Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Autosportists Mārtiņš Sesks iedvesmo Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņus

29.05.2024 10:00 kur : Kandavas Lauksaimniecības tehnikums

dsc-0146.webp29. maijā Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā viesojās izcilais Latvijas autosportists Mārtiņš Sesks, lai dalītos savā pieredzē un motivētu tehnikuma audzēkņus tiekties pēc saviem sapņiem un mērķiem. Pasākumā piedalījās ap 400 audzēkņu un pedagogu, kuri šo tikšanos atzina par iedvesmojošu un noderīgu.

Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķu 1. kursa students Markuss Dižbite pēc pasākuma dalījās iespaidos: "Mani jau no bērnības aizrauj autosports un šogad pirmo reizi iemēģināju spēkus sacensībās, sapratu, ka tas man ļoti patīk. Mārtiņa Seska padomi par sponsoru piesaisti, ikvienas izdevības izmantošanu un neatlaidīgu darbu bija ļoti vērtīgi un motivējoši".

Mārtiņš Sesks dalījās savā pieredzē, uzsverot smaga darba un neatlaidības nozīmi panākumu sasniegšanā. Viņš izcēla svarīgākās atziņas, kas pašam ir palīdzējušas karjerā, piemēram, mācīties no pieredzējušākiem cilvēkiem un izmantot visas iespējas, kas piedāvātas. “Lai attīstītu savu personīgo izaugsmi, ir svarīgi smelties padomus un prasmes no tiem, kuri ir vairāk pieredzējuši un gudrāki par Tevi,” atskatoties uz savas karjeras izaugsmi, secināja M.Sesks.  Viņš arī aicināja jauniešus nebaidīties meklēt sakarus un izteikt savas ambīcijas, jo panākumus neviens nepasniegs uz paplātes.

Tikšanās laikā audzēkņiem bija iespēja uzdot jautājumus titulētajam braucējam par rallija auto un braukšanas niansēm, kā arī iepazīties ar sportista ikdienu un atpazīstamības izaicinājumiem. Jaunieši iztaujāja Mārtiņu gan par rallija tehniskajiem aspektiem, gan par viņa personīgajiem izaicinājumiem un panākumiem. Mārtiņš Sesks dalījās stāstos par rallija šarmu un grūtībām, iedvesmojot jauniešus strādāt pie savu mērķu sasniegšanas.

Pēc iedvesmojošajām sarunām audzēkņiem bija iespēja vērot Mārtiņa paraugdemonstrējumus skolas poligonā, kur autosportists rādīja savas braukšanas prasmes, izraisot klātesošo sajūsmu ar kaucošām riepām, virāžām un lielu ātrumu. Pēc tikšanās audzēkņi atgriezās skolā ar jaunu iedvesmas un motivācijas devu, apņemoties neatlaidīgi tiekties pēc saviem sapņiem.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Ševčuka uzsvēra, ka Mārtiņa Seska stāsts kalpos kā papildu motivācija un iedvesma jauniešiem arī mācību procesā, turklāt daudzi no viņiem seko un jūt līdzi Mārtiņa startiem. "Mārtiņa Seska dalība mūsu pasākumā ir nozīmīgs notikums, kas iedvesmo mūsu audzēkņus tiekties pēc augstiem sasniegumiem," sacīja direktore.

Mārtiņš Sesks ir 24 gadus vecs latviešu rallija braucējs, kurš ar autosportu nodarbojas jau 3. paaudzē. Viņš ir FIA pasaules junioru rallija čempionāta un FIA Eiropas rallija čempionāta pilots un šajā vasarā piedalīsies arī FIA pasaules rallija čempionātā (WRC), kura viens no posmiem pirmo reizi tiks rīkots Latvijā.

Tet Rally Latvia būs 2024. gada sezonas astotais posms, kas notiks no 18. līdz 21. jūlijam īpaši plašā Latvijas teritorijā. Divi grunts ātrumposmi, sacensību īsākais un garākais pārbaudījums, 19.maijā norisināsies Tukuma novadā.

Paldies Mārtiņam Seskam un viņa atbalsta komandai par iedvesmojošo tikšanos un paraugdemonstrējumiem.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Tikšanās ar rakstnieci Zane Nuts

29.05.2024 10:00 - 12:00 kur : Zemītes tautas nams

af-zane-nuts-24.webpIkviens, kas sarunājies ar Zani Nuts bibliotēkās, intervijās vai privātās sarunās, apliecinās, ka autores atklātība sākotnēji pārsteidz, bet pēc brīža atbruņo, un sarunas noslēgumā ikviens jūtas kā Zanes labākais draugs. Tādu pašu sajūtu lasītājā rada arī rakstnieces romāni un stāsti, kuros ar apbrīnojamu bezbailību un vienkāršību Zane Nuts raksta par cilvēku attiecību līkločiem un meklē cilvēciskās laimes pieturpunktus. Viņas romānus caurvij humors, bet dažbrīd skanošās personiskās notis un motīvi, kā atklāj Zane pati, ir vēlme kārtu pa kārtai mazliet noplēst sev ādu un atrast pašas iekšējo kodolu. /Aija Bremšmite (LSM.lv, 3. jūnijs, 2023)/

Lasīt visu ziņu

Foto konkurss “Tukuma novads bildēs”

27.10.2023 - 31.08.2024

3974646107345174220467769054548361171154284n.jpgAicinām Tukuma novada iedzīvotājus parādīt savus talantus fotomākslas jomā:

  • daloties ar savu prieku un redzējumu par Tukuma novada dabas skatiem dažādos gadalaikos,
  • sacenšoties par iespēju savu foto iekļaut 2025. gada kalendārā.


Foto konkursa norise: no 2023. gada 27. oktobra līdz 2024. gada 31. augustam.


Foto vari iesūtīt četrās kārtās, katras sezonas beigās, līdz:

- 2023. gada 30. novembrim,

- 2024. gada 29. februārim,

- 2024. gada 31. maijam,

- 2024. gada 31. augustam.


Foto sūti uz e-pastu: aiga.priede@tukums.lv ar norādi: “Foto konkursam “Tukuma novads bildēs””. E-pastā jāpievieno iesniedzēja vārds, uzvārds, vecums un foto nosaukums.

Viens autors visā konkursa norises laikā var iesniegt ne vairāk kā trīs foto.

Iesūtītos darbus izvērtēs pašvaldības izveidota vērtēšanas komisija. Pēc katras sezonas seši labākie darbi tiks publicēti Pašvaldības “Facebook” kontā un nodoti iedzīvotāju publiskai balsošanai. Pēc iedzīvotāju balsojuma katras sezonas trīs labākie darbi tiks iekļauti pašvaldības izdotajā 2025. gada kalendārā.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti pašvaldības “Facebook” kontā un tīmekļvietnē www.tukums.lv katras sezonas beigās.

Kalendārā iekļauto foto autori pēc konkursa pēdējās kārtas saņems pašvaldības sarūpētas balvas.

Vairāk informācijas par foto konkursu skatīt nolikumā:

Foto konkursa "Tukuma novads bildēs" nolikums


Gaidīsim Tavu foto!

Afišā un rakstā iekļautas Andra Jermuta foto.

Lasīt visu ziņu

Danas Rodenkirhenas fotogrāfiju izstāde "Pašiem sava Mona Liza"

24.04.2024 10:00 - 16.06.2024 - 16:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams

rodenkirhena-afisafb-labots-1.webpKā būtu, ja vecmeistaru gleznu tēli spētu palūkoties uz mums caur mūsdienu cilvēka acīm? Šajā projektā liktas lietā zināšanas par mākslas, modes vēsturi, fotogrāfijās maksimāli precīzi atdarinot tērpus, rotaslietas un interjerus. Arī tēlu psiholoģiskais portretējums pietuvināts gleznu oriģināliem. Īpašu šo projektu padara fakts, ka neviens no portretētajiem cilvēkiem nav profesionāls modelis – visi senie tēli rasti līdzcilvēku vidū.
 
Dana Rodenkirhena ir profesionāla stiliste, imidža dizainere un fotogrāfe, kura ikdienā darbojas savā studijā. "Šajā foto gleznu projektā apvienoju savu interesi par mākslu, tērpu vēsturi un fotogrāfiju", atklāj idejas autore. Projekts sācies ar pamatīgu mākslas vēstures pētīšanu, atlasot vairākus vecmeistaru darbus. Tie aptvēruši laika periodu no agrās renesanses līdz pat klasicismam.

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top