Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Eiropas Jaunatnes dialoga pasākums "Kur-iekļaujošā-zeme?"

20.05.2024 - 21.05.2024

Eiropas Jaunatnes dialoga pasākums "Kur-iekļaujošā-zeme?" notika 2024. gada 20. maijā Kuldīgas Centra vidusskolā, to organizēja Kurzemes reģiona vēstnieki Elizabete Tīzenkopfa, Kate Sūniņa, Ance Edele un Uldis Žukovskis. Pasākumu atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Renāte Mencendorfa, un tajā piedalījās Baltijas Reģionālā fonda pārstāve Alise Pumpure.

Pasākumā piedalījās dažādu Kurzemes novadu komandas, kā arī Eiropas Parlamenta deputātvietu kandidāti: Inese Vaidere, Anna Poindere, Gatis Eglītis, Loreta Robežniece, Ināra Mūrniece, Aleksandrs Kiršteins un Reinis Pozņaks. Komandas, kas sastāvēja no četriem jauniešiem un viena lēmumpieņēmēja, iepazinās ar Eiropas Jaunatnes dialogu, uzzināja par vēstnieku konsultāciju fāzes rezultātiem, un piedalījās radošās un aizraujošās aktivitātēs par iekļaušanu un lēmumpieņemšanu.

Debatēs, kuras moderēja Kristiāns Priedītis, Eiropas Parlamenta deputātvietu kandidāti izteica savu viedokli par iekļaujošas sabiedrības veidošanu Latvijā. Tika diskutēts par esošo situāciju, šķēršļiem, kas traucē jauniešu iekļaušanu, un risinājumiem drošākas un iekļaujošākas vides izveidei. Arī tika apspriesta jauniešu vieta politikā un Eiropas Parlamenta vēlēšanu nozīme.

Pasākuma diskusiju var noklausīties šeit.

Pasākumu veidoja Eiropas Jaunatnes dialoga Kurzemes reģiona vēstnieki, kuri tic, ka kopīgiem spēkiem ir iespējams radīt pozitīvas pārmaiņas un veidot iekļaujošu, aktīvu un lēmumpieņemšanā iesaistošu sabiedrību. Fotogrāfijas no pasākuma uzņēma Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēknis Tomass Priedītis.

*Eiropas Jaunatnes dialogs ir process, kas aktualizē jauniešu problēmjautājumus valsts un Eiropas līmenī un veicina dialogu starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, lai sasniegtu Eiropas Jaunatnes stratēģijas mērķus. Šī gada mērķis ir veicināt un nodrošināt visu jauniešu iekļaušanu sabiedrībā. Dialoga vēstnieku tīklu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Baltijas Reģionālo fondu, un aktivitātes līdzfinansē Eiropas Savienība.*whatsapp-attels-2024-06-17-plkst-20-05-29-a8b48266.webp

Lasīt visu ziņu

Foto konkurss “Tukuma novads bildēs”

27.10.2023 - 31.08.2024

3974646107345174220467769054548361171154284n.jpgAicinām Tukuma novada iedzīvotājus parādīt savus talantus fotomākslas jomā:

  • daloties ar savu prieku un redzējumu par Tukuma novada dabas skatiem dažādos gadalaikos,
  • sacenšoties par iespēju savu foto iekļaut 2025. gada kalendārā.


Foto konkursa norise: no 2023. gada 27. oktobra līdz 2024. gada 31. augustam.


Foto vari iesūtīt četrās kārtās, katras sezonas beigās, līdz:

- 2023. gada 30. novembrim,

- 2024. gada 29. februārim,

- 2024. gada 31. maijam,

- 2024. gada 31. augustam.


Foto sūti uz e-pastu: aiga.priede@tukums.lv ar norādi: “Foto konkursam “Tukuma novads bildēs””. E-pastā jāpievieno iesniedzēja vārds, uzvārds, vecums un foto nosaukums.

Viens autors visā konkursa norises laikā var iesniegt ne vairāk kā trīs foto.

Iesūtītos darbus izvērtēs pašvaldības izveidota vērtēšanas komisija. Pēc katras sezonas seši labākie darbi tiks publicēti Pašvaldības “Facebook” kontā un nodoti iedzīvotāju publiskai balsošanai. Pēc iedzīvotāju balsojuma katras sezonas trīs labākie darbi tiks iekļauti pašvaldības izdotajā 2025. gada kalendārā.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti pašvaldības “Facebook” kontā un tīmekļvietnē www.tukums.lv katras sezonas beigās.

Kalendārā iekļauto foto autori pēc konkursa pēdējās kārtas saņems pašvaldības sarūpētas balvas.

Vairāk informācijas par foto konkursu skatīt nolikumā:

Foto konkursa "Tukuma novads bildēs" nolikums


Gaidīsim Tavu foto!

Afišā un rakstā iekļautas Andra Jermuta foto.

Lasīt visu ziņu

Mūsu keramiķu darbu izstāde

24.04.2024 - 23.05.2024

keramiku-izstade-fb.webp

No 24. aprīļa līdz 23.maijam Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma mūsu novadnieku keramiķu darbu izstāde.

Lasīt visu ziņu

Mākslas darbu izstāde "Darbi un nedarbi"

24.04.2024 - 23.05.2024 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

darbi-un-nedarbi-fb.webpNo 24.aprīļa līdz 23.maijam Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma mākslas darbu izstāde "Darbi un nedarbi".

Lasīt visu ziņu

Danas Rodenkirhenas fotogrāfiju izstāde "Pašiem sava Mona Liza"

24.04.2024 10:00 - 16.06.2024 - 16:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams

rodenkirhena-afisafb-labots-1.webpKā būtu, ja vecmeistaru gleznu tēli spētu palūkoties uz mums caur mūsdienu cilvēka acīm? Šajā projektā liktas lietā zināšanas par mākslas, modes vēsturi, fotogrāfijās maksimāli precīzi atdarinot tērpus, rotaslietas un interjerus. Arī tēlu psiholoģiskais portretējums pietuvināts gleznu oriģināliem. Īpašu šo projektu padara fakts, ka neviens no portretētajiem cilvēkiem nav profesionāls modelis – visi senie tēli rasti līdzcilvēku vidū.
 
Dana Rodenkirhena ir profesionāla stiliste, imidža dizainere un fotogrāfe, kura ikdienā darbojas savā studijā. "Šajā foto gleznu projektā apvienoju savu interesi par mākslu, tērpu vēsturi un fotogrāfiju", atklāj idejas autore. Projekts sācies ar pamatīgu mākslas vēstures pētīšanu, atlasot vairākus vecmeistaru darbus. Tie aptvēruši laika periodu no agrās renesanses līdz pat klasicismam.

Lasīt visu ziņu

Aicinām pieteikties Kandavas pilsētas svētku gājienam!

30.04.2024 - 23.05.2024

svetku-gajiens-2024.webpAicinām Kandavas un pagastu apvienības teritorijā esošos uzņēmumus, iestādes, apvienības, biedrības, kā arī iedzīvotājus, apvienojoties draugu un radu saimēs, pievienoties krāšņajam svētku gājienam “Karnevāls Kandavā!”, kas norisināsies sestdien, 25. maijā plkst. 18:30.

Visi dalībnieki, kuri savu dalību gājienā pieteiks laicīgi un būs noformēti atbilstoši svētku devīzei, saņems bezmaksas ieeju grupas "BET BET" svētku lielkoncertā "Kandavā kā Džambulajā". Pulcēšanās gājienam paredzēta no plkst. 18.00 pie Katoļu baznīcas.

Lai pieteiktos, lūdzu, aizpildiet pieteikšanās anketu līdz 20. maijam ar šādu informāciju:

1) Iestādes pilns nosaukums/Kolektīva nosaukums;
2) Dalībnieku skaits;
3) Neliels apraksts par iestādi, īsa informācija (3-4 teikumi), kuru dzirdēsiet kā uzsaukumu gājiena laikā;
4) Komandas moto vai novēlējums pilsētas svētkos;
5) Komandas kontaktpersona un tālrunis;
6) Komandas e-pasta adrese.

PIETEIKUMA ANKETA ŠEIT: https://docs.google.com/forms/...

Aicinām dalībniekus izpausties radoši un padomāt par vizuālo noformējumu, kas atbilst svētku devīzei “Karnevāls Kandavā”.

Gaidīsim jūsu pieteikumus un neaizmirstiet – svētki ir tuvu, tāpēc sāciet gatavoties jau tagad! Lai mums izdevušies svētki!

Lasīt visu ziņu

Kandavas tūrisma jaunums- Kandavas Retro auto “Zīle”

10.05.2024 - 26.05.2024

0e5642a4-7a55-46e5-bb71-898856e486dd.webpVērīgākie kandavnieki jau ir pamanījuši šīs tūrisma sezonas jaunumu – Kandavas Retro auto “Zīle”, kas kandavniekus un pilsētas viesus vizina pa pilsētas nozīmīgākajām vietām un, iespējams, atklāj vēl neatklāto Kandavā.

Šis unikālais transporta līdzeklis ir radīts, lai dotu iespēju gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem izbaudīt Kandavas šarmu un vēsturi ērtā un izglītojošā veidā. Kandavas Retro auto “Zīle” ir vairāk nekā tikai transporta līdzeklis- tas ir ceļojums laikā, kas apvieno seno ar mūsdienīgu tehnoloģiju. Auto ir “Kandavas Vīna nama” izlolota ideja, kas realizējusies sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem- šis retro stila auto ir uzbūvēts tieši Kandavā un darbojas ar videi draudzīgu elektro motoru.

Brauciena laikā pasažieri var apskatīt Kandavas vēsturiskās un nozīmīgākās vietas, klausoties stāstījumu par katru no tām vairākās valodās – latviešu, krievu un angļu. Nākotnē plānots paplašināt valodu klāstu, lai vēl vairāk cilvēku varētu iepazīt Kandavas stāstu.

Biļetes uz šo 30 minūšu ilgo braucienu var iegādāties par 7 EUR “Kandavas Vīna namā”, Ūdens iela 2, Kandava. Auto sāk un beidz savu maršrutu pie Ugunsdzēsēju Depo ēkas, nodrošinot ērtu piekļuvi visiem interesentiem.

Maija mēnesī Kandavas Retro auto aicina uz iepazīšanās braucieniem pa gleznaino Kandavu sekojošos laikos:
Piektdienās: 12:00, 14:00, 16:00, 18:00;
Sestdienās: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00;
Svētdienās: 12:00, 14:00, 16:00, 18:00. 

Lai garantētu vietu sev vēlamajā laikā, iespējams rezervēt braucienu, zvanot vai rakstot sms uz norādīto Kandavas Vīna nama numuru. Ja plānojat apmeklēt Kandavu darba dienās un esat grupā vairāk par 6 cilvēkiem, varat pieteikt braucienu, zvanot vai rakstot uz to pašu kontaktinformāciju. Papildus informācija par regulārajiem braucienu laikiem sekos drīzumā.

Rezervācijas un papildus informācija: Kandavas Vīna nams, Tālrunis: +371 2 2320214; Adrese: Ūdens iela 2, Kandava.

Tiekamies Kandavā prieka pilnā braucienā ar Kandavas Retro auto Zīle! Gaidām Jūs uz neaizmirstamu ceļojumu Kandavas sirdī!

Foto: Edgars Lācis.

2024-05-04-kandavas-koncerts-el-foto-244-of-249.webp

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Enerģisks bungu šovs un dejas līdz rītam Kandavas pilsētas svētkos

24.05.2024

dsc-0027.webp24. maijā, Kandavas pilsētas svētku ietvaros, vecpilsētas Promenādē notika aizraujoši un enerģijas pilni pasākumi, kas pulcēja pilsētas iedzīvotājus un viesus. Šajā dienā svētku apmeklētāji varēja baudīt izcilu bungu šovu ar Kristeru Hartmani un piedalīties jautrā disko naktī ar DJ Robertu Lejasmeijeru.

Bungu šovs, ko demonstrēja talantīgais Kristers Hartmanis, pārsteidza skatītājus ar dinamisku un iespaidīgu priekšnesumu. Vakara turpinājumā notika disko nakts ar DJ Robertu Lejasmeijeru, kas pārveidoja Promenādi par īstu deju grīdu. DJ Roberts Lejasmeijers spēlēja dažādus mūzikas stilus, radot priecīgu un dzīvīgu atmosfēru, kas aicināja visus viesus dejot līdz vēlai naktij.

Pasākumu apmeklētāji izbaudīja ne tikai muzikālos priekšnesumus, bet arī iespēju pavadīt laiku draugu un ģimenes lokā, baudot Kandavas viesmīlīgo gaisotni.

Paldies visiem, kas piedalījās un padarīja pirmo svētku dienu tik īpašu!

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Latvija NATO 20 konkursa balvu saņēma 4.klases skolnieks Krišjānis Inkins.

24.05.2024

img-20240524-wa0001.webp


Latvija NATO 20 konkursa balvu  saņēma 4.klases skolnieks Krišjānis Inkins. Balvu pasniedza Zemessardzes 51.kājinieku bataljona pārstāvis. LEPOJAMIES!

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kandavas pilsētas svētki "Karnevāls Kandavā"

24.05.2024 06:00 - 25.05.2024 - 23:55

karnevals-kandava-2024.jpgAr prieku paziņojam par gaidāmo ikgadējo Kandavas pilsētas svētku norisi, kas šogad notiks 24. un 25. maijā. Šī gada svētku tēma ir “Karnevāls Kandavā” un tas solās būt krāšņs un neaizmirstams notikums visiem apmeklētājiem.

Svētku laikā Kandavas ielas pārvērtīsies par karnevāla skatuvi, kurā būs redzamas krāsainas parādes, muzikāli priekšnesumi un dažādi kultūras pasākumi. Aicinām ikvienu piedalīties šajās svinībās, lai kopā baudītu mūsu pilsētas viesmīlību un kultūras bagātību.

Piektdien, 24. maijā plkst. 19:00 Kandavas novadpētniecības muzejā notiks izstādes "Karnevāla un tautas tradīciju maskas" atklāšana. Izstādes autores: Sanda Sabīne Jaundaldere, Anita Saka, Evita Skrebinska un Gunta Terēzija. Atnāciet uz izstādes atklāšanu!

Piektdienas vakarā  no plkst. 22.00 vecpilsētas promenādē notiks bungu šovs ar Kristeru Hartmani un disko nakts ar DJ Robertu Lejasmeijeru.


Otro svētku dienu sāksim ar enerģisku pūtēju ansambļa priekšnesumu, kas modinās pilsētu ar dzīvīgu mūziku. Kā ierasts, visus makšķerniekus un makšķerēšanas entuziastus aicināsim uz sacensībām, kas notiks pie Kandavas laukakmens tilta pār Abavu, motociklu mīļotājiem būs iespēja vērot iespaidīgu Harley Davidson motociklu parādi, savukārt mazākie svētku dalībnieki ūdenspriekus baudīs aizraujošajā pīlīšu regatē Promenādes strautiņā vai sacentīsies sportiskās aktivitātēs skvērā pie Bruņinieku pils maketa. Dienas garumā promenādē būs baudāma plaša kultūras programma.


Gaidāms tradicionālais svētku gājiens, kas pulcēs dalībniekus no dažādām Kandavas un pagastu iestādēm un uzņēmumiem. Vakara kulminācijā notiks grandiozs svētku koncerts, bet svētku noslēgumā visus gaidīs balle, kurā varēs dejot līdz rīta gaismai.

Svētku programmā iekļauti dažādi pasākumi, tostarp amatnieku tirdziņš, mākslinieku darbu izstādes, kā arī īpaši izveidotas bērnu atrakcijas. “Karnevāls Kandavā” ir brīnišķīga iespēja iepazīt mūsu pilsētas kultūru un tradīcijas, kā arī izbaudīt tās mūsdienīgo enerģiju.

Lai iegūtu plašāku informāciju par svētku norisi un programmu, sekojiet informācijai Kandavas un pagastu apvienības oficiālajā mājas lapā www.kandava.lv vai oficiālajā Facebook vietnē @kandavasunpagastuapvieniba.

Nāciet un izbaudiet mūsu pilsētas svētku burvību un karnevāla krāšņumu, kurā ikviens varēs atrast kaut ko sev tīkamu.  Uz tikšanos “Karnevālā Kandavā”!

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Kandavas Vīna namā notika retro auto Zīle atklāšanas svētki

24.05.2024 17:00 kur : Kandavas vīna nams, SIA

dsc-0045.webp24. maijā, Kandavas pilsētas svētku ietvaros, Kandavas Vīna namā norisinājās īpašs notikums – retro auto Zīle atklāšanas svētki, kura laikā īpaša pateicība tika izteikta plašajai atbalsta komandai, kas sniedza savu ieguldījumu un veicināja projekta sekmīgu realizāciju.

Šis unikālais transporta līdzeklis ir radīts, lai dotu iespēju gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem izbaudīt Kandavas šarmu un vēsturi ērtā un izglītojošā veidā. Kandavas Retro auto “Zīle” ir vairāk nekā tikai transporta līdzeklis- tas ir ceļojums laikā, kas apvieno seno ar mūsdienīgu tehnoloģiju. Auto ir “Kandavas Vīna nama” izlolota ideja, kas realizējusies sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem- šis retro stila auto ir uzbūvēts tieši Kandavā un darbojas ar videi draudzīgu elektro motoru.

Brauciena laikā pasažieri var apskatīt Kandavas vēsturiskās un nozīmīgākās vietas, klausoties stāstījumu par katru no tām vairākās valodās – latviešu, krievu un angļu. Nākotnē plānots paplašināt valodu klāstu, lai vēl vairāk cilvēku varētu iepazīt Kandavas stāstu.

Biļetes uz šo 30 minūšu ilgo braucienu var iegādāties par 7 EUR “Kandavas Vīna namā”, Ūdens iela 2, Kandava. Auto sāk un beidz savu maršrutu pie Ugunsdzēsēju Depo ēkas, nodrošinot ērtu piekļuvi visiem interesentiem.
Lai garantētu vietu sev vēlamajā laikā, iespējams rezervēt braucienu, zvanot vai rakstot sms uz norādīto Kandavas Vīna nama numuru. Ja plānojat apmeklēt Kandavu darba dienās un esat grupā vairāk par 6 cilvēkiem, varat pieteikt braucienu, zvanot vai rakstot uz to pašu kontaktinformāciju. Papildus informācija par regulārajiem braucienu laikiem sekos drīzumā.

Rezervācijas un papildus informācija: Kandavas Vīna nams, Tālrunis: +371 2 2320214; Adrese: Ūdens iela 2, Kandava.

Tiekamies Kandavā prieka pilnā braucienā ar Kandavas Retro auto Zīle! Gaidām Jūs uz neaizmirstamu ceļojumu Kandavas sirdī!


Lasīt visu ziņu galerija (15)

Ērģeļmūzikas koncerts

24.05.2024 18:00 kur : Kandavas evaņģēliski luteriskā baznīca

afisa.webp24. maijā plkst. 18:00 Kandavas evaņģēliski luteriskā baznīcā ērģeļmūzikas koncerts.

Ieeja par ziedojumiem.

Lasīt visu ziņu

Kandavas novadpētniecības muzejā atklāta izstāde "Karnevāla un tautas tradīciju maskas"

24.05.2024 19:00 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

dsc-0125.webpKandavas pilsētas svētku ietvaros, 24.maijā Kandavas novadpētniecības muzejā tika svinīgi atklāta izstāde "Karnevāla un tautas tradīciju maskas". Šī unikālā izstāde piedāvā apmeklētājiem iespēju iepazīt dažādu kultūru masku tradīcijas un to nozīmi gan karnevālos, gan tautas svētkos.

Izstādes atklāšanas pasākumā apmeklētājiem bija iespēja uzzināt vairāk par masku izveides procesu no pašām izstādes autorēm – Sandas Sabīnes Jaundalderes un Guntas Terēzijas. Autores dalījās ar saviem stāstiem un pieredzi, sniedzot dziļāku ieskatu masku radīšanas mākslā un tradīcijās.

Pasākumu kuplināja un visus priecēja dūdu priekšnesums, kas radīja īpašu noskaņu un padarīja atklāšanas ceremoniju vēl neaizmirstamāku. Papildus tam, Zantes folkloras kopa ar atraktīvu muzikālo sveicienu izklaidēja viesus, radot draudzīgu un sirsnīgu atmosfēru.

Izstāde "Karnevāla un tautas tradīciju maskas" būs apskatāma Kandavas novadpētniecības muzejā līdz 24. jūlijam, piedāvājot plašākai sabiedrībai iespēju iepazīties ar dažādu kultūru masku daudzveidību un to vēsturisko un kultūras nozīmi.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Kandavas pilsētas svētkos norisinās aizraujošais šovs "Dejo kā zvaigzne Kandavā"

24.05.2024 20:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

dsc-0944.webp24. maijā, Kandavas pilsētas svētku ietvaros, vecpilsētas Promenādē pulcējās daudz iedzīvotāju un viesu, lai vērotu vēl nebijušu šovu "Dejo kā zvaigzne Kandavā". Šis pasākums kļuva par vienu no svētku kulminācijām, piedāvājot skatītājiem neaizmirstamu vakaru, piepildītu ar aizraujošiem deju priekšnesumiem un spilgtiem stāstiem.

Šovā piedalījās septiņi pāri, katrā no tiem bija profesionāls dejotājs, bet partneris – ar dejām nesaistīts cilvēks. Katrs pāris bija sagatavojis unikālu deju priekšnesumu, ar kuru tika izstāstīts kāds stāsts..

Vakara gaitā skatītāji ar telefona balsojuma palīdzību noteica šova uzvarētājus – uzvaras laurus plūca pedagogs Valters Frickauss ar partneri Evitu Ernštreiti. Viņi izdejoja iespaidīgu pirmatnīgu ča-ča-ča, kas iekaroja skatītāju sirdis un atnesa pāra uzvaru.

Pasākumu vadīja sporta deju dejotājs un zumbas instruktors Ingus Stauģis, kurš ar savu enerģiju un harizmu nodrošināja vakara norisi un izklaidēja publiku. Žūrijas ekspertu lomās iejutās Sarmīte Erkena, Talsu aerobikas un deju festivāla organizatore, aerobikas un sporta trenere; Lelde Kovaļova, seriāla "Nelūgtie viesi" kino producente un rakstniece; un Andris Daugaviņš, seriāla "Nelūgtie viesi" aktieris. Viņu profesionālie vērtējumi un uzjautrinošie komentāri piešķīra šovam papildu odziņu.

Starplaikos skatītājus izklaidēja Rio Samba Show dejotājas, kas ar saviem krāšņajiem priekšnesumiem un žilbinošajiem tērpiem radīja karnevāla atmosfēru un pacēla vakara enerģijas līmeni vēl augstāk.

Pasākuma organizatori izsaka sirsnīgu pateicību visiem dejotājiem par drosmi izkāpt no savas komforta zonas un piedalīties šovā: pedagogs Valters Frickauss un partnere Evita Ernštreite, pedagogs Inna Freiberga un partneris Igors Zaļevskis, pedagogs Laima Frickausa un partneris Andis Ābelīts, pedagogs Sonora Grinberga un partneris Jānis Mazitāns, pedagogs Baiba Volfa un partneris Jānis Priekulis, pedagogs Rainers Ikvilds un partnere Evita Rubene, pedagogs Andra Eimane un partneris Uģis Brūklene.

Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja šo nebijušo pasākumu, padarot to par neaizmirstamu notikumu Kandavas pilsētas svētkos!

Lasīt visu ziņu galerija (46)
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top