Pāriet uz lapas karti

Antas Rugātes fotoizstāde "KATRAM SAVA STRANDE"

06.01.2020 - 24.02.2020 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

20200208_121518.jpgSestdien 8.februārī Kandavas novada muzejā ar interesentiem tikās Anta Rugāte, kuras fotogrāfiju izstāde “Katram sava strande” apskatāma muzejā jau kopš 6.janvāra.

Anta Rugāte ir pazīstama kā Latvijas televīzijas žurnāliste un diktore,  politiķe, piecu Saeimu deputāte. Viņa studējusi Latvijas Valsts konservatorijas teātra fakultātē aktieru nodaļā, vēlāk absolvējusi Latvijas Valsts universitātes svešvalodu fakultāti, specializējoties franču valodas apguvē. Izglītību papildinājusi pēc iesaistīšanās politikā - ieguvusi bakalaura un maģistra grādu valsts tiesību zinātnē Policijas akadēmijā.

Lai gan apmeklētāju pulciņš nebija pārāk liels, tieši tik daudz lai ērti ietilptu mazajā zālē, tikšanās un saruna ar Antu Rugāti izvērtās ļoti interesanta, teju trīs stundu garumā, kas aizritēja gluži nemanot.

Iepazīstinot ar mākslinieci, muzeja vadītāja Inese Roze sacīja, ka Anta sevī slēpj ļoti lielu spēku, kuru noteikti labi iepazinuši viņas līdzbiedri. Izstādei piedāvāti piecdesmit darbi, no kuriem muzeja kolektīvs izvēlējies tik, cik varēja ievietot mazajā zālītē. Savās fotogrāfijās Anta iemūžinājusi jūras daudzveidību, katrā bildē jūra ir citādāka, nekad tā nav vienādā krāsā un vienādās sajūtās.

Anta Rugāte pastāstīja, ka Kandavā viesojas otro reizi, pirmo reiz tas noticis 1976.gadā, kad viņa jau strādājusi televīzijā un šeit filmēts viņas autorraidījums “Mazpilsētas ritmi”. Pirmais iespaids par Kandavu bijis Kandavas radio rūpnīca, otrais-  Pulvertornis. Māksliniece toreiz saņēmusi dāvanā no mūsu mākslinieces Mirdzas Vērones divus akvareļus, kurus bija paņēmusi līdzi un uzdāvināja muzejam.

“Tikai bērnu zīmējumos jūra ir zila, -uzsvēra Anta Rugāte, -un laikam tieši tādēļ tā spēj uzrunāt atkal un atkal. Zilā krāsa gan vienmēr jūrai ir klāt, bet tās noskaņas ir bezgalīgas un neizsmeļamas.” Viņa uzsvēra, ka neuzskatot sevi par profesionālu fotogrāfi, jo tādas izglītības viņai nav, viņa esot brīv_bildētāja, un viņas bildes ir vienīgi viņas pašas redzējums. “Es sajūtu to mirkli un vietu, es ieraugu to krāsu, rakursu, to gaismu….”

Izstāde būs apskatāma līdz 24.februārim.

 

 printēt

Galerija 1

Galerija 2
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top