Pāriet uz lapas karti

Kandavas novada Teātru ražas svētki aizvadīti

17.10.2020 16:00 - 19:30 kur : Zemītes tautas nams

dsc_0229.jpg17.oktobra pievakarē Zemītes tautas namā tradicionālajos teātra ražas svētkos tikās novada amatierteātru kolektīvi.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, šogad svētkos nepiedalījās viesu kolektīvi, kā arī Vānes un Zantes pagastu amatierteātri. Uzvedumus par svētku tēmu “Mēs piederam savai zemei, tautai un saimei” izrādīja kolektīvi no Matkules, Zemītes un Cēres.

 “Patiešām žēl, ka šoreiz ierobežojumu dēļ nepievienojās viesu kolektīvi, bet mūsējie spēja aizkustināt, mēs varam. Mēs mīlam savas tradīcijas, novadu un valsti! Tik dziļa, līdz kaulam un sirds dziļumiem bija Zemītes pagasta kolektīva izrāde par Ozolu dzimtu vairāku gadsimtu garumā. Atgriezties savas dzimtas mājās, tās pasargāt no iznīcības, ko sargājuši mūsu veļi mūžu mūžos, cerībā tās nezaudēt krāsmatās, ir mūsu katra svēts pienākums”, vēlot visiem izturību un darboties prieku, pārdomās par pasākumu dalījās Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede.

Zemītes pagasta amatierteātris "Aiz-ziet" (režisore Ērodeja Kirillova) klātesošos līdz asarām aizkustināja ar uzvedumu, kas tapis pēc rakstnieces Daces Judinas grāmatas “Septiņi vakari”.

Matkules amatierteātra kolektīvs (režisore Maija Zilberta) izdejoja un izdziedāja latvju gadskārtu ieražas- Lieldienas, Jāņus, Mārtiņus, Ziemassvētkus. Svētkos dziedāja dziesmas, gāja rotaļās, veica rituālus, lai nodrošinātu prieku, veselību, veiksmi darbā un labu ražu.

Savukārt, Cēres amatierteātra “Saime” uzvedumā “Skaista mana Latvija, bet tās ēnas, tās ēnas ” Tēvzemei veltītas latviešu tautasdziesmas mijās ar nerātnām latvju dainām.

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top