Šogad visas Latvijas pašvaldības atbalsta Lielo Talku, kura notiks jau 24. aprīlī. Visi pašvaldību koordinatori ir gatavi darbam, lai informētu talkotājus par talkas norisi un talkošanas iespējām. Tāpat kā pērn, arī šogad jāņem vērā visi drošības priekšnosacījumi, kas būs aktuāli uz Lielās Talkas norises brīdi, taču pašvaldības aicina visus, kuri vēlas un var talkot, aprīļa pēdējā sestdienā vienoties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā.
Latvijas pašvaldības un Latvijas Pašvaldību savienība Lielo Talku ir atbalstījušas jau kopš tās pirmsākumiem 2008. gadā, nodrošinot iedzīvotāju informēšanu par talkošanu, talkošanas vietu iezīmēšanu un atkritumu savākšanu. Pašvaldības vienmēr ir bijušas viens no galvenajiem Lielās Talkas balstiem, bez kura talkas, kādas mēs tās pazīstam, nebūtu iespējamas. Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kurā sabiedriska kustība, kuras mērķis ir rūpēties par vidi, tik ilgu laiku tiek atbalstīta valsts un pašvaldību līmenī.
Lasīt visu ziņu
Uzrādiet, protams, kas darbiņu iesūtījis!
Lasīt visu ziņuLaikā no 26.martā līdz 12.aprīlim interesentiem bija iespēja piedalīties sportiski azartiskā aktivitātē – meklējot kodus uz dekoratīvajiem putnu būriem, bija jāatrisina uzdevums un jāiesūta atbildes. Atbildes (visas pareizas) iesūtīja 5 komandas: „Kūrorta sauleszaķi”(Jānis, Ilze, Miks), „Birģeļu ģimene”(Ilze, Jānis, Eva, Gustavs), „Čuņčiņi”(Emīls, Laura), „Prātīgās kandavnieces”(Jana, Agneta Heinriete) un „Ivanovsku ģimene”(Ēriks, Andra, Anna Evelīna, Voicehs Rafaels, Sebastians Eduards, Kārlis Adrians”. Apsveicam!
Par apbalvošanu ar komandu pārstāvjiem sazināsimies personīgi.
Lasīt visu ziņuKlausījos, brīnījos
Kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumā.
Lieldienas, kā pavasara saulgriežu svētki, saistīti ar dabas atmodu gan Latvijā, gan arī citur Eiropā. Biežākie Lieldienu simboli ir ola un zaķis. Ola simbolizē sauli un jaunu dzīvību, bet zaķis - auglību un bagātību. Viens no galvenajiem seno latviešu lieldienu rituāliem ir šūpoļu kāršana un šūpošanās, kas veicina auglības spēku. Jo augstāk šūpojas, jo labāka raža būšot gaidāma. Jāšūpojas arī tādēļ, lai vasarā odi nekostu. Šūpoties var vēl visu nedēļu pēc Lieldienām.
6. aprīlī jauktās grupas bērni svinēja Lieldienas. Bērni skaitīja tautasdziesmas, dejoja deju un dziedāja dziesmas par zaķi un Lieldienām kā arī gāja rotaļās. Pēc tam mēs rīkojām sacensības ar olas izstaigāšanu, lekšanu, olu ripināšanu, olu kaujām, ātrāko olas nolobīšanu un olu meklēšanu.
Pašā noslēgumā, bērni kopīgi izkrāsoja lielo Lieldienu olu, kura rotā mūsu grupiņu.
Paldies vecākiem par krāšņajām Lieldienu olām!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (28)Kandavas Kultūras un Sporta pārvalde Lieldienās piedāvāja Kandavas novada iedzīvotājiem un viesiem iepazīt Kandavas pilsētas 5 pakalnus – 5 distances, kas kopā veidoja 3,8 km garu distanci. Cilvēku atsaucība bija liela un ātrākie 10 katras distances veicēji tika pie pārsteigumu balvas. Tiem, kuri iesūtīja foto un telefona “ekrānšāviņu” kā pierādījumu, ka veikuši visas 5 distances (Edgars Bondarenko, Ināra Projuma, Sabīne Jurševica, Ričards Bambis, Inese Demidova, Ivars un Kristaps Breči, Elza Lepse, Laura Kristīne Anšance, Emīls Anšancs, Adriana Gerharde), lūdzam ierasties Kandavas Tūrisma informācijas centrā, Ūdens ielā 2, Kandavā pēc papildus pārsteiguma balvām!
Informāciju sagatavoja Kandavas Kultūras un Sporta pārvaldes sporta pasākumu organizators Jānis Bambis
Lasīt visu ziņuKandavas novada Kultūras un Sporta pārvalde sadarbībā ar Kandavas novada domi, sagaidot Lieldienas, organizē konkursu “Lieldienu Zaķu figūras”.
KONKURSA NOSACĪJUMI:
Zaķa figūru drīkst veidot no jebkāda materiāla, kuru neietekmē ārējie laika apstākļi (piemēram, lietus, vējš, sniegs, utt.), jo tā tiks izvietota brīvā dabā Kandavas pilsētas teritorijā. Jāņem vērā, ka zaķa figūra jāveido vismaz 1,50 m augsta (platums netiek ierobežots) un figūrā jābūt iestrādātai konstrukcijai nostiprināšanai uz zemes vai uz cita objekta (piemēram, zaķis rāpjas kokā, utt.).
TERMIŅI:
Darba skice un izmēri, darba nosaukums un autori, kā arī tehniskās specifikācijas (ja tādas ir – piemēram, elektrības pieslēguma nepieciešamība, utt.) jāiesūta līdz 2021. gada 14. martam uz e-pastu ksparvalde@kandava.lv
Darbus jāiesniedz līdz 21. martam Kandavas kultūras namā personīgi (Lielā iela 28, Kandava) vai arī ar kurjera palīdzību.
APBALVOŠANA:
Labāko darbu autorus apbalvos 4. aprīlī Lieldienās.
Galvenā balva – EUR 300.00; Skatītāju simpātiju balva EUR 150.00. Veicināšanas balvas no vietējiem uzņēmējiem.
Konkurss notiek laika posmā no 22. marta līdz 4. aprīlim.
Konkursu organizē: Kandavas novada Kultūras un Sporta pārvalde sadarbībā ar Kandavas novada domi.
Lasīt visu ziņuMarta mēneša tēma jauktās grupas bērniem bija "Kā lai izaudzē?". Mēneša sākumā sarunā ar bērniem secinājām, ka, viņuprāt, aug dzīvnieki, mati un nagi, kājas, augi un arī paši bērni. Katram augšanas procesam ir nepieciešams laiks. Tā kā audzēšanas laiks ir tikai mēnesis, tad kopīgi izvēlējāmies audzēt augus.
Marta mēnesī, jauktās grupas bērni, plaucēja dažādu koku un krūmu zarus,stādīja sīpolus, sēja zirņus, pupas un kviešus.
Pastaigas laikā, pirmajā marta nedēļā, norāvām plūmes, bērza, kastaņas, ceriņa un dzeltenās akācijas zaru. Atnesām uz grupiņu un ielikām vāzē, kurā ielējām ūdeni. Pēc nedēļas jau varējām vērot koku lapas un ziedus. Visātrāk saplauka ceriņu lapas, bet visvēlāk kastaņa. Plūmes un dzeltenās akācijas ziedi uzplauka reizē. Kastaņas pumpurā bija paslēpies mazs zaļš tārpiņš. To ieraudzījām tikai tad, kad kastaņa bija atplaukusi. Problēmsituācija - ko tagad darīt ar tārpiņu? Bērni teica, ka ir jāiznes laukā un jānoliek zālītē. Un tā arī izdarījām.
Vēl pirmajā nedēļā bērni iestādīja sīpolus. Pēc tam tos aplēja un nolika uz palodzes augt. Auga ļoti labi. Lai sīpoli augtu, tie ir ik pa trim dienām jāaplej.
Otrajā nedēļā sējām pupu un zirni. Diemžēl, mums neuzdīga neviena pupa, taču zirņi gan. Garākais zirnis izauga 32,5 cm, bet īsākais 7 cm garš. Zirņus vajadzēja liet reizi 5 dienās.
Trešajā nedēļā sējām kviešus. Tiem ļoti patika augt mūsu grupiņā. Sadīga pāris dienās. 14 dienā jau bija izstiepušies tik gari, ka gāzās ārā no trauka. Kviešus var liet reizi nedēļā.
Ceturtajā nedēļā iesējām "pārsteigumu", ko šobrīd neatklāsim. Kā arī gatavojoties Lieldienām, iesējām kviešus olu čaumalās.
Šajā mēnesī darbojoties, bērni nonāca pie šādiem secinājumiem:
1. Visātrāk var izaudzēt koku lapas un ziedus, plaucējot dažādu koku un krūmu zarus.
2. Sēklas var būt dažādu izmēru, krāsu un formu.
3. Lai kaut kas izaugtu, ir nepieciešama augsne, sēkla, siltums, mitrums, gaisma. Un, lai augi augtu, tiem tāpat kā mums ir nepieciešams arī gaiss.
Šādi darbojoties, mēs ātrāk ienesām grupiņā pavasari!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (47)