Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

KARAOKE VAKARS

21.10.2022 21:00 - 22.10.2022 - 02:00 kur : Kandavas kultūras nams

Kandavas pensionāru biedrība nosvinējusi 60 gadu jubileju

22.10.2022 13:00

dsc0046.jpgSaulainā 22. oktobra pēcpusdienā Pensionāru Dienas centrā pulcējās Kandavas pensionāru biedrības biedri un draugi, lai kopīgi atzīmētu biedrības 60 gadu jubileju.

Nozīmīgajos svētkos klātesošos sveica Tukuma novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece sociālās politikas jautājumos Inga Priede: “Man ir liels gods būt kopā ar jums šajos skaistajos svētkos pie pašas aktīvākās, enerģiskākās un dzīvespriecīgākās mūsu sabiedrības daļas. Jūs esat tie, kas palīdz redzēt gan labo, gan slikto mūsu darbā. Paldies par sanāksmēm, kurās norādāt, kas nav izdarīts pilsētā un pagastos, kā arī sniedzat priekšlikumus, jo tikai kopā mēs varam saskatīt, kas vēl jāizdara un kas ir jau labs padarīts. Novēlu arī turpmāk paust savus priekšlikumus dažādu jomu uzlabošanai”.

Bijušajiem un esošajiem biedrības vadītājiem, valdes locekļiem un grupu organizatoriem jeb gruporgiem tika pasniegtas Kandavas un pagastu apvienības Pateicības par sirds darbu biedrībā. Saulainas dienas, saldāku dzīvi, dzīvesprieku un labu garastāvokli jubilāriem vēlēja viesi no tuvākām un tālākām Latvijas vietām- Kuldīgas pilsētas pensionāru apvienība "Rumbiņa", senioru balles deju klubs "Talsu tango", Tukuma pilsētas pensionāru biedrība un pensionāru biedrība “Vānes Mežrozīte”. Pasākumu ar dziesmām kuplināja Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupa “Taustiņi” (vadītāja Andra Vilkauša).

Pasākuma vadītāja Dagnija Gudriķe aicināja domās izstaigāt biedrības vēstures takas. Kandavas pensionāru biedrība vai apvienība, vai varbūt pirmsākumos bijis kāds cits nosaukums, dibināta 1962. gada aprīlī, šādas ziņas tika atrastas Tukuma arhīvā. Par to, ka Kandavas pusē ir rosīgi seniori, neliels rakstiņš bijis publicēts jau 1959. gadā laikrakstā “Sarkanā Kandava”. Kas toreiz vadīja pensionāru biedrību, ziņu nav, vēsture klusē. Vēlāk, 11 gadus pensionāru biedrības priekšgalā bija Staņislavs Klindžāns. Stafeti no Klindžāna kunga pārņēma Vilnis Zutis, vēlāk Edvīns Čākurs, pēc tam vairāk kā desmit gadus biedrības vadītājs bija Zigurds Megnis, bet no 2021. gada Aksilda Petrevica.

Ar nosaukumu Kandavas novada pensionāru biedrība Lursoft datu bāzē tā reģistrēta 2003. gada 24. aprīlī. No 2003. gada tad arī saglabājušās grāmatas ar pensionāru sarakstiem.

Sākumā biedrības pārziņā vairāk bijuši sociālie jautājumi, kā malkas piegāde senioriem un citi līdzīgi. Pēc Kandavas novada Sociālā dienesta izveides, tie visi pārgājuši viņu pārraudzībā, un biedrība vairāk rūpējusies par senioru iesaisti sabiedriskajā dzīvē, kultūras un sporta norisēs. Klindžāna kunga noorganizējis senioru deju kolektīva “Kandavnieks” izveidošanu, kam pateicoties iegūts daudz jaunu draugu un sakaru ar citām pensionāru biedrībām dažādās Latvijas vietās. Pirmo deju kolektīva karogu izgatavojis Mārtiņš Āboliņš, otro karogu pēc Veras Lauvas skices noaudusi Aina Kulmane. Pirmā uzstāšanās “Kandavniekam” bijusi Trīszvaigžņu spēlēs Kandavā 1997. gadā. Žēl, ka šobrīd kolektīvs vairs nepastāv.

Tā laika rats zibējis tik uz priekšu līdz pat šodienai. 2022. gada sākumā Kandavas pensionāru biedrības sarakstos uzskaitīti 235 biedri.


Lasīt visu ziņu galerija (66)

Stand- Up komēdija „Latviešu komiķis” Maksims Trivaškevičs

22.10.2022 19:00

Stand- Up komēdija „Latviešu komiķis”. Autors un izpildītājs- Maksims Trivaškevičs
Sestdien, 22. oktobrī Stand- Up komiķis Maksims Trivaškevičs Vānes kultūras nama apmeklētājus iepriecinās ar soloprogrammu „Latviešu komiķis”, kura 2019. gada novembrī piedzīvoja pirmizrādi, un tās ietvaros autors stundas garumā stāstīs savus jaunākos labākos jokus. 

Maksims Trivaškevičs ir komiķis ar īpatnēju un oriģinālu humora pasniegšanas veidu, kura dēļ skatītāji nereti smejas līdz asarām, bet viņa iepriekšējā izrāde „Humors pa latviski” nodrošināja kārtīgu smieklu un no tā izrietošu C vitamīna vairāk nekā desmit tūkstošiem skatītāju. 

Paspējis paviesoties Jāņa Skuteļa „Pusnakts šovā”, „Gandrīz ideālās vakariņās” un pavadīt humoršovu „Stīvais Nemelo”, ar savu humoru izpelnīties Latvijas specdienestu uzmanību un ar regulārām uzstāšanās reizēm priecējot latviski runājošos gan dzimtenē, gan arī ārzemēs, Maksims beidzot viesosies Vānē.
Sākums- 19:00
Ieeja- 3 eiro

vaneskn2210.jpg

Lasīt visu ziņu

Indras Kreceres gleznu izstāde "Sajūtu mirkļi tuvie un tālie"

08.09.2022 - 05.11.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

3022258225999933850357459118835688681506234n.jpgNo 8. septembra līdz 5. novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Indras Kreceres gleznu izstāde "Sajūtu mirkļi tuvie un tālie".

Izstādes atklāšana kopā ar mākslinieci 8. septembrī plkst. 16.00. Uz tikšanos Kandavas Muzejā!

Lasīt visu ziņu

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss paplašinās

20.09.2022 - 20.04.2023

piejuramakulaturakonk-2022web-01.jpgAtkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” jau tradicionāli organizētais konkurss, kurš ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, šajā mācību gadā  norisināsies no 20.septembra līdz 2023.gada 20.aprīlim un piedāvās dalībniekiem bez makulatūras vākt arī izlietotās baterijas. Konkurss turpmāk sauksies “Palīdzēsim dabai!”

“Šajā rudenī esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar SIA “Zaļais Centrs”.  Esam vienojušies kopīgiem spēkiem  ierobežot vides piesārņošanu un veicināt atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, lai mazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu  CSA poligonā “Janvāri”. Šī  sadarbība sāksies ar “Zaļā Centra” iesaisti mūsu tradicionālajā skolu konkursā, kur šajā mācību gadā, paralēli makulatūras vākšanai, aicināsim dalībniekus nodot arī izlietotās baterijas. Vēlamies, lai mūsu sadarbība būtu regulāra ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā,” stāsta atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Par nepieciešamību savākt izlietotās baterijas SIA Zaļais Centrs projektu vadītāja Žanna Lampicka saka : “Ar baterijām mēs sastopamies ikdienas dzīvē savā mājoklī. Lai baterija no dzīvības devējas kādai ierīcei nepārvērstos par paša cilvēka veselības iznīcinātāju, pēc to izlietošanas svarīgi baterijas nodot tur, kur tās turpina ceļu uz otrreizēju pārstrādi vai pienācīgu utilizēšanu. Tas ļauj ne vien saudzēt vidi, bet arī atgūt vērtīgus metālus atkārtotai izmantošanai, pagarinot izsīkstošo dabas resursu dzīves ciklu. Mēs ļoti ceram, ka bateriju savākšanas kampaņa nepārprotami veicinās bateriju savākšanu, novēršot to nokļūšanu vidē. Līdz ar pieaugošo izpratni un atbildību par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi, pieaugs pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas iespējām.”

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka saglabājas skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu vēlme katru  gadu  no jauna turpināt makulatūras vākšanu, jo tā arī visa sabiedrība tiek izglītota un iesaistīta atkritumu šķirošanā”, turpina Ēriks Zaporožecs, “ja izlasītie laikraksti un žurnāli, nevajadzīgie dokumenti, savu laiku nokalpojušās grāmatas netiks izmesti  kopā ar citiem atkritumiem, bet nodoti otrreizējai pārstrādei, tie piedzīvos otru dzīvi -  tiks saražoti jauni papīra izstrādājumi un taupīti gan enerģijas,  gan mežu resursi. Ja izlietotās baterijas, kas ir bīstamie atkritumi, nenonāks dabā – ieguvēji būsim mēs visi. ”

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv

Lasīt visu ziņu

Kandavnieces Innas Freibergas dizaina priekšmetu izstāde

23.09.2022 - 27.10.2022 kur : Kandavas kultūras nams

inna-freiberga.jpgNo 23.septembra līdz 27.oktobrim Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" kandavnieces Innas Freibergas dizaina priekšmetu izstāde.

Izstāde apskatāma darba dienās no pl. 9:00 līdz 13:00 vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tel.: 27022882. Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Latvijas mūsdienu radošais deju konkurss KANDAVAS DEJU FESTIVĀLS

27.09.2022 - 05.11.2022 kur : Kandavas kultūras nams

deju-fest-kandava.jpg

Ieejas maksa: 2,- EUR

Deju grupas konkursam var pieteikties ar brīvas izvēles priekšnesumu, izvēloties kādu no mūsdienu deju žanriem, kā piemēram Laikmetīgā deja, Džeza deja, Modes deja, Zumbas deja, Hip- hop deja, ritma deja, Aerobikas priekšnesums, kuram ir veidota horeogrāfija.

DALĪBNIEKU VECUMA GRUPAS:
BĒRNI- 1.-4.KLAŠU GRUPA;
JUNIORI- 5.-9. KLAŠU GRUPA;
JAUNIEŠI- 10.-12. KLAŠU GRUPA;
PIEAUGUŠIE- „MŪŽAM JAUNIE" no 18 gadiem, bez vecuma ierobežojuma. 

Pieteikums jāpilda elektroniski. Lūdzu atvērt saiti https://ej.uz/kandavasdejufestivals un aizpildīt pieteikumu līdz 28.oktobrim (ieskaitot).  


Latvijas mūsdienu radošais deju grupu konkurss KANDAVAS DEJU FESTIVĀLS 2022   NOLIKUMS

 NOLIKUMS-%20KANDAVAS%20DEJU%20FESTIV%C4%80LS%202022%20%C4%ABstais.pdf

Lasīt visu ziņu

Jauniešu radošo darbu izstādes "Starpbrīdis" atklāšana

28.09.2022 17:00 - 28.10.2022 kur : Kandavas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla"

2makslas-izstade-4.jpg8. septembrī plkst. 17.00 Kandavas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā tiks atklāta jauniešu radošo darbu izstāde, kurā izstādīt savus darbus bija iespēja ikvienam jaunietim. Izstādi organizē jauniešu grupa "Sphinx". Ikviens laipni gaidīts!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Piedalies konkursā-talkā “Čaklākais zīļu vācējs 2022”!

03.10.2022 - 29.10.2022

1-kandavacaklakais-zilu-vacejs-2022.jpgKandavas Kultūras un sporta centrs no š.g. 3. līdz 29. oktobrim aicina Tukuma novada izglītības iestādes un citus interesentus piedalīties zīļu lasīšanas talkā-konkursā “Čaklākais zīļu vācējs 2022”.

Konkursa dalībnieki vāc kritušās ozolzīles un nogādā tās savākšanas punktā - Kandavas Amatniecības centrā, Talsu ielā 11, darbadienas no 9.00-16.00 (iepriekš zvanot 26018067). Apaļās jeb Kanādas zīles nelasīt, tās neder ozolzīļu kafijas izgatavošanai! Ja savācējam ir problēmas ar transportēšanu, viņš par to informē Konkursa rīkotājus (kontaktpersona – Kitija  Švīgere- 26018067).

Piedalīties Zīļu vākšanas talkā - konkursā un pretendēt uz balvu saņemšanu var Tukuma novada izglītības iestādes. Citas pašvaldības iestādes, uzņēmumi, organizācijas un privātpersonas var piedalīties konkursā, saņemot Pateicības rakstu.

Konkursa nolikums šeitnolikums-zilu-konkursam.jpg

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top