte.
Dalībnieki un pieteikšanās kārtība:
1. Konkursā var piedalīties Tukuma novada pirmsskolas vecuma bērni un sākumskolas vecuma bērni no
1.-3. klasei.
2. Dalībnieki tiek dalīti 3 vecuma grupās:

 pirmsskolas dziedātāji no 2 līdz 4 gadu vecumam (ieskaitot);
 pirmsskolas dziedātāji no 5 līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot).
 sākumskolas dziedātāji no 7 līdz 9 gadu vecumam (ieskaitot).

3. No katras vecuma grupas viens dalībnieks tiks izvirzīts Latvijas jauno vokālistu konkursam
“KANDAVA UZDOD TONI”, kas notiks 2023.gada 3.jūnijā Kandavā.
4. Elektroniskā pieteikšanās anketa jāaizpilda līdz 2023. gada 15.martam (ieskaitot).
Elektroniskās pieteikšanās anketas links: https://ej.uz/CaluDziesmasKand...
Repertuārs un uzdevumi:
1. Dalībniekam pēc brīvas izvēles jāsagatavo DIVAS dziesmas. Viena tautasdziesma, bet otra- brīvas
izvēles dziesma. Repertuāram jāatbilst konkrētā solista vecumam un vokālajām spējām.
2. Visi vokālisti dzied pie mikrofona.
3. Dziesmas var izpildīt a cappella, klavieru, ģitāras,vai fonogrammas pavadījumā. Pavadījuma veids
jānorāda elektroniskajā pieteikuma anketā.
4. Fonogrammas elektroniskā veidā MP3 formātā jānosūta līdz 2023.gada 17.martam (ieskaitot) uz
Kandavas kultūras nama e-pastu kandavaskulturasnams@tukums.lv .
Vērtēšana un apbalvošana:
1. Konkursa dalībniekus vērtēs Kandavas kultūras nama izveidota žūrija 3 personu sastāvā.
2. Vērtēšanas galvenie kritēriji: vokālās prasmes, skatuviskais sniegums, repertuāra atbilstība
vecumam un spējām.
3. Visi konkursa dalībnieki tiks nominēti, saņems piemiņas balvas, bet uzvarētājs saņems LIELO CĀLI.
Dalības maksa- 15.00 EUR. Saņemot pieteikuma anketu uz norādīto e-pasta adresi līdz 17.martam (ieskaitot)
tiks nosūtīs elektroniski sagatavots rēķins, kurš jāsamaksā līdz 24.martam (ieskaitot). Dalībniekam, dziedātāja
vienam pavadonim un pedagogam ieeja bez maksas, bet visiem pārējiem atbalstītājiem jāpērk biļetes.
Ieejas maksa 3 eur.

Uzmanību! Konkursa laikā iespējama dalībnieku fotografēšana un filmēšana, kā arī iegūtā materiāla
un informācijas par mazajiem vokālistiem publicēšana Tukuma novada pašvaldības informatīvajos
kanālos un izdevumos, Kandavas kultūras nama un Kandavas un pagastu apvienības mājas lapā
informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai.
Organizatori konkursa dalībniekiem nodrošina ģērbtuves, iedziedāšanās telpas un profesionālu apskaņošanu.
Paredzēts vienas dziesmas mēģinājums pie mikrofona. Papildus informācija pa tel.: 28642222, 26467736.

Lasīt visu ziņu

Tematiskā ēdienu pēcpusdiena "Jaunā gada garša"

24.01.2023 15:00 kur : Zantes kultūras nams

salatitrusagads.jpgLīdzi ņemsim iepriekš pagatavotu ēdienu, kas, Jūsuprāt, būtu raksturīgs Jaunajam Truša gadam.

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top