15.novembra rītā Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas aktu zālē pulcējās pirmsskolas un vecāko grupiņu bērni, lai ar svinīgu pasākumu “Skaista mana tēvu zeme…” atzīmētu Latvijas simtgadi.
Svinīgo pasākumu vadīja mūzikas skolotāja Elīna Jēgermane tērpusies tautas tērpā. Mazie audzēkņi godināja un veltīja labas domas Latvijai, runājot dzeju un dziedot dziesmas par Dzimteni.
Pēc kopīgajām dziesmām bērnus gaidīja interesanta un atraktīva zināšanu pārbaude konkursā “Vai tu zini?”, aicinot atpazīt ēkas, vietas un objektus Kandavā un Latvijā. Prieks, ka bērni daudz zina par savu pilsētu, Latvijas simboliem un skaistākajām vietām. Tika pārbaudīta arī audzinātāju veiklība un muzikālā dzirde, mēģinot atpazīt tautasdziesmas pēc neliela dziesmas fragmenta, kuru uz vijoles nospēlēja mūzikas skolotāja.
Kā jau katru gadu, arī Latvijas simtgades laikā, Cēres pamatskolā norisinājās zēnu spēka, izturības un veiklības sacensības "Cēres Lāčplēsis 2018". Īsi par Latvijas karavīriem un to nopelniem Latvijas pastāvēšanā pastāstīja vēstures skolotāja Juta. Un tad cīņa varēja sākties!
Cīņā uzvarēja: 1.-4.klašu grupā: 1.vieta -Ingus Rožinskis, 2. vieta - Ilvars Rožinskis, 3. vieta - Dāniels Miezis.
5.-7.klašu grupā: 1. vieta - Jānis Tīrums, 2. vieta - Ralfs Konovs, 3. vieta - Robins Valters
8.-9.klašu grupā: 1. vieta - Kristers Kašlajs, 2. vieta - Oskars Granapskis, 3. vieta - Emīls Lagzdiņš.
Paldies sporta skolotājam Aivaram un 7.klasei par pasākuma organizēšanu!!!
Lasīt visu ziņu (43)11. novembrī Kandavas novada muzejā notika tikšanās ar Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Sergeja Lagzdiņa dēlu, mākslinieku Jāni Lagzdiņu.
Atmiņās par Brīvības cīņu laiku dalījās arī Kurzemes cietokšņa muzeja vadītājs Ilgvars Brucis un stāstījumā par Pirmā pasaules kara un brīvības cīņu dalībnieku Jāni Reinsonu dalījās Cēres pamatskolas skolotāja Juta Reinsone.
Pēc atmiņu stāstiem svinīgi tika atklāta izstāde "Brīvs, kam dūša brīvam būt!", kurā apkopota informācija par Kandavas novada muzeja apzinātajiem 28 Kandavas novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem un brīvības cīņu dalībniekiem.
Lasīt visu ziņu (53)11.novembra novakarē lieli un mazi zantenieki pulcējās laukumā pie skolas, lai dotos Lāčplēša dienas atcerei veltītajā lāpu gājienā uz Piemiņas vietu pie ozola.
Spītējot dzestrajam vējam, gājienā piedalījās kupls pulks dalībnieku. Kā allaž, par drošību un organizētu gājienu rūpējās Zantes zemessargi. Latvijas karogu gājienā nesa Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Sauszemes spēku militārās vadības 3.kursa kadets Klāvs Elksnītis.
Piemiņas vietā tika noliktas svecītes un pieminēti Brīvības cīņās kritušie karavīri. Jauno paaudzi uzrunāja Zantes zemessardzes nodaļas pārstāvis Raitis Evarsons, ieskatu vēsturē un stāstījumu par Lāčplēša dienu bija sagatavojusi vēstures skolotāja Laila Šaicane un skolnieki Valērija, Māris un Arkādijs. Pasākuma noslēgumā visi klātesošie vienojās kopīgā dziesmā, kas izskanēja tumšajās novembra debesīs mūžīgai karavīru piemiņai …
Lasīt visu ziņu (6)Zeme rīb, rati klaudz
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem.
Mārtiņos beidzas klusais veļu laiks, kas sācies Miķeļos, un sākās jautrā ķekatās iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Mārtiņi svinēti vienlaikus ar apkūlībām. Pats vārds sevī ietver svinēšanas iemeslu: nobeigtu labības kulšanu. Mārtiņu svinību mielasts ir bagātīgs, jo ietver sevī arī lopu kaušanas laiku.
Gatavojoties Mārtiņiem, jauktās vecuma grupas bērni, krāsoja, aplicēja un veidoja gaiļus. Svētku dienā saģērbās kā ķekatnieki, gāja dažādās rotaļās, skaitīja dzejoļus un dziedāja dziesmas, kā arī cienājās pie bagātīgi klāta galda. Par cienastu liels paldies sakāms vecākiem. Arī paldies sakām ciemiņiem-ķekatniekiem no piecgadīgās un sešgadīgās apmācības grupām un skolotājām Maritai un Evitai.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (4)Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena,
Deviņiem kumeļiem.
/L.t.dz./
Nedēļā pirms Mārtiņiem Cēres pamatskolas pirmsskolas bērni kopā ar audzinātāju un auklīti gatavojās svētkiem. Mācījās tautasdziesmas, lasīja pasakas, gatavoja katrs savu masku, asināja prātus mīklu minēšanā, zīmēja, krāsoja un līmēja... Un jau piektdienas pēcpusdienā jautrā Mārtiņdienas svinēšana grupiņā varēja sākties. Kad ķekatnieki bij sanākuši viņi rādīja ko prot – runāja tautasdziesmas, gāja rotaļās, parādīja savu atjautību mīklu minēšanā, veiklību pupiņu šķirošanā. Dienas noslēgumā katrs pielika savu rociņu, lai taptu viens liels, košs un kopīgs Mārtiņgailis. Un kā jau katros svētkos pienākas neizpalika arī svētku cienasts.
Paldies vecākiem par atbalstu!
Lasīt visu ziņu (10)