Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Apsveikti konkursa “Sakoptākais īpašums Tukuma novadā 2022” uzvarētāji

12.11.2022

img579100.jpg12. novembrī Tukuma 2. vidusskolā aizvadīts tradicionālais “Smukuma seminārs”, kurā sveicām konkursa “Sakoptākais īpašums Tukuma novadā 2022” uzvarētājus. Konkursa laureātiem bija unikāla iespēja smelties jaunas idejas profesionāļu pieredzes stāstos par dārza veidošanas pamatprincipiem, augu īpašībām un to kompozīcijām, kā arī uzklausīt citus vērtīgus padomus par dārzkopību.

Semināru atklāja un vadīja Tukuma tūrisma informācijas centra vadītāja Ingrīda Smuškova, uzsverot, cik daudz Tukuma novadā ir dārzkopības entuziastu un gaumīgi sakoptu īpašumu, kas padara mūsu novadu skaistu un neatkārtojamu.

Klātesošos sveica Tukuma 2. vidusskolas direktore Anita Locāne, paužot gandarījumu, ka konkursa “Sakoptākais īpašums Tukuma novadā 2022” laureātu sveikšana notiek mūsdienīgajā skolas ēkā, kas nule pārbūvēta un ieguvusi balvu kā viena no gada labākajām rekonstruētajām būvēm. Direktore atgādināja, cik nozīmīgs ir pedagogu uzdevums izglītot jauno paaudzi - iemācīt novērtēt apkārtējo vidi un cienīt to cilvēku darbu, kuri šo skaistumu ir radījuši.

Semināra pirmo lekciju - par godu skaistāko sētu īpašniekiem! - vadīja ainavu arhitekts, siguldietis Ģirts Runis. Uzņēmuma “Landshape” īpašnieks dalījās profesionālajā pieredzē ainavu arhitektūrā un ar 10 baušļiem dārza veidošanā: sākot ar instrumentu iegādi līdz pamatīgai augu iepazīšanai, un, sakot Ģirta vārdiem, “īstam rokenrolam dobēs”, ko ievērojot iespējams iekārtot ideālo dārzu.

Tāpat uzstājās pieredzes bagātā stādaudzētavas “Puķu lauki” īpašniece Sanita Reinberga. Viņa dalījās pieredzē par rudenī ziedošajām un mazāk zināmajām ziemcietēm, vēršot uzmanību, ka pat visvienkāršākie augi var būt brīnumskaists dārza papildinājums. Reinberga atgādināja, cik svarīgi ir kārtīgi iepazīt auga īpašības un noteikt augsnes kvalitāti, lai saprastu - ko stādīt un cik daudz darba būs jāiegulda dārza turpmākā kopšanā. Sanita vairākkārt uzsvēra, kuras ziemcietes rudenī nevajadzētu griezt, jo daudzas no tām arī pēc ziedēšanas saglabā stingras ziedkopas un dārzs izskatās pasakaini skaists vēl tad, kad iestājas salnas un uzsnieg sniegs.

Pasākuma otrajā daļā notika laureātu apbalvošana un loterija. Balvas pasniedza Tukuma novada priekšsēdētājs Gundars Važa, priekšsēdētāja vietniece Inga Priede un pagastu pārvalžu vadītāji.

Apbalvojumus Kandavas un pagastu apvienības teritorijas saņēma:

 

"Sakoptākais individuālais īpašums vai viensēta":

 • Kandavas pilsēta: Uzvaras iela 22, Kandava; Anda Zeltmane – apbalvot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām;
 • Kandavas pagasts: "Kalēji", Kandavas pagasts; Regīna un Guna Skujiņas - apbalvot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām;
 • Cēres pagasts: Jaunā iela 6, Cēres pagasts; Inese un Ilmārs Bukovski - apbalvot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām;
 • Matkules pagasts: Rožu iela 3, Matkules pagasts; Līga un Alvis Brencsoni - apbalvot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām;
 • Zemītes pagasts: “Rozītes”, Apiņu iela, Zemītes pagasts; Ilze un Vladimirs Ausekļi - apbalvot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām;
 • Zantes pagasts: "Varavīksnes", Zantes pagasts; Inita un Valērijs Usi - apbalvot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām;
 • Vānes pagasts: "Plieņi", Vānes pagasts; Aija Vīnakmene - apbalvot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām.

 

"Sakoptākā biznesa vide":

 • Viesu nams "Vānes māja", “Smiltiņi” Vānes pagastā; Marika un Andris Sprūdes - apbalvojot ar pateicības rakstu un piemiņas balvām.


Kandavas un pagastu apvienības konkursa žūrijas locekļi:

Jānis Mazitāns – Kandavas un pagastu apvienības vadītājs;
Inga Priede – Priekšsēdētāja vietniece sociālās politikas jautājumos;
Jānis Kālis – Zantes pagasta pārvaldes vadītājs;
Ilze Dravniece –  Kandavas Tūrisma informācijas centra vadītāja;
Inese Surgofta – 2020. gada konkursa “Diženi Kandavas novadā 2020” uzvarētāja nominācijā “Sakoptākā privātmāja pilsētā”;
Gunita Bukovska - Cēres pagasta Iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekle;
Elīna Kramēna – Matkules pagasta Iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekle;
Tamāra Bērziņa - Zemītes pagasta Iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekle;
Anita Sipoviča - Kandavas pagasta Iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekle.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Sporta pēcpusdiena Zemītē 12.11.2022.

12.11.2022 kur : Zemītes tautas nams

whatsapp-image-2022-11-14-at-10-44-49-am-2.jpg12. novembrī aktīvās atpūtas piekritēji tika aicināti uz sporta spēļu pēcpusdienu Zemītes tautas namā. Interesenti varēja mēroties spēkiem šautriņu mešanā, galda hokejā, galda tenisā, dambretē un zolītes spēlē. Jaunākie pasākuma dalībnieki varēja izmēģināt savu  uzmanību, veiklību un precizitāti dažādās, vecumam atbilstošās,  galda spēlēs.

Rezultāti

 Šautriņu mešana:

1.v. Agris Daņiļēvičs

2.v. Rolands Matvejevs

 3.v. Dzintars Lastovskis (visi Zemīte)

Galda hokejs:

1.v. Elīna Čekstere

2.v. Jānis Gulbis

3.v. Megija Embūtniece (visi Zemīte)

Galda teniss:

1.v. Andris Daņiļēvičs

2.v. Guntis Šuksts

3.v. Agris Daņiļēvičs (visi Zemīte)

Dambrete:

1.v. Andris Daņiļēvičs

2.v. Agris Daņiļēvičs

3.v. Linda Kolosovska

Zolīte:

1.v. Ināra Ostrovska (Zemīte)

2.v. Edgars Miezis (Smārde)

3.v. Aivars Vītolnieks (Tume)

 

Lasīt visu ziņu galerija (14)

KONCERTŠOVS "Ar sirdi Kandavā un Latvijā"

12.11.2022 17:00 kur : Kandavas kultūras nams

12.novembrī pl.17:00 Kandavas kultūras namā KONCERTŠOVS "AR SIRDI KANDAVĀ UN LATVIJĀ", kurā patriotiskas dziesmas izdziedās dziedātāji Ketija Morāne, Rio Roberts Gūtšmits, Inna Freiberga un Edgars Naglis no Kandavas un dziedātāji no pagastu apvienības- duets  –Eva Bērziņa un Solveiga Zilberta no Vānes, Deniss Bičkovskis no Valdeķiem, Maija Zilberta no Matkules, duets- Zane Ņukša-Valdmane un Uldis Oliņš no Zantes, duets– Gaļina Balode un Maruta Vilumsone no Zemītes, Aleksa Valtere no Cēres un Olga Seļivanova no Ukrainas. Dziedātājus pavadīs mūziķi- Anatolijs Livča- taustiņi, Jānis Tabūns- ģitāra, Gints Saulītis- basģitāra, Nikolass Mūrnieks- perkusijas, Evita Ernštreite un Sandra Šteinberga- bekvokāls. Īpašie viesi un eksperti- Ieva Akurātere, Elvijs Gruzītis un Maija Laukmane.
Pasākums divās daļās. Skatītājiem būs iesēja nodot savu balsi, lai noteiktu Skatītāju simpātijas titula ieguvēju.
Ieeja EUR 8,-
Biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē.

 

ar-sirdi-kandavai-un-latvijai-1.jpg

Lasīt visu ziņu

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss paplašinās

20.09.2022 - 20.04.2023

piejuramakulaturakonk-2022web-01.jpgAtkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” jau tradicionāli organizētais konkurss, kurš ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, šajā mācību gadā  norisināsies no 20.septembra līdz 2023.gada 20.aprīlim un piedāvās dalībniekiem bez makulatūras vākt arī izlietotās baterijas. Konkurss turpmāk sauksies “Palīdzēsim dabai!”

“Šajā rudenī esam gandarīti par sadarbības uzsākšanu ar SIA “Zaļais Centrs”.  Esam vienojušies kopīgiem spēkiem  ierobežot vides piesārņošanu un veicināt atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, lai mazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu  CSA poligonā “Janvāri”. Šī  sadarbība sāksies ar “Zaļā Centra” iesaisti mūsu tradicionālajā skolu konkursā, kur šajā mācību gadā, paralēli makulatūras vākšanai, aicināsim dalībniekus nodot arī izlietotās baterijas. Vēlamies, lai mūsu sadarbība būtu regulāra ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā,” stāsta atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Par nepieciešamību savākt izlietotās baterijas SIA Zaļais Centrs projektu vadītāja Žanna Lampicka saka : “Ar baterijām mēs sastopamies ikdienas dzīvē savā mājoklī. Lai baterija no dzīvības devējas kādai ierīcei nepārvērstos par paša cilvēka veselības iznīcinātāju, pēc to izlietošanas svarīgi baterijas nodot tur, kur tās turpina ceļu uz otrreizēju pārstrādi vai pienācīgu utilizēšanu. Tas ļauj ne vien saudzēt vidi, bet arī atgūt vērtīgus metālus atkārtotai izmantošanai, pagarinot izsīkstošo dabas resursu dzīves ciklu. Mēs ļoti ceram, ka bateriju savākšanas kampaņa nepārprotami veicinās bateriju savākšanu, novēršot to nokļūšanu vidē. Līdz ar pieaugošo izpratni un atbildību par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi, pieaugs pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas iespējām.”

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka saglabājas skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu vēlme katru  gadu  no jauna turpināt makulatūras vākšanu, jo tā arī visa sabiedrība tiek izglītota un iesaistīta atkritumu šķirošanā”, turpina Ēriks Zaporožecs, “ja izlasītie laikraksti un žurnāli, nevajadzīgie dokumenti, savu laiku nokalpojušās grāmatas netiks izmesti  kopā ar citiem atkritumiem, bet nodoti otrreizējai pārstrādei, tie piedzīvos otru dzīvi -  tiks saražoti jauni papīra izstrādājumi un taupīti gan enerģijas,  gan mežu resursi. Ja izlietotās baterijas, kas ir bīstamie atkritumi, nenonāks dabā – ieguvēji būsim mēs visi. ”

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv

Lasīt visu ziņu

Ineses Grizānes izstāde "Mana mīļā Latvija"

28.10.2022 09:00 - 01.12.2022 - 13:00 kur : Vējspārns, galerija, Kandavas kultūras nams

1a1a1a.jpgNo 28. oktobra līdz 1. decembrim Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" Ineses Grizānes izstāde „MANA MĪĻĀ LATVIJA”. Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 13.00 vai iepriekš norunājot vēlamo apskates laiku pa tālruni 27022882. Ieeja bez maksas.

Lasīt visu ziņu

Novembrī turpinās slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijā

01.11.2022 - 30.11.2022

zumba-fitness-un-zumba-gold-zoom.jpgNovembrī aicinām novada iedzīvotājus aktīvi iesaistīties bezmaksas veselības veicinošos pasākumos.

 • Zumbas  nodarbībās “Zoom” platformā, kuras notiks  otrdienās,  01.11., 08.11. un pirmdienās, 14.11., 21.11. un 28.11., no  plkst. 19:00 – 20:00.  Un Zumba Gold nodarbībās, platformā “Zoom” – svētdienā, 06.11., plkst. 18:45 – 19:45 un piektdienā, 11.11., plkst. 20:00 – 21:00, iepriekš piesakoties pie treneres Amandas Bērziņas, tel.nr. 27701619.


 • Ūdens vingrošana senioriem 50+ nodarbībās, kuras notiks ceturtdienās, 03.11., 10.11., 17.11. un 24.11., no plkst. 10:45 – 11:45 Laidzes peldbaseinā “Vieta Tavai Atpūtai”. Pieteikšanās nodarbībām pa tel. 26409321. Izbraukšana uz nodarbībām tiks organizēta no Kandavas un pagastu apvienības administrācijas ēkas, Dārza ielas 6, ceturtdienās, plkst. 09:45. Nodarbības ilgums 1h.


 • Skolēniem no Kandavas Reģionālās pamatskolas būs iespēja piedalīties Peldēšanas apmācības skolēniem nodarbībās 11.11. un 25.11., Laidzes peldbaseinā “Vieta Tavai Atpūtai”. Izbraukšana uz nodarbībām tiks organizēta no Kandavas Reģionālās pamatskolas, plkst. 9:00.

 

Aktuālā saite “Zoom” nodarbībām:

ZUMBA GOLD, nodarbības vadīs Amanda Bērziņa

https://us02web.zoom.us/j/87981711318?pwd=UEJ5N29QNWtHNkZDd3ZUU1JsSnhyZz09

Meeting ID: 879 81711318

Passcode: 123456

 

ZUMBA, nodarbības vadīs Amanda Bērziņa

https://us02web.zoom.us/j/87981711318?pwd=UEJ5N29QNWtHNkZDd3ZUU1JsSnhyZz09

Meeting ID: 879 81711318

Passcode: 123456

 

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Pasākums "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10. decembrī Kandavas muzejā

01.11.2022 18:00 - 10.12.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

xmaspop-up-01.jpgJau savlaicīgi plānojot decembra godus, aicinām ierēķināt sestdienas, 10.decembra vakaru muzikālām un pilsoniski aktīvām nodarbēm pasākumā "Pilsonis = Ziema + Svētki" 10.decembrī!

Aicinām viesoties Kandavas novadpētniecības muzeja viesmīlīgajās telpās no plkst. 17.45, lai plkst. 18.00 muzikāli "tīklotos" vācu melodiju ietvarā kopīgi ar Rīgas Vācu kultūras biedrības ansambli "Morgenrot", kā arī uztrenētu ziemas obligāto dziesmu repertuāru kopā ar kolorīto Valdeķu kultūras nama jaukto vokālo ansambli "DoReMi".

Ieejas maksas nav, arī oficiālu vakara vadītāju nebūs. Ieejas maksas vietā - jūsu stāstījums par savu labo darbu sabiedrības labā un aicinājums iesaistīties vietējās kopienas stiprināšanā!

Projekts Nr. AIF/2020/SDK/27 “Demokrātisko kompetenču inkubators”. Popup "Izgaršo demokrātiju" Kandavā.

Lasīt visu ziņu

Ekoskolas globālās rīcības dienas akcija "Mazas rīcības - liela ietekme"

09.11.2022 - 17.11.2022

dsc0041.jpgAr saukli “Mazas rīcības – liela ietekme” no 7. līdz 13. novembrim visā Latvijā jau desmito gadu norisinās Rīcības dienas. Šajā nedēļā 62466 bērnu un jauniešu no vairāk kā 144 izglītības iestādēm pievērsīs sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam.

9. novembrī Kandavas pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” audzēkņi akcijā “Mazas rīcības – liela ietekme” informēja un izglītoja pilsētas iedzīvotājus par to, ka visiem, tostarp arī mazajiem darbiņiem ir būtiska nozīme vides saudzēšanā. Mazas rīcības, ko katrs paveic atsevišķi, kopumā rada lielu ietekmi. 

Nodarbībās bērni ar skolotājām bija pārrunājuši un izgatavojuši plakātus par klimata pārmaiņām dabā, apkārtējās vides piesārņojumu, kā arī citām dabu saaudzējošām tēmām. Ar izgatavotajiem plakātiem bērni un skolotājas devās gājienā no bērnudārza līdz vecpilsētas Promenādei, tādējādi izglītojot sabiedrību par šiem jautājumiem un kopīgiem spēkiem rosinātu pozitīvas pārmaiņas savā novadā, pilsētā, pagastā un ģimenē. Pilsētas promenādē bērni tikās ar iedzīvotājiem un pastāstīja par izgatavotajiem plakātiem. Bērnu radītie darbi tiks izstādīti Kandavas Tūrisma informācijas centrā, kur tie būs apskatāmi līdz 17. novembrim.

Rīcības dienas ir Ekoskolu aizsākta kampaņa ar mērķi pievērst skolēnu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu. Kampaņa mudina Ekoskolu jauniešus un ikvienu skolu pārstāvi būt par pārmaiņu radītājiem vides aizsardzībā, rīkoties pašiem un par atbildīgu rīcību izglītot sabiedrību. 2022. gadā Ekoskolu Rīcības dienas ir veltītas klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Novembrī apskatāmas izstādes Kandavas muzejā

11.11.2022 - 21.11.2022

111111111.jpgNo 11. novembra līdz 21. novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā Latvijas kara muzeja izstāde- „Latvijas Neatkarības karš” un no Kandavas novadpētniecības muzeja  krājumiem izstāde "Brīvs, kam dūša brīvam būt!".

Lasīt visu ziņu
 • twitter
 • facebook
 • draugiem
<>
back to top