Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Jauna pastāvīga izstāde "Kandava - vārti uz Kurzemes Šveici" Kārļa Veinberga fotogrāfijās

10.06.2021 - 30.09.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kandava_varti_uz_kurzemes_sveici.jpg

Fotogrāfiem, ceļotājiem un Kandavas patriotiem iesakām iedziļināties, pirms 140 gadiem dzimušā Kārļa Ādolfa Veinberga (turpmāk tekstā – K.Veinbergs) (1881 – 1949), ievērojama 20. gadsimta pirmās puses skolotāja, botāniķa, ceļojuma apraksta “Vadonis pa Kurzemes Šveici” (1924) autora un izcila fotogrāfa fotogrāfijās. Fotogrāfa K. Veinberga skatu kartes un stikla fotoplates ir vienas no Kandavas novada muzeja krājuma unikālajām lietām, tajās fiksēta Kandava un tās apkārtne gandrīz pirms 100 gadiem. Liela daļa no fotogrāfijām plašākai sabiedrībai apskatei nav bijusi pieejama. 2020. gadā tika veikta 30 stikla fotoplašu digitālā retuša, putekļu un skrāpējumu noņemšanu, bojāto vai zudušo attēla daļu atjaunošana.


Lasīt visu ziņu galerija (1)

Orientējies pa Kandavu - atzīmējies ar viedtālruni!

04.10.2021 - 31.12.2021

0001.jpgOrientējies pa Kandavu - atzīmējies ar viedtālruni!

2021.gada versija - GPS

 Kandavas Kultūras un sporta centrs sadarbībā ar orientēšanās klubu „Ziemeļkurzeme” Kandavas pilsētas centrālajā daļā ir sagatavojusi orientēšanās poligonu. Tajā izvietoti 26 kontrolpunkti. Dalībnieka uzdevums ir atrast kontrolpunktus un atzīmēties, tā krājot punktus. Atzīmēšanās notiek IZMANTOJOT GPS UZTVĒRĒJU (ar aplikācijas Android versiju 1.2.57+ un iPhone versiju 3.0+).

Informācija: https://rogaining.lv/qrevents/qrpols/poligoni.htm?fbclid=IwAR1fulFcp3yvbmgcPX2aNULK2ERuXUKQmRdAez1YbFs7B_bgWO-TS4pfoCg

Starta un finiša uzlīmes atrodas uz Kandavas tūrisma informācijas centra (Ūdens iela 2) loga.

Jo vairāk kontrolpunktu apmeklēti, jo vairāk punktu savākts. Poligonam ir noteikts kontrollaiks – 1 stunda jeb 60 minūtes. Par katru pārtērētu minūti, viens punkts tiek zaudēts. Maksimālais kavējums - 15 minūtes.

Pasākums notiek treniņu režīmā. Rezultāti būs apskatāmi, bet apbalvošana nenotiks.

Piedalīšanās, ievērojot visus valstī noteiktos distancēšanās ierobežojumus! Esiet uzmanīgi, ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus!

Kartes mērogs 1:5000 (1cm ir vienāds ar 50 m dabā); A4 PDF: karti meklēt šeit.

 Kontaktinformācija par karti: uvecins@gmail.com

 

Lasīt visu ziņu

Orientēšanās sporta poligons Teteriņu meža apkārtnē

17.11.2021 - 19.12.2021 kur : Teteriņu peldvieta

orientesanas_poligons_teterina_ezers.jpgKandavas Kultūras un sporta centrs piedāvā: Orientēšanās sporta poligonu

Kad?: no 17.11. – 19.12.2021.

Kur?: Kandava, Teteriņu ezera apkārtne.

Dalībnieki: jebkurš, ievērojot valstī noteiktos aktuālos pulcēšanās un distancēšanās nosacījumus.

Kontrolpunkti, kartes, distances: poligonā izvietoti 14 kontrolpunkti(kp; dabā marķēti ar sarkanbaltu lentu). Kartes (PDF formātā) norādot vajadzīgo: 1)ar visiem kontrolpunktiem; 2)iezīmētu īsāko” distanci(3,4km; 11kp); 3)„vidējo”(4,4km; 12 kp) vai 4)„garāko”(5,4km; 14kp) var saņemt rakstot pieprasījumu uvecins@gmail.com. Turpat rakstīt arī tad, ja kāds kontrolpunkts pazudis vai ir cits jautājums.

Piezīme: šīs nav sacensības, rezultāti netiek apkopoti.

Poligons atrodas Kandavas pilsētas un Latvijas Valsts mežu teritorijā. Saudzējiet dabu!

 Citas tuvākās treniņu iespējas orientēšanās sportā:

https://coksilva.lv/

http://okzk.lv/

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Spēlfilmu cikls “Emīlija. Latvijas preses karaliene”

30.11.2021 18:00 - 10.12.2021 kur : Zemītes tautas nams

af_emilija_zemites_tn.jpgDaudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni – "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu.

Lasīt visu ziņu

Jaunas izstādes Kandavas novadpētniecības muzejā latviskās noskaņās

06.12.2021 - 12.02.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

afisa_fb.jpgKandavas novadpētniecības muzejā ir apskatāma Agritas Krieviņas-Siliņas pastalām veltīta ceļojošā izstāde "Pastalas. Kādas tās ir?"

Agrita ir Rīgas Tehniskās universitātes docente, Latvijas Amatniecības kameras ādas apstrādes amata meistare, projekta 100pastalas.lv. Viņa ar seno apavu pētniecību, atdarināšanu, un zināšanu nodošanu tālāk nodarbojas jau vairāk kā 20 gadus. Izpētīti daudzi Latvijas muzeju krājumi, uztaisīti daudz un dažādi seno pastalu atdarinājumi, atrastas atšķirības pastalu izgatavošanā Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē, un materiāls apkopots izstādē, kas Kandavas muzejā būs apskatāma līdz 2022. gada februāra vidum.

Šis senais apavu veids strauju popularitāti atkal iemantojis pēdējā desmitgadē, kā neatņemama arheoloģiskā tērpa un etniskā stila vasaras tērpu sastāvdaļa. Daudzi vēlas iemācīties pastalas darināt, tāpēc ar meistari esam vienojušās par meistarklasi 2022. gada janvārī. Sekojiet līdz informācijai.

“Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” jau vairāk kā 10 gadus aktīvi strādā ar diasporas kopienām, vācot stāstus un vēsturiskos materiālus, veidojot izstādes, grāmatas un filmas par ārzemju latviešiem. Rezultātā kā dāvana Latvijas simtgadē radās lielformāta tekstilmozaīka (patchwork)  sega, kura atspoguļo diasporas latviešu vienotību un viņu daudzveidīgos dzīves gājumus ārpus Latvijas. Tekstilmozaīkas (patchwork) segas ir tradicionāls rokdarbu veids angliski runājošās zemēs.  IzstādesSTĀSTU SEGAS” mērķi ir demonstrēt un veicināt latviešu diasporas kopienas piederības sajūtu Latvijai; iespēju aprakstīt savu vietu latviešu diasporas kopienā un pastāstīt savu vai ģimenes stāstu. Kopumā projekta ietvaros tika saņemti pavisam 1097 kvadrātiņi no visas pasaules!  No tiem 840 darbiņu gatavojušas sievietes, 257 -  vīrieši dažādās vecuma grupās. STĀSTU SEGAS gabaliņi uz Latviju atceļojuši gan no ASV – 564, gan Eiropas – 188, gan Kanādas – 183, gan Okeānijas – 117, gan Dienvidamerikas – 24, gan Āfrikas – 11, gan Āzijas valstīm – 8.  

STĀSTU SEGA glabā stāstus arī no mūsu novada. Silvija Smagars Hunt no ASV: “Šajā kvadrātiņā ir manas mīļās mātes bilde: Irma Dreija Smagars no Kandavas. Mans tēvs bija Henriks Smagars no Rīgas. Mana bērnība bija pilna ar stāstiem par Kandavas dzīvi, latviešu dziesmām un pasakām. No vecākiem iemācījos ļoti mīlēt Dievu un Latviju. Ar šo kvadrātiņu pateicībā pieminu savus vecākus.” Anita Apine-Hermane no Austrālijas: “Šajā kvadrātiņā redzamas manas mātes Annas Apines stelles LAPA izstādē Rīgā 2010. gadā. Kaut dzīvoju Austrālijā, caur stellēm man vienmēr ir bijusi saistība ar Latviju. Kad 1997. g. mamma nomira, es nolēmu stelles pārvest uz Latviju, mammas dzimteni. Ar LAPA palīdzību tas izdevās, un tagad tās stāv Tukuma audēju darbnīcā. Uz tām auž, un tām ir "mājas". Anita bieži ceļo uz Latviju, pēta un raksta par stellēm, arī auž pati.” Dati ir ievadīti multimedija prezentācijā, kurā  Ikviens STĀSTU SEGAS skatītājs var datorā palielināt  bildes un labāk apskatīt katru STĀSTU SEGAS kvadrātiņu, kā arī iepazīt darinātāju stāstus.          

Kandavas muzeja un Amatniecības centra darbinieki, kopā ar brīvprātīgajiem palīgiem un palīdzēm visu rudeni ir cītīgi strādājuši, lai saviem ciemiņiem aukstajās ziemas dienās varētu piedāvāt ozolzīļu spēka dzērienu – Kandavas kafiju. Ja vēlaties to nobaudīt, tad gan lūgums pieteikties iepriekš pa tālruni 26667031.

Muzejs gaida apmeklētājus darba dienās no 10:00 līdz 17:00, sestdienās no 10:00 līdz 16:00.    

Informāciju sagatavoja: Inese Roze, Kandavas novadpētniecības muzeja vadītāja

Lasīt visu ziņu galerija (6) galerija (5)

Ceļojošā izstāde "Pastalas. Kādas tās ir?"

06.12.2021 - 12.02.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

img_20211216_105412.jpgKandavas novadpētniecības muzejā ir apskatāma Agritas Krieviņas-Siliņas pastalām veltīta ceļojošā izstāde "Pastalas. Kādas tās ir?"

Agrita ir Rīgas Tehniskās universitātes docente, Latvijas Amatniecības kameras ādas apstrādes amata meistare, projekta 100pastalas.lv. Viņa ar seno apavu pētniecību, atdarināšanu, un zināšanu nodošanu tālāk nodarbojas jau vairāk kā 20 gadus. Izpētīti daudzi Latvijas muzeju krājumi, uztaisīti daudz un dažādi seno pastalu atdarinājumi, atrastas atšķirības pastalu izgatavošanā Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē, un materiāls apkopots izstādē, kas Kandavas muzejā būs apskatāma līdz 2022. gada februāra vidum.

Šis senais apavu veids strauju popularitāti atkal iemantojis pēdējā desmitgadē, kā neatņemama arheoloģiskā tērpa un etniskā stila vasaras tērpu sastāvdaļa. Daudzi vēlas iemācīties pastalas darināt, tāpēc ar meistari esam vienojušās par meistarklasi 2022. gada janvārī. Sekojiet līdz informācijai.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Aptauja par pašvaldības pakalpojumu pieejamību un kvalitāti

06.12.2021 - 13.12.2021

a45611b6063d4e874f0c29b80a325e77_1.jpgProjekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros Latvijas Pašvaldību savienība veic anketēšanu, lai noskaidrotu klientu apmierinātību ar pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību un kvalitāti valstspilsētās un novados 2021. gadā.

Ja kādu no minētajiem pakalpojumiem neizmantojiet, attiecīgo anketas punktu atstājiet neaizpildītu. Paldies
par Jūsu atsaucību!

Aptauja elektroniski aizpildāma šeit

Aptaujas anketa drukājama šeit

Gaidīsim jūsu atbildes līdz 13.decembrim.

Lasīt visu ziņu

Uzzīmē savu Ziemassvētku kartīti

06.12.2021 - 15.12.2021 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

dsc_0001.jpgAicinām lielus un mazus Kandavas un pagastu iedzīvotājus uzzīmēt savu Ziemassvētku kartīti ar vēlējumu savai pilsētai, pagastam, novadam. Kartītes bez aploksnēm līdz 17. decembrim jāiemet Ziemassvētku pastkastē, kas drīzumā tiks izvietota vecpilsētas promenādē.

Kartītes tiks apkopotas, ielaminētas un izvietotas apskatei vecpilsētas promenādē, kā arī publicētas Kandavas un pagastu apvienības mājas lapā www.kandava.lv un sociālajos tīklos.

Rotāsim mūsu pilsētu kopā!

Lasīt visu ziņu

Decembrī turpinās projekts “ZIRGS- PARTNERIS UN PALĪGS"

09.12.2021 - 11.12.2021 kur : Ivetas zirgi

projekta_afisa_2021_gada_decembris.jpgBiedrība „Kandavas jātnieku klubs STAFETE” īsteno projektu „ZIRGS - PARTNERIS UN PALĪGS”, Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros.

2021.gada decembrī nodarbības notiks šādos datumos: 
9.decembrī no plkst. 15:00 līdz 19:00; 
11.decembrī no plkst. 12:00 līdz 16:00.

Mērķa grupa –  vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam ar priekšlaicīgu mācību pamešanas risku.

Lasīt visu ziņu

Trešās Adventes koncerti Cērē un Zemītē kopā ar ansambli „Morgenrot”

11.12.2021

20211211_180752.jpg11.decembrī, trešās Adventes priekšvakarā Cēres pamatskolas zālē ar Adventa laika koncertu  „Ziemassvētku gaismā” viesojās Rīgas Vācu kultūras biedrības vokāli instrumentālais ansamblis „Morgenrot”.

Ansambļa vadītāja ir Līga Miķelsone. „Morgenrot” piedalījies Latvijas Mazākumtautību dziesmu un deju svētkos un Rīgas domes skatēs. Ansamblis dibināts 1989.gadā. Muzikālajā pavadījumā skan klavieres, vijoles, ukulele, flauta un citi mūzikas instrumenti, kurus spēlē ansambļa dalībnieki. Vijolnieks Reinis Galenieks, kurš ir arī izcils vārda meistars, ir gan muzikālais koncertmeistars, gan programmu vadītājs.

Koncerta laikā ansambļa dalībnieki ne tikai dziedāja un spēlēja, bet arī pastāstīja par vācu kultūras un ieražu tradīcijām, par to, kas kopīgs un atšķirīgs mūsu tautām, bet koncerta otrajā daļā skandēja visiem zināmas un mīļas Ziemassvētku dziesmas, kurām varēja dziedāt līdzi. Tā bija jauka pēcpusdiena sirsnīgā atmosfērā.

Cēres kultūras dzīves organizatore Līga Roze pateicās māksliniekiem un kuplajam klausītāju pulkam, kas palīdzēja radīt īstu pirmssvētku prieku. Īpašs sveiciens, skaļi aplausi, tika veltīti cēreniekam Andrim Jansonam, kuram pateicoties šis koncerts nonāca pie klausītājiem mūsu pusē. 

Ir doma arī par turpmāku sadarbību ar Rīgas Vācu kultūras biedrību, kuras filiāle atrodas Kandavā.

Tajā pašā dienā ansambļa „Morgenrot” koncerts „Ziemassvētku gaismā” notika arī Zemītes Tautas namā.Informāciju sagatavoja: Dagnija Gudriķe, RVKB Kandavas filiāles koordinatore

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Tukuma novada basketbola čempionāts: Kandava pret Engure

14.12.2021 19:15 - 21:00 kur : Kandavas sporta halle

img_9036.jpg14. decembrī norisinājās Tukuma novada basketbola čempionāta spēle spēle Kandava - Engure, ar rezultātu 76:47 uzvaru guva Kandavas komanda.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Ramirent Nacionālā basketbola līga: Kandava/Anzāģe - Liepāja/ LSSS

17.12.2021 19:00 kur : Kandavas sporta halle

anzage_liepaja_17_12.jpg17.decembrī plkst. 19:00 Kandavas sporta hallē norisināsies Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle starp Kandava/Anzāģe un Liepāja/ LSSS.

Lasīt visu ziņu

Konkursa „Gaismas dziesmas Kandavā 2021” rezultāti 2021

19.12.2021

26972467618774980424510172230718485741770634n.jpgNo 12. līdz 19. decembrim jau piekto gadu Kandavā notika gada sirsnīgākais Latvijas bērnu, jauniešu un pieaugušo akadēmiskās un estrādes dziedāšanas konkurss „GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ 2021”.

Attālinātajā konkursā tika iesūtīti 197 video, kuros piedalījās 458 dziedātāji no 38 Latvijas vietām, tostarp arī Kandavas un Tukuma.

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas meiteņu kvartets "Zīlītes" piedalījās konkursā "Gaismas dziesmas Kandavā 2021" un savā grupā (kvartets 7-12 g.) ieguva 1.vietu. Kvartetam - Ievai Kesenfeldei, Odrijai Brigerei, Lanai Barkānei un Karlīnei Pelītei - šis bija pirmais konkurss. Liels paldies Jolantai Brigerei par dalībnieču skaistajiem tērpiem, skolotājai Ivitai Lejai par kvarteta sagatavošanu konkursam un, protams, arī meiteņu vecākiem par atbalstu.

Visi priekšnesumi redzami youtube konkursa kanālā Gaismas Dziesmas Kandavā2021 https://www.youtube.com/playlist?list=PL5acpfTGa1O4MbQzuqnN82bhUUGggsQVs

gaismas-dziesmas-kandava-2021-ziliteu.jpgVisi rezultāti:

Grand prix (65 punkti) Nellija Šāvēja, 9 gadi, Rīga, klasiskā dziedātāja, pedagogs Zaiga Lazdiņa- Radziņa,

Grand prix (65 punkti) Danija Areande Bedrīte, 17 gadi, Jūrmala, mūsdienu estrādes dziedātāja, pedagogs Karmene Radovska

Labākais pedagogs- Karmene Radovska, Jūrmala

Skatītāju simpātija- Ģertrūde Brinkmane- Brimane, 4 gadi, Tukums, pedagogs Inguna Silineviča (382 LIKE īkšķīšu)

Skatītāju simpātija- Melānija Briuņa, 11 gadi, Jelgavas novads, pedagogs Evija Lagzdiņa (1961 skatījums)


Solisti 4-8 gadi

Mūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Elizabete Lukaševiča Lāce, 5 gadi, Rīga, pegadogs Gunta Stade

1.vieta Rebeka Jermacāne, 8 gadi, Balvi, pedagogs Iluta Tihamirova

2.vieta Georgs Rukmanis- Počs, 5 gadi, Rīga, pedagogs Kaiva Gaigala

3.vieta Amanda Lūse, 8 gadi, Rīga, pedagogs Andžela Hila- Lukševica

3.vieta Diāna Konovalova, 8 gadi, Saldus, pedagogs Zane Kaunese

3.vieta Elīza Lediņa, 7 gadi, Bauska, pedagogs Ieva Karpoviča

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Marta Leimane, 7 gadi, Rīga, pedagogs Daina Jansone

2.vieta Agnese Dzalbe, 8 gadi, Lielvārde, pedagogs Baiba Klepere

2.vieta Anete Rozentāle, 7 gadi, Liepāja, pedagogs Evija Goba

3.vieta Karolīna Frančenko, 8 gadi, pedagogs Irēna Andersone


Dueti 4-8 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Duets „Māsiņas- krāsiņas”- Rēzija Špele, 8 gadu un Madara Špele, 7 gadi, Jelgava, pedagogs Ramona Joma

3.vieta Duets „Koķetes”- Emīlija Kricka, 6 gadi un Emīlija Grīnšpone, 6 gadi, Dobele, pedagogs Daiga Viļumsone

 

Klasiskie dziedātāji

2.vieta Duets „Duets”- Melānija Izašaure, 7 gadi un Marija Līna Viļumova, 7 gadi, Ventspils, pedagogs Rudīte Tālberga, Anitra Niedre

3.vieta Duets „Anna un Madara’- Anna Grieta Freimane, 8 gadi un Madara Sējāne, 7 gadi, Jūrmala, pedagogs Agnese Čimale un Valda Dzene


Solisti 9-12 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Paula Seimuškina, 9 gadi, Rīga, Irina Parahņeviča

2.vieta Hedija Jēkabsone, 9 gadi, Kuldīga, pedagos Agnese Čīce

3.vieta Eliāna Kavinska, 10 gadi, Rīga, pedagogs Ilze Ruduka

3.vieta Darja Semjonova, 12 gadi, Rīga, pedagogs Irina Parahņeviča

3.vieta Lauma priedīte, 10 gadi, Salaspils, pedagogs Gunta Stade

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Amanda Andriekus, 9 gadi, Liepāja, pedagogs Evija Gulbe

2.vieta Mārtiņš Kalniņš, 10 gadi, Liepāja, pedagogs Ilze Balode

2.vieta Justīne Plote, 9 gadi, Lielvārde, pedagogs Baiba Klepere

3.vieta Estere Gruzniņa, 11 gadi, Sigulda, pedagogs Solveiga Vītoliņa


Dueti 9-12 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Duets „Paula un Toms”- Paula Ķeze, 9 gadi un Toms Gorskis, 9 gadi, Ropažu novads, pedagogs Justīne Paupere

1.vieta Duets „Lai skan”- Alita Miķelsone, 11 gadi un Alekss Miķelsons, 11 gadi, Jelgava, pedagogs Inta Šveicere

2.vieta Duets „Mazputniņš”- Heidija Jēkabsone, 9 gadi un Marks Karls Cinis, 8 gadi, Kuldīga, pedagogs Agnese Čīče

3.vieta Duets „Dvīņmāsiņas”- Lība Zandberga, 10 gadi un Dārta Zandberga, 10 gadi, Talsi, pedagogs Kristīne Broka- Meļķe

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Duets „Kuldīgas meitenes”- Alise Cine, 11 gadi un Diāna Aņišina, 11 gadi, Kuldīga, pedagogs Maruta Rozīte

2.vieta Duets „Mikauši”- Rauls Strapcāns, 12 gadi un Katrīna Leščinska, 11 gadi, Lielvārde, pedagogs Baiba Klepere

2.vieta Duets „Mikauses”- Amanda Jankovska, 11 gadi un Adriana Ozola,11 gadi, Lielvārde, pedagogs Baiba Klepere

3.vieta Duets „Enija un Sofija”- Enija Poņemecka, 8 gadi un Sofija Poņemecka, 10 gadi, Liepāja, pedagogs Evija Goluba


Solisti 13-16 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Kate Brikmane Buklovska, 14 gadi, Rīga, pedagogs Ilze Rijniece

1.vieta Guna Emīlija Zobena, 16 gadi, Ķekava, pedagogs Raimonds Bičus

2.vieta Emīlija Elza Putniece, 14 gadi, Saulkrasti, pedagogs Raimonds Bičus

3.vieta Kamila Jurgelevič, 14 gadi, Viļņa, pedagogs Baiba Skurstene- Serdiuke

3.vieta Emīlija Pētersone, 14 gadi, Rīga, pedagogs Ilze Rijniece

3.vieta Krista Špīse, 16 gadi, Ādažu novads, pedagogs Raimonds Bičus

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Laura Mamedova, 13 gadi, Saulkrasti, pedagogs Inese Eglīte

2.vieta Estere Jankovska, 14 gadi, Lielvārde, pedagogs Baiba Klepere

3.vieta Alise Ābolte, 13 gadi, Kuldīga , pedagogs Maruta Grigale

3.vieta Viktorija Dronova, 15 gadi, Preiļi, pedagogs Ilze Valaine

3.vieta Angelīna Krivošejeva, 14 gadi, Balvi, pedagogs Linda Vītola

3.vieta Sigita Keiša, 15 gadi, Balvi, pedagogs Linda Vītola


Dueti 13-16 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

3.vieta Duets „Keitija un Madara”- Keitija Grigalena, 13 gadi un Madara Rimeicāne, 13 gadi, Bauska, pedagogs Ieva Karpoviča


Solisti 17-20 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Ieva Dorbe, 18 gadi, Kuldīga, pedagogs Agnese Čīče

2.vieta Paula Daniela Berga, 18 gadi, Rūjiena, pedagogs Digna Gailīte

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Anna Loginova, 17 gadi, Jūrmala, pedagogs Karmene Radovska

2.vieta Marija Magdalēna Saltā, 18 gadi, Jūrmala, pedagogs Karmene Radovska

2.vieta Nikola Elizabete Ūdre, 17 gadi, Rīga, pedagogs Inta Godiņa


Dueti 17-20 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Duets „Anna un Danija”- Anna Loginova, 17 gadi un Danija Arende Bedrīte, 17 gadi, Jūrmala, pedagogs Karmene Radovska


Solisti 25-55 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Rita Ūpe, 43 gadi, Saldus

2.vieta Ingūna Pētersone, 54 gadi, Ozolnieki

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Santa Šveice, 43 gadi, Rīga, pedgagogs Karmene Radovska

2.vieta Inga Grantiņa, 43 gadi, Dienvidkurzeme

3.vieta Dace Cire, 34 gadi, Jelgavas novads


Dueti 45+ gadiKlasiskie dziedātāji

3.vieta Duets „DOLCE ANDANTE” – Ina Aizgale, 52 gadi un Ingrīda Zumberga, 60 gadi, Cēsis, pedagogs Ina Aizgale


Popgrupas un ansambļi 4-6 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Popgrupa „Notiņas 5”, Valmiera, pedagogs Aigita Guoge-Lapiņa

2.vieta CBJC vokālās studijas ansamblis „SEKUNDA-2”, Cēsis, pedagogs Ina Aizgale

3.vieta Ansamblis „Dārta”, Mērsrags, pedagogs Inese Ozollapa


Trio 7-12 gadi

Mūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Trio „Nianse”- Aurēlija Pošeika, 10 gadi, Melānija Briuņa, 11 gadi un Ance Ermane, 10 gadi, Ozolnieki, pedagogs Ingūna Pētersone


Kvartets 7-12Mūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Kandavas K.Mīlenbaha vsk.kvartes „Zīlītes”, Kandava, pedagogs Ivita Leja

2.vieta Kvartes „Harmonija”, Mērsrags, pedagogs Inese Ozollapa


Popgrupas un ansambļi 7-12 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Ventspils Kultūras centra vokālais ansamblis, Ventspils, pedagogi- Rudīte Tālberga un Anitra Niedre

1.vieta Radošā mūzikas studija 1, Rīga, pedagogs Ilze Ruduka

1.vieta Radošā mūzikas studija 3, Rīga, pedagogs Ilze Ruduka

2.vieta Ansamblis „Nianse”, Ozolnieki, pedagogs Ingūna Pētersone

3.vieta Radošā mūzikas studija 2, Rīga, pedagogs Ilze Ruduka

3.vieta CBJC vokālās studijas popgrupa „SEKUNDA-3”, Cēsis, pedagogs Ina Aizgale

3.vieta CKC popgrupa „HEY-2”, Cēsis, pedagogs Ina Aizgale

Klasiskie dziedātāji

1.vieta RDKS 1.klases ansamblis, Rīga, pedagogs Ilona Poikāne

2.vieta RDKS 2.klases ansamblis, Rīga, pedagogs Ilona Poikāne

2.vieta RDKS 3.klases ansamblis, Rīga, pedagogs Ilona Poikāne

2.vieta Jūrmalas Mūzikas vidusskolas jaunāko klašu ansamblis, Jūrmala, pedagogs Jānis Andžāns


Trio 13-18 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

3.vieta Trio „Dīvas-1”- Alise Dulberga, 15 gadi, Silvars Malcenieks, 15 gadi un Linards Veide, 15 gadi, Valmiera, pedagogs Ilona Veide


Kvartets 13-18 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

2.vieta Kvartets „Notiņas”- Keita Simona Mieze, 12 gadi, Laura Keita Arājuma, 14 gadi, Denija Šakurova, 12 gadi un Agneta Lāce, 12 gadi, Valmiera, pedagogs Aigita Guoge- Lapiņa


Popgrupas un ansambļi 13-18 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Popgrupa „Lai skan-2”, Jelgava, pedagogs Inta Šveicare

2.vieta Aizkraukles Profesionālās vidusskolas ansamblis, Aizkraukle, pedagogs Artūrs Zemnieks

3.vieta Popgrupa „Karameles”, Mārupe, pedagogs Kristīne Paņko

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Ikšķiles Mūzikas un māklsas skolas Vokālais ansamblis, Ikšķile, pedagogs Elīna Auziņa- Baiguševa

Trio 25- 45 gadi

Mūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Madonas kultūras nama vokālā grupa, Madona, pedagogs Ilze Rijniece


Ansambļi 25-45 gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

1.vieta Ansamblis „Fortuna”, Rīga, pedagogs Ieva Sutugova

Klasiskie dziedātāji

2.vieta Ansamblis „Sapņu lidojums”, Līvbērze, pedagogs Ingūna Pētersone


Ansambļi 45+ gadiMūsdienu estrādes dziedātāji

3.vieta Ansamblis „Krētas Freska”, Rīga, pedagogs Zaiga Lazdiņa- Radziņa

Klasiskie dziedātāji

1.vieta Lielvārdes Kultūras centra dāmu  vokālais ansamblis, Lielvārde, pedagogs Baiba Klepere

2.vieta Medzes kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis, Dienvidkurzeme, pedagogs Inga Grantiņa

3.vieta Ansamblis „Zaļuguns”, Zaļenieki, pedagogs Ingūna Pētersone


Šogad ziemas dziesmu konkursā tika aicināti piedalīties dziedātāji jebkurā vecumā no 4 gadiem, kuri varēja dziedāt kā solisti, dueti, trio, kvarteti, ansambļi un popgrupas gan akadēmiskajā, gan estrādes žanrā. Attālinātajā konkursā tika iesūtīti 197 video, kuros piedalījās 458 dziedātāji no 38 Latvijas vietām, kā arī no Viļņas Lietuvā un Minsteres Vācijā. Gada sirsnīgākajam konkursam dziedātājus sagatavojuši 87 pedagogi. 

Šogad žūrijā- Rūta Dūduma-Ķirse- soliste (Framest, m/a Vintāža), vokālā pedagoģe RDKS mūziklu nodaļā, podkāsta vokālistiem MIKROFONS vadītāja, Rihards Millers- Nacionālās operas solists, Vineta Elksne- soliste 9Lady's sweet), mūzikas pedagoģe, Intara Busuļa pavadošās grupas „Abonomenta orķestris" dalībniece un Kristaps Krievkalns- mūziķis, komponists, mūzikas producents, aranžētājs, koncertu un šovu muzikālā pavadījuma autors. Žūrija pēc punktu sistēmas vērtēja dziedātāju priekšnesumus, atbilstoši konkursa nolikumā dotajiem kritērijiem.

Individuāli tika skatīta katra vecuma grupa un kategorija, kas netika pielīdzināta citai grupai un kategorijai. Šogad konkursā Grand prix titulu ieguva klasiskā dziedātāja Nellija Šāvēja, 9 gadi, Rīga, pedagogs Zaiga Lazdiņa- Radziņa un Grand prix titulu ieguva arī mūsdienu estrādes dziedātāja Danija Areande Bedrīte, 17 gadi, Jūrmala, pedagogs Karmene Radovska. Titulu „Labākais pedagogs" ieguva Karmene Radovska no Jūrmalas, bet Skatītāju simpātijas titulu „Youtube LIKE" īkšķīšus visvairāk ieguva četrgadīgā solise Ģertrūde Brinkmane-Brimane no Tukuma, pedagogs Inguna Silineviča (382 LIKE) un Skatītāju simpātijas titulu „Youtube skatītākais dziedātājs" ieguva vienpadsmaitgadīgā soliste Melānija Briuņa no Jelgavas novada, pedagogs Evija Lagzdiņa (1961 skatījums). Laureātu saraksts skatāms konkursa mājas lapā www.kandavadzied.lv sadaļā REZULTĀTI.

Žūrijas komentāri-
Rūta Dūduma-Ķirse: Paldies par daudz pārdomātiem, vizuāli un vokāli skaistiem, noslīpētiem priekšnesumiem. Ieteikumi no manas puses- Ziemassvētku dziesmas katru gadu uzrodas arvien vairāk un vairāk. Ir vērts papētīt dziesmu pūru un atlasīt unikālas, sen nedzirdētas vai dzirdētas, tikai interesantākās aranžijās, versijās;- ansambļiem noteikti iesaku daudzbalsības treniņus, vairāk un biežāk sadziedāties;- dziesmu ievadus neveidot tik garus;- pasmaidīt un piedomāt pie brīvās rokas kustībām; un visbeidzot - Priecīgus visiem Svētkus!

Kristaps Krievkalns: Liels paldies dziedātājiem, vecākiem, pedagogiem par sagatavotajiem priekšnesumiem. Visiem novēlu Priecīgus Ziemassvētkus un skanīgu Jauno gadu.

Vineta Elksne: Mīļie, bērni, pusaudži, jaunieši, pieaugušie! Visi tie, kas ar dziesmu spēj savu iekšējo pasauli atklāt citiem. No sirds jūs visus apbrīnoju par jūsu ieguldīto darbu. Šajā laikā, kad ierobežota satikšanās un tik svarīgo mēģinājumu procesu ir tik sarežģīti realizēt, jūs to spējāt! Jūs tikāt galā ar uzdevumu. Un ar jaunā laika izaicinājumu – "iesaiņot" savu priekšnesumu jaunā – video- veidā... Es no sirds pateicos. Es jūs apbrīnoju. Lieli, lieli MALAČI! Lai jūsu darba spējas jums kalpo par spēka avotu arī turpmāk. Lai arī šis ir salīdzinoši grūts laiks, es uzskatu, ka jūs visi esat iekšēji ļoti spēcīgi, jo tikai tie, kas nepadodas, dzīvē tiek dāvanām. Par skaistu jo skaistu dāvanu sev un citiem – dziedātu dziesmu! Lai tā jūs nekad nepamet un turpina iepriecināt, uzlādēt, dziedināt.
Man, vērtējot, uzdevums bija ļoti grūts. Noteikti vieglāk būtu jūs visus redzēt uz vienas skatuves, pie vieniem apstākļiem. Bet, ņemiet par labu. Man bija liels prieks ik katru no jums redzēt. Un ik katrā es varēju ko skaistu gūt. Paldies jums.

Rihards Millers: Bija patiess prieks redzēt tik kuplu dalībnieku skaitu. Ņemot vērā šī brīža Covid 19 situāciju, dalībnieki bija cītīgi gatavojušies. Cits veiksmīgāk, cits ne tik veiksmīgi, bet galvenais ir tas, ko mēs gūstam no konkursa. Iesaku, katram dalībniekam, neskatoties uz rezultātu, ar kritisku aci izanalizēt savu kā arī citu dalībnieku ierakstus, lai varētu mācīties gan no savām un citu kļūdām, gan stiprajām pusēm. Ieteikums pasniedzējiem būtu lielāku nozīmi piešķirt teksta domai. Katrs teikums nes savu ideju vai domu. Balss nav paredzēta, lai tikai veidotu skaistu skaņu, bet tā ir paredzēta, lai uzrunātu klausītāju un izstāstītu stāstu, kas uzrunā.

Konkursa organizatori saka paldies visiem dalībniekiem, vecākiem, pedagogiem. Mēs no sirds pateicamies par tik skaistiem, pārdomātiem, sirsnīgiem priekšnesumiem un Jūsu ieguldīto darbu. Nākamajās nedēļās strādāsim pie konkursa youtube kanāla popularizēšanas. Ļoti ceram nākamajā gadā tikties ar Jums visiem klātienē- Kandavas kultūras namā.

Lasīt visu ziņu

19.decembrī Kandavā notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19

19.12.2021 10:00 - 17:00

vakcinacija_19_12.jpg19.decembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Kandavas kultūras namā vakcinācija un balstvakcinācija pret Covid-19. Bez iepriekšējas reģistrācijas. Līdzi jāņem pase vai personas apliecība.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietiekami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā iedzīvotāji varēs saņemt gan pirmās, gan otrās potes, kā arī balstvakcīnas pret Covid-10.

 

 Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētki Zantes pagastā

22.12.2021 kur : Zantes kultūras nams, Zante

26998599247989650001716647503907929263555449n.jpgLai arī jau otro gadu nevaram svētkus svinēt kā ierasts, tomēr svētku noskaņu varam radīt paši, darot priecīgus arī citus. Ja mēs kādam varam uzdāvināt prieku, tad mēs varam daudz.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, gan Zantes pagasta iestādes ietērpās svētku noformējumā, gan arī iedzīvotāji bija piedomājuši par svētku sajūtas radīšanu savās mājvietās.

6.decembrī Zantes pagasta centrā augošā eglīte iemirdzējās svētku rotā un 22.decembrī pie lielās svētku egles pašus mazākos zanteniekus gaidīja Ziemassvētku vecītis, kuram palīdzēja čaklie rūķi no Zantes amatierteātra un vienmēr atsaucīgais sociālais rūķis Ligita.

Lai laba veselība, priecīgs prāts un daudz jauku notikumu Jaunajā 2022.gadā!

 

Egija Lāce, Zantes kultūras nama vadītāja

Lasīt visu ziņu galerija (23)

Iedzīvotāju sveicieni Ziemassvētkos un Jaunajā 2022. gadā

22.12.2021 - 23.12.2021 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

laimigu-jauno-2022-gadu.jpg22. un 23. decembrī Kandavas vecpilsētas Promenādē tika atskaņoti iedzīvotāju iesūtītie audio sveicieni. Svētkos mūs vēlas sveikt ne tikai latviešu valodā runājoši kandavnieki, bet arī Kandavā dzīvojoši cittautieši.

Piedāvājam noklausīties sveicienus vācu, ungāru, krievu, poļu, baltkrievu un angļu valodās.

Laimīgu Jauno 2022. gadu!


Lasīt visu ziņu

Bērni ar īpašām vajadzībām un 1. un 2. grupas invalīdi saņem svētku paciņas

22.12.2021 11:00 - 29.12.2021 - 12:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

dsc0039.jpg22.decembrī no plkst. 11.00 līdz 12.00 Kandavas vecpilsētas promenādē pie pilsētas Ziemassvētku egles pirmās un otrās grupas invalīdi, un bērni ar īpašām vajadzībām saņēma Latvijas Sarkanā Krusta Kandavas novada komitejas sarūpētos Ziemassvētku sveicienus.

Tiem, kuri paciņai bija pieteikušies, bet nebija iespējams pēc tās ierasties norādītajā laikā, paciņas var saņemt Latvijas Sarkanā Krusta Kandavas novada komitejas telpās (Lielā iela 26, Kandava) līdz š.g. 29.decembrim, iepriekš zvanot 26312977 vai 29327696.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Aicinām Kandavas pilsētā un pagastos deklarētos pirmsskolas vecuma bērnus saņemt saldos Ziemassvētku sveicienus!

22.12.2021 17:00 - 23.12.2021 - 20:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

ziemassvetku-pacinas-1.jpgAicinām Kandavas pilsētā un pagastos deklarētos pirmsskolas vecuma bērnus saņemt saldos Ziemassvētku sveicienus!

Pašvaldība dāvana Ziemassvētku paciņas pirmsskolas vecuma bērniem, kuri dzimuši, sākot no 2015. gada un jaunākiem, un ir deklarēti Kandavas un pagastu apvienības teritorijā (Kandavas pilsēta, Cēres pagastā, Kandavas pagastā, Matkules pagastā, Vānes pagastā, Zantes pagastā un Zemītes pagastā). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Paciņas varat saņemt sekojošos datumos un vietās:  

Zante - 22. decembrī  no plkst. 10.00 - 11.00 pie lielās egles

Kandava un Kandavas pagasts – 22. un 23. decembrī no plkst. 17.00 – 20.00 Kandavas promenādē pie svētku egles

Vāne - 25.decembrī no plkst. 12.00-14.00 rotaļlaukumā

Matkule - 26.decembrī no plkst. 16.00-17.00 

Cēre - 26. decembrī no plkst. 11.00 - 13.00  pie Cēres skolas

Zemīte - 30.decembrī no plkst. 11.00 - 12.00 pie Tautas nama


Ja svētku paciņas nav iespējams saņemt norādītajos datumos, tad tās būs iespējams saņemt Kandavas un pagastu apvienībā un pagastu pārvaldēs, iepriekš sazinoties ar atbildīgo personu pa norādītajiem tālruņiem:

Kandava un Kandavas pagasts T.26451427 (Līga)

Matkule T. 25772208 (Agnese)

Cēre T. 29143828 (Maija)

Vāne T. 29346512 (Daina)

Zante T. 29753797 (Egija)

Zemīte T. 25427223 (Rita)

Priecīgus svētkus!

Lasīt visu ziņu

Marija Bērziņa, Valts Pūce, Raimonds Ozols koncertprogrammā "Brīnuma tuvumā"

28.12.2021 19:00 kur : Kandavas kultūras nams

kandava_zsv_koncerts_afisa_01.jpg28.decembrī plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā Marija Bērziņa, Valts Pūce, Raimonds Ozols koncertprogrammā "Brīnuma tuvumā".

Lasīt visu ziņu

Tukuma novada basketbola čempionāts: Kandava pret Stiga RM

28.12.2021 19:15 - 21:00 kur : Kandavas sporta halle

tukuma_novada_basketbola_cempionata_4.jpg28. decembrī plkst. 19:15 Kandavas sporta hallē Tukuma novada basketbola čempionāta spēle spēle Kandava - Stiga RM. Ieeja ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu!  Ieeja sejas aizsargmaskās!

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top