Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss paplašinās

20.09.2022 - 20.04.2023

piejuramakulaturakonk-2022web-01.jpgAtkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” jau tradicionāli organizētais konkurss, kurš ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, šajā mācību gadā  norisināsies no 20.septembra līdz 2023.gada 20.aprīlim un piedāvās dalībniekiem bez makulatūras vākt arī izlietotās baterijas. Konkurss turpmāk sauksies “Palīdzēsim dabai!”

“Šajā rudenī esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar SIA “Zaļais Centrs”.  Esam vienojušies kopīgiem spēkiem  ierobežot vides piesārņošanu un veicināt atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, lai mazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu  CSA poligonā “Janvāri”. Šī  sadarbība sāksies ar “Zaļā Centra” iesaisti mūsu tradicionālajā skolu konkursā, kur šajā mācību gadā, paralēli makulatūras vākšanai, aicināsim dalībniekus nodot arī izlietotās baterijas. Vēlamies, lai mūsu sadarbība būtu regulāra ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā,” stāsta atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Par nepieciešamību savākt izlietotās baterijas SIA Zaļais Centrs projektu vadītāja Žanna Lampicka saka : “Ar baterijām mēs sastopamies ikdienas dzīvē savā mājoklī. Lai baterija no dzīvības devējas kādai ierīcei nepārvērstos par paša cilvēka veselības iznīcinātāju, pēc to izlietošanas svarīgi baterijas nodot tur, kur tās turpina ceļu uz otrreizēju pārstrādi vai pienācīgu utilizēšanu. Tas ļauj ne vien saudzēt vidi, bet arī atgūt vērtīgus metālus atkārtotai izmantošanai, pagarinot izsīkstošo dabas resursu dzīves ciklu. Mēs ļoti ceram, ka bateriju savākšanas kampaņa nepārprotami veicinās bateriju savākšanu, novēršot to nokļūšanu vidē. Līdz ar pieaugošo izpratni un atbildību par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi, pieaugs pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas iespējām.”

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka saglabājas skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu vēlme katru  gadu  no jauna turpināt makulatūras vākšanu, jo tā arī visa sabiedrība tiek izglītota un iesaistīta atkritumu šķirošanā”, turpina Ēriks Zaporožecs, “ja izlasītie laikraksti un žurnāli, nevajadzīgie dokumenti, savu laiku nokalpojušās grāmatas netiks izmesti  kopā ar citiem atkritumiem, bet nodoti otrreizējai pārstrādei, tie piedzīvos otru dzīvi -  tiks saražoti jauni papīra izstrādājumi un taupīti gan enerģijas,  gan mežu resursi. Ja izlietotās baterijas, kas ir bīstamie atkritumi, nenonāks dabā – ieguvēji būsim mēs visi. ”

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv

Lasīt visu ziņu

Ineses Grizānes izstāde "Mana mīļā Latvija"

28.10.2022 09:00 - 01.12.2022 - 13:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams

1a1a1a.jpgNo 28. oktobra līdz 1. decembrim Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" Ineses Grizānes izstāde „MANA MĪĻĀ LATVIJA”. Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 13.00 vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tālruni 27022882. Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Pasākums "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10. decembrī Kandavas muzejā

01.11.2022 18:00 - 10.12.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

xmaspop-up-01.jpgJau savlaicīgi plānojot decembra godus, aicinām ierēķināt sestdienas, 10.decembra vakaru muzikālām un pilsoniski aktīvām nodarbēm pasākumā "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10.decembrī!

Aicinām viesoties Kandavas novadpētniecības muzeja viesmīlīgajās telpās no plkst. 17.45, lai plkst. 18.00 muzikāli "tīklotos" vācu melodiju ietvarā kopīgi ar Rīgas Vācu kultūras biedrības ansambli "Morgenrot", kā arī uztrenētu ziemas obligāto dziesmu repertuāru kopā ar kolorīto Valdeķu kultūras nama jaukto vokālo ansambli "DoReMi".

Ieejas maksas nav, arī oficiālu vakara vadītāju nebūs. Ieejas maksas vietā - jūsu stāstījums par savu labo darbu sabiedrības labā un aicinājums iesaistīties vietējās kopienas stiprināšanā!

Projekts Nr. AIF/2020/SDK/27 “Demokrātisko kompetenču inkubators”. Popup "Izgaršo demokrātiju" Kandavā.

Lasīt visu ziņu

Māras Marutas Auzas personālizstāde Kandavas novadpētniecības muzejā

28.11.2022 - 27.01.2023 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

saule-savu-puru-vedafb.jpgAicinām apmeklēt Māras Marutas Auzas personālizstādi "SAULE SAVU PŪRU VEDA".

Lasīt visu ziņu

Zemītes pirmsskola un sākumskola ceļā uz Ziemassvētkiem

28.11.2022 - 02.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-12-02-at-10-50-41.jpgZemītes sākumskolas un pirmsskolas rūķi naski rosās, jo Ziemassvētki jau klauvē pie durvīm. Pēc pirmās Adventes, pirmdienā, skolā bija piparkūku svētki un pirmsskola jau pie sapušķotās eglītes uzsāka svētku gaidīšanas laiku. Otrdienā tika atzīmēta vispasaules šokolādes diena ar cepumu greznošanu un šokolādes baudīšanu. Tad notika izpēte un "iekšējā izmeklēšana", kura dzīvnieka pēdas ir atrastas parkā, jo sniegā meža ciemiņš bija atstājis liecību par savu klatbūtni- secinājums sirdij tīkamāks -Ziemssvētku vecīša palīgs, ziemeļbriedis Rūdolfs, apmeklējis skolu. Folkloras pulciņš trešdien devās uz pārezeru, lai pie pagasta palīdzētu rūķim un auniņam atklāt gaismiņas pagasta eglē. Ar bluķa vilkšanu, brīnumu gaismiņu  un laba vēlējumu palīdzību, tika iedegti pagasta Ziemassvētku rotājumi. Lai budēļi sasildītu kājas, auniņa vadībā, tika dancots uz nebēdu latviskās rotaļdejas un vēderi sasildīti ar tēju un cepumiem. Skolas parks pamazām pārvēršas mazā Ziemassvētku pilsētiņā- dažādi dzīvnieki, rūķi un pasaku tēli sāk savu svētku gaidīšanas dzīvi, priecējot gan lielus, gan mazus Zemītes ļaudis. Lai visiem gaišas domas un labi darbi palīdz iet šajā tumšākajā gadalaikā uz Ziemassvētku brīnumu!

Foto: Daiga Dzērve, Ingūna Putāne, Olita Tutiņa un Mārīte Starte

Lasīt visu ziņu galerija (23)

KANDAVAS PILSĒTAS LIELĀS EGLES IEDEGŠANA

01.12.2022 18:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

dsc0107.jpg1. decembra vakarā vecpilsētas Promenādē tika iedegta lielā egle. Šogad tā ir īsta princese! Pasākuma apmeklētāji bija tiešām daudz un visi priecīgi, jo egles iedegšana un 1.decembris liecina, ka sācies gada pēdējais mēnesis un pavisam drīz būs gada sirsnīgākie un ģimeniskākie svētki- Ziemassvētki.

Bērnus izklaidēja Baltais lācis, pingvīns un Burunduks. Par to PALDIES "TEĀTRIS UN ES" apvienībai. PALDIES Kandavas un pagastu apvienības vadītājam Jānim Mazitānam par skaisti saposto mazpilsētu un egles iedegšanas mirkli, kad kopā visi saucām "Eglīt, eglīt, iededzies!"

Kandavas galvenā Ziemassvētku egle ir iedegta un turpinās pilsētas rotāšana pirms gaidāmā skaistā notikuma- Ziemassvētkiem.

Pilsētas svētku dekorācijas papildina izgaismotie tiltiņi Promenādē un Ziemeļbriedis ar kamanām, kurās, tāpat kā pagājušajā gadā, iedzīvotāji aicināti iesēsties, lai nofotografētos. Lielajā ielā un Abavas ielā izgaismotas gar ielām sastādītās liepiņas un ceļā uz vecpilsētu nedēļas līdz Ziemassvētkiem skaita Adventes vainags. Lampiņu virteņu veidotos mirdzošos mētelīšos ietērpušies arī kociņi Tirgus jeb Depo laukumā. Pilsētas viesus un “caurbraucējus” Bruņinieku pilskalna pakājē sagaida un pavada egļu zaru rūķi ar krāsainām micēm un jaunas lielizmēra 3D dekorācijas ausekļa formā.

Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns stāsta, ka pilsēta svētkiem rotāta, izmantojot gan agrākos gados sarūpētus, gan jaunus dekorus. Šogad iegādāts vainags, kas rotā Promenādes ieeju, krāsainās gaismas bumbas Promenādē, 3D auseklīši pie Bruņinieku pilskalna, kā arī vairākas spuldzīšu virtenes, kas izgaismo burtus “Candowe” un kociņus pilsētā. Tradicionāli tiek izmantoti arī iepriekšējo gadu rotājumi, novēršot to bojājumus, kuri radušies laikapstākļu vai cilvēku darbības ietekmē. Aicinām ikvienu saudzēt svētku noskaņu un dekorācijas!

J.Mazitāns izsaka pateicību Saimniecības pārzinim Edgaram Leijeram, kurš rūpējas par pilsētas dekorēšanu svētkiem. Šogad Edgaram pilsētas noformēšanas darbos palīdz aktīva un radoša Kandavas iedzīvotāja Irina Petrenko no Ukrainas, kura pati izteikusi vēlmi un izrādījusi interesi iesaistīties pilsētvides noformēšanā. Tukuma novada sociālais dienests Irinu ir iesaistījis prasmju veicināšanas pasākumu programmā, kuras ietvaros Kandavas un pagastu apvienības vadītājs J.Mazitāns veica pārrunas un secināja, ka Irinas radošais skatījums noderētu pilsētvides rotājumu izveidošanā un uzstādīšanā Valsts svētkos, Ziemassvētkos un citos svētkos.

Arī šogad pateicība tiek izteikta uzņēmējam, mežsaimniekam Viesturam Valdim Dreimanim, kurš no sava īpašuma mežiem pilsētai svētku egli ir dāvinājis vairāku gadu garumā, arī šogad. Tāpat paldies SIA “Kandavas ceļi” par palīdzību pilsētvides dekorēšanā un zirgaudzētavas “Ivetas zirgi” īpašniecei Ivetai Pāžai par ziemeļbrieža kamanu atvēlēšanu pilsētas svētku noformēšanai!

Lasīt visu ziņu

Foto izstāde „Izsapņot ziemu”

02.12.2022 09:00 - 05.01.2023 - 13:00 kur : Vējspārns, galerija

alises-un-anetes-afisa.jpgAlises Jurēvicas un Anetes Rodiņas foto izstāde „Izsapņot ziemu”apskatāma no 2. decembra līdz 5. janvārim Kandavas kultūras nama galerijā „Vējspārns” darba dienās no plkst. 9.00 līdz 13.00, vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tel. 27022882.

Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Jaunieši par klimatu! - Loesje radošās rakstīšanas un fotogrāfēšanas meistarklase

03.12.2022 11:00 - 17:30

jauniesi-par-klimatu.jpg

Kandavā nebijis pasākums - Loesje radošās rakstīšanas meistarklase jauniešiem no 13-30 gadu vecumam! Dalība bez maksas. Rezervē vietu arī sev! Piesakies šeit: ej.uz/loesjekandavā
LAPAS (Latvijas platforma attīstības sadarbībai) kampaņas #jauniešiparklimatu ietvaros arī mēs vēlamies veicināt jauniešu izpratni par klimata pārmaiņu ietekmi ne tikai uz mūsu ikdienas dzīvi, kā arī sociālo un ekonomisko situāciju globālā mērogā, bet arī jauniešu iespējām un veidiem paust savu viedokli un būt pārmaiņu iniciatoriem.
Pasākuma norise:
no 10:30 ierašanās, reģistrēšanās
11:00 Loesje radošās rakstīšanas darbnīca.
Radošās rakstīšanas darbnīcā, izmantojot Loesje tehniku, tev būs ir iespējams paust savu viedokli par Latvijā un pasaulē notiekošajām aktualitātēm vai kādām citām sev tuvām tēmām.
Darbnīcas ietvaros tu uzzināsi par Loesje plakātu veidošanas kustību un tās pārstāvētajām vērtībām, piedalīsies vairākos radošās rakstīšanas iesildīšanās uzdevumos un kopā ar citiem dalībniekiem rakstīsi saukļus, kuri pēc tam tiks izmantoti melnbalto Loesje plakātu veidošanā.
Loesje radošās rakstīšanas metodes būtiskākais elements ir koprade. Darbnīcas laikā dalībnieki sēž aplī, papildinot un uzlabojot viens otra rakstīto, šādā veidā kopīgi radot jaunus un reizēm arī pašiem dalībniekiem pārsteidzošus tekstus, kādus viens pats dalībnieks individuāli nespētu izveidot. Lai piedalītos darbnīcā, īpašas rakstīšanas prasmes vai literārā pieredze nav nepieciešama. Darbnīcas laikā radītie teksti tiks izmantoti, lai veidotu jaunos Loesje plakātus. Jaunradītie plakāti vēlāk tiks publicēti Latvijas Loesje plakātu arhīvā http://ej.uz/Loesje-plakati un būs brīvi pieejami nekomerciālai izmantošanai gan darbnīcas dalībniekiem, gan jebkuram citam interesentam.
13:30 Pusdienu pauze
14:30 Loesje plakātu fotografēšanas darbnīca

Loesje plakāti tiek veidoti, lai aicinātu sabiedrību aizdomāties par pasaulē aktuāliem tematiem un veicinātu indivīda vēlmi uzņemties aktīvu iniciatīvu savas apkārtējās vides un sabiedrības uzlabošanā. Loesje plakātu fotografēšanas darbnīcas mērķis ir paspilgtināt plakātu pausto domu, iekļaujot plakātus pilsētvidē, kā arī fotografējot tos kopā ar cilvēkiem. Fotografēšanai tiek izmantoti A3 un A1 izmēra plakāti, foto kadru meklējumam esot kā radošam koprades uzdevumam - darbnīcas dalībniekiem to veicot nelielās trīs līdz četru cilvēku grupās. Darbnīcā iespējams piedalīties, izmantojot viedtālruņa piedāvātās fotografēšanas iespējas, gan arī izmantojot profesionālo foto tehniku.
Foto darbnīcas ievadā tiks sniegta ievadlekcija par fotografēšanu un padomi, kas noderīgi tieši Loesje plakātu fotografēšanā. Darbnīcas noslēgumā paredzēta arī kopīga iegūto rezultātu apskate un izvērtēšana.
Loesje plakāti tiek rakstīti vairāk nekā 30 pasaules valstīs, tomēr Latvija ir pirmā valsts, kurā tika uzsākta arī plakātu fotografēšana pilsētvidē. Tas notika 2008. gadā, projekta "Balti Melnā Revolūcija" ietvaros. Kopš tā laika līdzīgas darbnīcas ir notikušas kopumā 45 reizes, viesojoties vairāk nekā 24 dažādās apdzīvotās vietās Latvijā. Šī darbnīca būs pirmā reize, kad Loesje plakātu fotografēšana norisinās Kandavā. Ar iepriekšējo foto darbnīcu rezultātiem iespējams iepazīties adresē www.ej.uz/Loesje-foto
17:00 Pasākuma noslēgums
Aktivitāte tiek finansēta no EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” un Eiropas Savienības DEAR programmas.
#AktivoIedzivotajuFonds #ClimateOfChange #LAPAS

Lasīt visu ziņu

Burciņkūku meistarklase kopā ar radošās mājas "Smilgāji" saimnieci Aigu Bitmani

03.12.2022 14:00 kur : Vānes kultūras nams

 Gatavosim divu veidu kūkas burciņās, kas noderēs kā iedvesma svētku galdam.burcinkukas.jpg

Lasīt visu ziņu

Otrās adventes koncerts.

04.12.2022 14:00 kur : Kandavas kultūras nams

otras-adventes-koncerts-1.jpgKoncertā piedalās Pāvula Jurjāna mūzikas skolas orķestris un solisti, Rīgas tehniskās universitātes pūtēju orķestris "SPO". Vadītājs Māris Martinsons.

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku gaidīšanas laika aktivitātes Zemītes sākumskolā

05.12.2022 - 21.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-12-12-at-15-36-09.jpgZiemassvētki ir laiks, kad mēs gaidām ne tikai dāvanas, bet arī mācāmies dažādas zināšanas par šiem svētkiem un apgūstam prasmi sagādāt prieku arī sev tuvajiem. Pēc otrā Adventa skolā viesojās Ieva Vavilova lai pastāstītu par savu pieredzi Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Bet 12.decembrī skolā viesojās ar ludziņu  Saldus Mārtiņa Lutera draudzes svētdienas skolas bērni (galvenā vadītāja Aija Ignate, bet tur bija arī citi skolotāji) un draudzes mācītājs Mareks Ignats. Pasākums bija iespējams pateicoties sadarbībai ar  Mariku Ivsinu, kura ir Saldus Svētā Gregora izglītības centra darbiniece un labais gariņš. Svētdienas skolas bērni rādīja tematisku ludziņu par Ziemassvētku brīnuma atnākšanu un to garīgo būtību. Uzvedumu ar interesi noskatījās visi Zemītes sākumskolas un pirmsskolas skolēni. Nākošā nedēļa Zemītes  skolēniem pagāja  darbojoties virtuvē ar piparkūkām lai sagādātu mazu, bet sirds siltu, sveicienu pagasta senioriem. Sagatavoti un nosūtīti, kā arī saņemti apsveikumi e- TWINING projektu partneriem, kā arī citiem sveicamiem un sumināmiem draugiem tuvumā un tālumā.

Foto: Olita Tutiņa un Ērodeja Kirillova

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Kandavas uzņēmēja Guntara Indriksona ģimene viesojas pie Valsts prezidenta svinīgā Ziemassvētku pasākumā

07.12.2022

52549703398c9c405a4fco.jpg7. decembrī Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze rīkoja svinīgu Ziemassvētku pasākumu, lai tiktos ar 18 ģimenēm no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām un kopīgi iedegtu svētku egli Rīgas pils pagalmā.

Egles iedegšanas pasākumā piedalījās sabiedriski aktīvākās un radošākās Latvijas daudzbērnu ģimenes. Uz pasākumu devās arī Kandavas uzņēmēja Guntara Indriksona ģimene no Tukuma novada. Guntara Indriksona ģimenē aug seši bērni – dēli Edvards un Niks Deniels un meitas Emīlija, Dārta, Elza un Luīze.

Guntars ir Kandavas uzņēmējs, un popularitāti Latvijā un pasaulē ieguvis ar savā uzņēmumā “Linda-1” darinātajām kūpinātavām un griliem. Viņa uzņēmums nodarbojas ar metālapstrādi, viesnīcas/kafejnīcas biznesu, kā arī ar mazumtirdzniecību pilsētā (pārtikas, sadzīves preču, IT preču tirdzniecība un reklāmas druka).

Guntars šā gada janvārī zaudēja savu dzīvesbiedri, nu dzīve iegrozījusies tā, ka daudz laika jāvelta arī bērniem, bizness vairs nedrīkst aizstāt ģimeni. It sevišķi tas attiecas uz pašām mazākajām trīs meitiņām, kas mammas zaudēšanu izjūt īpaši gan sadzīvē, gan morāli.

Ģimene ļoti aktīvi iesaistās Kandavas pilsētas sabiedriskajā dzīvē, Guntars vienmēr atbalsta kultūras un sporta pasākumus gan finansiāli, gan materiāli, gan ģimenei piedaloties. Prieks, ka ģimene ir stipra, un nepadodas dzīves un likteņa triecieniem!

Lasīt visu ziņu

Kandavas Lasītāju klubiņš tiekas ar rakstnieku Gunti Tāleru

07.12.2022 kur : Kandavas pilsētas bibliotēka

dsc0003.jpg7. decembra pēcpusdienā Kandavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņa biedri tikās ar rakstnieku Gunti Tāleru (īstajā vārdā Guntis Zariņš). Guntis ir tukumnieks, kas daudz ceļojis, studējis tieslietas, vides zinātni, grāmatvedību, žurnālistiku, astroloģiju.

Rakstnieks ar klātesošajiem dalījās stāstos, kā no žurnālistikas laikrakstā “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” un pašvaldības izdevumā “Kandavas Novada Vēstnesis” nonācis līdz daiļliteratūrai. Stāstīja par iestāšanos Literārās akadēmijas prozas meistardarbnīcā un dalību Apgāda Zvaigzne ABC detektīvromānu konkursā. Konkursā uzvarēja G.Tālera detektīvromāns “Pēdējais klients”, kas bija viņa debijas darbs daiļliteratūrā. Pēc tā sekoja romāns “Garās nakts Mēness”, šausmu stāstu krājums “Nemierīgās dvēseles” un detektīvromāns “Monstra rotaļu laukums”.

Autors pastāstīja par daiļdarbu tapšanas gaitu, idejām, sižetiem un grāmatu varoņiem, kam iedvesma smelta no reāliem dzīves notikumiem un cilvēkiem visapkārt.  Tāpat Guntis ieintriģēja klātesošos, atklājot, ka nākamā gada sākumā gaidāms jauns kriminālromāns.  

dsc0011.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Ziemassvētku pasākums Zantes pagasta senioriem

07.12.2022 13:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221207-wa0063.jpg7.decembrī Zantes pagasta seniori pulcējās kultūras namā Ziemassvētku ieskaņas pasākumā.

Seniorus svētkos sveica Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis, sociālā darbiniece Ligita Feldmane, Zantes ģimenes atbalsta centra un Kandavas pensionāru biedrības pārstāvji, Zantes kultūras nama un skolas amatiermākslas kolektīvi.

          Paldies par atbalstu senioru ikdienas rūpēs tika teikts Agnesei Kozuliņai, Sanitai Plotko, Rutai Sadovičai, Marijai Poškai, Skaidrītei Butkēvičai un Gundai Rorbahai, kā arī Ņinai Grīnbergai un Dzintrai Žundo par ogām, augļiem un dārzeņiem, ko abas kundzes ik gadu dāsni ziedo Zantes ģimenes atbalsta centra bērniem.

        Senioru sirdis iepriecināja svētku loterija, kuru bija sarūpējuši Zantes pamatskolas bērnu vecāki un skolotāji.

            Īpašu pārsteigumu visiem bija sagādājusi Zantes pensionāru biedrības vadītāja Daina Eversone – brīnišķīgu, sirdssiltu sveicienu no mūziķa Ainara Bumbiera.  Ar sirsnīgu apsveikumu mūziķis pārsteidza tās dienas jubilāri Anitu Pušmucāni. Paldies Dainītei par šo jauko veltījumu svētku gaidīšanas laikā!

            „Dzīve ir brīnums, un šis brīnums ir mūsu varā. Tieši tādus brīnumus, pārsteigumus un bezgala jaukas emocijas mēs ieguvām šajā kopā būšanas pasākumā. No sirds vislielākā pateicība ļaudīm, kas spēja rast spēku, pagodinot pasākumu ar savu klātbūtni, un pateicībā saņemt dāvāto prieku no pasākuma organizētājiem, vadītājiem un priekšnesumu sniedzējiem. Vis...vis..vislielākā pateicība maniem Zantes ļaudīm, kas mani ir pieņēmuši, uzticējušies un visus šos garos gadus esam gājuši roku rokā. Paldies!!! Pasaulē nav nekā stiprāka par mierīgu prātu!” – novēlēja Daina Eversone.

            Savukārt Zantes pagasta cilvēki pateicās Dainai par mūža darbu medicīnā un sirsnīgi sveica ar iegūto apbalvojumu „Latvijas lepnums 2022” nominācijā „Mediķis”, kas, kā atzina zantenieki,  ir godam pelnīts jau ļoti sen. Paldies, Dainīt, ka esi, un mēs ļoti lepojamies, ka Zantē ir savs „Latvijas lepnums”!

            PALDIES visiem mazajiem un lielajiem rūķiem, kas palīdzēja tapt tik brīnišķīgam pasākumam!

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Zantes pagasta lielās svētku egles iedegšana un svētku tirdziņš

08.12.2022 17:00 kur : Zantes kultūras nams, Zante

img-20221208-wa0021.jpg8.decembra vakarā svētku rotā iemirdzējās Zantes pagasta lielā egle.

Lēni krītot lielām, sniegbaltām pārslām, brīnumskaistā eglīte tika iedegta, lai svētku gaidīšanas laikā priecētu ikvienu. Zantes pagasts šajā mierīgajā un sniegotajā vakarā izskatījās tik skaists kā ziemas pasakā.

Paldies par prieku, jautrību un svētku noskaņas uzburšanu Smaidu darbnīcas Rūķiem.

 Paldies par jauko svētku tirdziņu atsaucīgajiem tirgotājiem no Zantes, Vānes un Matkules!

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Ziema, ziemiņa skolas parkā un apkārtnē...

09.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

31906409955936482407528883941188146488755031n.jpgAgrs rīts skolas parkā. Mostas rūķi, bērni ierodas no malu malām, lai apgūtu jaunas zināšanas, vilcieniņš caur kupenām ved Ziemassvētku brīnumu. Mēs esam gatavi to sagaidīt. Pēc labi padarīta darba varam arī paši pēc stundām atpūsties un baudīt balto ziemas dienu... paldies skolotājiem kuri spēj iziet no ikdienas standartiem un ienest skolā īpašu gaisotni. Aicinām lielu un mazu, vecu vai jaunu, ģimenes un draugus, izbaudīt balto sniegu mūsu parkā. Aplūkot svētku dekorācijas, izbrist sniega taku, ja sniegs ļausies uzcelt savu sniegavīru, fotografēties, pikoties un vienkārši iztrakoties sniegā bez veselībai kaitīgiem piemaisījumiem.

Foto un teksts: Ramona Liepiņa Krauja

Lasīt visu ziņu galerija (32)

Tehnikumam VIAA izcilības balva "Spārni 2022"

09.12.2022

525577783224b6784d381o.jpg9. decembrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniedza izcilības balvu Spārni 2022. Nominācijā “Erasmus+ programmas prioritāte “Līdzdalība demokrātiskajos procesos”” izglītības sektorā balvu saņēma Kandavas Lauksaimniecības tehnikums par projektu “Pedagogu kompetenču pilnveidošana mācību procesa paaugstināšanai”.

Pateicamies mūsu pedagoģei Lienei Šnikvaldei par rūpīgo darbu, kas rezultējies ar šo apbalvojumu!

Kopumā šogad balvas saņēma trīs profesionālas izglītības iestādes par ieguldījumu augstvērtīgas profesionālās izglītības un prasmju izcilības īstenošanā, trīs pašvaldības un to struktūrvienības par efektīvu un ilgtspējīgu karjeras atbalsta nodrošināšanu, kā arī deviņi Erasmus+ programmas projektu īstenotāji par izciliem sasniegumiem. Pasākumā pasniedza arī Eiropas Komisija Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvas četrām izglītības iestādēm.

“Aģentūras darbība vienmēr bijusi saistīta ar attīstības, jaunrades un augstu sasniegumu atbalstīšanu izglītībā. Ir patiess gandarījums strādāt ar cilvēkiem, kam ir vīzija, mērķis, griba un spēja izdarīt vairāk un labāk savā jomā. Pasniedzot VIAA izcilības balvu, mēs augsti novērtējam mūsu projektu īstenotāju un sadarbības partneru ieguldījumu izcilības un starptautisku sasniegumu radīšanā, pierādot, ka mūsu zināšanu, kompetences un prasmju līmenis ir  konkurētspējīgs ne tikai vietējā, bet arī Eiropas un pasaules līmenī,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Foto: VIAA

Lasīt visu ziņu galerija (3)

E-Twinning projekta “Eiropa caur svētkiem’’(Europe through Festivals) aktivitātes decembrī.

09.12.2022 - 31.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-12-15-at-09-49-46.jpgJau novembra beigās saņēmām uzdevumus decembrim: Ziemassvētku tradīcijas. Viens no galvenajiem bija Ziemassvētku apsveikumu kartiņu izgatavošana. 4.-6.klases skolēni kopā izgatavoja apmēram 40 kartiņas, kuras pagājušajā nedēļā aizceļoja uz divām skolā Polijā: Przedszkole Układanka un Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. No vienas skolas jau mēs saņēmām apsveikumus, gaidām vēl no otra skolas.

Nākamais uzdevums: Iedziedāt un ierakstīt kopā ar skolēniem Ziemassvētku dziesmu no mūsu valsts, nosūtīt to partneriem, lai viņi to iemācītos, ierakstītu un augšupielādētu projekta sadaļā TWINSPACE. Mūsu izvēlētā dziesma “Re re rūķītis”

3.uzdevums: Izvēlieties tipisku un vienkāršu recepti, kuru var pagatavot kopā ar skolēniem (sastāvdaļas, receptes soļi, sagatavošana). Recepti var pagatavot dzimtajā valodā un tulkot angļu valodā. Var veidot un ierakstīt video. Ierakstu var veikt dzimtajā valodā un videoklipam pievienot subtitrus angļu valodā. Mūsu skolēnu grupa gatavoja tradicionālo ēdienu: Zirņus ar speķi.

Vēl atlikušie uzdevumi:

 • Receptes iztulkošana;
 • Apgūt vienu Ziemassvētku dziesmu no partnervalstīm.

Paldies 5.-6.klases skolēniem un skolotājām Anitai Geidānei par dziesmu un Ramonai Liepiņai – Kraujai par ēdiena sagatavošanu!

Tekstu sagatavoja: skolotāja Laura Bergmane

Foto: Ramona Liepiņa Krauja

Lasīt visu ziņu galerija (3)

"Latvijas skolas somas" ietvaros, Zemītes sākumskolā, krāsaino smilšu nodarbība

09.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

Šodien “Latvijas skolas somas” ietvaros baudījām smilšu mākslu. Mākslinieces Daigas Kaufmanes vadībā ekspermentējām un gleznojām ar krāsainajām smiltīm. Mākslinieces vadībā 2 stunda laikā apguvām pamatzināšanas krāsaino smilšu dejas mākslā uz papīra. Otrās stundas laikā katram bija iespēja radīt savu mākslas darbu. Milzīgs paldies par iespēju zīmēt savādāk!

Foto: Aija Lagzdiņa, Daiga Dzērve un Ramona Liepiņa Krauja

Lasīt visu ziņu galerija (23)

Noticis pasākums "Tukuma novada Gada balva kultūrā 2022”

09.12.2022

31918468858109339056276098054865442220549713n.jpg9. decembrī Šlokenbekas muižā pulcējās kultūras iestāžu, muzeju, bibliotēku darbinieki, kā arī nevalstiskās organizācijas un radošas personības, kas 2022. gadā radījušas daudz skaistu un neaizmirstamu mirkļu mums visiem Tukuma novadā!

Lai pateiktos, mūsu novada radošākajiem iedzīvotājiem tika rīkots pasākums "Tukuma novada Gada balva kultūrā 2022”, kurā tika apbalvoti kultūras nozares darbinieki par 30 un vairāk nostrādātajiem gadiem kultūras nozarē un arī pirmo reizi tika pasniegtas nomināciju balvas par izciliem sasniegumiem, jaunām un radošām idejām, kas ir stiprinājušas Tukuma pilsētas un novada tēlu Latvijas un starptautiskā mērogā.

Pateicības par 30 un vairāk nostrādātiem gadiem:

 • Sairītei Bicānai – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu veicot  Engures pagasta  Bērzciema bibliotēkas bibliotekāres pienākumus;
 • Ingunai Kokinai – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu veicot Lestenes pagasta bibliotēkas vadītājas pienākumus;
 • Ainai Koļesņikovai – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu veicot Slampes pagasta bibliotēkas vadītājas pienākumus;
 • Inesei Vīnšteinei – Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un iedvesmojošu ieguldījumu  kultūras nozares un kultūras mantojuma saglabāšanā Pūres un Jaunsātu pagastos;
 • Mārtiņam Jurēvicam – Par ilggadēju darbu un atbildīgu attieksmi  veicot Pūres kultūras nama gaismotāja un skaņotāja pienākumus.

31929718758109322922944377480218831344620087n.jpgNominācijas:

 • Ieguldījums novadpētniecībā un latviskās dzīvesziņas popularizēšanā – Viesatu pagasta bibliotēkas vadītāja Sandra Šteina;
 • Inovatīvi Kultūras notikumi vietējā kopienā – Irlavas kultūras nama vadītāja Antra Erzama;
 • Iedvesmas bibliotēka – Pūres pagasta bibliotēka (vadītāja Valda Dzelzkalēja);
 • Amatiermākslas kolektīva starptautisks notikums – Biedrība koris “Noktirne”;
 • Novada amatu un tradīciju popularizēšana – “Keramiķu diena Jānim Krievam 140” (Tukuma muzejs);
 • Starptautisks notikums bērnu un jauniešu auditorijai – Starptautisks jauno vokālistu akadēmiskās un estrādes dziesmu konkurss “Gaismas dziesmas Kandavā” (Kristīne Broka-Meļķe);
 • Inovatīvs pasākums pilsētvidē – Laikmetīgās dejas pilsētā “Atspulgs kustībā”, biedrība “Dejas izaugsme” (Tukuma pilsētas Kultūras nams un Tukuma profesionālās ievirzes deju skola “Demo”);
 • Starptautisks notikums literatūrā – “Sirds uz perona” (Tukuma literātu apvienība)
 • Daudzveidīga un multifunkcionāla kultūrvieta – Tukku Magi (biedrība “Pasaules kultūru telpa Tukumā”)
 • Labdarības un atbalsta  pasākumi – Koncertvietai IR OPEN (Raivis Čilipāns)
 • 2022. gada Vasaras pasākumi – “Engure Cafe”
 • Kulinārā mantojuma un tradīciju popularizēšana – Kandavas amatniecības centrs (Kitija Švīgere)
Lasīt visu ziņu galerija (7)

Piparkūku darbnīca bērniem

10.12.2022 11:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221210-wa0016.jpg10.decembrī Zantes kultūras namā valdīja Ziemassvētku smarža, jo bērni kopā ar Rūķi Māru Brīveri cepa gardas piparkūkas. Prieks, ka mazi un lieli cepēji bija sanākuši tik daudz. Rūķim skaits sajuka jau pie trīsdesmitā bērna.

Māra piparkūkas cep kopš 1979.gada un laika gaitā ir pilnveidojusi garšu nianses līdz atklājusi savu īpašo piparkūku mīklas recepti.

Paldies Mārai par enerģiju un aizrautību un  bērniem par čaklo darbošanos! Lai piparkūku garša ienāk katrā mājā un skaists šis svētku gaidīšanas laiks!

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Kino - piedzīvojumu filma visai ģimenei "Circenīša Ziemassvētki"

10.12.2022 14:00 kur : Zantes kultūras nams

circenisa-ziemassvetki.jpgJautra Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei. Policista Ervīna Dambja ģimene sliktā noskaņojumā ierodas savā lauku mājā un sastop Ziemassvētku vecīti. Mazā Marta un brālītis Toms viņu iesaista savas ģimenes glābšanas plānā. Vecāki sāk gatavoties svētkiem, nemaz nenojauzdami, ka sastaptais Ziemassvētku vecītis ir no cietuma izbēgušais Bruno Circenis.

Lasīt visu ziņu

Pasākums "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10. decembrī Kandavas muzejā

10.12.2022 18:00

31956443915435200128251403187744855577047033n.jpgAr sirsnību un ideju apkopošanu 2022. gada 10. decembrī Kandavas novadpētniecības muzejā noritēja projekta "Demokrātisko kompetenču inkubators" Pop- up izgaršo demokrātiju" kopsaiets "Pilsonis= ziema + svētki".

Liels gandarījums, ka klātesošie pašiniciatīvas formātā bija sagādājuši muzikālus un dzejiskus priekšnesumus, ko sniedza Rīgas Vācu kultūras biedrības ansamblis "Morgenrot", Valdeķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis "DOREMI" un Kandavas tautību apvienības "Varavīksne" pārstāvji. Pasākuma dalībnieki dalījās arī ar 2022. gada pilsoniskās iesaistes pieredzi. Īpaši nozīmīgi, ka mūsu pulkā bija līdzcilvēki no Ukrainas, kas atraduši pagaidu mājas Kandavā.

Līdz šim mazaktīvākos iedzīvotājus iepazīstinājām ar iespējām, pievienojoties NVO sektoram. Lai veicinātu "no teorijas uz praksi" metodiku, dalībniekiem bija iespēja piedalīties  aktivitātē "Arī mazas balsis ir balsis", atbalstot gan ES līdzekļu piešķiršanu bērnudārzu pieejamības veicināšanai mazaizsargātām grupām, gan rosinot uzlabot Dailes teātra biļešu politiku,  īpaši attiecībā uz personām, kuras objektīvu iemeslu dēļ nevar atļauties iegādāties biļetes pat ar 30% atlaidi. Omulību pasākumam piešķīra spēcinoši un gardi tradicionālie cienasti. Kopsaietā radušās ierosmes atrada gan dzirdīgas ausis, gan darbīgas rokas. Aktīvi pilsoņi Kandavā  - tas rada svētku sajūtu!
Paldies Kandavas novadpētniecības muzeja darbiniekiem par silto un sirsnīgo uzņemšanu un atbalstu!

Finansiālais atbalsts: Nr. AIF/2020/SDK/27 “Demokrātisko kompetenču inkubators”. Pop- up "Izgaršo demokrātiju. Pilsonis = Ziema + Svētki."

Rīgas Vācu kultūras biedrības Kandavas filiāle

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Trešā advente. VI Latvijas vokālistu akadēmiskās un estrādes ziemas dziesmu konkurss "GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ 2022"

11.12.2022 12:00 kur : Kandavas kultūras nams

11122022gaismasdziesmas.jpgJau 11.decembrī- TREŠAJĀ ADVENTĒ Kandavas kultūras namā notiks VI LATVIJAS VOKĀLISTU KONKURSĀ „GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ 2022”. Šogad piedalīsies 118 dziedātāji izpildot 71 dziesmas no 17 dažādām Latvijas vietām kā- Rīga, Dobele, Jelgava, Ozolnieki, Jūrmala, Ādaži, Kuldīga, Valmiera, Liepāja, Ropaži, Mērsrags, Talsi, Tukums, Ķekava, Sabile, Olaine, Saldus. Jaunākajai dziedātājai ir 3 gadi.
Audzēkņus konkursam ir sagatavojuši 30 pedagogi- Andžela Hilo- Lukševica, Daiga Vilumsone, Inta Šveicere, Elita Jakušina, Ingūna Pētersone, Maija Lūsēna, Lolita Krūmiņa, Sindija Tropa, Agnese Čīče, Marita Snipke, Aigita- Guoģe- Lapiņa, Kaiva Gaigala, Irēna Karpa, Annemarija Moiseja, Svetlana Šibajeva, Ilona Poikāne, Inese Ozollapa, Ilze Riže, Kristīne Broka- Meļķe, Irina Parahņeviča, Linda Kupča, Anita Geidāne, Evija Lagzdiņa, Karmene Radovska, Agnese Čimale, Zinta Ošenberga, Ilze Rijniece, Agnese Korvstiļeva, Andris Veinbergs, Raimonds Bičus.

Šogad žūrijā būs dziedātājs, vokālais pedagogs ŽORŽS SIKSNA, dziedātāja INETA RUDZĪTE, mūziķis un komponists JĀNIS TABŪNS.
Aicinām apmeklēt gada sisnīgāko konkursu. Ieeja bez maksas. Konkurss notiks pa vecuma grupām visas dienas garumā sākot no 12:00.

Lasīt visu ziņu

Burciņkūku meistarklase

11.12.2022 12:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221211-wa0051.jpg11.decembrī Zantes kultūras namā viesojās radošās mājas „Smilgāji” sirsnīgā un atsaucīgā saimniece Aiga Bitmane un radīja Ziemassvētku garšu, daloties ar savām oriģinālajām idejām un gardajām receptēm.

Katrs mājās devās ar burvīgu burkānkūkas un šokolādes ķiršu desertu burciņā, un iedvesmu pārsteigt savu ģimeni, liekot svētku galdā ko nebijušu.

Paldies Aigai par brīnišķīgajām idejām, gardajiem desertiem un jaunām Ziemassvētku garšām!

Paldies interesentiem par atsaucību un līdzdarbošanos!

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Meldermeitiņa

12.12.2022 20:00 kur : Matkules kultūras nams

slide1.jpgPasākums pārcelts uz 19.12.

Lasīt visu ziņu

Filma " Ziemassvētki džungļos"

16.12.2022 18:00 - 19:45 kur : Zemītes tautas nams

ziemassvetki-dsunglos-e-pasts-soct.jpgZiemassvētki džungļos stāsta par desmitgadīgo Paulu, kuras ģimene pārcēlusies uz eksotisku valsti, jo tēvs ir ģeologs un strādā zelta raktuvēs. Paula ilgojas pēc Ziemassvētkiem, taču ko darīt, ja nav ziemas? Izrādās, Paulas jaunais draugs Ahims ir dzirdējis, ka arī džungļu biezoknī sastopams Ziemassvētku šamanis. Plāns ir rokā! Tomēr bērni nenojauš, cik bīstami un aizraujoši piedzīvojumi viņus sagaida ceļā: pazemes alas, džungļu gari, kanibāli, neparasti dzīvnieki un daudz kas cits!

Lasīt visu ziņu

Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Jelgava

16.12.2022 19:30 kur : Kandavas sporta halle

kandava-jelgava.jpg16. decembrī plkst. 19:30 Kandavas sporta hallē Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Jelgava.

Lasīt visu ziņu

Cēres čempionāts zolītē 2. posms

17.12.2022 11:00 - 14:00

whatsapp-image-2022-12-19-at-11-47-56.jpgSestdien, 17. decembrī norisinājās Cēres pagasta čempionāta zolītē 2. posms. Šajā posmā par uzvarētāju kļuva Arnis Kleinbergs (Kandava), aiz sevis atstājot Aivaru Vītolnieku (Tume) un Aivaru Zvaigznīti (Kandava).

3. posms notiks 14. janvārī. Tiekamies Jaunajā gadā!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Senioru balle "Ziemassvētku gaidās"

17.12.2022 13:00

afpensionaru-balle-22.jpg17. decembrī plkst. 13.00 Zemītes tautas namā Senioru balle "Ziemassvētku gaidās".

Lasīt visu ziņu

Lielais Ziemassvētku gadatirgus Kandavā

17.12.2022 14:00 - 19:00

ziemassvetku-gadatirgus-horizontali.jpg17. decembrī no plkst. 14.00 līdz 19.00 Kandavas vecpilsētas promenādē visi aicināti uz Lielo Ziemassvētku gadatirgu!

Mājražotāj, amatniek, tirgotāj, ēdinātāj...! Vēl ir iespēja pieteikties tirdzniecībai Lielajā Ziemassvētku Gadatirgū Kandavas promenādē, kas norisināsies 17. decembrī no plkst. 14.00 līdz 19.00. Raksti uz: kandavasvinanams@gmail.com

Dienas garumā varēsi ne tikai iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem, bet arī:

14:00 Lielā Ziemassvētku Gadatirgus atklāšana

14:00 - 19:00 KANDAVAS VĪNA NAMA atklāšana ar aktivitātēm visas dienas garumā

14:00 - 15:30 Dziesmas un dejas ar Lielajiem Baltajiem lāčiem

14:00 – 17:00 Ziemassvētku vecīša pasts ar Rūķīti Pūķīti (Kandavas Vīna namā)

14:00 – 17:00 Tikšanās ar dzīvnieciņiem no z/s “Indāni”

14:00 - 19:00 Ziemassvētku fotosesija ar Anci Ozolu - Kandavas vīna namā pēc iepriekšēja pieraksta 26665165 (maksas pakalpojums)

16:00 - 17:00 Bluķa vilkšana un danči ar folkloras kopu "Trejteka" no Laucienes

No 16:00 "Vēl vien' cuciņ!" - uz uguns grilēts sivēns (par atsevišķu samaksu)

17:30 - 19:00 Ziemassvētku noskaņas koncerts ar BAIBU BITI.

Lasīt visu ziņu

Koncerts "Ziemas noskaņas"

17.12.2022 15:00 kur : Kandavas evaņģēliski luteriskā baznīca

luteranu-baznica.jpg17. decembrī plkst. 13.00 Kandavas Luterāņu baznīcā koncerts "Ziemas noskaņas". Koncertā piedalās Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi.

Visi mīļi aicināti!

Lasīt visu ziņu

Kandavas Deju skolas koncerts "VECGADA ŠOVS"

17.12.2022 17:00 kur : Kandavas kultūras nams

kandavas-deju-skola-1.jpg17. decembrī plkst. 17.00 Kandavas kultūras namā notiks ikgadējais Kandavas Deju skolas koncerts "VECGADA ŠOVS".

Lasīt visu ziņu

Grupas "Eridana" koncerts "Sajūti Ziemassvētkus"

17.12.2022 18:00 kur : Zantes kultūras nams

1.jpg17.decembrī Zantes kultūras namā ar koncertprogrammu „SAJŪTI ZIEMASSVĒTKUS”  viesojās grupa „Eridana” – mūziķi IVETA BAUMANE, ROBERTS PĒTERSONS un VIESTURS SAMTS. 

Koncertā skanēja gan mūziķu pašu sacerētas, gan visiem zināmas un iemīļotas Ziemassvētku  dziesmas, kas patiesi uzbūra Ziemassvētku sajūtu un sasildīja klausītāju sirdis.

Mīļš paldies grupai „Eridana” par skaisto un sirsnīgo koncertu Zantē!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Ceturtās Adventes dievkalpojums un Ziemassvētku svētbrīdis ar koncertu

18.12.2022 - 24.12.2022 kur : Zemītes evanģēliski luteriskā baznīca

afbaznica22-dec.jpgZemītes Evanģēliski luteriskā draudze aicina uz Zemītes baznīcu 18. decembrī plkst. 14.00 ceturtās Adventes dievkalpojums un 24. decembrī plkst. 14.00 Ziemassvētku svētbrīdis ar koncertu.

Koncertā muzicē Anita Geidāne un draugi.

Lasīt visu ziņu

Ceturtās adventes koncerts. "Gaismas pieskāriens"

18.12.2022 18:00 kur : Kandavas kultūras nams

Koncertā piedalās dzejniece, komponiste Ingūna Lipska un jauktais koris "Kandava"gaismas-pieskariens-1.jpg

Lasīt visu ziņu

Labdarības akcija: Palīdzēsim iepriecināt Zemītes pagasta pensionārus!

21.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

Zemītes sākumskolas kolektīvs labo darbu sarakstam var pievienot vēl vienu. Uz Ziemassvētkiem nolēmām iepriecinot sava pagasta seniorus. Uzreiz jāatvainojas, ka rūķis neaizbrida ciemos pie visiem. Kā jau visiem Ziemassvētku vecīša palīgiem, šajās dienās, darba daudz. Dāvanu radīšanā iesaistījās skolas bērni, darbinieki un bērnu ģimenes nāca talkā ar dāvanu maisiņu piepildīšanu. Tika saziedoti dažādi pārtikas produkti, saldumi un pašu gatavoti gardumi no pagraba. Skolēni gatavoja un rakstīja apsveikuma kartiņas un mācījās apsveikuma pantiņus.

21.decembrī organizējām rūķu gājienu pie senioriem, lai pārsteigtu viņus ar dāvanām un dzejoļiem. Apciemojām skolas bijušos darbiniekus, pensionāru ģimenes un vientuļos pensionārus. Rūķi gan deklamēja dzejoļus, gan dziedāja Ziemassvētku dziesmas, gan novēlēja veselību un priecīgus Ziemassvētkus. Senioru pārsteigums bija neviltots, teica labus vārdus, vēlējumus, arī rūķi saņēma cienastu, tik pacienāti ar saldumiem, viens otrs seniors skaitīja dzejoļus. Redzot prieku šo sirmgalvju acīs, jūtot viņu sirsnību un labestību, mums ir milzīgs gandarījums, ka akcija un pārsteigums ir izdevies.

Paldies 4.-6.klases skolēniem, kuri , neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem brida dubļus, peļķes un slideno ceļu. Viens darbs ir jau beigts, bet jau nākamais tiek steigts…

Tekstu sastādīja skolotāja Laura Bergmane

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētki jaukajā grupiņā

21.12.2022 kur : Zantes pamatskola

img-20221221-wa0036.jpg

Ziemassvētku vecīti,

Ziemassvētku vecīti.

Mēs Tevi gaidījām

Drīz būs Ziemassvētki.


21. decembrī, jauktās grupas bērni un vecāki  pārtapa par rūķiem un devās līdzi lielajam rūķim meklēt Ziemassvētkus.

 Meklējot svētkus mežā, rūķi pamodināja lāci. Lācis stāstīja un rādīja, ka viņa Ziemassvētki ir mīkstie un krāsainie spilveni. Lāča Ziemassvētki rūķiem tomēr nepatika un viņi devās tālāk meklēt svētkus.

Pa mežu rūķiem pretī skrēja zaķis un lielīgs stāstīja, ka zina, kas ir Ziemassvētki. Zaķis izbēra pikas no maisa un kopā ar rūķiem pikojās. Tomēr arī šādi Ziemassvētki rūķiem nelikās īstie. Un viņi devās tālāk.

Pēkšņi lielais rūķis izdzirdēja, ka ar viņu runā egle. Egle stāstīja, ka īstie Ziemassvētki ir tad, kad ir izrotāta eglīte un tajā mirdz gaismiņas. Mazie rūķi nevarēja saprast, kas ir jādara, lai eglīte sāktu mirdzēt. Sākumā rūķi plaukšķināja plaukstas, tad pūta vēju, bet eglīte nemirdzēja. Šo brīnumu  rūķiem izdevās paveikt tikai tad, kad viņi eglītei nodziedāja dziesmiņu.

Lielajam rūķim šķita, ka beidzot Ziemassvētki ir atrasti. Bet lācis ar zaķi nebija mierā. Lai būtu īsti Ziemassvētki, vēl vajagot Ziemassvētku vecīti un dāvanas.  Mazie rūķi tik sparīgi sauca Ziemassvētku vecīti, ka tas caur puteņiem nobridies, smagu dāvanu maisu pārstiepies, bija klāt.


Mīļumjaukus svētkus!


                                                                                                                                                        Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Ziemassvētku ieskaņas koncerts "Kad piparkūkas smaržot sāk"

21.12.2022 18:00 kur : Kandavas kultūras nams

21122022janiskirsisrutadudumakirsekandava.jpg21.decembrī pl.18:00 Kandavas kultūras namā būs Ziemassvētku ieskaņas koncerts, kurā komponista Jāņa Ķiršā ziemas dziesmas dziedās talantīgā dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse un Talsu bērnu un jauniešu vokālās studija TONIS dziedātāji, bet pie klavierēm sēdēs pats komponists. Tas būs skaists koncerts, kurš ievedīs mūs Ziemassvētku sajūtās.

Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Ziemas saulgrieži - bluķa vilkšana kopā ar folkloras kopu "Vācelīte"

21.12.2022 18:00 kur : Zantes kultūras nams

32134025618598618776972575802362692825079172n.jpg21.decembrī, Ziemas saulgriežos, kopā ar folkloras kopu "Vācelīte" tika vilkts bluķis, lai visiem Zantes pagastā būtu svētība Jaunajā gadā. Tā kā šis ir gada tumšais laiks, kad saule ir redzama ļoti īsu brīdi, tad ar dziesmām un rotaļām tika daudzināta gaisma. Pēc Ziemas saulgriežiem saule sāk griezties uz gaismas pusi un dienas kļūst garākas. Neizpalika arī ticējumi un zīlēšana. Ikviens varēja ielūkoties nākotnē, izlejot laimīti no sveču vaska.

Paldies folkloras kopai "Vācelīte" un vadītājai Tairai Grošteinei par Ziemas saulgriežu ieskandināšanu un bluķa vilkšanas tradīcijas atgādināšanu!

Paldies skolas saimei par laipno sagaidīšanu pie ugunskura!

Paldies visiem, kas piedalījās bluķa vilkšanā!

Sijā zeltu tu, saulīte,

Caur visiem sietiņiem,

Lai priecīgi Ziemassvētki,

Lai bagāts Jaunais gads!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Svētki pašiem mazākajiem Zantē

23.12.2022 10:00 kur : Zantes kultūras nams

3209414635470171103955503073355958849571004n.jpg23.decembrī Ziemassvētku vecītis aicināja pirmsskolas vecuma bērnus priecāties kopā pie svētku eglītes.

Paldies Zantes amatierteātrim un režisorei Antrai Grundmanei par jauko izrādi!

Paldies Zantes pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Kālim un labsirdīgajam Rūķim par sarūpētajām saldumu paciņām bērniem!

Paldies Zantes pagasta bibliotekārei Irīnai Butai un Zantes pagasta sociālajai darbiniecei Ligitai Feldmanei par atbalstu un palīdzēšanu!

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Ziemassvētku dievkalpojumi Kandavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

24.12.2022 - 26.12.2022

afisakoncerts2612.jpgEsiet mīļi aicināti uz Ziemassvētku dievkalpojumiem Kandavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā:

24. decembrī plkst. 18.00

25. decembrī plkst. 10.00

26. decembrī plkst. 15.00.


pasakumi2022.jpg

Lasīt visu ziņu

Zem Ziemassvētku debess

25.12.2022 10:00 kur : Kandavas evaņģēliski luteriskā baznīca

25122022afisakandbazn.jpg

V.Zilvera un S.Upeslejas kantātes pirmatskaņojums.
Veltījums - Rasmas Valdmanes piemiņai

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku ballīte

25.12.2022 21:00 - 26.12.2022 - 02:00 kur : Vānes kultūras nams

Ziemassvētku brančs Kalnmuižas pilī

26.12.2022 12:00 kur : Kalnmuižas pils, viesnīca

26122022ziemassvetku-brancskalnmuiza.jpg

Sasildi sirdi un tiekamies 2. Ziemassvētkos Kalnmuižas pilī!

Garda maltīte un brīnišķigs muzikālais noformējums vijolnieka Raimonda Ozola un pianista Rolanda Beļeviča vadībā.

1. Brančs plkst. 12.00. Koncerta sākums plkst. 12.45;
2. Brančs plkst. 14.00. Koncerta sākums plkst. 14.45.

Cena 1 personai 39.00 EUR;
Bērniem no 5-12 gadiem 15.50 EUR.
/dzērieni cenā nav iekļauti/

Nepieciešama iepriekšēja rezervācija pa tālr.: +371 26 699 033

Būs pieejams arī svētku fotostūrītis.

Lasīt visu ziņu

Kandavā piedzīvoti septiņi pasaku stāsti

26.12.2022 14:00 - 18:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde, Kandavas kultūras nams

32237144112883414219463011234972619345149163n.jpg26. decembrī no plkst. 14.00 Kandavā četru stundu garumā varēja piedzīvot septiņus PASAKU STĀSTUS un piedalīties septiņās radošajās darbnīcās. Dienas laikā apmeklētāji varēja satikt Ziemassvētku vecīti un Grinču, kā arī Kandavas kultūras namā noskatīties divas Ziemassvētku kino izrādes. Pasākumu apmeklēja ļoti daudz cilvēku un guva jaukas emocijas.

Paldies Kandavas Tūrisma informācijas centram, Kandavas kultūras nama jauniešu deju kolektīvam "Imuliņa", kafejnīcai "Kandava", kafejnīcai "Pie Kristapa", Kandavas kultūras nama ģitārstudijai, "Kandavas Vīna namam", Kandavas muzejam un protams Kandavas kultūras nama un Kultūras un sporta centra radošajai un tehniskajai komandai un brīvprātīgajiem palīgiem! Komandai un sadarbībai ir spēks! Paldies Jums!

Lasīt visu ziņu galerija (46)

Mobilais mamogrāfs Kandavā

28.12.2022

mmg-buss.jpgSievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus Veselības centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 28. decembrī pie Kandavas novada sociālā dienesta Jelgavas ielā 4A.

Uz mamogrāfa pārbaudi izbrauc tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

 • Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga 2 gadus kopš iesūtīšanas datuma).

 

 • Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram NAV līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu - PAR MAKSU.

Pieraksts notiek pa telefonu 27 86 66 55 (darba dienās no plkst. 9.00 - 17.00). Lūgums iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru.
Sīkāka informācija www.mamografija.lv vai uz e-pastu info@mamografija.lv

Lasīt visu ziņu

Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Grobiņa

28.12.2022 20:00 kur : Kandavas sporta halle

kandava-grobina.jpg28. decembrī plkst. 20:00 Kandavas sporta hallē Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - BK Grobiņa.

Lasīt visu ziņu

Dzejkoncerts "Ziemassvētku Dziesma"

29.12.2022 19:00 - 20:30 kur : Cēres pamatskola

dzejkoncerts-cere-2.jpg29. decembrī plkst. 19.00 Cēres pamatskolā dzejkoncerts "Ziemassvētku dziesma" ar Liepājas aktrisi Sigitu Pļaviņu un ģitāristu Māri Kupču.
Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Jauniešu Gada noslēguma ballīte

30.12.2022 18:00 - 22:00

Jau 30.decembrī plkst.18.00 ikviens jaunietis tiek aicināts uz Gada noslēguma ballīti KMJIC NAGLA! Programmā dejas, spēles, karaoke un...Gada jaunietis! Nāc, ņem līdzi draugus un "groziņu"! Tiekamies!nagla-30-12-balle-91-44-121-92cm.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Vecgada balle

30.12.2022 21:00 - 31.12.2022 - 02:00 kur : Cēres sporta halle

Vecgada balle

30.12.2022 22:00 - 31.12.2022 - 03:00 kur : Matkules kultūras nams

Gadu mija Kandavā

31.12.2022 22:00 - 01.01.2023 - 04:00 kur : Kandavas kultūras nams

bbbbb.jpg31. decembrī no plkst. 22.00 līdz 4.00 Kandavas kultūras namā VECGADA BALLE. Dziedātājs Normunds Rutulis, Deju šovs ELMIRA un DJ JAX. Galdiņballe ar saviem groziņiem. Alkaholu ienest aizliegts, to varēs iegādāties bārā "Ballīte Ballītē". Biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē T. 63182040. Lūgums rezervēt galdiņu. Biļetes cena iepriekšpārdošanā 17 EUR, balles laikā 20 EUR.

31. decembrī no plkst. 23.00 līdz 1.00 Kandavas Promenādē GAISMAS LĀZERŠOVS.

Aicinām noklausīties Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieces Ingas Priedes un Kandavas un pagastu apvienības vadītāja Jāņa Mazitāna svētku uzrunas, kas tiks atskaņotas 31.decembrī īsi pirms un īsi pēc pusnakts vecpilsētas Promenādē Gaismu šova laikā.

Lasīt visu ziņu
 • twitter
 • facebook
 • draugiem
<>
back to top