Pāriet uz lapas karti

Komunistiskā genocīda piemiņas pasākumi Kandavā un Kandavas pagastā

25.03.2022

dsc0069.jpgPieminot 1949. gada baisos notikumus, notika tradicionālie atceres pasākumi Kandavas pagasta piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas “Kandava” Kandavas pilsētā pie Represēto piemiņas akmens.

Uzrunājot klātesošos Kandavas stacijā, Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede pirms 73 gadiem mūsu valstī notikušos nežēlīgos notikumus salīdzināja ar šobrīd Ukrainā notiekošo. “Tāpat kā nevar kokam aizaugt rēta, cirsta pavasara Māras dienā, tā nevar aizmirst baisos notikumus, kad uz Sibīriju tika deportēti vairāk kā 42 000 cilvēku. Kopš 24. februāra varam vilkt paralēles ar nežēlīgajiem notikumiem Ukrainā, jo arī Ukrainas kara bēgļiem nākas pāris minūšu laikā paņemt no mājām svarīgāko, lai dotos nezināmā virzienā”, sacīja I.Priede, aicinot pieminēt šo drūmo laiku mūsu tautas un Ukraiņu tautas vēsturē.

Ar uzrunu uzstājās arī Nacionālo Bruņoto Spēku kapelāns kapteinis Uģis Brūklene.

Kandavā pie piemiņas akmens Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns norādīja, ka ir zaudējumi, pie kuriem nekad nepierod, kurus nekad neaizmirst. “1949. gada martā Latvija zaudēja 42125 savus bērnus- galvenokārt zemniekus un par Latviju patriotiski noskaņotus cilvēkus. Latvieši atceroties un klausoties atstāstos, apzinās, ka tāda režīma varā nevēlas nekad vairs atgriezties, un noteikti tieši tāpēc šeit Latvijā un demokrātiskajā pasaulē, mēs esam tik vienoti savā pārliecībā par notiekošo un nepieņemamo režīma agresiju Ukrainā”, sacīja J.Mazitāns, vēlot mieru Latvijā un pasaulē, kā arī spēku un gribu parūpēties ne tikai par sevi, bet darīt labu arī cilvēkiem līdzās.

Pēc pasākuma atmiņu pēcpusdiena un muzikāls sveiciens visus klātesošos gaidīja Kandavas novadpētniecības muzejā.

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top