Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

No darbiem līdz baltajiem galdautiem Kandavā

22.04.2023

whatsapp-image-2023-04-23-at-12-22-05.jpgJau trešo gadu četrās pilsētās (Dobelē, Liepājā, Ventspilī un Kandavā) pastāvīgi norisinās Latvijas Vācu savienības organizēts projekts "Demokrātisko kompetenču inkubators", kura fokuss ir nevis caur pasīvām lekcijām un monotonu vispārzināmu frāžu atkārtošanu, bet caur atraktivitāti, pārsteigumu pilnu iesaisti un vietējo iedzīvotāju iniciatīvām veicināt pilsonisko pratību.

Ņemot piemēru no Norvēģijas partnera - biedrības "Fjellugla Kompetanse" caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds” 22.aprīlī pēc talkošanas Kandavā norisinājās viens no pasākumiem: festivāls "No darbiem līdz baltajiem galdautiem: par draudzību, par atjaunošanos, par mazākumtautību aktivitāti!"." Ikviens kandavnieks bija aicināts pievienoties - iezīmēt gan Kandavas biedrības "Tautību apvienība "Varavīksne"" 15. jubilejas gadu, gan iezīmēt jaunas pilsoniskās darbības vīzijas, atjaunot kontaktus, kopīgi rīkoties savas valsts attīstībai (bija iespēja sniegt viedokli par priekšlikumu grozījumiem Azartspēļu likumā). Tika radīts labs ietvars tuvojošamies valsts svētkiem: gan 1. un 4. maijam, kā arī Demokrātijas nedēļai, kas jau kļuvusi par jauno Latvijas tradīciju.

Festivāla viesi bija moldāvu biedrība "DAČIJA", ansamblis "DOINA", Olaines vokālais ansamblis"IVUŠKI", izcilais folkloras mūziķis Fjodors Krupenkins un Kandavas pensionāru biedrība. Līdzorganizēja: "Tautību apvienība "Varavīksne" un Rīgas vācu kultūras biedrības Kandavas filiāle "Štempeļhofa".

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Lielās Talkas laikā Kandavā atjauno pastaigu taku Pūzurgravā

22.04.2023

dsc0054.jpg22. aprīlī visā Latvijā norisinājās gada zaļākais pasākums- Lielā Talka, kuras laikā talcinieki Kandavā atjaunoja pastaigu taku Pūzurgravā.

Talkas laikā notika zālāju un nogāzes attīrīšana no krūmiem, lai dotu vairāk gaismas vērtīgiem un aizsargājamiem augiem Pūzurgravā un samazinātu aizaugumu stāvajās nogāzēs. Vispirms tika izzāģēti aizaugumi, krūmāji un zari. Talcinieki attīrīja taku un gar tās malām sakrāmēja izzāģētos zarus, tādējādi iezīmējot pastaigu taku, no kuras paveras skaista ainava uz Abavas senleju.

Pūzurgrava atrodas Kandavas pilsētā un ir viens no Abavas senlejas dabas objektiem. Gravas ielejā atrodas strauts, nogāzes ir purvainas. Pūzurgravas stāvajās nogāzēs aug ozoli, pavasaros bagātīgi zied vizbulītes, bet gar kaļķainajiem avotiem aug aptuveni 20 retu, aizsargājamu augu.

dsc0031.jpg

Par Pūzurgravā atrodamajām dabas vērtībām zina stāstīt Līga Aukšmuksta: “Pūzurgravā ir daudz brīnišķīgu aizsargājamu un reti sastopamu augu. Te ir dzegužpirkstīte, purva dzeguzenes un citas savvaļas orhidejas, bezdelīgactiņas, grīšļi, piemēram, Devela grīslis, doņi, ir specifiskas sūnu sugas. Kopumā gravā ir uzskaitītas 22 retas augu sugas”. Tāpat Līga Aukšmuksta uzsver, ka svarīgākais šādu dabas stūrīšu saglabāšanā ir apsaimniekošana, jo vidi nekopjot, esošās dabas vērtības var arī pazust. Lielākā cīņa – tikt galā ar alkšņiem, lazdām un kārkliem, kas katru gadu dīgst no jauna.


Pēc labi padarīta darba, talcinieki tika aicināti nobaudīt autentisku ukraiņu boršču, kuru turpat Pūzurgravā gatavoja Kandavā dzīvojošās saimnieces no Ukrainas.


Paldies ikvienam, kurš atrada laiku, lai pievienotos pastaigu takas atjaunošanā! Paldies talciniekiem, kuri čakli rosījās arī citviet pilsētvides sakopšanā!

Apmeklējot taku, lūgums neatstāt atkritumus, nepostīt un neplūkt augus, jo daudzi no tiem ir reti un īpaši aizsargājami Latvijā un Eiropā. Tāpat lūgums nebojāt pie Pūzurgravas izveidotās diskgolfa trases inventāru. Būsim saudzīgi pret dabas daudzveidību un cienīsim līdzcilvēku ieguldīto darbu.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Sestdien, 22. aprīlī aicinām piedalīties Lielajā talkā!

22.04.2023 10:00 kur : Pūzurgrava

liela-talka-2023-datums.jpg22. aprīlī visā Latvijā norisināsies gada zaļākais pasākums- Lielā Talka. Kandavas un pagastu apvienība aicina ikvienu novada iedzīvotāju, uzņēmumus, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas un citus interesentus aktīvi piedalīties novada sakopšanā.

Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus kā arī sakopt savus privātīpašumus: labiekārtot māju pagalmus, nomazgāt logus, sakārtot īpašumam piegulošās teritorijas un ceļmalas.


KUR TALKOT?

Aicinām iedzīvotājus informēt par plānotajām pašvaldības īpašumā esošajām talkošanas vietām attiecīgā pagasta pārvaldes vadītāju vai Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālisti Līgu Šupstiku, zvanot 63126157.

Ja talkošanas vieta iepriekš nav noskatīta, Kandavas un pagastu apvienība aicina talciniekus (darba kolektīvus, ģimenes, un citas interesentu grupas, vai atsevišķus talkotājus) pieteikties pastaigu takas pie Pūzurgravas izveidē un attīrīšanā.

Pēc labi padarīta darba, talcinieki tiks aicināti nobaudīt autentisku ukraiņu boršču, kuru turpat Pūzurgravā gatavos Kandavā dzīvojošās saimnieces no Ukrainas.


KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?

Speciālos Lielās Talkas atkritumu maisus talcinieki bez maksas varēs saņemt talkas norises nedēļā pagastu pārvaldēs – Cērē, Matkulē, Vānē, Zantē, Zemītē, Valdeķos (iepriekš sazinoties ar pagastu pārvaldes vadītājiem) un Kandavas un pagastu apvienības ēkā, zvanot saimniecības pārzinim Kandavā pa tālruni 29251239 (Edgars).

KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?

Maisu izsniegšanas laikā tiks saskaņotas piepildīto maisu atstāšanas vietas. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos. Bez maksas tiks savākti tikai speciālie Lielās Talkas maisi. Talkas vietās, kas notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, tur savāktos atkritumus aizved paši rīkotāji.

Lielgabarīta atkritumus (atkritumi, kurus izmēru dēļ nevar un nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteinerā, piemēram, mēbeles, matrači, paklāji, televizori, ledusskapji, veļas mašīnas u.c.) Kandavā bez maksas privātpersonām būs iespējams nodot no 17. līdz 23. aprīlim  Kandavas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā Daigones ielā 20. Citas atkritumu savākšanas vietas Kandavas pilsētā nav paredzētas. Kandavas atkritumu pārkraušanas stacijas (T. 29141243) darba laiks:

Pirmdien: 13.00–19.00

Otrdien: slēgts, Trešdien: 10.00–16.00

Ceturtdien: slēgts, Piektdien: 10.00–16.00

Sestdien: 10.00–12.00

Svētdien: slēgts

Latvijai BŪT zaļai! Būsim uzmanīgi, dedzinot sakopšanas talkā savāktos zarus, veco zāli un lapas!

Lasīt visu ziņu

Jauniešu mentālās veselības un līdz dalības diena "Plauksta pavasarim"

22.04.2023 13:00 - 23:00 kur : Kandavas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla"

422-04.jpgPasniedz plaukstu pavasarim arī tu!

Aicinām ikvienu 22.aprīlī uz Kandavas Jauniešu mentālās veselības dienu "Plauksta pavasarim"!

Jau no plkst.13 pie Kandavas MJIC NAGLA tev būs iespēja baudīt dažādus jauniešu muzikālos priekšnesumus, piedalīties jauniešu mentālās veselības meistarklasē ar Elizabetu Heinsoni, dažādos konkursos, kā arī patrenēties iemest trīspunktniekus ar basketbolistiem no Kandava/Anzāģe komandas. Būs sagatavotas arī dažādas pastaigu trases ar uzdevumiem - aktīvākajiem balvas no EURODESK. Un, protams, būs arī dažādas radošas nodarbes, kā arī izjādes ar zirgiem, milzu ziepjburbuļi un mazākajiem apmeklētājiem - piepūšamās atrakcijas.Pasākums tiek organizēts projekta "OZONS!" ietvaros, ir bez maksas un paredzēts jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

Savukārt, plkst.19 visi tiekamies Kandavas Kultūras namā uz NEONA BALLĪTI un GRĒTAS koncertprogrammu "Vēl arvien manos sapņos"! (tur gan ieeja par maksu - 5 EUR). Kopā ar Grētu spēlēs arī Reinis Zariņš - bungas, Elīza Apine - ģitāra u.c. elektriskie instrumenti. Piedalīsies arī reperis Manijs un reperis Kilos, ballīti spēlēs DJ Kristapss. Noteikti atnāc!

 Pasākuma laikā var tikt fotografēts un/vai filmēts, un šie materiāli var tikt publiskoti.

Projekts finansēts ar Eiropas Komisijas “Eiropas Solidaritātes korpuss” atbalstu, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Lielu paldies par atbalstu pasākuma īstenošanā sakām SIA MunV! Kā arī brīvprātīgajiem jauniešiem!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Neona ballīte jauniešiem

22.04.2023 19:00 - 23:00 kur : Kandavas kultūras nams

3343244252264080365068325952820165936506133n.jpg22. aprīlī no plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā Neona ballīte jauniešiem.

Lasīt visu ziņu

Tirgotāju pieteikšanās veidlapa Kandavas pilsētas svētku gadatirgum

03.03.2023 - 19.05.2023 - 16:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

whatsapp-image-2023-05-12-at-09-45-44.jpgUzmanību tirgotājiem ! Turpinās pieteikšanās uz Kandavas pilsētas svētku gadatirgu! (ELEKTRONISKĀ pieteikšanās līdz 19.05.2023.) Atver linku, aizpildi anketu un piesakies!

https://forms.gle/fK4hf3KwN5xH...

Lasīt visu ziņu

ANDRA KALNIŅA izstāde "ES UZDRĪKSTOS"

06.03.2023 18:00 - 27.04.2023 kur : Vējspārns, galerija
3308102521801258380849644398876313466831624n.jpg

No 6. marta līdz 27. aprīlim Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" mākslinieka ANDRA KALNIŅA izstāde „Es uzdrīkstos”. Izstādē būs redzama daba, ziedi, ainavas, ceļojumi. Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00, zvanot pa tālruni 25771108. Ieeja bez maksas.

Uzmanību! Izstādes "Es uzdrīkstos" atklāšana apvienota ar Sieviešu dienas pasākumu 8.martā plkst.18:00, kur bez īpašās Andra Kalniņa izstādes atklāšanas ar paša autora mūziku un dzeju būs arī Kaspara Markševica koncerts.

Lasīt visu ziņu

Aicinām pieteikties Kandavas pilsētas svētku gājienam!

07.03.2023 - 20.05.2023

dsc0601.jpgKandavas pilsētas svētku ietvaros, sestdien, 27.maijā plkst. 19:30 norisināsies svētku gājiens ar devīzi "Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve!".

Gājienā aicinām iesaistīties un sevi prezentēt Kandavas un pagastu uzņēmumus, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotājus, apvienojoties draugu un radu saimēs tā kuplinot svētku gājienu.

VISIEM SVĒTKU GĀJIENA DALĪBNIEKIEM, kuri laicīgi būs pieteikuši savu dalību gājienam un gājienā komanda būs noformēta atbilstoši svētku devīzei “Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve!" IEEJA svētku lielkoncertā "Intars Busulis un Abonementa orķestris" BEZ MAKSAS!

Pulcēšanās paredzēta no plkst. 19.00 pie Katoļu baznīcas. Gājiens virzīsies no Katoļu baznīcas līdz Brīvdabas estrādei “Ozolāji”, kurā gaidāms lielais svētku koncerts: Intars Busulis un Abonementa orķestris: Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Kaspars Grigalis, Edvīns Ozols, Māris Jēkabsons, Karīna Tropa, Vineta Elksne.

Gaidīsim pieteikumus līdz 20.maijam, aizpildot pieteikšanās anketu, kurā jānorāda sekojoša informācija:
1) Iestādes pilns nosaukums/Kolektīva nosaukums;
2) Dalībnieku skaits;
3) Neliels apraksts par iestādi, īsa informācija (3-4 teikumi), kuru dzirdēsiet kā uzsaukumu gājiena laikā;
4) Komandas moto vai novēlējums pilsētas svētkos;
5) Komandas kontaktpersona un tālrunis;
6) Komandas e-pasta adrese.

Gājienā aicinām izpausties radoši un padomāt par vizuālo noformējumu atbilstoši svētku devīzei “Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve”!

Pieteikuma anketa šeit: https://docs.google.com/forms/...

Lasīt visu ziņu

Jolantas Brigeres fotogrāfiju izstāde "Atgriešanās"

08.03.2023 - 31.05.2023 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

jolanta-brigerefb.jpgNo 8. marta līdz 31. maijam Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Jolantas Brigeres fotogrāfiju izstāde "Atgriešanās".

Lasīt visu ziņu

Pieteikšanās tirdziņiem !

15.03.2023 - 22.05.2023 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde, Skvēriņš pie Kandavas Bruņinieku pilskalna

PIETEIKUMS VEIDLAPA TIRGOTĀJIEM, kuri vēlas tirgoties SVĒTKU TIRDZIŅOS KANDAVĀ. 1.maijā (no 9:00) "Pavasara stādu" tirdziņā, skvērā pie Bruņinieku pilskalna (pieteikšanās līdz 24.04.) un 27.maijā(no 10:00) "Kandavas pilsētas svētku" tirdziņā, Vecpilsētas laukums un promenāde (pieteikšanās līdz 22.05).

https://forms.gle/51FCsRUitwX5...

Lasīt visu ziņu

2023. gada Lielākie pasākumi Kandavā un pagastos

01.04.2023 - 31.12.2023

lielakie-pasakumi-kandava-un-pagastos-2023-1.jpg

2023. gada Lielākie pasākumi Kandavā un pagastos:


JANVĀRIS
13. janvārī Nacionālais teātris „Oligarhs”
21.janvārī Grāvelis un Bulis ar izrādi „Grabulis”
26. janvārī Kino pirmizrāde Kandavā „Nelūgtie viesi” 27.janvārī Deju skolas „Vecgada šovs”


FEBRUĀRIS
10.februārī šovs „Kandavnieks dzied maskā”
17.februārī izrāde bērniem (Teātris un Es)
24.februārī “All you need is love” Laimis Rācenājs un Vjačeslavs Mitrohins


MARTS
3.martā Valdis Atāls ar grupu koncertā „Elpo ar sirdi”
8.martā Sieviešu dienas pasākums ar Kaspars Markševica, Āra Ozola koncertu „Vai tu jūti mani, mīļā” + Andra Kalniņa izstādes „Es uzdrīkstos” atklāšana
11.martā korim sadraudzības pasākums
18.martā Valmieras teātra izrāde „Kad kalendārs sauc”
24.martā Cēres bērnu un jauniešu teātris „Pastarītis” 26. martā „Cāļu dziesmas Kandavā”


APRĪLIS
1.aprīlī Humora šovs „Kandava the best”
6.aprīlī  Cirks no Francijas „Apkārt zemeslodei”
9.aprīlī Jautrās Lieldienas Kandavā un Zaķu figūru festivāls
15.aprīlī Apvienības „Panna” izrāde "Garāža"
22.aprīliī Neona ballīte jauniešiem ar dziedātājas Grētas solokoncertu „Vēl ar vien man sapņos”
28. aprīlī Tukuma novada izglītības iestāžu un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls „Dedzi gaiši uguntiņa”


MAIJS
1.maijā Pavasara stādu tirgus Kandavā un Tūrisma sezonas atklāšana
3.maijā Tukuma novada izglītības iestāžu mūsdienu un citu deju žanru festivāls „Sadejojam Kandavā”
4.maijā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena Kandavā ar Imanta Ziedoņa jubilejas atzīmēšanu Raimonda Tiguļa koncertu
14.maijā Ģimenes diena Kandavā. Arņa Miltiņa ģimenes koncerts ar dziedošo Kandavas, Tukuma, Talsu bērnu piedalīšanos un Rīgas Vācu skolas un Kandavas Deju skolas koncertu un radošajām darbnīcām.
20.maijā Zantes pagasta un sporta svētki
21.maijā Teātra skates diena
25.maijā Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu 1.-4.klašu koru, tautasdeju kolektīvu koncerts un skolēnu un mācību uzņēmumu pasākums „Satiekamies Kandavā”
26.,27.maijā- KANDAVAS PILSĒTAS SVĒTKI devīze-„Atslēdz Kurzemi” ar plašu kultūras programmu
26.maijā Jāņa Tabūna autorkoncerts, Dziedošo aktieru koncerts „Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve”
27.maijā Intara Busuļa un Abonementa orķestra lielkoncerts un balle


JŪNIJS
3.jūnijā Cēres pagasta un sporta svētki
3.jūnijā
XIV Latvijas jauno vokālistu konkurss „Kandava uzdod toni 2023”
9.jūnijā Kandavas Deju skolas sezonas noslēguma koncerts
10.jūnijā grupas „RAXTU RAXTI” jubilejas koncerts
17.jūnijā Valdeķu ciematiņa svētki un Kandavas pagasta sporta svētki
22.jūnijā  Kandavas kultūras nama amatierteātra Līgo lielizrāde J.Jaunsudrabiņš "Jo pliks, jo traks" (režisors V.Šoriņš) un balle


JŪLIJS
7.jūlijā Jorans ar grupu un balle
15.jūlijā Grenču ciema un sporta svētki
15.-16.jūlijā Matkules pagasta un sporta svētki
17.-22.jūlijā Kandavas mākslas plenērs Abavas senlejas pļavās
21.jūlijā Radošā diena "Māksla ienāk Kandavā"
22.jūlijā grupas „OPUS PRO” solista ALEX piemiņas koncerts
29.jūlijā Muzikāli spraiga komēdija „Precies, māsiņ” un grupas „Credo” balle


AUGUSTS
5.augustā Vānes pagasta un sporta svētki
11.-13.augustā Gaisa balonu festivāls Kandavā ar kultūras programmu
11.augustā Dziedošo aktieru salidojuma koncerts „O, kādi zēni”
12.augustā Šlāgermūzikas svētki „Zelta sirdsdziesmas Kandavā”
14.-18.augustā meistarklašu nedēļa "UZSTARO Kandavā 2023"
26. augustā Grupas "OTRĀ PUSE" jubilejas koncerts ar dziedātāju Montu
26.augustā Zemītes pagasta un sporta svētki


SEPTEMBRIS
8.septembrī Dzejas dienas kopā ar Lauri Valteru
24.septembrī Miķeļtirgus Kandavā
30.septembrī Andra Baltača monoizrāde "Muzikants ir cilvēks"


OKTOBRIS
14.oktobrī Teātra ražas svētki Kandavā
19.oktobrī Apvienības "Teātris un Es" izrāde bērniem "Uzmanību, peles!"
21.oktobrī Vidējās paaudzes deju kolektīva „Ozolāji” jubilejas koncerts


NOVEMBRIS
4.novembrī II Latvijas mūsdienu radošais deju konkurss „Kandavas deju festivāls”
10.novembrī koncertšovs „Ar sirdi Kandavā un Latvijā”
11.novembrī Lāčplēša dienas gājiens un piemiņas pasākums Kandavā
18.novembrī Valsts svētku pasākums ar Jāņa Tabūna un Maijas Laukmanes jaundarbu Kandavai un balle


DECEMBRIS
1.decembrī Egles iedegšana Kandavā
3.decembrī 1.Adventes koncerts ar Pāvula Jurjāna mūzikas skolas dalību
10.decembrī 2.Advente VII Latvijas vokālistu ziemas dziesmu konkurss „Gaisamas dziesmas Kandavā 2023”
15.decembrī Kandavas Deju skolas Ziemassvētku koncerts
16.decembrī Ziemassvētku tirdziņš Kandavā un koncerts “Rock Xmas” 
17.decembrī 3.Advente Ziemassvētku lielizrāde „Sīkstulis”pirmizrāde
18.decembrī Lielizrāde „Sīkstulis”, režisors V.Šoriņš
26.decembrī Otrie Ziemassvētki Kandavā „Piedzīvo pasaku stāstus Kandavā” ar kultūras programmu
29.decembrī Vecgada Kandavas kultūras nama amatierkolektīvu koncerts un balle

Lasīt visu ziņu galerija (3)

22.aprīlī - no darbiem līdz baltajiem galdautiem!

04.04.2023 - 22.04.2023

http-kandava-lvdatikandava22-aprili-no-darbiem-lidz-baltajiem-galdautiemgaldauti-01.jpgKandavā 22. aprīlī plkst. 14:00 Sociālā dienesta telpās norisināsies Latvijas Vācu savienības rīkotā projekta "Demokrātisko kompetenču inkubators" pavasara aktivitāte "POP-UP Izgaršo demokrātiju", kas šoreiz noritēs mazākumtautību draudzības un pilsoniskās solidaritātes noskaņā.

Tā kā mūsu draugiem - biedrībai "Tautību apvienība "Varavīksne"" aprit 15 gadi, ir laiks ne tikai atskatīties uz padarīto, bet kopīgi ar Kandavas un apkārtnes iedzīvotājiem un atbalstītājiem iezīmēt jaunas pilsoniskās darbības vīzijas, atjaunot kontaktus, kopīgi rīkoties savas valsts attīstībai. Pasākumā ieeja bez maksas, bet ar pieredzes stāstu "kā esmu veicinājis pilsonisko aktivitāti vietējā kopienā".

Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Lasīt visu ziņu

Lielgabarīta atkritumu bezmaksas izvešana Tukuma novadā

17.04.2023 - 23.04.2023

lielgabarits-bm.jpgArī šogad Tukuma novada dome no aprīļa līdz maijam veiks lielgabarīta atkritumu BEZMAKSAS izvešanu Tukuma novadā.

Svarīgi!

  • Lielgabarīta atkritumi ir tādi sadzīves atkritumi, kurus izmēru dēļ nevar un nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteinerā (piemēram, mēbeles, matrači, paklāji, televizori, ledusskapji, veļas mašīnas u.c.).
  • Lielgabarīta sadzīves atkritumi nav mājsaimniecībā radušies atkritumi un celtniecības atkritumi (piemēram, logu rāmji, grīdas dēļi, ģipškartons, flīzes, durvis, stikla vate, grāmatas, trauki utt.).
  • Šogad, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, no katras pieteiktās mājsaimniecības Tukumā, Engurē un Lapmežciemā tiks pieņemtas ne vairāk kā trīs lielgabarīta atkritumu vienības. 

Lielgabarīta atkritumu izvešanas kārtība novadā ir atšķirīga. Lūgums konteineru novietošanas vietas, izvešanas laiku, noteikto pieteikšanās kārtību un nosacījumus skatīt pievienotajā tabulā. Lai pieteiktu lielgabarīta atkritumu izvešanu, precizētu izvešanas laiku un iegūtu plašāku informāciju, aicinām zvanīt uz norādītajiem tālruņiem:


Pilsēta/Pagasta pārvalde

Apdzīvota vieta

Datums

Kontakttālrunis, 

e-pasts

Tukums

Izvešana no pieteikumā norādītās adreses Tukuma pilsētā

No 1. aprīļa līdz 1. maijam

 

! Izvešana jāpiesaka no 27. marta līdz 25. aprīlim.

29288876; 2660329963122707;

e-pasts: dome@tukums.lv

 

Nosacījumi:

* no katras pieteiktās adreses iespējams izvest ne vairāk kā trīs lietas.

Laustiķa mazdārziņi

No 10. līdz 16. aprīlim

29616682

Sēmes un Zentene pagastu pārvalde

Sēme

Zentene

Kaive

No 3. līdz 9. aprīlim

28303093

e-pasts: maris.valdmanis@

tukums.lv

Tumes un Degoles pagastu pārvalde

Tume

Degoles pag. “Vienība”

No 10. līdz 16. aprīlim

 26454277

Pūres un Jaunsātu pagastu pārvalde

Kastaņu aleja

Dzintars

Lamiņi

Abavnieki

Sautiņi

Kukšas

Ķīši

No 17. līdz 23. aprīlim

28664673

Slampes pagasta pārvalde

Slampe

Ozolnieki

No 24. līdz 30. aprīlim

27231141

Džūkstes pagasta pārvalde

Lancenieki

15. aprīlis

29450521

Pienava

22. aprīlis

Džūkste

29. aprīlis

Smārdes pagasta pārvalde

Smārde

No 24. līdz 28. aprīlim

29537224

Lestenes un Irlavas pagastu pārvalde

Irlavas centrs

-    Irlavas bērnu nams

-    Vasku centrs

-    Sāti

-    Lestenes centrs

No 1. līdz 7. maijam

27756513

Kandava

Kandavas atkritumu pārkraušanas stacija

Darba laiks: Pirmdien: 13.00–19.00

Otrdien: slēgts, Trešdien: 10.00–16.00

Ceturtdien: slēgts, Piektdien: 10.00–16.00

Sestdien: 10.00–12.00

Svētdien: slēgts

No 17. līdz 23. aprīlim

 29141243

Kandavas un pagastu apvienība

Matkule 

(pie vecās katlu mājas (servisa))

No 14. līdz 17. aprīlim

 29141243

Zemīte

(Upes iela 7, malkas šķūnis)

Vāne

(pie Katlu mājas)

Zante

(pie katlu mājas)

No 21. līdz 24. aprīlim

29141243

Cēre 

(laukumā pie mehāniskajām darbnīcām)

Jaunpils un Viesatu pagastu pārvalde

Viesatas (pie bijušās skoliņas)

Leveste (pie mājas “Leveste 2”)

Jaunpils (“Dūmeņu” teritorijā)

No 21. līdz 24. aprīlim

 

26221202

Engures pagasta pārvalde

Bērzciems

Ezernieki Abragciems Ķesterciems Plieņciems Apšuciems Klapkalnciems

24. aprīlis

 

! Izvešana jāpiesaka no 6. līdz 20. aprīlim

24400168

 

Nosacījumi:

* no katras pieteiktās adreses iespējams izvest ne vairāk kā trīs lietas,

* netiek pieņemti sadzīves atkritumi, elektropreces,  automašīnu riepas, bīstamie atkritumi,

* nomaksāts nekustamā īpašuma nodoklis, atbilstoši termiņiem,

* noslēgts sadzīves atkritumu izvešanas līgums

Engure

25. aprīlis

 

! Izvešana jāpiesaka no 6. līdz 20. aprīlim

Lapmežciema pagasta pārvalde

Lapmežciema pagasts

27. un 28. aprīlis

 

Nosacījumi:

* no katras pieteiktās adreses iespējams izvest ne vairāk kā trīs lietas,

* nomaksāts nekustamā īpašuma nodoklis, atbilstoši termiņiem,

* noslēgts sadzīves atkritumu izvešanas līgums

Lasīt visu ziņu

Aicinām piedalīties starpnovadu pārvietošanās izaicinājumā “Km skaita pavasarī”

20.04.2023 - 10.05.2023

kmstrava.jpgPastāv uzskats, ka nepieciešama 21 diena, lai mainītu paradumus, un 90 dienas, lai tie nostiprinātos cilvēka ikdienā. Lai veicinātu dabai draudzīgu pārvietošanās paradumu veidošanos, līdz 10. maijam Mārupes novada pašvaldība aicina Latvijas pašvaldības uz draudzīgu sāncensību, piedaloties dabai draudzīgas pārvietošanās izaicinājumā “Km skaita pavasarī!”, kur ar bezmaksas mobilās aplikācijas STRAVA palīdzību tiks uzskaitīti katra novada profilam piesekojušo dalībnieku “zaļie” kilometri soļojot, skrienot vai braucot ar velosipēdu. Arī Tukuma novads piedalās šajās sacensībās. Trīs pašvaldības, kuras būs sakrājušas visvairāk “zaļo” kilometru, saņems balvas savam novadam.

Tukuma novada iedzīvotāji aicināti no 20. aprīļa meklēt lietotnē STRAVA (lietotnes lietošanas pamācību iespējams apskatīt zemāk) savas pašvaldības izaicinājumu “Km skaita pavasarī – Tukuma novads” un pieteikties kā dalībniekiem. Visi nosoļotie, noskrietie vai ar velosipēdu nobrauktie kilometri būs artava starpnovadu sāncensībā par vērtīgām balvām savam novadam.

Sacensības notiek līdz 10. maijam! Pievienoties izaicinājumam var jebkurā brīdī līdz tā noslēgumam. Izaicinājumā tiks ieskaitīti tikai soļojot, skrienot vai ar velosipēdu veiktie kilometri. Dalībniekiem aizliegts izmantot jebkādus motorizētus pārvietošanās līdzekļus!

Noskaidrosim, kurš Latvijas novads ir jaudīgākais attiecībā uz videi draudzīgu pārvietošanos!

Jaudīgākais novads “zaļo” kilometru vākšanā tiks noskaidrots 12. maijā, “Zaļā festivāla” laikā, kurš norisināsies Mārupē.

Par lieliskām balvām izaicinājuma dalībniekiem parūpēsies SIA “Fixman”, SIA “WILL Sensors” un uzņēmums “Dārzs zem Saules”.

Konkursa nolikumsLietotnes "Strava" lietošanas pamācība

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top