Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

ZANTES PAGASTA SVĒTKI 2023 "RAIBS AR RAIBU SADERĒJA"

20.05.2023 11:00 kur : Zantes kultūras nams

dsc0081.jpg20.maijā ir aizvadīta raibiem notikumiem piepildīta diena Zantē! Šogad par Zantes pagasta svētku tēmu tika izvēlēta raibā krāsa un tāpēc Zantē viss bija raibs kā dzeņa vēders, gan apmeklētāji, gan svētku programma,  turklāt vēl pirmo reizi svētki iekrita darba dienā, nu pavisam raibi, bet kā saka, raibs ar raibu sader kā cimds ar roku. Maija mēnesis šogad vispār bija pavisam raibs – ar daudz dažādiem pasākumiem, iešanām, skriešanām un svarīgiem notikumiem, ka brīžiem raibs gar acīm metās. Kā zināms, 3.maijā atzīmējām mūsu novadnieka, izcilā dzejnieka Imanta Ziedoņa 90 gadu jubileju.  Domājot par raibo, protams,  nāk prātā  viņa „Raibā pasaka”. To visiem klātesošajiem atgādināja mūsu skoliņas teātra aktieri. Savukārt, raibas dejas Zantes pagasta svētkiem bija sagatavojušas mūsdienu deju kolektīva meitenes.

Svētkus atklāja Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis, aicinot ikvienu piedalīties vismaz piecās aktivitātēs, iegādāties vizmaz trīs lietas un izbaudīt raibo svētku dienu Zantē. Sveicienus svētkos zanteniekiem bija atvedusi Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede un Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns.           

Ne tikai paši svētku dalībnieki bija tērpušies raibā svētku tērpā, bet šoreiz bija aicinājums raibi izrotāt arī savus velosipēdus. Pirmo reizi Zantē notika raibo velosipēdu parāde, kurā piedalījās turpat 20 braucēju! Liels prieks par zantenieku atsaucību un radošumu! Īpaši raibs gar acīm metās skatoties uz skolotāju Andu Beseri un 1.klasi, kuri parādē ieguva galveno balvu. Ļoti raibi bija arī Inese Stola, Viktorija Strogonova, Inta un Pēteris Neicinieki un Uldis Oliņš.

Uz raibām izklaidēm  bērnus aicināja pasākumu aģentūras „Jampadracis BB” radošā komanda, kuru pārstāvēja skolotājs Zaķis, Sliņķis un Vāvere. Par skaistu  sejiņu apgleznošanu  rūpējās Anda Besere.  Visas dienas garumā bērni varēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās,  un ne tikai bērni, bet arī pieaugušie lapbrāt izmēģināja spēkus rodeo buļļa savaldīšanā.  Darbojās arī svētku tirdziņš, kurā varēja iegādāties gan kaut ko pašaudzētu un pašražotu, gan arī citādus labumus, raibumus un gardumus. Gan lielus, gan mazus piesaistīja brīvprātīgo ugunsdzēsēju aktivitātes.  Puiši labprāt izrādīja ugunsdzēsības mašīnu, aprīkojumu un sarīkoja interesantas sacensības. Kā zināms, pateicoties Kristiāna Evarsona iniciatīvai, ir uzsākta ziedojumu vākšanas akcija jaunākas ugunsdzēsības mašīnas iegādei Zantes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai. Lai izdodas!

Līdz pat pēcpusdienai gan lieli, gan mazi piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, kuru galvenā vadītāja bija mūsu  pagasta sporta organizatore Tija  Tripāne. Šogad sporta norises papildināja firmas ”Priekatrakcijas” komanda ar atrakcijām ”Drošais loks”, ”Veiklais tarzāns”, ”Rodeo buļļa savaldītājs” un ”Mazā raganiņa”. Nemainīgi populāras bija  “Roku laušanās” sacensības, kurās šogad uzvarēja Daniels Rimovičs, pieveicot Māri Uldi Doniņu un Ojāru Kraskovu. Spēka sacensībās “Stiprinieks pudeļu turēšanā“ ļoti sīvā cīņā, tikai ar dažu sekunžu starpību, vīru konkurencē uzvarēja Sergejs Mihailovs, aiz sevis atstājot Kristapu Doniņu un Bilu Narkeviču. Stiprākā dāma izrādījās Monta Rasa, pieveicot Rasu Karlsoni un Dagniju Rusmani. Kā katru gadu šajās sacensībās piedalījās arī sportiskais seniors Miervaldis Neimanis, kurš rezultātu ziņā pārspēja daudzus gados jaunākus vīrus. Tā ka ir ko jaunajiem mācīties un gatavoties nākošajam gadam! Basketbola soda metienu sacensības pulcēja viskuplāko dalībnieku skaitu - 44 censoņus. Tā kā daudziem rezultāti bija vienādi, tad balvas saņēma visi. Daudzi pirmo reizi turēja rokās loku un mēģināja trāpīt pa kustīgiem mērķiem.  Tiesnešiem daudzkārt vajadzēja demonstrēt kā pareizi iestiprināt bultu, atvelkot stīgu, un kā atlaist pirkstus, lai bulta šautos uz mērķi. Daudzu dalībnieku uzmanību piesaistīja “Lidojošais marsietis”, kur ar frisbija šķīvīšiem bija jānogāž uz stabiem uzliktie priekšmeti. Vīru konkurencē uzvarēja Juris Palkovs, Jānis Šteins un Jānis Kālis, bērnu konkurencē  - Adriana Mušketova, Rauls Lisikovs un Ieva Krūmiņa, bet no dāmām vislabāk veicās Amandai Kipenai, Ingai Ozolai Inkinai un Irīnai Butai. Kā jau katru gadu, arī šogad notika zantenieku iecienītā aktivitāte “Zābaka mešana”, kas pulcēja gana daudz interesentu. Šaušanā ar pneimatisko šauteni vīru konkurencē laurus plūca Uldis Poškus, Mairis Ķeiris un Juris Savva, jauniešu vidū - Rūdis Ronis, Reinis Zonbergs un Kristaps Doniņš, bet dāmām  - Kristīne Kalviņa, Amanda Kipena un Vika Boicova.  Rodeo bulli no vīriem visilgāk savaldīt izdevās Edijam Strogonovam, no dāmām - Kristīnei Poškai un no bērniem visstiprākā izrādījās Violeta Stepanova. Tiem pasākuma dalībniekiem, kuri nevēlējās sacensties, bija iespēja individuāli vai ar draugiem un ģimenes locekļiem spēlēt Kroketu, Lielo Domino, mēģināt staigāt uz koka klučiem, uz precizitāti mest pakavus un darboties citās aktivitātēs.

Dienas gaitā par raibāk tērptajiem Zantes pagasta svētku dalībniekiem tika atzīta komanda no „Mierkalnu” mājām - Inga Ozola Inkina ar ģimeni. Ļoti centušās un piedomājušas pie raibā apģērba bija arī Agnese Kozuliņa, Daiga Poška, Inese Stola, Dace Roze, Aija Karlsone-Gulbe, Ina Plotko, Gunda Rorbaha, Megija Mihailova un Sabīne Bemane. Paldies visiem raibi tērptajiem par atsaucību!

Pēcpusdienā ar nepacietību tika gaidīta tikšanās ar LaserSport komandu, lai dotos aizraujošā piedzīvojumu spēlē ar Lasertag, kas piesaistīja dažādu vecumu interesentus. Svētku pirmās daļas noslēgumā visi tika aicināti cienāties ar tradicionālo Zantes svētku zupu.

Vakarpusē svētku dalībnieki devās uz  kultūras namu, kur mazajā zālē varēja aplūkot Maritas Bērziņas gleznu izstādi „Zeme dzied, kad zied”. Kā skaista dāvana Zantes pagasta svētkos visiem zanteniekiem un viesiem izskanēja Normunda Rutuļa koncerts „Viss vienos ziedos”. Svētki noslēdzās ar ballīti, kurā par dejotprieku gādāja grupa „Sapņu pietura”.

Par aktīvu līdzdalību un atbalstu šo svētku organizēšanā liels, liels PALDIES:

Zantes pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Kālim, Zantes pamatskolas teātra kolektīvam un skolotājai Antrai Grundmanei, Zantes pamatskolas  mūsdienu deju kolektīva meitenēm un vadītājai Sendijai Keitai Stolai, Zantes pagasta sporta organizatorei Tijai Tripānei un viņas palīgiem – Aijai Karlsonei-Gulbei, Irīnai Butai, Elīzai Oliņai, Martai Vanderzellei, Dacei Rasai, Ērikai Bogatajai, Robertam Muško, Agrim Kodolam un Ģirtam Vicinskim, skaisto sejiņu māksliniecei Andai Beserei, vienmēr atsaucīgajiem brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem Uldim Oliņam, Uģim Neiciniekam, Kristiānam Evarsonam un Aivaram Mozulim, pasākumu aģentūras bērniem „Jampadracis BB” radošajai komandai un Valentīnai Čerņavskai,Priekatrakcija” komandai un Andrejam Vasiļjevam,  LaserSport komandai un Reinim Vicinskim, atsaucīgajiem tirgotājiem no Zantes, Vānes, Matkules un Kuldīgas, pavārītei Kristīnei Poškai par ļoti garšīgo Zantes svētku zupu un saimniecēm Daigai Poškai un Dacei Rasai, kā arī Kristeram Oliņam, Mārcim Neiciniekam, Edijam Lācim un Raivim Grantiņam.           

Paldies visiem atsaucīgajiem, radošajiem un raibajiem svētku dalībniekiem!

  Zantes kultūras nama vadītāja Egija Lāce un sporta organizatore Tija Tripāne

Lasīt visu ziņu galerija (6) galerija (147)

Diskotēkas "Sprints" 40 gadu jubilejas pasākums

20.05.2023 22:00 - 21.05.2023 - 03:00 kur : Zemītes tautas nams
afsprints23.jpgBija laiks, kad diskotēkas bija vienīgā vieta kur jauniešiem satikties, iepazīt jaunāko mūziku un kopīgi atpūsties. Lai gan ir teiciens: "Divreiz vienā upē neiekāpsi", tomēr vecie dīdžeji piedāvā iespēju mazliet atgriesties pagātnē....

Lasīt visu ziņu

Aicinām pieteikties Kandavas pilsētas svētku gājienam!

07.03.2023 - 20.05.2023

dsc0601.jpgKandavas pilsētas svētku ietvaros, sestdien, 27.maijā plkst. 19:30 norisināsies svētku gājiens ar devīzi "Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve!".

Gājienā aicinām iesaistīties un sevi prezentēt Kandavas un pagastu uzņēmumus, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotājus, apvienojoties draugu un radu saimēs tā kuplinot svētku gājienu.

VISIEM SVĒTKU GĀJIENA DALĪBNIEKIEM, kuri laicīgi būs pieteikuši savu dalību gājienam un gājienā komanda būs noformēta atbilstoši svētku devīzei “Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve!" IEEJA svētku lielkoncertā "Intars Busulis un Abonementa orķestris" BEZ MAKSAS!

Pulcēšanās paredzēta no plkst. 19.00 pie Katoļu baznīcas. Gājiens virzīsies no Katoļu baznīcas līdz Brīvdabas estrādei “Ozolāji”, kurā gaidāms lielais svētku koncerts: Intars Busulis un Abonementa orķestris: Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Kaspars Grigalis, Edvīns Ozols, Māris Jēkabsons, Karīna Tropa, Vineta Elksne.

Gaidīsim pieteikumus līdz 20.maijam, aizpildot pieteikšanās anketu, kurā jānorāda sekojoša informācija:
1) Iestādes pilns nosaukums/Kolektīva nosaukums;
2) Dalībnieku skaits;
3) Neliels apraksts par iestādi, īsa informācija (3-4 teikumi), kuru dzirdēsiet kā uzsaukumu gājiena laikā;
4) Komandas moto vai novēlējums pilsētas svētkos;
5) Komandas kontaktpersona un tālrunis;
6) Komandas e-pasta adrese.

Gājienā aicinām izpausties radoši un padomāt par vizuālo noformējumu atbilstoši svētku devīzei “Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve”!

Pieteikuma anketa šeit: https://docs.google.com/forms/...

Lasīt visu ziņu

Jolantas Brigeres fotogrāfiju izstāde "Atgriešanās"

08.03.2023 - 31.05.2023 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

jolanta-brigerefb.jpgNo 8. marta līdz 31. maijam Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Jolantas Brigeres fotogrāfiju izstāde "Atgriešanās".

Lasīt visu ziņu

Pieteikšanās tirdziņiem !

15.03.2023 - 22.05.2023 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde, Skvēriņš pie Kandavas Bruņinieku pilskalna

PIETEIKUMS VEIDLAPA TIRGOTĀJIEM, kuri vēlas tirgoties SVĒTKU TIRDZIŅOS KANDAVĀ. 1.maijā (no 9:00) "Pavasara stādu" tirdziņā, skvērā pie Bruņinieku pilskalna (pieteikšanās līdz 24.04.) un 27.maijā(no 10:00) "Kandavas pilsētas svētku" tirdziņā, Vecpilsētas laukums un promenāde (pieteikšanās līdz 22.05).

https://forms.gle/51FCsRUitwX5...

Lasīt visu ziņu

2023. gada Lielākie pasākumi Kandavā un pagastos

01.04.2023 - 31.12.2023

lielakie-pasakumi-kandava-un-pagastos-2023-1.jpg

2023. gada Lielākie pasākumi Kandavā un pagastos:


JANVĀRIS
13. janvārī Nacionālais teātris „Oligarhs”
21.janvārī Grāvelis un Bulis ar izrādi „Grabulis”
26. janvārī Kino pirmizrāde Kandavā „Nelūgtie viesi” 27.janvārī Deju skolas „Vecgada šovs”


FEBRUĀRIS
10.februārī šovs „Kandavnieks dzied maskā”
17.februārī izrāde bērniem (Teātris un Es)
24.februārī “All you need is love” Laimis Rācenājs un Vjačeslavs Mitrohins


MARTS
3.martā Valdis Atāls ar grupu koncertā „Elpo ar sirdi”
8.martā Sieviešu dienas pasākums ar Kaspars Markševica, Āra Ozola koncertu „Vai tu jūti mani, mīļā” + Andra Kalniņa izstādes „Es uzdrīkstos” atklāšana
11.martā korim sadraudzības pasākums
18.martā Valmieras teātra izrāde „Kad kalendārs sauc”
24.martā Cēres bērnu un jauniešu teātris „Pastarītis” 26. martā „Cāļu dziesmas Kandavā”


APRĪLIS
1.aprīlī Humora šovs „Kandava the best”
6.aprīlī  Cirks no Francijas „Apkārt zemeslodei”
9.aprīlī Jautrās Lieldienas Kandavā un Zaķu figūru festivāls
15.aprīlī Apvienības „Panna” izrāde "Garāža"
22.aprīliī Neona ballīte jauniešiem ar dziedātājas Grētas solokoncertu „Vēl ar vien man sapņos”
28. aprīlī Tukuma novada izglītības iestāžu un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls „Dedzi gaiši uguntiņa”


MAIJS
1.maijā Pavasara stādu tirgus Kandavā un Tūrisma sezonas atklāšana
3.maijā Tukuma novada izglītības iestāžu mūsdienu un citu deju žanru festivāls „Sadejojam Kandavā”
4.maijā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena Kandavā ar Imanta Ziedoņa jubilejas atzīmēšanu Raimonda Tiguļa koncertu
14.maijā Ģimenes diena Kandavā. Arņa Miltiņa ģimenes koncerts ar dziedošo Kandavas, Tukuma, Talsu bērnu piedalīšanos un Rīgas Vācu skolas un Kandavas Deju skolas koncertu un radošajām darbnīcām.
20.maijā Zantes pagasta un sporta svētki
21.maijā Teātra skates diena
25.maijā Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu 1.-4.klašu koru, tautasdeju kolektīvu koncerts un skolēnu un mācību uzņēmumu pasākums „Satiekamies Kandavā”
26.,27.maijā- KANDAVAS PILSĒTAS SVĒTKI devīze-„Atslēdz Kurzemi” ar plašu kultūras programmu
26.maijā Jāņa Tabūna autorkoncerts, Dziedošo aktieru koncerts „Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve”
27.maijā Intara Busuļa un Abonementa orķestra lielkoncerts un balle


JŪNIJS
3.jūnijā Cēres pagasta un sporta svētki
3.jūnijā
XIV Latvijas jauno vokālistu konkurss „Kandava uzdod toni 2023”
9.jūnijā Kandavas Deju skolas sezonas noslēguma koncerts
10.jūnijā grupas „RAXTU RAXTI” jubilejas koncerts
17.jūnijā Valdeķu ciematiņa svētki un Kandavas pagasta sporta svētki
22.jūnijā  Kandavas kultūras nama amatierteātra Līgo lielizrāde J.Jaunsudrabiņš "Jo pliks, jo traks" (režisors V.Šoriņš) un balle


JŪLIJS
7.jūlijā Jorans ar grupu un balle
15.jūlijā Grenču ciema un sporta svētki
15.-16.jūlijā Matkules pagasta un sporta svētki
17.-22.jūlijā Kandavas mākslas plenērs Abavas senlejas pļavās
21.jūlijā Radošā diena "Māksla ienāk Kandavā"
22.jūlijā grupas „OPUS PRO” solista ALEX piemiņas koncerts
29.jūlijā Muzikāli spraiga komēdija „Precies, māsiņ” un grupas „Credo” balle


AUGUSTS
5.augustā Vānes pagasta un sporta svētki
11.-13.augustā Gaisa balonu festivāls Kandavā ar kultūras programmu
11.augustā Dziedošo aktieru salidojuma koncerts „O, kādi zēni”
12.augustā Šlāgermūzikas svētki „Zelta sirdsdziesmas Kandavā”
14.-18.augustā meistarklašu nedēļa "UZSTARO Kandavā 2023"
26. augustā Grupas "OTRĀ PUSE" jubilejas koncerts ar dziedātāju Montu
26.augustā Zemītes pagasta un sporta svētki


SEPTEMBRIS
8.septembrī Dzejas dienas kopā ar Lauri Valteru
24.septembrī Miķeļtirgus Kandavā
30.septembrī Andra Baltača monoizrāde "Muzikants ir cilvēks"


OKTOBRIS
14.oktobrī Teātra ražas svētki Kandavā
19.oktobrī Apvienības "Teātris un Es" izrāde bērniem "Uzmanību, peles!"
21.oktobrī Vidējās paaudzes deju kolektīva „Ozolāji” jubilejas koncerts


NOVEMBRIS
4.novembrī II Latvijas mūsdienu radošais deju konkurss „Kandavas deju festivāls”
10.novembrī koncertšovs „Ar sirdi Kandavā un Latvijā”
11.novembrī Lāčplēša dienas gājiens un piemiņas pasākums Kandavā
18.novembrī Valsts svētku pasākums ar Jāņa Tabūna un Maijas Laukmanes jaundarbu Kandavai un balle


DECEMBRIS
1.decembrī Egles iedegšana Kandavā
3.decembrī 1.Adventes koncerts ar Pāvula Jurjāna mūzikas skolas dalību
10.decembrī 2.Advente VII Latvijas vokālistu ziemas dziesmu konkurss „Gaisamas dziesmas Kandavā 2023”
15.decembrī Kandavas Deju skolas Ziemassvētku koncerts
16.decembrī Ziemassvētku tirdziņš Kandavā un koncerts “Rock Xmas” 
17.decembrī 3.Advente Ziemassvētku lielizrāde „Sīkstulis”pirmizrāde
18.decembrī Lielizrāde „Sīkstulis”, režisors V.Šoriņš
26.decembrī Otrie Ziemassvētki Kandavā „Piedzīvo pasaku stāstus Kandavā” ar kultūras programmu
29.decembrī Vecgada Kandavas kultūras nama amatierkolektīvu koncerts un balle

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Maijā turpinā slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijā

01.05.2023 - 31.05.2023

afisa.jpgMaijā aicinām novada iedzīvotājus aktīvi iesaistīties bezmaksas veselības veicinošos pasākumos.

  • Ūdens vingrošana senioriem 50+ nodarbībās, kuras notiks 09.05., 16.05. un 25.05. no plkst. 10:45 – 11:45 Laidzes peldbaseinā “Vieta Tavai Atpūtai”. Pieteikšanās nodarbībām pa tel. 26409321. Izbraukšana uz nodarbībām tiks organizēta no Kandavas un pagastu apvienības administrācijas ēkas, Dārza ielas 6, izbraukšana plkst. 10:00. Nodarbības ilgums 1h.
Lasīt visu ziņu

Kandavas radošo dāmu gleznu izstāde „Bez steigas”

02.05.2023 - 27.07.2023

3431022152001763394584845750064073533253597n.jpgNo 2. maija līdz 27. jūlijam Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" Kandavas radošo dāmu gleznu izstāde „Bez steigas”.  Izstādē būs redzami Zandas Milleres, Solvitas Bambes, Lienes Bērziņas, Kitijas Švīgeres, Danutas Ābeles un Aurikas Rimovičas darbi. Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00, zvanot pa tālruni 25771108. Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Kandavas orientēšanās pavasaris

18.05.2023 - 30.05.2023

jpg202305101106475037500438409413077.jpg17.aprīlī ar Kandavas treniņseriāla orientēšanās sportā (notiek sadarbībā ar Sporta klubu KANDAVA, Orientēšanās klubu ZIEMEĻKURZEME Ceļojumu un orientēšanās klubu SILVA) 1.posmu tika atklāta šā gada sezona. Teteriņu mežā pulcējās 37 orientieristi.

Otrais posms notika 8.maijā Melnajā mežā. Šoreiz uz starta izgāja 30 dalībnieki. Ņemot vērā saspringto kalendāru tas nav nemaz tik maz.

Abos posmos startēja sportisti no Tukuma, Talsu, Ventspils, Kuldīgas novadiem un Ventspils pilsētas. Jau otro gadu rezultātiem Kandavas seriālā netiek pievērsta liela uzmanība. Uzsvars likts uz aktivitāti. Sezonas beigās aktīvākie tiks apbalvoti. Ja nu kādam tomēr ir interese par šo posmu rezultātiem, tos var atrast vietnes okzk.lv sadaļā Jaunākie rezultāti attiecīgi Zig-Zag 2.un 5.kārta.

Treniņseriāla 3.posms paredzēts otrdien, 30.maijā, starts pie Kandavas sporta halles no 16:00 līdz 19:00. Tā vienlaicīgi būs seriāla „Silva” kārta (vairāk info: coksilva.lv). Distances plānotas sprinta kartē, garums no 1 līdz 5 km.

Bet kā tad ar taku skriešanu..? Kandavas taku skriešanas seriāla (sadarbībā ar Sporta klubu KANDAVA) 1.posms notiks jau šo ceturtdien, 18.maijā. Starts Skolas kalnā pie skeitparka no 18:00 līdz 19:00.

Vairāk info: uldis.vecins@tukums.lv. Aicināti visi interesenti!

Informāciju sagatavoja: Uldis Vēciņš, Kandavas un pagastu apvienības sporta speciālists

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Intas Abramenko gleznu izstāde "Kaķu pasaule"

19.05.2023 - 15.06.2023 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

kaku-pasaulefb.jpgNo 19. maija līdz 15. jūnijam Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Intas Abramenko gleznu izstāde "Kaķu pasaule".

Tikšanās ar mākslinieci 19.maijā plkst. 15:00.

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top