Pāriet uz lapas karti

Kandavas Radio rūpnīcas bijušo darbinieku salidojums

29.09.2018 kur : Pensionāru Dienas centrs

dsc_0145.jpg29.septembrī bijušajā Kandavas radio rūpnīcas pārvaldes ēkas zālē/ tagad Pensionāru Dienas centrs/ valdīja priecīgi satraukta gaisotne un kņada.

Uz rūpnīcas 55 gadu jubilejas salidojumu bija ieradušies ap 100 bijušo darbinieku no dažādām Latvijas malām. Tā ir gadu gaitā izveidojusies tradīcija, ik pa laikam satikties, atceroties toreizējos- rūpnīcas laikus. Pasākuma svinīgā daļa bija veidota kā vietējā rūpnīcas radiomezgla raidījums “Toreiz, kad Kandavā radio būvēja” , ar muzikālām pauzēm, tāpat kā toreiz, par kurām jubilejas reizē gādāja Valdeķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Doremi” un viņu vadītāja Dzintra Linde.

Laika rats tika pagriezts atpakaļ uz pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, kad 1963.gada pavasarī Kandavā uz rūpkombināta bāzes veidojās radiomezglu cehs. 

Rūpnīcas pirmais direktors bija Pēteris Daugavietis. Viņam aizejot pensijā, par direktoru kļuva Andris Lujāns, vēlāk Ivars Grasbergs, bet no 1975. gada Jānis Jakobovics. Viņa vadībā A.Popova Rīgas radio rūpnīcas Kandavas filiāle kļuva par patstāvīgu rūpnīcu un piedzīvoja uzplaukumu. Labajos laikos tā nodrošināja ar darbu turpat 1200 cilvēku, kopā ar 300 mājražotājiem, no Kandavas, kaimiņu pilsētām un tuvākās apkaimes. Tas bija laiks, kad visā plašajā Padomju Savienībā zināja un klausījās Kandavā ražotos radioaparātus. 

Kā savā grāmatā “Rīgas Radio rūpnīca laikmeta griežos", kurā vesela nodaļa atvēlēta arī Kandavas radio rūpnīcai, raksta tās autors Latvijas radiobūves pētnieks Inārs Kļaviņš :

“Līdz 1991.gadam, kad vēl pastāvēja Padomju Savienībā iedibinātā plānošanas sistēma un noslēgtais vienotais tirgus, ieskaitot Austrumeiropas sociālistiskās valstis un Kubas Republiku, Kandavas radio rūpnīca saražoja un realizēja 1,7 miljonus elektrofonu Akords – stereo un Melodija- 103-stereo, kā arī 15,4 miljonus dažādu radiouztvērēju modeļus”. 

Grāmatas autors Inārs Kļaviņš bija ieradies salidojumā un atvedis nulle iznākušās grāmatas eksemplārus, kurus dāvināja cilvēkiem, kas palīdzēja tās tapšanā ar faktiem un foto materiāliem. Grāmatu par ziedojumiem šajā vakarā varēja iegādāties ikviens interesents.

Bijušos radiobūvētājus salidojumā sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, izsakot prieku par noturīgajām tradīcijām, regulāri tiekoties, un novēlēja visiem jauku atkal satikšanos, mundru garu un dzīvesprieku.

Ar klusuma brīdi tika godināti aizsaulē aizgājušie rūpnīcas darbinieki, starp tiem direktors Jānis Jakobovics un daudzi citi.

Visu vakaru darbojās brīvais mikrofons atmiņu stāstiem un tostiem. Vienotā atziņa, kas izskanēja: “Pat nevaram izteikt, cik šovakar labi jūtamies, it kā aizgājušo gadu nebūtu bijis…”

printēt
Foto: L.Trēde Foto: L.Trēde Foto: L.Trēde Foto: L.Trēde Foto:L.Trēde
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top