Sagaidot Lieldienas, Kandavas Kultūras un sporta centrs sadarbībā ar Kandavas un pagastu apvienību organizē konkursu “Lieldienu Zaķu figūras”. Konkursā aicināts piedalīties ikviens- gan privātpersonas, gan uzņēmumi un iestādes. Šogad īpašas naudas balvas paredzētas izglītības iestādēm!
KONKURSA NOSACĪJUMI: Zaķa figūru drīkst veidot no jebkāda materiāla, kuru neietekmē ārējie laika apstākļi (piemēram, lietus, vējš, sniegs, utt.), jo tā tiks izvietota brīvā dabā Kandavas pilsētas teritorijā. Jāņem vērā, ka zaķa figūra jāveido vismaz 1,50 m augsta (platums netiek ierobežots) un figūrā jābūt iestrādātai konstrukcijai nostiprināšanai uz zemes vai uz cita objekta (piemēram, zaķis rāpjas kokā, utt.).
TERMIŅI: Darba skice un izmēri, darba nosaukums un autori, kā arī tehniskās specifikācijas (piemēram, elektrības pieslēguma nepieciešamība, utt.) jāiesūta līdz 04.04.2022. uz e-pastu iveta.grunte@tukums.lv. Darbus iesniedz līdz 08.04.2022. Kandavas kultūras namā personīgi (Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads, Latvija) vai arī ar kurjera pasta palīdzību.
APBALVOŠANA: Labāko darbu autorus apbalvos 17. aprīlī Kandavas Promenādē Lieldienu svētku pasākumā. Naudas balvas izglītības iestādēm: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Galvenā balva – EUR 300.00; Skatītāju simpātiju balva un veicināšanas balvas no vietējiem uzņēmējiem.
Lai veicinātu izglītības iestāžu darbiniekus un audzēkņus aktīvāk iesaistīties izsludinātajā konkursā “Lieldienu Zaķu figūras”, šogad atsevišķa figūru vērtēšana notiks starp izglītības iestāžu iesniegtajiem darbiem. Izglītības iestāde (tajā skaitā arī profesionālās ievirzes skolas) konkursā "Lieldienu Zaķu figūras" drīkst iesniegt neierobežotu skaitu figūru- gan katra klase savu figūru, gan skola kopīgu figūru.
Balvas: 1.vieta- 100 EUR; 2.vieta- 50 EUR, 3.vieta- 30 EUR. Šīs naudas balvas tiks piešķirtas tikai starp izglītības iestādēm. Paralēli skolu iesniegtās figūras piedalīsies arī cīņā par galveno balvu- 300 EUR.
Paldies par šo iniciatīvu un atbalstu vietējam uzņēmējam Ainaram Vilkaušam, kurš nodrošina naudas balvas izglītības iestādēm!
Lai radītu svētku noskaņu ne tikai pilsētas un pagastu centros, aicinām iedzīvotājus iesaistīties pilsētvides noformēšanā Lieldienu laikā, atbilstoši svētkiem noformējot savu īpašumu, sētu vai dārzu. Interesantāko rotājumu autori saņems veicināšanas balvas. Fotogrāfijas ar Lieldienu māju un dārzu dekoriem līdz 10. aprīlim sūtīt Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālistei WhatsApp +37126451427 vai e-pastā: liga.supstika@tukums.lv
Konkursa nolikums šeit
Lasīt visu ziņuGan arheoloģiskā, gan etnogrāfiskā latviešu tērpa viena no skaistākajām un daudzveidīgākajām rotām ir saktas. Jebkurš šo saktu atdarinājums (replika) izcili papildina arī mūsdienu tērpu, padarot to īpašu. Vēsturnieks un arheologs Jānis Apals (1930 - 2011) uzskatīja: "Katra senlieta apvieno divus aspektus - redzamo un neredzamo. Redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknes sniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā".
Droši vien daudzi novadnieki nezina, ka 2016.gada novembrī, būvējot gājēju celiņu Kandavā, Abavas ielā netālu no Bruņinieka pilskalna, tika atrasts pavisam neliels saktas fragments, kuras rotājums pārsteidza gan vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu, kurš veica arheoloģisko uzraudzību, gan muzeja speciālistus. Pārsteigums slēpās saktas ornamentā, jo 16. - 17.gadsimtā saktu rotāja ozolzīles. Lūk, Kandavas sakta! Īpašais atradums kļuva par izstādes "Kandavas saktas" veidošanas sākumu.
Izstādes pamatā ir 9 saktas, kuras 20.gadsimta 50.gados atradis un saglabājis toreizējais Kandavas internātskolas vēstures skolotājs Viktors Vītols (1930-2003). 2020. gadā, sadarbojoties ar Lietuvas Mākslas muzeja Prana Gudīna Restaurācijas centra Viļņā restauratori Sandru Garšvieni, šīs saktas un 2016.gadā atrastais saktas fragments ar ozolzīļu rotājumu tika restaurēti.
Tajā pašā laikā Kandavas apkārtnē atrastās saktas, atrodas citu muzeju krājumos, piemēram, Talsu muzejā, jo savulaik bijām Talsu apriņķī. Vislielākā kolekcija ar atradumiem no Kandavas apkārtnes glabājas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tāpēc izstāde papildināta ar priekšmetiem no šiem krājumiem. Izstāde muzejā apskatāma no 11. februāra līdz 10. aprīlim.
Lasīt visu ziņu (4)9. aprīlī Cēres sporta hallē norisinājās „Pavasara kauss” florbolā. Piedalījās četras komandas. 1. vietu ieguva komanda „Paprikas majonēze” no Engures 2. vietā atstājot Cēres komandu. Aizrautīga cīņa izvērsās starp Kandavas komandu, kuru pārsvarā pārstāvēja skolu jaunatne un komandu no Zentenes. Pārāki šoreiz bija jaunieši no Kandavas, kuri izcīnīja 3. vietu. Zentene – 4. vietā.
Paldies sacensību tiesnešiem Emīlam Krūmiņam un Aivaram Rožinskim.
Lasīt visu ziņu (8)8.aprīlī plkst. 19.00 Kandavas kultūras namā Kandavas Deju skolas audzēkņu koncerts "Cirks".
Ieejas maksa: EUR 3,-
Biļešu iepriekšpārdošana Kandavas kultūras nama kasē (T.63182040)
8. aprīlī Kandavas sporta hallē notika Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēle: Kandava/Anzāģe - Valmiera Glass-2, kur uzvaru ar rezultātu 102:50 guva Kandava/Anzāģe!
No 8.marta Kandavas kultūras nama galerijā "Vējspārns" varēsiet aplūkot Valtera Poļakova kailfoto izstādi "Atklāties no jauna" . Šajās fotogrāfijās autors uzdrīkstas parādīt sievietes bez ierastā ikdienas apģērba. Tā būs iespēja izbaudīt brīvības sajūtu un apskatīt kailuma skaistumu.Izstāde apskatāma darba dienās no 12.00-15.00 vai iepriekš piesakoties pa tel.27022882 (Ance).
Lasīt visu ziņu