Pāriet uz lapas karti

Zemītes un Vānes pagastos tiks stādīts Ernsta Glika ozols

08.05.2022 - 13.05.2022

glika-ozoli.jpg13. maijā plkst. 10.00 pie Zemītes sākumskolas notiks ozola stādīšana, projekta “Glika ozoli” ietvaros. Pasākumā viesosies bīskaps H.Jensons un svētbrīdi vadīs mācītājs Vilnis Auziņš.

8. maijā Vānes Evanģēliski luteriskās baznīcas dārzā tika stādīts Glika ozols. Pirms kociņa stādīšanas vānenieki un viesi tika aicināti uz koncertu, kurā spēlēja vijolnieks Edgars Ziņģe.

Atzīmējot reformācijas piecsimtgadi Latvijā un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) simto dzimšanas dienu,  2022. gadā dažādās Latvijas vietās sāks stādīt ozolus, kas izaudzēti no Johana Ernsta Glika, pirms vairāk nekā 300 gadiem Alūksnē stādīto ozolu zīlēm. Johans Ernsts Gliks (1652 — 1705) pirmais pārtulkojis Bībeli latviešu valodā.

2016. gada rudenī, sākot atzīmēt Reformācijas piecsimtgadi pasaulē, tika salasītas zīles no Glika ozoliem pie Alūksnes mācītājmuižas. Tās tika nodotas Latvijas valsts mežu Jelgavas kokaudzētavai, un izaugušie jaunie ozoli no 29. aprīļa tiks stādīti visā Latvijā. Ozolus stādīs gan pie baznīcām un draudžu mājām, gan arī, sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, parkos, alejās, pie skolām un citās publiskās vietās ar  novēlējumu -  lai ozoli izplatās pa visu Latviju, kā izplatījās Dieva vārds līdz ar Ernsta Glika tulkoto Bībeli.

Sadarbībā ar A/S “Latvijas valsts meži” un LELB Mežu fondu, vietējām draudzēm un pašvaldībām, šī gada aprīlī un maijā paredzēts iestādīt Glika ozolus 52 vietās visā Latvijas teritorijā. 16 stādīšanas vietas ir atlasītas sadarbībā ar vietējām un novadu pašvaldībām. Pārējie ozolu stādi turpinās augt Latvijas valsts mežu kokaudzētavā Jelgavā, gaidot rudens stādīšanu.

 ______

2022. gadā Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca atzīmē Reformācijai Latvijā 500 un LELB 100 gadu jubilejas. Reformācija Eiropā aizsākās 1517.gadā, Latvijā (toreiz Livonijā) tā ienāca 1522.gadā, nesot līdzi ne tikai baznīcas reformas, bet arī strauju izglītības, rakstniecības un kultūras uzplaukumu.

Jubilejas gada ietvaros tiek realizēti divi vērienīgi projekti – “Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” un “Glika ozoli”, kā arī vēl vairāki pasākumi Rīgā un visa Latvijā:

12.jūnijā – Reformācijai Latvijā 500

16.jūlijā – LELB dzimšanas diena – Baznīcas dienas

31.oktobrī – Reformācijas diena.

Detalizēta pasākumu programma atrodama LELB mājas lapā: http://www.lelb.lv/lv/?ct=projekti_un_pasakumi, Kontakti informācijai: Projektu vadītāja – A.Krastiņa 29342266, agita.krastina@lelb.lv.

lv-karte.jpg
GLIKA OZOLU  stādīšanas vietas 2022.gada maijā

Dzeltens – organizē LELB draudzes
Zils – organizē LELB sadarbībā ar vietējām un novadu pašvaldībām

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top