Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Jauna pastāvīga izstāde "Kandava - vārti uz Kurzemes Šveici" Kārļa Veinberga fotogrāfijās

10.06.2021 - 30.09.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandava_varti_uz_kurzemes_sveici.jpg

Fotogrāfiem, ceļotājiem un Kandavas patriotiem iesakām iedziļināties, pirms 140 gadiem dzimušā Kārļa Ādolfa Veinberga (turpmāk tekstā – K.Veinbergs) (1881 – 1949), ievērojama 20. gadsimta pirmās puses skolotāja, botāniķa, ceļojuma apraksta “Vadonis pa Kurzemes Šveici” (1924) autora un izcila fotogrāfa fotogrāfijās. Fotogrāfa K. Veinberga skatu kartes un stikla fotoplates ir vienas no Kandavas novada muzeja krājuma unikālajām lietām, tajās fiksēta Kandava un tās apkārtne gandrīz pirms 100 gadiem. Liela daļa no fotogrāfijām plašākai sabiedrībai apskatei nav bijusi pieejama. 2020. gadā tika veikta 30 stikla fotoplašu digitālā retuša, putekļu un skrāpējumu noņemšanu, bojāto vai zudušo attēla daļu atjaunošana.


Lasīt visu ziņu galerija (1)

Ceļojošā izstāde "Pastalas. Kādas tās ir?"

06.12.2021 - 12.02.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

img_20211216_105412.jpgKandavas novadpētniecības muzejā ir apskatāma Agritas Krieviņas-Siliņas pastalām veltīta ceļojošā izstāde "Pastalas. Kādas tās ir?"

Agrita ir Rīgas Tehniskās universitātes docente, Latvijas Amatniecības kameras ādas apstrādes amata meistare, projekta 100pastalas.lv. Viņa ar seno apavu pētniecību, atdarināšanu, un zināšanu nodošanu tālāk nodarbojas jau vairāk kā 20 gadus. Izpētīti daudzi Latvijas muzeju krājumi, uztaisīti daudz un dažādi seno pastalu atdarinājumi, atrastas atšķirības pastalu izgatavošanā Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē, un materiāls apkopots izstādē, kas Kandavas muzejā būs apskatāma līdz 2022. gada februāra vidum.

Šis senais apavu veids strauju popularitāti atkal iemantojis pēdējā desmitgadē, kā neatņemama arheoloģiskā tērpa un etniskā stila vasaras tērpu sastāvdaļa. Daudzi vēlas iemācīties pastalas darināt, tāpēc ar meistari esam vienojušās par meistarklasi 2022. gada janvārī. Sekojiet līdz informācijai.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Jaunas izstādes Kandavas novadpētniecības muzejā latviskās noskaņās

06.12.2021 - 12.02.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

afisa_fb.jpgKandavas novadpētniecības muzejā ir apskatāma Agritas Krieviņas-Siliņas pastalām veltīta ceļojošā izstāde "Pastalas. Kādas tās ir?"

Agrita ir Rīgas Tehniskās universitātes docente, Latvijas Amatniecības kameras ādas apstrādes amata meistare, projekta 100pastalas.lv. Viņa ar seno apavu pētniecību, atdarināšanu, un zināšanu nodošanu tālāk nodarbojas jau vairāk kā 20 gadus. Izpētīti daudzi Latvijas muzeju krājumi, uztaisīti daudz un dažādi seno pastalu atdarinājumi, atrastas atšķirības pastalu izgatavošanā Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē, un materiāls apkopots izstādē, kas Kandavas muzejā būs apskatāma līdz 2022. gada februāra vidum.

Šis senais apavu veids strauju popularitāti atkal iemantojis pēdējā desmitgadē, kā neatņemama arheoloģiskā tērpa un etniskā stila vasaras tērpu sastāvdaļa. Daudzi vēlas iemācīties pastalas darināt, tāpēc ar meistari esam vienojušās par meistarklasi 2022. gada janvārī. Sekojiet līdz informācijai.

“Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” jau vairāk kā 10 gadus aktīvi strādā ar diasporas kopienām, vācot stāstus un vēsturiskos materiālus, veidojot izstādes, grāmatas un filmas par ārzemju latviešiem. Rezultātā kā dāvana Latvijas simtgadē radās lielformāta tekstilmozaīka (patchwork)  sega, kura atspoguļo diasporas latviešu vienotību un viņu daudzveidīgos dzīves gājumus ārpus Latvijas. Tekstilmozaīkas (patchwork) segas ir tradicionāls rokdarbu veids angliski runājošās zemēs.  IzstādesSTĀSTU SEGAS” mērķi ir demonstrēt un veicināt latviešu diasporas kopienas piederības sajūtu Latvijai; iespēju aprakstīt savu vietu latviešu diasporas kopienā un pastāstīt savu vai ģimenes stāstu. Kopumā projekta ietvaros tika saņemti pavisam 1097 kvadrātiņi no visas pasaules!  No tiem 840 darbiņu gatavojušas sievietes, 257 -  vīrieši dažādās vecuma grupās. STĀSTU SEGAS gabaliņi uz Latviju atceļojuši gan no ASV – 564, gan Eiropas – 188, gan Kanādas – 183, gan Okeānijas – 117, gan Dienvidamerikas – 24, gan Āfrikas – 11, gan Āzijas valstīm – 8.  

STĀSTU SEGA glabā stāstus arī no mūsu novada. Silvija Smagars Hunt no ASV: “Šajā kvadrātiņā ir manas mīļās mātes bilde: Irma Dreija Smagars no Kandavas. Mans tēvs bija Henriks Smagars no Rīgas. Mana bērnība bija pilna ar stāstiem par Kandavas dzīvi, latviešu dziesmām un pasakām. No vecākiem iemācījos ļoti mīlēt Dievu un Latviju. Ar šo kvadrātiņu pateicībā pieminu savus vecākus.” Anita Apine-Hermane no Austrālijas: “Šajā kvadrātiņā redzamas manas mātes Annas Apines stelles LAPA izstādē Rīgā 2010. gadā. Kaut dzīvoju Austrālijā, caur stellēm man vienmēr ir bijusi saistība ar Latviju. Kad 1997. g. mamma nomira, es nolēmu stelles pārvest uz Latviju, mammas dzimteni. Ar LAPA palīdzību tas izdevās, un tagad tās stāv Tukuma audēju darbnīcā. Uz tām auž, un tām ir "mājas". Anita bieži ceļo uz Latviju, pēta un raksta par stellēm, arī auž pati.” Dati ir ievadīti multimedija prezentācijā, kurā  Ikviens STĀSTU SEGAS skatītājs var datorā palielināt  bildes un labāk apskatīt katru STĀSTU SEGAS kvadrātiņu, kā arī iepazīt darinātāju stāstus.          

Kandavas muzeja un Amatniecības centra darbinieki, kopā ar brīvprātīgajiem palīgiem un palīdzēm visu rudeni ir cītīgi strādājuši, lai saviem ciemiņiem aukstajās ziemas dienās varētu piedāvāt ozolzīļu spēka dzērienu – Kandavas kafiju. Ja vēlaties to nobaudīt, tad gan lūgums pieteikties iepriekš pa tālruni 26667031.

Muzejs gaida apmeklētājus darba dienās no 10:00 līdz 17:00, sestdienās no 10:00 līdz 16:00.    

Informāciju sagatavoja: Inese Roze, Kandavas novadpētniecības muzeja vadītāja

Lasīt visu ziņu galerija (6) galerija (5)

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

24.01.2022 - 17.04.2022 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams
zimetaju-konkurss.jpgUZMANĪBU UZMANĪBU,  ZĪMĒJUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ PAGARINĀTS LĪDZ 1.APRĪLIM !

Mazo mākslinieku konkurss "Dziedošais cālis" NOLIKUMS

Lasīt visu ziņu

Mazo vokālistu konkurss "Cāļu dziesmas Kandavā 2022"

24.01.2022 14:00 - 19.03.2022 kur : Kandavas kultūras nams

afisa-calu-konkursiem-kandava.jpg

Mazo vokālistu konkurss "Cāļa dziesmas Kandavā 2022" NOLIKUMS

Lasīt visu ziņu

Fotokonkursa "Piederība laikam" izstāde

28.01.2022 - 04.03.2022 kur : Vējspārns, galerija

dsc0003.jpgNo 28.janvāra līdz 4.martam Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" apskatāma Kandavas un pagastu apvienības organizētā fotokonkursa "Piederība laikam" izstāde.

Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 12.00 līdz 16.00. 

Ieeja bez maksas

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Pieteikšanās ''Četru bumbu kausam 2022" Cērē!

02.02.2022 - 23.02.2022 kur : Cēres sporta halle

red-ball-illustrated-soccer-sports-t-shirt.jpgTurnīrs  notiks Cēres sporta hallē. Turnīrs risināsies sabraukumos. Katrā sabraukumā kāda no komandu sporta spēlēm. 2022. gada 26. februārī – volejbols, 12. martā – basketbols, 26. martā - telpu futbols, 9. aprīlī – florbols. Sacensību sākums plkst. 10.00. 

„Četru bumbu kauss – 2022” notiek sadarbībā ar Latvijas Tautas Sporta Asociāciju.

Komandai informācija par savu dalību jāsniedz līdz 2022. gada 23. februārim (tel. Nr. 26239843, e-pasts: ligaroze@inbox.lv). 

Turnīrs norisināsies "zaļajā" režīmā. Komandā tiek pieteikti dalībnieki ar sadarbspējīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu!

Sacensību nolikums pieejams: šeit.

Lasīt visu ziņu

Izstāde "Kandavas saktas"

11.02.2022 - 10.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandavassaktas-page-0.jpgGan arheoloģiskā, gan etnogrāfiskā latviešu tērpa viena no skaistākajām un daudzveidīgākajām rotām ir saktas. Jebkurš šo saktu atdarinājums (replika) izcili papildina arī mūsdienu tērpu, padarot to īpašu. Vēsturnieks un arheologs Jānis Apals (1930 - 2011) uzskatīja: "Katra senlieta apvieno divus aspektus - redzamo un neredzamo. Redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknes sniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā".
Droši vien daudzi novadnieki nezina, ka 2016.gada novembrī, būvējot gājēju celiņu Kandavā, Abavas ielā netālu no Bruņinieka pilskalna, tika atrasts pavisam neliels saktas fragments, kuras rotājums pārsteidza gan vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu, kurš veica arheoloģisko uzraudzību, gan muzeja speciālistus. Pārsteigums slēpās saktas ornamentā, jo 16. - 17.gadsimtā saktu rotāja ozolzīles. Lūk, Kandavas sakta! Īpašais atradums kļuva par izstādes "Kandavas saktas" veidošanas sākumu.

Izstādes pamatā ir 9 saktas, kuras 20.gadsimta 50.gados atradis un saglabājis toreizējais Kandavas internātskolas vēstures skolotājs Viktors Vītols (1930-2003). 2020. gadā, sadarbojoties ar Lietuvas Mākslas muzeja Prana Gudīna Restaurācijas centra Viļņā restauratori Sandru Garšvieni, šīs saktas un 2016.gadā atrastais saktas fragments ar ozolzīļu rotājumu tika restaurēti.

Tajā pašā laikā Kandavas apkārtnē atrastās saktas, atrodas citu muzeju krājumos, piemēram, Talsu muzejā, jo savulaik bijām Talsu apriņķī. Vislielākā kolekcija ar atradumiem no Kandavas apkārtnes glabājas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tāpēc izstāde papildināta ar priekšmetiem no šiem krājumiem. Izstāde muzejā apskatāma no 11. februāra līdz 10. aprīlim.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ildzes Oses gleznu izstāde "Mūžīgais pavasaris"

12.02.2022 - 30.04.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

120230042022muzigais-pavasarisildze-osekandavas-muzejs.jpgIldzes Oses jaunākā izstāde "Mūžīgais pavasaris" turpina risināt māksliniecei tuvās dabas tēmas - ziedi, dzīvnieki, putni. To pētnieciskie tuvplāni apvienojumā ar grafikas elementiem veido darbus, kas ir meklējumi hiperreālisma un maģiskā reālisma glezniecībā.
Ziedi Ildzes gleznās ir vienmēr, gluži kā pavasaris, kas nekad nebeidzas. Mākslinieceipersonālizstādes ir bijušas ne tikai Latvijā, bet arī Šveicē un Spānijā. 2020. un 2021. gadā Ildze Ose ar panākumiem ir piedalījusies izstādē "Furniture&Dising Isle" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Viņasdarbi glabājas privātkolekcijās Austrālijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Nīderlandē. Norvēģijā, Šveicē, Anglijā, Amerikā un Taivānā. Kandavas novadpētniecības muzeju Ildzes darbi rotās no 12. februāra līdz 30.aprīlim.

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top