Pāriet uz lapas karti

Mācītājmuižas Ozolāju dabas taka

3,1 km no Kandavas, Mācītājmuiža, Kandavas pagasts, Tukuma novads, Latvija, LV-3120

Attālums no Kandavas TIC - 3,1 km.

Takas garums: 1,2 km
Grūtības pakāpe: viegla (ir garas kāpnes)

Aiz Mācītājmājas ēkas sākas taka, kas ved pa stāvo senās Abavas krasta nogāzi līdz bioloģiski vērtīgajām pļavām tās tagadējos krastos. Tur ir arī īpaša vieta – Vecie Ozolāji, kur upes ielokā jau pirms gandrīz 100 gadiem mīlējuši pulcēties kandavnieki, lai spēlētu teātri brīvdabā, lai atzīmētu skolas sākšanos vai noslēgumu.Šī bija arī skautu pulcēšanās vieta.
Projekta laikā izveidotas kāpnes un divas platformas, lai pastaigu mīļotāji saudzētu stāvo nogāzi, no kuras mīl izlauzties avoti. Projekts realizēts, lai aizsargātu tās dabas vērtības, kas te ir, un ļautu priecāties par gleznainajiem Abavas upes krastiem un dabas parku Abavas senleja.

Kandavas mācītājmuiža minēta jau 1582. gadā. Draudzes mācītājam uz viņa kalpošanas laiku kā dzīvesvieta un atalgojums tika piešķirta mācītājmuiža jeb pastorāts - zemegabals ar dzīvojamo ēku un saimniecības ēkām.
Kandavas mācītājmuiža veidota klasicisma stilā, būvdarbi uzsākti 1835.gadā. Diemžēl tagad ēka atrodas diezgan sliktā stāvoklī
Ievērojamākais no 20.gadsimta Kandavas draudzes mācītājiem bija Rihards Zariņš (1889-1943), kurš apbedīts tuvējā Vimbužu kapsētā.


Piezīmes: Staigājama bez ieejas maksas.

Ja jums trūkst idejas brīvdienu pavadīšanai dabā un svaigā gaisā, palīgā nāks "Abavas senlejas taku grāmatiņa". Tajā sniegta paplašināta informācija par publiski pieejamiem dabas objektiem dabas parkā "Abavas senleja", takām, ievērojamām vietām un cilvēkiem. To var lasīt gan drukātā veidā, gan lejupielādējot - Abavas senlejas taku grāmatiņa

  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top