11. novembrī plkst. 17:00 Kandavas novadpētniecības muzejā saruna par un ap 11.novembri Latvijas un pasaules vēsturē.
Lasīt visu ziņuMūžam jūrai šalkt šai krastā vējos brīvos,
Mūžam bāliņam šai zemē art un sēt… (G.Grigalis)
11.novembra novakarē lieli un mazi zantenieki pulcējās laukumā pie skolas, lai turpinot tradīciju, dotos Lāčplēša dienas atcerei veltītajā lāpu gājienā uz Piemiņas vietu pie ozola. Par organizētu un drošu gājienu rūpējās Zantes zemessargi un Zantes pamatskolas jaunsargi.
Piemiņas vietā tika aizdegtas svecītes un pieminēti Brīvības cīņās kritušie karavīri. Jauno paaudzi uzrunāja Zantes zemessardzes pārstāvis Raitis Evarsons, ieskatu vēstures faktos un stāstījumu par Lāčplēša dienu bija sagatavojusi Zantes pamatskolas vēstures skolotāja Everita Muceniece un skolnieki Linda Grinšpone, Adriana Mušketova, Dagnija Rusmane un Reinis Zonbergs. Par muzikālo noskaņu gādāja Matkules ansamblis Aināra Oliņa vadībā.
Paldies visiem, kas piedalījās un bija kopā!
Foto: Everita Muceniece un Irīna Buta
Lasīt visu ziņu (16)11. novembrī Kandavā ar sirsnību un patriotismu godinājām Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņu, piedaloties atceres brīdī “Mēs ieausti Latvijas musturā”.
Vakars iesākās ar tradicionālo lāpu gājienu, kas pulcēja kuplu skaitu dalībnieku un izgaismoja Kandavas ielas ne tikai ar mirdzošajām lāpām, bet arī ar kopības un vienotības sajūtu. Pie “Candowe” burtiem gājiena dalībniekus uzmundrināja jauktais koris “Kandava” ar skanīgām, patriotiskām dziesmām, stiprinot svētku atmosfēru.
Skvērā pie Bruņinieku pilskalna notika svinīgais atceres brīdis, kura laikā iedvesmojošus un spēka pilnus vārdus klātesošajiem veltīja dzejniece Maija Laukmane. Pasākumu ar savām dziesmām bagātināja vīru vokālais ansamblis “Stende” un sieviešu vokālais ansamblis “Gaisma”, radot īpašu un svinīgu muzikālo noskaņu.
Atceres brīdī piedalījās arī Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņi un Kandavas un pagastu apvienības Jaunsargi, kuri pasākuma laikā deva zvērestu, apsolot pildīt jaunsarga pienākumus un turpināt brīvības un patriotisma tradīcijas.
Pasākuma noslēgumā skvērs pie Bruņinieku pilskalna tika izgaismots ar simbolisku Gaismas ceļu, kas veidots no lāpām un svecītēm, kas izgaismoja ne tikai skvēriņu, bet arī cilvēku sirdis.
Paldies ikvienam, kas piedalījās lāpu gājienā un atceres brīdī, tā stiprinot mūsu tautas vienotību un apliecinot mīlestību pret Latviju!
Lasīt visu ziņu (32)
2024. gadā Rīcības dienas notiks no 4. - 10. novembrim. Kopīgs sauklis šogad - "Planētai vajag varoņus!"
Šogad Rīcības dienas notika jau divpadsmito gadu un izcels vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības nozīmi mūsu ikdienā.
Rīcības dienu kampaņas mērķi:
· rīkoties ilgtspējīgas nākotnes vārdā;
· mudināt jauniešus būt par pārmaiņu ierosinātājiem;
· attīstīt jauniešu un visu iesaistīto sadarbības un pilsoniskās līdzdalības kompetenci;
· iesaistīt visu izglītības iestādi un sabiedrību;
· papildināt izglītības iestāžu izvēlētās gada tēmas ar pieredzi akcijās un pasākumos, kas tiktu rīkotas vienlaicīgi visā Latvijā;
· veidot Rīcības dienas par nacionālu vērtību, uzsverot bērnu un jauniešu rosinātu pārmaiņu nozīmīgumu, motivēt vecākus un sabiedrību tajās aktīvi iesaistīties.
Zantes skolā Rīcības nedēļas ietvaros veikti labie darbi, kuri tika uzskaitīti kopējā plakātā skolas vestibilā. Nedēļas noslēgums - Mārtiņdienas tirgus un aprites ekonomikas aktualizēšana skolā – Man lieks, citam prieks!
Pasākuma laikā tika organizēta orientēšanās pagasta teritorjā pa vietām, kur visvairāk rodas atkritumi Skolēni izvietoja plakātus - pamācības par atkritumu šķirošanu.
Noslēgums ar Mārtiņdienas spēlēm pie ugunskura.
Aktīvi, jautri, izzinoši. Vismaz 75% sabiedrības iesaistās savas vides uzturēšanā un atkritumu šķirošanā, Tā arī turpināsim. Pasaulei vajag varoņus, nevis atkritumus!
Skolotāja Elita Ose
Lasīt visu ziņu (35)Jau divpadsmito gadu novembrī notiks Rīcības dienas, kuras šogad tiek rīkotas LIFE projekta “No atkritumiem uz resursiem” ietvaros. Šī gada kampaņas vadmotīvs ir "Planētai vajag varoņus!". Laikā no 4. līdz 10. novembrim ikviens interesents tiek aicināts piedalīties nedēļu ilgā kampaņā, kuras mērķis ir veicināt aktīvu iesaisti vides aizsardzībā.
Zantes skolēni un pagasta sabiedrība aicināti atbalstīt Rīcības dienas pasākumus tēmā - Atkritumi!
Skolotāja Elita Ose
Lasīt visu ziņu10. novembrī plkst. 11:00 Valdeķu kultūras namā SPORTA DIENA lieliem un maziem.
Pasākuma programmā:
-bumbiņgolfs;
-basketbola metienu turnīrs ārā;
-šautriņu mešana (151 punkts, izslēgšanas spēles);
-boulings;
-dambrete;
-šķīvīšu mešana;
-atrakcijas u.c.
Vairāk informācijas, zvanot uz tālruni 29457272 vai 29385436
Lasīt visu ziņuAicinām piedzīvot Aijas Alsiņas solo koncertu Kandavas Vīna Namā 9. Novembrī plkst: 19.00. Intīmā atmosfērā Aija Alsiņa izpildīs oriģinālprogrammu klavierēm - savus pašas komponētos skaņdarbus, kas aizkustinājuši daudzu klausītāju sirdis visā pasaulē. Koncertā skanēs klaviermūzikas oriģinālskaņdarbi, ko papildinās komponistes stāsti. Aijas mūzika ir izteikta sajūtu mūzika, ar zināmu melanholijas devu, kas ļauj klausītājam piedzīvot ko dziļi personisku.
Aija Alsiņa ir mūziķe un komponiste, kura agrāk ir muzicējusi tādās grupās kā Saare, Baložu Pilni Pagalmi un Gaserata, ieguvusi maģistra grādu komponēšanā filmām un medijiem Lielbritānijā, savu mūziku izdevusi divos studijas albumos un 20 singlos, kā arī rakstījusi muzikālo pavadījumu filmām un reklāmām. Aijas emocionālo un mierpilno klaviermūziku novērtējuši klausītāju tūkstoši visā pasaulē, un platformā Spotify vien viņas mūzika klausīta vairākus miljonus reižu.
Pasākumā būs iespējams iegādāties komponistes albumu “Creation” vinila plates formātā ar autores autogrāfu.
Iepazīsties ar Aijas mūziku šeit: https://linktr.ee/aijaalsina
Ieeja par ziedojumiem.
9. novembrī Vānes sporta sestdiena.
9:00-12:00 makšķerēšana Vānes dīķī (vietu skaits ierobežots);
12:30-16:00 zolītes sacensības;
13:00-15:00 orientēšanās spēle;
13:00-16:00 šautriņas, dambrete, balirints;
15:30 "Delles"-Mārtiņdienas spēkavīrs;
16:00 lielā viktorīna "Par un ap Vāni".
Pieteikšanās un plašāka informācija, zvanot uz tālr. 26134091 (Jānis)
Lasīt visu ziņuVēsturiskā spēlfilma "ZEME, KAS DZIED" 8.novembrī 19:00, Kandavas kultūras namā
Režisora Māra Martinsona un scenārija līdzautora Daiņa Īvāna vēsturiskā spēlfilma “Zeme, kas dzied” – stāsts par latviešu nācijas dzimšanu Pirmo latviešu dziedāšanas svētku laikā 1873. gadā – uz kinoekrāniem nonāks jau 8. novembrī, ieskandinot Latvijas valsts svētkus.
Spēlfilmas pamatā ir stāsts par Pirmo latviešu dziedāšanas svētku dzimšanu un uzņēmīgajiem cilvēkiem, kas aizsāka šo unikālo, no paaudzes paaudzē nododamo mantojumu. Pateicoties viņiem, 2023. gadā piedzīvojām vērienīgus Dziesmu svētkus un svinējām šīs ilgtspējīgajās, izkoptās un latviešu tautai tik nozīmīgās tradīcijas simt piecdesmito gadadienu. Savukārt 2025. gadā risināsies Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki.
Dainis Īvāns, scenārija līdzautors: “Spēlfilma “Zeme, kas dzied” būs Latvijā un pasaulē pirmais kinematogrāfiskais mākslas darbs par UNESCO nemateriālā mantojuma sarakstā iekļauto unikālo Baltijas valstu dziesmu svētku tradīciju, par Pirmajiem Vispārīgajiem latviešu dziedāšanas svētkiem Rīgā 1873. gadā, kad svētku realizēšanai tika vēlēts vien pusgads no idejas rašanās brīža. Taču filmas pamatvēstījums ir par dažādos Krievijas impērijas novados dzīvojošo latviešu pirmreizīgo apvienošanos tautā un mūsu nācijas pirmo apzināto soli uz savu valsti, par mūsu simbolu – karoga un himnas – dzimšanu.”
Filmas veidotāji atklāj, ka spēlfilmas tapšanas un uzņemšanas gaitā sākotnējā iecere runāt par 150 gadus tālo notikumu kā latviskās kultūras un identitātes stūrakmeni krietni paplašinājās, autoriem konstatējot, ka svētku laikā tika rīkotas arī pirmās latviešu skolotāju un latviešu zemes kopēju jeb “oikonomistu” kopsapulces, kas lika pamatus mūsu nacionālās izglītības un tautsaimniecības politikai. Krievijas valsts un Baltijas provinču vācu pārvaldes neatbalstīto svētku organizatori un mecenāti bija tā laika izglītotākie un turīgākie latvieši: fabrikants Rihards Tomsons, arhitekts Jānis Baumanis, izdevējs Bernhards Dīriķis, būvuzņēmējs Kristaps Bergs, kokrūpnieki Katrīna un Jēkabs Dombrovski un citi. Tādēļ “Zeme, kas dzied” veidota arī kā apliecinājums šo uzņēmīgo, darbīgo un nesavtīgo cilvēku piemiņai un atgādinājums, ka individuālā un nācijas labklājība, kā arī tautas drošība arvien būs atkarīga no mums pašiem, ja spēsim izvirzīt šādus līderus, vienoties, uzticēties un atbalstīt viens otru.
“Pirmie Vispārīgie latviešu dziedāšanas svētki 1873. gada jūnija četrās dienās apliecināja jaunas, eiropeiskas nācijas dzimšanu, iesēja demokrātiskas Latvijas valsts identitātes sēklu un Rīgu uz laiku laikiem pārvērta latviešu kultūras galvaspilsētā. Tik dzīvotspējīgas tradīcijas iedibināšana nebūtu iespējama bez drosmīgiem, uzņēmīgiem topošās pilsoniskās sabiedrības līderiem – jaunlatviešiem un Rīgas Latviešu biedrības runasvīriem. Tas nebūtu iespējams arī bez 19. gadsimta otrās puses dziedāšanas biedrībām, koriem un koru vadoņiem, kas lika pamatus noturīgai pilsoniskajai sabiedrībai. Viņi pierādīja, cik vērti ir dziesmu ieroči, pašaizliedzība un upurēšanās. Šodien esam pateicīgi visai “Zeme, kas dzied” filmas veidošanas komandai, aktieriem, masu skatu dalībniekiem, kas tik nesavtīgi ir atsaukušies un iesaistījušies filmēšanās, kā arī partneriem, atbalstītājiem un ziedotājiem, kuri bijuši kopā ar mums visu filmas tapšanas laiku," stāsta filmas režisors Māris Martinsons.
Starp filmas vēsturisko personāžu atveidotājiem ir Andris Bulis (Rihards Tomsons), Ainārs Ančevskis (Jānis Frīdrihs Baumanis), Vilis Daudziņš (Bernhards Dīriķis), Nauris Brikmanis (Krišjānis Kalniņš), Andris Keišs (Atis Kronvalds), Ģirts Ķesteris (Jānis Cimze). Savukārt Marta Lovisa Jančevska (Anna Līdumnieks), operdziedātāja Marina Rebeka (Zelma Līdumnieks), igauņu aktieris Priit Pius (Jurģis Grietēns) un citi atklāj stāstu par latviešiem ceļā uz pirmajiem svētkiem.
Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. “Zeme, kas dzied” komponists – Jēkabs Jančevskis, mākslinieks Mārtiņš Kalseris, kostīmu māksliniece Katrīna Liepa, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska, gaismu mākslinieks Juris Zemītis, skaņu režisors Jānis Eglītis, aktieru atlases režisore Gunita Groša, izpildproducentes Inga Zeile, Madara Kalniņa, līdzproducente Anneli Ahven (Igaunija), producente Linda Krūkle.
Filmu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, filmas tehnoloģiju partneris ir SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un citi.
Informatīvie atbalstītāji: Jauns.lv, Delfi.lv, Radio SWH, TC Origo un Radio Skonto.
Filma tiek izrādīta sadarbībā ar KINO VISIEM UN VISUR LATVIJĀ
Plašāka informācija www.zemekasdzied.lv
Ieejas maksa EUR 4,-