Pāriet uz lapas karti

Gada notikums tūrismā Kurzemē - "Lielais Jēkabs 2017"

21.11.2017

2017.gadā gods rīkot Kurzemes gada balvu pasniegšanas ceremoniju talsiniekiem.
Norises laiks un vieta: 24.novembris, Talsu tautas nams, Lielā iela 19/21. Vietu skaits ierobežots, tāpēc piesaki savu dalību laikus, zvanot pa tālruni 20371650, vai sūtot e-pastu: jana@kuldiga.lv.
Uz satikšanos Kurzemē, šoreiz Talsos!
 reklama_2017.jpg
Šogad apbalvojuma "Lielais Jēkabs" nominācijas sekojošas: * Dižais Kurzemes daiļdārzs, * Dižais Kurzemes maršruts māmiņām, * Viesmīlīgākais ēdināšanas uzņēmums Kurzemē, * Dižā Kurzemes adrenalīna deva, * Dižā velosipēdistiem draudzīgā naktsmītne Kurzemē, * Dižais Kurzemes eksponāta stāsts.
Turam īkšķus par savējiem!

visitk_0.jpg


 
DIŽAIS KURZEMES DAIĻDĀRZS 2017

1. Peoniju dārzs "Ziedoņi"
Daiļdārzs, kurā viena no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām. Īrisu, dienziežu, liliju, zemeņu un smiltsērkšķu stādi, dabīgi peoniju saknes skaistumkopšanas līdzekļi. Kontakti: Saimniece Dagnija Voitka, tālr.: 28615836 Adrese: "Ziedoņi", Pelču pagasts, Kuldīgas novads
2. Dendrārijs "Sauleskalni"
Bijušajās Taurkalnes muižas dzirnavās rakstnieks Voldemārs Zonbergs (Sauleskalns) izveidojis vienu no lielākajiem un skaistākajiem akmensdārziem tolaik Kurzemē. Dārzā ir ap 600 kokaugu un puķu sugu. Romantisks dārzs, gleznains dīķis un dabas takas.
Kontakti: tālr.: 26806054
Adrese: "Sauleskalni", Kurmāles pagasts, Kuldīgas novads
3. Stādu audzētava „Bērziņi"
Ģimenes uzņēmumā audzē daudzgadīgos dekoratīvos augus. Pēc pieprasījuma pieaudzē puķu traukus un piramīdas. Saimniecībā ir 2208 m2 sezonas un dubultplēves siltumnīcas, 7000 kvadrātmetru laukumos atrodas no 120 līdz 140 tūkst. iepodotu daudzgadīgo puķu. Pārdošanā ir 300 - 450 dažādu šķirņu augus, bet kolekcijā šķirņu skaits pārsniedz tūkstoti. Te varēs atrast vairākus desmitus zemu saulmīļu sausam akmeņdārzam, kā arī vairāk kā 2m augstas ēnmīles dīķmalai vai parka koku paēnai. Sortiments katru gadu papildinās. Piedāvājumā ir arī garšaugu podiņi un preces floristikai - Ziemassvētku rotājumi no priežu un egļu čiekuriem, adventes vainagi u.c. Saimniecībā sagatavots īpašs piedāvājums bērniem - augu sēšanas, piķēšanas demonstrējumi ar iespēju līdzdarboties. Kūdras big-paku ārdītāja darbības un pildāmās mašīnas darbības demonstrējumi.
Kontakti: tāl.: 29506611, www.berzini.lv/
Adrese: Bērziņi", Popes pagasts, Ventspils novads
4. "Aumales" - dārzkopības saimniecība Dundagā.
Edītes Seipules dārza harmonija krāsās, formās un smaržās. Liela pārtikas, veselības un krāšņumaugu dažādība, pieredze un padomi audzēšanā.
Kontakti: tālr.: 29948167, www.kirbji.lv/
Adrese: "Amales", Dundagas pagasts, Dundagas novads
5. "Mīstekļi"
Dārza daudzveidīgā ainava ir veidota no vismaz 550 dažāda veida augiem. Savstarpēju kompozīciju veido 73 dažādu šķirņu un krāsu skujkoki, 56 dažādu šķirņu koki un krūmi,. Tas viss papildināts ar 37 dažāda veida graudzāļu šķirnēm un vismaz 330 daudzgadīgo puķu veidotām augu grupām un soliteriem. Lūgums apmeklējumu pieteikt iepriekš.
Kontakti: tālr.: 26516501
Adrese: "Mīstekļi", Uguņciems, Vandzenes pagasts, Talsu novads
6. Dailas un Bruno Trupiņu rožu dārzs "Rozītes"
Izveidotajā daiļdārzā „Rozītes" Trubiņu ģimene audzē, pārbauda un atlasa kolekcijai tikai skaistākās un izturīgākās rožu šķirnes, jaunākos stādus iegādājoties gan lielākajās Eiropas rožu stādaudzētavās, gan pie labākajiem Latvijas rožu audzētājiem. Dārzā izveidota rožu dobe, kas ir veltījums dzejniekam Imantam Ziedonim, kurā rozes stādīju dažādi Latvijā pazīstami mūziķi, mākslinieki un dzejniekam tuvi cilvēki.
Kontakti: tālr.: 26469604, www.dailasrozes.lv/ 
Adrese: „Rozītes", Sēmes pagasts, Tukuma novads.
7. Daces Lukševicas daiļdārzs
Diplomētas ainavu arhitektes Daces Lukševicas veidots daiļdārzs atrodas Tukumā, Veļķu priežu pakājē. Tas ir viegli kopjama un ekonomiska dārza piemērs. Dārzs ar plašu augu kolekciju, īpašs pārsteigums hostu cienītājiem - 95 dažādības.
Kontakti:tālr.: 29177195, www.skaistiedarzi.lv/
Adrese: Lejas iela 1, Tukums 
8."Lillas Lavender"
Jūlijā ir lieliska iespēja ieraudzīt skaistu lavandu lauku - no ziediem līdz gatavai produkcijai. Iespēja atpūsties, ieelpot burvīgo lavandu smaržu, iemūžināt fotogrāfijās skaistos mirkļus lavandu laukā. Uzzināt par lavandu vēsturi, audzēšanu, novākšanu, eļļas destilāciju un praktisko pielietošanu. JAUNUMS! Ir tapusi "Sapņu istaba" Kurzemes LillasLavender , kas radīta četrām cilvēka maņām - redze, dzirde, tauste, oža. Jaunajā "Sapņu istabā" lavandu lauku saimnieki ir atspoguļojuši savu SAPNI, savu aizrautību un darbošanos mazliet pamatīgākā fiziski taustāmā formātā, kas baudāms arī ārpus īsās Lavandu ziedēšanas sezonas.
Kontakti: tālr.: 26447888, www.lillaslavender.com/
Adrese: "Kalnjaunsētas", Ošenieki, Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads
9. "Eldorado"
Šis dārzs ir īpašs ar to, ka mājas, akas un pat suņu būdas jumts klāts ar zaļu zāli! Šī ir vienīgā vieta Lejaskurzemē, kur šādu ainu var redzēt. Un, protams, krāšņa, ziediem bagāta un sakopta ainava, par kuru gādā tās saimniece Valija Beluza.
Kontakti: tālr.: 29665999
Adrese: "Eldarado", Pērkone, Nīcas novads
10. "Kristapi"
Skrodu ģimenes dārzs „Kristapi" konkursā „Par skaistāko daiļdārzu un lauku sētu Latvijā 2016. gadā" ir saņēmis nomināciju "Skaistākais daiļdārzs" un atzīts par vienu no Latvijas skaistākajiem dārziem. "Kristapu" viesi novērtē dārza plašumu, augu kolekcijas, rūpīgi koptos stādījumus un krāsu burvību, kas mainās līdz ar gadalaikiem. Kontakti: saimniece Inga Skrode, tālr. 2656250 Adrese: "Kristapi", Nīca, Nīcas novads

DIŽAIS KURZEMES MARŠRUTS MĀMIŅĀM 2017

1. Kuldīgas Pilsētas estrādes parks
Estrādes parka krāsainajos un mājīgajos rotaļu laukumos lielāki un mazāki bērni varēs nodoties jautrām rotaļām, bet vecāki - atvilkt elpu. Jauniešiem Pilsētas estrādes parkā patiks plašais un ērtais skeitparks.
2. Bērnu pilsētiņa, Enkuru parks, Džungļu taka, Zilā karoga pludmale - Pludmales akvaparks
Ventspils devīze ir - mazuļiem draudzīga pilsēta! Ik uz soļa ir padomāts par mazuļu labsajūtu un apmierinātību. Apmeklējot Ventspili iesakām atpūtu sākt "Bērnu pilsētiņā", kur ir uzstādītas vairāk nekā 40 dažāda veida rotaļu iekārtas, kas paredzētas bērniem no mazuļa vecuma līdz pat tīnim. Šeit var pagrozīt 1,5 m lielu globusu, panašķēties bērnu kafejnīcā "Pepija", uzsmaidīt puķu kompozīcijai Pīļu ģimene. Vasarā Bērnu pilsētiņā darbojas arī bērnu velokartu noma un batuti. Pieejamas labierīcības telpas, kurās ir uzstādīta mazuļu pārtinamā virsma. Katru svētdienu Bērnu pilsētiņā plkst. 12:00 notiek atraktīvi muzikāli pasākumi bērniem. Tālāk iesakām doties uz "Jūrmalas parku". Parkā ir ierīkoti krāšņi apstādījumi, bērnu rotaļu pils un jaukas atpūtas un piknika vietas. Gan mazus, gan lielākus bērnus priecēs "Džungļu taka", kur uzglūn koka krokodils un ligzdo milzu stārķis. Džungļu taka ir jauka pastaigu vieta visai ģimenei, turklāt ejot var iepazīt arī dažādos celiņu segumus - dolomīta plātnes, koka bruģi, šķeldu, mizas, dažāda veida čiekurus u.c. Lai Džungļu takā varētu kāpelēt un ložņāt kā īstos džungļos, šeit izveidotas vairākas laipas, iekarināti tiltiņi, ierīkots tornītis un trase 1,5 m augstumā, kas ved no koka uz koku. Došanās takā neprasa lielu sagatavotību, to var paveikt gan lielie, gan mazie. Jūrmalas parkā no lielākajiem Piejūras brīvdabas muzeja enkuriem ir izveidota Enkuru taka. Pie ieejas parkā atrodas vislielākais enkurs, tā smagums ir 23 tonnas un augstums - 6 metri. Pa Jūrmalas parku kursē arī Piejūras brīvdabas muzeja Mazbānītis, kas ceļojumu sāk Piejūras brīvdabas muzejā Riņķu ielā 2. Blakus "Jūrmalas parkam" atrodas Zilā karoga pludmale. Balto, smalko smilšu pludmalē ir iespēja baudīt ūdenspriekus, ķert saules starus un bērniem rotaļāties pludmalē izvietotajos bērnu rotaļu laukumos. Pludmale ir aprīkota ar laipām un platformām, lai māmiņas ar ratiņiem varētu viegli piekļūt pie jūras. Par drošību uz ūdens gādā profesionāls glābšanas dienests. Ja vēl nogurums nav ņēmis virsroku, tad iesakām doties uz "Pludmales akvaparku", kas veidots kā ūdens izklaides parks bez jumta pārseguma, kurā var ne tikai izmantot jautrās ūdens atrakcijas un labi atpūsties, bet arī pabūt svaigā gaisā, iegūt skaistu, dabīgu iedegumu un klausīties jūras šalkās. Akvaparkā ir 3 dažādi baseini, kuros ūdens temperatūra tiek uzturēta ap +24° C. Pie baseiniem ierīkoti 8 un 10 m augsti torņi ar dažādiem slīdkalniņiem - standarta, ģimenes, „turbo", kā arī slīdkalniņu, kas sniedz brīvā kritiena izjūtas un nobraucieniem ar piepūšamajiem riņķiem. Mazuļus priecē īpaši viņiem piemērotas atrakcijas - „astoņkājis", „laiva", „varde" un „sēne". Vēsā laikā pēc peldes baseinos iespējams sasildīties saunās vai burbuļvannās, kurās ūdens temperatūra sasniedz pat +35°C grādus.
3. MiniZoo BUKI - Bitnieki - Ventaskrasti
MiniZoo "BUKI" ir jauka atpūtas vieta ģimenēm ar bērniem. Šeit ir iespējams aplūkot dažādas dzīvnieku un putnu sugas - kazas, zosis, pīles, pērļuvistiņas, ponijus, Mangelicas šķirnes sprogainās aitu cūciņas, ēzeli un pat kamieli. Atpūtas vietas teritorija ir labiekārtota un tajā ir iespējama makšķerēšana piemājas dīķī, sporta aktivitātes kā volejbols un basketbols, kā arī teritorijā ir atrakcijas bērniem kā batuts un šūpoles. ZS "Birnieki" - Skaista lauku sēta ar videi draudzīgu saimniekošanas filozofiju un ~ 300 bišu saimēm. Apmeklētāju vajadzībām uzbūvēts veikaliņš un degustāciju zāle. Dažādziedu medus, ziedputekšņu (arī medū), propolisa (arī medū), bišu maizes, vaska sveču un suvenīru iegāde. Biškopības produktu (t.sk. medus vīna) degustācija un ekskursija. Viesu nams"Ventaskrasti" atrodas pašā Ventas upes krastā. Guļbūves pirts mājiņā var relaksēties un atpūsties, baudīt pirts procedūras un karsēties apkurināmā kublā. Viesu nama teritorijā ir labiekārtots bērnu spēļu laukums ar miniatūrām mājiņām.
4. Talsu ezera promenāde, bērnu laukums un Talsu tautas nams.
Vieta, kur uzaugt bērnam - klusā, mierīgā vidē, mazajā pilsētiņā - Talsos. Ielas un taciņas vijas augšā un lejā, kas iešūpo mazo gulētāju saldā miedziņā. Tikmēr māmiņas bauda mieru Talsu ezera promenādē, vērojot pīles un gulbjus, makšķerniekus ezerā. Kad miegs jau pāri vai nemaz nav nācis - visi satiekas bērnu laukumā netālu no Vilkmuižas ezera vai Talsu ezera promenādes bērnu braucamrīku nomā, lai vizinātos un priecātos par sauli. Tālāk pastaigas vijas gar Talsu tautas namu, apciemojot Radošās sētas darbnīcas, kur katrs var pielikt savu rociņu kāda darba tapšanā. Mazo bērnu prieks ir trepes Talsos - augšā, lejā visos 9 pakalnos!
5. Atpūta māmiņām ar bērniem Kandavas pusē 
Lauku māja "Indāni" - šeit iespējams iepazīt ikdienas dzīvi lauku sētā un aplūkot, apčubināt un iemācīties kopt dažādus mājdzīvniekus. Iespējams sarīkot pikniku vai pasūtīt iepriekš kādu nelielu lauku cienastu saimniecei. Kandavas Bruņinieku pils makets - Livonijas ordeņa pils makets atrodams Bruņinieku pilskalna pakājē. Tas izveidots, izmantojot pieejamos aprakstus par Livonijas ordeņa pili Kandavā. Pulvertornis un skulptūra Zīļuks Bruņinieks - skulptūra atrodas pie Pulvertorņa, Pils ielā un nakti sargā Pulvertorni un pilsdrupas, cerībā, ka reiz te atkal būs pils. Pulvertornis apskatāms no ārpuses. Kandavas Promenāde un skulptūra "Ozolzīle" - atpūtas vieta vecpilsētā, kuru caurvij strauts un 7 tiltiņi. Teritorijā ir divi bērniem domāti spēļu laukumi ar dažādām šūpolēm un citādām aktīvās atpūtas vietām, soliņi, pastaigas celiņi. Promenādes centrā pie "Ozolzīles" ar zīļu cepurīti galvā pozē mazs mākslinieks, kurš aicina kopā nobildēties un pieskarties cepurei, ievēlieties vēlēšanos un ticiet. Tad tā noteikti piepildīsies. Lauku sēta "Kangari" - sakoptajā lauku sētā, kur atrodas arī Gliemežu ferma, iespējams iepazīties ar gliemežu dzīvi, atpūsties klusā un skaistā lauku vidē, parotaļāties bērnu laukumiņā, padraudzēties ar suņiem, nodegustēt un iegādāties "Kangaru" veselīgos kārumus un našķus: žāvētus augļu un ogas, ievārījumus, sīrupus, čatnijus, kā arī pasūtīt gardas lauku pusdienas vai pašiem izcept gardas maizītes.
6. Uz laukiem un piekrasti ar bērmiem
Pastariņa muzejs - aicina iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas dzīvesveidu. Muzejs veltīts populārajam grāmatu tēlam Pastariņam. Dārzā izveidots vecās "Bisnieku" sētas makets, kur mājiņas ir tik lielas, lai tajās varētu dzīvot "knēvelīši" un kokgriezumos veidotie grāmatu tēli. Iespēja iepazīties ar lauku sadzīvi un ikdienas darbiem, kā arī iepriekš pasūtīt lauku cienastiņu cepšanu (bulciņas, plātsmaizītes un citi gardumi), vai īpašo maizes cepšanas programmu (75 EUR). Pankūkas Rideļu dzirnavu kafejnīcā "Cope" - kafejnīcas īpašais ēdiens ir gardās Ridelu pankūkas. Tā atrodas ezera krastā. Vasarā uz terases pie ezera var vērot dabu un klausīties putnu dziesmās. Iespēja arī pieteikt ekskursiju pa Rideļu dzirnavām. Dabas parks "Engures ezers" un aploki savvaļas dzīvei pielāgotiem mājlopiem - pa pastaigu taku gar ezeru, kur ved meža celiņš aptuveni 1,5 km garumā (vienā virzienā) iespējams iziet nesteidzīgā pastaigā gar ezeru un vērot savvaļas zirgus un govis.
7. Tūrisma maršruts Saldus pilsētā - "Ceļā uz Saldus ezeru"
Aicinām izbaudīt pastaigu pa mierpilno Cieceres dabas taku, kas vijas gar Cieceres upes lokiem. Cieceres upe 6 km garumā vijas cauri Saldus pilsētai, tā saglabājot plašu zaļo zonu pilsētas centrā un veidojot jaukas atpūtas vietas. Maršruts "Ceļā uz Saldus ezeru" ved no Saldus bērnu rotaļu laukuma "Pīļuks" līdz Saldus ezera pludmalei. Maršruta gaitā iespējams apskatīt - Cieceres dabas taku, Saldus ezeru un Kalnsētas parku.
8. Rūķi un zvēri Aizputes novadā Rūķu muzejs
Apriķu muižā
 - te apmetusies liela rūķu saime, kas stāsta par darbiem un svētkiem dažādos gadalaikos. Turpat muižas muzejā iekārtota arī neliela 19.gs. vidus skolas klases telpa. Cīravas mežaparks - Gar Durbes upes krastiem ir izveidotas pastaigu takas ar soliņiem un tiltiņiem. Tās papildinātas ar aktīvās atpūtas elementiem "Bebru takā" - trošu tiltu, vairākām šūpolēm, skatu platformām u.c. objektiem. "Sienāžu parkā" centrā pie Dzirnavu dīķa arī izveidota pastaigu taka ar koka skulptūrām un šūpolēm. Rīgas Zoo filiāle "Cīruļi" - te plašos aplokos (visa teritorija aizņem 137 ha) mīt 38 sugu savvaļas dzīvnieki - kiangi, lāči, lūši, vilki u.c. - , plēsīgie putni un dažādu sugu un šķirņu mājdzīvnieki.
9. Liepājas Jūrmalas parks
Gulbju dīķis - veidots kā daļa no Peldiestādes arhitektoniskā ansambļa. Bērniem patiks mazais tējas paviljoniņš dīķa vidū un strūklakas. Neaizmirstiet paņemt maizi, lai pabarotu pīles! Spoku koks - Bērniem patīk darboties un atklāt ko jaunu. Nospiediet pogu uz kāda no soliņiem, kas izvietoti apkārt Spoku kokam un noklausieties kādu no leģendārās grupas "Līvi" dziesmām. Mēģiniet saskatīt arī koka zaros piecus mūzikas instrumentus. Rotaļu laukums - piemērots dažāda vecuma bērniem. Svētdienās pl.12:00 rotaļu laukuma pļaviņā notiek cirka studijas vai leļļu teātra priekšnesumi. Pludmale - lielākā Liepājas smilšu kaste. Pie pludmales kafejnīcām ierīkoti arī nelieli rotaļu laukumiņi.

VIESMĪLĪGĀKAIS ĒDINĀŠANAS UZŅĒMUMS KURZEMĒ 2017

1. Itāļu restorāns "Goldingen Room"
Restorāns, kurš īsā laika periodā kļuvis par vienu no 20 populārākajām ēdināšanas vietām Latvijā. Viesmīlībā īpaša nozīme ir ne tikai apkalpojošam personālam, bet arī saimnieku attieksmei. Apmeklētāji piefiksējuši, ka šeit paēdināti tiks arī četrkājainie draugi.
Kontakti: tālr.: 63320721, www.facebook.com/goldingenroom/
Adrese: Baznīcas iela 5, Kuldīgā
2. Konditoreja "Šarlote"
Neliela konditoreja kura iemantojusi vietējo un iebraucēju uzticamību, ne tikai gardo bulciņu, bet arī jaukās apkalpošanas dēļ. Pārdevējas ļoti labi prātā patur apmeklētāju vēlmes un prasības.
Kontakti: tālr.: 22012036, www.facebook.com/treknasbulcin...
Adrese: Pilsētas laukums 1 A, Kuldīga
3. "Skroderkrogs"
Krodziņa ēdienkarte ir plaša - dažādi zivju ēdienu, veģetāriešu ēdieni, vairāk kā 10 vistas, cūkgaļas un liellopa gaļas ēdieni, dažādi salāti un deserti. Krodziņa interjers ir veidots senā stilā, papildināts ar veclaicīgām šujmašīnām, antīkiem gludekļiem un šķērēm un daudziem citiem Skroderu darbarīkiem. Skroderkrogs ieguvis 1. vieta grupā "Restorāni" konkursā „Labākais ēdināšanas uzņēmums Ventspilī" 2016.gadā un atzinības rakstu grupā "Restorāni" nominācijā "Ventspilnieku simpātija" 2016.gadā
Kontakti: 63627634; 26951552
Adrese: Skroderu iela 6, Ventspils
4. "Zaķukrogs"
"Zaķu krogs" atrodas dažus kilometrus ziemeļos no Jūrkalnes. Izvietots no guļbaļķiem celtā ēkā ar latvisku interjeru. Gatavo konditorejas izstrādājums un sadarbojas ar mājražotājiem. Krogā tiek piedāvāti tradicionālie latviešu virtuves ēdieni, kā arī zivju un medījumu gaļas ēdieni, kuru gatavošanā ir izmantoti tikai dabiski produkti.
Kontakti: tālr.: 26133995, www.zakukrogs.viss.lv/
Adrese: „Jaunarāji", Jūrkalnes pag., Ventspils novads
5. Kafejnīca "Vētrasputns"
Viena no gardākajām maltītēm Mērsragā baudāma tieši šeit. Papildus kafejnīcai nogurušiem ceļiniekiem tiek piedāvātas naktsmājas.
Kontakti: tālr.: 29717383, 29411154, www.vetrasputns.lv/
Adrese: Ozolu iela 10, Mērsrags
6. Kafejnīca "Serpentīns"
Jau 7 gadus sekmīgi piesaistījusi viesus gan no tuvējās apkārtnes, gan ārzemju ceļotājus. Veiksmes pamatā gardi sezonas ēdieni, laipns personāls, vieta mazākajiem apmeklētājiem un Kurzemes tradicionālā ainava skatam uz visām 4 debess pusēm.
Kontakti: tālr.: 26399883, www.serpentins.lv/
Adrese: Rīgas-Ventspils šosejas malā, pie Strazdes Baltās baznīcas, Strazde, Talsu novads
7. Grilbārs / picērija"Ribas"
Jauns ēdināšanas uzņēmums Ragaciemā ar vasaras terasi. Piedāvājumā dievīgasribiņas, sulīgi sašliki, superīgas picas, izcili kokteiļi, īpašie šefpavāra piedāvājumi un vēl daudz visa kā kolosāla.
Kontakti: 22330034, www.facebook.com/griburibu/ 
Adrese: Ostas iela 1, Engure
8. Sezonas restorāns "Cafe Rūmene"
Rūmenes muižas šefpavārs Kārlis Mugins un viņa komanda piedāvā lauku stila vietējo virtuvi moderni interpretējot tradicionālo garšu caur īstu gastronomisko pieredzi. Vasaras sezonā tiek piedāvāta iespēja pārcelt pilsētas kvalitāti lauku šarmantajā vidē. Skaists skats uz Rūmenes muižu.
Kontakti: tālr.: 26688000, www.rumene.lv/
Adrese: Rūmenes muiža, Rūmene, Kandavas pagasts, Kandavas novads

9. Restorāns "Stikla Pērlīšu Spēle" 
Ja Hermaņa Heses romāna "Stikla Pērlīšu spēle" caurvij motīvs ir spēle ar visas mūsu kultūras saturu un vērtībām, tad restorāns "Stikla pērlīšu spēle" spēlējas ar cilvēka maņām- redzi, dzirdi, garšu.
Acu baudījumam pasniedzam Merikas Armulikas mozaīkas un Guntas Podiņas fotogrāfijas.
Dzirdei baudījumu ciemiņi saņem ar izmeklētu fona mūziku ikdienā un dzīvās mūzikas vakariem rudens un ziemas sezonā.
Taču pāri visam, protams, ir garšas baudījums. Stikla pērlīšu spēlē tie ir "Gardēžu ceļojumi"- vakari ar ēdiena un vīna degustācijām. Restorānā "Stikla pērlīšu spēle" varēsit baudīt itāļu kafiju no Vescovi labāko kafijas šķirņu maisījumiem.
Kontakti: tālr.: 63881596, www.facebook.com/stiklaperlisu...
Adrese: Rīgas iela 10a, Saldus
10. Kafejnīca "Magdalēna"
Kafejnīca atrodama vairāku gadu laureātu sarakstā konkursā "Latvijas labākais tirgotājs". Tāpat akcijā "Meklējot Saldus novada īpašo ēdienu" iegūta galvenā balva kategorijā "Pamatēdiens". Kafejnīcā padomāts par ģimenēm ar bērniem - ir bērnu stūrītis. Ēdieni ļoti garšīgi, sātīgi un par saprātīgu cenu.
Kontakti: tālr.: 29429993, 20218606
Adrese: Lielā iela 23a, Saldus
11. Restorāns "MO"
Romantiska terase, skaista mūzika, garšīgi ēdieni, kuri ir variācijas par itāļu vai spāņu tēmu "latvieša gaumē", kokteiļbārs ar plašu dzērienu un uzkodu izvēli un pavisam īpaša kafija. Un apkalpošana! Sākot ar to, ka bārmeņi palīdz pakarināt virsdrēbes, beidzot ar apkalpošanu un lutināšanu. Augstākais līmenis!
Kontakti: tālr.: 26630222, www.facebook.com/moliepaja/
Adrese: Friča Brīvzemnieka 7, Liepāja
12. Kafejnīca "Ivetas ķēķis" Grobiņā
Unikāla kafejnīca, kas iekārtota senā kalēju smēdē, atpūtas kompleksā "Jura staļļi". Piedāvā plašu ēdienkarti. Firmas ēdiens īsta kovbojzupa, kas vārīta uz kalēju smēdes uguns. Kontakti: tālr.: 29433552 Adrese: "Kapeļkalēji", Grobiņas pagasts,

DIŽĀ KURZEMES ADRENALĪNA DEVA 2017

1. Kuldīgas Dzīvais muzejs 
Aizraujošs piedzīvojums, vieta un telpa, kurā uzzināt, redzēt, sajust, priecāties, skaļi smieties un izbrīnā noelsties, bailēs notrīsēt un sajūsmā iespiegties-Senās Kuldīgas stāsts. Pilsētas mantojums - stāsti, kas veidojuši Kuldīgu - spoži, postoši, iedvesmojoši un baisi. Ieklausies pilsētas mūru čukstos, bruģa vaidos, vējrādītāja dziesmās, piedzīvo Senās Kuldīgas stāstu!Atvērts no 10.jūlija.
Kontakti: tālr.: 29833222
Adrese: Jelgavas iela 1, Kuldīga
2. Riežupes Smilšu alas Sava veida piedzīvojums pazemē vairāk kā 450 metru garumā. Ekskursija smilšu labirintos liek pārvarēt nedrošību un saprast sajūtas slēgta tipa telpās.
Kontakti: tālr.: 29055542, www.smilsualas.lv/
Adrese: Rumbas pagasts, Kuldīgas novads
3. Ventspils Piedzīvojumu Parka adrenalīna deva (Rotors, katapulta...)
Piedzīvojumu parks ir aktīvās atpūtas un sporta komplekss, kur pieejamas plašas izklaides un sportošanas iespējas. Adrenalīna devu piedāvājam noķert traucoties no kalna ar trako rotoru, šauties gaisā ar katapultu, vai piezemēties ūdenī ar tramplīnlaivu.
Kontakti: 28611333, www.piedzivojumuparks.lv/pakalpojumi/a...
Adrese: Saules iela 141, Ventspils
4. DabaLaba DabaLaba piedāvā safari izbraucienus pa dabas lieguma Ances Purvi un meži ceļiem. Braukšana notiek galvenokārt pa meža ceļiem, kā arī pa tanku ceļiem. Pa ceļam ir iespēja apskatīt meža ezerus, purvus, Irbenes radioteleskopu. DabaLaba piedāvā pamēģināt šaut ar klasisko loku. Loka šaušana ir lielisks veids kā atpūsties un atjaunoties dabā visu vecumu cilvēkiem ar jebkādu fizisko sagatavotību, pēc aktīvas darbošanās dabā, DabaLaba pacienās uz uguns vārītu loku šāvēju zupu!
Kontakti: tālr.: 26844295, 26826839, www.dabalaba.lv/
Adrese: "Krastiņi", Ance, Ances pagasts, Ventspils novads
5. Izbraucieni ar padomju laika visurgājēju GAZ-66 
Maršruts ved pa bijušo aizliegtās zonas armijas daļu Irbenē un citviet Dundagas pusē. Piedāvājums grupām līdz 20 personām.
Kontakti: tālr.: 29197900, www.celotajs.lv/lv/e/pupoli
Adrese: "Pūpoli", Dundaga, Dundagas novads
6. SUP nomas punkts "Spura" Rojā
Jauns, vēl mazs uzņēmums Rojā, kurš piedāvā SUP nomu Rojā un Mērsragā. Kā arī rīko dažādus pasākumus uz ūdens, kā piemēram Saulrieta sagaidīšana Engures ezerā.
Kontakti: tālr.: 29 377 608, www.facebook.com/spura.lv
Adrese: Jūras ielā 1a, Roja
7. Militārās spēles un pilsētas alpīnisms „X-UNIT"
Militārās spēles aktīviem cilvēkiem vasarā un ziemā, izdzīvošanas pārgājieni. Īss izdzīvošanas kurss, iejūtoties karavīra lomā un pārbaudot savas spējas šaušanā pa mērķi no pneimatiskajiem ieročiem, kā arī izkrāsojoties maskēšanās krāsās un paspēlējot foto medniekus.
Kontakti: tālr.: 29969613, www.x-unit.lv/
Adrese: Tukuma apkārtne un jebkura iepriekš saskaņota vieta.
8. Piedzīvojumu spēle "Izlūku gaitās" Lieliska iespēja ikvienam izjust latviešu strēlnieku cīņu gaitu, apskatīt kauju vietas, veikt atbildīgus un mazliet bīstamus uzdevumus vācu pozīciju priekšā. Cīnīsimies kopā, lai uzvarētu!
Kontakti: tālr.: 22057669, www.facebook.com/latviesustrel...
Norises vieta: Ķemeru Nacionālā parka meži un purvi
9. Klinšu kāpšanas siena
2014.gada 17.janvārī Novadnieku pagasta "Mežvidos" tika atklāta klinšu kāpšanas siena. Uz nodarbībām gaida visus interesentus (bez vecuma ierobežojumiem) instruktori Dzintars, Sandra un Kristaps. Ierodoties uz nodarbībām, jāņem līdzi atbilstošs apģērbs un apavi.Maksa EUR 1,00, lai nodrošinātu inventāra uzturēšanu kārtībā un atjaunošanu, kā arī nodrošinātu drošības noteikumu ievērošanu.
Kontakti: tālr.: 29163386, 29215457
Adrese: "Mežvidi", Novadnieku pagasts, Saldus novads
10. Piedzīvojumu parks Tarzāns 
Piedzīvojumu parkā "Tarzāns" ir izveidotas piecas dažādas sarežģītības trases, kā arī 330 metru garš nobrauciens pāri Beberliņu ūdenskrātuvei, kas ir Latvijā līdz šim garākais šāda veica nobrauciens pa trosi.
Kontakti: 24339965, www.facebook.com/liepajastarza...
Adrese: Atpūtas parks "Beberliņi", Lībiešu iela 2/6, Karosta, Liepāja
11. Blueshock race 
Pirmā elektrokartingu halle Latvijā - gan ārā, gan iekštelpās - kur var izbaudīt autosporta garšu sacenšoties ar Liepājā radītajiem elektrokartingiem. Palielinātā starta jauda - 100 km/h 3-4 sekundēs - nodrošina azartisku un nebijušu braukšanu, ko līdz šim nebūsiet piedzīvojuši.
Kontakti: 27880035, www.facebook.com/blueshockrace/
Adrese: Vecā ostmala 22, Liepāja

DIŽĀ VELOSIPĒDISTIEM DRAUDZĪGĀ NAKTSMĪTNE KURZEMĒ 2017

1. Viesu nams "Ventas rumba"
Piedāvā velo braucējiem drošu velo novietni, veļas mazgājamo mašīnu, velo remonta komplektu, medicīnisko aptieciņu, augstspiediena mazgātāju, dušu un aprīkotu virtuvi.
Kontakti: tālr.: 26438250, www.ventasrumba.lv/
Adrese: "Rumbas", Kuldīga
2. Viesu nams "Elzas mājas"
Piedāvā velo braucējiem drošu velo novietni, veļas velo remonta komplektu, medicīnisko aptieciņu, augstspiediena mazgātāju.
Kontakti:tālr.:27732817
Adrese:Dzelceļa iela 24, Kuldīga
3. Ventspils Piejūras kempings
Ventspilī Veloceliņi vijas jau vairāk nekā 56 kilometru garumā un savieno teju visas skaistākās vietas pilsētā. Velobraucēju iecienītajās atpūtas vietās ierīkotas ērtas velo novietnes interesantās formās, bet divās vietās Ventspilī - Ostas ielas promenādē un pie Pārventas bibliotēkas - ir publiski pieejami velosipēdu pumpji. Velobraucējiem ir iespēja ērti piebraukt pie Ventspils Piejūras kempinga. Kempingā ir izvietotas velo novietnes. Tā pat ir iespēja veikt velo apkopi. Velobraucējam ir iespēja izvēlēties atpūsties teltī, treilerī vai mājiņā, visiem tiek piedāvātas servisa ēkas pakalpojumi: virtuve un ēdamzāle, duša un WC, veļas mašīna, pirts atpūtas komplekss, autotransporta stāvlaukums, iespēja pavadīt laiku atpūtas telpā pie televizora vai sporta laukumos. Viesu ērtībai tiek piedāvāti arī citi kempinga pakalpojumi: sporta inventāra noma, ekskursijas.
Kontakti: tālr.: 63627925, 22008805, www.camping.ventspils.lv/
Adrese: Vasarnīcu ielā 56, Ventspils
4. Usmas SPA Mājīgā ģimenes viesnīca atrodas blakus vienam no skaistākajiem Latvijas ezeriem - Usmas ezeram. Velobraucējam ir iespēja novietot savu velo, relaksēties SPA, baudīt peldi baseinā vai ezerā un nakšņot kādā no ērtajiem viesnīcas numuriņiem. Atrodoties Usmā, aicinām izmēģināt velomaršrutu apkārt Usmas ezeram. Aizraujošs maršruts ezeru ''kolekcionāriem''. Tas virzās ap Usmas ezeru ļaujot baudīt skaisto dabas ainavu. Maršruta garums 55 km, no kuriem 10 km pa asfaltētu zemes segumu, 13 km pa grantētu ceļu, bet 32 km pa mežu un maziem lauku ceļiem.
Kontakti: tālr.: 29216328, www.usma.lv/
Adrese: Usma SPA, Usmas pagasts, Ventspils novads.
5. "Saules kempings"
Ja brauc ar velosipēdu Kolka - Roja - Mērsrags - Engure pa asfaltu braucot ir iespēja nogriezties no ceļa un nakšņot pie pašas jūras skaistā, romantiskā vietā.
Kontakti: tālr.: 27797555www.sauleskemping.lv/
Adrese: Bākas iela 28, Mērsrags, Mērsraga novads
6. "Bukdangas" Kempinga tuvumā atrodas interesanti apskates objekti, kā Usmas koka baznīciņa, kura savulaik tika pārvesta uz Brīvdabas muzeju, bet vietējie iedzīvotāji baznīcu uzcēla vēlreiz. Usmas apkārtni no putna lidojuma varat vērot netalu esošajā skatu tornī, bet aktīvākas atpūtas cienītājiem pieejama velosipēdu noma un velo maršruts apkārt Usmas ezeram. Netālu atrodas arī virvju trases Godeļpolā. Tiek organizētas netradicionālās atpūtas iespējas kā fotokrosu tuvējā apkārtnē, kura laikā orientējoties pēc īpaši šim nolūkam veidotas kartes jāatrod un jānofotografē noteikti objekti. Kempings spēj nodrošināt 80 gultas vietas.
Kontakti: tālr.: 29256487, www.bukdangas.lv/
Adrese:"Bukdangas",Ģibuļu pagasts, Talsu novads www.bukdangas.lv/info@bukdangas.lv
7. Viesnīca "Jaunmoku pils"
Piedāvā pils viesiem ne tikai iepazīt pili, Latvijas mežus, pārnakšņot labiekārtotos numuriņos, bet arī izbraukt dažādus velosipēdistu maršrutus pa tuvējo apkārtni pēc sastādīta maršruta. Iespējams maršrutu izbraukt ar līdzpaņemtajiem velosipēdiem vai iznomāt kādu no pils piedāvātajiem.
Kontakti: tālr.: 63107125, 26187442, www.jaunmokupils.lv/
Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads.
8. Atpūtas komplekss "Valguma pasaule" Piedāvājumā dažādas izziņas takas, velosipēdistu maršruti, naktsmītnes, SPA un pārgurušiem velosipēdistiem. Iespēja iznomāt velosipēdus arī uz vietas.
Kontakti: 63181222, 29414022, www.valgumapasaule.lv/
Adrese: Valguma pasaule, Smārdes pagasts, Engures novads
9. Lauku mājas "Bieriņi" Velo tūristiem draudzīga atpūtas vieta, kur viesmīlīgie saimnieki ir gatavi uzņemt ceļotājus un parūpēties par to, lai velosipēds tiktu novietots drošā vietā un, nepieciešamības gadījumā, veikta tehniskā apkope. Lauku mājās „Bieriņi" ir aplūkojama iespaidīga medību trofeju kolekcija, kas izvietota speciāli būvētā guļbaļķu ēkā. Ir peejama pirts un naktsmītnes.
Kontakti: tālr.: 29449245, www.bierini.viss.lv/
Adrese: "Bieriņi", Nīgrandes pagasts, Saldus novads
10. Embūtes jauniešu mītne 
Restaurētā Embūtes muižas ēkā atrodas labiekārtota tūrisma mītne un Embūtes tūrisma informācijas centrs. Pagalmā ir lapenīte ar piknika vietu. Apkārtnes teritorija lieliski piemērota pastaigām, nūjošanai, velo braukšanai. Tūrisma informācijas centrs iznomā velosipēdus. Embūtes dabas parkā varēsiet apskatīt dabas un kultūrvēsturiskos objektus, izbraucot velomaršrutus 24 km un 40 km garumā.
Kontakti: tālr.: 26632134
Adrese: Embūte-1, Embūtes pagasts, Vaiņodes novads
11. Atpūtas bāze "Ods"
Kempings atrodas sakoptā vietā, Bārtas upes krastā. Velobraucēju ērtībām velosipēdus var novietot nojumē vai slēgtā garāžā, iespējams piepumpēt riepas, pieejams instrumentu komplekts. Kontakti.: tālr.:26564001, www.facebook.com/bazeOds/
Adrese: Bārtas pagasts, Grobiņas novads

DIŽAIS KURZEMES EKSPONĀTU STĀSTS 2017

1. Kuļmašīna "Imanta"
Interesentiem apskatāma darbībā vienu reizi gadā, septembrī, Jautrajā mašīntalkā pie Padures klēts. Padures pagasts allaž bijis bagāts ar prasmīgiem lauksaimniekiem. Saglabājušies nostāsti, ka tieši Padurē Latvijā pirmo ar zirga spēku darbināmo kuļmašīnu jau 1670.gadā esot izgudrojis un laidis darbā fon Ambotens. Latvijas brīvvalsts laikā te darbojusies divgadīgā lauksaimniecības skola. Šī kuļmašīna atrasta Rumbas pagastā, un ceļš līdz tās atjaunošanai ilga trīs gadus. Lai piesaistītu finansējumu, biedrība "Padure" rakstījusi vairākus projektus. Kuļmašīnas atjaunošanā lielu artavu ieguldījuši arī vietēji uzņēmēji. Visi restaurēšanas darbi veikti uzņēmumā "Amazone". Dzinējs ir 1937.gada amerikāņu izlaiduma dīzeļdzinējs, kas savulaik esot Akmeņraga bākā ražojis strāvu lielajai spuldzei.
Kontakti: tālr.: 26429576
Adrese: Padures pagasta padome, Padure, Kuldīgas novads
2. Enkuru parks
Ventspils Jūrmalas parkā pie pilsētas pludmales ir izvietoti pasaulē lielāka zināmie enkuri. No Nīderlandes atvestais enkurs ir 23 tonnas smags, sešus metrus augsts un 4,5 metrus plats. Viens enkura ķēdes posms sver aptuveni 100 kilogramu, ķēdes garums - 25 metri. Enkuru vārtu autors ir tēlnieks Pauls Jaunzems. Enkuru vārti atrodas pie galvenās parka ieejas no Loču ielas puses. Enkuru parks papildināts ar vēl 13 mazākiem enkuriem, kas izcelti no Ventspils ostas jūras ceļa. Pie enkuriem pieliktas informatīvas plāksnītes par enkuru svaru un tipu, un tie balstīti ar lieliem akmeņiem. Pavisam Jūrmalas parkā jau ir apskatāmi 24 enkuri, un nākamajos gados ekspozīciju parkā plānots papildināt ar jauniem eksponātiem, lai izveidotu lielāko enkuru ekspozīciju Baltijas valstīs.
Adrese: Loču un Parka ielas galā, Ventspils
3. Zūru muzejs Neliels, skolu grupu iecienīts muzejs, kurā glabājas unikāls eksponāts - Latvijas pirmās cukurfabrikas cukurgalvas atliešanas forma - māla konuss apdarināts koku un koka stīpām un citi senlaiku sadzīves priekšmeti. Atpūtai izveidots dīķis un mīlestības saliņa ar koka soliņiem, tiltiņiem un laipām, bet ceļš uz muzeju ved pa simtgadīgu liepu dubultaleju.
Kontakti: 26658602
Adrese: Zūras, Vārves pagasts, Ventspils novads
4. Laura Kļaviņa- Buru kuģu modeļu kolekcija Roja novadā zvejniecības un kuģu būves tradīcijas ir jau vairākus simtu gadu senas. Mūsdienās šeit vairāk nebūvē buriniekus, ar kuriem brauca tuvākās un tālākās jūrās 19 un 20.gs. Bet vēl pirms 20, 30 gadiem Rojā dzīvoja Laimonis un Ilga Veidemaņi, kuri bija nedzirdīgi cilvēki un ar lielu mīlestību veidoja dažāda lieluma buru kuģu modeļus. Buru kuģu modeļu veidošanas pamatā bija neizsapņotais sapnis par lielajiem sentēvu kuģiem un lielajām plašajām jūrām, kuras nebūs lemts izkuģot. Buru kuģu modeļi darināti ar lielu precizitāti, rūpību un mīlestību, papildus nekur nemācoties kuģu modeļu gatavošanas noslēpumus. Kuģi un kuģīši tika veidoti ziemas mēnešos, kad mazjūra (Rīgas jūras līcis) aizsala. Lielākais no buriniekiem ir aptuveni 2m garš, aprīkots ar naksnīgām gaismiņām, īstām burām un protams skaļi zvanošu zvanu. Šo buru kuģu kolekciju tagad mantojusi Laimoņa Veidemaņa mazmeita, kura vēlas šo brīnišķīgo kolekciju un vectēva rūpīgo darbu parādīt plašākai publikai. Mājas saimniece apmeklētājus sagaidīs un pastāstīs savu stāstu par to kā tapa šie kuģi.
Kontakti: tālr.: 29434345
Adrese: Celtnieku iela 5, Roja
5. Latvijas lauksaimniecības muzejs. Lauksaimniecības vēsture ietver sevī arī lauksaimniecības tehnikas rašanās un attīstības gaitu, jo tehnikas katrs eksponāts parāda, kādu milzu ceļu nogājusi lauksaimniecība nozare. Lauku ļaužu dzīve ir pārvērtusies. Ja sākotnēji zemnieku tehniskais apbruņojums bija sirpis, izkapts, grābeklis, tad divzirgu piedziņas ģēpelis jau bija tehnikas brīnums un turīguma pazīme. Lokomobili - spēka mašīnu, iegādāties varēja tikai naudīgākie lielsaimnieki, bet tāds „dampis" kopā ar kuļmašīnu „Imanta" bija nenovērtējams ražas pārstrādei. Sastopami arī traktori „Universal", „Fordson", „Lanz - Bulldog". Viena otra mašīna vai rīks ir tik gudri izdomāts, ka pārspēj pat šodienas modeļus. Izstāde jaunajai paaudzei ļauj iepazīt, bet vecāka gada gājuma ļaudīm atpazīt un atcerēties tos darba rīkus un tehniku, ar ko ir strādāts.
Kontakti: tālr.: 63291343, 29403183, www.llm.lv/
Adrese: Celtnieku iela 12, Talsi
6. Kurzemes cietokšņa muzejs Zantē
Ar entuziastisku darbu izveidots privāts muzejs, ieguldot savus privātos līdzekļus, lai saglabātu nākamajām paaudzēm kara liecības un stāstus. Ilgvars Brucis tam veltījis visu savu mūžu un dara to joprojām.
Kontakti: tālr.: 29442311, www.kurzemescietoksnis.viss.lv/
Adrese: Skolas iela 8a, Zante, Kandavas novads. 

7. Darbarīku ekspozīcija lauku mājās "Indāni"
Lauku mājā iespējams apskatīt un iepazīt senus mājsaimniecības priekšmetus, piemēram, zirgvilkmes darbarīkus, cirvīšu kolekciju, dažādus darbarīkus kalējiem, mežstrādniekiem un ugunsdzēsējiem, kā arī aplūkot, apčubināt un iemācīties kopt dažādus mājdzīvniekus.
Kontakti: tālr.: 29259272, www.indani.lv/
Adrese: "Indāni", Kandavas pagasts, Kandavas novads.

8. Jaunauces pils - Ovālā Kupolzāle
Jaunauces pils ovālajai kupolzālei ir izcils ampīra stila interjers. Kupola griestu gleznojums ir smalks meistardarbs, kas rada optisku ilūziju, ka griesti ir ļoti augsti. Zāles interjerā skaists akcents ir greznās, bagātīgi rotātās balto podiņu krāsnis. Sienas rotā piecas ciļņu grupas ar dažādu mākslu mūzām. No zāles uz terasi ved trīs stiklotas durvis, kuras noslēdz grezni arkveida virsgaismas logi, caur kuriem paveras brīnišķīgs skats uz pils parku. Ir uzsākti zāles restaurācijas darbi, lai tā atgūtu savu sākotnējo krāšņumu.
Kontakti: tālr.: 26014296
Adrese: Jaunauces pils, Jaunauces pagasts, Saldus novads
9. Dzintara pulkstenis un dzintara krelles
Ostas promenādi rotā Dzintara pulkstenis. Tas veidots no apmēram 50 litriem dzintara gabaliņu, kurus saziedojuši paši liepājnieki 2003.gadā notikušajā akcijā „Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā!". Dzintara pulkstenis simboliski skaita Liepājas pilsētā labi pavadīto laiku! Dārza ielas amatnieku kvartālā Amatnieku namā ir apskatāmas Latvijā garākās dzintara krelles - 123 m garas un 19,5 kg smagas.
Kontakti: tālr.: 26541424
Adrese: Liepājas promenāde, Vecā ostmala 40 un Amatnieku nams Dārza iela 4/8, Liepāja
10. Elektroauto Oskars Ekspozīcijā Auto muzejs Liepāja apskatāmi ne tikai vēsturiski spēkrati, dažādas speciālās nozīmes kravas automašīnas, Latvijā izplatītu dažādu sporta klašu spēkrati, bet arī unikāls Andra Dambja vadībā Latvijā tapis nākotnes sporta auto, kas ir jau iegājis vēsturē ar to, ka 2012.gadā kļuva par pirmo elektromobili pasaulē, kas finišējis Dakaras rallijā, kā arī izcīnījis uzvaras rallijreida "Africa Eco Race" un „Zīda ceļš" smagajos posmos.
Kontakti: 28628157
Adrese: Liepājas Auto muzejs, Dārza 4/8.

Pārpublicēts no www.kurzeme.lv/

  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top