Pāriet uz lapas karti

Rūmenes Muiža, viesnīca

Rūmenes muiža, Rūmene, Kandavas pagasts, Tukuma novads, Latvija, LV-3120

Apraksts: Rūmenei, tās zemēm un muižai ir ļoti sena vēsture vairāk nekā 600 gadu garumā. Pēc muižas tagadējo īpašnieku iniciatīvas izpētīta Rūmenes vēsture un muižas īpašnieku saraksts kopš pirmsākumiem 1437. gadā.

Rūmenes muiža ir bruņinieku muiža. No 1453. gada tā piederēja pie Lamiņiem un bija fon Butlaru īpašums. 1653. - 1658. gadā tā piederēja Tobago salas pēdējam gubernatoram Ditriham fon Altenbokumam. 1672. gadā to ieguva fon Brunovu dzimta, 1799. gadā - fon Firksi, pēc tam 1835. gadā - fon Mirbahi un 1857. gadā - fon Štrombergi. 19. gs. beigās muižas īpašnieki bieži mainījušies, līdz 1905. gadā to nopircis Rīgas biržas direktors Eižens Švarcs.
Rūmenes muižas kungu māja celta 1876. gadā neogotikas stilā. Rūmenes muiža atrodas pakalnā un tās gala fasādi ar zemāk esošo parku savieno kāpnes, kas ir viena no efektīgākajām šāda veida neorenesanses būvēm Latvijā.
Rūmenes muižas centrs piešķirts Lāčplēša Kara ordeņa kavalierim pulkvedim Ervīnam Daugulim, tās līdzīpašnieks bija viņa brālis komponists Arvīds Daugulis. Latvijas pirmās brīvvalsts laikā muižā dzīvoja mūziķi brāļi Arvīds un Ervīns Dauguļi. Viņi šeit rīkoja daudzas kultūras un mākslas pasaules pārstāvju tikšanās.
Pēc Otrā pasaules kara pilī atradusies Rūmenes četrklasīgā pamatskola, tad sovhoza kantoris.

Kopējā muižas ansambļa platība ar 12 pieguļošajām ēkām savulaik veidojusi vairāk nekā 700 ha plašu teritoriju. Arhitektes Zaigas Gailes vadītā Rūmenes muižas rekonstrukcijas projekta, kas jau saņēmis Latvijas Arhitektu savienības balvu kā „Labākā pārbūve 2008”, mērķis ir pakāpeniski atjaunot Rūmenes muižas ansambli tās sākotnējā diženumā. Rūmenes muižas ainavu parks ar 364 reto koku dārzu ir 7,8 ha liels, un to plānojis ainavu arhitekts Georgs Kufalts, kurš savulaik Rīgā veidojis Arkādijas parku un Viesturdārzu. Kopš 1957. gada parks iekļauts īpaši aizsargājamo dabas objektu sarakstā.
Rūmenes muižas ansamblis plānots kā ir ekskluzīvs pieczvaigžņu lauku īpašums, lieliska vieta, lai aizbēgtu no ikdienas steigas un izbaudītu dažādās atpūtas iespējas. Pasākumus, banketus un konferences ar nakšņošanas iespējām plašos apartamentos. Apmeklētājiem Rūmenes muiža pieejama no 2009. gada septembra.

Pakalpojumi: naktsmītnes, pasākumu un svinību telpas, pirts.
Naktsmītnes: 16 vietas

"Kultūras kūts"
Mākslas un sarīkojumu telpa, kas atklāta 2019. gada 17. augustā. Arhitekte Zaiga Gaile. Pirmā izstāde "Bez fetiša" bija atvērta plašākai publikai no 2019. gada 20. - 25. augustam.
2020. gada 10.martā saņemta Būvniecības Gada balva nominācijā Pārbūve: 1.vieta – Rūmenes kūts pārbūve par koncertzāli un izstāžu zāli, projekts Zaigas Gailes birojs, būvnieks PKE, būvuzraudzība Anna Ķuzāne.

Par muižas rezervācijām un interesējošiem jautājumiem zvanīt pa tālr.: 371 28001157 vai rakstīt rumene@hotelbergs.lv

MUIŽA NAV PIEEJAMA APSKATĒM UN EKSKURSIJĀM.

Piezīmes
Atrodas 5 km no Kandavas.

2021.gads. Foto: Mārcis Baltskars 2021.gads. Foto: Mārcis Baltskars 2021.gads. Foto: Mārcis Baltskars 2021.gads. Foto: Mārcis Baltskars Foto: no Rūmenes muižas arhīva. Rūmenes muižas mākslas un sarīkojumu telpa "Kultūras kūts" (arhitekte Zaiga Gaile). Atklāta 2019. gada 17. augustā. 2013. gads. Foto: Dagnija Gudriķe. Skats no Rūmenes muižas kungu mājas galvenajām trepēm 1930tie gadi. Foto: nezināms. I.Dišlere, A.Ozola. <strong></strong>Rūmenes muižas kungu māja 1930tie gadi. Foto: nezināms. I.Dišlere, A.Ozola.<strong></strong> 2013. gads. Rūmenes muiža. Foto: Dagnija Gudriķe.
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top