Pāriet uz lapas karti

Aktualitātes

10.07.2021. Antīkie automobiļi arī Kandavā jeb Youngtimer & Motul HISTORIC RUN Tukums - Kandava - Kuldīga

06.07.2021
10072021_historic_run_antikie_automobili.jpg

Latvijas Antīko automobiļu klubs ir aktīvi sācis savu sezonu un viens no kluba rīkotajiem pasākumiem norisināsies 10. jūlijā. Tas būs Youngtimer Rally sekcijas rīkotais “Youngtimer & Motul Historic Run 2021”. Pagājušā gadā tika sākts jauns salidojumu formāts – tūrisma brauciens. Pēc dalībnieku pozitīvajām atsauksmēm tika nolemts šādu pasākumu turpmāk rīkot katru gadu. Šogad brauciens norisināsies maršrutā Tukums - Kandava - Kuldīga. 

Sākums ir paredzēts Tukumā, Classic Car & Motorcycle Garage ar reģistrāciju un ekskursiju, kuru vadīs muzeja radītājs Arvis Ozoliņš. Tālāk dalībnieki dosies uz Kandavu, kur slavenā autosporta trašu autora Hermana Tilkes radītajā Kandavas Kartodromā dalībniekiem būs iespēja piedalīties sacensībās. Turpat Kandavas Kartodromā arī paredzētas pusdienas dalībniekiem. Tālāk pa gleznaino ceļu maršruts turpināsies uz Kuldīgu, kur finišēsim A.Grundmaņa stadionā pie Virkas muižas.

Braucienā piedalīsies ļoti plašs spektrs klasisko auto modeļu, kā interesantākos var minēt Jaguar E-type, Citroen DS23, Chevrolet Camaro, DeLorean DMC-12, Porsche 911 Turbo, Opel Rekord P2, Volvo P1800 un pat RAF Latvija. 

Kopā pasākumā piedalīsies 70 automobiļi, ražoti no 1961. līdz 1999. gadam. Interesentiem visas automašīnas būs iespēja apskatīties Kandavas kartodromā (Kandavā, Jelgavas ielā 16) no 13:00 - 15:00 un Kuldīgā, A.Grundmaņa stadionā no no 16:00 - 17:00. 


Pasākumu atbalsta: MotulYoungtimerCar.euVirkas muiža, Classic Car & Motorcycle GarageKandavas KartodromsErgo.

Saulgriežu laika pasākumi Kandavas novadā

17.06.2021

15.jpg

Visi gaida Jāņa dienu,

       Puiši gaida, meitas gaida;

         Puišiem alu, puišiem sieru,

            Meitām zāļu vainadziņus.

Ar lielu prieku gaidīsim gan savējos, gan viesus Kandavā!

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Abavas senielejas ainava iekļauta Latvijas kultūras kanonā

15.06.2021

abavas_ieleja_foto_ivars_adienis.jpgLatvijas kultūras kanons papildināts ar ainavu sadaļu Latvijas kultūras kanonā līdzās tādu nozaru kā tautas tradīcijas, arhitektūra un dizains, skatuves māksla, literatūra, vizuālā māksla, mūzika un kino izcilākajām vērtībām tagad iekļautas arī astoņas kanoniskas Latvijas ainavas – Daugavas ainava, Zemgales līdzenuma ainava, Gaujas senielejas ainava, Latgales ezeraines ainava, Latvijas mežu ainava, piejūras ainava, Vidzemes pauguraiņu ainava un Abavas senielejas ainava. 
Jaunās vērtības iespējams iepazīt Latvijas kultūras kanona tīmekļvietnē https://kulturaskanons.lv/, kur ekspertu Anitas Zariņas un Oļģerta Nikodemus tekstus papildina bagātīgi materiāli: mūsdienu fotogrāfijas no projekta „Ainavu dārgumi” un vēsturiskās fotogrāfijas no projekta „Zudusī Latvija”, kartes no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Kartogrāfisko materiālu krājuma, 20. gadsimta sākuma tūristu bukleti no LNB Sīkiespieddarbu krājuma, kā arī saites uz interesantākajiem rakstiem resursā Periodika.lv.

Abavas senielejas ainavu veido gadu simtos un tūkstošos radies dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma kopums. Latvijas mēroga unikalitāti ainavai piešķir izteiktā Abavas senielejas forma un uzbūve (terasētās nogāzes, pieteku dziļās ielejas, gravas, palienas), ģeoloģisko nogulumu dažādība, kas kopā noteikušas cilvēku saimnieciskās aktivitātes, un kas, savukārt, izpaužas mežu un lauku mijā. Izteiksmīgais reljefs un augu valsts daudzveidība veido vizuāli pievilcīgas ainavu telpas, kas skatam paveras no senielejas nogāzēm un pamatkrasta. Kopš senseniem laikiem upe un tās ieleja kalpojusi ne tikai kā dabisks šķērslis, bet arī kā satiksmes ceļš, kas savienoja Kurzemi un Zemgali. Tas atstājis paliekošu ietekmi uz senieleju un tās apkārtnes kultūrainavu, kas bagāta ar daudziem kultūrvēsturiskiem objektiem: pilskalniem, senkapiem, muižām, krogiem un baznīcām. Kultūras kanonā ir iekļauta senielejas ainava no Pūres līdz Rendai. Vizuāli pievilcīgās tālās krāšņās skatu perspektīvas kalpoja par pamatu tam, lai Abavas senielejas posmu no Kandavas līdz Sabilei un tālāk līdz Rendai 19. gadsimta otrajā pusē sāktu dēvēt par Kurzemes Šveici. Šāds ielejas nosaukums 20. gadsimta pirmajā pusē nostiprinājās tūrisma ceļvežos un laikrakstos, kas aicināja doties ceļojumos uz Abavas senleju.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Jaunā Mežtakas karte pieejama Kandavas tūrisma informācijas centrā!

09.06.2021

No šodienas Kandavas tūrisma informācijas centrā (Ūdens ielā 2) varat saņemt jauno Mežtakas karti, kas vijas cauri Kuzemei un divi no tās posmiem (95.posms un 96.posms) ir arī Kandavā.

meztaka.jpgMEŽTAKA Tevi izved no pilsētas steigas tur, kur ir miers. Kur vari pabūt vienatnē ar sevi, ieelpojot priežu sila veldzējošo gaisu, atlaisties saules sasildītās sūnās un neko nedomāt. Mežtakā vari doties ar sēņu grozu vai savu putnu vērotāja pierakstu kladi. Vari sastapt sev līdzīgos – ar mugursomu plecos un karti rokā, izaicinot savus spēkus stāvās gravu nogāžu takās. Uzkāpjot skatu tornī, Tu dažkārt redzēsi tikai lielu meža zaļumu līdz pat apvārsnim, taču zini – Mežtaka ir tur, tā droši Tevi izvedīs cauri mežam, pa lauku ceļiem cauri maziem ciemiem, brīžiem iegriežoties arī pilsētās. Nonākot Igaunijā, Mežtaku atpazīsi kā Metsa Matkarada, Lietuvā - Miško takas. Mežtakai nav brīvdienu – tā vienmēr gaida savus gājējus.

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas – Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā.

Garums: ~2141 km, 102 līdz 114 dienas (~ 3 ar pusi mēneši)

  • Lietuvā – 747 km, 36-38 dienas
  • Latvijā – 674 km, 31-38 dienas
  • Igaunijā – 720 km, 35-38 dienas

Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām.

Segums: meža ceļi un takas, lauku ceļi, asfaltētu ceļu nomales, smilšainas vai akmeņainas pludmales. 

Izteiktākie pacēlumi un ielejas: Nemunas ieleja un Žemaitijas augstiene Lietuvā, Rietumkursas augstiene, Abavas senleja, Gaujas senleja un Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus Latvijā, Piusas senleja un ziemeļu piekraste Igaunijā.

Ievērojamākās vietas:  Lietuvā: Dzūkijas un Žemaitijas nacionālie parki, Nemunas loku reģionālais parks, Kauņa. Latvijā: Kuldīga, Abavas senlejas dabas parks, Ķemeru nacionālais parks, Gaujas nacionālais parks. Igaunijā - Lahemā nacionālais parks, Alutaguses Nacionālais parks, Lielais Munameģis – Baltijas valstu augstākā virsotne (318 m vjl.), Peipuss – ceturtais lielākais ezers Eiropā.

Lasīt visu ziņu

Atvērtās dienas laukos 2021 (10. - 13.jūnijs)

adl2021_p0g.jpgKurp doties pasākumā Atvērtās dienas laukos 2021 no 10.-13. jūnijam?! Iespējas ir gana plašas, jo šogad viesu uzņemšanai pieteicies rekordliels pasākuma dalībnieku skaits – vairāk kā 240.

No 10. līdz 13. jūnijam ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem piedāvājumiem ārpus ierastā ciemos gaida mājražotāji, amatnieki, pārtikas ražotāji, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas, arī sporta un izklaides vietas.

Lai saplānotu ceļojumu, jāieskatās pasākuma interneta vietnē www.celotajs.lv/atvertasdienas. Te atradīsiet visu informāciju – kas ir “Atvērtās dienas laukos”, kas gaida ciemos, ko varēs darīt, redzēt, nogaršot un iegādāties, un kā tur nokļūt. Norādītas arī dienas, kurās katrs pasākuma dalībnieks piedalās, daudzviet ir arī konkrēti apmeklējuma laiki.

Braucienu var plānot pēc pasākuma dalībnieku atrašanās vietas, izmantojot tiešsaistes karti: https://www.celotajs.lv/lv/conf/ADL2021/karte

Kartē dalībnieki atzīmēti ar simboliem, norādot nodarbošanās veidu, piemēram, maizes cepēji, vīndari, dārzi, utt. Par katru var izlasīt īsu “Atvērto dienu” piedāvājuma aprakstu un, ja tas ieinteresējis, atvērt plašāku aprakstu ar kontaktinformāciju, pašas saimniecības mājas lapu un FB profilu.

Saimnieki ir sagatavojušies ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, un tas tiek sagaidīts arī no viesiem, tādēļ šogad obligāti nepieciešams apmeklējumu pieteikt iepriekš, precizējot laiku, apmeklētāju skaitu un citu svarīgu informāciju!

Atvērtajās dienās laukos 2021 piedalās dalībnieki arī no Kandavas novada:

Daugmales tulpju izstāde pie Kandavas novada muzeja 14. un 15. maijā no plkst. 11:00 līdz 18:00

14.05.2021

14_15052021_muzeju_nakts_kandava.jpgNe visiem Kandavas puses ļaudīm ir iespēja nokļūt Daugmalē, kur tulpju lauki plešas līdz apvārsnim. Tāpēc piedāvājam šo pavasara krāšņo ziedu dažādību apskatīt pie muzeja. Nosaukums “tulpe” cēlies no persiešu valodas vārda “tolibon”, kas nozīmē turbānu – galvassegu. Latvijā savvaļā aug tikai meža tulpe. Nu jau vairākus gadsimtus tulpe kā kultūraugs ir pazīstams visā Eiropā, bet to dabīgais izplatības areāls ir Centrālāzija, Tuvie Austrumi, Ziemeļāfrika un Balkānu pussala.

Kandavas muzeja ārtelpā (Talsu ielā 11) 14. un 15.maijā no 11:00 – 18:00 acis priecē:
• kolekcionāra Jāņa Dukaļska tulpju izstāde (vairāk nekā 60 šķirnes);
• novadnieka fotogrāfa Kārļā Ādolfa Veinberga fotogrāfijas;
• murķeļu parāde zem ozola.

Lasīt visu ziņu galerija (5)
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top