Biedrība „Kandavas jātnieku klubs STAFETE” no 2020.gada jūnija līdz 2020.gada oktobrim īstenos projektu „ZIRGS - DRAUGS UN PARTNERIS. VASARA”, Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros.
2020.gada septembrī nodarbības notiks šādos datumos:
3.septembrī no plkst. 16:00 līdz 19:00;
10.septembrī no plkst. 16:00 līdz 19:00;
15.septembrī no plkst. 16:00 līdz 19:00;
24.septembrī no plkst. 16:00 līdz 19:00.
Nodarbības notiks 1 reizi nedēļā, 2 stundu garumā. Mērķa grupa – vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam ar priekšlaicīgu mācību pamešanas risku.
Lasīt visu ziņu26.septembra pēcpusdienā sveikt mākslinieku 80 gadu jubilejā bija ieradušies Pētera Lakša daiļrades cienītāji un draugi no Kandavas, Tukuma mākslinieku grupas, bet tālākie ciemiņi no Rīgas. Ar mākslinieka daiļradi iepazīstināja galerijas vadītāja Ilzīte Grinberga. Jubilejas gaisotni kuplināja brīnišķīgais novadnieces Lienes Grosas dziedājums un akordeona spēle, kas piešķīra īpašu emocionālu piesitienu vēlējumiem un vēlākajām radošajām sarunām mākslas mīļotāju vidū.
Lasīt visu ziņu (14) (39)Šo sestdien, 19.septembrī, visa pasaule tiek aicināta apvienot spēkus, piedaloties Pasaules talkā. Talkas nedēļas nogalē “Zaļā josta” izsludina vides sakopšanas fotokonkursu “Pamani – sakop – iemūžini”, kura ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt savu iecienītāko vietu pie dabas, attīrot to no cigarešu izsmēķiem. Savāktie izsmēķi jānofotografē un kopā ar īsu stāstu par talkas norisi un piedzīvoto līdz nedēļas beigām, 20.septembrim, jāiesniedz konkursa organizatoriem. Konkurss tiek rīkots ar mērķi izglītot sabiedrību par izsmēķu ietekmi uz vidi un mazināt izsmēķu radīto kaitējumu dabai.
“Cigarešu izsmēķi ir pasaulē izplatītākā dabā sastopamā atkritumu vienība. Arī Latvijas daba smagi cieš no patvaļīgi nomestu izsmēķu radītā piesārņojuma – tie sastopami gan pilsētās, gan ceļmalās, gan masu pulcēšanās vietās, gan piekrastes smiltīs. Izsmēķu radītais piesārņojums skāris jau 98% Latvijas pludmales piekrastes teritorijas. Nonācis dabā, izsmēķis nepazūd un bioloģiski nedegradējas,” konkursa nozīmi skaidro “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.
Vides sakopšanas fotokonkursā “Pamani – sakop – iemūžini” aicināts piedalīties ikviens – individuāli vai ģimenes lokā, ievērojot drošības pasākumus. Iespaidīgākie veikumi tiks atspoguļoti gan interneta vidē, gan apbalvoti ar sportiskām balvām, lai došanās atpūtā pie dabas būtu vēl videi draudzīgāka. Taču galvenais konkursa uzdevums ir parūpēties, lai doties pie dabas būtu patīkami un vizuāli baudāmi – lai starp zāles stiebriem un piekrastes smiltīs nemētātos mazie indīgie plastmasas izstrādājumi – cigarešu izsmēķi.
“Lai arī smēķētāju skaits Latvijā ar gadiem sarūk, dabā nonākušo izsmēķu apjoms turpina pieaugt. Lai izsmēķis dabā sadalītos, var paiet pat 15 gadi. Turklāt šo gadu laikā izsmēķis piesārņo augsni vai ūdeni, kur tas atrodas, saindējot dabu ar toksīniem, nikotīnu, plastmasas šķiedrām un smēķēšanas laikā radītām indīgām vielām, kas būtiski apdraud gan ūdens iemītniekus, gan sējumus, gan mūsu pašu veselību,” norāda L. Kubliņa.
“Zaļā josta” aktīvi strādā, lai izglītotu sabiedrību par cigarešu izsmēķu kaitīgo ietekmi uz vidi, aicinot tos izmest sadzīves atkritumu konteinerā. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt, lai izsmēķi nenonāktu dabā. Taču, lai attīrītu vidi no dabā jau esošajiem izsmēķiem, nepieciešama ikviena iedzīvotāja iesaistīšanās. Fotokonkurss “Pamani – sakop – iemūžini” tiek rīkots projekta “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd” ietvaros, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības izglītošanai par izsmēķu ietekmi uz vidi un mazinot izsmēķu radīto kaitējumu dabai.
Papildu informācija:
Laima Kubliņa | 26710793 | laima.kublina@zalajosta.lv | www.zalajosta.lv
Lasīt visu ziņu26. septembrī Kandavas novada muzejā notika fotogrāfa Žaņa Legzdiņa darbu izstādes atklāšana.
Par Žani Legzdiņu kā par personību pastāstīja muzeja krājuma glabātāja Ināra Znotiņa, viņa fotomākslas niansēs palīdzēja ielūkoties Talsu fotokluba biedrs Dainis Kārkluvalks un Zigurds Kalmanis. Pasākumu kuplināja fotogrāfa māsas ģimenes atvases. Ar interesantiem faktiem par Žani Legzdiņu, viņa ikdienu un spilgtākajiem notikumiem, dalījās viņa māsas meita Lolita Muižniece.
Žanis Legzdiņš (1915 – 1991) fotogrāfs, žurnālists. Dzimis 1915. gada 27. aprīlī Matkules pagasta „Koguļu” mājās muižas kučiera ģimenē.
No 1923. līdz 1931. gadam mācījies Matkules pagastskolā. Līdz 1937. gadam mācījies Laidzes lauksaimniecības skolā, tad iesaukts karadienestā, kur 1938. gadā beidzis Rīgas aviācijas pulkā motoristu nodaļu. Līdztekus apmeklējis arī aerokluba sporta lidotāju skolu.
1940. gadā jau bijis kaprāļa dienesta pakāpē. 1940. gadā pēc Latvijas okupācijas ieskaitīts 24. teritoriālajā strēlnieku korpusa eskadriļā. Bijis Otrā pasaules kara dalībnieks, dienējis PSRS armijā 1. latviešu aviācijas pulkā.
Laikā no 1945. līdz 1948. gadam bijis fotokorespondents laikrakstā „Tukuma Ziņotājs”, no 1948. līdz 1950. gadam strādājis laikrakstā „Cīņa”, bet no 1950. līdz 1991. gadam - žurnālā „Zvaigzne” (līdz žurnāla likvidācijai).
Pirmais no fotogrāfiem, kuram 1971. gadā piešķirts Nopelniem bagātā mākslas darbinieka nosaukums. Fotografējis mākslas, zinātnes, medicīnas, sporta, rūpniecības, lauksaimniecības un politiskās dzīves notikumus. Strādājis arī portreta, reportāžas, ainavas un klusās dabas žanros.
Miris 1991. gada 3. aprīlī Rīgā, apbedīts Matīsa kapos.
Izstāde apskatāma līdz 21.novembrim.
Lasīt visu ziņu (4) (10)