30. septembrī plkst. 19:00 Kandavas Vīna namā muzikāls vakars ar Rimantu Jakobovicu un Edgaru Plotnieku.
Ieeja bez maksas. Galdiņu rezervācija: 26593861
Uz tikšanos!
Lasīt visu ziņu30. septembrī plkst. 17:00 Kandavas kultūras namā Andris Baltacis monoizrādē "MUZIKANTS IR CILVĒKS".
“Sveiks lai dzīvo! Lai dzīvo sveiks!” pirmā vēlējumu dziesma nodziedāta. Ar dažādas intensitātes troksni vaļā tiek vērti dzirkstoša dzēriena trauki, un te kāds no korķiem dodas nesankcionētā lidojumā un trāpa…! Kam? Kāda eleganta kundze atviegloti uzelpo: muzikantam, labi, ka ne cilvēkam …”
“Vairāk nekā trīs gadu desmitus, muzicējot un piedaloties ļaužu godos un svinībās, piedzīvoti dažādi notikumi ļoti plašā emociju amplitūdā – no kuriozām situācijām līdz smeldzīgai asarai. Ar laiku tie folklorizējas, bagātinās ar izskaistinājumiem un pārtop teju par anekdotēm. Šie stāsti ir pelnījuši būt apkopoti, lai nenonāktu zudībā un dotu iespēju paraudzīties uz muzikantiem kā cilvēkiem – radošiem, muzikāliem un sirsnīgiem,” tā monoizrādes idejas autors un izpildītājs Andris Baltacis.
No muzikanta sagaida daudz. Andrim Baltacim, kuru vairāk atpazīst kā dziedātāju, būšana uz skatuves ir ļoti nozīmīga daļa no profesionālās darbības. Ir apgūtas vokālās prasmes Daugavpils Mūzikas vidusskolā, aktiermeistarība un režijas zinības gūtas Sanktpēterburgas Teātra akadēmijā, un tomēr ikreiz – vai tā būtu vairāku simtu klausītāju pilna zāle vai nelielas svinības jubilāra tuvāko radu lokā – ir jāpiedomā gluži kā tai senā dziesmā: “tfu, tfu, ka tik kas nenotiek!” Bet notiek! Un labi ka tā!
Izrādē apkopoti stāsti iz muzikantu dzīves un viņu ikdienas gaitām visos Latvijas novados. Paraudzīsimies uz to kopā un tiksimies izrādēs visā Latvijā!
Izpildītājs un scenārija līdzautors Andris Baltacis Režisors un scenārija autors Ivars Lūsis
Ilgums 1 stunda 20 minūtes
Biļetes iegādājamas Kandavas kultūras nama kasē un Biļešu paradīze: https://www.bilesuparadize.lv/...
Skolas somas ietvaros 3.kl.un 5.kl-9.kl.devās uz Rīgu mācību ekskursijā. Skolēniem bija iespēja doties atpakaļ laikā Latvijas dzelzceļa muzejā, Latvijas nacionālā bibliotēkā un Motormuzejā, lai uzzinātu kā cilvēki ceļoja agrāk. Izklaidei tika apmeklēts Bowlero boulings. Latvijas dzelzceļa muzejā iepazina dažādus vilcienus no pagātnes, bija iespēja izstaigāt cietumnieku vagonu, Latvijas dzelzceļa prezidenta vagonu, pasažieru vilcienu ar koka krēsliem, kas muzeja īpašumā nonāca 2006.gadā, kā arī pirmo vilcienu, kas vispār kursēja. Tagad skolēniem tapa skaidrāks, kā cilvēki kādreiz pārvietojās ar vilcieniem, kā ceļoja. Pēc Latvijas dzelzceļa muzeja apmeklējuma tika apmeklēta Latvijas nacionālā bibliotēka, un katrs izveidoja savu pastkarti, klausoties gides stāstījumu “”Ceļojums pagātnē”. Sākumā uz pastkartēm uzzīmēja savu ceļojumu atpakaļ laikā, kā nu kurš to darīja, kādam bija zilais autobuss ar kuru devāmies ekskursijā, kādam bija vilciens no muzeja, bet kādam atkal ainava aiz autobusa loga. Pēc tam pastkarte bija jākrāso trijās krāsās, kad izkrāsoja, bija iespēja ar presi uzspiest pastkartes otro pusi, un, kad pastkarte bija gatava, to droši varēja sūtīt prom. Bija iespēja apskatīt izstādi par grāmatām, un aplūkot tās, uzzināt grāmatu vēsturi, uzzināt kā grāmatas top. Pēc izstādes ceļš veda uz Motormuzeju, kur jau atkal atgriezāmies senajā laikā. Skolēni ar gidu palīdzību uzzināja, kā tapa pašas pirmās mašīnas. Redzēja dažādos modeļus, no laikiem, kad vēl mašīnas nebija tik attīstījušās kā tagad. Izstādē saprata, ka varam lepoties ar daudziem latviešiem, kuri ir bijuši klāt automašīnu izgudrošanas un ražošanas pirmsākumos. Latvija ir maza, bet tomēr latvieši var un ir nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Kā, piemēram, Anatols Kārlis Lapiņš, "latvietis, kurš lika cūkām lidot", viņa dizainētie "Porsche" ir apskatāmi izstādē par godu zīmola 75 gadu jubilejai. Leģendārās mašīnas tik tiešām acīm ir tīkamas un jūtama to leģendas iestāžu zālē. Izstādē varēja aplūkot arī Latvijā ražotos autobusus, riteņus un pat radio. Pēc iepazīšanās ar vēstures liecībām, skolēni devās uz boulingu. Tur tika rīkotas sacensības starp klasesbiedriem. Katrs rādija savus sniegums, pat skolotājas piedalījās. Uzvarētāji klašu grupās saņēma balvas, medaļas un kausus. Kā arī neaizmirsīsim skolotājas Tijas Tripānes stāstus par dažādiem objektiem, ko varēja redzēt braucot uz Rīgu un braucot pa Rīgu.
Vienmēr interesanti uzzināt ko jaunu. Krāsaina bija mūsu diena, saulītes lutināta un piedzīvojumu pilna.
Skolotāja Ērika Matule
Lasīt visu ziņu (38)Trešdien, 27.septembrī, pie multifunkcionālā jaunatnes centra “Nagla” Kandavā uz radošu pikniku un diskusiju brīvā gaisotnē pulcējās Tukuma novada jaunieši, viņu vecāki, sociālie darbinieki un pašvaldības pārstāvji, lai diskutētu par sociālo darbu kopienā un vienotos par paveicamo darbu sarakstu iedzīvotāju dzīves uzlabošanai novadā. Centrālā loma pasākumā šoreiz bija atvēlēta tieši Tukuma novada jauniešiem, kuri bija vienisprātis, ka viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem pārmaiņu veicināšanai ir savstarpējā saziņa un spēja uzklausīt dažādu paaudžu pārstāvju viedokļus.
Jaunieši radošajās darbnīcās moderatora Māra Oltes vadībā tika mudināti paust savu vīziju par to, kādam jābūt sociālajam darbiniekam kopienā, lai tas veicinātu pozitīvas pārmaiņas, kā arī atklāja, kas, viņuprāt, ir svarīgs, lai uzlabotu kopienas dzīvi un arī jaunieši kopienā justos iekļauti un uzklausīti.
“Šis projekts par sociālā darba kopienā attīstību ir nozīmīgs tieši ar to, ka kopā saved dažādas paaudzes – jauniešus, bērnus, vecākas paaudzes pārstāvjus. Lai gan katram ir savas intereses un personība, ir svarīgi meklēt un atrast veidus, kā šīs intereses apvienot. Rezultāts, ko mēs kā kopiena vēlamies panākt, taču ir viens – labāka dzīve mums visiem,” pasākumā teica Tukuma novada priekšsēdētāja vietniece Inga Priede.
Pasākuma laikā izskanēja arī ne mazums radošu ideju, kā uzlabot dzīvi kopienā visiem tā biedriem, tostarp veicināt aprites ekonomikas iedzīvināšanu, lai dalītos ar dārza veltēm, grāmatām un citām lietām, kas, lai gan kādam nevajadzīgas, var noderēt citam. Tāpat jaunieši pauda, ka par svarīgu uzskata drošu un pieejamu brīvā laika pavadīšanas un sportošanas iespēju jauniešiem, neatkarīgi no viņu ģimenes rocības. Taču, iespējams, pasākuma svarīgākā atziņa bija aicinājums pieaugušajiem uz atvērtību un dialogu, uzklausot katru kopienas locekli.
“Pieaugušie ir tikpat atšķirīgi, cik jaunieši: kāds mūs saprot vairāk, cits – mazāk. Un tāpat ir jaunieši, kas atvērtāki sarunai, un tādi, kas mazāk. Ja es ko varētu novēlēt pieaugušajiem mūsu novadā, tad tā būtu iedziļināšanās spēja: censties atcerēties, kādi viņi paši bija, jaunāki esot, lai labāk saprastu arī mūs. Droši vien tas arī ir tas, kas visvairāk nereti pietrūkst – sarunas un iedziļināšanās,” teica viens no jauniešiem - pasākuma dalībniekiem Artūrs Šeinbergs.
Domnīca “Pikniks ar savējiem pie ugunskura” tika rīkots ar mērķi uzklausīt vietējos iedzīvotājus, kā arī skaidrot sociālā darbinieka kopienā mērķus un iespējas. Tajā piedalījās Tukuma novada domes, Tukuma Sociālā dienesta, Labklājības ministrijas, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un vietējo jauniešu vecāki. Pasākumu vadīja pētnieks, aktīvists un tētis Māris Olte.
Pasākums Tukuma novadā norisinājās Labklājības ministrijas (LM) organizētās kampaņas “Savējais savējiem!” ietvaros, kas šī gada rudenī notiek visā Latvijā. Kampaņa tiek rīkota, noslēdzoties LM īstenotajam pilotprojektam “Sociālais darbs kopienā”, kura mērķis ir sociālo problēmu risināšana un to preventīva novēršana kopienas līmenī, aizsniedzot neaizsargātākās iedzīvotāju grupas, aktivizējot kopienu iekšējos resursus un veicinot sadarbību starp iedzīvotājiem un pašvaldības vadību. Atšķirībā no sociālā darbinieka, kura uzdevumi ir saistīti ar individuālu atbalstu grūtībās nonākušiem cilvēkiem, sociālais darbinieks kopienā fokusējas uz sociālo problēmu prevenci, aktīvi iesaistoties visas kopienas dzīvē. Neskatoties uz būtiskajiem ieguvumiem iedzīvotājiem, šobrīd Latvijā sociālais darbinieks kopienā kā amata vieta ir tikai nelielā skaitā pašvaldību.
Labklājības ministrijas projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros 2022. – 2023. gadā deviņus mēnešus tika īstenots pilotprojekts, pārbaudot sociālā darba metodiku “Sociālais darbs kopienā” septiņās pašvaldībās - Cēsu novada pašvaldībā, Tukuma novada pašvaldībā, Bauskas novada pašvaldībā, Rēzeknes novada pašvaldībā, Ādažu novada pašvaldībā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā un Rīgas valstspilsētas pašvaldībā. Sociālā darbinieka kopienā loma un nozīme arvien vairāk tiek apzināta, gan aktivizējot jau esošas vietējās kopienas, apzinot to resursus un iespējas, gan palīdzot izveidot jaunas kopienas, lai sasniegtu sociāli neaizsargātākās iedzīvotāju grupas un tādējādi preventīvi risinātu dažāda spektra sociālās problēmas novadā. Sociālajam darbiniekam ir saistošas sociālā darba profesijas vērtības un ētikas kodekss, kas ir nozīmīgs profesionāļu instruments ikdienas darbā ar kopienām.
Lasīt visu ziņu (50)27.septembrī Zantes skolènu līdzpārvalde piedalījās Tukuma novadu skolu pašpārvalžu pasākumā Kandavas jauniešu centrà “Nagla” - Domnīca, kur diskutēja par jauniešu problèmām, risinàjumiem un citām tēmām. Pasàkumu kuplināja un vadīja TV seja, biologs Mãris Olte!
Skolotāja Elita Ose
Lasīt visu ziņu (13)25. septembrī Kandavā pie Teteriņu ezera peldvietas Kandavas treniņseriāls orientēšanās sportā 4.posms (Seriāla “Zig-Zag” kārta). Starts no plkst. 16.00 līdz 18.00.
Vairāk info: uldis.vecins@tukums.lv
Lasīt visu ziņuMiķelīti, rudenīti,
Meties ceļa maliņā!
Ja nevaid citas preces,
Pārdod savu vezumiņu.
Miķeļi ir rudens saulgrieži. Senāk tos svinēja, kad diena un nakts bija vienādā garumā, godinot dabu, ražu.
Šajā nedēļā pirmsskolas bērni novāca pavasarī sēto un vasarā laistīto, ravēto ražu-kartupeļus, burkānus, gurķus, tomātus, kāpostu. Visvairāk bija izauguguši burkāni un gurķi. Bērni dārzeņus kārtoja rindā, skaitīja un kopīgi veidoja Miķeļdienas mandalu.
Paldies vecākiem par sadarbību!
Skolotāja Ieva Kokina
Lasīt visu ziņu (18)Saulainā 25. septembra svētdienā Kandavas vecpilsētas promenādē kandavniekus un viesus sagaidīja Miķelis ar Miķelieni ikgadējā Miķeļtirgū, kam šogad dots nosaukums “Āboljampadracis”.
Tirgus pulcēja kuplu skaitu tirgotāju un pircēju, iegādāties varēja pašu izaudzētus lauku labumus, pašu saražotu un darinātu produkciju, arī augļu kokus un košumkrūmus, kā arī dažādas citādas saimniecībā un sirdij tīkamas lietas.
Tirgus noskaņu lieliski papildināja jestra kultūras programma: uzstājās Kandavas Kultūras nama deju kolektīvi "Imuliņa" un "Ozolāji", Matkules amatierteātris ar izrādi “No saldenās pudeles” un konkursa “Miķeļfaktors” solisti. Paldies dziedātājiem- Rimantam no Kandavas, Lenijai no Ventspils, Sarkanais Ābols no Kandavas, Amandai no Ventspils, Lolitai no Kandavas, Katei no Kandavas, Inesei no Saldus, Amandai un Annijai no Kandavas, Solvitai no Ventspils un Edgaram no Kandavas! Miķelis, Miķeliene un dēls Ābols lēma, ka šī gada uzvarētāja ir 9.klases skolniece Kate no Kandavas!
Jauko tirgus atmosfēru papildināja lieliskais lejerkastnieks Gatis, izklaides bērniem kopā ar jautro Tārpiņu un Ābolpuiku, Kandavas supersaimniece Kitija ar Ābolu pavēlnieku Jāni no Pūres meistaroja āboluzpūteni, ikviens interesents tika aicināts piedalīties loterijā un umurkumurā.