Kandavas novadpētniecības muzejā jauna izstāde - Kandavas mākslas un mūzikas skolas absolventu noslēguma darbu izstāde, apskatāma no 17.10. - 27.12.2024.
Lasīt visu ziņuAr sveces gaismiņu,
Ar liesmas siltumu,
Ar Dieva svētību,
Ar ziemas dziesmām,
Lai TREŠAJĀ Adventē nāk pie mums Ziemassvētku brīnums!
2024. gada 15. decembrī jau ASTOTO GADU klātienē- Kandavas kultūras namā notiks gada sirsnīgākais Latvijas akadēmiskās un estrādes vokālistu dziedāšanas konkurss „GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ 2024”.
Šogad konkursā aicinām piedalīties dziedātājus no 4 gadiem līdz neierobežotam vecumam, kuri var ņemt dalību kā solisti, dueti, trio, kvarteti - gan AKADĒMISKAJĀ, gan ESTRĀDES žanrā.
Konkursā dalībniekus vērtēs profesionāla žūrija pēc nolikumā minētās punktu sistēmas un rezultāti tiks paziņoti pēc katras kategorijas un vecuma grupas.
Elektroniskā pieteikšanās konkursa mājas lapā www.kandavadzied.lv no 30.oktobra līdz 6.decembrim!
Papildus informācija, zvanot uz tālr. 28642222.
Nolikums: GAISMAS%20DZIESMAS%20KANDAV%C4%80%202024%20NOLIKUMS.pdf
Lasīt visu ziņuTirgotāju pieteikuma veidlapa ZIEMASSVĒTKU DĀVANU TIRDZIŅAM KANDAVĀ, Promenādē 14. decembrī no 16:00-19:00
https://ej.uz/ziemassvētkudāvanutirdziņškandavā
Skatīt reklāmas un ieskatus
Visas reakcijas:
1414
Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) intervences "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, tostarp sadarbības aktivitātes un to sagatavošana" (LA19) aktivitātē "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas" un “Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas”:
Kandavas Partnerības interneta vietnē:
http://www.kandavaspartneriba....
Lauku atbalsta dienesta interneta vietnē:
https://www.lad.gov.lv/lv/kata...
A
Lasīt visu ziņuIlonas Gabaliņas Kilas fotografikas un Raimonda Gabaliņa skulptūru izstāde “Skaitļu enerģijas transformācija.”
Kopš rakstīšanas parādīšanās cilvēki ir izmantojuši skaitļus ne tikai skaitīšanai un mērīšanai, bet ir piešķīruši tiem metafizisku un kultūras nozīmi.
“Skaitļu enerģija mūs pavada visas dzīves garumā. Vadoties pēc zināšanām, ko tā mums sniedz, kļūst vieglāk saprast sevi un citus, pārvaldīt savu dzīvi un sasniegt savus mērķus. Pareizi izmantojot šo informāciju, kļūst iespējams pielāgot savu dzīves ceļu tajā virzienā, kurā cilvēks var maksimāli parādīt savu dabisko potenciālu,” saka Ilona Gabaliņa Kila.
Ezotērisko skaitļu izpēti mēdz dēvēt par numeroloģiju. Izmantojot numeroloģijas un mākslas valodas sinerģiju, iespējams transformēt skaitļu enerģiju mākslas tēlos. Šādas pētniecības rezultātā ir tapusi šo darbu izstāde.
Fotografiku autore Ilona Gabaliņa Kila ir dzimusi liepājniece. Ar fotografēšanu nodarbojas kopš skolas laikiem. Kopš 2015. gada ir Liepājas tautas fotostudijas “Fotast” un foto entuziastu kluba “Liepājas pozitīvs” biedre.
Aktīvi piedalās foto izstādēs, plenēros un konkursos Liepājā, Latvijā un ārzemēs. No 2020. gada piedalās starptautiskos foto konkursos, kur iegūti starptautiskie FIAP, GPU diplomi un atzinības zīmes no Lietuvas, Igaunijas, Azerbaidžānas, Maķedonijas, Serbijas. Iegūta bronzas medaļa Turcijas foto salona konkursā.
Ilonas Gabaliņas Kilas mīļākās fotodarbu tēmas nav tikai dabas skati. Viņa strādāt arī citas jomās – portreti, klusā daba, makro foto. Jaunākā aizraušanās fotomākslā ir abstrakcija, kur par pamatu ir fotogrāfija, kas tiek digitāli apstrādāta lai tā pārvērstos par abstraktu mākslas tēlu.
Skulptūru autors, profesionāls mākslinieks Raimonds Gabaliņš ir liepājnieks. Ar tēlniecības darbiem piedalās izstādēs, plenēros un simpozijos Latvijā un ārzemēs kopš 1978. gada. Ir vairāku monumentu autors. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.
Raimonda Gabaliņa mākslas tēli lielākoties ir simboliskās abstrakcijas un konstruktīvisma tradīcijās materializētas filozofiskas meditācijas, kur katrai detaļai un pat katram pielietotajam materiālam ir sava īpaša, mentāla nozīme.
Lasīt visu ziņu11.11.2024 skolā notika radoša tikšanās ar stāstnieci Līgu Reiteri „ SENO ROTU KALĒJS”
1.-9.klases skolēni uzzināja par arheoloģiskā tautastērpa rotām un rotāšanās modi 9-13.gs.Uzzināja, kas ir amatnieks, kāda ir meistara darbnīca, kādi ir kalēja darba rīki, darba materiāli un darbības veidi. Iepazina meistaru Viesturu Jēkabsonu un viņa darbus 9.-13.gs. seno rotu atdarinājumus ceļojošā izstādē.Kā arī smēlās idejas Karjeras izaugsmē. Kā būt nodarbināmam. Kā radīt pašam savu darbu?
Skolotāja Tija Tripāne
Lasīt visu ziņu (45)Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem.
/latviešu tautasdziesma/
Paši mazākie pirmsskolas grupas bērni 11. novembrī svinēja Mārtiņdienu.
Bērni iejutās dažādos tēlos velkot maskas, gāja rotaļās, dejoja dejas, iepazina Mārtiņdienas tradīcijas, krāsoja Rīgas torņa gaiļus, cienājās ar pīrāgiem.
Skolotāja Ieva Kokina
Lasīt visu ziņu (16)11. novembrī plkst. 17:00 Kandavas novadpētniecības muzejā saruna par un ap 11.novembri Latvijas un pasaules vēsturē.
Lasīt visu ziņuMūžam jūrai šalkt šai krastā vējos brīvos,
Mūžam bāliņam šai zemē art un sēt… (G.Grigalis)
11.novembra novakarē lieli un mazi zantenieki pulcējās laukumā pie skolas, lai turpinot tradīciju, dotos Lāčplēša dienas atcerei veltītajā lāpu gājienā uz Piemiņas vietu pie ozola. Par organizētu un drošu gājienu rūpējās Zantes zemessargi un Zantes pamatskolas jaunsargi.
Piemiņas vietā tika aizdegtas svecītes un pieminēti Brīvības cīņās kritušie karavīri. Jauno paaudzi uzrunāja Zantes zemessardzes pārstāvis Raitis Evarsons, ieskatu vēstures faktos un stāstījumu par Lāčplēša dienu bija sagatavojusi Zantes pamatskolas vēstures skolotāja Everita Muceniece un skolnieki Linda Grinšpone, Adriana Mušketova, Dagnija Rusmane un Reinis Zonbergs. Par muzikālo noskaņu gādāja Matkules ansamblis Aināra Oliņa vadībā.
Paldies visiem, kas piedalījās un bija kopā!
Foto: Everita Muceniece un Irīna Buta
Lasīt visu ziņu (16)11. novembrī Kandavā ar sirsnību un patriotismu godinājām Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņu, piedaloties atceres brīdī “Mēs ieausti Latvijas musturā”.
Vakars iesākās ar tradicionālo lāpu gājienu, kas pulcēja kuplu skaitu dalībnieku un izgaismoja Kandavas ielas ne tikai ar mirdzošajām lāpām, bet arī ar kopības un vienotības sajūtu. Pie “Candowe” burtiem gājiena dalībniekus uzmundrināja jauktais koris “Kandava” ar skanīgām, patriotiskām dziesmām, stiprinot svētku atmosfēru.
Skvērā pie Bruņinieku pilskalna notika svinīgais atceres brīdis, kura laikā iedvesmojošus un spēka pilnus vārdus klātesošajiem veltīja dzejniece Maija Laukmane. Pasākumu ar savām dziesmām bagātināja vīru vokālais ansamblis “Stende” un sieviešu vokālais ansamblis “Gaisma”, radot īpašu un svinīgu muzikālo noskaņu.
Atceres brīdī piedalījās arī Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņi un Kandavas un pagastu apvienības Jaunsargi, kuri pasākuma laikā deva zvērestu, apsolot pildīt jaunsarga pienākumus un turpināt brīvības un patriotisma tradīcijas.
Pasākuma noslēgumā skvērs pie Bruņinieku pilskalna tika izgaismots ar simbolisku Gaismas ceļu, kas veidots no lāpām un svecītēm, kas izgaismoja ne tikai skvēriņu, bet arī cilvēku sirdis.
Paldies ikvienam, kas piedalījās lāpu gājienā un atceres brīdī, tā stiprinot mūsu tautas vienotību un apliecinot mīlestību pret Latviju!
Lasīt visu ziņu (32)