Pāriet uz lapas karti

Septiņas dienas, mozaīka

Lielā iela 25, Kandava, Tukuma novads, Latvija, LV-3120

Māksliniece: Jeļena Kažoka (Olaine).

Lielformāta darbs mozaīkas tehnikā uz mājas fasādes vairāk kā 20 kvadrātmetri liels. Darba tapšanā piedalījās Kandavas 2015.gada Mākslas plenēra gandrīz visi 50 dalībnieki,- kandavnieki un Jelgavas mākslinieki u.c. cilvēki, kuri vēlējās.
Mozaīka "Septiņas dienas" attēlo tās septiņas dienas, kuras katru nedēļu paskrien mums garām, kādas šīs dienas izskatās kandavnieku un Kandavas viesu acīm.
Attēlā var saskatīt sievieti, kura simbolizē mīlestību, kura ir kā upe, kas plūst, čalo, nekad neapstājas. Var saskatīt vīrieti stipru kā ozolu, kas satur kopā ģimeni, kas ir balsts. Un arī dažādus Kandavas simbolus, Kandavas īpašās un ļoti ikdienišķās lietas - pakalnus, čužas ziedus, ozolzīļu kafiju...
Septiņas dienas ir arī tās, kurās pēc nostāstiem Dievs radīja pasauli, bet plenēra dalībnieki tieši septiņās dienās paveica šo lielo mākslas darbu.

2015. gads. Māksliniece Jeļena veido mozaīku. 2015. gads. Mozaīkas tapšanas process. 2015.gads. Top mozaīka. 2017. gads. Plenēra dalībnieki pie mozaīkas sienas.
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top