Pāriet uz lapas karti

Kandavā atklāta jauna interaktīva pastaigu taka

16.06.2023

16062023.jpgJa šodien vai kādā citā dienā vēlies izstaigāt pilsētu, tad vari to izdarīt, izmantojot jauno interaktīvo pastaigu taku ar orientēšanās elementiem www.atklajkandavu.lv Maršruta garums 4,2 km, aptuvenais laiks 1 stunda. Vajadzīgs uzlādēts viedtelefons un telefonā nepieciešams ielādēt QR kodu skeneri. Maršruta sākums ir pie Kandavas Tūrisma informācijas centra (Ūdens ielā 2). Jānoskenē logā redzamais QR kods (kvadrātkods) un pastaiga var sākties.

Jaunā interaktīvā pastaigu taka Kandavā tika atklāta 2023. gada 16. jūnijā ar svinīgu QR koda pasniegšanu Kandavas Tūrisma informācijas centram. Turpmāk Kandavas iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs iepazīt Kandavas kultūrvēsturisko mantojumu, izstaigājot interaktīvo pastaigu taku ar orientēšanās elementiem.

Lai veiksmīgi dotos pastaigā, noderēs viedtālrunis, ar kura palīdzību, pie katra apskates objekta - takas pieturpunkta, jānoskenē QR kods (kvadrātkods), kas sniedz informāciju par konkrēto objektu, savukārt, pareizi atbildot uz jautājumu, tiks piedāvāts nākamais apskates objekts un video pamācība - kā līdz tam nokļūt.

Pastaigu maršruta sākums un noslēgums ir pie Kandavas ugunsdzēsēju depo laukuma, bet lai uzsāktu pastaigu, interesentiem jādodas uz vietni www.atklajkandavu.lv, kurā tiek sniegta plašāka informācija par gaidāmo pastaigas maršrutu un atrodama saite uz pirmo apskates objektu.  Dalībniekiem, kuri būs apguvuši visus 11 maršrutā iekļautos punktus, aizpildot anketu, būs iespēja piedalīties pārsteiguma balvu izlozē, 2024.gada Kandavas pilsētas svētku ietvaros.

Idejas autors ir Kandavas kultūras nama kultūras projektu vadītājs Jaroslavs Romanovičs, kurš takas maršrutu izveidojis sadarbībā ar Tūrisma informācijas centru, Kandavas novadpētniecības muzeju un Kandavas Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru "Nagla", ar kafejnīcas "Kandava" atbalstu. Šāda veida pastaigu taka ir vienīgā Tukuma novadā, taču jau tuvākajā nākotnē ir iecere veidot līdzīgu piedāvājumu arī velo- un autobraucējiem.


16062023.jpg dsc0021.jpg dsc0034.jpg dsc0052.jpg
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top