Pāriet uz lapas karti

Aktualitātes

Kurzemes cietokšņa muzejs

17.06.2021

reklama_kurzemes_cietoksna_muzejs_page_0.jpgMuzejs šogad svin 25 gadu jubileju un aicina ciemos apmeklētājus!

Muzejs dibināts 1996. gadā un tajā var apskatīt Pirmā un Otrā pasaules kara ekspozīcijas, Sarkanās armijas tanku, citu tehniku un restaurētus tā laika bunkurus. Unikāls, militārajai vēsturei veltīts muzejs, lielākoties saistībā par karu Kurzemē. 

Telefona nr.: 29442311

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas 30 gadu jubilejas diplomdarbu izstāde

14.07.2021 10:00 - 01.10.2021 - 16:00 kur : Vējaspārns, mākslas galerija

1407_01102021_kmms_izstades_afisa.jpgIzstāde apskatāma Kandavas kultūras nama 2.stāva izstāžu zālē "Vējspārns" (Lielā ielā 28).
Darba dienās no plkst. 10:00 līdz 16:00.
Izstādi var apmeklēt bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Īstenots projekts “Mūra atseguma vēsturiskā izpēte pie Kandavas bruņinieku pilskalna”

08.07.2021

atsegtais_muris.jpgKandavas novada dome īstenojusi projektu “Mūra atseguma vēsturiskā izpēte pie Kandavas bruņinieku pilskalna”. Projekts īstenots līdz 2021. gada 30. jūnijam, Kurzemes plānošanas reģiona projektu konkursa “Kurzemes kultūras programma 2021” ietvaros.

Projekta mērķis bija sekmēt kultūras vērtību izzināšanu un to pieejamību sabiedrībai, veicot vēsturiskas mūra daļas kultūrvēsturisko izpēti.

Projekta ietvaros, kvalificēta arheologa uzraudzībā, tika veikta vēsturiskās mūra daļas atrakšana pie Kandavas bruņinieku pilskalna, lai precīzāk noskaidrotu tā apmērus un novietojumu. Pēc Objekta fiziskās izpētes tika veikta tā kultūrvēsturiskā izpēte. Projekta rezultātā izstrādātā dokumentācija – arheoloģiskās izpētes pārskats un kultūrvēsturiskās izpētes atzinums ir pieejami jebkuram interesentam Kandavas mājaslapā un Kandavas muzejā.

Mūra arheoloģisko izpēti veica arheologs Mārtiņš Lūsēns, kultūrvēsturiskās izpētes atzinumu sagatavoja vēsturnieks Agris Dzenis.

Projekta kopējās izmaksas ir 1808,88 EUR, no kuriem publiskais finansējums 1500,00 EUR apmērā un Kandavas novada domes līdzfinansējums 308,88 EUR.

Lasīt visu ziņu

Fiziskās sagatavotības nometne 12-15 gadus veciem jauniešiem

07.07.2021

20_25072021_nometne_dizpriedes.jpgNo 20. līdz 25. jūlijam Kandavā norisināsies fiziskās sagatavotības nometne 12-15 gadus veciem jauniešiem. Nometni organizē "Signature Performance Clinic", atbalsta Kandavas novada dome.

Jauniešu fizisko prasmju attīstīšana fiziskās sagatavotības trenera Dināra Zāģera un fizioterapeitu Aigara un Guntara Strāķu vadībā.

Nometnē:
- Individuāla jauniešu fiziskās sagatavotības testēšana pirms un pēc nometnes;
- Stājas novērtēšana, muskuļu garuma un funkcionālā spēka testēšana;
- Kustību paterni, aktīvie mobilitātes un stabilitātes testi;
- Kustību tehnikas apguve;
- Spēka treniņi;
- Veiklības treniņi;
- Ātruma treniņi;
- Motivācijas un izaugsmes skola;
- Dziļās muskulatūras nostiprināšana;
- Kustības virziena maiņu attīstīšana.
 

Dzīvošana: viesu māja "Dižpriedes"

Ēdināšana: 4 x dienā (kafejnīca "Pie Kristapa")

Treniņu norises vieta: renovētais Kandavas Valsts Lauksaimniecības tehnikuma stadions


Lasīt visu ziņu

10.07.2021. Antīkie automobiļi arī Kandavā jeb Youngtimer & Motul HISTORIC RUN Tukums - Kandava - Kuldīga

06.07.2021
10072021_historic_run_antikie_automobili.jpg

Latvijas Antīko automobiļu klubs ir aktīvi sācis savu sezonu un viens no kluba rīkotajiem pasākumiem norisināsies 10. jūlijā. Tas būs Youngtimer Rally sekcijas rīkotais “Youngtimer & Motul Historic Run 2021”. Pagājušā gadā tika sākts jauns salidojumu formāts – tūrisma brauciens. Pēc dalībnieku pozitīvajām atsauksmēm tika nolemts šādu pasākumu turpmāk rīkot katru gadu. Šogad brauciens norisināsies maršrutā Tukums - Kandava - Kuldīga. 

Sākums ir paredzēts Tukumā, Classic Car & Motorcycle Garage ar reģistrāciju un ekskursiju, kuru vadīs muzeja radītājs Arvis Ozoliņš. Tālāk dalībnieki dosies uz Kandavu, kur slavenā autosporta trašu autora Hermana Tilkes radītajā Kandavas Kartodromā dalībniekiem būs iespēja piedalīties sacensībās. Turpat Kandavas Kartodromā arī paredzētas pusdienas dalībniekiem. Tālāk pa gleznaino ceļu maršruts turpināsies uz Kuldīgu, kur finišēsim A.Grundmaņa stadionā pie Virkas muižas.

Braucienā piedalīsies ļoti plašs spektrs klasisko auto modeļu, kā interesantākos var minēt Jaguar E-type, Citroen DS23, Chevrolet Camaro, DeLorean DMC-12, Porsche 911 Turbo, Opel Rekord P2, Volvo P1800 un pat RAF Latvija. 

Kopā pasākumā piedalīsies 70 automobiļi, ražoti no 1961. līdz 1999. gadam. Interesentiem visas automašīnas būs iespēja apskatīties Kandavas kartodromā (Kandavā, Jelgavas ielā 16) no 13:00 - 15:00 un Kuldīgā, A.Grundmaņa stadionā no no 16:00 - 17:00. 


Pasākumu atbalsta: MotulYoungtimerCar.euVirkas muiža, Classic Car & Motorcycle GarageKandavas KartodromsErgo.

Saulgriežu laika pasākumi Kandavas novadā

17.06.2021

15.jpg

Visi gaida Jāņa dienu,

       Puiši gaida, meitas gaida;

         Puišiem alu, puišiem sieru,

            Meitām zāļu vainadziņus.

Ar lielu prieku gaidīsim gan savējos, gan viesus Kandavā!

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Abavas senielejas ainava iekļauta Latvijas kultūras kanonā

15.06.2021

abavas_ieleja_foto_ivars_adienis.jpgLatvijas kultūras kanons papildināts ar ainavu sadaļu Latvijas kultūras kanonā līdzās tādu nozaru kā tautas tradīcijas, arhitektūra un dizains, skatuves māksla, literatūra, vizuālā māksla, mūzika un kino izcilākajām vērtībām tagad iekļautas arī astoņas kanoniskas Latvijas ainavas – Daugavas ainava, Zemgales līdzenuma ainava, Gaujas senielejas ainava, Latgales ezeraines ainava, Latvijas mežu ainava, piejūras ainava, Vidzemes pauguraiņu ainava un Abavas senielejas ainava. 
Jaunās vērtības iespējams iepazīt Latvijas kultūras kanona tīmekļvietnē https://kulturaskanons.lv/, kur ekspertu Anitas Zariņas un Oļģerta Nikodemus tekstus papildina bagātīgi materiāli: mūsdienu fotogrāfijas no projekta „Ainavu dārgumi” un vēsturiskās fotogrāfijas no projekta „Zudusī Latvija”, kartes no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Kartogrāfisko materiālu krājuma, 20. gadsimta sākuma tūristu bukleti no LNB Sīkiespieddarbu krājuma, kā arī saites uz interesantākajiem rakstiem resursā Periodika.lv.

Abavas senielejas ainavu veido gadu simtos un tūkstošos radies dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma kopums. Latvijas mēroga unikalitāti ainavai piešķir izteiktā Abavas senielejas forma un uzbūve (terasētās nogāzes, pieteku dziļās ielejas, gravas, palienas), ģeoloģisko nogulumu dažādība, kas kopā noteikušas cilvēku saimnieciskās aktivitātes, un kas, savukārt, izpaužas mežu un lauku mijā. Izteiksmīgais reljefs un augu valsts daudzveidība veido vizuāli pievilcīgas ainavu telpas, kas skatam paveras no senielejas nogāzēm un pamatkrasta. Kopš senseniem laikiem upe un tās ieleja kalpojusi ne tikai kā dabisks šķērslis, bet arī kā satiksmes ceļš, kas savienoja Kurzemi un Zemgali. Tas atstājis paliekošu ietekmi uz senieleju un tās apkārtnes kultūrainavu, kas bagāta ar daudziem kultūrvēsturiskiem objektiem: pilskalniem, senkapiem, muižām, krogiem un baznīcām. Kultūras kanonā ir iekļauta senielejas ainava no Pūres līdz Rendai. Vizuāli pievilcīgās tālās krāšņās skatu perspektīvas kalpoja par pamatu tam, lai Abavas senielejas posmu no Kandavas līdz Sabilei un tālāk līdz Rendai 19. gadsimta otrajā pusē sāktu dēvēt par Kurzemes Šveici. Šāds ielejas nosaukums 20. gadsimta pirmajā pusē nostiprinājās tūrisma ceļvežos un laikrakstos, kas aicināja doties ceļojumos uz Abavas senleju.

Lasīt visu ziņu galerija (4)
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top