Matkules amatierteātra izrāde Lelde Stumbre "Burvīgie blēži"

22.06.2020 19:00

Pasākums notiks pie bijušās Matkules pamatskolas.  

Muzikāls uzvedums "Jāņu pušķis"

21.06.2020 20:00 kur : Vānes pamatskola

Pasākums notiks Vānes pamatskolas sētā.

Atklāta taku skriešanas seriāla sezona!

19.06.2020 kur : Teteriņu peldvieta

19.jūnija tveicīgajā pievakarē tika atklāta Kandavas novada taku skriešanas seriāla trešā sezona.

Pirmajā kārtā piedalījās 12 dalībnieki ar plašu pārstāvniecību - no Kandavas, Talsu, Engures un Mazsalacas novadiem. Spēcīgākajās grupās uzvarēja viesi: Liene Medisone (Engures novads) un Edgars Valdmanis (Mazsalacas novads). Rezultāti pieejami šeit.

Sacensību laikā tika apbalvotas taku skriešanas „Apkārt Teteriņu ezeram” aktīvākās dalībnieces: Liene Medisone, Inta Neiciniece, Inta Zviedre, Dace un Laura Frīdenbergas.

Seriāla otrā kārta notiks sestdien, 4.jūlijā Matkules centrā pie dīķa. Starts no plkst. 10:30 līdz 11:30. Pasākums iekļauts pagasta svētku ietvaros. Apbalvošana notiks uzreiz pēc laureātu noskaidrošanas!


Galerija 1

Galerija 2

Kandavas novada dome izsludina nekustamā īpašuma Uzvaras iela 20A, garāžas ar kadastra apzīmējumu 9011 001 0701 002 003, izsoli

15.06.2020 10:30 - 10:45

Kandavas novada dome rīko Kandavas novada domei piederošo nekustamā īpašuma daļas, kas atrodas Uzvaras ielā 20A, Kandavā, Kandavas novadā (kadastra numurs 9011 001 0701), sastāv no garāžas ar kadastra apzīmējumu 9011 001 0701 002 003, garāža Nr.3, ar kopējo platību 18,3m2 un tai piekrītošo zemes domājamo daļu no zemes gabala ar kadastra apzīmējumu 9011 001 0701, ar kopējo platību 0,1203 ha, izsoli ar augšupejošu soli. 

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinām piedalīties konkursā “Diženi Kandavas novadā 2020”

01.06.2020 - 15.06.2020

Kandavas novada dome izsludina konkursu „Diženi Kandavas novadā 2020” Konkursā aicinām piedalīties fiziskas un juridiskas personas, kas Kandavas novadā izveidojušas skaisti sakoptu vidi dzīves vai darba vietā, lauku sētā, vasaras mītnē, uzņēmuma teritorijā vai daudzdzīvokļu mājā, sekojošās nominācijās:
-Sakoptākā privātmāja;
-Sakoptākā zemnieku saimniecība;
-Krāšņākais balkons, skatlogs vai daudzdzīvokļu māja;
-Dižākā lauku sēta;
-Darbīgākā organizācija/uzņēmums;
-Skaistākais dārzs;
-Radošākais novadnieks;
-Vieta, kas jāredz;
-Veiksmīgākais tūrisma piedāvājums.


KONKURSA NOLIKUMS ŠEIT


Pieteikšanās konkursam līdz 15.jūnijam Kandavas novada domē pie uzņēmējdarbības konsultantes Ivetas Pāžas (T. 29186169 vai e-pastā iveta.paza@kandava.lv) un pagastu pārvaldēs. 

Pieteikumus konkursam var iesniegt ne tikai paši māju īpašnieki un pagastu pārvaldnieki, bet jebkurš novada iedzīvotājs.

Galvenā balva- vienas dienas ekskursija pa Latviju.

Konkursa dalībnieki tiks sumināti Lauksaimnieku un uzņēmēju sarīkojumā novembrī.

 

Foto: Skaistākais dārzs 2019- “Kalēji” Kandavas pagasts 

14.jūnijs- Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

14.06.2020 14:00

14.jūnijs latviešu tautai iezīmējas ar sēru lentēm pie karogiem un smagām atmiņām. Šajā dienā pirms 79 gadiem apcietināja un uz koncentrācijas nometnēm un trimdā uz Sibīriju izsūtīja 15 425 Latvijas iedzīvotājus.

 No Kandavas novada šajā dienā izsūtīja 134 cilvēkus. No apcietinātajiem vīriem 34 tika nošauti vai nobendēti koncentrācijas nometnēs Vjatlagā, Latvijā neatgriezās 67 mūsu novadnieki.

Svētdien, 14.jūnijā represēto piemiņas vietās Kandavas stacijā un Kandavā notika atceres brīži, kuros piedalījās novada represētie iedzīvotāji un viņu tuvinieki, novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Iveta Grunte, muzeja vēsturniece Aksilda Petrevica.

Dzejas rindas, vēsturisks stāstījums, priekšsēdētājas uzruna un Sandras Šteinbergas un Evitas Ernštreites dziedātās dziesmas radīja emocionālus brīžus visiem klātesošajiem.  

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Matkulē

14.06.2020 12:00

14.jūnijā atjaunotajā represēto piemiņas vietā Matkulē notika Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis, kurā piedalījās Matkules pagasta represētie iedzīvotāji un viņu tuvinieki, represētie no Kandavas, novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule, Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Jansone, Ainārs Oliņš ar muzikālo grupu un novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Gudriķe, kuras dzejas rindas iekaltas piemiņas akmenī.  

Priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule pastāstīja par to, kā tapa projekta "Neaizmirst!" ideja, kura dizaina meta autore ir Una Ozola- Ozoliņa, bet tehniskā projekta autore Baiba Beķere. Stāstot par projektu, Gunda Cīrule citēja Unas Ozolas- Ozoliņas sacīto projekta aprakstā: " Laikam ikvienā latvieša ģimenē atmiņā glabājas sāpju stāsti, ko atnesa komunistu vara, izraujot kādu radinieku, draugu no savām mājām un aizvedot svešumā. Laikā, kad izsūtījumu piedzīvojušie paliek arvien mazāk, ir tik ļoti svarīgi noturēt šo piemiņu, kas mūsu tautai ir jāsaglabā nākotnei, mūsu bērniem, lai nekad nekādos laikos neko tādu nepieļautu. To nedrīkst aizmirst!"

Labiekārtojot piemiņas vietu tika izveidots harmonisks apaļas formas laukums ar dzelzceļu virzieniem, kas krustojas, saduras un turpinās katrs savā virzienā. Krustpunktos - matkulnieku pēdas Sibīrijā- Tomska, Omska, Vorkutlags, Minlags. Piemiņas plāksnēs blakus piemiņas vietai,  ierakstīti uz Sibīriju izvesto Matkules iedzīvotāju vārdi un uzvārdi. 

 

Taku skriešana „Apkārt Teteriņu ezeram”

18.05.2020 - 14.06.2020 kur : Teteriņu peldvieta

Piedāvā: Kandavas novada Kultūras un sporta pārvalde

Laiks: no 18.05. līdz 14.06.

Vieta: Kandavas novads, Teteriņu ezers (https://ieej.lv/sPyGb)

Uzdevums: 4 nedēļas - katrā noskriet noteiktu apļu (aplis - aptuveni 1 km; dabā ar sarkanbaltu marķēts minimāli) skaitu apkārt Teteriņu ezeram, fiksēt rezultātu viedierīcē, piemēram, Endomondo

Nosacījumi: konkrēta starta un finiša nav noteikta; skriešanas virziens – pulksteņrādītāja kustības virzienā; jāievēro vismaz 2 metru distance vienam no otra

Dalībnieki: ne jaunāki par 7 gadu vecumu; maksimālais skaits vienlaicīgi distancē - 25

Dalībnieku grupas un apļu skaits:

Četras dalībnieku grupas

Apļu skaits

Sjaunietes (dzimušas 2002.gadā vai jaunākas)

7 x 4 nedēļas

Vjaunieši (dzimuši 2002.gadā vai jaunāki)

Sievietes (bez vecuma ierobežojuma)

14 x 4 nedēļas

Vīrieši (bez vecuma ierobežojuma)

21 x 4 nedēļas

 

Atskaite: katru nedēļu (līdz attiecīgās svētdienas 23.00), foto (ekrānuzņēmums) formātā, nosūtot uz e-pastu uvecins@gmail.com norādot vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu un tālruņa numuru

Apbalvošana: balvas izlozes kārtībā 100% rezultāta iesniedzējiem; iespējamas specbalvas


Dalībniekiem jāpiekrīt sniegtās informācijas sniegšanai, lai apkopotu treniņu statistiku

Plenēra darbu izstāde Kalnmuižas pils ābeļdārzā

12.06.2020 16:00 - 18:00


 12.jūnijā no plkst 16:00 līdz 18:00 Kalnmuižas pils dārzā un pilī norisinājās trešā mākslinieku plenēra noslēguma izstāde un tikšanās ar plenēra dalībniekiem.

Satikšanās priekā ar mākslas baudītājiem un savās sajūtās dalījās mākslinieki Alise Lansberga, Baiba Briede, Olita Gulbe-Ģērmane, Ērika Kumerova, Laine Kainaize, Ligita Caune, Mārīte Jansone, Dace Dēliņa-Lipska, Agnese Kalve, Andrejs Ģērmanis, Juris Ģērmanis un Jānis Jansons.

Kā atzina paši gleznotāji, māksliniekam nevar būt nekas svarīgāks par skatītāju attieksmi un prieku par viņu radītajiem darbiem. Dalīšanās iespaidiem, intelektuālas un vienkārši sirsnīgas sarunas, satikšanās prieks, burvīga vieta piedevām, tas viss kopā radīja neaizmirstamus iespaidus ilgam laikam!

                                                                                                                                                        


<>