Pāriet uz lapas karti

Tautas Saimes Grāmatas iedziedāšana Kandavā

18.01.2018 kur : Kandavas muzejs

img_3719.jpg18. janvārī Kandavas novada muzejā notika Tautas Saimes grāmatas iedziedāšana un novadpētniecības materiālu krājuma “Kandavas burtnīcas” atvēršanas svētki.

Vakars tika atklāts ar dziesmu „Ģērbies, saule, sudrabota” ansambļa “Do-Re-Mi” izpildījumā, pēc kuras Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede pastāstīja, ka, 2018. gads, kas ir valodnieka 165. jubilejas gads, Kandavas novadā pasludināts par “Valodas gadu” un tas tiks piepildīts ar dažādām tematiskām aktivitātēm. Savukārt, muzeja krājuma glabātāja Ināra Znotiņa klātesošos iepazīstināja ar valodnieka dzīves gājumu un nozīmīgo ieguldījumu latviešu valodniecībā.

Vislatvijas Tautas Saimes grāmatas koordinators Aivars Meija un projekta koordinators Guntis Rolis grāmatu svinīgi nodeva Kandavas novada domes priekšsēdētājai I.Priedei un aicināja Kandavas novada  iedzīvotājus aktīvi piedalīties šīs unikālās grāmatas veidošanā.

Muzeja vadītāja Sarma Anģēna klātesošos iepazīstināja ar novadpētniecības materiālu krājuma “Kandavas novada burtnīcas” I daļu “Kandavas burtnīcas”, kas ir vienas no Latvijas simtgades darba grupas izstrādātajiem pasākumiem Kandavas novadā.

Tautas Saimes grāmatā vēstījumus varēsiet ierakstīt Kandavas novada muzejā no 18.janvāra līdz 1.februārim. Pēc 1.februāra ierakstīt savus novēlējumus grāmatā varēs arī vairākās citās vietās Kandavā- pilsētas bibliotēkā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, Kandavas ev.lut. baznīcā un novada pagastos. Sīkāka informācija par vietām, datumiem un laikiem tiks publicēta pašvaldības mājas lapā www.kandava.lv .

Tautas Saimes grāmatas iedziedāšana Kandavā 18.janvārī nav izvēlēta nejauši. Šajā dienā pirms 165 gadiem ir dzimis dižais novadnieks skolotājs, valodnieks un sabiedriskais darbinieks Kārlis Mīlenbahs (1853 – 1916).

Aicinām piedalīties ikvienu novadnieku, jo īpaši seniorus, un ierakstīt savu vēstījumu un novēlējumu Tautas Saimes grāmatā!

printēt
Viens no Tautas Saimes grāmatas idejas autoriem Aivars Meija
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top