Pāriet uz lapas karti

Aktualitātes

Valsts svētkos apbalvo novadniekus

dsc_0709.jpg18. novembrī, Kandavas kultūras namā notika Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienas svinīgais sarīkojums, kurā apbalvojumus saņēma piecpadsmit novada ļaudis, kas pašaizliedzīgi un ar atdevi strādājuši savā tiešajā darbā, uzņēmējdarbībā, iesaistījušies labdarības kustībā, tūrismā, sportā, kultūrā un citās sabiedriskās dzīves jomās.

Apbalvojums "Kandavas novada Goda pilsonis" Ilzītei Grīnbergai - par nozīmīgu mūža ieguldījumu kultūras un mākslas jomu popularizēšanā Kandavas novadā.


Apbalvojums "Kandavas novada Gada labdaris" Antrai Gaisai
 - par nozīmīgu ieguldījumu Kandavas novadā.

Apbalvojums "Kandavas novada Gada uzņēmējs" Guntim Krūmiņam - par nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbībā, veicinot novada atpazīstamību Latvijā un aiz tās robežām.


Apbalvojums "Kandavas novada Pateicība":

Ivetai Piesei - par ieguldījumu kultūrvēstures un dabas vērtību apzināšanā un popularizēšanā novadā un ārpus tā robežām.
Jānim Kamerādam - par novada atpazīstamības veicināšanu Latvijā un aiz tās robežām.
Baibai Rullei - par ieguldījumu Kandavas atpazīstamības veidošanā Latvijā un starptautiskā mērogā.
Edītei Zviedrei - par gaumīgas un sakārtotas vides veidošanu Kandavas novadā.
Antoņinai Bojarinovai - par mūža ieguldījumu izglītības nozarē Kandavā un aktīvu darbību katoļu draudzē.
Gitai Priedei - Pileniecei - par ieguldījumu vairāku projektu īstenošanā Vānes pagastā.
Ojāram Budženam - par labdarību un nozīmīgu ieguldījumu Matkules pagasta sabiedriskajā un kultūras dzīvē.
Andim Dūniņam - par ieguldījumu Matkules pagasta sporta dzīves aktivizēšanā.
Dzintaram Mantajam - par ieguldījumu Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izaugsmē.
Intai Orstei - par ieguldījumu Cēres pagasta kultūras un sabiedriskajā dzīvē un novada senioru kustībā.
Aijai Ozolai - par ieguldījumu Vānes pagasta jaunās paaudzes izglītošanā un audzināšanā, un sabiedriskās dzīves veicināšanā Zantes pagastā.
Raivim Zekundem - par ieguldījumu Zemītes pagasta Grenču ciema kultūras dzīves norisēs.


Lepojamies ar Kandavas novada čaklajiem ļaudīm!

Jau piecpadsmito reizi tiks pasniegta Kurzemes Tūrisma gada balva „Lielais Jēkabs”

Kurzemes tūrisma asociācija un Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina uz tūrisma gada balvas "Lielais Jēkabs 2019" pasākumu 29.novembrī, Liepājā.

lielais_jekabs_2019_0057_2.jpg

Piektdien, 29.novembrī, Liepājas Latviešu biedrības namā pulcēsies aktīvākie un veiksmīgākie Kurzemes tūrisma uzņēmēji un tūrisma nozares speciālisti. Pasākuma ietvaros Kurzemes Tūrisma asociācija uzņēmējiem pasniegs kvalitātes balvas „Lielais Jēkabs 2019". Šogad vērtēšanai tika izvirzīti uzņēmēji, kas veiksmīgi darbojas, attīstās un uzņem viesus jau vismaz 10 gadus. Sešās nominācijās sacentās vairāk kā piecdesmit nominanti. Labākās ilgtspējīgās Kurzemes naktsmītnes, ēdināšanas uzņēmumus, aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzējus, amatu meistarus, garšas meistarus un kolekcijas vērtēja ekspertu komisijas, kuras iepazina, izbaudīja un izdzīvoja piedāvātos pakalpojumus.


Kā ik gadu tiks pasniegta arī īpaša balva par ieguldījumu tūrisma attīstībā Kurzemē.     

Lasīt visu ziņu

Akcijas "Apceļo Kurzemi 2019" uzvarētāji noskaidroti!

uzv_2235_2.jpg


1. Līga Martuzāne no Jēkabpils,
2. Raita Rutmane no Kandavas,
3. Ārija Zeltiņa no Kandavas,
4. Velta Puriņa no Kandavas,
5. Liene Saulkalne no Kandavas,
6. Benita Klindžāne no Kandavas,

7. Irida Smilga no Kandavas,
8. Zigrīda Cērpa no Kuldīgas,
9. Pēteris Lagons no Līgatnes,
10. Mudīte Grenevica no Kandavas,
11. Kristiāna Malnača no Rīgas,
12. Sabīne Šulce no Talsu novada,
13. Kristiāns Vecmanis no Talsu novada,
14. Artis Šķiliņš no Laucienes,
15. Inga Raituma no Liepājas.

Ar laimīgajiem uzvarētājiem sazināsimies tuvāko dienu laikā, lai vienotos par balvu saņemšanu Jums ērtākā vietā.


Paldies visiem kas piedalījās un apceloja Kurzemi, lai veiksme Jums nākamā gada Apceļošanas akcijā!

Latvija svin 101. dzimšanas dienu!

latvijas_jubilejai_par_godu.jpgSvinēsim Latvijas dzimšanas dienu kopā!


Manas mājas ir Latvija

Te, kur Gauja un Daugava,

Te, kur jūra un meži šalc

Un par dzimteni sauc.

Manas mājas ir Latvija,

Te, kur Rāzna un Jūrmala,

Te, kur Vidzeme, Zemgale,

Kurzeme, Latgale.

/Elmārs Orols/

Vēlam visiem siltus un laimes pilnus šos svētkus! 

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Kafejnīcas "Kandava" pārvērtības

15.11.2019

74826467_2456213107766678_1855129738171908096_n.jpgKafejnīcas „Kandava” (Sabiles iela 3) apmeklētājus iepriecina pārvērtības, kuras tapušas pateicoties veiksmīgai kandavnieku sadarbībai, tāpēc uz sarunu aicinājām pārvērtību vaininieci dizaineri Baibu Rulli.

Kafejnīcas „Kandava” saimnieki Guntars Indriksons un Agnese Fedorenko jau sen gribēja mainīt kafejnīcas interjeru, tāpēc uzaicināja dizaineri Baibu Rulli, lai viņa palīdzētu „uzburt” mūsdienīgu interjeru. 
Baiba atzīst, ka tas bijis izaicinājums, jo pārvērtību realizēšanas laiks bijis pavisam īss -  tikai pusotra nedēļa. Bija jārada vieta, kas raksturotu Kandavas identitāti, kas patiktu gan vietējiem, gan viesiem. Kafejnīcai vajadzēja akcentēt Kandavas raksturu, tāpēc interjera veidošana bija radošs process, kurā iesaistījās vesela komanda.
Kopējo interjeru veidoja Baiba Rulle – krāsu gamma, mēbeļu izvēle, apgaismojums, omulīgas atmosfēras radīšana, tas tika panākts apvienojot dažādas detaļas un radošus risinājumus. Piemēram, antīkas lietas tika miksētas ar interjera lietām, kas piejamas par  demokrātiskām cenām. Koka detaļas tapa pateicoties Jānim Jirgenam un Intam Elertam. Mājīgās kafejnīcas apgaismojums radīts izmantojot pašu radītās lampas (autors Jānis Jirgens, „GARDEN lamp collection”).
Metālkalumi – svečturi, puķu kastes tapuši sadarbojoties Guntaram Indriksonam un Intam Elertam. Krēsliem jaunas auduma „kleitas” darināja māksliniece - šuvēja Danuta Ābele. Kafejnīcas interjeru papildina vēsturiskās bildes no Kandavas novada muzeja krājumiem, kuras atlasījusi un ieteikusi muzeja speciāliste Diāna Isaka. Tapis bērnu stūrītis un omulīgi kaktiņi, kur gribas nesteidzīgi baudīt maltīti.
Kafejnīcas mājīgā atmosfēra mudina šeit uzkavēties ilgāk! Patiess prieks, ka Kandavā atdzimusi viena omulīga kafejnīca, kurā baudīt ikdienas vai svētku ēdienreizi.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Tikai vienu dienu, 19.oktobrī, Kuldīgā durvis vērs lielveikals "Ražots Kurzemē"

70455247_1723612394430531_6816994653674405888_n.jpgTikai vienu dienu, 19.oktobrī, Kuldīgā durvis vērs lielveikals "Ražots Kurzemē", Piltenes ielā 32. Tirdzniecības zālē pulcēsies mājražotāji un amatnieki no Kurzemes, Somijas un Īrijas, kuri ikdienā ne tikai nodarbojas ar ražošanu, bet atver savas ražotnes durvis viesiem, piedāvā degustācijas, meistarklases un citus pakalpojumus.

Dalībnieki  piedāvās degustēt, izmēģināt un iegādāties pašu ražotos produktus, kā arī iepazīstinās lielveikala apmeklētājus ar tūrisma piedāvājumu rudens, ziemas un pavasara mēnešos. Dalībnieku vidū būs labi zināmi mājražotāji un amatnieki, piemēram, Pāces vilnas fabrika, Abavas vīna darītava, keramikas darbnīca Ciparnīca, šitaki sēņu audzētava “Garīkas”, zvejnieku sēta “Dieniņas”, Meduspils, kokļu meistars Guntis Niedoliņš, kā arī daudzi citi. Būs iespēja iepazīt arī jaunākos piedāvājumus no ādas meistariem “StoneHill”, Bee bite, Kabiles muižas vīna darītavas, kafijas grauzdētavas “Curonia” un daudziem citiem. Kā dalībnieki lielveikalā būs viesi no Somijas un Īrijas, piedāvājot dažāda veida produkciju - akmens masas interjera priekšmetus, juveliera un koka izstrādājumus, audumu lelles, grāmatu iesiešanas un pīto virvju produktus u.c.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

KONKURSS ”Čaklākais zīļu vācējs Kandavas novadā 2019”

ozol885121.jpgKandavas novada Kultūras un sporta pārvalde aicina piedalīties talkā – konkursā „Čaklākais zīļu vācējs Kandavas novadā”. 

Konkurss notiek no 2019. gada 24. septembra līdz 18. oktobrim. Konkursa dalībnieki aicināti zīles nogādāt tās savākšanas punktā - Kandavas Amatniecības centrā (Kandavā, Talsu ielā 11).

Uzvarētāju godināšana notiks pasākuma „Kandavas kafijas svētkiem 10” laikā Kandavas kultūras namā 2010. gada 26. oktobrī.

Kontaktpersona – Kitija  Švīgere (tel. 260180670).

Konkursa nolikums pieejams šeit.

  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top