Pāriet uz lapas karti

Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Talsu iela 11, Kandava, Tukuma novads, Latvija

Tikšanās ar mākslas studijas "Pūres pindzeles un Co" dalībniecēm

19.09.2021 12:00 - 14:00

pures_pindzenes.jpg19. septembrī plkst. 12:00 tikšanās ar mākslas studijas "Pūres pindzeles un Co" dalībniecēm.

Saskaņā ar MK noteikumiem pasākumā var piedalīties tikai vakcinētie vai Covid-19 pārslimojušās personas, kurām ir Covid-19 sertifikāts.

No 13. septembra līdz 6. novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma mākslas studijas “Pūres pindzeles un Co” gleznu izstāde.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Mākslas studijas “Pūres pindzeles un Co” gleznu izstāde

13.09.2021 - 06.11.2021

pures_pindzenes.jpgNo 13. septembra līdz 6. novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma mākslas studijas “Pūres pindzeles un Co” gleznu izstāde.

19. septembrī plkst. 12:00 tikšanās ar studijas dalībniecēm.

Saskaņā ar MK noteikumiem pasākumā var piedalīties tikai vakcinētie vai Covid-19 pārslimojušās personas, kurām ir Covid-19 sertifikāts.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Tikšanās ar Maiju Laukmani

29.07.2021 17:30 - 19:00

29. jūlijā plkst. 17:30 Kandavas muzeja ārtelpā tikšanās ar dzejnieci un fotoizstādes "Kurzeme tuvplānā" autori Maiju Laukmani.kurzeme_tuvplana_0.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Ineses Mīlbergas zīmējumu un akvareļu izstāde "Kas dzīvo tumšajā skapī un citi stāsti"

10.06.2021 - 22.08.2021

inese_milberga.jpg

Kandavas novada muzejā no 10. jūnija mākslas mīļotājiem, skolniekiem un vēstures pētniekiem piedāvājam ielūkoties mākslinieces-grafiķes Ineses Mīlbergas (1962) izstādē, kurai doti divi nosaukumi: “Kas dzīvo tumšajā skapī un citi stāsti” un “Atmiņu grāmata manai ģimenei.” Te apskatāmi ap 100 filigrāni zīmējumi un koši akvareļi, kuros attēloti mākslinieces bērnībā sastaptie personāži: opapiņš, Irīte, omamma Mirdza, mamma, toreizējā dzīves vietas – Blaumaņielas dzīvoklis Rīgā, vasaras jūrmalā. Nākamā Ineses dzīvesvieta ir mazpilsēta, te lieliski parādīti gan sadzīves apstākļi, gan skolu vide, gan veikalu iekārtojums, gan bērnu brīvbrīži ar tik neierastām spēlēm šodienas bērniem kā “klases”, “zemes dalīšana”, “veikalnieki”, “krāsas”. Zīmējumus un akvareļus papildina stāsti par notikumiem, rezultātā skatītājam tiek pasniegta 1960. – 1970.to gadu sociālais reālisms. Šobrīd Inese strādā kā pedagogs Talsu mākslas skolā, ir aktīva Talsu mākslinieku (Krūmu mākslas) grupas dalībniece, bet dzimusi viņa ir “Līgu dzirnavās”, Kandavas pagastā.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Ināras Pētersones mārtiņrožu kolekcijas izstāde

06.10.2020 - 10.10.2020

martinrozes.jpg Kandavas novada muzejā līdz 10.oktobrim apskatāma Ināras Pētersones mārtiņrožu kolekcija.

 Aizputniece Ināra Pētersone visu mūžu strādājusi par pedagoģi. Turpat 40 gadus viņas hobijs ir mārtiņrožu audzēšana. Pirmos stādus Ināra Pētersone mantojusi no savas mammas – tās bijušas vecās šķirnes. Pēc tam draudzene viņai uzdāvinājusi mārtiņrozes, kuru stādus iegādājusies Salaspils Botāniskajā dārzā. Tā pamazām kolekcija pletusies plašumā. I. Pētersones ģimenes dārzā aug pusotrs tūkstotis stādu – vairāk nekā 50 mārtiņrožu šķirņu. Audzētājas kolekcijā ir vismaz desmit veco mārtiņrožu šķirņu, kas mūsdienās ir liels retums.

Lasīt visu ziņu galerija (4) galerija (18)

Žaņa Legzdiņa fotoizstāde

17.09.2020 - 21.11.2020

zanis_legzdins_afisa.jpg

26. septembrī Kandavas novada muzejā notika fotogrāfa Žaņa Legzdiņa darbu izstādes atklāšana. 

 Par Žani Legzdiņu kā par personību pastāstīja muzeja krājuma glabātāja Ināra Znotiņa, viņa fotomākslas niansēs palīdzēja ielūkoties Talsu fotokluba biedrs Dainis Kārkluvalks un Zigurds Kalmanis. Pasākumu kuplināja fotogrāfa māsas ģimenes atvases. Ar interesantiem faktiem par Žani Legzdiņu, viņa ikdienu un spilgtākajiem notikumiem, dalījās viņa māsas meita Lolita Muižniece.

       Žanis Legzdiņš (1915 – 1991) fotogrāfs, žurnālists. Dzimis 1915. gada 27. aprīlī Matkules pagasta „Koguļu” mājās muižas kučiera ģimenē.

    No 1923. līdz 1931. gadam mācījies Matkules pagastskolā. Līdz 1937. gadam mācījies Laidzes lauksaimniecības skolā, tad iesaukts karadienestā, kur 1938. gadā beidzis Rīgas aviācijas pulkā motoristu nodaļu. Līdztekus apmeklējis arī aerokluba sporta lidotāju skolu.

    1940. gadā jau bijis kaprāļa dienesta pakāpē. 1940. gadā pēc Latvijas okupācijas ieskaitīts 24. teritoriālajā strēlnieku korpusa eskadriļā. Bijis Otrā pasaules kara dalībnieks, dienējis PSRS armijā 1. latviešu aviācijas pulkā. 

    Laikā no 1945. līdz 1948. gadam bijis fotokorespondents laikrakstā „Tukuma Ziņotājs”, no 1948. līdz 1950. gadam strādājis laikrakstā „Cīņa”, bet no 1950. līdz 1991. gadam - žurnālā „Zvaigzne” (līdz žurnāla likvidācijai).

    Pirmais no fotogrāfiem, kuram 1971. gadā piešķirts Nopelniem bagātā mākslas darbinieka nosaukums. Fotografējis mākslas, zinātnes, medicīnas, sporta, rūpniecības, lauksaimniecības un politiskās dzīves notikumus. Strādājis arī portreta, reportāžas, ainavas un klusās dabas žanros.

    Miris 1991. gada 3. aprīlī Rīgā, apbedīts Matīsa kapos.

Izstāde apskatāma līdz 21.novembrim.

Lasīt visu ziņu galerija (4) galerija (10)

Kandavas Mākslas plenērs “Radošais Mākslas mirklis- 2020"

13.07.2020 11:00 - 18.07.2020 - 18:00

afisaa_log.jpgKANDAVAS MĀKSLAS PLENĒRS 2020„RADOŠAIS MĀKSLAS MIRKLIS” (13.07.-18.07.2020)

Kandavnieki un viesi esiet mīļi aicināti pieteikties dalībai plenērā. Kā jau vienmēr Tev nav jābūt māksliniekam, bet tikai jāgrib radoši darboties. Piesakies savlaicīgi, šogad, vīrusa Covid 19 sakarā plenēra dalībnieku skaits būs ļoti ierobežots.

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Jau astoto gadu plenēram var pieteikties jebkurš interesents - mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns u.c. Bērni piedalās tikai kopā ar vecākiem. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, saturīgi pavadīt laiku, apskatīt apkārtni u.c. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties cepļa izņemšanā un brīvdabas noslēguma izstādē. Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē. Plenēra dalībnieki darbosies radošajās darbnīcās profesionāļu vadībā, atbilstoši savām interesēm. Katrs plenēra dalībnieks var piedalīties vairākās darbnīcās. Visās darbnīcās var piedalīties gan pieaugušie, gan bērni ar vai bez pieredzes!!!!

Plenērs tiks organizēts šādos virzienos: Keramika. Darbnīcas vadītājas - māksliniece, podniece Matilde Laura Ikerte (Bauska) un māksliniece, keramiķe Linda Priedniece (Kandava). Iespēja strādāt individuāli vai vadītāju palīdzību iegūt pamatzināšanas svēpētās keramikas arodā. Darbi tiks veidoti brīvi ar rokām, netiks izmantotas mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas.

Gleznošana. Darbnīcas vadītājs - gleznotājs Egils Neihofers (Slampe). Darbnīcas dalībnieki varēs strādāt patstāvīgi vai konsultējoties un gleznojot kopā ar darbnīcas vadītāju visas nedēļas garumā. Darbnīcā var piedalīties pieaugušie, bērni ar vai bez priekšzināšanām un spēju strādāt individuāli.

Kā arī taps Lielformāta glezna sadarbībā ar Abavas ielejas attīstības centru “Pļava” Kandavas autoostas telpās.

Augstspiede. Darbnīcas vadītāja Dace Kalmane (Kandava). Darbnīca notiks 18.07. (klišeju sagatavošana) un 19.05. klišeju atspiešana. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādām augstspiedes tehnikām - monotipiju, kartonspiedi, linogriezumu. Būs iespēja apdrukāt papīru vai tekstilu.

Mozaīka. Restaurēsim iepriekšējos gados veidotu Mārīti mozaīkas tehnikā un būs iespēja veidot katram pašam savu dekoratīvu objektu. Izmantosim flīžu lauskas. Līdzi var ņemt spoguļa rāmi, keramikas puķu podus, caurules, metāla galdiņus u.c., kurus vēlaties atjaunot, veidot mozaīkas tehnikā. Dalībnieku skaits 7 cilvēki.

 Apģērbu atdzīvināšana. Darbnīcas vadītāja tērpu māksliniece Danuta Ābele (Kandava) iemācīs paskatīties uz veco apģērbu no jauna. Tiks šūti volānsvārki.

 Radošie vakari! Vakaros visi plenēra dalībnieki pulcēsies vienkopus, lai diskutētu par paveikto un piedalītos tematiskajos vakaros, kuru laikā varēsiet iepazīties viens ar otru un ar burvīgo Kandavu - ekskursija pa Kandavas apkārtni, iepazīšanās vakars kopā ar muzikālu pārsteigumu, vakars pie ugunskura ar apģērbu batikošanu, apgleznošana, keramikas cepļa kurināšana u.c.

 Noslēgumā paredzēta plenēra atskaite - keramikas cepļu dedzināšana un vienas dienas brīvdabas izstāde ar plenēra laikā radītajiem darbiem - Dzeņu ielā 2, Kandavā. Visus darbus, kuri tiks izgatavoti plenēra laikā, 20.jūlijā varēs jau ņemt uz mājām. Pēc iespējām un vēlmēm, plenēra dalībnieki drīkst (nav obligāti), pēc brīvas izvēles - vienu darbu atstāt pilsētai.

 

Plenērs tiks fotografēts, filmēts un atspoguļots vietējos medijos - avīzēs: “Kandavas Novada Vēstnesis”, “Neatkarīgās Tukuma ziņas”; www.kandava.lv, www.kandavaskultura.lv, www.visitkandava.lv, www.facebook.com Kandavas Mākslas galerija  u.c.

          Dalības maksa - 32  no personas (cena nemainās no tā, cik dienas piedalieties plenērā). UZMANĪBU! Lai pieteiktos plenēram Jums ir jāaizpilda plenēra reģistrācijas anketa.

Reģistrācijas anketas Jums tiks nosūtītas pēc pieprasījuma epastā: romanovska.linda@gmail.com.

 Sīkāka informācija pie plenēra organizatores, keramiķes  Linda Priednieces (ex. Romanovskas),

26369421, romanovska.linda@gmail.com,

 

 www.kandavaskultura.lv, www.facebook.com/KandavasMaksl...

 

 

Ļoti priecāsimies Jūs satikt Kandavas Mākslas plenērā 2020 „Radošais mākslas mirklis”.

Linda Priedniece (ex Romanovska) sadarbībā ar Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldi

Lasīt visu ziņu galerija (40)

Lekcija "Krāšņi, bagātīgi un ilgi ziedošas ziemcietes"

11.03.2020 17:30 - 19:00

lekcija_ziemcietes.jpgTrešdien, 11.martā plkst.17.30 Kandavas novada muzejā visi dārzu īpašnieki un puķu mīļi aicināti uz lekciju ''Krāšņi, bagātīgi un ilgi ziedošas ziemcietes.'' Saruna ar SIA "Puķu lauki" dārznieci, īpašnieci Sanitu Reinbergu. Dalības maksa 2 eiro.


Lasīt visu ziņu galerija (3)

Viļa Bērziņa 120 gadu jubilejas izstāde

27.02.2020 - 27.06.2020

vilis_berzins_pag.jpgVilis Bērziņš (1900 – 1979) dzimis Kandavas pagasta „Zoķos”. Mācījies Tukuma vidusskolā, tad iestājies Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē, bet vēlāk turpinājis studijas arhitekta specialitātē. Studijas nebeidzis tēva slimības dēļ. Atgriezies un saimniekojis vecāku saimniecībā.

Glezniecību mācījies pie Vilhelma Purvīša. Šī laika posma gleznas gājušas bojā. Izstādēs piedalījies no 1936. gada.

1949. gada 25. martā kopā ar māti Lību, sievu Valiju un bērniem - Agri, Antru un Juri izsūtīts uz Tomskas apgabala Šegarkas rajona Gingazova sādžu. Latvijā atgriezies 1956. gadā un strādājis meliorācijā. Šajā laikā intensīvi pievērsies glezniecībai.

V. Bērziņa gleznās valda spilgtu krāsu bagātība. Viņa gleznu sižeti ir vienkārši un ikdienišķi – pļava, uzarta zeme, ziedu buķete, meliorācijas darba ainas. Katrā šajā dabas attēlojumā mākslinieks ir panācis apbrīnojamu krāsu skanējumu.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Ikonu, gleznu, grafikas izstāde "Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija."

11.01.2020 - 22.02.2020

img_8073.jpgNo 11.līdz 22.februārim Kandavas novada muzejā apskatāma ikonu, gleznu, grafikas izstāde "Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.". Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniecēm Elīnu Alku, Eviju Rudzīti, Inetu Freidenfeldi, Laumu Palmbahu, Martu Jurjāni 2020.gada 11.janvārī plkst. 15:00.

Mākslinieces  –  EVIJA RUDZĪTE, INETA FREIDENFELDE, MARTA JURJĀNE, ELĪNA ALKA, LAUMA PALMBAHA - veido kopīgu radošo darbu izstāžu ciklu. Katra atsevišķi radoši  strādājam  un regulāri piedalāmies izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

Vēlamies parādīt, kā šodien līdzās strādā laikmetīgās un kanoniskās mākslas pārstāvji, lietojot konkrētus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus  un apcerot līdzīgas tēmas. Šī izstāde ir iecerēta, kā kopīgu tēmu apvienojums atšķirīgu mākslinieku rokrakstos, tādējādi paverot skatītājam iespēju iepazīt kādas tēmas citādākas uztveres dimensiju. Mēs katra savā radošajā darbā balstamies uz kristīgām vērtībām. Mūs vieno meklējumi un atradumi par  zelta, gaismas, krāsas un līnijas savstarpējo mijiedarbību dažādos gadsimtos, kultūrās un mūsdienu mākslas pasaulē.  

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Velgas Vītolas un Daces Pugas izstāde "Latviet's svin"

19.11.2019 - 06.01.2020

izstade__latviets_svin_.jpg

Mākslinieces Velga Vītola un Dace Puga ir Latviet's, kas svin Draudzību, paužot to  vizuālplastiskās mākslas kopdarbos, izmantojot dažādu materiālu un tehniku savienojumus, šoreiz semantiskā nozīmē, spēlējoties ar tādiem simboliem kā Puzurs, Zelta zirgs, Saulgrieži u.c.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Tikšanās ar absolventiem

09.10.2019 16:15 - 17:00

Tikšanās ar 2018./19. mācību gada absolventiem!abs_izst_plakats_muzeja_1.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Kandavas Mākslas plenērs “Radošais Mākslas mirklis- 2019"

15.07.2019 - 20.07.2019

plakats_2.jpgPIEDALIES!

KANDAVAS MĀKSLAS PLENĒRS 2019„RADOŠAIS MĀKSLAS MIRKLIS” (15.07.-20.07.2019)

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Jau astoto gadu plenēram varēja pieteikties jebkurš interesents - mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns u.c. Bērni piedalās tikai kopā ar vecākiem. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, saturīgi pavadīt laiku, iepazīties ar apkārtni u.c. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties cepļa izņemšanā un brīvdabas noslēguma izstādē. Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē. Plenēra dalībnieki darbosies radošajās darbnīcās profesionāļu vadībā, atbilstoši savām interesēm. Katrs plenēra dalībnieks var piedalīties vairākās darbnīcās. Visās darbnīcās var piedalīties gan pieaugušie, gan bērni ar vai bez pieredzes!!!! Grupas jau ir pilnībā nokomplektētas!

Plenērs tiks organizēts šādos virzienos:

Keramika. Darbnīcas vadītājas - māksliniece, podniece Matilde Laura Ikerte (Bauska) un māksliniece, keramiķe Katrīna Vīnerte (Talsi). Iespēja strādāt individuāli vai ar Matildes palīdzību iegūt pamatzināšanas svēpētās keramikas arodā. Ar Katrīnas palīdzību - izgatavot melnfigūru vāzes u.c lietas, kuras tiks apgleznotas ar krāsainām angobām (mālu). Darbi tiks veidoti brīvi ar rokām, netiks izmantotas mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas. Darbnīca norisināsies nedēļas sākumā 16.,17. un 18. jūlijā. 19.jūlijā darbu nobeigšana, žāvēšana un transportēšana uz cepli.  Darbi tiks dedzināti nedēļas beigās divos malkas cepļos - “Krāsainais” un “Melnais” dedzinājums. Pirmie 8 kg māla iekļauti dalības maksā, katri nākamie 8 kg maksā 7e. Dalībnieku skaits - 50 cilvēki.

Lasīt visu ziņu galerija (34)

Kandavas novada mākslinieku darbu izstāde "Logs uz vasaru"

23.05.2019 - 22.06.2019

logs_uz_vasaru.jpgIzstādē piedalās: Toms Šliseris, Astrīda Šlisere, Genādijs Gorohovs, Pēteris Laksis, Indra Krecere, Linda Romanovska, Lia Kiršteine.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kandavā aizvadīta Muzeju nakts

18.05.2019 19:00 - 23:00

img_8223.jpgSestdien, 18. maijā, no plkst. 19:00 līdz 23:00 kandavnieki un pilsētas viesi tika aicināti piedalīties starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts”, kas ik gadu izraisa lielu interesi.

Šogad, pēc muzeja darbinieku aplēsēm, mūsu novada muzeju apciemojuši ap 300 dažāda gada gājuma interesentu. Muzejs piedāvāja plašu vakara programmu, kurā muzicēja Evita un Gvido Bērziņi, darbojās radošā darbnīca "Dzirnaviņas", varēja noskatīties animācijas filmu "Tālavas taurētājs"  un aplūkot pavasara ziedu izstādi. Mākslas galerijā vēl bija apskatāma Ilzes Pauliņas gleznu izstāde "Ir piepildīts!" . 

Lasīt visu ziņu galerija (45)

Ilzes Pauliņas gleznu izstāde "Ir piepildīts!"

11.04.2019 - 18.05.2019

ilze_paulina_atcelta.jpgTikšanās ar mākslinieci ATCELTA!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Dace Runča, Inese Līne "Kaislība? Ne tikai..." Tikšanās ar māksliniecēm Kandavā

28.01.2019 - 09.03.2019

 dsc_0184.jpgSestdien, 9. martā Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā interesenti varēja tikties ar izstādes "Kaislība? Ne tikai..." autorēm -  māksliniecēm Daci Runču un Inesi Līni. 

Gleznotāja un dizainere Dace Runča un porcelāna meistare Inese Līne ir vairāku kopēji veidotu izstāžu autores gan Rīgā, gan ārpus tās. Šis ir viņu abu jubilejas gads, kad mākslinieces atskatās uz paveikto un ir gatavas jauniem izaicinājumiem.

Dace Runča un Inese Līne ir Latvijas Mākslas akadēmijas absolventes un Latvijas Dizaineru savienības biedres. Viņas ir ne tikai profesionālas mākslinieces, bet arī pedagoģes. Dace ir profesionālo priekšmetu pedagoģe Ogres tehnikuma dizaina un mākslas nodaļā. Savukārt Inese savu pieredzi, zināšanas un garīgās vērtības ikdienā dāvina audzēkņiem, strādājot Rīgas mākslas un mediju tehnikumā par mākslas priekšmetu pedagoģi.

Lasīt visu ziņu galerija (7) galerija (27)

Tikšanās ar mākslinieci Olitu Gulbi-Ģērmani

27.10.2018 11:00 - 12:00

Olitas Gulbes-Ģērmanes izstādes "Pie ūdeņiem" atklāšana un tikšanās ar mākslinieci.

Laipni aicināti visi interesenti!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kandavas Mākslas plenērs "Radošais Mākslas mirklis- 2018"

16.07.2018 - 21.07.2018

plakats_2018_gatavs.jpgAicinam pieteikt dalību!

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Plenēram var pieteikties jebkurš interesents- mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns un citi. Bērni piedalās tikai kopā ar vecākiem. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, apmainīties ar pieredzi ar kolēģiem, saturīgi pavadīt laiku, iepazīties ar apkārtni un vēl citām interesantām lietām. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties cepļa izņemšanā un brīvdabas noslēguma izstādē.

Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē - Kandavas vecpilsēta, promenāde, Bruņinieku pilskalns, Kandavas novada muzejs, Amatniecības centrs, Mākslas galerija, viesnīca Kandava, Kandavas keramikas ceplis u.c. Plenēra dalībnieki strādās grupās, darbosies radošajās darbnīcās profesionāļu vadībā, atbilstoši savām interesēm.

Plenērs tiks organizēts šādos virzienos:
   

Lasīt visu ziņu galerija (44)

Muzeju nakts "Šūpulis" Kandavā

19.05.2018 19:00 - 23:55
Novada muzejs 19.maija vakarā viesmīlīgi vēris durvis apmeklētājiem
Novada muzejs 19.maija vakarā viesmīlīgi vēra durvis apmeklētājiem

19.maija vakarā Kandavas novada muzejs, tāpat kā muzeji visā Latvijā, viesmīlīgi vēra durvis apmeklētājiem muzeju nakts pasākumā zem vienota nosaukuma “Šūpulis”.

Kandavnieku "Šūpulī” ar koncertu viesojās Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska un ģitārists Māris Kupčs. Tā bija stundu gara emocijām pārpilna koncertprogramma, kurā dziesmas mijās ar dzeju un instrumentālām kompozīcijām. Nelielā muzeja zāle bija pārpildīta, tik liela atsaucība ilgi nebija bijusi, klausītāji neskopojās aplausiem, daudzi nekautrējās atzīties, ka koncerta laikā vairākas reizes slaucījuši asaras. 

 Pēc koncerta svinīgi tika atklāta jaunā izstāde “100 muzeja dārgumi” seifa telpā. Muzeja darbinieki saka lielu paldies par atbalstu izstādes tapšanā Jurģim Muskam un Erlenam Bergam. 
Vakara apmeklētājiem tika piedāvāta arī  izstāde “Mēs no Kandavas” Mākslas galerijā un muzeja foajē, kurā ar saviem darbiem dažādās tehnikās piedalījās esošie un bijušie kandavnieki.  Daudz interesentu bija vēsturnieces Aksildas Petrēvicas vadītajai ekskursijai “Kandavnieku šūpulis”.

Lasīt visu ziņu galerija (38)

Pastāvīgā ekspozīcija "100 muzeja dārgumi"

19.05.2018 - 31.03.2020

img_7911.jpg19.05.2018 - 31.03.2020. Kandavas novada muzejā pastāvīgā ekspozīcija "100 muzeja dārgumi".

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Ikonu izstādes "Augšāmcelšanās Gaisma" atklāšana

29.03.2018 16:00 - 17:00

dsc_0034.jpg 29. martā plkst. 16:00 Kandavas Mākslas galerijā notika Lieldienu ikonu izstādes "Augšāmcelšanās gaisma" atklāšana, kurā viesojās Latvijas Kristīgās akadēmijas doc. Guntis Dišlers.

Uz Kandavas novada muzeju izstādi atveduši Latvijas Kristīgās akadēmijas ikonogrāfi - akadēmijas studenti, pasniedzēji un absolventi. Akadēmija ir vienīgā mācību iestāde Eiropā, kur bakalaura un maģistra līmenī ir iespēja apgūt kanoniskās ikonogrāfijas prasmes.

Latvijas Kristīgās akadēmijas doc. Guntis Dišlers dalījās ar stāstu par to, kā top ikonas. Izstādes atklāšanā valdīja ļoti ieinteresēta atmosfēra, bija daudz jautājumu, veidojās savstarpēji atklāta saruna starp docentu Gunti Dišleru un izstādes apmeklētājiem.

Lasīt visu ziņu galerija (19) galerija (10)

Ikonu izstāde "Augšāmcelšanās Gaisma"

29.03.2018 - 28.04.2018

ikonu_afisa.jpgSagaidot Kristus Augšāmcelšanās svētkus šajā gadā, aicinām uz Lieldienu ikonu izstādi "Augšāmcelšanās Gaisma", kuru uz Kandavas novada muzeju ir atveduši Latvijas Kristīgās akadēmijas ikonogrāfi - akadēmijas studenti, pasniedzēji un absolventi. Akadēmija ir vienīgā mācību iestāde Eiropā, kur bakalaura un maģistra līmenī ir iespēja apgūt kanoniskās ikonogrāfijas prasmes.

Izstāde ir kā aicinājums ienākt Kristus Augšāmcelšanās svētku telpā un laikā, aplūkojot sakrālus darbus, kas tapuši kā pagodinājums Dievam Kristum, Dievmātei un svētajiem. Izstādes mērķis ir palīdzēt tuvoties un iekļūt gaismas pielietā sakrālā telpā - piedzīvot sastapšanos ar lielu dievišķu notikumu - Kristus uzvaru pār nāvi un augšāmcelšanos, atklājot paša Dieva rūpes par mums.

Izstādes atklāšana - 29. martā plkst. 16:00.
Pēc atklāšanas - priekšlasījums "Ikonas loma cilvēka dzīvē".

Video: G. Gorohovs

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Leļļu luga "Sniegainīte" SLIMĪBAS DĒĻ ATCELTA!!!!

03.03.2018 11:00

dsc_0191.jpgBērniem no 3-8 gadiem, ieteicams apmeklēt kopā ar vecākiem.

Pirms lugas notiks darbnīca bērniem. Vietu skaits ierobežots. Savu dalību pieteikt pa t. 29247278 (Skaidrīte). Dalības maksa EUR 3.00.

Lasīt visu ziņu

Izstāde "Ak, svētā Lestene"

02.03.2018 - 27.03.2018

lestene.jpgLestenes baznīcas iekārtas glābšanas vēsture un atdzimšana.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde "Satikšanās ziemā"

23.01.2018 - 28.02.2018

img_4289.jpgIr pagājis gads un atkal Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde ar ziemai veltītu tematiku aicina uz satikšanos savus skatītājus! Ekspozīcijā aplūkojami zīmējumi, gleznojumi, keramika, apgleznoti šķīvji, papīra plastika, tekstildarbi un darinājumi no koka. 

30.janvārī Mākslas galerijā novada muzejā varēja tikties ar izstādes “Satikšanās ziemā” darbu autoriem un pedagogiem. Muzeja vadītāja Sarma Anģēna bija pārcilājusi atmiņā visu septiņu gadu izstāžu tematiku. Tik tiešām, jau no 2011. gada divas reizes gadā muzeja kolektīvs priecājas uzņemt savās telpās Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstādes. Un viena no tikšanās reizēm vienmēr ir ziemā. Cik dažādas ziemas versijas tikai nav apspēlētas nosaukumos- ziemas brīnumi, ziemas noskaņa, gaidām sniegu, ziemas raksti, rūķu stāsti, ziemas dārzs un šogad- satikšanās ziemā.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Tikšanās ar keramiķi Pārslu Vekmani

26.12.2017 12:00 - 14:00

Pasākumu kuplināja mūziķis čellists Nils Goiževskis.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Izstāde "Plenērā radītie" 2017

22.07.2017 - 06.09.2017

20374781_1111826998917022_5743898510257508421_n.jpgKandavas Mākslas plenērs noslēdzies. Veselu nedēļu kandavnieki un Kandavas viesi dūšīgi strādāja un tematiski atpūtās. 

Ar katru gadu Kandavas Mākslas plenērs pulcē arvien vairāk dalībnieku. Šogad tajā piedalījās 70 cilvēku – no dažādām paaudzēm, profesijām un dzīvesvietām. Jaunākajam bija 1,5 gadi. Plenērā bija iespēja darboties  4 mākslas žanros. Dienā plenēra dalībnieki ļoti aktīvi strādāja, vakaros iepazinās un baudīja Kandavu.

      Liels paldies darbnīcu vadītājiem par nesavtīgo darbu, kuru ieguldīja plenērā. Keramikas darbnīcu vadīja Matilde Laura Ikerte. Nedēļas beigās ar Jāņa Priednieka palīdzību tika izkurināti divi cepļi - krāsainais un melnais. Krāsainajā ceplī tika ielikti darbi no 7 dažādiem māliem - neizmantojot glazūras, tika iegūtas daudzkrāsu nianses. Melnajā ceplī sagūla darbi, kuru melni sudrabotā nokrāsa tika iegūta slāpējot cepli.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Kandavas Mākslas plenērs “Radošais Mākslas mirklis” noslēdzies

17.07.2017 - 23.07.2017

img_2736.jpg 22.jūlija vakarā pie novada muzeja notika Kandavas Mākslas plenēra “Radošais mākslas mirklis” noslēguma pasākums, plenērā radīto darbu izstādes un vides objektu atklāšana.

Plenēra organizatore Linda Romanovska atzina, ka ar katru gadu plenērs iegūst arvien lielāku popularitāti un atpazīstamību Latvijā un priecē tas, ka tajā arvien vairāk iesaistās arī esošie un bijušie kandavnieki.

Šogad plenērā piedalījās 70 dalībnieku, kas darbojās četrās radošajās darbnīcās. Ar simboliskām dāvaniņām- smaržīgiem timiānu podiņiem- Linda teica paldies darbnīcu vadītājiem un visiem tiem cilvēkiem, kas palīdzēja plenēra organizēšanā un veiksmīgā norisē.

Lasīt visu ziņu galerija (7) galerija (48) galerija (47) galerija (40)

Muzeju nakts Kandavā aizvadīta

20.05.2017 19:00

dsc03304.jpgŠogad Muzeju nakts tēma Kandavā bija “Laika rats”.

Laika ritums ir neapstādināms un nepielūdzams, lai kā mēs to vēlētos, laiku apturēt nav iespējams. Varam fiksēt un saglabāt nākotnei patreizējā laika notikumus, cilvēkus, faktus, sadzīves priekšmetus un tamlīdzīgas lietas. Par to aizdomāties aicināja novada muzeja ļaudis, muzeju naktī iepazīstinot ar A.Kiršfelda privāto barometru kolekciju un pulksteņu kolekciju "Kandavnieku laikrāži", kuras tapšanā bija iesaistījušies kandavnieki.

Muzikālajā stundā tika piedāvāta iespēja iepazīt liepājnieces Initas Jansones savdabīgo balsi, viņas pasaules uztveri caur dziesmām un izjūtām.

Lasīt visu ziņu galerija (44)

Genādijs Gorohovs "Iespaidi..." Keramika. Gleznas. Datorgrafika

10.05.2017 - 12.07.2017

gorohova-afisa.2.jpg13.maijā Kandavas Mākslas galerijā notika novada mākslinieka- keramiķa un gleznotāja Genādija Gorohova 75 gadu jubilejas pasākums.

Kā, atklājot pasākumu, sacīja muzeja krājumu glabātāja Ināra Znotiņa, šogad Mākslas galerijā ir īpaši daudz pasākumu, kas veltīti ievērojamām mākslinieku jubilejām. “Nosvinējām jubileju Jurim Siliņam, Leonīdam Āriņam un šodien svinam jubileju mūsu novadniekam Genādijam Gorohovam. Un tas jau nekas, ka īstā dzimšanas diena bija februārī, var taču svinēt visu gadu!”

Ināra Znotiņa ļāva pasākuma dalībniekiem ieskatīties mākslinieka biogrāfijā, pārlapojot svarīgākās dzīves norises. Izrādās, ka savā jaunībā Genādijs ir bijis ļoti tehnisks cilvēks, saistīts ar celtniecību un būvniecību. Kādā brīdī viņš tomēr sapratis, ka viņam tuvāka ir māksla. Izrādās, Latvijā Genādijs ieradies ar domu stāties arhitektos. “Un kas to zina, kā tas būtu bijis, ja no viņa būtu iznācis arhitekts. Kādi nami būtu būvēti, ja pēkšņi viņa dzīve nebūtu pavērsusies atkal uz citu pusi. Un Genādijs nebūtu iestājies Mākslas akadēmijā keramiķos. Šodien mēs atkal varam priecāties par viņa skaistajiem radītajiem darbiem.”

Lasīt visu ziņu galerija (27)

Leonīda Āriņa 110 gadu jubilejas izstāde

11.04.2017 - 09.05.2017

22.aprīlī plkst. 12:00 tikšanās ar mākslinieka L. Āriņa meitu Moniku Bērzs-Bērziņu.arins.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Ceļojošā izstāde "Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss"

21.03.2017 - 04.04.2017
Gražinas Gaidienes apsveikums Sofijai Mildai Melderei 1949. gada. FOTO   no Tukuma muzeja krājuma.

Gražinas Gaidienes apsveikums Sofijai Mildai Melderei 1949. gada. FOTO no Tukuma muzeja krājuma.

Ceļojošā izstāde "Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss" izveidota 2010. gadā ar Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes atbalstu un tās atklāšana notika Eiropas parlamenta ēkā Briselē 2010. gada 14. jūnijā. Kopš tā laika izstāde bijusi apskatāma ne tikai Beļģijā un Latvijā, bet arī Kanādā un Īrijā un to redzējuši vismaz 9040 cilvēki.

Izstādē apkopota informācija un vizuālais materiāls par cilvēkiem, kurus represējušas padomju varas iestādes laikā no 1941. līdz 1949. gadam, to vidū Tukuma advokāta Ķārļa Roberta Kalevica un Tumes pagasta lauksaimnieka Friča Meldera ģimenes. Izstādes popularizēšanai Tukuma muzejs ir izveidojis bukletu, kas ar Kultūras ministrijas un Tukuma novada Domes atbalstu izdots latviešu, krievu, angļu franču, igauņu, somu un zviedru valodās.

Izstādes atklāšana 25.martā plkst. 12:30.

Būsiet mīļi gaidīti novada muzeja Mākslas galerijā!

Lasīt visu ziņu

Tikšanās ar fotogrāfi Valdu Sirmo un gleznotāju Juri Siliņu Mākslas galerijā

25.02.2017 12:00

dsc01655.jpgSestdien, 25.februārī Kandavas novada Mākslas galerijā novada muzejā pulcējās krietns pulciņš mākslas mīļotāju- kandavnieku un viesu no blakus novadiem, lai klātienē tiktos ar māksliniekiem, kuru izstādes apskatāmas novada muzejā.

Uz tikšanos bija ieradusies fotogrāfe Valda Sirmā un gleznotājs Juris Siliņš. Žēl, ka akmeņkalis Gatis Celitāns tikšanās reizē nepiedalījās.

Lasīt visu ziņu galerija (33)

Mākslas skolas audzēkņu izstāde “Ziemas dārzs” Kandavas Mākslas galerijā

12.01.2017 15:00 - 12.02.2017

img_2741.jpg12.janvārī Kandavas Mākslas galerijā novada muzejā  tika atvērta Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde “Ziemas dārzs”.

Atklājot izstādi, galerijas vadītāja Lia Kiršteine atzina, ka Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes ir viņas mīļākās izstādes jau daudzu gadu garumā, jo tās ir tik krāsainas un tajās izstādītie darbi tik dažādi. “Kontrastā ar balto sniegu un piesnigušo Kandavu jūsu izstāde ir iznākusi pasakaini krāšņa un ļoti krāsaina. Darbi radīti visdažādākajās tehnikās un dažādiem paņēmieniem, izmantoti dažādi materiāli un noteikti tāpēc tā ir tik krāsaina”.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2016

15.12.2016 - 28.12.2016

Izbrauc no pilsētas drūzmas. Traucies pa sniegotu mežmalu. Pāri kalniem, pari lejām balti Ziemassvētki nāk!

Lasīt visu ziņu galerija (152)

Septītie Kafijas un tējas svētki Kandavā

29.10.2016

img_9646.jpg29.oktobrī, tāpat kā katru gadu oktobra pēdējā sestdienā, Kandavā notika Kafijas un tējas svētki. Šogad jau septītie pēc skaita. Svētki sākās jau no vienpadsmitiem dienā un notika dažādās vietās – Kandavas kultūras namā, novada muzejā, tūrisma informācijas centrā un Promenādē.

Šogad svētku akcents bija - izbaudīt to, ka Kandavas novads tiešām dzīvo ar garšu. Baudīt ne tikai dažādas kafijas un tējas šķirnes, arī Latvijā jau iepazīto īpašo Kandavas ozolzīļu kafiju, bet celt godā novada mājsaimnieču pašgatavotos dažādos gardumus. Visu, kas salikts burciņās, lai dažādotu ēdienkarti ģimenei ziemas mēnešos. Saimnieces "neturēja sveci zem pūra", bet ar savām receptēm arī dalījās.

Kandavas kultūras namā notika Pankūku ballīte, darbojās Lībiešu ķēķis, mazo zīļu lielā darbnīca, varēja nobaudīt septiņus garšas brīnumus matkulnieku gaumē, cienāties ar ģimeniskiem gardumiem no kafejnīcas “Cepums”, baudīt dažādu kafiju Cofee Bike, notika kafijas, tējas un citu gardu lietu degustācija.

Lasīt visu ziņu galerija (58)

Mākslas galerijā atvērta Lindas Romanovskas jubilejas izstāde

13.10.2016 - 12.11.2016

img_8707.jpg15.oktobrī Kandavas Mākslas galerijā novada muzejā notika kandavnieces Lindas Romanovskas personālizstādes “Logs” atklāšana.

Izstādes atklāšanā galerijas vadītāja Lia Kiršteine sacīja, ka šajā vasarā Linda ne tikai organizējusi Mākslas plenēru, rūpējusies par diviem bērniem, bet arī ļoti daudz strādājusi veidojot keramiku, kuru apmeklētāji varēja novērtēt apskatot izstādi.

“Izstāde “Logs” ir veltījums manām mīlestībām,- sacīja Linda Romanovska,- tās ir -mana dzimtene, mana māju sajūta, mana ģimene un mans mīlestības darbs- keramika, tas ko es daru dzīvē, ar ko pelnu iztikšanai. Un manā dzīvē ir arī burvīgi līdzcilvēki, kas mani šajā darbā atbalsta.”

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Absolventu tikšanās izstādē

06.10.2016 15:35 - 17:00

img_5443.jpgLai noorganizētu KMMS pēdējā izlaiduma mākslas nodaļas absolventu tikšanos, nav jāgaida zīmīga skolas jubileja, vai vismaz kāds gads. Kopā sanākšanai par iemeslu šoreiz bija pašu audzēkņu diplomdarbu izstāde Kandavas muzejā. Visiem kopā bija interesanti paskatīties uz paveikto, jo katrā vietā darbi izskatās savādāk. Varējām paskatīties arī viens uz otru, parunāt par dzīvi un pasapņot par nākotni. Uz tikšanos citā reizē!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Absolventu darbu izstāde Kandavas novada muzeja mākslas galerijā

09.09.2016 - 13.10.2016

   

girta-lampa.jpg

  KMMS mākslas nodaļas 2016. gada absolventu darbu izstādē apskatāmi audzēkņu nobeiguma darbi kokapstrādē, tekstildizainā, papīra dizainā, porcelāna apgleznošanā un datorgrafikā. Grafisko darbu ciklā "Kandavas faktūras" attēlots ieraudzītais vecpilsētas namu fasādēs un pagalmos.Ģirts Konošonoks "Gaismas ķermenis".


Lasīt visu ziņu galerija (4)

Mākslas plenērs "Radošais mākslas mirklis 2016" noslēdzies

23.07.2016 - 24.07.2016

img_2703.jpg24.jūlija rīta pusē, ar izstādes”Plenērā radītie” atklāšanu pie Kandavas novada muzeja, noslēdzās Mākslas plenērs ”Radošais mākslas mirklis 2016”.

Aizvadītajā nedēļā Kandavas ielās varēja sastapt Latvijā pazīstamus un mazāk pazīstamus māksliniekus. Gleznošana, keramika, dekupāža, filcēšana, mozaīka un darbs ar koku- tik dažādas aktivitātes nedēļas garumā bija pieejamas plenēra dalībniekiem.

23.jūlija vakarā kultūras nama pagalmā norisinājās muzikāls pikniks, kurā dalību ņēma ne tikai mākslinieki, bet arī pilsētas iedzīvotāji. Īpaši lielas ovācijas izraisīja Danutas Ābeles darināto tērpu modes skate.

Lasīt visu ziņu galerija (42)

Atklāts Kandavas Mākslas plenērs "Radošais mākslas mirklis"

18.07.2016 - 24.07.2016

img_2002.jpg18.jūlijā pie Kandavas novada muzeja tika atklāts gadskārtējais Kandavas Mākslas plenērs „Radošais mākslas mirklis”. Plenērs noritēs visu šo nedēļu līdz 24.jūlijam.

Šogad aprit divdesmit viens gads, kopš Kandavā notiek mākslas plenēri. To aizsācēja ir galerijas „Vējspārns” ilggadējā vadītāja Ilzīte Grīnberga.
      Nu jau ceturto gadu plenēru organizē keramiķe Linda Romanovska. Plenēram reģistrējušies 60 dalībnieki no dažādām Latvijas malām.

Lasīt visu ziņu galerija (5) galerija (20)

Daces Pugas tekstila izstāde "Dzimtas mājvieta"

21.06.2016 - 13.07.2016

dace-puga-tekstils.jpg

Maģistra darbs „Dzimtas mājvieta” ir digitāli austs gobelēns. Tā kompozīcija sastāv no trīs atsevišķiem gobelēniem. Katrā
gobelēnā attēlota viena no trim autora „Dzimtas mājvietām”: „Strautiņu”, „Pugu” un „Cukuriņu” ēkām. Darba tonālajam risinājumam izmantotas divas krāsas - brūna un bēša, kuras savstarpēji variējot, tika panākts starptonis, tādejādi imitējot vēsturisko fotouzņēmumu toni gobelēnā. Darba realizācijai izmantota EAT datorprogramma un rūpnieciskās stelles „Dornier”. Viens no darba sākotnējiem mērķiem bija radīt darbu rūpnieciski, lai uzzinātu, vai datorsteļļu vienreizējās tehnoloģiskās iespējas ļauj radīt darbu, kam par pamatu tiek izmantota fotogrāfija.

Lasīt visu ziņu

Baibas Rulles izstāde "Garden"

05.05.2016 - 11.06.2016

samazinata-afisa.jpgKolekcija "GARDEN" radīta, lai ienestu gan iekštelpās, gan ārtelpās dārza atmosfēru-gaismēnas, ziedu smaržu, krāsu un formu. Kolekciju veido lampas-laternas, galdauti, galda salvetes, dekoratīvi galda tīklojumi, kā galveno materiālu izmantojot linu. Lina audumam raksturīgās īpašības - burzīgums, telpiskums, dabiskums - katram ziedam organiski piešķir tā izteikto formu, lampām - mājīgu gaismu.

Galdauti, galda salvetes, dekoratīvie galda tīklojumi veidoti, iedvesmojoties no dažādiem ziediem - hortenzijām, magonēm, purenēm, neaizmirstulītēm, īrisiem. Tie ienes ziedu smaržu ne tikai ikdienā, bet arī svētku reizēs - kāzās, jubilejās, bērnu ballītēs ģimenes un draugu lokā.

Lina aizkaru kolekcija ir tapusi, iedvesmojoties no Latvijas dabas, etnogrāfijas un saulainiem vasaras vakariem. Aizkaru dizains-gofrējums, veidots, ietvaicējot lina audumā noteiktas formas rakstu, kas interjeram piešķir jaunus skulpturālus un grafiskus akcentus.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Izstāde "Scenogrāfija laikā un telpā"

17.02.2016 - 12.03.2016

lidz-12_03_2016_izstade_kandavas-novada-muzeja-makslas-galerija.jpgKandavas Mākslas galerijā, Kandavas novada muzejā

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Krāsaino smilšu nodarbība – ziemas raksti

31.01.2016 12:00 - 13:00

12509022_938454286244953_7010905802158784132_n.jpg31. janv. plkst.12.00 Krāsaino smilšu nodarbība – ziemas raksti. Radoša nodarbība visai ģimenei- iespēja izbaudīt smilšu burvību ziemas noskaņās. Nodarbību vada Inga Jefremova.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Kitijas Strupes darbu izstāde " Ar adatu un otu" Kandavas Mākslas galerijā

26.01.2016 - 02.04.2016

img_3679.jpgKandavas novada muzeja Mākslas galerijā apskatāma radošas personības Kitijas Strupes darbu izstāde „Ar adatu un otu”.

Kitija Strupe dzimusi 1948.gadā Rīgā. 1967.gadā ieprecējusies Ragaciemā, kur dzīvo un strādā arī šodien.

No 2009.gada viņa darbojas Latvijas tekstilmozaīkas biedrībā, kura uzņemta ES ,,Patchwork and Qilt’’ asociācijā. Biedrības sastāvā piedalījusies Birmingemas festivālos, darbi ceļo arī pa dalībvalstu ,,patchwork’’ izstādēm.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Ziemassvētku izstāde "Rūķu stāsti"

12.01.2016 - 12.02.2016

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļa aicina aplūkot audzēkņu darbu izstādi "Rūķu stāsti" Kandavas novada muzejā no 12.01.2016.-12.02.2016.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Kandavas Mākslas un Mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde "Rūķu stāsti"

12.01.2016 - 12.02.2016

makslas-skolas-audzeknu-izstade-2016-033.jpg12.janvārī Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā tika atklāta gadskārtējā Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde.

Šoreiz izstādei dots nosaukums „ Rūķu stāsti”. Par to, kāpēc tieši tāds, izstādes atklāšanā pastāstīja skolotāja Inga Brīniņa. „ Gatavojoties izstādei, mēs atcerējāmies, kādas izstādes šo gadu laikā bijušas. Pirms diviem gadiem bija izstāde „Gaidām ziemu”, dedzinājām svecītes to gaidot, bet ziema tā īsti neatnāca. Pagājušajā gadā izstādes nosaukums bija „ Ziemas raksti”, bet atkal ziemas nebija. Es domāju, ka rūķi to redzēja un uzņēmās ziemu mums atvest. Tāpēc viņi izstādes darbos stāsta par to, kas ziemā notiek, kā krīt sniegs, kādas izskatās sniegpārslas, koki un mežs. Un īsta ziema ar bagātīgu sniegu šogad ir atnākusi.”

Mākslas un mūzikas skolas direktore Maruta Balode uzsvēra, ka atrodoties šajās telpās, tās viņai vienmēr ir īpašas sajūtas, jo šī zāle ir piepildīta ar daili, piepildīta ar gaumīgu, daudzveidīgu mākslu. „ Māksla vienmēr rada īpašu noskaņojumu. Un es esmu lepna par to, ka viss šis krāšņums, kas mājos te veselu mēnesi, ir tapis Kandavas Mākslas skolā.”

Izstāde būs apskatāma līdz 12.februārim.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

"Dim, dim, dim Kandavā, Ziemassvētku noskaņā"

26.12.2015 13:00

26.dec.jpg13:00- Kandavas Deju skolas uzvedums "Īkstīte" /Kandavas kultūras namā/- ieeja 1.50 eiro

15:00 - 16:00 Izklaide bērniem kopā ar Lielajām lellēm no Liepājas- " Lācēna Ziemassvētki" - Kandavas kultūras namā

17:00- Uguns šovs - Kandavas Promenādē

19:00 Rēzijas Kalniņas un draugu koncerts "Meklētāja Roze" /Kandavas kultūras namā/- Piedalās: Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule - Skrastiņa, Ilze Dzenīte, Jānis Aišpurs, Ainārs Rubiķis. Ieeja: EUR 10,00. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un Kandavas kultūras nama kasē, http://www.bilesuparadize.lv/events/perf…

Lasīt visu ziņu galerija (51)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2015

15.12.2015 10:00 - 28.12.2015 - 19:00

ziemassvetku-davantirgus_2015_kandava_muzejs.jpgziemassvetku-davantirgus_2015_kandava_muzejs_2.jpgZiemassvētki ir priekpilni svētki - sniegs, dāvanas, dziesmas, mīļi cilvēki un labi vārdi. Lai šajos svētkos mēs neapjuktu lielveikalu plauktos meklējot piemērotu dāvanu mīļajiem un nevajadzīgi netērētu naudiņu aicinām paskatīties tepat blakus, ko rada mūsu cilvēki. Latvijā ir daudz talantīgi, radoši cilvēki.

Tādēļ Kandavas novada amatnieku biedrība sadarbībā ar Kandavas novada Kultūras pārvaldi jau ceturto gadu organizē unikālu izstādi-tirdziņu ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS.

Tajā būs iespēja iegādāties vairāk kā 3 000 unikālus, kvalitatīvus roku darinājumus. Kandavas tuvākas un tālākas apkārtnes mākslinieki, amatnieki, rokdarbnieki, mājražotāji ir čakli strādājuši, lai pagatavotu mums visiem jaukas Ziemassvētku dāvanas- gleznas, ādas izstrādājumus-somas, jostas, keramikas-bļodas, sautējamos traukus, vāzes, krūzes, svečturus, stilīgus adījumus- cimdus, cepures, šalles, lielus un mazus pinumus, preces bērniem- koka rotaļlietas, attīstošas rotaļlietas, krāsainas pidžammas, siltas cepures, dāvanas vīriešiem, metāla kalumus, koka izstrādājumus, dažādus gardumus- medu, zaptes, čatnijus, sukādes, piparkūkas, unikālus eglīšu rotājumus, apsveikumu kartītes un daudz ko citu.


Lasīt visu ziņu galerija (137)

Ar ko es lepojos savā pilsētā, pagastā, novadā!

11.11.2015

img_2974.jpgKandavas novada sākumskolas skolēnu darbi par tēmu "Ar ko es lepojos savā pilsētā, pagastā, novadā!"

Lasīt visu ziņu

6. Kafijas un tējas svētki

31.10.2015 11:00 - 17:00

31_10_2015_sestie-kafijas-un-tejas-svetki_kandava.jpg

31.oktobrī Kandavā jau sesto gadu norisinājās Kafijas un tējas svētki. Svētku programmu kuplināja visi novada kultūras jomā iesaistītie ļaudis, tai skaitā no Kandavas novada pagastu kultūras namiem un bibliotēkām. Pasākums norisinājās Kandavas Kultūras namā, novada Muzeja ēkā un orientēšanās notika pilsētā (ar sākumu no noslēgumu Tūrisma informācijas centrā).

Lasīt visu ziņu galerija (55)

Izstāde "Plenērā radītie"

19.07.2015 10:00 - 04.09.2015

img_0972.jpgGleznas, keramika, bērnu skolas darbiņi, mozaīka.

Kandavas Mākslas galerijā (Talsu iela 11, Kandava).

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Kandavas Mākslas plenērs "Radošais mākslas mirklis"

13.07.2015 - 19.07.2015

pleners_plakats_2015_krasains_15maijs.jpgKandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Plenēram var pieteikties jebkurš interesents- mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns u.c. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, apmainīties ar pieredzi ar kolēģiem, saturīgi pavadīt laiku, iepazīties ar apkārtni u.c. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties noslēguma izstādē.

Lasīt visu ziņu galerija (276)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2014

15.12.2014 - 28.12.2014

Jau trešo gadu Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā no 15.12. līdz 28.12.13. norisināsies ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS. Pagājušajā gadā mēs kopā paveicām lielu darbu, 14 dienas Kandavas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja aplūkot un iegādāties vairāk kā 2000 unikālu dāvanu, kas tapušas tepat Kandavas apkārtnē- adījumus, keramiku, ādas izstrādājumus,gleznas, apsveikuma kartītes, eglīšu rotājumus u.c.

15. decembrī un 26. decembrī - īpaša programma - radošās darbnīcas, mūzika, karsti dzērieni, dāvanu saiņošana u.c.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Interaktīvas un izglītojošas Laikmetīgā mākslas centra izstādes video pasākums

24.11.2014 16:00

Šī gada 10. novembrī, pulksten 14.00 Kandavas mākslas galerijā (Talsu ielā 11) tiks atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde “Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu”, kura vairāku kuratoru un mākslinieku sadarbības formā piedāvās iepazīt atšķirīgus skatījumus uz Latvijas laikmetīgo mākslu. Izstādi papildina dažādām vecuma un interešu grupām paredzētā izglītības programma “Lielā lupa”.  Tās abas būs skatāmas Kandavā līdz šī gada 23. novembrim.

Lasīt visu ziņu

Interaktīva un izglītojoša Laikmetīgā mākslas centra izstāde “Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu" un izglītības programma “Lielā lupa”

10.11.2014 - 22.11.2014

Izstādes atklāšana 10.11. plkst. 14.00.

Video pasākums 24.11. plkst. 16.00

Šī gada 10. novembrī, pulksten 14.00 Kandavas mākslas galerijā (Talsu ielā 11) tiks atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde “Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu”, kura vairāku kuratoru un mākslinieku sadarbības formā piedāvās iepazīt atšķirīgus skatījumus uz Latvijas laikmetīgo mākslu. Izstādi papildina dažādām vecuma un interešu grupām paredzētā izglītības programma “Lielā lupa”. Tās abas būs skatāmas Kandavā līdz šī gada 23. novembrim.

Lasīt visu ziņu

Tikšanās ar dzejnieci Maiju Laukmani un grāmatas "Ēnas kā samtaini kurmji" prezentācija

25.10.2014 13:00

07_10-08_11_2014_talsu_audeju_kopas_izstade_kandavas_makslas_galerija.jpgTikšanās ar dzejnieci Maiju Laukmani un grāmatas "Ēnas kā samtaini kurmji" prezentācija "5. Kafijas un Tējas svētku" ietvaros. Kandavas Mākslas galerijā. Audēju

kopas "Talse" (vad. A. Auziņa) segu izstāde skatāma no 7.oktobra līdz
8.novembrim Kandavas Mākslas galerijā. Tā tapusi iedvesmojoties no
dzejnieces Maijas Laukmanes haikām.

Lasīt visu ziņu

Maijas Matīsas, Ulda Pauzera un Roberta Pauzera darbu izstāde "Spēles un rotaļas"

02.09.2014 - 04.10.2014

speles_un_rotaljas_afisha.jpgMaija Matīsa, Uldis Pauzers un Roberts Uldis Pauzers no divu dažādu paaudžu dažādiem skatpunktiem vizuāli attēlo to, ko iespējams iekļaut tādos jēdzienos kā spēle un rotaļa. Izstādē būs redzamas gleznas, grafiski darbi, instalācijas.

Maija Matīsa un Uldis Pauzers ir Tukuma mākslinieku grupas biedri, Roberts Uldis Pauzers, viņu dēls, patlaban četrpadsmit gadus vecs Mārupes vidusskolas skolēns, kuram šī izstāde būs debija jomā ar kuru Roberts U. Pauzers aizraujas neatkarīgi no abu vecāku netiešas ietekmes jau daudzus gadus.

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Izstāde "Plenērā radītie" 2014

20.07.2014 - 29.08.2014

plenera_raditie_plakats_.jpgIZSTĀDĒ PIEDALĀS: Evalds Vasilevskis, Matilde Laura Ikerte, Ieva Kaula, Renārs Caune, Ēriks Caune, Dace Asne, Inga Brīniņa, Sanita Aišpure Dronka, Klāvs Aišpurs, Madara Līviņa Aišpure, Emīlija Aišpure, Agnese Fogele, Marta Fogele, Sandra Ulmane, Laima Laizāne, Māris Skanis, Baiba Bogdane, Roze Bokdane, Zaiga Reimane, Velga Melne, Katrīna Bandere, Anna

Suhanova, Elizabete Suhanova, Voldemārs Kokorēvičs, Beāte Beta Makovska, Evija Vizbule, Nikola Vizbule, Iveta Jēkabsone, Zane Erta, Magnus Jefremovs, Ēriks Jefremovs, Saiva Kuple, Rasa Kuple, Aksels Odriņš, Kitija Odriņa, Jeļena Kažoka, Liene Sidarenko, Viva Dzene, Pārsla Vekmane, Pauls Katlaps, Jānis Katlaps, Anita Putniņa, Normunds Freimanis, Madara

Bartkēviča, Evelīna Bērziņa, Kitija Amanda Zaka, Karmena Rudzone, Inga Freiberga, Krišs Švīgers, Aleksis Reķis, Daiga Romanovska, Inita Grāvere, Linda Romanovska...

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Kandavas Mākslas plenērs 2014

14.07.2014 - 20.07.2014

„Radošais Mākslas mirklis” ir noslēdzies. Nedēļas garumā mākslinieki un mākslas mīļotāji no visas Latvijas (Kandavas apkārtne, Ikšķile, Rīga, Preiļi, Kuldīgas novads, Tukums, Engure, Jelgava, Olaine, Rēzeknes novads, Pilsrundāle, Sabile, Limbaži u.c.) darbojās piecos mākslas virzienos, kurus vadīja nozaru profesionāļi. Jau otro gadu plenērā varēja piedalīties jebkurš interesents, gan liels, gan mazs, ar vai bez pieredzes konkrētā nozarē. Piedalījās mākslas skolu, augstskolu pasniedzēji, skolotāji, studenti, skolēni, dažādu profesiju pārstāvji-restauratori, gleznotāji, keramiķi, dizaineri, psihologi, vecmātes, šoferi u.c. Šogad interese par plenēru bija ļoti liela, tādēļ bija cilvēki, kuri nevarēja piedalīties plenērā, jo vietu skaits atsevišķās darbnīcās bija limitēts. Tādēļ piedalijās tie, kas paspēja pieteikties pirmie.


Lasīt visu ziņu galerija (468)

Liepājas Universitātes Jauno Mēdiju mākslas programmas studentu darbu izstāde "Sintētiskā daba"

15.02.2014 - 14.03.2014

plakac_kand2-01.jpgLiepājas Universitātes Jauno mēdiju mākslas programmas studentu darbu izstāde "Sintētiskā Daba"!

No 15. februāra līdz 14. martam Kandavas Mākslas galerijā apskatāma jauno mediju mākslas izstāde "Sintētiskā Daba", kura apmeklētājiem atklās – jauno mākslinieku daiļradei nepastāv robežas.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem sestdien, 15. februārī pulksten 14.00.

Darbu idejas ir smeltas no tādiem klasiskiem medijiem kā TV, video, foto, kā arī radīti pavisam jauni mediji, kuri veidoti pielāgojot komposta vidi vai manipulējot ar sociāliem tīkliem un pat biroja iekārtām.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, vai dārzu ir iespējams integrēt biroja vidē, kā arī – vai cilvēks pārraksta savas atmiņas? Pieci jauno mediju mākslinieki savos darbos pauž atšķirīgus skatījumus uz mūsdienu mākslu un sabiedrību kopumā, tomēr vienojoša ir atziņa par dažādo mediju būtisko lomu šajos procesos.

Darbos tiek manipulēts ar esošiem medijiem, caur tehnoloģiju prizmu palūkojoties uz tik ierastām ikdienas darbībām kā sociālo tīklu lietošana, skaņas iegūšana un cilvēka atmiņa, būvēti nostalģiski pieminekļi pagātnes medijiem, kā arī aplūkotas nākotnes vīzijas par ilgtspējīgiem enerģijas avotiem un bezatlikuma tehnoloģijām. Izstādē piedalās Jānis Jankevics, Valters Grišāns, Maija Demitere, Paula Vītola un Katrīne Rožukalne.

Plašāka informācija pieejama izstādes “Sintētiskā daba” mājaslapā: daba.mplab.lv

Izstādi organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) un Elektroniskās mākslas un mediju centrs "E-LAB" sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC. Tā realizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Šobrīd varat apskatīt foto no izstāde atklāšanas Rīgā!

Paldies par atbalstu Kandavas internātskolai!

Lasīt visu ziņu galerija (34)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2013

15.12.2013 - 28.12.2013

Jau otro gadu Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā no 15.12. līdz 28.12.13. norisināsies ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS. Pagājušajā gadā mēs kopā paveicām lielu darbu, 14 dienas Kandavas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja aplūkot un iegādāties vairāk kā 2000 unikālu dāvanu, kas tapušas tepat Kandavas apkārtnē- adījumus, keramiku, ādas izstrādājumus,gleznas, apsveikuma kartītes, eglīšu rotājumus u.c.

15. decembrī un 26. decembrī - īpaša programma - radošās darbnīcas, mūzika, karsti dzērieni, dāvanu saiņošana u.c.

Lasīt visu ziņu galerija (101)

Laikmetīgā Mākslas centra projekts, izstāde "Tulkojot atsauces"

22.10.2013 18:00 - 12.11.2013

tulkojot_atsauces_plakats_kandava.jpgLaikmetīgā Mākslas centra projekts, izstāde "Tulkojot atsauces".

Atklāšana, lekcija, ekskursija pa izstādi 22.10. pl 18:00

Noslēgums, video pasākums 12.11. pl. 18:00

(foto no Rēzeknes izstādes atklāšanas)

Lasīt visu ziņu galerija (46)

Dāvja Zēberga zīmējumu izstāde "Privilēģija ir redzēt neredzamo"

08.10.2013 - 20.10.2013

davis.jpg"Privilēģija ir redzēt neredzamo" ir izstāde, kura sastāv no dažādiem tušas un zīmuļa tehnikā izpildītiem zīmējumiem un ilustrācijām. Dāvis saka, ka katram darbam ir zemteksts, tas slēpj kādu domu, fantāziju, dzīves filozofiju.

Dāvis nāk noTalsiem, viņam ir 26 gadi. Dāvis pie mākslas nonācis galvenokārt pašmācības ceļā- pētot, mēģinot, mācoties no kļūdām. Māksla ir izteiksmes līdzeklis viņa domām un emocijām.

„Manas intereses ir rakstniecība, glezniecība un māksla. Sāku ar to nodarboties dažus gadus atpakaļ. Mana profesija ir namdarība, kas, iespējams, ir pamats manai konstruktīvajai domāšanai. Esmu apceļojis daudzas pasaules valstis un redzējis dažādas kultūras. Tas ir palielinājis manu redzesloku un esmu guvis labu pieredzi. Vēlos saistīt savu dzīvi ar mākslu”, tā atklāšanā sacīja Dāvis .

Lai gan Dāvis ar mākslu ir sācis nodarboties samērā nesen, mēs noteikti par viņu vēl dzirdēsim. Darbi ir skaisti, intriģējoši, orģināli. Pēc pusotra mēneša iznāks Dāvja pirmā stāstu grāmata.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Ināra Švarca fotoizstāde "Ienāc manā pasaulē"

03.09.2013 16:00 - 30.09.2013

plakats_labots.jpgVisi laipni aicināti uz izstādes atklāšanu 3.09.2013 pl.16:00

Inārs Švarcs par savu pasauli raksta:

"Aiz loga silta, tveicīga , putnu balsu piedziedāta nakts.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Izstāde "Plenērā radītie"

21.07.2013 - 21.08.2013

plenera_izstades_plakats_nets.jpg

Izstādē apskatāmi Kandavas mākslas plenērā 2013 tapušie darbi.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kandavas Mākslas plenērs 2013

15.07.2013 - 21.07.2013

plakats.jpgPlenērs ir noslēdzies. Pirmkārt jau paldies visiem, kas piedalījās plenērā un tā tapšanā. Veselu nedēļu esam strādājuši un gana daudz paveikuši. Šogad plenērs deva iespēju strādāt, gan gleznotājiem, gan

keramiķiem, tēlniekiem, grafiti māksliniekiem un fotogrāfiem.

Lasīt visu ziņu galerija (294)

PERNILLE MEJSLOV grafikas izstāde „Ilgs darbs - ātrs rezultāts"

11.07.2013 - 21.07.2013

dsc_6214_.jpg11. jūnijā Kandavas Mākslas galerijā pulcējās dāņu mākslienices Pernille Mejslov latviešu draugi lai atklātu mākslinieces zīmējumu un grafiku izstāde „Ilgs darbs - ātrs rezultāts”.

Pernille Mejslov ir mākslinieciskās iespiešanas studijas „Næstved” biedre.

Par sevi stāsta: " Esmu zīmējusi jau kopš agras bērnības. Studiju laikā Stokholmā strādāju par ilustratoru vairākos laikrakstos, ieskaitot avīzē „Dagens Nyheter”. 26 gadus ilustrēju neskaitāmus literārus darbus, brošūras un laikrastu ievadrakstus.

Radošajā darbā plaši izmantoju iespiedtehnikas iespējas. Aktīvi savus autordarbus sāku izstādīt pirms 15 gadiem. Savu tehniku papildināju Kopenhāgenas mākslas darbnīcās. Piedalījos prestižajā mākslinieku vasaras kopizstādē 2009. gadā un vairākās izstādēs Dānijā, it īpaši tajās, kas saistītas ar mūzikas tematiku. Izstādes organizētas arī Farēru salās, Dāņu nama pārstāvniecībā Parīzē. 2009. un 2011. gadā piedalījos mākslas plenērā Kandavā, Latvijā un saņēmusi atbalstu no Talsu starptautiskā departamenta foruma Lejres apgabalā Dānijā.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Uģa Barkāna izstāde "Biezenis"

18.05.2013 19:00 - 29.06.2013

barkans_mazs.jpgIzstādes atklāšana Muzeju naktī pl. 19:00. Programmā naksnīgā gleznošana ar Barkānu "Pilnīgs Biezenis" u.c. aktivitātes.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Mākslas dienas

26.04.2013 - 27.04.2013

img_4176.jpgMākslas dienas Kandavā. Mākslas dienu ietvaros Keramikas cepļa kurināšana.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Tekstilmākslas izstāde „Meitene - Zeltene”

16.03.2013 - 15.04.2013

plakaats-mazais-mazkraasains_copy.jpg

Marts ir laiks, kad viss dabā sāk plaukt un ziedēt. Meitene - Sieviete nav izņēmums. Izstāde tiek rīkota, lai paraudzītos, cik dažādas ir šīs daiļās būtnes un cik dažādiem izteiksmes līdzekļiem tās var attēlot tekstilmākslā…

„Meitene- Zeltene” izstādē būs meklējama katrā darbā, bet ar atšķirīgu skatījumu par  tēmu, jo šīs būtnes var būt tik ļoti dažādas- no dievišķi svētajām, līdz nerātni dullajām. Dažos no darbiem jaunās tekstilmākslinieces ir attēlojušas arī pašas sevi.

Mūsdienās tekstilmāksla ir paplašinājusi savas robežas, tāpēc izstādē būs darbi atšķirīgās tehnikās - vilnas vēlumi, digitāli austi gobelēni, zīda gleznojumi, tekstilmozaīkas u.c. Nozares tehniskās izpausmes brīvība  darbos savienojas ar jauno mākslinieču radošajām idejām un izpildījuma kvalitātēm.

Izstādes „Meitene- Zeltene” laikā būs iespēja ne vien aplūkot darbus, bet arī pielikt savu roku čaklumu pie kopīga darba. Izmantojot dažādas tekstilmākslas metodes, varēs izveidot „Meitenes- Zeltenes” (šoreiz - Kandavnieces) kleitu.

Izstādē piedalās: Annika Dzērve, Diāna Janušone, Diāna Molnika, Līva Kaprāle un Dace Puga.

Izstādes atklāšana: 16.martā plkst 14:00


Lasīt visu ziņu galerija (12)

Mākslinieces Darjas Fjodorovas gleznu izstāde "Cilvēks"

09.02.2013 - 07.03.2013

darja_plakats-mazs.jpgAtklāšanas dienā būs iespēja satikties ar mākslinieci neformālā gaisotnē, padzert tēju un piedalītiesportretu darbnīcā.

Darja Fjodorova izstāde "Cilvēks"  

Mākslineece pamācīs skatoties uz modeli uzzīmēt portretu. Pamācīs saskatīs katra cilvēka sejas kopīgās lietas un atrast arī tās atšķirīgās lietas, kas mūs padara tik dažādus. Aicināti visi interesenti ar vai bez iepriekšējas pieredzes. Ieeja bezmaksas.Grupām lūgums iepriekš pieteikties.

Darja Fjodorovair 1986. gada 22. jūlijā dzimusī rīdziniece, kas šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas maģistrantūrā. 2009. un 2010. gadā studējusi arī Itālijā, Neapoles Mākslas akadēmijā (Accademia di Belle Arte di Napoli). Kādu laiku Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja projekta ietvaros ir strādājusi par zīmēšanas pasniedzēju un jau kopš 2005. gada aktīvi piedalās jauno mākslinieku kopizstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī tādospašmāju radošajos stipendiju konkursos kā “Brederlo – von Sengbusch” un „SEB”, kurā2012. gadā ieguva skatītāju simpātiju balvu par gleznu „Karmena”.

Darja glezno reālistiskā stilā dažādos žanros. Viņas galvenaisiedvesmas avots ir viss acīm saskatāmais, un gleznas ir nevis pamācības, bet drīzāk dalīšanās. Daudzi Darjas darbos saskata mieru un pēc viņas pašas domām tā arī ir sajūta, ko viņa vēlas sniegt skatītājiem. "Man ir svarīgi katru gleznu izveidot kā atsevišķu pasauli. Tā, lai skatītājs tai noticētu."

Izstādē "Cilvēks" ir apkopoti vairāku gadu garumā gleznoti portreti.Tie ir gan tuvie radi, gan tālie paziņas, kuri tika iepazīti daudzo ceļojumu laikā. Ārēji viņi ir ļoti atšķirīgi, taču tos visus vieno tas, ka pirmām kārtām visi ir tikai cilvēki. Tas ir stāsts par līdzvērtību, tuvākmīlestību un cilvēcību.


Lasīt visu ziņu galerija (35)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2012

15.12.2012 - 28.12.2012

davantirgus_plakats_lmazais_labots-laiks.jpgZiemassvētku DĀVANTIRGUS ietvaros piedalījās vairāk kā 40 Kandavas apkārtnes apamtnieki, mākslinieki, rokdarbnieki ar kvalitatīvām, pašdarinātām lietām. Kopā tirdziņam tika iesniegti vairāk kā 1500 darbi, kuri katru dienu tika papildināti. Dāvantirgus laikā bija iespēja gan apskatīt gan iegādāties unikālas dāvanas, tika pieņemti pasūtījumi, notika radošās darbnīcas, kafijas baudīšana un laba laika pavadīšana.

Lasīt visu ziņu galerija (69)

Jautra un izzinoša izstāde "Animācija"

27.10.2012 11:00 - 27.11.2012

plakats_animacija_5_ar_laiku.jpgIzstādē varēs uzzināt par to, kā no idejas nonāk līdz skaistai, krāsainai multfilmiņai, aci pret aci satikties ar multfilmju varoņiem, ieskatīties animācijas aizkulisēs, noskatīties dažādas īsfilmas un pašiem līdzdarboties izstādes papildināšanā. Izstāde būs interesanta gan pieaugušiem, gan bērniem.

Kino pēcpusdiena 14.11.12 un 21.11.12 pl.14:00 Skatīsimies latviešu multfilmiņas (ieeja kino pēcpusdienā ar izstādes ieejas biļetēm) Piedalās: filmu studija”Animācijas Brigāde”, filmu studija “Rija”, animācijas filmu studija “Dauka“, Tehniskās Jaunrades nams “annas-2“, animācijas studija “DEBESSmANNA“, mākslinieki Ingrīda Pičukāne, Alvis Misjuns, Liene un Maija Mackus u.c. !!! Izstāde apskatāma kuratores-gides Linda Romanovskas vadībā trešdienās un sestdienās vai iepriekš zvanot 26369421

Lasīt visu ziņu galerija (57)
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top