Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Indras Kreceres gleznu izstāde "Sajūtu mirkļi tuvie un tālie"

08.09.2022 - 05.11.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

3022258225999933850357459118835688681506234n.jpgNo 8. septembra līdz 5. novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Indras Kreceres gleznu izstāde "Sajūtu mirkļi tuvie un tālie".

Izstādes atklāšana kopā ar mākslinieci 8. septembrī plkst. 16.00. Uz tikšanos Kandavas Muzejā!

Lasīt visu ziņu

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss paplašinās

20.09.2022 - 20.04.2023

piejuramakulaturakonk-2022web-01.jpgAtkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” jau tradicionāli organizētais konkurss, kurš ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, šajā mācību gadā  norisināsies no 20.septembra līdz 2023.gada 20.aprīlim un piedāvās dalībniekiem bez makulatūras vākt arī izlietotās baterijas. Konkurss turpmāk sauksies “Palīdzēsim dabai!”

“Šajā rudenī esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar SIA “Zaļais Centrs”.  Esam vienojušies kopīgiem spēkiem  ierobežot vides piesārņošanu un veicināt atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, lai mazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu  CSA poligonā “Janvāri”. Šī  sadarbība sāksies ar “Zaļā Centra” iesaisti mūsu tradicionālajā skolu konkursā, kur šajā mācību gadā, paralēli makulatūras vākšanai, aicināsim dalībniekus nodot arī izlietotās baterijas. Vēlamies, lai mūsu sadarbība būtu regulāra ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā,” stāsta atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Par nepieciešamību savākt izlietotās baterijas SIA Zaļais Centrs projektu vadītāja Žanna Lampicka saka : “Ar baterijām mēs sastopamies ikdienas dzīvē savā mājoklī. Lai baterija no dzīvības devējas kādai ierīcei nepārvērstos par paša cilvēka veselības iznīcinātāju, pēc to izlietošanas svarīgi baterijas nodot tur, kur tās turpina ceļu uz otrreizēju pārstrādi vai pienācīgu utilizēšanu. Tas ļauj ne vien saudzēt vidi, bet arī atgūt vērtīgus metālus atkārtotai izmantošanai, pagarinot izsīkstošo dabas resursu dzīves ciklu. Mēs ļoti ceram, ka bateriju savākšanas kampaņa nepārprotami veicinās bateriju savākšanu, novēršot to nokļūšanu vidē. Līdz ar pieaugošo izpratni un atbildību par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi, pieaugs pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas iespējām.”

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka saglabājas skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu vēlme katru  gadu  no jauna turpināt makulatūras vākšanu, jo tā arī visa sabiedrība tiek izglītota un iesaistīta atkritumu šķirošanā”, turpina Ēriks Zaporožecs, “ja izlasītie laikraksti un žurnāli, nevajadzīgie dokumenti, savu laiku nokalpojušās grāmatas netiks izmesti  kopā ar citiem atkritumiem, bet nodoti otrreizējai pārstrādei, tie piedzīvos otru dzīvi -  tiks saražoti jauni papīra izstrādājumi un taupīti gan enerģijas,  gan mežu resursi. Ja izlietotās baterijas, kas ir bīstamie atkritumi, nenonāks dabā – ieguvēji būsim mēs visi. ”

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv

Lasīt visu ziņu

Kandavnieces Innas Freibergas dizaina priekšmetu izstāde

23.09.2022 - 27.10.2022 kur : Kandavas kultūras nams

inna-freiberga.jpgNo 23.septembra līdz 27.oktobrim Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" kandavnieces Innas Freibergas dizaina priekšmetu izstāde.

Izstāde apskatāma darba dienās no pl. 9:00 līdz 13:00 vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tel.: 27022882. Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Latvijas mūsdienu radošais deju konkurss KANDAVAS DEJU FESTIVĀLS

27.09.2022 - 05.11.2022 kur : Kandavas kultūras nams

deju-fest-kandava.jpg

Ieejas maksa: 2,- EUR

Deju grupas konkursam var pieteikties ar brīvas izvēles priekšnesumu, izvēloties kādu no mūsdienu deju žanriem, kā piemēram Laikmetīgā deja, Džeza deja, Modes deja, Zumbas deja, Hip- hop deja, ritma deja, Aerobikas priekšnesums, kuram ir veidota horeogrāfija.

DALĪBNIEKU VECUMA GRUPAS:
BĒRNI- 1.-4.KLAŠU GRUPA;
JUNIORI- 5.-9. KLAŠU GRUPA;
JAUNIEŠI- 10.-12. KLAŠU GRUPA;
PIEAUGUŠIE- „MŪŽAM JAUNIE" no 18 gadiem, bez vecuma ierobežojuma. 

Pieteikums jāpilda elektroniski. Lūdzu atvērt saiti https://ej.uz/kandavasdejufestivals un aizpildīt pieteikumu līdz 28.oktobrim (ieskaitot).  


Latvijas mūsdienu radošais deju grupu konkurss KANDAVAS DEJU FESTIVĀLS 2022   NOLIKUMS

 NOLIKUMS-%20KANDAVAS%20DEJU%20FESTIV%C4%80LS%202022%20%C4%ABstais.pdf

Lasīt visu ziņu

Jauniešu radošo darbu izstādes "Starpbrīdis" atklāšana

28.09.2022 17:00 - 28.10.2022 kur : Kandavas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla"

2makslas-izstade-4.jpg8. septembrī plkst. 17.00 Kandavas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā tiks atklāta jauniešu radošo darbu izstāde, kurā izstādīt savus darbus bija iespēja ikvienam jaunietim. Izstādi organizē jauniešu grupa "Sphinx". Ikviens laipni gaidīts!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

e-Twinning projekts “Eiropa caur svētkiem’’ (Europe through Festivals)

01.10.2022 - 01.06.2023 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-10-18-at-11-51-14.jpgZemītes sākumskola ir iesaistījusies e-Twinning projektā ar nosaukumu “Eiropa caur svētkiem’’ (Europe through Festivals) .

 Projektā iesaistītās valstis: Latvija, Spānija, Itālija un Polija. 

Koordinējošā  valsts ir Spānija.

Pirmais uzdevums bija izveidot projekta logo. 5.un 6.klases skolēni veidoja tos un trīs labākie no skolas tika izvirzīti balsošanai. Koordinējošās valsts pārstāvis izveidoja prezentāciju ar 22 logo paraugiem. Mūsu uzdevums - apspriest un nobalsot par vislabāko, visglītāko un atbilstošāko projekta tēmai. Balsošanā piedalījās 4.-6.klases skolēni.

Nākamais uzdevums – Helovīna svētki: 1) Jāatrisina šifrēts paziņojums; 2) jāizdejo “Skeleta deja”; 3) jāsagatavo ēdiena recepte.

Ceturtdien, 3.novembrī piedalījāmies tiešsaistes nodarbībā caur Zoom ar skolēniem no projektā iesaistītajām valstīm. Nodarbības laikā katras valsts skolēni norunāja šifrēto paziņojumu un izdejoja ” Skeleta deju” Paldies 6.klases skolēniem Annai Luīzei, Betijai, Keitai un Laurim, kuri aktīvi darbojās tiešsaistes stundā!

Projekta koordinatore Laura Bergmane

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Piedalies konkursā-talkā “Čaklākais zīļu vācējs 2022”!

03.10.2022 - 29.10.2022

1-kandavacaklakais-zilu-vacejs-2022.jpgKandavas Kultūras un sporta centrs no š.g. 3. līdz 29. oktobrim aicina Tukuma novada izglītības iestādes un citus interesentus piedalīties zīļu lasīšanas talkā-konkursā “Čaklākais zīļu vācējs 2022”.

Konkursa dalībnieki vāc kritušās ozolzīles un nogādā tās savākšanas punktā - Kandavas Amatniecības centrā, Talsu ielā 11, darbadienas no 9.00-16.00 (iepriekš zvanot 26018067). Apaļās jeb Kanādas zīles nelasīt, tās neder ozolzīļu kafijas izgatavošanai! Ja savācējam ir problēmas ar transportēšanu, viņš par to informē Konkursa rīkotājus (kontaktpersona – Kitija  Švīgere- 26018067).

Piedalīties Zīļu vākšanas talkā - konkursā un pretendēt uz balvu saņemšanu var Tukuma novada izglītības iestādes. Citas pašvaldības iestādes, uzņēmumi, organizācijas un privātpersonas var piedalīties konkursā, saņemot Pateicības rakstu.

Konkursa nolikums šeitnolikums-zilu-konkursam.jpg

Lasīt visu ziņu

Piesakies Kandavas čempionātam basketbolā vīriešiem!

04.10.2022 - 16.10.2022

bball-lab.jpgSākusies pieteikšanās Kandavas  čempionātam baskebolā!

Pieteikšanās norisināsies līdz 16. oktobrim.

Pieteikšanās un sīkāka informācija, zvanot vai rakstot, Robertam Rozentālam - tel. 27046099, e-pasts: roberts.rozentals@tukums.lv.

Čempionāta nolikums pieejams  šeit.

Lasīt visu ziņu

Skolotāju dienā sumināti Tukuma novada izglītības iestāžu darbinieki

06.10.2022

photo-by-ievs-095.jpg6. oktobrī Šlokenbekas muižā Skolotāju dienas pasākumā tika sumināti Tukuma novada izglītības iestāžu darbinieki. Pasākums iesākās ar lielisku koncertu, pēc tam tika sumināti Gada skolotājs titulu ieguvēji, Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības un Pateicības rakstu ieguvēji, kā arī Tukuma novada Izglītības pārvaldes Atzinības rakstu saņēmēji.

Kandavas un pagastu apvienības teritorijā apbalvojumus saņēma:


Virsseržants Jānis Bisters (Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola) - saņēma balvu "GADA SKOLOTĀJS" nominācijā Profesionālās izglītības skolotājs 2022;

Ieva Rožkalne (Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola) - balva "GADA SKOLOTĀJS" nominācijā Pamatskolas izglītības skolotājs 2022.

Andrejs Gross (Kandavas Bērnu un jaunatnes sporta skola) - Izglītības pārvaldes Atzinības raksts;

Ineta Krūmiņa (Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola) - Izglītības pārvaldes Atzinības raksts par radošu pedagoģisko ieguldījumu skolēnu izglītošanā un audzināšanā, prasmīgu individuālo pieeju, sagatavojot skolēnus ģeogrāfijas olimpiādei;

Ināra Batņa (Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola) - Izglītības pārvaldes Atzinības raksts par ilggadēju pedagoģisko darbu, sekmīgu skolēnu sagatavošanu bioloģijas olimpiādēm un dabaszinību popularizēšanu, iesaistot jauniešus projektā "Ezis";

Inta Štoferte (Kandavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks”) - Izglītības pārvaldes Atzinības raksts;

Anita Nikolajenko (Kandavas Reģionālā pamatskola)- Izglītības pārvaldes Atzinības raksts;

Igors Zaļevskis (Kandavas Reģionālā pamatskola) - Izglītības pārvaldes Atzinības raksts

Gunta Katlapa (Kandavas Reģionālā pamatskola) - Izglītības pārvaldes Atzinības raksts;

Elita Ose (Zantes pamatskola) – Izglītības pārvaldes Atzinības raksts par radošu, inovatīvu un aktīvu darbu ar jauniešiem, nodrošinot mūsdienīgu mācību vidi;

Elīza Vītola (Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola) - Izglītības pārvaldes Pateicības raksts.  


Paldies visiem pedagogiem par ikdienas darbu, par ieinteresētību un misijas apziņu strādājot savā profesijā!  Lepojamies un sveicam pedagogus!

Fotomirkļi no pasākuma (Fotogrāfe Ieva Krūmiņa)

Lasīt visu ziņu galerija (37)

Zemītes sākumskolas Latviešu valodas stunda "Vietvārdu pētnieki" dabā

06.10.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-10-06-at-11-23-50.jpgLai labāk izparstu vietvārdu būtību un papētītu to izcelsmi Zemītes pagastā, latviešu valodas stundā, skolēni devās pagasta ielās lai iepazītu vietvārdus- ielu un māju nosaukumus, tos piefiksētu un pēc tam izmantotu mācību procesā.

Foto: skolotāja Ina Kolāte

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kino. Suflieris.

06.10.2022 19:00 kur : Vānes kultūras nams

Vēsturisks spiegu trilleris “Suflieris” (Igaunijas, Latvijas, Somijas un Lietuvas kopražojums) stāsta par militārā izlūkdienesta aģentu, kurš dzen pēdas noslēpumainam Padomju Savienības dubultaģentam Otrā Pasaules Kara priekšvakarā. Paralēli spriedzes pilnajam stāstam, vijās arī skaistas mīlestības un smeldzīgu jūtu stīga.

Lomās: Kaspars Znotiņš, Priit Võigemast, Agnese Budovska, Elmo Nüganen, Gatis Gāga, Dainis Sumišķis. Komponisti Ēriks Ešenvalds un Rihards Zaļupe (izcila kino mūzika!) Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā. Rež. M.Paju. Studija: Film Angels Studio, filmas garums 100 min. Vecuma ierobežojums 12+ . Filma būs piemērota arī vecāko klašu skolēniem (8-12 klase)

suflieris.jpg

Lasīt visu ziņu

Zemītes pirmskolā "Trakā cepurnieka diena"

07.10.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-10-07-at-13-05-50-2.jpgKad rudenī vējš sāk trakot raibajās koku lapās, katram mazliet pielīp kaut kas no vēja nebēdnības. Tā nu Zemītes pirmskolā tika nolemts mazliet  kļūt nebēdnīgiem, padarot ikdienu krāsaināku un jautrāku. Un kāpēc tad neatzīmēt Nacionālo "Trakā cepurnieka dienu"? Par šo dienu stāsta, ka tā ir lieliska iespēja parādīt savu trako pusi. Idejas autori stāsta: "Ja esat kādreiz redzējis Alises piedzīvojumus Brīnumzemē vai lasījis grāmatu, tad uzzināsiet visu par trako cepurnieku. Viņš ir muļķīgs varonis, kuru sākotnēji ilustrēja sers Džons Tenniels. Viņš ir smieklīgs varonis, kurš ir pazīstams ar savām smieklīgajām mīklām. Viņam ir piemīlīgs raksturs, un tas mūs saskaņo ar mūsu muļķīgo pusi. Tā ir Nacionālā trakā cepurnieka diena! Vai zinājāt, ka trako cepurnieku patiesībā sauc tikai par Cepurnieku? Vienkārši visi citi viņu dēvē par trako cepurnieku! Varonis ir ne tikai daļa no sērijas Alises piedzīvojumi Brīnumzemē, bet arī daudzos citos plašsaziņas līdzekļos. Tas ietver Reiz, Pandora Hearts, Alise Siržu zemē, Šreks: Mūzikls, Futurama, Alises Warped Wonderland un pat Betmens."

Foto: skolotāja Ingūna Putāne

Radošā komanda: bibliotekāre un pirmskolas deju un rotaļu pulciņa vadītāja Solvita Kalinjuka, audzinātājas - Ingūna Putāne, Daiga Dzērve un Santa Klāsone un auklīte Agita Šīmane

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Zemītes amatierteātra "Ai-z-iet" izrāde "Viņa ir īstā, muterīt!"

07.10.2022 19:00 kur : Zantes kultūras nams

img-20221007-wa0040.jpg   7.oktobra vakarā Zantes kultūras namā viesojās Zemītes tautas nama amatierteātris "Ai-z-iet" ar A.Niedzviedža komēdiju "Viņa ir īstā, muterīt!". Režisore: Ērodeja Kirillova

Sirsnīgs paldies zemītniekiem par enerģisko aktierspēli, pozitīvajām emocijām, jautrību un smieklu devu!

Foto I.Buta

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - Bauska

07.10.2022 19:30 kur : Kandavas sporta halle

5.jpg7. oktobrī plkst. 19:30 Kandavas sporta hallē Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - Bauska.

Lasīt visu ziņu

Tumes Kultūras namā aizvadīta vokālo ansambļu skate

08.10.2022

31129041556180418849168131396021086062902467n.jpg8. oktobrī Tumes Kultūras namā notika vokālo ansambļu skate, kurā piedalījās 13 Tukuma novada ansambļi.

Pēdējo reizi ansambļi tikās 2018. gadā, šo gadu laikā izdzīvojuši un gatavi rādīt sevi ir aptuveni puse no kolektīviem, kā tas bijis iepriekš. Skatē drosmīgi piedalījās arī kolektīvi, kuriem sastāvs ir nomainījies pavisam. Ansambļus skatē vērtēja žūrija  – Marta Ozola, Evija Vanaga un Ināra Vičmane. 

Augstāko pakāpi saņēma 5 kolektīvi:

 • Senioru kategorijā Valdeķu jauktais vokālais ansamblis “DoReMi”, vadītāja Dzintra Linde;
 • Tumes Kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Kansoneta”, vadītāja Maruta Čauva;
 • Vānes Kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Par to…”, vadītāja Eva Bērziņa;
 • Sēmes un Zentenes vokālais ansamblis “Domino”, vadītāja Madara Rutka;
 • Jaukto ansambļu kategorijā vokālā grupa “Vocalica” no Jaunpils, vadītājs Ainārs Plezers.

I pakāpes pateicības saņēma:

 • Tukuma pilsētas Kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Noskaņa”, vadītāja Anita Mičule;
 • Lapmežciema sieviešu vokālais ansamblis “Selga”, vadītāja Alise Bērziņa;
 • Džūkstes Kultūras nama jauktais vokālais ansamblis, vadītājs Valdis Veigulis;
 • Lestenes Tautas nama vokālais ansamblis “Tik un tā”, vadītājs Valdis Veigulis.

II pakāpes pateicības saņēma:

 • Lapmežciema Tradīciju ansamblis “Liedags”, vadītāja Alise Bērziņa;
 • Jaunpils Kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Pīlādzītis”, vadītāja Agrita Aleksejonoka;
 • Cēres pagasta sieviešu vokālais ansamblis, vadītāja Madara Rutka;
 • Zemītes Tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Sapnī”. 

Apsveicam vokālo ansambļu kolektīvus! Paldies Tumes Kultūras nama vadītājai Līgai Libergai par viesmīlīgu uzņemšanu un sadarbību!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Jauniešu deju kolektīva „Imuliņa” 18 gadu jubilejas koncerts

08.10.2022 20:00 kur : Kandavas Deju skola

3112430454441643211524333453985281769190518n.jpg8. oktobra vakarā Kandavas kultūras nama zāle bija kandavnieku un viesu piepildīta, lai jubilejas koncertā atzīmētu jauniešu deju kolektīva „Imuliņa” 18 gadu jubileju.

Brīnišķīgā koncertā mūsu "Imuliņa" atzīmēja savu 18 gadu jubileju un balle ar lūgtajiem draugu kolektīviem un bijušajiem "Imuliņas" dejotājiem sita augstu vilni! Paldies kolektīva vadītājai Andrai Eimanei, kura izauklējusi "Imuliņu" un ir lieliska kolektīva vadītāja!

Daudz laimes Kandavas kultūras nama JDK "IMULIŅA"! Mēs ar Jums vienmēr lepojamies!

Lasīt visu ziņu

Riča piemiņas kauss volejbolā

09.10.2022 kur : Cēres sporta halle

whatsapp-image-2022-10-10-at-10-40-41-am.jpgSvētdien, 9. oktobrī Cēres sporta hallē pozitīvā gaisotnē un saspringtās cīņās norisinājās tradicionālais Riča piemiņas kauss volejbolā. Bija ieradušās komandas no Laucienes, Irlavas, Sēmes un Talsiem.

1. vietā „Es nezinu” (Talsi)

2. vietā VK Sēme

3. vietā SK Lauciene

Paldies tiesnesim Aivaram Rožinskim.

Lasīt visu ziņu galerija (14)
 • twitter
 • facebook
 • draugiem
<>
back to top