Pāriet uz lapas karti

Kandavā notiks Baltijas čempionāta un Pasaules ranga velo-orientēšanās

mtbo.jpgNo 2018. gada 8. jūnija līdz 10. jūnijam sabiedriskā labuma organizācijas biedrības “SK Boule” un „SAA Magnēts” Kandavā rīko Baltijas čempionāta un Pasaules ranga (WRE) velo-orientēšanās sacensības„Latvijas MTBO daudzdienas/Baltijas čempionāts 2018”.

„Latvijas MTBO daudzdienas” ir Latvijā un Baltijā nozīmīgākās un augstvērtīgākās ikgadējās velo-orientēšanās sacensības. Šogad, kā jau katru trešo gadu, tās vienlaicīgi ir arī Baltijas MTBO čempionāts. Sacensībām piešķirtais Pasaules ranga sacensību (WRE) statuss piesaista Pasaules vadošos velo-orientieristus. Katru gadu mūsu sacensībās piedalās arī vairāki esošie un bijušie Pasaules čempioni (-es), kā arī Pasaules kausa posmu laureāti.

Sagaidāmais sacensību dalībnieku skaits no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Somijas, Itālijas un Latvijas 200 sportisti, kam parasti piepulcējās ne mazāks līdzjutēju pulks.

Plānots, ka sacensību pirmajā dienā norisināsies sprinta sacensības Kandavas ieliņās, pagalmos un stāvo nogāžu taciņās, kas no sportistiem prasīs augstu koncentrēšanās līmeni, perfektu orientēšanās prasmi un tehniskas braukšanas iemaņas. Kandavas pilsēta viennozīmīgi ir augstas sarežģītības pakāpes sprinta sacensību apvidus.

Savukārt, trešās dienas iedzīšanas sacensībās Jaunkandavā tiks noskaidroti 3 dienu kopvērtējuma uzvarētāji. Gaidāmas spraigas cīņas visās vecuma grupās, protams, lielākā uzmanība kā allaž tiks pievērsta Elites grupu līderu cīņām. Skatītājiem būs iespēja sekot līdzi sportistu gaitām arī ar GPS iekārtu palīdzību uz lielā ekrāna.

Ļoti ceram, ka vietējiem jauniešiem būs vēlme paskatīties šīs sacensības un atbalstīt sportistus. Mēs, savukārt, sagatavosim kartes, lai Kandavas jauniešiem pašiem piedāvātu iespēju iepazīt velo-orientēšanās sporta pamatus sev pazīstamā apvidū - Kandavā un Jaunkandavā.

Par mūsu organizēto sacensību kvalitātes zīmi uzskatāma Mārtiņa Lasmaņa zīmētā 2017. gada Pasaules čempionāta garās distances karte un viņa veidotais distanču plānojums Lietuvā, kas IOF amatpersonu un sacensību dalībnieku skatījumā novērtēts ar atzīmi “izcili”.

Plānotā sacensību programma:

8. jūnijs. 18.30-20.00. Sprinta sacensības. Kandava;

9. jūnijs. 11.00-14.00. Vidējās distances sacensības. Tukums (Sveikuļi);

10. jūnijs. 10.00-12.00. Handikapa (iedzīšana) sacensības. Jaunkandava;

10. jūnijs. 14.00. Uzvarētāju apbalvošana.

 

  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top