Pāriet uz lapas karti

Mācību gada atklāšanas ceremonija Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā

16.09.2022 11:00 - 14:00

51524425725602b9be069o.jpgPulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā 2021. gadā tika ieviesta tradīcija atklāt mācību gadu ar svinīgu ceremoniju, šogad tā notiks 2022. gada 16. septembrī plkst. 11:00 Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā.

Ar mācība gada sākšanos kadetus un viņu vecākus sveiks aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners. Pasākumā piedalīsies arī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle, pirmā un otrā kursa kadeti, viņu vecāki un skolas darbinieki.

Pasākuma laikā muzicēs un defilē programmu demonstrēs Jūras Spēku orķestris. Apmeklētāji pēc svinīgās ceremonijas, turpat blakus stadionam, varēs apskatīt Jūras Spēku un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes ieroču un tehnikas izstādi līdz plkst. 13:00.

Mācības Pulkveža O. Kalpaka profesionālajā vidusskolā šogad uzsāk 46 pirmā kursa kadeti, un turpina 29 otrā kursa kadeti. Papildus vispārizglītojošiem priekšmetiem jaunieši apgūst militāro mācību un fizisko sagatavotību. Mācībās uzsvars tiek likts uz līderības, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstīšanu. Pēc skolas absolvēšanas ir iespējas uzsākt karjeru Nacionālajos Bruņotajos spēkos, turpināt mācības Nacionālajā aizsardzības akadēmijā vai jebkurā citā augstskolā, skolas absolvēšana neuzliek obligātu pienākumu kļūt par profesionālā dienesta karavīru.

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top