Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Tukuma novada vokālo ansambļu skate

06.04.2024 13:00 kur : Valdeķu kultūras nams

ansablu-skate.jpg6. aprīlī plkst. 13.00 Valdeķu Kultūras namā norisināsies “Tukuma novada Vokālo ansambļu skate 2024” .

Skatē piedalīsies 20 Tukuma novada vokālie ansambļi vairākās grupās:

 • Bērnu vokālie ansambļi - "Kandavas tonis", “Zemītes notiņas”, "Lai ir";
 • Senioru vokālie ansambļi – "Prelūdija", “DoReMi”, "Sapnī”, "Par to",  “Malači”  un Matkules vokālais ansamblis;
 • Sieviešu vokālie ansambļi –  "Viesi", "Nopietni?", "Kandavas dāmu grupa", "Kaprīze", "Kansoneta", “Domino”, "Noskaņa", "Muižiņa";
 • Jauktie vokālie ansambļi –  "Ķirsītis" un Džūkstes jauktais vokālais ansamblis.

Ieeja - bez maksas!

Lasīt visu ziņu

VPDK "Ducele" un JDK "Sīpa" 10 gadu jubilejas koncerts "Iedejojam pavasari Zantē"

06.04.2024 19:00 kur : Zantes kultūras nams

31a.jpg 6.aprīlī ar siltām atmiņām, skaistām dejām un sirsnīgiem prieka mirkļiem savu 10 gadu jubileju ir nosvinējuši Zantes kultūras nama deju kolektīvi – vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducele” un jauniešu deju kolektīvs „Sīpa”.

„Ducele” un „Sīpa” ir kā viens vesels, kam ir kopīga dzimšanas diena, viena vadītāja un kopīgs desmitgades ritējums. Tas ir kā ģimene, kurā dzīvo vecāki un bērni, vīri un sievas,  brāļi un māsas, māsīcas un brālēni, krustmātes un krusttēvi ne tikai no Zantes, bet arī no tuvākiem un tālākiem kaimiņu pagastiem.

     Šie 10 gadi ir bijuši gana bagāti ar skaistiem pasākumiem. Ir izdejoti dažādi koncerti Zantē, kaimiņpagastos un starpnovadu pasākumos, ir aizvadītas Tukuma novada deju skates, Kurzemes dziesmu un deju svētki vēju pilsētā Liepājā un, protams, prieks un lepnums jau divreiz būt daļiņai no lielajiem Dziesmu un deju svētkiem. Neaizmirstamas ir Līgo svētku izrādes, kurās dejotāji iejutās aktieru lomās un ir priecējuši daudzos skatītājus jau septiņus gadus.

     Abu kolektīvu desmitgadē ir piefiksētie dažādi fakti - kopā ir izdejotas turpat 80 dejas, vairāki pāri ir atraduši savas otrās pusītes un četri pāri jau ir paspējuši aizdejot līdz Dzimtsarakstu nodaļai,  ir piedzimuši septiņi bērniņi. Lepojamies, ka ir 12 cilvēki, kas ar smaidu sejā dejo joprojām no pirmā mēģinājuma, kas notika 2014.gada 27.septembrī. Tie ir „Duceles” dejotāji INTA un UĢIS, AIJA un GUNDARS, IVO, DACE, EGIJA, MĀRTIŅŠ, LAILA un JĀNIS, un no jauniešu kolektīva „Sīpa”– RIGONDA un KLĀVS.

   Vislielāko un vissirsnīgāko paldies par skaistiem pasākumiem piepildītiem 10 gadiem „Duceles” un „Sīpas” dejotāji teica kolektīvu vadītājai  MARITAI DIŠLEREI.

     Par kopābūšanu un dejotprieka atbalstīšanu „Ducele” un „Sīpa” pateicās  Tukuma novada Kultūras un sporta nodaļas kultūras speciālistei IVETAI GRUNTEI, Zantes pagasta pārvaldes vadītājam JĀNIM KĀLIM, Zantes kultūras nama vadītājai EGIJAI LĀCEI, DAIGAI POŠKAI un AĻONAI DIMZAI.

   Jubilāri saņēma daudz labu vārdu un siltu sveicienu gan no draugu, gan pašmāju kolektīviem.

Koncertā piedalījās:

 •  Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra deju kopa "BANDAVA" (vadītāja INESE BUŠA)
 • Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra tautas deju ansamblis „KURSA” (vadītāja INESE BUŠA)
 • Pūres kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „PŪRE” (vadītāja INESE CĪRULE)
 • Pūres kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „PŪRENIEKS” (vadītāja INESE CĪRULE)
 • Zemītes tautas nama deju kolektīvs „ZEMĪTE” (vadītāja INESE CĪRULE)
 • Viesatu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „VIESATAS” (vadītāja MARLĒNA ZAMULOVICA),
 • Matkules kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „URDA” (vadītājs JĀNIS LEO DRUVIŅŠ),
 • Zantes kultūras nama jauktais koris (diriģente ZANE ŅUKŠA-VALDMANE),
 • Zantes kultūras nama folkloras kopa „Vācelīte” (vadītāja TAIRA GROŠTEINE),
 • Zantes kultūras nama amatierteātris (režisore ANTRA GRUNDMANE). 
 • Zantes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „DUCELE” (vadītāja MARITA DIŠLERE)
 • Zantes kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „SĪPA” (vadītāja MARITA DIŠLERE).

     Sirsnīgs paldies vakara vadītājiem ANDAI BESEREI un ĒRIKAM IEVIŅAM, kā arī  JURĢIM MUSKAM un KRISTERAM OLIŅAM, kuri gādāja par pasākuma tehnisko nodrošinājumu.

     Pasākuma otrajā daļā kolektīvi bija aicināti sagatavot priekšnesumu „Ceļojums pavasarī ar cittautu deju” un ,skaļiem aplausiem un ovācijām skanot, priecēja viens otru ar ļoti interesantām un atraktīvām dejām.

   Lustīgas dejas ballītē spēlēja un par dejotprieku gādāja MAREKS PELSIS no grupas „Brīvdiena”.

      Mīļš PALDIES visiem par jauko kopābūšanu „Duceles un „Sīpas” 10 gadu jubilejā!

Foto: IRĪNA BUTA

Zantes kultūras nama vadītāja E.Lāce

Lasīt visu ziņu galerija (51)

Pavasara groziņballe kopā ar mūziķi Māri Blāzi

06.04.2024 22:00 - 07.04.2024 - 03:00 kur : Valdeķu kultūras nams

pavasara-grozinballe-valdekos-afisa.jpg6. aprīlī no plkst. 22.00 līdz 3.00 Valdeķu kultūras namā pavasara groziņballe kopā ar mūziķi Māri Blāzi. Galdiņus rezervēt, zvanot uz tālr.  28765684 un 63182040. Biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē un Valdeķu bibliotēkā. Ieejas maksa 12 EUR.

Lasīt visu ziņu

Foto konkurss “Tukuma novads bildēs”

27.10.2023 - 31.08.2024

3974646107345174220467769054548361171154284n.jpgAicinām Tukuma novada iedzīvotājus parādīt savus talantus fotomākslas jomā:

 • daloties ar savu prieku un redzējumu par Tukuma novada dabas skatiem dažādos gadalaikos,
 • sacenšoties par iespēju savu foto iekļaut 2025. gada kalendārā.


Foto konkursa norise: no 2023. gada 27. oktobra līdz 2024. gada 31. augustam.


Foto vari iesūtīt četrās kārtās, katras sezonas beigās, līdz:

- 2023. gada 30. novembrim,

- 2024. gada 29. februārim,

- 2024. gada 31. maijam,

- 2024. gada 31. augustam.


Foto sūti uz e-pastu: aiga.priede@tukums.lv ar norādi: “Foto konkursam “Tukuma novads bildēs””. E-pastā jāpievieno iesniedzēja vārds, uzvārds, vecums un foto nosaukums.

Viens autors visā konkursa norises laikā var iesniegt ne vairāk kā trīs foto.

Iesūtītos darbus izvērtēs pašvaldības izveidota vērtēšanas komisija. Pēc katras sezonas seši labākie darbi tiks publicēti Pašvaldības “Facebook” kontā un nodoti iedzīvotāju publiskai balsošanai. Pēc iedzīvotāju balsojuma katras sezonas trīs labākie darbi tiks iekļauti pašvaldības izdotajā 2025. gada kalendārā.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti pašvaldības “Facebook” kontā un tīmekļvietnē www.tukums.lv katras sezonas beigās.

Kalendārā iekļauto foto autori pēc konkursa pēdējās kārtas saņems pašvaldības sarūpētas balvas.

Vairāk informācijas par foto konkursu skatīt nolikumā:

Foto konkursa "Tukuma novads bildēs" nolikums


Gaidīsim Tavu foto!

Afišā un rakstā iekļautas Andra Jermuta foto.

Lasīt visu ziņu

Mairas Zombergas rokdarbu izstāde

21.02.2024 10:00 - 21.04.2024 - 16:00 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

rokdarbu-izstadelabots.jpgNo 21. februāra līdz 21. aprīlim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Mairas Zombergas rokdarbu izstāde.

Lasīt visu ziņu

Jaunpils Amatu mājas rokdarbnieču izstāde

21.02.2024 10:00 - 21.04.2024 - 16:00 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

jaunpils-amatu-majafb.jpgNo 21. februāra līdz 21. aprīlim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Jaunpils Amatu mājas rokdarbnieču izstāde.

Lasīt visu ziņu

Gleznu izstāde “Harmonija” Kandavas Kultūras namā

19.03.2024 - 21.04.2024 kur : Vējspārns, galerija

djbizstadeafisha.jpgIzstāde apskatāma Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" no 19.marta līdz 21.aprīlim. Aicinām visus interesentus uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar mākslinieku šo piektdien, 22.martā, plkst. 16:00.

Gleznu izstādē ir apskatāmas mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznas. Harmonija ir mākslas princips, kas attiecas uz to, cik labi visi vizuālie elementi darbojas kopā. Harmonija māksliniekam nozīmē līdzsvaru – fizisko un emocionālo. Harmonija ir tad, kad tu dari to, kas patīk un sniedz gandarījumu. Harmonija ir spēja izbaudīt šodienu, saskatīt skaistumu, kas ir mums visapkārt – dabā, mākslā, cilvēkos. Glezniecības process māksliniekam ir kā meditācija, kas aizved ceļojumā un spēlējoties ar dažādām krāsām, formām un tekstūru top Dāvida gleznas. Iedvesma lielākoties rodas savienojumā ar dabu, ceļojot, ļaujoties mirklim, atslēdzot prātu un bez jebkādiem nosacījumiem un priekšstatiem ļaujoties procesam radīt.

 
Dāvids Jānis Baumanis ir mākslinieks no Rīgas, ieguvis Maģistra grādu Starptautiskajā biznesā un ikdienā nodarbojas ar uzņēmējdarbību – ir Arteos Home dizaina preču veikala īpašnieks. Veikalā apskatāmas gan mākslinieka gleznas, gan arī dažādu citu Latvijas mākslinieku radīti darbi, kā arī atrodamas unikālas dāvanas svētkiem. Dāvids gleznošanu ir mācījies pie dažādiem mākslas skolotājiem un pēdējo 5 gadu laikā ir uzgleznojis ap 100 gleznām. Mākslinieka darbus var atrast privātās mākslas kolekcijās Kanādā, Čehijā, Vācijā. Savos glezniecības darbos Dāvids ir pievērsies abstrakcijai.

Lasīt visu ziņu

Dāvida Jāņa Baumaņa gleznu izstāde "Harmonija"

22.03.2024 10:00 - 21.04.2024 - 16:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams


4316014237544552767900017460305635079264351n.jpgGleznu izstāde “Harmonija” Kandavas Kultūras namā

Gleznu izstādē ir apskatāmas mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznas. Harmonija ir mākslas princips, kas attiecas uz to, cik labi visi vizuālie elementi darbojas kopā. Harmonija māksliniekam nozīmē līdzsvaru – fizisko un emocionālo. Harmonija ir tad, kad tu dari to, kas patīk un sniedz gandarījumu. Harmonija ir spēja izbaudīt šodienu, saskatīt skaistumu, kas ir mums visapkārt – dabā, mākslā, cilvēkos. Glezniecības process māksliniekam ir kā meditācija, kas aizved ceļojumā un spēlējoties ar dažādām krāsām, formām un tekstūru top Dāvida gleznas. Iedvesma lielākoties rodas savienojumā ar dabu, ceļojot, ļaujoties mirklim, atslēdzot prātu un bez jebkādiem nosacījumiem un priekšstatiem ļaujoties procesam radīt.

Dāvids Jānis Baumanis ir mākslinieks no Rīgas, ieguvis Maģistra grādu Starptautiskajā biznesā un ikdienā nodarbojas ar uzņēmējdarbību – ir Arteos Home dizaina preču veikala īpašnieks. Veikalā apskatāmas gan mākslinieka gleznas, gan arī dažādu citu Latvijas mākslinieku radīti darbi, kā arī atrodamas unikālas dāvanas svētkiem. Dāvids gleznošanu ir mācījies pie dažādiem mākslas skolotājiem un pēdējo 5 gadu laikā ir uzgleznojis ap 100 gleznām. Mākslinieka darbus var atrast privātās mākslas kolekcijās Kanādā, Čehijā, Vācijā. Savos glezniecības darbos Dāvids ir pievērsies abstrakcijai.

Lasīt visu ziņu
 • twitter
 • facebook
 • draugiem
<>
back to top